Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Heb zelf een scythe musashi koeler met de originele heatsink gemonteerd op een XFX HD4890 XXX. Overclocked op 970Mhz en 1070Mhz raakt hij niet hoger als 70/75 graden full load. Dus in games rond de 60/70 graden maar! Ook de VRMs blijven erg koel!StealthyPeanut schreef op zondag 30 augustus 2009 @ 11:40:
Is er een goede aftermarket cooler voor de 4890 verkrijgbaar? Die de kaart gewoon goed koel houdt tegen een aantrekkelijk geluid
Ik kan wel gewoon gamma/brightness/contrast instellen, maar ik zie nergens meer een saturation slider (CCC 9.8).
[ Voor 13% gewijzigd door Sander H op 31-08-2009 13:03 ]
Mijn Sapphire 4850 heeft ongeveer dezelfde temps, dit kan dus best kloppen. Koelers verschillen ook niet super veel van elkaar, mijne lijkt alleen wat meer op een S775 boxed intel koeler.Anoniem: 119483 schreef op zondag 30 augustus 2009 @ 12:37:
Van de HD4850 is bekend dat deze onder hete temperaturen werkt, idle soms al 70 graden. Nu heb ik een Club 3D Radedon HD 4850 (Special Cooler), die idle ongeveer 40 graden aan warmte afgeeft en na een potje stevig gamen (CoD4) 49. Klopt de sensor niet of heeft Club3d mij zo'n goede cooler bezorgd?
[afbeelding]
Ik kan nergens een antwoord op mijn vraag vinden, vandaar een kickjeSander H schreef op maandag 31 augustus 2009 @ 12:58:
Ik heb sinds een aantal dagen een Sapphire 4890 Toxic OC, doet het perfect echter zijn de kleuren net wat matter dan de Sapphire 4870 die ik hiervoor had. Normaal zat ik een beetje te tweaken met saturation/contrast etc. in Ati CCC maar ik kan nu geen Avivo color tabje meer zien waar ik dat altijd deed. Is dit eruit gehaald? Zo ja, welke tooltjes zijn er als alternatief?
Ik kan wel gewoon gamma/brightness/contrast instellen, maar ik zie nergens meer een saturation slider (CCC 9.8).
Anoniem: 196662
Op de download pagina AVIVO downloaden en installeren. Staat dan zoals je gewoon bent in het tabje van AVIVO video.Sander H schreef op dinsdag 01 september 2009 @ 19:08:
[...]
Ik kan nergens een antwoord op mijn vraag vinden, vandaar een kickje
edit: Zou zelfs in standaard in je CCC moeten te vinden zijn. Staat bij basic color of ook te vinden bij all settings.
[ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 196662 op 01-09-2009 20:49 ]

Ik zal eens kijken of het na het downloaden er wel bij staat
Mijn sapphire is ook zo'n ice-cold killer. Misschien gewoon geluk hebben, misschien dat de kaart net in een mooie koude luchtstroom in je kast hangt. Mijn core klokt ook leuk over, ik kan in CCC de balk helemaal naar rechts slepen (700MHz ipv. 625MHz). Mijn geheugen gaat helaas artifacts geven bij een overclock.Anoniem: 119483 schreef op zondag 30 augustus 2009 @ 12:37:
Van de HD4850 is bekend dat deze onder hete temperaturen werkt, idle soms al 70 graden. Nu heb ik een Club 3D Radedon HD 4850 (Special Cooler), die idle ongeveer 40 graden aan warmte afgeeft en na een potje stevig gamen (CoD4) 49. Klopt de sensor niet of heeft Club3d mij zo'n goede cooler bezorgd?
[afbeelding]
Heeft geen speciale krachten en is daar erg boos over.
Anoniem: 196662
Heb hier ook de 4800series maar is een Vista. Bizar dat er zoveel verschil tussenzit bij ATI tussen dezelfde driverSander H schreef op dinsdag 01 september 2009 @ 21:18:
Upd: heb het eindelijk gevonden, bij 'desktops & displays' rehctermuisknop op het scherm en dan configure, daar staat avivo color en nog wat andere dingen tussen.
alle mogelijke combinaties van hardware met die kaart = geen beeld/geen post/rebootloop
2 voedingen, 2 cpu's 2 sets ram, 2 moederborden, 2 hdd's met verschillende os installs, en alle mogelijke combinaties van die 2 dus..
Anoniem: 196662
Ik had RMA aangevraagd na die tweede graka te testenAlexanderB schreef op dinsdag 01 september 2009 @ 23:45:
2 voedingen, 2 cpu's 2 sets ram, 2 moederborden, 2 hdd's met verschillende os installs, en alle mogelijke combinaties van die 2 dus..
Heb de indruk dat de dure kaarten tegenwoordig zijn berekent om hun 2jaar te halen bij genoeg mensen en daarna dood te vallen. Ben je een zware gebruiker heb je pech. Folding waarschuwt er ook voor dat niet alle graka's zijn gemaakt om 24/7 op 100% te draaien.
Welk merk was het trouwens? Er zijn maar weinig merken over met weinig problemen.
t zou user abuse kunnen zijn, hij draaide wel altijd op 3d clocks (omdat ie allemaal rare glitches gaf bij het schakelen van 2d naar 3d clocks, wat ie voortdurend deed door de aero instellingen van windows, dus heb ik em maar op 3d gezet voor stabiliteit.) ook werd ie stock 100 graden idle en 120 load, dat heb ik opgelost door meteen maar fancontrol toe te passen (fan rpm flink omhoog, stofzuigerherrie) en de temp op 60 te houden, daarna fullcover waterkoeling geinstalleerd met 45 graden load, echter ging vorige maand mn waterpomp kapot, en kookte mn loop droog voordat de overtemp beveiliging aanging, en sindsdien is het gezeik begonnen.. (mogelijk dus toch n overheat, maargoed, dat was ook gebeurd met de stock instellingen en koeler...)
Anoniem: 196662
Club3D, MSI en EVGA hebben m'n voorkeur, afhankelijk van wat ik zoek.
Van XFX heb ik ook het tegenovergestelde gehoord, maar dat is al weer een jaar of anderhalf terug. Denk dat het allemaal een beetje meer geluk en of pech situaties oplevert.AlexanderB schreef op woensdag 02 september 2009 @ 12:38:
mwha, ik heb zelf slechte ervaringen met o.a. club3d en asus graka's, xfx probeert iig wel n overclockers merk te zijn, en heeft zover ik begrepen heb een goede garantieafhandeling enzo, maargoed, aangezien die kaart nog geen 6 maanden oud is, gaat ie gewoon terug naar de shop waar ie vandaan komt..
Het hangt er maar net van af wat je hebt. Heb een hele tijd een XFX 7600 GT XXX gehad, goede kaart, meer lawaai dan een 2900XT maar liet me nooit vallen. Club3D 9800Pro draait nog steeds probleemloos in een pc hier. Wel rare ervaringen met m'n X800 XTPE van ELSA. slechte ervaring met 1 van m'n twee oude MSI moederborden, nu ASUS, ook weer een raar verhaal maar m'n MSI videokaart draait daarintegen weer als een zonnetje.Anoniem: 134818 schreef op woensdag 02 september 2009 @ 12:47:
Van XFX heb ik ook het tegenovergestelde gehoord, maar dat is al weer een jaar of anderhalf terug. Denk dat het allemaal een beetje meer geluk en of pech situaties oplevert.
Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen
Ja, dus ELSA slecht, MSI éne keer goed, andere keer matig etc. je weet al veel bij je eerste contactAnoniem: 134818 schreef op woensdag 02 september 2009 @ 12:58:
Ik had het ook meer over de garantie afhandeling.

Miss you CJ....:'( en nee... ik kan niet aan samples komen
Anoniem: 196662
Lijkt me ook een kwestie van tijd... nu de 4xxxx serie zo goed verkocht zijn veel fabrikanten al overgestapt om ook ATi kaarten te produceren. Als de 5xxxx serie ook weer zo populair word zullen evga en anderen ook nog wel volgen.Anoniem: 196662 schreef op woensdag 02 september 2009 @ 13:16:
EVGA is het enige dat ik echt mis bij ATIkaarten. Er is niemand die ook maar een klein beetje in de buurt komt.
Mijn max (waar die ook al op stond) is 1.313V en volgens iedereen op internet moet de max 1.4 zijn (waar ik dus ook heen wil
Nu na veel lees/zoek/google -werk dacht ik de oplossing te hebben, Asus heeft toestemming om met het programmatje SmartDoctor Asus-kaarten te laten OCen op Vcore gebied, oftewel dat je met dat programma en een Asus kaart dus WEL 1.4V in kan stellen. Echter heb ik een HIS (turbo) en die heb ik met een asus bios geflashed zodat het programma zou denken dat ik een asus heb. Echter werkt dit niet
Iemand suggesties? Ik zie me core graag richting de 1000Mhz (950 doet ie nu).
En voltmods die kon ik ook niet echt vinden, zijn die er wel/al?
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
http://vr-zone.com/articl...uner/6880-1.html?doc=6880
Deze site kun je gebruiken en dan samen met Rivatuner. Dan kun je het voltage aanpassen, vervolgens kun je via de Bios van de videokaart de gewenste instelling gebruiken.. Mijne loopt nu op 950 met 1.35 ofzo..
| PS5 PSN: Hitting-Apex89
en zelf voltmod vinden is niet zo moeilijk, je moet de regelchip vinden, en daar in de datasheet van afkijken welke pin je moet hebben..
Ik meende dat met die voltera chipjes er op bijna elke kaart het kon.AlexanderB schreef op donderdag 03 september 2009 @ 13:30:
misschien omdat asus dan andere componenten op zn plankje heeft zitten om dat voltage in te kunnen stellen via software? t feit dat je uberhaupt met software verder omhoog kan vind ik al heel wat, de meeste kaarten moeten gehardmod worden..
en zelf voltmod vinden is niet zo moeilijk, je moet de regelchip vinden, en daar in de datasheet van afkijken welke pin je moet hebben..
Hoe staat een 2900GT met 256mb tegenover een 4870. Dit is voor op een resolutie van 1440x900 en later natuurlijk hogere resolutie.
De grafische kaart wordt door een E6320 @3ghz ondersteund dus die zou in principe net niet of net wel een bottleneck kunnen zijn.
Zowiso even de kat uit de boom kijken en wachten op de nieuwe reeksen. Direct dx11 compliant en een lager verbruik zie ik wel zitten
T is voor men 2de pc namelijk waar men vriendin op gamed
Zie de site die ik heb gegeven. Er zit op elke HD4890 een Voltera chip. Mijne is een gewone Sapphire HD4890. Bij mij is het gelukt. Het enige is dat je het voltage in de Bios moet aanpassen wil die het automatisch pakken. Ik heb eerst via Rivatuner het gewenste voltage gepakt ( ik wilde sowieso 950Mhz halen ) en daarna in de Bios veranderd.. Max is volgens mij 1.40 ofzo.. De black editions draaien toch ook niet op 1.315 Voltage? Toch ook op wat hoger?AlexanderB schreef op donderdag 03 september 2009 @ 13:30:
misschien omdat asus dan andere componenten op zn plankje heeft zitten om dat voltage in te kunnen stellen via software? t feit dat je uberhaupt met software verder omhoog kan vind ik al heel wat, de meeste kaarten moeten gehardmod worden..
en zelf voltmod vinden is niet zo moeilijk, je moet de regelchip vinden, en daar in de datasheet van afkijken welke pin je moet hebben..
| PS5 PSN: Hitting-Apex89
Ik ben dus blijkbaar of een ramdebiel die steeds over het zelfde heen leest of me pc mag me niet
PS had inderdaad dus die tutorial gebruikt gister en was ook onder de veronderstelling dat het allemaal mogelijk moet zijn...
[ Voor 13% gewijzigd door watercoolertje op 03-09-2009 14:57 ]
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Even bij start -> zoeken:watercoolertje schreef op donderdag 03 september 2009 @ 14:56:
oke dan ben ik bang dat het gewoon aan mij ligt, onder andere via die site 4 uur bezig geweest met kloten en weet ik het wat... Echter krijg ik in Rivatuner helemaal niks over mijn kaart (ik laat win 7 zo dat die ook unsigned drivers kan gebruiken), ik kan ook de frequenties niet aanpassen sterker nog dat tabje ontbreekt...
Ik ben dus blijkbaar of een ramdebiel die steeds over het zelfde heen leest of me pc mag me niet
PS had inderdaad dus die tutorial gebruikt gister en was ook onder de veronderstelling dat het allemaal mogelijk moet zijn...
zoeken op *.RTU files, dan krijg je een rivatuner223.rtu ofzoiets, even dubbelklikken, updaten naar 64 bit ( dat gebruik je waarschijnlijk gezien de melding ) en dan voila, je kan je core en je mem en dergelijke instellen. Hoop dat het helpt.
R7 5800X3D // Dark Rock rock 4 // MSI B450 Tomahawk Max // 32Gb Corsair Vengeance // BeQuiet Pure Base 500FX // MSI RTX3080 Suprim X



Thermalright Trad2 + Zalman VRM blokje + 2 Scythe 12CM fans + 4 elastiekjes
Temps:
Core 60 stressed
Mem 75 stressed
VRM's rond de 50 graden
AMD 9950X3D - X670E-Hero - G.Skill Royal Neo 48GB 6400 CL26 1:1 - RTX 5080 Waterforce - 9100Pro 2TB - BeQuit 1500w - LG 3440P 240Hz WOLED
verder wel een aardige oplossing
ik heb zelf men 4870 flink onderclocked omdat ik toch weinig game nu. de koeler draait dan ook op 12% o.i.d.. (en de zwarte asus koeler is toch al amper te horen)
Ik ben idd een beetje in de war.
Hoewel BTX in mijn ogen een veel betere oplossing was/is dan ATX....
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Ja maar dan moet je weer filters plaatsen + stofzuigen veel te vaak-The_Mask- schreef op donderdag 03 september 2009 @ 22:24:Is maar hoe je het bekijkt. Bij ATX kan de videokaart koude lucht van onder aanvoeren.
Verder
Mist alleen die ThermalRight VRM koeler
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
De heatsinks zijn van massief koper (merk: Haiqoe

Het geheugen heb ik met ATitool tegen de 90 graden gezien dus klopt er iets niet volgens mij, ze zitten er allemaal goed op. Toch maar naar andere blokjes dan, iemand een suggestie?
Heb gewoon een ATX kast, midi tower
[ Voor 6% gewijzigd door Q_7 op 04-09-2009 12:06 ]
AMD 9950X3D - X670E-Hero - G.Skill Royal Neo 48GB 6400 CL26 1:1 - RTX 5080 Waterforce - 9100Pro 2TB - BeQuit 1500w - LG 3440P 240Hz WOLED
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Ik heb hem al een tijdje en betaalde er in begin juni 120 euro voor.
Het was en is voor mij gewoon een superkaart, maar het lijkt wel of ik de enigste op deze planeet ben.
Was mijn keuze van toen zo opmerkelijk of..............




12X Rec peak energy 275 WP pal Zuid platdak 20° Growatt 3000 MTL-S /bj. Half mei 2018
AMD 9950X3D - X670E-Hero - G.Skill Royal Neo 48GB 6400 CL26 1:1 - RTX 5080 Waterforce - 9100Pro 2TB - BeQuit 1500w - LG 3440P 240Hz WOLED
┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓
Zoals je misschien al gelezen hebt komt er met de nieuwe DX11 generatie van AMD een technologie genaamd Eyefinity. Deze zou wel drie schermen aan kunnen sturen..
http://vr-zone.com/articl...nology/7518.html?doc=7518
[ Voor 8% gewijzigd door frankknopers op 05-09-2009 16:08 ]
Goud is geen geld
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Nee hoor. Als je CF aan hebt staan kan je maar 2 schermen.watercoolertje schreef op zaterdag 05 september 2009 @ 17:56:
Of CF kanje zelfs 4 schermen aansluiten!
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Ik zoek wel een goede koeling ter vervanging want ik vind het lawaai ook wel te erg (vooral met veel load wordt het echt een herriemaker!
Ik zit deze eens goed te bekijken maar gaat dat via weinig mods eigenlijk wel passen (officieel past ie niet iig).
Scythe Musashi (toch wel: http://www.scythe-eu.com/...i-compatibility-list.html)
[ Voor 24% gewijzigd door watercoolertje op 07-09-2009 08:51 ]
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
AMD 9950X3D - X670E-Hero - G.Skill Royal Neo 48GB 6400 CL26 1:1 - RTX 5080 Waterforce - 9100Pro 2TB - BeQuit 1500w - LG 3440P 240Hz WOLED
Bij nvidia is het hetzelfde verhaal.watercoolertje schreef op maandag 07 september 2009 @ 08:19:
Meen je dat nou, nooit geprobeerd maar ik zie toch echt 4 monitors in windows. Maar in ieder geval zet je ze dan toch niet in CF kan je wel 4 schermen aansluiten. Je hebt of een speciaal (matrox) kaartje nodig of 2 ati's. nvidia weet ik niet hoe het zit.
Zoals frankknopers al gepost heeft kan de nieuwe HD5xxx serie WEL meer dan 2 monitoren tegelijk aansturen, namelijk 3.
CJ of neliz dan altijd nog.spNk schreef op maandag 07 september 2009 @ 11:51:
Zoals frankknopers al gepost heeft kan de nieuwe HD5xxx serie WEL meer dan 2 monitoren tegelijk aansturen, namelijk 3.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Valt het hier niemand op hoe lang dit topic al over de 500 posts is?
Hoog tijd voor een nieuw deel!
Als je stil blijft staan, komt de hoek wel naar jou toe.
DohUltraman schreef op maandag 07 september 2009 @ 12:00:
Even een opmerking van huishoudelijke aard.
Valt het hier niemand op hoe lang dit topic al over de 500 posts is?
Hoog tijd voor een nieuw deel!
Maak maar een nieuwe klaar
Ik vind zelf nog wel knap dat onderclocked HD4870 nog steeds genoeg kracht heeft om soepel te draaien op sommige games in full hd... Waar komt al die kracht toch vandaan...
Maar ik vind wel jammer dat HD4870 op normale clocksnelheid niet of amper betere resultaten geeft in sommige games, vooral WoW...
[ Voor 22% gewijzigd door MrDummy op 07-09-2009 13:07 ]
Anoniem: 196662
Ik raad een musashi aan voor de 4890, fluisterstil en werkt perfect. Wel even opletten dat het geen plug en play is, het is raadzaam om de originele heatsink te gebruiken dus je moet de standaard koeler even uit elkaar halen. Valt allemaal wel mee overigens.Q_7 schreef op maandag 07 september 2009 @ 11:41:
Met een HD4870 waren de temps 55c stressed, nu zit hij op de 60, maar wel geheel onhoorbaar. Ik raad de musashi af voor een HD4890 die heb ik hier ook liggen, maar de Trad2 is zeker beter als de Musashi.
Temps zijn idle:
core: 40 graden
VRM: 50 graden
Load:
core: 50/60 graden
VRM: <70 graden
die cooler zit idle op 45 graden, memory 57, shadercore 51. en op full load wordt alles max 20 graden hoger, en ik heb hem nog light overgeklockt.
[ Voor 0% gewijzigd door remcio op 08-09-2009 00:02 . Reden: typo ]
Nee, valt wel mee.remcio schreef op dinsdag 08 september 2009 @ 00:01:
is de standaard stock echt zo slecht van de 4870 en 4890
HD 4870 Vapor-X?ik heb http://www.newegg.com/Pro...aspx?Item=N82E16814102801 deze cooler op mijn 4870 1 gb.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
nee dat niet, maar wel de gelijkwaardige cooler. maar hij trekt makkelijk 820 core/960 memory-The_Mask- schreef op dinsdag 08 september 2009 @ 00:05:
[...]
Nee, valt wel mee.
[...]
HD 4870 Vapor-X?
[ Voor 9% gewijzigd door remcio op 08-09-2009 00:08 ]
Enig idee wat de temps voorheen waren? Mijne maakt echt een pokke herrie en nu ik het voltage verhoogt heb (en de clocksnelheid ookIk raad een musashi aan voor de 4890, fluisterstil en werkt perfect. Wel even opletten dat het geen plug en play is, het is raadzaam om de originele heatsink te gebruiken dus je moet de standaard koeler even uit elkaar halen. Valt allemaal wel mee overigens.
Ik zou juist niet die rode plate laten zitten maar allemaal koelblokjes op het mem/vrm doen, kan me niet voorstellen dat (het schijnt ook geen koper te zijn) een plakaatje metaal zo goed zou koelen, dan is een simpel zalman/termaltake koelblokje van koper op je RAM toch beter lijkt me.
En waterblokken zijn die er al voor deze serie?
Hint voor de TS van een eventueel nieuw topic noem wat koelers in de FiPo
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Heb je niet de mogelijkheid om voor een paar centen je kast ook te voorzien van genoeg casefans? Die maken dan individueel minder lawaai omdat ze langzamer kunnen draaien en toch krijgen je kaarten meer dan genoeg frissen lucht.
Anoniem: 301785
F.E.A.R. draait goed met AA en AF maxed op 1600x1200 maar als ik shadows enable ( nog niet eens de soft shadows) keldert de framerate sterk omlaag van 60+ steady naar 30 of ver eronder. Dit zou een 8800GTX makkelijk aangekund hebben, waarom de 4850 dan niet wat notabene sterke moet zijn? Ook bij HL2 Episodes heb ik dit ondervonden. Zodra je shadows aanzet gaat de framerate hard omlaag. Nieuwste drivers.
Dit icm 2 gb ddr2 800 mhz
E5200 @ 4.3 ghz
450 watt Xilence
OS Xp32
Ik ben van plan over te switchen naar een GTS250 want die opties wil ik toch full aan kunnen zetten. Of zie ik iets over het hoofd?
[ Voor 3% gewijzigd door Omnyakom1 op 08-09-2009 19:55 ]
Hoe staan je CCC settings? En heb je V-sync aanstaan ingame?Omnyakom1 schreef op dinsdag 08 september 2009 @ 19:51:
Ik heb al ongeveer een jaar de 4850 512mb in bezit van Powercolor. Leuk kaartje, presteert erg goed. Alleen jammer dat hij bij m'n favo spel echt bagger presteert.
F.E.A.R. draait goed met AA en AF maxed op 1600x1200 maar als ik shadows enable ( nog niet eens de soft shadows) keldert de framerate sterk omlaag van 60+ steady naar 30 of ver eronder. Dit zou een 8800GTX makkelijk aangekund hebben, waarom de 4850 dan niet wat notabene sterke moet zijn? Ook bij HL2 Episodes heb ik dit ondervonden. Zodra je shadows aanzet gaat de framerate hard omlaag. Nieuwste drivers.
Dit icm 2 gb ddr2 800 mhz
E5200 @ 4.3 ghz
Ik ben van plan over te switchen naar een GTS250 want die opties wil ik toch full aan kunnen zetten. Of zie ik iets over het hoofd?
alles gewoon maxed daar ook, behalve edge detect. Zou gewoon zonder haperingen moeten draaien maar krijg serieuze drops.Splinter Cell schreef op dinsdag 08 september 2009 @ 19:54:
[...]
Hoe staan je CCC settings? En heb je V-sync aanstaan ingame?
Ik ben echt totaal vergeten wat de temps waren voorheenwatercoolertje schreef op dinsdag 08 september 2009 @ 08:26:
[...]
Enig idee wat de temps voorheen waren? Mijne maakt echt een pokke herrie en nu ik het voltage verhoogt heb (en de clocksnelheid ook) wordt wel ff wat warmer, core 80 graden en VRM raken 2 van de 3 net de 100 graden aan...
Ik zou juist niet die rode plate laten zitten maar allemaal koelblokjes op het mem/vrm doen, kan me niet voorstellen dat (het schijnt ook geen koper te zijn) een plakaatje metaal zo goed zou koelen, dan is een simpel zalman/termaltake koelblokje van koper op je RAM toch beter lijkt me.
En waterblokken zijn die er al voor deze serie?
Hint voor de TS van een eventueel nieuw topic noem wat koelers in de FiPo

Ik had nog eens flink GTA IV gespeeld, en heel soms worden de VRM 80 graden, maar hoger echt niet! Meestal zitten ze rond de 70, wat volgens mij erg netjes is. Ik heb de originele (rode) heatsink gebruikt omdat dat werd aangeraden op diverse fora. De VRMs schijnen met de kleine heatsinks van de musashi véél te warm te worden. Dus tenzij je een speciale (goede!) heatsink voor de VRMs koopt, zou ik gewoon die stock plate gebruiken, werkt perfect.
Anoniem: 301785
[ Voor 34% gewijzigd door Anoniem: 301785 op 09-09-2009 12:16 ]
@qwerty, het hangt van zoveel andere dingen af maar zal zeker niet 2x zo snel zijn dnek eerder 10/20% sneller (aan het aantal Mhz te zien)... Dat het geheugen 2x zo snel data kan binnenkrijgen wil niet zeggen dat die data ook 2 keer zo snel door de GPU opgevraagd en ver- of bewerkt kan worden (weet niet of ik dit goed zeg weet eigenlijk helemaal niet wat er gedaan wordt met de data).
[ Voor 0% gewijzigd door br00ky op 11-01-2022 09:58 ]
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Anoniem: 301785
[ Voor 32% gewijzigd door Anoniem: 301785 op 09-09-2009 12:51 ]
Heb je wel een beetje airflow in je kast, persoonlijk heb ik het niet op koelers zonder fan... Maar dat komt omdat ik toch wel graag de Mhz een beetje opschroef en als het kan het voltage ook
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
- Thermalright erop.
- Papst 92 mm. Fan (die 3 pins is) omgebouwd zodat de kaart hem zelf kan aansturen
Resultaat : SILENCE
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
De 9600GT zal gemiddeld iets sneller zijn dan de HD4670, maar het scheelt erg weinig. Het hangt een beetje af van de spellen die je speelt welke kaart voor jou het best is. De HD4670 biedt wel weer een aantal voordelen boven de 9600GT, zoals minder hitte, stroomverbruik, lawaai en ondersteuning voor DX10.1.Anoniem: 301785 schreef op woensdag 09 september 2009 @ 12:46:
Ja heb ik net ook gedaan ,de 4670 heeft maar,28,6 bandwidth ipv de 55 die ik dacht.De 9600gt blijkt bij 3d mark wel sneller te zijn ,maar in game`s toch minder fps tegeven.Maar vergeleken met een 4860 is de 4670 eigenlijk ook helemaal niks,wel nu,minder,veel minder.Maar hij kost ook 100 euro minder.Ik heb voor 70 een een hd 4670 ultimate besteld ,maar vraag mij af of een 9600gt toch niet beter was geweest.De reden voor de ultimate is omdat ik zo`n 2 maand geleden een hd4650 had gekocht ,en die heb verkloot.De fan er af gesloopt en toen kortsluiting gekregen,dus nu maar 1 zonder fan.
Alast bedankt
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Mijn 3dmark score lijkt wel enigzins hetzelfde te blijven.
Het betreffen 2 4870's in crossfire, hoe kan dit
Anoniem: 304087
Alleen vraagt hij zich af of een 550 wat A merk voeding de boel gaat trekken?
Q core 9***
2 hd's
1 dvd
3 fans extra
p45 moederbord
geluids kaart.
Verder wil hij mischien de cpu nog overklokken
Anoniem: 304087
[ Voor 60% gewijzigd door Anoniem: 304087 op 10-09-2009 16:49 ]
En als je ook nog een type weet mag je het in dat topic vragen.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
| PS5 PSN: Hitting-Apex89
Anoniem: 304087
Hij moest ook wel een nieuwe kaart hebben want zijn 3870 was de pijp
uit gegaan. Verder kijkt hij ook naar stroomverbruik enzo
Ik had sowieso voor een 4890 Toxic gegaan. VEEL stiller en zuiniger dan de 2x 4850 EN even snel in de meeste games
/me Heeft net (paar weken) zijn tweede HD4850 voor 60 euro inclusief verzenden.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Als je zoals je aangeeft 2xHD4850 voor 120 euro zou kunnen regelen dan is dat natuurlijk een heel groot voordeel tegenover de nadelen die ik hier boven noem, maar dan zou de prijs de rede zijn en dat is het nu dus niet
[ Voor 30% gewijzigd door watercoolertje op 11-09-2009 10:40 ]
(16 x 300Wp) 4800Wp + (sinds 14 feb 2023) (7 x 405Wp) 2835Wp = 7635Wp @Zuid op 4.5kW omvormer
Bestaan er nog games waar één HD4850 te traag is en waar CrossFireX niet schaalt?watercoolertje schreef op vrijdag 11 september 2009 @ 10:39:
en in non-cf games
Microstuttering, denk niet dat je dat tegenwoordig nog tegenkomt.en ook nog is geen last van microstuttering
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Nadelen zijn er genoeg... de 4850x2 wordt bloody hot en maakt met de standaard koeling een takke herrie,tevens is hij niet voor elke kast geschikt i.v.m de maat. De prijs is gezien de betere prestatie te rechtvaardigen.
Ik heb ze allemaal gehad inmiddels,vandaar mijn reaktie.
[ Voor 88% gewijzigd door MaXeRs op 11-09-2009 22:52 ]
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Nou ,die heb ik geprobeerd-The_Mask- schreef op zaterdag 12 september 2009 @ 02:17:
Er is toch een nieuw bios voor de Sapphire HD4850X2 die er voor zorgt dat die lekker stil is.
Schiphol kwam langs of ik nog landings rechten wou verlenen.
Maar even voor alle duidelijkheid ,tis nog steeds een kickass ''kaartje''
[ Voor 10% gewijzigd door MaXeRs op 12-09-2009 11:26 ]
Als je stil blijft staan, komt de hoek wel naar jou toe.
Dit topic is gesloten.