[Algemeen] ATi Nieuwsdiscussie Topic - Deel 110 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 7 Laatste
Acties:
  • 45.406 views

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Afbeeldingslocatie: http://img150.imageshack.us/img150/2029/atitopiclogo2nr0.jpg
 

Welkom in het ATi Nieuwsdiscussie-topic, het topic met de laatste nieuwtjes op het gebied van 3D-videokaarten van de ATI Graphics Division van AMD. Lees, om het hier gezellig te houden, wel even onderstaande regels door voordat je in het topic post. :)

Technische vragen of problemen? Bezoek de AMD Game forums!
Afbeeldingslocatie: http://img296.imageshack.us/img296/9023/atitopicchangelogtk5.jpg
  • 10 September 2009: Getting ready for dominATion day

Afbeeldingslocatie: http://img206.imageshack.us/img206/9213/atitopictopicregelsjt2.jpg

Ja, ook dit topic heeft regels! In dit topic dienen alleen nieuwsfeiten en geruchten gepost en besproken te worden over ATI Radeons. Heb je problemen met je videokaart? Gebruik dan eerst de search-functie van het forum. Bestaat er nog geen onderwerp over... Open dan een nieuw topic, vul het Catalyst Crew Feedback Form in of vraag het op het AMD Game forum! Post je probleem dus niet hier! Dit is namelijk niet het "Grote Radeon Problemen Topic"!

Natuurlijk is het normaal dat er vergeleken wordt met de concurrenten, maar doe dat dan zonder geflame en probeer ontopic te blijven om te voorkomen dat dit topic gesloten wordt. De nieuws- en discussiewaarde is het belangrijkste in dit topic.

Wat is absoluut NOT DONE in dit topic?
  • "ATi sux, nVidia rox / nVidia sux, ATi rox!" uitlatingen. Wil je flamen/trollen... doe dat dan ergens anders. Ook goed verborgen trolls/flames zijn niet welkom!
  • Basic questions zoals "Welke kaart kan ik het beste kopen?", "Wat voor voeding heb ik nodig?", "Kan ik mijn *vul naam kaart in* modden naar een *vul naam andere kaart in*?", "Klopt mijn 3DMark score wel?", "Werkt CrossFire op een SLi mobo?", "Welke drivers kan ik het beste gebruiken?" etc. Je kent het wel... Gebruik de search-functie. Dit soort vragen zijn al -tig keer voorbij gekomen, zowel in dit topic als in andere topics. Of kijk in de second post.
  • Gezeur over leverbaarheid, levertijden, prijzen en dergelijke.
  • Probeer mensen niet continu te verbeteren. Een belerende toon kan heel irritant zijn, ook al heb je gelijk, en ik heb geen zin in klaagmailtjes van topiclezers in in mijn mailbox. Voor degenen die toch willen klagen over het gedrag van bepaalde posters... Trek aan de bel bij een mod!
  • Offtopic gaan. Dit topic is bedoelt om elkaar op de hoogte te houden van de laatste nieuwtjes op ATi gebied. Dus ook niet even snel er een basic vraagje tussendoor persen!
  • Op de man spelen. Dit is NOT DONE. In dit topic geldt "Speel de bal en niet de man!".
  • Dit is geen nVidia topic. Vergelijkingen maken is ok, maar ga niet -tig posts vertellen hoe goed/slecht een nV kaart is. Na 1x weten we het wel.


Afbeeldingslocatie: http://img362.imageshack.us/img362/2594/atitopicinhoudrz3.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img528.imageshack.us/img528/6/atitopicgeschiedeniskl0.jpg

Oude informatie
Zoek je algemene informatie over oudere GPUs? Kijk dan even in de first posts van de voorgaande topics en/of lees hun bijbehorende FAQs.
  • R420/R480: Deel 1 t/m Deel 20
  • R520/R580: Deel 20 t/m Deel 50
  • R600/RV630/RV610: Deel 51 tm Deel 70
  • RV670/R680: Deel 71-85
  • RV770/R700: Deel 86-104
  • Evergreen: Deel 105+



Afbeeldingslocatie: http://img36.imageshack.us/img36/2281/atitopicheaderhd5800ser.jpg

Op 23 September lanceerde AMD de HD5800 Serie, de allereerste videokaarten uit de Evergreen DX11 generatie. Deze serie is gebaseerd op de Cypress GPU die ook wel bekend staat als de RV870. Dit is een "single die GPU" dus geen MCM oplossing zoals sommigen misschien verwacht hadden.

De Cypress GPU zal gebruikt worden in een aantal varianten:

- HD5970
- HD5850
- HD5870
- HD5870 Eyefinity(6) Edition

Afbeeldingslocatie: http://img42.imageshack.us/img42/9303/atitopichd587001.jpg


Wat is er verandert tov de vorige generatie? Kijk en huiver naar de wijzigingen ten opzichte van de HD4870 die vorig jaar Juni gelanceerd werd:

Afbeeldingslocatie: http://img24.imageshack.us/img24/1989/atitopiccharts.jpg


Zoals je ziet in schema, lijkt Cypress erg veel op een dubbele RV770/RV790 met extra tweaks en DX11 functionaliteit. Om te beginnen zijn een aantal zaken verdubbeld in Cypress t.o.v. de RV770. Het aantal streamprocessors is van 800 naar 1600 gegaan. Het aantal texture units is van 40 naar 80 gegaan. Het aantal ROPs is verdubbeld van 16 naar 32.

Hieronder zie je Cypress in een blokkendiagram zoals je dat ook kent van de RV770:

Afbeeldingslocatie: http://img38.imageshack.us/img38/4144/atitopiccypressarchitec.jpg
Cypress Architecture


AMD noemt de shaderunits nu "Thread Processors". Elke thread processor bestaat uit 5 "Streamcores" (4 streamcores + 1 special function streamcore). Op een kloksnelheid van 850Mhz zorgen de 1600 streamcores van de HD5870 voor een theoretische computekracht van zo'n 2.72 Tflop Single Precision en 544 Gflop Double Precision. Dat is meer dan 2x zo veel als de HD4870 die 1.2 Tflop single precision en 240 Gflop double precision had. Daarnaast zijn de thread processors geschikt gemaakt (en geoptimaliseerd) voor DX11 en OpenCL. De HD5850 moet het doen met minder streamcores en texture units. Op de HD5850 zijn twee SIMD cores uitgeschakeld, waardoor deze kaart het moet doen met 1440 streamcores en 72 texture units. Ook is de kloksnelheid omlaag gegooid naar 725Mhz core en 1Ghz GDDR5 geheugen. De HD5850 behoudt echter wel de 256-bit memory interface net zoals z'n grotere broertje.

De GDDR5 Memory Interface is ook onder handen genomen. Hadden de vorige kaarten die gebruik maakten van GDDR5 nogal wat problemen met het terugklokken (er traden glitches op wanneer voltage en clockspeed van het GDDR5 geheugen aangepast werden), op Cypress is het geen enkel probleem meer. Hierdoor kan het ook in 2D mode flink omlaag geklokt worden zodat veel stroom bespaard wordt. Dit in samenwerking met een nieuwe versie van Powerplay zorgt er voor dat de HD5870 zo'n 27W verbruikt in idle toestand.

Afbeeldingslocatie: http://www.caseandcooling.fr/images/stories/news/2009/09-septembre/20/hd5870_xfx1.jpg
XFX HD5870


De HD5870 1GB krijgt een adviesprijs mee van $379. Voor Europa zal een 1-op-1 $-€ conversie niet geheel op gaan. De Europese prijs zal aanvankelijk uitkomen rond de €329-€349. Voor de 2GB versie zal waarschijnlijk een meerprijs van $50 betaald moeten worden. De HD5850 zal gepositioneerd worden als $259 kaart en zal vanaf het begin als 1GB variant te krijgen zijn. In Europa zal de HD5850 1GB een adviesprijs krijgen van €239. De HD5850 is echter in de pricewatch al te vinden voor minder dan €200, wat betekent dat de GTX285 nu voor de prijs van €269 flink overpriced is. De HD5850 is sneller, zuiniger, heeft DX11 en Eyefinity.

Van de HD5870 komt zoals gezegd nog een derde variant uit, namelijk de kaart waarvan de naam "Trillian" al gelekt was. Dit is een HD5870 met zes Mini Displayport aansluitingen (waar o.a. Apple enorm gek op is). Deze kaart zal op de markt verschijnen als "ATI Radeon HD5870 Eyefinity(6) Edition. De HD5870 is er dankzij Eyefinity toe in staat om 6 monitoren aan te sturen met elk een resolutie van 2560x1600. Door de Eyefinity techniek kan de Radeon HD5870 dit omvormen tot 1 resolutie van 7680x4800. De HD5870 Eyefinity(6) Edition zal zoals het er nu naar uit ziet standaard voorzien zijn van 2GB.

Wat voor stroomaansluiting heb je nodig? Je hebt 2x een 6 pins nodig voor zowel de HD5870 als de HD5850. Voor de HD5870X2 heb je een 8 pins + 6 pins nodig. En ook voor de HD5870 Eyefinity6 Edition heb je een 6 pins + 8 pins nodig. Hoe groot is de HD5870? Ongeveer even groot als de HD4870X2 maar een stuk lichter. Verbruikt de HD5870 echt zo weinig in idle toestand? Ja! Kijk en huiver:

Afbeeldingslocatie: http://img42.imageshack.us/img42/8155/atitopichd5800poweridle.jpg


Afbeeldingslocatie: http://img5.imageshack.us/img5/4473/atitopichd5800powerload.jpg
Images taken from www.bittech.net


Zoals je ziet verbruikt de HD5870 het minste van allemaal zowel onder load als idle. Vergelijk het voor de gein eens met de HD4870X2 die ongeveer gelijke prestaties levert als de HD5870, maar last heeft van microstuttering vanwege het gebruik van AFR en niet in elke game perfect mee schaalt. Je ziet dat AMD hier duidelijk veel werk in heeft gestoken.

Ook interessant is de speciale powersaving modus die AMD heeft ingebakken voor het gebruik in CrossFireX. Wanneer twee HD5800 kaarten in CrossFireX worden gezet, zal de secundaire videokaart zichzelf bijna compleet uitschakelen in idle-mode. Dit is ook een voorbode over wat je kan verwachten van Hemlock. Ik kan je alvast het volgende verklappen. Twee HD5870s in CrossFireX zullen in idle toestand minder verbruiken dan een enkele HD4890 in idle toestand en onder load verbruiken deze twee zelfs nog minder dan een HD4870X2.

Liefhebbers kunnen echter ook nog even wachten op customdesigns zoals de Sapphire HD5870 Vapor-X met vaporchamber cooling of MSI HD5870 Twin Frozr of MSI HD5870 Lightning met coolingsolutions die efficienter en ook nog eens stiller zijn:

Afbeeldingslocatie: http://img62.imageshack.us/img62/1168/sapphirehd5870vaporx.jpg



Afbeeldingslocatie: http://img199.imageshack.us/img199/3748/atitopicheadermidrange.jpg


Voor veel mensen zal echter de midrange interessanter zijn. De HD5770 en HD5750 zullen dit gebied beslaan. Deze zal performance bieden die te vergelijken is met de huidige HD4800 Serie, maar dan met een lager stroomverbruik, ATI Eyefinity support en DX11. Deze kaarten zijn gebaseerd op Juniper. Juniper is op veel gebieden exact een halve Cypress. De HD5770 beschikt over 10 SIMDs met een totaal van 800 streamcores en 40 TMUs net zoals de HD4850, HD4870 en HD4890. Deze zijn geklokt op 850Mhz. De HD5750 beschikt over 80 streamprocessors minder (1 uitgeschakelde SIMD) om uit te komen op 720 streamprocessors en 36 TMUs. De kloksnelheid van de HD5750 is 700Mhz.

Daaronder zit de Redwood range die om en nabij de P4600 scoort. Redwood brengt daarmee ongeveer de performance van 1.5x de RV730 die in de HD4650 en HD4670 gebruikt wordt. De verwachting is dat deze generatie zo'n 320-480 streamprocessors aan boord heeft. Hieronder hangt voor het laagste segment nog Cedar, die op zijn beurt weer 1.5x zo snel moet zijn als RV710 die in de HD4350 en HD4370 zit. Cedar maakt nog altijd gebruik van een 64-bit memory interface en zal onder de HD5400 serie uit komen.

Afbeeldingslocatie: http://img3.imageshack.us/img3/4720/atitopicheaderperforman.jpg


Hoe de performance is van de Radeons uit de HD5800 kan je vrij goed zien in de meeste reviews. Hieronder een voorbeeld uit een van die reviews:

Afbeeldingslocatie: http://img268.imageshack.us/img268/6341/atitopichd5800perf2.jpg




Zoals je ziet doet de HD5870 het als single GPU niet slecht versus een dual GPU oplossing als de HD4870X2 of GTX295. Enkele redenen waarom je nu beter een HD5870 kan kopen ipv voor een HD4870X2 te gaan:
  • Niet afhankelijk van profielen voor perfecte scaling
  • Constantere hogere minimum fps in vergelijking tot de X2
  • DX11, performanceverschil wordt in de toekomst alleen maar groter
  • Lager stroomverbruik, zowel idle als onder load als in CrossFireX opstellingen
  • Enhanced UVD
  • ATI Eyefinity
  • Betere IQ: Hoekonafhankelijke Anisotropic Filtering & Supersampling AA
  • Verhoogde Custom Filter AA performance (Edge Detect & Tent filters)
Dus tenzij je de HD4870X2 voor erg weinig geld op de kop kan tikken, is het eigenlijk veel logischer om voor een HD5870 te gaan.

Hoe presteren de verschillende Evergreen kaarten tov elkaar?

Hemlock -> P22000~
Cypress XT -> P17000~
Cypress Pro -> P14000~
Juniper XT -> P9500~
Juniper LE -> P7500~
Redwood -> P4600~
Cedar -> P2x00~

Zoals je ziet is er nogal een 'gat' tussen de Cypress Pro en Juniper XT. We weten dat AMD aan het experimenteren was met Cypress GPUs met 6 uitgeschakelde SIMDs voor een totaal van 14 SIMDs oftewel 1120 SPs en 56 TMUs. De kans is er dat we dus nog een HD5830 (Cypress LE?) kunnen verwachten om het gat op te vullen.
Afbeeldingslocatie: http://img12.imageshack.us/img12/7236/atitopicheaderiq.jpg

AMD zou AMD niet zijn als ze bij de introductie van een nieuwe videokaart ook niet iets verbeterd hadden aan de beeldkwaliteit, oftewel Image Quality (IQ). Op het gebied van zowel anti-aliasing als texture filtering zijn er wat zaken veranderd.

Hoekonafhankelijke Anisotropic Filtering
De DX11 generatie van AMD brengt een sterk verbeterde anisotropic filtering tov de vorige generatie. Voorheen was alleen S3 de enige IHV die true angle independent AF wist te brengen in de Chrome serie, AMD probeert hetzelfde te bereiken met de DX11 generatie. De Evergreen generatie beschikt over een nieuw anisotropic filtering algoritme die de hoekafhankelijkheid volledig elimineert. Vanaf de R200 gebruikte ATI altijd een slimme AF methode die hoekafhankelijk werkte. De laatste jaren wist NV echter langs zij te komen wat betreft AF qualiteit en afgelopen zomer kwam S3 ineens met volledig hoekonafhankelijke S3 op hun budget-serie zonder noemenswaardige performancehit. AMD evenaart S3 nu door met een soortgelijk algoritme te komen, die wel dezelfde hoge performance heeft als de vorige default instelling (HQ AF). De beeldkwaliteit gaat dus omhoog ten opzichte van de vorige generatie zonder noemenswaardige performancehit.

Verder gebruikte AMD in het verleden een adaptive trilinear filtering algoritme, die er voor zorgde dat er soms meer of minder blending werd toegepast op textures afhankelijk van het contrast er tussen. Cypress maakt geen gebruik meer van deze adaptive trilinear filtering algoritme, maar past nu continue full trilinear filtering toe.

Afbeeldingslocatie: http://img14.imageshack.us/img14/2596/atitopiciqaf.jpg
Texture Filtering


The Return Of Supersampling
Verder brengt de Evergreen generatie ook de comeback van supersampling AA. De laatste keer dat we supersampling als optie hadden in de drivers, was in de Radeon 8500 die op de R200 gebaseerd was. Van oorsprong was het de bedoeling dat de Radeon 8500 gebruik zou maken van multisampling AA, maar aangezien de hardware het niet goed deed, schakelde men over naar supersampling AA. Dit koste veel meer aan performance, maar de IQ was wel hoger doordat naast de polygonen ook textures als shaders AA op zich toegepast kregen. De HD5800 brengt supersampling terug als optie in het Catalyst Control Center. De implementatie is gebaseerd op de supersampling algoritmes die al toegepast werden bij Adaptive Antialiasing. Theoretisch gezien zou dit waarschijnlijk kunnen betekenen dat ook oudere kaarten een update met supersampling kunnen krijgen via drivers. Of dit echt zo is en of dit ook gaat gebeuren heb ik nog niet bevestigd gezien. Supersampling AA werkt feilloos in alle AA modi, dus ook met CFAA modes.

Overigens werkt Supersampling AA via het CCC voorlopig alleen in DX9 games en OpenGL games. Voor DX10 en DX11 zal dit geimplementeerd moeten worden door de developer.

Doordat het aantal RBE's zijn verdubbeld in de HD5800 tov de HD4800, is het aantal pixels/clock ook omhoog gegaan. Hierdoor gebeurt alles dus twee keer zo snel en efficient als bij de vorige generatie. Dit is ook gelijk de reden waarom de performancehit met anti-aliasing kleiner is geworden en waardoor men bv met 4x AA bijna kan spreken van "Free 4x AA". Daarnaast kunnen de texture units nu rechtstreeks in de compressed colorbuffers kijken voor anti-aliasing. Dit komt vooral de performance met Custom Filter Antialiasing, zoals Edge Detect AA en Tent filter AA, ten goede.

Afbeeldingslocatie: http://img62.imageshack.us/img62/6738/atitopiciqrbe.jpg


Afbeeldingslocatie: http://img34.imageshack.us/img34/4639/atitopicheaderdx11games.jpg


Een DX11 kaart is leuk, maar het is leuker als je ook DX11 games hebt. De volgende games/engines zullen in ieder geval DX11 ondersteunen:

- Dirt 2 van Codemasters (December 2009)
- Battleforge van Phenomic/Electronic Arts (DX11 Patch OUT NOW)
- Alien vs Predator van Rebellion (begin 2010)
- STALKER: Call of Pirpyat (herfst 2009 Rusland/Duitstalige Landen, begin 2010 de rest vd wereld)
- Battlefield: Bad Company 2 van DICE/Electronic Arts
- Frostbyte Engine 2 van DICE/Electronic Arts
- CryEngine 3 van Crytek
- Gamebryo Engine van Emergent (gebruikt in o.a. Fallout 3, Oblivion, Warhammer Online)
- Vision Engine van Trinigy
- Genghis Khan van Kylin
- Lord of the Rings Online van Turbine (begin 2010 via patch)
- Dungeons 'n Dragons Online: Eberron Unlimited van Turbine (begin 2010)

Afbeeldingslocatie: http://img268.imageshack.us/img268/9061/atitopicheadermobility.jpg
AMD zal ook met een volledige Mobility Radeon DX11 lineup komen. De mobile Evergreen GPUs vallen onder de Manhattan noemer en bestaat uit 3 GPUs die op hun beurt weer verdeeld zijn in 9 SKUs. Elke GPU heeft de naam van een locatie op het eiland Manhattan.
  • Broadway XT DDR5 -> HD5870, 256-bit, GDDR5, 45W-60W
  • Broadway Pro -> HD5850, 256-bit, GDDR5, 30W-40W
  • Broadway LP -> HD5830, 128-bit, (G)DDR3, 29W
  • Madison Pro DDR5 -> HD5750*, GDDR5, 20-30W
  • Madison XT DDR3 -> HD5730*, (G)DDR3, 20-25W
  • Madison LP/Pro -> HD5650, 128-bit, (G)DDR3, 15-20W
  • Park XT -> HD5470, 12-15W
  • Park Pro -> HD5450, 10-12W
  • Park LP -> HD5430, <8W
*naamgeving kan omgewisseld zijn

De performance per watt is een stuk beter dan z'n voorganger van de M9x GPU en gemiddeld gezien ligt de performance op ongeveer 1,35x a 1,45x de vorige generatie uit de M9x series. Net zoals z'n dekstop broertjes is de Manhattan lineup gemaakt op het 40nm proces en ondersteunt het naast DX11 en EyeFinity ook technieken die speciaal bedoeld zijn voor mobile GPUs zoals PowerXpress, SG Switching, XGP support. Alle GPUs zijn pin-to-pin compatible met de vorige generatie dus niets staat een snelle uitrol in de weg.

De productie van Broadway is in Augustus van start gegaan en massproduction volgt in Oktober. Ook de productie van Madison is in Augustus begonnen, maar deze zal z'n MP in November bereiken. Zowel de productie als massaproductie van Park zal in November van start gaan. Op oudere roadmaps stond de launch gepland voor Q2 2010, maar recente roadmaps met de voorgaande informatie duiden op een lancering eind 2009 dan wel begin 2010. Dit zou goed uitkomen aangezien Intel dan het Arrandale platform lanceert.


Afbeeldingslocatie: http://img178.imageshack.us/img178/2354/atitopichd4800seriesspeos3.jpg

The Goods:
  • Codenaam: Cypress - RV870
  • DirectX: 11

    - Shadermodel 5.0

    - Compute Shaders 5.0
  • Transistoren: ~2100M
  • Memory Interface: 256-bit GDDR5
  • Corespeed: 850Mhz
  • Memory speed: 1.2Ghz
  • Unified Superscalar Shader Architecture
  • Streamprocessing Units: 1600 (320x5)
  • Compute Power: 2,72 Tflop (544 Glop Double Precision)
  • Texture Units: 80 (20x4)
  • Render Backends: 8 (x4 = 32 ROPs)
  • L1 tex cache bandwidth: 1TB/s
  • L1 to L2 cache bandwidth: 435GB/s
  • OpenCL optimised architecture
  • "Free 4x AA"
  • Single Cycle 8x MSAA
  • The return of Supersampling AA (@ AAA)
  • Improved Anisotropic Filtering (near perfect AF -> S3 quality)
  • Idle Board Power: 27W (reference HD4890: 60W)
  • Max Board Power: 187W (reference HD4890: 190W)

Afbeeldingslocatie: http://img4.imageshack.us/img4/8616/icon001o.gifAfbeeldingslocatie: http://img9.imageshack.us/img9/8439/icon002.gifAfbeeldingslocatie: http://img15.imageshack.us/img15/7827/icon003.gifAfbeeldingslocatie: http://img7.imageshack.us/img7/5238/icon004q.gifAfbeeldingslocatie: http://img12.imageshack.us/img12/549/icon005p.gif
Afbeeldingslocatie: http://img7.imageshack.us/img7/442/icon006.gifAfbeeldingslocatie: http://img4.imageshack.us/img4/9251/icon007.gifAfbeeldingslocatie: http://img3.imageshack.us/img3/3600/icon008.gifAfbeeldingslocatie: http://img22.imageshack.us/img22/6751/icon009.gifAfbeeldingslocatie: http://img4.imageshack.us/img4/7291/icon010.gif
Afbeeldingslocatie: http://img7.imageshack.us/img7/368/icon013.gifAfbeeldingslocatie: http://img3.imageshack.us/img3/8409/icon014.gif




Afbeeldingslocatie: http://img507.imageshack.us/img507/1893/atitopicreviewsv2kr6.jpg




Hieronder staan links naar de meeste HD5870 launch reviews. Voor zover er cijfers/scores/awards werden uigedeeld is dat er achter gezet. Tevens staat er specifiek bij vermeld wanneer er gebruik wordt gemaakt van de nieuwste reviewdrivers.

HD5800 & HD5900 Series ReviewsATi EyeFinity Previews

Afbeeldingslocatie: http://img206.imageshack.us/img206/4117/atitopicfuturegpushk4.jpg
Op korte termijn (eind 2009) staan gepland:
  • HD5600 Series (Q1 '10,waarschijnlijk Juniper LE of Redwood XT GDDR5)
  • HD5500 Series (Q1 '10, waarschijnlijk Redwood GDDR3)
  • HD5400 Series (Q1 '10, waarschijnlijk Cedar DDR3))
  • HD5300 Series (Q1 '10)*
*onder voorbehoud

Op de langere termijn (H1/H2 2010) staat gepland:
  • Hecatoncheires


Afbeeldingslocatie: http://img381.imageshack.us/img381/7294/atitopicpricewatchv2lg7.jpg
Prijs positionering November 2009:
  • Hemlock 2GB GDDR5 <$599
  • HD5870 1GB GDDR5: $379 - €329-349
  • HD5850 1GB GDDR5: $259 - €239
  • HD4870 X2 2GB GDDR5: EOL
  • HD4850 X2 2GB GDDR3: EOL
  • HD4890 1GB GDDR5: EOL
  • HD4870 1GB GDDR5: EOL
  • HD4870 512MB GDDR5: EOL
  • HD4850 512MB GDDR3: $109 - €129
  • HD4770 512MB GDDR5: EOL
  • HD4750 512MB DDR3: EOL
  • HD4670 512MB GDDR3: $69 - €69
  • HD4650 512MB GDDR3: $59 - €59
  • HD4550 512MB GDDR3: $49 - €39
  • HD4350 512MB DDR2: $39 - €29
Houdt er rekening mee dat dit richtprijzen zijn die gesteld zijn door ATi. Winkels kunnen er van afwijken. Ook ATi zelf kan tussentijds prijswijzigingen doorvoeren.


Afbeeldingslocatie: http://img110.imageshack.us/img110/4817/atitopicgeruchtenmolenvsv4.jpg
Gerucht: Er komt nog een snellere variant uit van de HD5870 onder de naam HD5890.
Waarschijnlijkheidsfactor: 50%. Enkele fabrikanten zullen met OC versies uit komen van de HD5870. De Cypress overklokt vrij goed mits de voltages hoog genoeg worden gezet (default XT: 1.15Vcore, max +/- 1.4Vcore, default Pro: 1.088Vcore, max 1.4Vcore). Of er een HD5890 komt die standaard op 1Ghz geklokt is hangt dus nog in de lucht.

Gerucht: Fermi/GF100 moet het opnemen tegen de Cypress.
Waarheidsfactor: 0%. Fermi moet het opnemen tegen de Hemlock of in het ergste geval de refresh van de huidige 5800 Serie.

Gerucht: Wanneer Fermi uitkomt is deze sneller dan Cypress
Waarheidsfactor: 90%. NVIDIA gaat er alles aan doen om de performance van Cypress te overstijgen. Dat is niet meer dan logisch. De indruk die de GPU maakt hangt echter compleet af van de tijd waarop het gereleased wordt. Hoezo? Als Fermi in November uit komt, dan nemen mensen al genoegen met 20% sneller om het tot een succes te bombarderen (even Hemlock niet meegerekend). Komt diezelfde Fermi echter begin 2010 uit (zeg rond Februari), dan is die 20% sneller ineens een stuk minder indrukwekkend, zeker gezien het feit dat de refresh van AMD er dan al aan staat te komen.

Gerucht: NV gaat Fermi/GF100/GT300 paperlaunchen om zo veel mogelijk aandacht van Cypress af te leiden
Waarheidsfactor: 90%. Verwacht aankondigingen rond eind Oktober/begin November, eventueel begeleid met tech-demo's.

Gerucht: Fermi wordt eerst in de professionele markt gepositioneerd.
Waarheidsfactor: 100%. Eerst komen professionele oplossingen uit. Pas vanaf media Februari 2010 zullen er waarschijnlijk consumercards uit komen.

Afbeeldingslocatie: http://img255.imageshack.us/img255/5513/atitopiclinkscr8.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img380.imageshack.us/img380/9673/atitopicpremiumgraphicsmq2.jpgATi Exclusive FabrikantenNon Exclusive Fabrikanten (zowel ATi als nVidia)ATi Tweak ToolsHandige LinksForumlinks



Veel zaken zijn gebaseerd op geruchten. Daar doet het feit dat ik bij MSI werkzaam ben niks aan af. ;) De first post zal ik dan ook aanpassen naar gelang er meer concrete informatie vrij komt over de nieuwe reeks kaarten van ATi. Aanvullingen, verbeteringen en opmerkingen zijn natuurlijk ook altijd van harte welkom (via mail dan wel in het topic).

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Must Reads & Must Sees

De Geschiedenis van de Radeon uit deeltje 100. Een overzicht van alle highend GPUs die er uit gekomen zijn sinds de eerste Radeon. Wil je meer weten over de geschiedenis van ATI/AMD? Dan ben je hier aan het goede adres!


Afbeeldingslocatie: http://img406.imageshack.us/img406/7971/atitopichistorytitle.jpg

Afbeeldingslocatie: http://img193.imageshack.us/img193/371/atitopicheadereyefinity.jpg

ATi EyeFinity is een kreet die de meesten nu wel gehoord zullen hebben. Wat is het? Simpel gezegd is het AMD's manier om je PC ervaring te verrijken of je er nu games op speelt, bezig bent met multimedia of dat je de PC gebruikt voor professionele werkzaamheden. De laatste paar jaren is de performance van GPUs bijna jaarlijks verdubbeld. De applicaties (met name games) groeien echter niet op hetzelfde tempo mee wat betreft veeleisendheid. De meeste games kunnen prima op de huidige DX10.1 generatie gespeeld worden... dus wat doe je dan als je "power to spare" hebt? Je kan dan de eyecandy flink omhoog zetten...of je kan andere manieren zoeken om je game ervaring te verrijken. Welkom ATI Eyefinity!


DX11 Game Dirt 2 met ATi Eyefinity


Met de komst van de nieuwe DX11 GPUs van AMD, introduceert AMD z'n geavanceerde multiple-display technologie genaamd "ATI Eyefinity". De nieuwe GPUs zijn in staat om tot wel zes onafhankelijke display outputs aan te sturen. Hierdoor kan je dagelijkse productiviteit en multitasking ervaring enorm verrijkt worden dankzij een vergroting van je visuele werkplek. Teleconferencing wordt naar een nieuw niveau getild. Games worden intenser doordat je omringd kunt worden in je spelomgeving en omdat landschappen ineens een stuk ruimer en breder worden.

Afbeeldingslocatie: http://img14.imageshack.us/img14/9799/atitopiceyefinity02.jpg


Door het gemak waarmee je ATI Eyefinity kan configureren en met name door de flexibiliteit van de mogelijke opstellingen, zal ATI Eyefinity een opleving brengen in multiple display gebruik. Zoals ze zelf zeggen... het brengt "surround-sight".

Afbeeldingslocatie: http://www.amd.com/PublishingImages/Public/Photograph_LifestylePhotos/375WJPEG/AMD-108206_425w.jpg
ATI Eyefinity: zes monitoren


ATI Eyefinity werkt onder Windows 7, Windows Vista en Linux. Bij de lancering van de HD5800 Serie zal Eyefinity echter nog niet onder CrossFire werken. Dit zal in de toekomst wel mogelijk zijn, maar de software is op dit moment nog niet gereed. ATI Eyefinity wordt vanaf Catalyst 9.10 officieel ondersteunt (driverversie 8.66).



Sommige mensen zullen roepen dat ze dan liever een 30" monitor hebben. Dat kan natuurlijk. Maar onthoudt... een 30" monitor kost je al gauw ruim €1500,- en daarnaast ben je beperkt tot een resolutie van 2560x1600. Voor dat geldt heb je al een HD5870 en drie 24" monitoren waarmee je op een resolutie kan spelen van 5700x1200... of met enige shop-moeite kan je zelfs 6 monitoren scoren om te spelen op een resolutie van 5700x2400 of zelfs meer. ATI Eyefinity op de HD5870 Six maakt het mogelijk om games te spelen tot een maximale resolutie van 7680x3200. Hoe dit werkt? Simpel gezegd, laten je videokaart en de drivers, Windows (en Linux) denken dat er een groot beeldscherm aan de videokaart is gekoppeld. Maar ook tussenliggende oplossingen zijn mogelijk, zoals:

Afbeeldingslocatie: http://www.amd.com/PublishingImages/Public/Graphic/242WPNG/3x1portrait_242w.pngAfbeeldingslocatie: http://www.amd.com/PublishingImages/Public/Graphic/242WPNG/2x2landscape_plus2_242w.png
Afbeeldingslocatie: http://www.amd.com/PublishingImages/Public/Graphic/242WPNG/3x1landscape_plus1_242w.pngAfbeeldingslocatie: http://www.amd.com/PublishingImages/Public/Graphic/242WPNG/3x1landscape_plus3_242w.png


Er zijn dus geen speciale drivers met bv profielen nodig om een game geschikt te maken voor Eyefinity. Wanneer een game de resoluties kan ondersteunen die Eyefinity biedt, dan werkt dit out-of-the-box op je Radeon HD5870. Gaat het ook werken op de huidige HD4800 generatie met Catalyst 9.10? Nee! Eyefinity is voorbehouden aan de HD5000 generatie!

Hoe zit het met de randen die je ziet tussen twee monitoren? Als je eenmaal bezig bent dan vallen de randen je echt minder snel op dan je zou denken. Maar verder is ook daar aan gedacht en wel op verschillende manieren. 1) AMD werkt nauw samen met Samsung om monitoren te brengen met smalle randen om je Eyefinity ervaring nog beter te maken. Houdt deze plek in de gaten voor aankondigingen van de nieuwe Samsung Eyefinity monitoren. 2) AMD heeft een zgn "bezel-management" in de drivers ingebakken (bezel = rand). De HD5870 rendert alle pixels op het scherm, maar bezel-management zorgt er voor dat datgene wat zich achter de randen bevindt, weg gesneden wordt. In tegenstelling tot TripleHead2Go van Matrox wordt het beeld dus niet 'ingekrompen' en is daarmee gelijk ook superieur aan TH2Go. Overigens is het nog afwachten of AMD dit bezel-management ook daadwerkelijk in de drivers gaat implementeren. Het lijkt er nu op dat het alleen in de Linux versie van Eyefinity is ingebakken en nog niet in de Windows versie.

Afbeeldingslocatie: http://img34.imageshack.us/img34/7743/atitopiceyefinity01.jpg


Verder laat Linux ook op andere gebieden z'n tanden zien. Onder Windows moet je namelijk altijd een symmetrische opstelling gebruiken, terwijl onder Linux elk willekeurige opstelling mogelijk is. 4 landscape + 1 portrait onder Windows? No go! Onder Linux? Geen probleem!

Om wat onduidelijkheden uit de wereld te helpen. Voor Triple Eyefinity setups heb je minimaal 1 monitor nodig die native displayport ondersteunt., Heb je dit (nog) niet, dan kan je ook gebruik maken van een active DP-to-DVI adapter (kost rond $80).



AMD Unprocessed Movies


Game Developers over DirectX11


AMD: Are You Ready For What's Next?

[YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=-re-oaYaCdg]
Dirt 2: DirectX11 trailer

[YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=D9p3PYOX1Vc]
Dirt 2: DirectX11 Trailer


Unigine DirectX11 Benchmark: Heaven

[ Voor 99% gewijzigd door CJ op 22-11-2009 20:24 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

ATi RADEON PRICEWATCH

DX 10.1 Series
  • HD4350 256MB GDDR2: €24
  • HD4350 512MB GDDR2: €35 <
  • HD4550 512MB GDDR3: €37 <
  • HD4650 512MB GDDR2: €38 >
  • HD4650 1GB GDDR2: €49 <
  • HD4670 512MB GDDR3: €55 <
  • HD4670 1GB DDR3: €67 <
  • HD4730 512MB GDDR5: €70 EOL
  • HD4770 512MB GDDR5: €80 EOL
  • HD4830 512MB GDDR3: €74 EOL
  • HD4830 1GB GDDR3: €95 EOL
  • HD4850 512MB GDDR3: €80 EOL
  • HD4850 1GB GDDR3: €103 EOL
  • HD4870 512MB GDDR5: €99 EOL
  • HD4870 1GB GDDR5: €120 EOL
  • HD4890 1GB GDDR5: €150 EOL
  • HD4890 Core: 1GHZ 1GB GDDR5: €193 EOL
  • HD4850X2 1GB GDDR3: €192 EOL
  • HD4850X2 2GB GDDR3: [url=hhttp://tweakers.net/pricewatch/225086/sapphire-hd-4850-x2-2g-gddr3-pci-e.html]€205[/url] EOL
  • HD4870X2 2GB GDDR5: €280 EOL
DX11 Series
  • HD5750 1GB GDDR5: €110
  • HD5770 1GB GDDR5: €132
  • HD5850 1GB GDDR5: €207
  • HD5870 1GB GDDR5: €302
  • HD5870 Eyefinity6 Edition: tba
  • HD5970: tba

[ Voor 99% gewijzigd door CJ op 22-11-2009 20:24 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Gigabyte HD5970 Youtube Review:


Interview met Terry "Catalyst Maker" Makedon: http://www.insidehw.com/E...alystMaker-Interview.html

AMD over TSMC en de beschikbaarheid van de HD5000 Serie: http://www.driverheaven.net/news.php?newsid=322

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Blijft goed bezig hier, die CJ. Keep up the good work. :)
Ik moet zeggen dat hardware tesselation is gewoon de toekomst is totdat CPU's en GPU's snel genoeg zijn om het zonder tesselation real time te renderen.

Enig idee of er nu ook meer aan physics gewerkt wordt daar bij AMD ATi? Op dit moment door gebruik te maken van tesselation, tot nu toe is het gewoon graphics, de physics kant blijft gewoon simpel kwa opbouw.
Als er nu een rots ontploft blijft die rots een simpel object met kleine simpele losse stenen, door tesselation kun je de stenen wel veel meer detail geven, maar fysisch blijft het simpel.
Ik hoop dus dat er via de tesselation techniek dus ook meer met physics gedaan kan worden. Ik hoop in ieder geval snel wat progressie, deze graphics zijn uitstekend kijkend naar de unigine en dirt 2, ziet er gewoon zeer echt uit.
Of wordt het wachten op goede implementaties via openCL physics rendering?
nVidia heeft naar mijn idee daar namelijk wel een goed punt, dat physics steeds belangrijker gaan worden. Nog veel te laat naar mijn idee, maar goed...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pyronick
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 28-05 08:02

Pyronick

Vorsprung durch gas geben.

Het is enkel wachten op wat developers (Havok, Open Dynamics Engine, Bullet, Tokamak, etc) gaan doen met de mogelijkheden van OpenCL en/of DirectCompute.
Dan pas zal GPGPU-based physics simulatie van de grond komen. Als het uiteraard ook nog in spellen verschijnt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bullus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12-09-2024

Hecatoncheires

Afbeeldingslocatie: http://matanews.com/wp-content/uploads/hecatoncheires.jpg
AMD is internally talking about its next generation stuff, something that looks to be the next, 2010 generation of DirectX 11 hardware.

The codename is Hecatoncheires, named after gigantic fifty headed creatures of great strength in Greek mythology which despite being weaker than Titans, managed to beat them. A simple analogy would put Nvidia in the role of Titans, and since Hecatoncheires had more heads, this would suggest a larger chip with more shaders.

In ancient Greek, Hecatoncheires means "hundred armed" and from what we hear this is a brand new architecture and not just improved version of R770, something that RV870 is.

There will be six other Greek names to take a place of three desktop and three mobile chips and they should be ready in late 2010.
http://vr-zone.com/forums...hecatoncheires-quot-.html

Al een oud bericht,maar zag in de PF deze naam vallen voor de toekomst gpu H1/H2 2010
Op de langere termijn (H1/H2 2010) staat gepland:
Hecatoncheires
MIMD shaders?
AMD's upcoming Hecatoncheires graphics architecture, the one that will eventually become Evergreen's successor, introduces three new subcategory codenames under its family name. Due to the original nature of AMD's latest marketing decisions, we are again talking about Greek codenames, so the pronunciation may be difficult for some. If you're up to the task, the family consists of Briareos, Gyes and Kottos.

On another note, three more Greek codenames are reserved for the mobile GPU department. In regards to architectural changes, the only information we were able to discover is that these new chips should introduce MIMD shaders.

For those requiring more academic background about these names in regards to Greek mythology, it can be noted that the three new desktop GPU codenames were the names of Hecatoncheires (see here). “Their names were Briareus Βριάρεως the Vigorous, also called Aigaion Αιγαίων (Latinized as Aegaeon) the "sea goat", CottusGyges Γύγης (or Gyes) the Big-Limbed.” Κόττος the Striker or the Furious.
http://www.fudzilla.com/content/view/15918/34/

[ Voor 42% gewijzigd door Bullus op 22-11-2009 21:11 ]

|2600k|Asus 290|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Ok, maar kunnen ze niet een beetje opschieten? Ik bedoel tot aan deze vorm van tesselation was alles erg plat, weinig verschil tussen de FX chip voor Starfox SNES en huidige de geometrie, alleen langere en langere shader code om op een plat stuk de zon beter tot uiting te laten komen, het zag er voor mijn nog steeds onrealistisch uit vanwege de platheid, ongeacht alle mooie kleurtjes en lichteffecten.
Ik ben ook nooit weg geweest van gedetailleerde textures met matige licht rendering, een foto die gewoon niet klopt vanwege de matige ongedetailleerde lichtinval rendering.
Vroeger had je toch die oude vertex voxel techniek ipv polygonen, nou dat was toen al erg gedetaileerd vooral op lange afstanden in grote velden (Delta Force of zoiets?) Kwam voor mij veel realistischer over dan toentertijd polygonen rendering.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Werelds
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 08:06
Ik hoop echt dat Havok een beetje opschiet met ontwikkelen in OpenCL. Veel werk voor ze, maar er is dan ook zo veel meer mogelijk. Is misschien ook een kleine aanzet voor developers om er meer gebruik van te maken, in de laatste Red Faction vond ik het toch behoorlijk functioneel! :P

@ dreee: Delta Force, maar vooral ook Outcast. Briljant spel was dat, zonde dat Appeal kopje onder is gegaan :(

Edit: Maakte Crysis niet ook gebruik van Voxels voor het één of ander?

[ Voor 8% gewijzigd door Werelds op 22-11-2009 21:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kalizec
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 16-04 23:54
De huidige shaders in de afgelopen vier generaties AMD // ATI GPU's zijn SIMD VLIW shaders. Kennelijk gaan ze dit in de toekomst veranderen.

Wat betekenen die afkortingen allemaal?

SIMD = Single Instruction Multiple Data
Dat het huidige blok van vijf shaders één instructie op meerdere stuks data tegelijk uit voert. Om precies te zijn één instructie voor vijf stuks data. De huidige implementatie hiervan bij AMD // ATI is VLIW en bij Nvidia gebruiken ze een hardware scheduler, maar kunnen er slechts twee instructies tegelijk uitgevoerd worden.

VLIW = Very Large Instruction Word
Dit is een vorm van pipelining waarbij het schedulen (inplannen ter voorkoming van afhankelijkheden), in de software geregeld is.

MIMD = Multiple Instruction Multiple Data
Hoe de toekomstige shaders precies verdeeld zullen worden is onbekend, maar als ze MIMD zijn betekent dit dat er verschillende instructies op verschillende stuks van de data uitgevoerd kunnen worden.

Wat is het verschil met meerdere cores?
Je zou denken dat alle GPU's MIMD zijn, omdat ze allemaal meerdere shaders hebben en dus meerdere instructies op meerdere stuks data uit kunnen voeren. Wat er echter mee bedoeld wordt is dat MIMD binnen hetzelfde set registers gebeurd. Registers zijn zeg maar het onderste niveau qua geheugen. Bewerkingen hierop kunnen in een enkele klokslag uitgevoerd worden en er is geen latency bij het benaderen van die registers.

MIMD betekent dus dat er binnen een enkele set met registers meerdere instructies tegelijk op dezelfde set registers uitgevoerd kunnen worden.

Waarom MIMD?
Het onderstaande is speculatie, maar ik denk dat MIMD voor AMD een evolutie van SIMD VLIW gaat zijn. De huidige blokken van vijf shaders is er een shader die meer complexe operaties uit kan voeren dan de overige vier. Deze groep van vijf wordt als één geheel aangestuurd. Ik schat in dat wat AMD met MIMD bedoelt, is dat deze groep van vijf voortaan onafhankelijk aangestuurd kunnen worden. Waarschijnlijk nog steeds volgens het VLIW-principe, omdat een hardware scheduler nogal wat transistor budget kost dat beter besteed kan worden aan meer shaders.

Core i5-3570K/ASRock Z75 Pro3/Gigabyte Radeon HD7850/Corsair XMS3 2x4GB/OCZ Vertex2 64GB/3x640GB WD Black/24" B2403WS Iiyama x2/Nec 7200S


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 263719

De website van AMD Game heeft een kleine update gehad : http://game.amd.com/us-en/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Ik zie er niet veel aan ge-update, ben zeker scheel. :D

@Werelds, helaas Outcast heb ik nooit gespeeld, ten tijde van die technieken had ik niet eens een eigen PC. :p

Bedankt voor de info kalizec, op wiki over MIMD lees ik nog over hypercube MIMD configuratie, mijn voorkeur, en de andere soort, de zogenaamde mesh configuratie voor Multiple Instruction, Multiple Data computing techniek. het gaat hem dus vooral om asynchrone data en instructie processing, inplaats van de huidige synchrone instructie opdrachten.
http://en.wikipedia.org/wiki/MIMD

Edit:
Is de IBM Cell processor niet een voorbeeld van MIMD computing? Ik dacht dat die CPU 9 opdrachten asynchroon aan kon?

[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 126513 op 22-11-2009 23:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • neliz
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 11-02 16:54

neliz

GIGABYTE Man

Anoniem: 126513 schreef op zondag 22 november 2009 @ 23:44:
Edit:
Is de IBM Cell processor niet een voorbeeld van MIMD computing? Ik dacht dat die CPU 9 opdrachten asynchroon aan kon?
Cell is in principe een gewone PowerPC met 6 additionele SPU's. Slechts 2 hardware threads op de CPU en de SPU's moeten apart gecode worden. Daarom is een Xbox360 ook niet per definitie langzamer, zit dezelfde CPU in maar dan als triplecore (6 Threads.) Normale threaded code draait dus maar op 2 threads op een Cell.

Wist je trouwens al dat IBM uit de CELL ontwikkeling stapt?

[ Voor 5% gewijzigd door neliz op 23-11-2009 10:24 ]

Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:26
@CJ; Even een vraag over 'Future GPU's'. Ik merk net op dat de 5600 serie niet meer in de startpost staat (ook al niet in deel 109). Vergeten of komt ie er echt niet?

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
NitroX infinity schreef op maandag 23 november 2009 @ 10:48:
@CJ; Even een vraag over 'Future GPU's'. Ik merk net op dat de 5600 serie niet meer in de startpost staat (ook al niet in deel 109). Vergeten of komt ie er echt niet?
We hebben:
Cedar,
Redwood,
Juniper,
Cypress en
Hemlock

Hemlock 59xx
Cypress 58xx
Juniper 57xx
Redwood zal dan 54xx zijn
Cedar zal dan 53xx zijn.

Dus de 56xx zal wel een foutje zijn geweest. :)
Maar maakt natuurlijk ook niet uit of Redwood nu als 54xx komt of als 56xx, hij komt toch wel. :P

[ Voor 9% gewijzigd door -The_Mask- op 23-11-2009 10:55 ]

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • neliz
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 11-02 16:54

neliz

GIGABYTE Man

NitroX infinity schreef op maandag 23 november 2009 @ 10:48:
@CJ; Even een vraag over 'Future GPU's'. Ik merk net op dat de 5600 serie niet meer in de startpost staat (ook al niet in deel 109). Vergeten of komt ie er echt niet?
Niets zo veranderlijk als nummers. een ruime maand voor de Cypress launch is AMD panel members nog gevraagd of ze "HD" voor de naam HD 5500 nodig vonden.

Dus we hebben nog steeds HD en geen 5500 :| misschien wachten op de miraculeuze HD5200 als spiritueel opvolger van de FX5200.

Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blastpe
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 28-05 18:33
-The_Mask- schreef op maandag 23 november 2009 @ 10:53:
[...]

We hebben:
Cedar,
Redwood,
Juniper,
Cypress en
Hemlock

Hemlock 59xx
Cypress 58xx
Juniper 57xx
Redwood zal dan 54xx zijn
Cedar zal dan 53xx zijn.

Dus de 56xx zal wel een foutje zijn geweest. :)
Maar maakt natuurlijk ook niet uit of Redwood nu als 54xx komt of als 56xx, hij komt toch wel. :P
Ik meende dat Cedar hd54XX zou zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Blastpe schreef op maandag 23 november 2009 @ 11:44:
[...]


Ik meende dat Cedar hd54XX zou zijn.
In de TS staat nu HD54xx en HD53xx bij de toekomstige videokaarten. :)

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blastpe
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 28-05 18:33
-The_Mask- schreef op maandag 23 november 2009 @ 11:46:
[...]

In de TS staat nu HD54xx en HD53xx bij de toekomstige videokaarten. :)
uit de drivers ID list van october op de AMD site:
{ “ ATI Radeon HD 5450,EG CEDAR PRO , 68F9”} :)
(ik heb een copietje bewaard. De lijst is weggehaald)

[ Voor 9% gewijzigd door Blastpe op 23-11-2009 11:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Roadmaps veranderen continue. Last minute name switches komen vaak voor... soms ook om de competitie in verwarring te brengen of om leaks te achterhalen.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Splinter Cell
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-05 22:35

Splinter Cell

Glasvezel MASTER RACE

Colin McRae Dirt 2: DX9 vs DX11

http://www.pcgameshardwar...ortspiel-Simulation/Test/

Dat eerste plaatje geeft toch duidelijk aan, dat er op DX9 een blur effect zit. En bij DX11 niet, om het zogenaamd beter te doen lijken...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Splinter Cell schreef op maandag 23 november 2009 @ 15:29:

Colin McRae Dirt 2: DX9 vs DX11

http://www.pcgameshardwar...ortspiel-Simulation/Test/

Dat eerste plaatje geeft toch duidelijk aan, dat er op DX9 een blur effect zit. En bij DX11 niet, om het zogenaamd beter te doen lijken...
Ik vind de verschillen wel erg klein. Als dat alles is........

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Darkasantion
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 27-05 15:41

Darkasantion

Just keep swimming!

Astennu schreef op maandag 23 november 2009 @ 15:39:
[...]


Ik vind de verschillen wel erg klein. Als dat alles is........
Ik zal dadelijk wel even wat screens van mijn GRID maken, want dat lijkt dan ook op Dx11.....

Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Splinter Cell
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-05 22:35

Splinter Cell

Glasvezel MASTER RACE

Astennu schreef op maandag 23 november 2009 @ 15:39:
[...]


Ik vind de verschillen wel erg klein. Als dat alles is........
Inderdaad niet erg veel. Maar goed, wil je op grafisch gebied omhoog, dan moeten de makers gewoon grotere en scherpere textures moeten maken. Dat heb ik altijd al gezegd. :) Kijk maar naar Crysis, die profiteert daar nu nog van.

Grotere screens:

http://extreme.pcgameshar...ik-details-dirt2_dx11.jpg

http://extreme.pcgameshar...nik-details-dirt2_dx9.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peakaboo
  • Registratie: Mei 2007
  • Niet online
Ik heb even de STALKER: Call of Pripyat DirectX 11 Benchmark gedraaid, waarbij je dus DX11 aan kunt zetten, tessellation etc.

Dit waren mijn results:
Afbeeldingslocatie: http://i226.photobucket.com/albums/dd299/ThunderDaan/stalkerbenchdx11.jpg

Contact hardening shadows, wat doet dat eigenlijk? Geen idee wat het was dus maar default (uit) gelaten.

[ Voor 37% gewijzigd door peakaboo op 23-11-2009 16:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Astennu schreef op maandag 23 november 2009 @ 15:39:
[...]


Ik vind de verschillen wel erg klein. Als dat alles is........
Je snapt hopelijk wel dat bepaalde dingen niet goed zichtbaar zijn op screenshots?

Denk aan het verschil in FPS of Tesselation (wanneer het gebruikt wordt voor performancewinst) of bepaalde Post Processing Effects waarvoor de Compute Shaders gebruikt worden ipv de standaard manier van DX9 om de boel te versnellen.

Natuurlijk kan D11 ook gebruikt worden om de IQ te verhogen, maar dat is zeker niet het enige waarvoor het gebruikt wordt (zeker in de eerste golf DX11 games).

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kalizec
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 16-04 23:54
Ik vind de verschillen in details anders best fors. Als je kijkt naar zeken als verlichting, schaduwen en glans schelen DX9 en DX11 toch een hoop. Verder is de scherpte in de diepte een stuk hoger, maar dat komt op mij meer over als een onnodige kwaal in hun DX9 pad.

Maar verder heb je gewoon gelijk qua textures.

Core i5-3570K/ASRock Z75 Pro3/Gigabyte Radeon HD7850/Corsair XMS3 2x4GB/OCZ Vertex2 64GB/3x640GB WD Black/24" B2403WS Iiyama x2/Nec 7200S


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

peakaboo schreef op maandag 23 november 2009 @ 16:28:
Ik heb even de STALKER: Call of Pripyat DirectX 11 Benchmark gedraaid, waarbij je dus DX11 aan kunt zetten, tessellation etc.

Dit waren mijn results:
[afbeelding]
Het kan aan mij liggen, maar ik zie er niks van. Dat plaatje is te klein. ;)

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Darkasantion
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 27-05 15:41

Darkasantion

Just keep swimming!

Zo, hier dan de screens:

Dit is gewoon Racedriver GRID, maar met een LOD-mod erop, die de ingame race auto's modellen vervangt door de auto modellen die je in de garage ziet. Verder is de "blur" verwijdert en zijn alle instelling nog 1 trapje hoger gezet dan normaal mogelijk. Verder maak ik hier gebruik van SSAA en Edge Detect, en staat hij ingame op 4xMSAA.

Even 3 screens:
Afbeeldingslocatie: http://i3.photobucket.com/albums/y98/Darkasantion/Dx116.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i3.photobucket.com/albums/y98/Darkasantion/Dx115.jpg
Afbeeldingslocatie: http://i3.photobucket.com/albums/y98/Darkasantion/Dx114.jpg

Dus heb ik nu ook Dx11 met GRID :+ ?

P.S. Dit is op een HD5870 op 1025/1300 en de FPS is rond de ~45, dus dit is wel op het randje van wat er mogelijk is

Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peakaboo
  • Registratie: Mei 2007
  • Niet online
RappieRappie schreef op maandag 23 november 2009 @ 16:34:
[...]

Het kan aan mij liggen, maar ik zie er niks van. Dat plaatje is te klein. ;)
Als je er nou eens op klikt? :X

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Je hebt hem aangepast zeker, dondersteen?! ;)

(Op mijn werk kon ik hem niet aanklikken)

[ Voor 33% gewijzigd door Format-C op 23-11-2009 18:17 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Meekoh
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 28-05 14:52
Had ook uit die dev interviews over Dirt 2 begrepen dat ze DX11 meer gingen gebruiken om meer physics effecten toe te voegen met gebruik van Compute shaders. Als voorbeeld gaven ze toen de handling van je wagen wanneer je door water rijd, dat er dan echt een boeggolf ontstaat enzo.

Computer says no


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peakaboo
  • Registratie: Mei 2007
  • Niet online
RappieRappie schreef op maandag 23 november 2009 @ 18:15:
Je hebt hem aangepast zeker, dondersteen?! ;)

(Op mijn werk kon ik hem niet aanklikken)
Nee niks aangepast, denk dat jou werk photobucket niet toe staat ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Moshe85 schreef op maandag 23 november 2009 @ 18:28:
Had ook uit die dev interviews over Dirt 2 begrepen dat ze DX11 meer gingen gebruiken om meer physics effecten toe te voegen met gebruik van Compute shaders. Als voorbeeld gaven ze toen de handling van je wagen wanneer je door water rijd, dat er dan echt een boeggolf ontstaat enzo.
[YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=lEGYaS9mGTM]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Splinter Cell
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-05 22:35

Splinter Cell

Glasvezel MASTER RACE

Splinter Cell schreef op maandag 23 november 2009 @ 15:29:

Colin McRae Dirt 2: DX9 vs DX11

http://www.pcgameshardwar...ortspiel-Simulation/Test/

Dat eerste plaatje geeft toch duidelijk aan, dat er op DX9 een blur effect zit. En bij DX11 niet, om het zogenaamd beter te doen lijken...
Afbeeldingslocatie: http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2009/11/23/1259009482-680.png

[ Voor 10% gewijzigd door Splinter Cell op 23-11-2009 23:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bullus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12-09-2024
CFX is wel nodig om CM:Dirt boven de 60 fps te laten lopen op DX11 :D

|2600k|Asus 290|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Darkasantion
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 27-05 15:41

Darkasantion

Just keep swimming!

Bullus schreef op maandag 23 november 2009 @ 23:47:
CFX is wel nodig om CM:Dirt boven de 60 fps te laten lopen op DX11 :D
Het zou kunnen dat met de Cat 9.12 Drivers er nog een boost komt, maar dat weet ik niet zeker :)

Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Splinter Cell
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-05 22:35

Splinter Cell

Glasvezel MASTER RACE

Darkasantion schreef op dinsdag 24 november 2009 @ 00:05:
[...]

Het zou kunnen dat met de Cat 9.12 Drivers er nog een boost komt, maar dat weet ik niet zeker :)
ATi heeft nauw samen gewerkt aan deze game. En de Dirt 2 plaatjes vliegen al in het rond in de installatie van Cat 9.11. Dat komt allemaal wel goed. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • anathema
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 09:09
Een minimum framerate van 43 met een HD5870 lijkt me meer dan genoeg voor zo'n racespel.
Wat een miserabele performance van vooral de 7900GTX en ook X1950XTX, zit er niet iets dergelijks in de PS3 respectievelijk Xbox360?...

anathema


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 07-04 15:29

frankknopers

Goud is geen geld

anathema schreef op dinsdag 24 november 2009 @ 00:17:
Een minimum framerate van 43 met een HD5870 lijkt me meer dan genoeg voor zo'n racespel.
Wat een miserabele performance van vooral de 7900GTX en ook X1950XTX, zit er niet iets dergelijks in de PS3 respectievelijk Xbox360?...
Dat is op 1920x1200 met 4xAA. Op consoles renderen ze games volgens mij op 1280x720 met ook nog eens veel lagere resolutie textures (beperkt videogeheugen/werkgeheugen) en met minder AA. Je kunt de framerate van de X1950XTX en 7900GTX dan meer dan verdubbelen en dan is het wel speelbaar.

Toch leuk om te zien dat de X1950XTX in de wat nieuwere games gehakt maakt van de 7900GTX van nVidia. Blijkbaar goed vooruitzicht geweest van ATI om de verhouding pixel/vertex naar 3:1 te zetten ipv 1:1. Alleen jammer dat al vrij snel de 8800GTX sterk om de hoek kwam, want de X1900 serie is altijd al wel een goede kaart geweest. :)

[ Voor 21% gewijzigd door frankknopers op 24-11-2009 01:21 ]

Goud is geen geld


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • treative
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 27-05 13:54
anathema schreef op dinsdag 24 november 2009 @ 00:17:
Een minimum framerate van 43 met een HD5870 lijkt me meer dan genoeg voor zo'n racespel.
Wat een miserabele performance van vooral de 7900GTX en ook X1950XTX, zit er niet iets dergelijks in de PS3 respectievelijk Xbox360?...
Ik denk dat dat ook de reden is dat ze erbij staan. Maar dat is idd zo.

Sig


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • neliz
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 11-02 16:54

neliz

GIGABYTE Man

Op de vraag waar HD5600 heen wasa: Ahem... Mobility HD5650

http://twisted-reviews.co...i-mobility-radeon-hd5650/
http://twisted-reviews.co...f-hd5650-based-notebooks/
As we recently mentioned here, Acer had plans on releasing at least two notebooks based on Intel Core i7 and ATI’s newest Mobility Radeon HD5650. Few days later it became clear that there is heavy shortage of HD5xxx chips and videocards, which would apply also to the mobile graphic cards by ATI. Our guy at Acer commented that we can expect a delay of the new HD5650-based models, although he couldn’t say how much we’ll have to wait.

According to other sources the delay will be at least to Q1 2010, which is rather disappointing, considering how ATI has the edge in desktop graphics and still lags on the mobile market (although much has changes with Mobilty Radeon HD4xxx series, NVIDIA still seems to have better range of chips in late mid and high-end notebooks), where those new Radeons would shine.

[ Voor 74% gewijzigd door neliz op 24-11-2009 02:09 ]

Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
anathema schreef op dinsdag 24 november 2009 @ 00:17:
Een minimum framerate van 43 met een HD5870 lijkt me meer dan genoeg voor zo'n racespel.
Wat een miserabele performance van vooral de 7900GTX en ook X1950XTX, zit er niet iets dergelijks in de PS3 respectievelijk Xbox360?...
De PS3 heeft een 7800 Achtige chip. Die van de Xbox 360 lijkt meer op de R600. dan op de R580+ alleen dan minder krachtig. Als ik me niet vergis had die 48 shaders. Dit was het eerste universal shader model dat ATi gemaakt heeft. De R600 was de 2e generatie.

Ik vind het vooral mooi om te zien dat de HD3870 in de moderne games wel duidelijk sneller is als de X1950 XTX. Voorheen liepen die nog wel eens aardig gelijk. Maar helemaal mooi om te zien dat de X1950 XTX bijna 3x zo snel is als de 7900 GTX. Toen de tijd was hij al sneller maar toen waren de verschillen lang niet zo groot. Hier kun je goed zien dat AMD toen de juiste zet heeft gedaan met de X1900 en X1950. Net als nVidia met de 8800 serie. Zie ook nog hoe goed de 8800 GT het doet in vergelijking met de 3870. Die laatste was wel iets goedkoper maar toch.

Edit: Xenos C1 specs:

500 MHz parent GPU on 65 nm TSMC process of total 232 million transistors

* 48-way parallel floating-point dynamically-scheduled shader pipelines[3]
o Unified shading architecture (each pipeline is capable of running either pixel or vertex shaders)
o 10 FLOPS per pipeline per cycle
o Maximum vertex count: 1.5 billion vertices per second ( (48 shader pipelines x 500 MHz) / 16)
o Maximum polygon count: 500 million triangles per second[3] (1.5 Billion vertices / 3 vertices per triangle)
o Maximum shader operations: 96 billion per second (48 shader units * 4 ops per cycle = 192 shader ops per clock) (500MHZ *192 shader ops per clock = 96 billion shader ops per second)
o 900 GFLOPS
o MEMEXPORT shader function
* 16 texture filtering units (TF) and 16 texture Addressing unit (TA)
o 16 filtered samples per clock
+ Maximum texel fillrate: 8 gigatexel per second (16 textures x 500 MHz)
o 16 unfiltered texture samples per clock
* Maximum Dot product operations: 24 billion per second
* Support for a superset of DirectX 9.0c API DirectX Xbox 360, and Shader Model 3.0+

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • partyondude
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 27-05 21:02
Kolere, wat wordt dat een achterlijke kaart zeg, die HD5970 _/-\o_

Die wil ik hebben :9
Modbreak:1) het mag in $dialect misschien "in" zijn om 'achterlijk' als iets positiefs te bestempelen, hier is het gewoon een negatieve term van het type dat we niet op het Forum willen lezen.
2) los daarvan, post on-topic, behulpzaam en vriendelijk of post niet. Een ander heeft niets aan een loze post als dit.

[ Voor 63% gewijzigd door dion_b op 24-11-2009 22:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc Rademaker
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 28-05 12:00
Mij valt vooral op hoe goed de GTX 285 mee kan komen als DX9 als renderpath gebruikt wordt.

En met DX11 heb je toch een flinke performance-hit te pakken, met een 5770 is het nog maar net, of juist net niet speelbaar. Moet zelf nog zien of die performance hit de extra IQ ook echt waard is :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Marc Rademaker schreef op dinsdag 24 november 2009 @ 21:54:
Mij valt vooral op hoe goed de GTX 285 mee kan komen als DX9 als renderpath gebruikt wordt.

En met DX11 heb je toch een flinke performance-hit te pakken, met een 5770 is het nog maar net, of juist net niet speelbaar. Moet zelf nog zien of die performance hit de extra IQ ook echt waard is :)
Dat valt mij ook op ja. Het zou me ook niet verbazen als we hier ook nog een leuke driver voor gaan zien die een 10% boost gaat brengen. Net als wat ze met Crysis gedaan hebben. Al werkt die boost voor crysis ook met HD4xxx kaarten. Natuurlijk leuk voor die mensen. Maar je zou verwachten dat er voor de HD5xxx serie ook specifiek nog het een en ander te tweaken valt.

[ Voor 17% gewijzigd door Astennu op 24-11-2009 23:26 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dahakon
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-04-2024
Heel erg offtopic:

Met alle respect, ik denk dat de term Kolere (=Cholera) toch iets ernstiger is dan achterlijk, maar dat terzijde.


De GTX285 kan in DX9 idd best goed meekomen, maar hoe zal het zijn in DX10? Helaas niet te zeggen van die grafiek. Wat wel te zeggen is, is dat je met DX9 natuurlijk wel een boel mooie grafische praal moet missen, terwijl de performance die je er voor terugkrijgt, niet speciaal is. Het wordt namelijk niet opeens veel speelbaarder met een GTX285 op DX9 ten opzichte van een HD5870 op DX11 (al dan niet met tesselation en toekomstige driver-updates).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21-05 11:53
Interessant artikel!
Eigenlijk is het dus een design-fout... dat is wel erg jammer èn slecht :X
Ben benieuwd naar AMD's response hierop. Het zou héél misschien ook een foutje bij die betreffende kaart kunnen zijn of slecht geleidingsmateriaal oid.
To be continued zullen we maar zeggen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • neliz
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 11-02 16:54

neliz

GIGABYTE Man

Win een buttload aan HD5XXX kaarten en goodies bij FiringSquad: http://www.firingsquad.com/matrix/cluster.asp/91

2 Categorieën, Video en Comic, beide hebben een 5870 en 5770 te verdelen... good luck!
Just in time for the holidays, we've partnered with AMD, Sapphire and Powercolor to give away some awesome hardware.

Here's what you can win:

Video Category
1st Place: Sapphire HD 5870
2nd Place: Sapphire HD 5770
3rd Place: Wolfenstein Key
4th Place: T-Shirt & Ruby-Rom
5th Place: T-Shirt and Ruby-Rom

Comic Strip Category
1st Place: Powercolor HD 5870
2nd Place: Powercolor HD 5770
3rd Place: Dragon Age Key
4th Place: T-Shirt & Ruby-Rom
5th Place: T-Shirt and Ruby-Rom

Here's how you can win it.
Video Category: Create an entertaining video and post it here. Any form of video is acceptable, including Machinima and video skits.
Comic Strip Category: Create a series of screen shots from your favorite game and add fun and humorous tag lines, and post them here.

[ Voor 66% gewijzigd door neliz op 25-11-2009 22:25 ]

Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Darkasantion
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 27-05 15:41

Darkasantion

Just keep swimming!

neliz schreef op woensdag 25 november 2009 @ 22:25:
Win een buttload aan HD5XXX kaarten en goodies bij FiringSquad: http://www.firingsquad.com/matrix/cluster.asp/91

2 Categorieën, Video en Comic, beide hebben een 5870 en 5770 te verdelen... good luck!


[...]
Ooh nice, zal van de week dan maar eens wat leuks maken :+
Denk eraan iets te doen met HL2 in de comic sectie, maargoed nog even uitpluizen hoe ik Dx11 "theme" erin kan krijgen

Join het DPC Whatpulse team Intel/ATI.AMD Powered PC!


  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Ik ken dit probleem ook van mijn HD4850. Die VRM's raken ook oververhit met een v-mod er op. Ik heb ook al aardig wat dingen geprobeerd om die beter te coolen met grotere heatsinks maar ze worden nog erg heet.

Bij de HD4870 hetzelfde. Als je bv een Arctic Twin turbo gebruikte had je gewoon niet genoeg airflow over de VRM's heen. En die werden erg heet met Furmark.

Ik ben benieuwd of er wel HD5970's komen met custom Air cooling. H2O zal het een stuk beter doen. Maar daar heb ik geen zin in.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

Als de ATI en de fabrikanten nu eens zouden besluiten om VRM's altijd goed te koelen, net zoals ze al een tijd met de gpu's zelf doen, dan zouder er volgens mij minder problemen zijn.

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
DevilsProphet schreef op donderdag 26 november 2009 @ 09:44:
Als de ATI en de fabrikanten nu eens zouden besluiten om VRM's altijd goed te koelen, net zoals ze al een tijd met de gpu's zelf doen, dan zouder er volgens mij minder problemen zijn.
Volgens mij had het ook geholpen als ze 4 phases per gpu gebruikt hadden. Er is wel ruimte voor 4 phases op het PCB. Sterker nog er hoeven alleen nog maar chips geplaatst te worden. Volgens mij heeft de HD5870 wel 4 phases voor de GPU. En 2 voor het geheugen.

Edit:

Plaatje van het HD5870 PWM gedeelte:

Afbeeldingslocatie: http://img.inpai.com.cn/article/2009/9/18/212224a3-a76f-4cf0-957a-33ea57095f9f.jpg

Inderdaad 4 Phases voor GPU en twee voor andere zaken. Vermoedelijk memory. Dan heb je gewoon een verdeling van de load over 4 chips ipv 3 waardoor ze in verhouding minder warm worden. Mogelijk efficiënter werken waardoor je in totaal minder warmte productie hebt. En sowieso 25% meer contact oppervlak met de heatsink.

[ Voor 29% gewijzigd door Astennu op 26-11-2009 09:51 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


  • Blastpe
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 28-05 18:33
Astennu schreef op donderdag 26 november 2009 @ 09:47:
[...]


Volgens mij had het ook geholpen als ze 4 phases per gpu gebruikt hadden. Er is wel ruimte voor 4 phases op het PCB. Sterker nog er hoeven alleen nog maar chips geplaatst te worden. Volgens mij heeft de HD5870 wel 4 phases voor de GPU. En 2 voor het geheugen.

Edit:

Plaatje van het HD5870 PWM gedeelte:

[afbeelding]

Inderdaad 4 Phases voor GPU en twee voor andere zaken. Vermoedelijk memory. Dan heb je gewoon een verdeling van de load over 4 chips ipv 3 waardoor ze in verhouding minder warm worden. Mogelijk efficiënter werken waardoor je in totaal minder warmte productie hebt. En sowieso 25% meer contact oppervlak met de heatsink.
Inderdaad vreemd dat er voor een 3-phase VRM is gekozen terwijl de layout op de PCB is uitgelegd voor een 4-phase.

Wat me ook opviel aan de HD5970 is dat de powerinductor (cpla-3) voor de rechter GPU geen contact maakt met de cooler (op die positie zit een sleuf in de cooler). De powerinductor voor de linker GPU maakt wel contact met de cooler (net als bij de HD5870 waar de powerinductor (cpl2-4) ook contact maakt met de cooler)

-edit-
lol zie nu dat de HD5870 PCB is uitgelgd voor een 5-phase VRM

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Inderdaad ja. 5870 kan dus nog wat er bij hebben :P wellicht gaan parkners dit gebruiken voor een OC Versie.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 01:50
Om wat onduidelijkheden uit de wereld te helpen. Voor Triple Eyefinity setups heb je minimaal 1 monitor nodig die native displayport ondersteunt., Heb je dit (nog) niet, dan kan je ook gebruik maken van een active DP-to-DVI adapter (kost rond $80).
Dit is mij nog niet helemaal duidelijk. Ik kan dus niet drie dvi schermen aansluiten via 2x dvi en 1x hdmi (met een dvi converter)? Of werkt dan alleen Eyefinity niet?

Roomba E5 te koop


  • superwashandje
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 28-05 12:39

superwashandje

grofheid alom

sig69 schreef op donderdag 26 november 2009 @ 11:54:
[...]

Dit is mij nog niet helemaal duidelijk. Ik kan dus niet drie dvi schermen aansluiten via 2x dvi en 1x hdmi (met een dvi converter)? Of werkt dan alleen Eyefinity niet?
er staat toch nergens hdmi? het gaat om de display port. je moet dus een display port scherm hebben of een actieve convertor ertussen zetten

Life is not the opposite of Death, Death is the opposite of Birth. Life is eternal.


  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 01:50
Ja maar de HD5770 bijvoorbeeld heeft 1x display port, 2x dvi en 1x hdmi aansluitingen. Het is mij niet duidelijk of ik hier dus wel of niet drie schermen op aan kan sluiten zonder display port te gebruiken.

Roomba E5 te koop


  • kluyze
  • Registratie: Augustus 2004
  • Niet online
Tenzij je een actieve convertor gebruikt kan dit niet. Als je 3 schermen wilt moet je volgens AMD minstens 1 native DP hebben.

Is er eigenlijk al iemand die getest heeft met een converter? Voor hetzelfde geld laat AMD zelfs een active converter niet toe :s zou wel vervelend zijn, maar ik zou dat toch wel eerst eens getest willen zien.

  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 01:50
Hmm valt weer tegen dus.

Roomba E5 te koop


  • bwerg
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online

bwerg

Internettrol

Is al lang besproken, goedkope convertortjes werken niet, actieve convertors wel. ;)

Heeft geen speciale krachten en is daar erg boos over.


  • neliz
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 11-02 16:54

neliz

GIGABYTE Man

kluyze schreef op donderdag 26 november 2009 @ 12:11:
Is er eigenlijk al iemand die getest heeft met een convertor? Voor hetzelfde geld laat AMD zelfs een active convertor niet toe :s zou wel vervelend zijn, maar ik zou dat toch wel eerst eens getest willen zien.
Volgens Dave Baumann werkt het wel

Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen


  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Nee dit werkt gewoon zo. Het is dus:
DP + 2x DVI of DP + DVI + HDMI

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


  • meljor
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 09:01
Dat vrm verhaal is wel weer erg spijtig hoor, het is wel vaker idd dat de vrm's de bottleneck zijn bij overclocken met ATi.

De x1950 pro had er (vooral bij vroege versies) ook erg veel last van, de mijne ook. mijn latere 1900xt 512mb had er ook last van en kon net als de pro pas redelijk overclocken na het plaatsen van een fan direct op het koellichaam van de vrm's. Heb nu nog een extra systeempje staan met de x1900xtx, zelfde verhaal, bij overclocken wordt hij instabiel door een te hete vrm..... mede hierom gingen de x1900's ook VEEL verder met waterkoeling.

De 4870 viel nog wel wat mee, en de 4890 heeft er geen last van in mijn geval.....

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
meljor schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:14:
Dat vrm verhaal is wel weer erg spijtig hoor, het is wel vaker idd dat de vrm's de bottleneck zijn bij overclocken met ATi.

De x1950 pro had er (vooral bij vroege versies) ook erg veel last van, de mijne ook. mijn latere 1900xt 512mb had er ook last van en kon net als de pro pas redelijk overclocken na het plaatsen van een fan direct op het koellichaam van de vrm's. Heb nu nog een extra systeempje staan met de x1900xtx, zelfde verhaal, bij overclocken wordt hij instabiel door een te hete vrm..... mede hierom gingen de x1900's ook VEEL verder met waterkoeling.

De 4870 viel nog wel wat mee, en de 4890 heeft er geen last van in mijn geval.....
Eigenlijk zitten we te zeuren. Kaarten doen het stock toch perfect onder alle omstandigheden ? Als ze dat niet doen geef ik je meteen gelijk. Want die speeds worden gegarandeerd. Maar Overlocken is een extraatje. Wees blij dat er overclock ruimte is. En dat het standaard in CCC kan.

En het is altijd zo geweest dat beter coolen helpt voor meer OC. Ook al clockt een kaart of CPU goed op lucht met H2O kom je altijd verder. En met phasechange weer verder. Alleen bij extreme min temps kunnen er weer andere problemen op treden.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21-05 11:53
Astennu schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:23:
[...]


Eigenlijk zitten we te zeuren. Kaarten doen het stock toch perfect onder alle omstandigheden ? Als ze dat niet doen geef ik je meteen gelijk. Want die speeds worden gegarandeerd.
Ahum... misschien het artikel nog eens lezen? :O

zal het ondertussen ff opzoeken voor je :)

Oops... misschien zelf nog eens goed lezen :D
Dacht dat de kaart ook op stock settings throttelde in die Distributed.net gpu-client. Maar dat was dus enkel met een (milde) overclock.

Sorry Astennu :>

[ Voor 26% gewijzigd door Gurneyhck op 26-11-2009 16:28 ]


  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Astennu schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:23:
[...]


Eigenlijk zitten we te zeuren. Kaarten doen het stock toch perfect onder alle omstandigheden ? Als ze dat niet doen geef ik je meteen gelijk. Want die speeds worden gegarandeerd. Maar Overlocken is een extraatje. Wees blij dat er overclock ruimte is. En dat het standaard in CCC kan.

En het is altijd zo geweest dat beter coolen helpt voor meer OC. Ook al clockt een kaart of CPU goed op lucht met H2O kom je altijd verder. En met phasechange weer verder. Alleen bij extreme min temps kunnen er weer andere problemen op treden.
Alleen werd er in het geval van de HD5970 zo hard over geschreeuwd (en dan met name door een aantal reviewsites, en hier ook trouwens), en nu blijkt het achteraf toch smerig tegen te vallen met die overklokbaarheid. Maar goed, hij is idd stoch al snel zat. :)

Ik heb nu ook weer sinds een paar dagen (HD5870) CFX, maar mán, wat ontieglijk snel. :D

[ Voor 10% gewijzigd door Format-C op 26-11-2009 16:34 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


  • madmaxnl
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 09-08-2022
RappieRappie schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:30:
[...]

Alleen werd er in het geval van de HD5970 zo hard over geschreeuwd (en dan met name door een aantal reviewsites, en hier ook trouwens), en nu blijkt het achteraf toch smerig tegen te vallen met die overklokbaarheid.
Als je 700 euro aan een VGA uitgeeft kun je er heus nog wel een full-cover WC blok opzetten mits je op een goede OC uit. ;)
Als je het doet doe het dan goed.
Men was ook al teleurgesteld over EF, want je moest een dure DPP monitor hebben of een dure verloop stekker.
Weer z'n goed voorbeeld van als je het dan doet doe het dan goed.

[ Voor 18% gewijzigd door madmaxnl op 26-11-2009 17:02 ]


  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Gurneyhck schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:25:
[...]

Ahum... misschien het artikel nog eens lezen? :O

zal het ondertussen ff opzoeken voor je :)

Oops... misschien zelf nog eens goed lezen :D
Dacht dat de kaart ook op stock settings throttelde in die Distributed.net gpu-client. Maar dat was dus enkel met een (milde) overclock.

Sorry Astennu :>
Stock ging gewoon goed. Het ging mis zodra ze het voltage gingen verhogen naar HD5870 specs. De HD5870 heeft ook 4 phases. En opzich kan het ook wel met 3 zie ook de HD5850. Maar die VRM's onder de fan worden een beetje warm en houden de boel tegen. Er zat gewoon 25c verschil tussen vrm1 en vrm2.
RappieRappie schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:30:
[...]

Alleen werd er in het geval van de HD5970 zo hard over geschreeuwd (en dan met name door een aantal reviewsites, en hier ook trouwens), en nu blijkt het achteraf toch smerig tegen te vallen met die overklokbaarheid. Maar goed, hij is idd stoch al snel zat. :)

Ik heb nu ook weer sinds een paar dagen (HD5870) CFX, maar mán, wat ontieglijk snel. :D
Klopt dat is wel een beetje jammer ja. Maar ik vraag me af of ze veel hadden veranderen aan de cooler om het beter te maken. Je zit gewoon met die fan die je kwijt moet. Misschien had het geholpen als je een heatpipe kan maken in het stuk van de heatsink waar die VRM's zitten. En dat die VRM's de warmte direct aan de heatpipe zouden geven. Vervolgens loopt die heatpipe naar voren om de warmte daar af te geven. Maar dat zal wel duurder zijn. En misschien ook technisch niet helemaal haalbaar ?

Maar ik denk dat 4 Phases ook al aardig wat had kunnen schelen. En betere pasta ipv die thermalpads ?

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


  • KneoK
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 04:11

KneoK

Not in a million lightyears

RappieRappie schreef op donderdag 26 november 2009 @ 16:30:
[...]

Alleen werd er in het geval van de HD5970 zo hard over geschreeuwd (en dan met name door een aantal reviewsites, en hier ook trouwens), en nu blijkt het achteraf toch smerig tegen te vallen met die overklokbaarheid. Maar goed, hij is idd stoch al snel zat. :)

Ik heb nu ook weer sinds een paar dagen (HD5870) CFX, maar mán, wat ontieglijk snel. :D
Jeetje, men is wel onder de indruk hier van 1 negatieve review zeg... Ik gebruik geen F@H en Furmark doe ik niet aan, maar op het moment kan ik met de AMD Overvolt tool al op 900/1200 ruim twee uur Crysis spelen (toen ben ik gestopt) zonder vastlopers, artifacts of throttling. Er zijn zat voorbeelden te vinden op internet die vergelijkbare of zelfs nog betere resultaten halen met een HD5970.

Er valt in veel gevallen dus helemaal niks smerig tegen maar vaak klokt de kaart zelfs smerig goed over (175MHz extra core is 24%, dat lukte op mijn 4870's echt niet).

Ben er achter gekomen dat MSI Afterburner ook met mijn Sapphire kaart werkt en daar kan ik de core nog verhogen tot 1,3V dus misschien zit er zelfs nog iets meer in, maar daar waag ik me voorlopig nog even niet aan, zeker omdat de huidige drivers nog geen manual fanspeeds ondersteunen. Ben zeer benieuwd wat Catalyst 9.12 allemaal gaat brengen.

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

En wat zijn jouw VRM temps dan met een overklok naar 900MHz @ 1,3V?

Edit; ik heb trouwens net Win7 op mijn PC gezet (dual boot eraf), en ga straks eens kijken hoe de ATi drivers zijn. (Hemlock Beta 4) :)

Edit; Win 7 roeleert wel héél erg trouwens! :9

[ Voor 65% gewijzigd door Format-C op 26-11-2009 17:45 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


  • KneoK
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 04:11

KneoK

Not in a million lightyears

RappieRappie schreef op donderdag 26 november 2009 @ 17:38:
En wat zijn jouw VRM temps dan met een overklok naar 900MHz @ 1,3V?

Edit; ik heb trouwens net Win7 op mijn PC gezet (dual boot eraf), en ga straks eens kijken hoe de ATi drivers zijn. (Hemlock Beta 4) :)

Edit; Win 7 roeleert wel héél erg trouwens! :9
900MHz doet 'ie gewoon op 1,1625V. Temperaturen weet ik niet, heb nog geen Everest geinstalleerd maar omdat de kaart niet throttled (GPU-Z log) vermoed ik dat ze onder de 100 graden blijven. Voorlopig blijft de kaart lekker draaien op 5870 snelheden, het extra verschil van 50MHz op de core en 100MHz op het geheugen is op mijn systeem vrijwel niet merkbaar (en wat je al zei, zo is het al ontiegelijk snel :D ).

Van de Ati site kun je overigens Hemlock Beta 5 al downloaden, weet alleen niet of die ook installeren met een (of in jouw geval twee :P ) HD5870. Het enige wat ik daarin mis is het regelen van de fanspeed, maar verder superstabiele drivers.

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Mja, Edward2 zei dat die beta 4's heel snel waren in Warhead. Ik heb net ff wat zitten testen, maar dat valt hier een beetje tegen. Ik zal zo die beta 5's eens proberen. :) Ze installen iig wel. Alleen op Vista weer niet. Maar goed, dat heb ik eraf geflikkerd. 7 FTW.

Edit; Fallout 3 Point Lookout draait (eindelijk!) wel goed. *O* Eerst zo nog ff snel Shift proberen. :)

[ Voor 37% gewijzigd door Format-C op 26-11-2009 18:46 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


  • KneoK
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 04:11

KneoK

Not in a million lightyears

RappieRappie schreef op donderdag 26 november 2009 @ 18:39:
Mja, Edward2 zei dat die beta 4's heel snel waren in Warhead. Ik heb net ff wat zitten testen, maar dat valt hier een beetje tegen. Ik zal zo die beta 5's eens proberen. :)

Edit; Fallout 3 Point Lookout draait (eindelijk!) wel goed. *O*
Had in het ervaringentopic al wat resultaten van de benchmark geplaatst, map Ambush:

1920x1200 Enthusiast 4xAA:
DX9: Min: 29.72 Max: 69.40 Avg: 53.76
DX10: Min: 29.47 Max: 57.13 Avg: 43.68

1920x1200 Enthusiast 8xAA:
DX9: Min: 30.92 Max: 65.82 Avg: 50.24
DX10: Min: 12.50 Max: 52.96 Avg: 34.25

DIt is met mijn processor op 3,7GHz en de kaart op 775/1050. De lage min fps in DX10 8xAA komt omdat ik maar 1 run van alles heb gedaan, dit was in het eerste stuk van de test waar m'n harde schijf nogal bleef ratelen.
Met spelen zelf zijn de framerates nog iets hoger. Op stukken waar mijn 4870 opstelling al zonder AA moeite had in DX10 (bijvoorbeeld het level waar je een tunnel uitkomt en een van je teammaten wordt gesnipered en je richting een grote boot moet lopen) heb ik nu met 8xAA gewoon continu 40fps+. In de mijn is het (logisch) helemaal niet meer bij te houden, dan zit ik tussen de 75 en iets maar dan 100fps :D

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

(Zullen we dan even verder gaan in dat topic?) :P

Mijn excuses trouwens dat ik uitgerekend hier OT ga. :D

[ Voor 37% gewijzigd door Format-C op 26-11-2009 18:48 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


  • Marc Rademaker
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 28-05 12:00
@KneoK

Waar heb je de kaart gekocht?

  • Splinter Cell
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-05 22:35

Splinter Cell

Glasvezel MASTER RACE

Cat 9.11 (RC1) Hotfix to improve Dirt 2 performance

De demo is nog steeds niet uit. Codemasters had gehoopt op deze week, maar er zit nog een vervelende bug in, die ze er nog niet uit hebben gekregen. Maar misschien lukt het ze morgen nog? In ieder geval, ATi gooit alvast een hotfix online. :D Aangezien de game volgende week officieel uit moet komen.
ATI CrossFireX™ is not being utilized when playing Dirt 2
http://support.amd.com/us...ve-Dirt2-performance.aspx

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KneoK
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 04:11

KneoK

Not in a million lightyears

Ik heb de kaart bij Alternate gekocht, afgelopen vrijdag besteld, dinsdag ontvangen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 150139

Vandaag een VTX 4770 512Mb op het werk gekocht voor 85 euro , mijn oude 3850 256mb voldoet niet meer aan de eisen waarmee ik af en toe game (Lineage , Assasins Creed en Anno1404)

Ben benieuwd hoe hij het straks gaat doen .

Ik had de keuze tussen

Sapphire 4670 1GB € 60,-
Palit 250GTS 512MB € 96,-
VTX 4770 512MB € 85,-
Gainward 9800GT 512MB Green € 80,-

Ik hoop dat ik een verstandige keuze gemaakt heb , zoniet kan ik hem nog altijd ruilen .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21-05 11:53
Anoniem: 150139 schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 13:55:
Vandaag een VTX 4770 512Mb op het werk gekocht voor 85 euro , mijn oude 3850 256mb voldoet niet meer aan de eisen waarmee ik af en toe game (Lineage , Assasins Creed en Anno1404)

Ben benieuwd hoe hij het straks gaat doen .

Ik had de keuze tussen

Sapphire 4670 1GB € 60,-
Palit 250GTS 512MB € 96,-
VTX 4770 512MB € 85,-
Gainward 9800GT 512MB Green € 80,-

Ik hoop dat ik een verstandige keuze gemaakt heb , zoniet kan ik hem nog altijd ruilen .
*O* WOOHOO groot nieuws!! Geweldig *O*

serieus is dit nieuwswaardig? ;(
Gebruik de TR-knop.

[ Voor 13% gewijzigd door Edmin op 28-11-2009 01:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 150139

Gurneyhck schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 14:15:
[...]

*O* WOOHOO groot nieuws!! Geweldig *O*

serieus is dit nieuwswaardig? ;(
Ey droogkloot , het gaat niet om het nieuws . Het gaat erom dat ik niet zeker weet of het de beste keuze was .

behoorlijke zielige reactie , ga anders je moeder vervelen .
Als je het niet eens bent met een reactie, neem je contact op met de poster en/of een mod. Dit is not done.

[ Voor 13% gewijzigd door Edmin op 28-11-2009 01:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 27-05 23:01
Gurneyhck bedoelt hiermee te zeggen dat jou post niet bedoelt is voor dit topic. Je kan het beter in het 4xxx serie ervaringen topic posten, hier word het waarschijnlijk toch verwijderd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Anoniem: 150139 schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 14:21:
Het gaat erom dat ik niet zeker weet of het de beste keuze was .
Hier Peterke: Nee, niet lief.

[ Voor 13% gewijzigd door Edmin op 28-11-2009 01:30 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 150139

RappieRappie schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 14:29:
[...]


Hier Peterke: Ed heeft gezet dat het niet lief is
Ok mijn fout , op de verkeerde topic geklikt bij de zoek resultaten op GOT .

[ Voor 12% gewijzigd door Ultraman op 28-11-2009 22:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Shit happens. :P

Misschien kan je de kaart die je nu hebt gekocht eens gaan vergelijken met de HD5750 en HD5770. :)

Die zijn een paar tientjes duurder, maar wel een stuk rapper. (Volgens mij).

Ontopic maar weer. :)

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Ik was inderdaad voor ene HD5770 gegaan :) toch een heel stukje sneller en future proof. Wel 50 euro meer maar dan heb je ook wat.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Q_7
  • Registratie: December 2006
  • Niet online

Q_7

Ik zou ook de HD5770 aan de kant laten, een HD4870 is veel sneller met AA aan, ik raad de HD5770 echt af! (wegens 128bits bus) De verbruik ligt wel wat hoger en geen DX 11 maar daar heb je voorlopig niet echt veel aan :) .

AMD 9950X3D - X670E-Hero - 48GB CL26 - RTX 5080 Waterforce - 9100Pro 2TB - BeQuit Dark Power 1500w - LG 3440P 240Hz WOLED


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 292676

Q_7 schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 23:26:
Ik zou ook de HD5770 aan de kant laten, een HD4870 is veel sneller met AA aan, ik raad de HD5770 echt af! (wegens 128bits bus) De verbruik ligt wel wat hoger en geen DX 11 maar daar heb je voorlopig niet echt veel aan :) .
wie heeft je dat wijsgemaakt. de memclock overclocken geef veel minder winst dan de core overclocken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • anathema
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 09:09
Anoniem: 292676 schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 23:45:
[...]


wie heeft je dat wijsgemaakt. de memclock overclocken geef veel minder winst dan de core overclocken.
En toch is de HD5770 op hogere settings vaak langzamer dan de de HD4870 ondanks zijn 100 Mhz hogere core clock, dus die 128 bit geheugenclock zit vast wel in de weg lijkt me...

anathema


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bladerash
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 14-05 11:35
Q_7 schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 23:26:
Ik zou ook de HD5770 aan de kant laten, een HD4870 is veel sneller met AA aan, ik raad de HD5770 echt af! (wegens 128bits bus) De verbruik ligt wel wat hoger en geen DX 11 maar daar heb je voorlopig niet echt veel aan :) .
Dat ligt meer aan de optimalisatie van de drivers dan de kaart zelf denk ik.
De rauwe rekenkracht in teraflops/s van de HD5770 ligt op het niveau van een HD4890.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
bladerash schreef op zaterdag 28 november 2009 @ 01:19:
[...]

Dat ligt meer aan de optimalisatie van de drivers dan de kaart zelf denk ik.
De rauwe rekenkracht in teraflops/s van de HD5770 ligt op het niveau van een HD4890.
Teraflops zeggen niks je kan wel een GPU hebben die theoretisch 2TF kan leveren, als je dit koppelt aan een 64bit geheugenbus met DDR2 dan heb je als nog een flut kaart. ;)

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 28-05 14:09

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Modbreak:Dit is het nieuwsdiscussietopic. Voor andere zaken dan nieuwsdiscussie moet je in de desbetreffende topics zijn (of open er zelf een). Terug ontopic, heren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Q_7
  • Registratie: December 2006
  • Niet online

Q_7

Anoniem: 292676 schreef op vrijdag 27 november 2009 @ 23:45:
[...]


wie heeft je dat wijsgemaakt. de memclock overclocken geef veel minder winst dan de core overclocken.
Omdat ik zelf de HD5770 1GB heb gehad aka 1050 core en 5200 mem maar met een 128bits bus heb je er écht vrij weinig aan, heb zelf ook HD4870/HD4890 gehad en die zijn écht sneller, believe it or not.

AMD 9950X3D - X670E-Hero - 48GB CL26 - RTX 5080 Waterforce - 9100Pro 2TB - BeQuit Dark Power 1500w - LG 3440P 240Hz WOLED


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 28-05 20:28
Edmin schreef op zaterdag 28 november 2009 @ 01:25:
[modbreak]Dit is het nieuwsdiscussietopic. Voor andere zaken dan nieuwsdiscussie moet je in de desbetreffende topics zijn (of open er zelf een). Terug ontopic, heren.[/]
Ik vind deze discussie een beetje op het randje. De HD57xx serie is nog nieuw. En het is nog niet echt duidelijk waarom deze langzamer is dan de HD4870 terwijl de core soort gelijke specs heeft. Persoonlijk vind ik dat hier nog wel thuis horen. Maar als meer mensen het daar niet mee eens zijn verplaatsen we die posts wel.
Q_7 schreef op zaterdag 28 november 2009 @ 10:04:
[...]


Omdat ik zelf de HD5770 1GB heb gehad aka 1050 core en 5200 mem maar met een 128bits bus heb je er écht vrij weinig aan, heb zelf ook HD4870/HD4890 gehad en die zijn écht sneller, believe it or not.
Als je die clocks haalt zou je rond HD4890 Stock performance moeten zitten. Zover ik het nu kan zien. Ik geloof eerlijk gezegd ook niet dat het de memory bus is. Er is meer aan de hand dan dat. Want als het wel het geheugen was. Zoals bij de HD4850 zijn de gains groter. Daar zag je na genoeg 1:1 scaling. Ik weet dat je er een gehad hebt. Maar ik ben er niet van overtuigt dat het alleen de mem bus is. Natuurlijk zul je winst zien zodra dat een 256 Bit bus was. Maar ik denk niet dat dat genoeg is om het gehele gat te dichten. CJ zij ook dat er wel wat meer verschillen zijn. En dat de HD57xx ook sommige dingen niet hebben die de HD58xx wel heeft. Bijvoorbeeld de mogelijkheid om DP uit te voeren door alle 5 de steam processors te combineren.

En ik verwacht ook nog een 10-20% boost van de drivers voor deze kaarten. Vanwege optimalisatie van de architectuur. Die boosts krijgen de HD48xx kaarten niet meer. Dus dan kom je stock ook al aardig in de richting. Daarnaast heb je DX11 wat dus of voor hogere performance kan zorgen of meer IQ tegen dezelfde performance. Scheelt vaak ook een 10%. Uiteindelijk zou het wel een betere kaart moeten worden ook al zonder OC.

En het stock verbruik is wel degelijk lager dan dat van een HD4870 of HD4890. Als je het core voltage gaat verhogen verandert dat snel. Maar dat heb je ook bij een HD4890 die je gaat overclocken naar 1 GHz dan komt er ook heel veel extra verbruik bij. in % meer dan je OC persentage. Dus de efficiëntie daalt.

[ Voor 10% gewijzigd door Astennu op 28-11-2009 10:42 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-05 18:58

Format-C

Tracing Rays

Splinter Cell schreef op maandag 23 november 2009 @ 16:22:
[...]

Inderdaad niet erg veel. Maar goed, wil je op grafisch gebied omhoog, dan moeten de makers gewoon grotere en scherpere textures moeten maken. Dat heb ik altijd al gezegd. :) Kijk maar naar Crysis, die profiteert daar nu nog van.

Grotere screens:

http://extreme.pcgameshar...ik-details-dirt2_dx11.jpg

http://extreme.pcgameshar...nik-details-dirt2_dx9.jpg
Ik heb de screens nog even bestudeerd, maar de Dx11 screen is wel 10x scherper dan de DX9 screen.

Ik vind het verschil wél redelijk groot. DX9 is zo blurry als wat. :)

Alleen als ik naar de results kijk van PCGH, dan is mij al wel duidelijk dat je voor DX11 wel HD5870 CFX "nodig" hebt op 1920x1200 met 4xAA. Met een single kaart scoren ze daar "maar" 45FPS.

:)

Laat maar komen die game. :9~

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Splinter Cell schreef op maandag 23 november 2009 @ 15:29:

Colin McRae Dirt 2: DX9 vs DX11

http://www.pcgameshardwar...ortspiel-Simulation/Test/

Dat eerste plaatje geeft toch duidelijk aan, dat er op DX9 een blur effect zit. En bij DX11 niet, om het zogenaamd beter te doen lijken...
Psst... marketing ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_DvD
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14-04 10:01
Vraagje aan CJ:

Heeft de Cypress die ook een decap ring om leakage te verminderen en het clock potentieel te verhogen, zoals de RV790?

[ Voor 17% gewijzigd door Da_DvD op 28-11-2009 12:25 ]

Pagina: 1 2 ... 7 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Dit is een NIEUWSDISCUSSIE topic, geen helpdesktopic voor simpele vraagjes rond ATi kaarten. Als dergelijke vragen een eigen topic waard zijn, stel ze daar. Zijn ze geen eigen topic waard, stel ze niet maar ga zelf op onderzoek uit. Post ze niet hier!

Daarnaast mogen pics max 600p breed zijn. Heb jij grotere? Resize ze voor je ze post!

Verder is gekakel over levertijden, slowchat ("ik heb er net eentje besteld!") of posten van prijzen (post dat in Pricewatch, dan hebben anderen er ook wat aan!) niet de bedoeling.

Niets in deze topicwaarschuwing is nieuw, helaas moeten wij toch constateren dat sommigen steeds weer dit soort posts doen. Eenmalig kun je een modbreak verwachten, maar doe je het vaker, dan kun je een pushmesssage, waarschuwing of erger verwachten. En ja, dat vinden we zelf ook kinderachtig, dus laat het niet zo ver komen!