[Algemeen] ATi Nieuwsdiscussie Topic - Deel 42 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste
Acties:
  • 5.582 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atitopiclogo.jpg
 
Welkom in het ATi Nieuwsdiscussie-topic, het topic waar je de laatste nieuwtjes op het gebied van 3D-videokaarten van de Canadese fabrikant ATi kunt vinden. Lees alsjeblieft even onderstaande regels door alvorens je in dit topic begint te posten.

De meest gestelde vragen kan je vinden in de derde post. Klik HIER om er meteen naar toe te gaan. De Pricewatch vind je HIER in de tweede post.

TOPIC REGELS
Ja, ook dit topic heeft regels! In overleg met de mods is besloten om een topic te openen waarin alleen maar nieuwsfeiten en geruchten gepost en besproken. Het is puur de bedoeling om elkaar hier op de hoogte te houden van de laaste nieuwtjes op het gebied van ATi-GPUs! Heb je problemen met je videokaart? Gebruik dan eerst de search-functie van het forum. Bestaat er nog geen onderwerp over... Open dan een nieuw topic!!!!!

Natuurlijk is het normaal dat er vergeleken wordt met de concurrenten, maar doe dat dan zonder geflame en probeer ontopic te blijven om te voorkomen dat dit topic gesloten wordt. De nieuws- en discussiewaarde is het belangrijkste in dit topic.

Wat is absoluut NOT DONE in dit topic?
  • "ATi sux, nVidia rox / nVidia sux, ATi rox!" uitlatingen. Wil je flamen/trollen... doe dat dan ergens anders.
  • Basic vragen zoals "Welke kaart kan ik het beste kopen?", "Heb ik een nieuwe voeding nodig voor m'n X1800XT?", "Kan ik mijn X800GTO2 modden naar een X850XT PE?", "Klopt mijn 3DMark score wel?". "Hoe kan ik HDR + AA activeren in games?". "Welke tool moet ik gebruiken om te overclocken?". "Werkt CrossFire op een SLi mobo?". Gebruik de search. Dit soort vragen zijn al -tig keer voorbij gekomen, zowel in dit topic als in andere topics. Of kijk in de second post.
  • Continue melden dat een kaart niet beschikbaar is. Het melden in dit topic HELPT de beschikbaarheid NIET verbeteren. En na 1x weten we het wel. Wacht gewoon, check de pricewatch, bel wat winkels, eet wat uit je neus... maar meldt het hier niet aangezien de discussiewaarde nihil is en niets bij draagt aan dit topic!
  • Probeer mensen niet continue te verbeteren. Een belerende toon kan heel irritant zijn, ook al heb je gelijk, en ik heb geen zin in klaagmailtjes van topiclezers in in mijn mailbox. Voor degenen die toch willen klagen over het gedrag van bepaalde posters... Trek aan de bel bij een mod!
  • Offtopic gaan. Dit topic is bedoelt om elkaar op de hoogte te houden van de laatste nieuwtjes op ATi gebied.
  • Op de man spelen. Dit is NOT DONE. In dit topic geldt "Speel de bal en niet de man!".


TOPIC GESCHIEDENIS


Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/ati-eye.jpg


Zoek je meer gedetailleerde informatie over de R420? Kijk dan eerst even in de oudere topics. Elk topic biedt de mogelijkheid om binnen het topic op trefwoorden te zoeken! In deel 3 en 4 kan je meer vinden over de lancering van de R420. In deel 8 is een FAQ toegevoegd met o.a. informatie over Temporal Anti Aliasing en 3Dc. Deel 13 behandeld de R480 & R430 Launch, terwijl de eerste leaks over R520 in Deel 20 verschijnen.

[rml]1[/rml] [rml]2[/rml] [rml]3[/rml] [rml]4[/rml] [rml]5[/rml] [rml]6[/rml] [rml]7[/rml] [rml]8[/rml] [rml]9[/rml] [rml]10[/rml] [rml]11[/rml] 12 [rml]13[/rml] [rml]14[/rml] [rml]15[/rml] [rml]16[/rml] [rml]17[/rml] [rml]18[/rml] [rml]19[/rml] [rml]20[/rml] [rml]21[/rml] [rml]22[/rml] [rml]23[/rml] [rml]24[/rml] [rml]25[/rml] [rml]26[/rml] [rml]27[/rml] [rml]28[/rml] [rml]29[/rml] [rml]30[/rml] [rml]31[/rml] [rml]32[/rml] [rml]33[/rml] [rml]34[/rml] [rml]35[/rml] [rml]36[/rml] [rml]37[/rml] [rml]38[/rml] [rml]39[/rml] [rml]40[/rml] 41
NAVIGATIE
HUIDIGE VPUs
ATi's huidige line-up is tweeledig. Aan de ene kant zitten we nog met de nasleep van de SM2.0b kaarten zoals de X800XL en X850XT, aan de andere kant hebben we nu de nieuwe SM3.0 generatie van de X1K-serie.

Wil je meer weten over de SM2.0b generatie dan raad ik je aan om even in de first post te kijken van een van de voorgaande delen (bv deel 10). Dit deel zal puur en alleen over de SM3.0 generatie gaan.

De huidige serie kaarten zijn gebaseerd op de volgende cores:
  • R580 (PCI-E: X1900-serie)
  • R520 (PCI-E: X1800-serie)
  • RV530 (PCI-E & AGP: X1600-serie)
  • RV515 (PCI-E & AGP: X1300-serie)
Desktop: R520 - X1800 Serie | R580 - X1900/X1950 serie
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/X1800series.jpg

R520 heeft een naam gekregen, namelijk Radeon X 1800.

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/X1800XT.jpg
X1800XT


In eerste instantie verschijnen twee varianten: de X1800XL en X1800XT. Fabrikanten staan vrij om sneller geklokte versies te leveren. Asus was een van de eersten die hiermee begon met een Asus X1800XT TOP die op 700Mhz core en 800Mhz mem draait. Daarnaast zal eind Maart 2006 de X1800GTO gelanceerd worden. Dit is een R520 met 1 Quad gedisabled, waardoor er maar 12 pixelshaderengines over blijven.

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/r520-chart.jpg


De prijzen in de chart zijn richtprijzen.


Er gingen veel geruchten over R580, zoals dat dit een 32 pipes kaart zou zijn, of dat de interne efficientie dusdanig is verbeterd dat de performance enorm omhoog is gegaan. De waarheid is de tweede optie. R580 gebruikt dezelfde architectuur als de RV530. Feitelijk zijn het 4 RV530s bij elkaar gestopt.

Bij ATi praat men niet meer over "pipelines" in de traditionele zin van het woord. Beter is het om te praten van "Fragment Pipelines" wanneer je de traditionele betekenis van het woord wilt gebruiken. In dat geval bevat de R580 nog steeds 16 "Fragment Pipelines", daar waar bijvoorbeeld de G71 er 24 heeft. Maar ATi heeft de fragment pipelines "breder" gemaakt zodat deze meer pixels kunnen verwerken per klokslag. Daar waar de R520 1 pixelshaderengine per fragment pipeline had, daar heeft R580 nu 3 pixelshaderengines per fragment pipeline om op een totaal van 48 pixelshader engines te komen!

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/ASUSX1800XTTOP.jpg
Asus X1800XT TOP


Desktop: RV530 - X1600Pro/XT, RV535 - X1650Pro/X1300XT, RV560 - X1650XT, RV570 - X1950Pro
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/X1600series.jpg

RV530 staat nu bekend onder de naam X1600. Deze kaart komt in 2 varianten, de Pro en XT.

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/rv530-chart.jpg


De prijzen in de chart zijn richtprijzen.


In Oktober zal de X1600 min of meer verdwijnen. De RV560 zal dan zijn opwachting maken in het $149 segment. Dit is een GPU met 8 ROPs en 3 pixelshaderengines per ROP, wat een totaal aan 24 pixelshaderengines geeft. Deze kaart zou dus een stuk sterker moeten zijn dan de X1600XT. De X1600XT zal hernoemd worden naar X1650Pro en gebruik gaan maken van de RV535 core. De X1600Pro zal de naam X1300XT krijgen. In het begin zal de X1300XT gebruik maken van overtollige RV530 cores. Later zal dit vervangen worden door de goedkoper te produceren RV535 core.

Daarnaast zal de RV570 - aka X1950Pro - zijn opwachting maken. Deze kaart zal rond de $199 kosten en is in feite een hoger geklokte X1900GT. Aangezien de RV570 een spliksplinternieuwe core is, is deze vanaf de grond opgebouwd met maar 3 pixelshadingquads (dus 12 ROPs, 36 pixelshaderengines) en is er geen uitgeschakelde quad zoals bij de X1900GT. Aangezien de X1950Pro sneller geklokt is dan de X1900GT zal deze sneller zijn, terwijl de prijs lager is en ook minder stroom wordt verbruikt (dankzij het 80nm productieproces).

De X1650XT en X1950Pro bevatten tevens van huis uit ingebouwde CrossFire support (Enhanced CrossFire), waardoor mastercards overbodig zijn geworden.

Desktop: RV505 - X1250/X1300 / RV515 - X1300 Serie
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/X1300series.jpg

RV515 staat nu bekend als de X1300 serie. Er zullen in eerste instantie drie varianten van verschijnen. De X1300HM, X1300 en X1300Pro.

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/rv515-chart.jpg


De prijzen in de chart zijn richtprijzen.


TOEKOMSTIGE VPUs (Korte Termijn)
In de komende paar maanden zal ATi een refresh reeks VPUs introduceren. Het gaat dan om de volgende cores:
  • R580+/590 (Enthusiast)
  • RV570 (Performance
  • RV560 (Performance/Mainstream)
  • RV535/540 (Mainstream)
  • RV505 (Value)
R580 is de refresh van R520, maar zal niet de enige refresh core zijn. Ook RV570, RV560, RV535 en RV505 zullen gelanceerd worden halverwege 2006. R580+ is een R580 core van de A3 revisie. Deze zal gebruikt worden in de X1950XTX. De A2 revisie bevindt zich in de huidige X1900-serie. De nieuwe revisie is wat getweaked waardoor het PCB minder complex hoeft te zijn en kan iets beter overweg met GDDR4.

We weten nu dat de X1900XTX aardig goed z'n mannetje staat tegenover de 7900GTX. ATi hoeft dus in feite geen snellere core te lanceren. Maar tijdens een conference call hebben ze aangegeven dat ze al wel wat klaar hadden staan om zo de snelste te blijven op het gebied van singlecore kaarten.

Zoals het er nu naar uit ziet zal X1950XTX de performanceboost voornamelijk krijgen van het snelle GDDR4 waaraan het gekoppeld wordt. De core draait hoogstwaarschijnlijk op dezelfde snelheid als de R580, dus 650Mhz, terwijl het geheugen op 2Ghz GDDR4 draait. Dit doet er op wijzen dat R580+ dezelfde core is gebleven als R580, dus ook op 90nm is gemaakt, en dus niet op 80nm. Daarnaast werkt ATi samen met Arctic Cooling, die de nieuwe cooler heeft ontwikkeld voor de X1950XTX. Deze cooler koelt zo'n 10-11 graden beter dan de originele R580 cooler.

Daarnaast komt er een 256MB versie van de X1900XT die rond de €279 gelanceerd zal worden.

RV560/RV570 zijn de nieuwe midrange kaarten van ATi. RV560 aka X1650XT heeft 8 ROPs, 24 pixelshaderengines en een 128-bit memory interface. De performance staat ongeveer gelijk aan de performance van een X1800GTO, maar de prijs zal aanzienlijk lager liggen (rond de $149). De RV570 aka X1950Pro heeft 12 ROPs, 36 pixelshaderengines en een 256-bit memory interface. Dit is de eerste midrange kaart die out-of-the-box een 256-bit memory interface heeft. Dit zal zeker ten goede komen bij hoge resoluties en AA/AF.

Enhanced CrossFire bij de RV560/RV570
De Compositingchip is geintegreerd in de core en er is geen mastercard nodig. Twee RV560/RV570 cores worden verbonden via een dubbele interne bridgechip. Waarom deze dubbel is, is nog niet bekend. Hoogstwaarschijnlijk gebeurd dit om de performance met SuperAA modes te blijven garanderen (zie ook bij nVidia waar de SLi AA performance gigantisch inelkaar stort bij het gebruik van 1 bridgechip), daar waar dit nu via de externe dongle wordt gewaarborgd. Deze cores komen waarschijnlijk als X1950Pro en X1650XT op de markt.

RV505 is een 80nm variant van de RV515. Van de RV505 zijn er ook verschillnde varianten. De eerste zal de RV505CE zijn. Deze zal beschikbaar zijn in 32-bit en 64-bit varianten. De core zal lopen op zo'n 350Mhz en het geheugen op zo'n 400Mhz DDR. Deze eerste kaart zal bekend staan als X1250.

RV535 is een goedkope 80nm variant van de RV530. Van de RV535 zullen twee kaarten gemaakt worden, de X1650Pro en de X1300XT. De X1650Pro is identiek aan de X1600XT. De X1300XT is identiek aan de X1600Pro.

Mobile: M52, M54,M56, M58
Op ATi's roadmap staan de volgende cores: M52, M54, M56, M58, M58Pro, M59. Al deze cores zullen zoals het er nu naar uit ziet SM3.0 support hebben. M58 zal de highend core zijn.

M52: Mobility Radeon 1300 (4 ps, 2vs)
M54: Mobility Radeon 1400 (4 ps, 2vs @ 450/342)
M56: Mobility Radeon 1600 (12 ps, 5vs @ 450/?)
M58: Mobility Radeon 1800 (12 ps, 8vs)
M58Pro: Mobility Radeon X1800XT (16 ps, 8vs @ 446/495)
M59: tba

De M59 moet nog komen. Het meest voor de hand liggende is dat deze core gebaseerd is op de R580 of zelfs op de R590 vanwege het kleinere productieproces wat notebook GPUs alleen maar ten goede komt vanwege het lagere stroomverbruik.


Prijsovergezicht na lancering X1K serie
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/pricechart.jpg


Houdt er rekening mee dat dit richtprijzen zijn die gesteld zijn door ATi. Winkels kunnen er van afwijken. Ook ATi zelf kan prijswijzigingen doorvoeren.

X1K TECHNOLOGY
OVERVIEW
De X1K generatie van ATi is een "Next Generation Architecture" die gemaakt wordt op het 90nm low-k proces. Dit houdt in dat het technieken bevat waar toekomstige generaties op zullen verder bouwen, maar ook dat het technieken bevat die gebruikt kunnen worden voor andere doeleinden dan puur en alleen renderen van beelden. Daarnaast is de X1K serie de eerste generatie die de naam Avivo Video & Display Platform kan dragen. Wat dit inhoudt kan je
hieronder lezen.

Shader Model 3 done right?
ATi vat een groot deel van de nieuwe functionaliteiten van de X1K-serie samen onder de noemer "DX9 Shader Model 3.0 done right!". Om dit te bewerkstelligen heeft de X1K serie een aantal nieuwe zaken aanboord zoals:

- Ultra Threaded Dispatch Processor
- 32-bit Processing At Full Speed Full Time
- Fast Dynamic Branching
- 512 Parallel Threads
- Veel snellere PCIe bandbreedte
- Advanced Memory Controller

De voordelen voor de eindgebruiker zijn dat er geen compromissen worden gesloten op performance en IQ. Zo wordt er altijd op full precision gewerkt, waar de concurrentie nog kan springen naar partial precision om snelheid te winnen ten koste van IQ. Tevens zorgt dit er voor dat toekomstige games die hevig gebruik maken van dynamic branching (toch "het" grote voordeel van SM3.0) alleen maar sneller werken dan op kaarten van de concurrentie. ATi is er dan ook trots op om te vermelden
dat hun SM3.0 kaarten de enige SM3.0 kaarten zijn die alle DCT SM3.0 tests goed volbrengt, daar waar de concurrentie een aantal tests niet kan voltooien. Shader Model 3 done right dus!

Shader Model 3.0
De top-of-the-line X1800-serie heeft 16 Pixel Shader Processors aan boord. Vanaf dit moment praten we dus niet meer van Pixelshader pipelines zoals voorheen het geval was. Deze 16 PSPs zijn verdeeld over 4 Shader Cores, waarvan elke Shader Core 4 PSPs
bevat, vandaar de naam "Quad Pixel Shader Core". Daarnaast bevat de X1800 serie 8 Vertex Shader Processors, 16 Texture Address Units, 16 Texture Units en 16 Render Back-End Units (de ROPs).

Shadermodel 3
Wat betreft setup van de Pixel Shader Processors is er niet veel verandert tov de R4x0 reeks. Er zijn echter wel wat dingen toegevoegd en aangepast om er voor te zorgen dat de X1800 kan voldoen aan de SM3.0 eisen. Zo is er een Branching Execution Unit toegevoegd aan elke PSP die kan zorgen voor snelle dynamic flow control (branching, looping, subroutines). En ook werkt alles nu volledig op 128-bit Floating Point Processing (FP32), terwijl bij de voorgaande generaties alles intern op
FP32 werkte, maar extern op FP24 (96-bit Floating Point Processing) werkte.

Afbeeldingslocatie: http://www.ixbt.com/short/images/x1800xt.jpg
PowerColor X1800XT


Dynamic Flow Control / Branching
Op de huidige generatie kaarten van de competitie is Dynamic Flowcontrol niet bepaald het sterkste punt. Het gaat zelfs zo ver dat de competitie developers aanraadt om spaarzaam om te gaan met zaken als dynamic branching, omdat dit anders averechts zou kunnen werken en de performance juist achteruit gaat ipv vooruit. ATi heeft dit probleem aangepakt met de X1K serie.

De X1K serie acceleert Flow Control door multiple threads te ondersteunen (tot 512 op de X1800), een intelligent thread selection systeem in te bouwen, met kleinere threadsizes te werken (competite
werkt met grotere blocks waardoor de boel langzamer is) en een dedicated branching unit aan te brengen.

Ultra-Threading
De X1000 serie is in staat om honderden threads tegelijkertijd te verwerken op verschillende PSPs. Elke thread kan 6 verschillende shaderinstructies op 4 pixels per clockcycle verwerken. Dankzij de
aparte snelle Branching Execution Unit wordt flow control snel en effectief uitgevoerd zonder dat dit de ALU's zwaar belast, iets waar de concurrentie zich op zal verslikt zoals meerdere flowcontrol
benchmarkprogrammas al uitwijzen. En dankzij de Multi-Ported Register Array is het mogelijk om snel van thread te wisselen zonder dat er bottlenecks ontstaan. In de oude generatie was het dus mogelijk dat een thread moest wachten totdat de PSP waar hij voor in de rij stond beschikbaar kwam. Wat er nu gebeurd is dat de wachtende thread doorgeschakeld wordt naar een PSP die wel vrij is. Is er geen PSP vrij dan wordt de thread 'in slaap' gezet totdat er een PSP vrij komt om het
te verwerken. Hiermee wordt de hele architectuur efficienter aangezien de Pixel Shader Processors continue aan het werk blijven.. Zoals je wel zult begrijpen kan dit ook veel voordelen voor dynamic flow control hebben. Wanneer games echt gebruik gaan maken van SM3.0 zal je hier dan ook de grote snelheidsverschillen ten op zichte van bv de G70 kunnen vinden.

Vertex Engine
De X1800 serie heeft 8 Vertex Shader Processors aan boord. Elke VSP kan 2 shader instructions per klok aan. Dankzij de hoge snelheid waarmee de X1800 cores werken kunnen deze 8 VSPs dus in totaal meer dan 10 miljard instructies per seconde aan. En om te voldoen aan de SM3.0 standaard
zijn de VSPs opgewaardeerd met support voor Dynamic Flow Control, 1024 instructieslots (oneindig met flow control) en meer registers.

Voorheen bevatten alle kaarten die gebruik maakten van dezelfde core, dezelfde aantallen Vertex Shaders. Dit was eigen aan de manier waarop de cores in elkaar staken. Zo hadden alle Radeon X800 en X850 serie kaarten 6 vertexshaders. Maar ook de afgeleide X700 had er 6. ATi is nu
het pad op gegaan van nVidia en nu kunnen er afzonderlijke VSPs afgesloten worden. De X1800 heeft er 8, de X1600 heeft er 5, de X1300 heeft er 2. En op verzoek van fabrikanten kunnen er meer worden opengegooid of dicht worden gedaan. Dit geldt overigens niet alleen voor de Vertex Shader Processors, maar ook voor de Texture Units, Z Compare Units en Render Back End Units. Elk kan onafhankelijk van elkaar worden ingesteld. Zo heeft de X1600 8 Z Compare Units terwijl er
maar 4 ROPs zijn.

Image Quality: Anti Aliasing & Anisotropic Filtering
De R520 serie beschikt over alle AA en AF methodes die de vorige generaties - die gebaseerd zijn op de R4x0 en R3x0 - ook tot hun beschikking hadden. Hier gaat het dan om de volgende instellingen:
  • Multi Sample Anti Aliasing: 2x, 4x, 6x
  • Temporal Anti Aliasing: 4x, 8x, 12x
  • Super AA (alleen in CrossFire): 8x, 10x, 12x, 14x
  • Anisotropic Filtering: 4x, 8x, 16x
Daarnaast zijn er een aantal nieuwigheden toegevoegd, waaronder een nieuw soort AA en een nieuw soort AF, namelijk Adaptive AA en Area AF (ook wel High Quality AF).

Adaptive AA
Adaptive AA (AdAA) is ATi's manier om alpha textures te ontdoen van hun karteltjes. Alpha textures zijn nooit vatbaar geweest voor Multi Sampling Anti Aliasing (MSAA). Hierdoor zag je vaak nog steeds aliasing op bv hekwerk, takken en bladeren in veel games. AdAA werkt door het beeld te analyseren en te kijken naar de plekken die niet profiteren van normale MSAA zoals in de hiervoor genoemde gevallen vaak voor komt. Wat ATi dan doet is het toepassen van Super Sampling Anti Aliasing (SSAA) op deze gebieden. Het voordeel hiervan is dat niet op het hele beeld SSAA hoeft te worden toegepast. SSAA geeft doorgaans de beste IQ, maar de performance hit is bij normaal gebruik ook enorm, omdat de hele scene twee keer moet worden gerenderd. Bij AdAA worden alleen gedeeltes met SSAA bewerkt, waardoor de performancedrop vaak te verwaarlozen is.

Hiermee is AdAA dus feitelijk de tegenhanger van nVidia's "Transparency AA" en het mooie is dat dit ook gaat werken op alle oude Radeons vanaf de Radeon 9500! Op dit moment wordt AdAA uitvoerig getest op oudere Radeons. Voordat we het in de Catalyst drivers zien voor de oudere
kaarten, zal AdAA eerst een uitgebreide Quality Assurance test moeten ondergaan. Het is de verwachting dat AdAA zijn officiele opwachting in Catalyst 6.xx zal maken. Wel is het via registry hacks al uit te proberen.

High-Quality Anisotropic Filtering (Area Aniso)
ATi was de eerste die begon met "angle dependent anisotropic filtering". Dit wil zeggen dat onder bepaalde hoeken er minder gefilterd wordt dan onder andere hoeken. De redenatie hierachter is dat
mensen dit toch niet snel door hebben en dat het de performance alleen ten goede komt. nVidia heeft tot aan de GF FX altijd non-angle dependent AF gedaan en had daarmee de beste AF qualiteit. Maar vanaf de GF6 serie ook over gestapt op hoek-afhankelijke AF vanwege de vele performancevoordelen en aangezien weinig mensen het verschil ook daadwerkelijk konden zien, leek het ook een goede oplossing.

Met de X1K serie biedt ATi echter de mogelijkheid om de Angle Dependent AF uit te zetten en echt AF aan te bieden onder alle hoeken! Deze mode heet Area Aniso oftewel High Quality AF. Activering hiervan zorgt voor de beste beeldkwaliteit terwijl de performance maar een klein beetje achteruit gaat. nVidia ondersteunt sinds de GF6 niet de mogelijkheid om angle dependent AF volledig uit te schakelen! De verwachting is dat zij wel snel zullen volgen in de nieuwe generatie. Op dit moment heeft ATi echter op het gebied van AF en AA de beste kaarten in handen.
ATi & High Dynamic Range
ATi heeft veel geinvesteerd in HDR ondersteuning in de X1K serie. HDR staat voor High Dynamic Range en wordt gebruikt om de kleuren die normaal gesproken buiten het kleurbereik van het menselijk oog zitten, toch op beeld te krijgen door middel van verschillende soorten van belichting. Te denken valt aan zonlichtreflecties in een donkere kamer.

Er zijn verschillende manier mogelijk om HDR te bewerkstelligen. De gemakkelijkste methode is die volgens DX9 (Shader HDR) zoals dat in Valve's Lost Coast gebeurt of in Day Of Defeat: Source. De grote voordelen zijn dat het op alle DX9 hardware werkt (dus ook nVidia!) en dat er AA kan worden toegepast en dat de performance niet al te veel inkakt. Een nadeel is dat de precisie minder hoog ligt dan een aantal andere vormen van HDR en dat er geen HDR effection op refraction mogelijk is (denk aan zonlicht door glas-in-lood). Veel mensen maken de fout door Blooming als volle vorm van HDR te zien. Het is echter een techniek die gebruikt wordt in combinatie met andere technieken om tot het HDR effect te komen.

Een andere methode is OpenEXR HDR zoals gebruikt in Far Cry, een hardwarematige oplossing die tot op dit moment alleen nVidia ondersteunde. OpenEXR HDR maakt gebruik van FP16 Blending waardoor de precisie net iets hoger ligt dan Valve's manier van HDR.

ATi heeft in de X1K meerdere hardwarematige vormen van HDR ondersteund. HDR op ATi kaarten is sneller dan op nVidia kaarten zeker wanneer bv Int16 of Int10 HDR gebruikt wordt.. En het mooiste is dat alle vormen van HDR nu AA ondersteunen!! Dit is niet het geval bij de concurrentie waar bv OpenEXR HDR het moet stellen zonder AA, tenzij je Supersampling AA gebruikt wat weer tot gevolg heeft dat de performance gigantisch inkakt vanwege het hoge gebruik van bandbreedte. Hier is het dus een trade-off, je offert 1 IQ optie op om de ander aan te zetten of je zet het toch aan en maakt de game onspeelbaar. Bij ATi kan je dus beide aan zetten en hoef je niet meer te kiezen!

De verschillende manieren van HDR die hardwarematig ondersteunt worden:
- FP16 (64-bits)
- Int16 (64-bits)
- Int10 (32-bits)
- Custom Formats (bv Int10+L16)

Zoals je ziet zijn er meerdere vormen van HDR, maar je kan ze eigenlijk in 2 groepen indelen:
- Software HDR (via de shaders)
- Hardware HDR (hardwarematig versneld zoals bv OpenEXR en de (custom)formaten van ATi)
Avivo
Avivo is ATi's next generation video & display platform. Het staat dus niet zoals sommige mensen onterecht denken voor "Advanced Video In Video Out". Tijdens de
developmentfase heette Avivo eerst "Kaleidoscope", maar aangezien men dacht dat bijna niemand dit goed zou kunnen uitspreken - laat staan spellen - veranderde men dit in "Clarity". Maar ook deze naam werd niet goed genoeg bevonden en men kwam met Avivo.

Avivo integreert een aantal belangrijke technologieen die allemaal tot doel hebben om de beste beeldweergave neer te zetten, ongeacht of je nu een film aan het kijken bent, een film aan het encoderen bent of een game aan het spelen bent. In het kort omvat Avivo het volgende:
  • Supports hardware MPEG-2 compression, hardware assisted decode of MPEG-2, H.264 and VC-1 video codecs, and advanced display upscaling
  • 64 times the number of colors currently available in current PCs; higher color fidelity with 10-bit processing throughout Avivo´s display engine
  • Resolutions, such as 2560x1600 or higher, on the latest digital displays using dual-link DVI, as well as high color depth support over DVI
  • Advanced up or down resolution scaling on any flat panel display using ATI´s solutions
  • Video capture with features like 3D comb filtering, front-end video scaling, and hardware MPEG video compression
  • Hardware noise reduction and 12-bit analog-to-digital conversion
  • Supports standard TV, HDTV, video input and all PC displays via digital (DVI, HDMI) and analog (VGA, Component, S-Video, composite) ports
Avivo zal een integraal onderdeel worden van alle toekomstige ATi producten. Of het nou gaat om desktop, mobile, chipset, workstation of software maakt niet uit... Avivo zal er onderdeel van zijn.



De Previews & Reviews

Afbeeldingslocatie: http://img.hexus.net/v2/graphics_cards/ati/r580xt_xtx/images/logo.png
X1900 Series


Hieronder staat een overzicht van alle X1K reviews.

Radeon X1950 Series
- Hardwarezone - 4.5/5
- HardOCP - Gold Award
- Hexus - Extreme Editors Choice
- Bjorn3D
- Driverheaven - Gold Award <check het Optimisations OFF gedeelte ;) >
- Hot Hardware
- Tech Power Up - 9/10
- Firingsquad X1950
- Firingsquad X1900XT256
- PC Perspective
- Guru3D
- Anandtech
- Toms Hardware
- Hardware Secrets
- Legit Reviews
- Madshrimps
- The Tech Lounge
- The Tech Report

Radeon X1650 Series
- Elite Bastards

Radeon X1900 Series
Anandtech
Beyond3D
Bjorn3D
Bit Tech
Computerbase (Duits)
Driver Heaven
Elite Bastards
Extreme Tech
Firing Squad
Guru3D
Hexus
HardOCP
Hardware Zone
Hot Hardware
Legit Reviews
Neoseeker
NGO HQ Tech Preview
PC Perspective
T-Break
The Tech Report
Trusted Reviews
Tweaktown

Radeon X1K Series
Anandtech
Digit Life Tech Preview
ExtremeTech
Guru3D
HardOCP
Hardware Secrets
Hot Hardware
NeoSeeker
Noticias 3D
Overclockers.CL
PC Perspective
PC World
T-Break
Tech Report
The Tech Lounge
Xbit Labs Tech Preview

Radeon X1800
Beyond3D - Tech Preview *TIP*
Driver Heaven
Firing Squad
Hardware France
Hexus
Xbit Labs *TIP*

Radeon X1600
Xbit Labs

Radeon X1300
HardwareZone: MSI Radeon X1300Pro 256

Avivo
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2536&p=1
http://www.beyond3d.com/previews/ati/avivo/
http://www.hexus.net/content/item.php?item=1622


TOEKOMSTIGE VPUs (Lange Termijn): R600
R500 ging vroeger door het leven als R400. R400 was bedoeld als opvolger van de R300 serie en zou een compleet nieuwe architectuur brengen, de zogenaamde Unified Shader Architecture. In deze architectuur zouden er geen aparte pixelshaders
en vertexshaders meer bestaan, maar zou er één grote shaderpool zijn van shaders die zowel met pixels als vertices overweg kunnen gaan. R400 bleek voor zijn tijd echter te hoog gegrepen en zou qua performance niet genoeg power hebben. Na goed beraad werd besloten om R400 naar achteren te schuiven op de roadmap en deze te hernoemen naar R500. Als vervanging voor de R400 werd de R300 architectuur nog eens flink onder handen genomen. Er werden extra pixelpipelines toegevoegd en extra vertexshaders, alsmede ook enkele tweaks in de R300 architectuur om de boel nog efficienter te maken. En zie daar... R420 was geboren, met meer performance dan de toenmalige R400 ooit had kunnen bieden.

Xbox 360 deal
In de tussentijd sloot Microsoft met ATi een deal voor het leveren van de VPU voor de Xbox360. En weer werd de roadmap aangepast. R500 werd vanaf de desktop roadmap naar de X-Box2 geduwd. In plaats van de R500 kwam nu de R520 voor de desktop te staan. De R520 is gebaseerd op de R420 architectuur, maar neemt wel enkele dingen over van de R500... Een van die dingen is dat R520 volledig FP32 is en niet FP24 zoals alle vorige kaarten. Daarnaast ondersteunt R520 Shadermodel 3.0 en meer, waardoor er eigenlijk gesproken kan worden van een soort
"SM3.5" of "SM3.0+".

De details van de R500 die in de Xbox 360 zit zijn inmiddels bekend:
  • 48-way parallel floating-point dynamically scheduled shader
    pipelines
  • 10 MB of embedded DRAM
  • Unified Shader Architecture
  • 500 million triangles per second
  • 16 gigasamples per second fillrate using 4x MSAA
  • 48 billion shader operations per second
  • 512 MB of 700 Mhz GDDR3 RAM (shared by VPU & CPU)
  • 22.4 GB/s memory interface bus bandwidth
  • 256 GB/s memory bandwidth to EDRAM
  • 21.6 GB/s FSB
  • Parentdie: 232 miljoen transistors, daughterdie: 105 miljoen transistors = 337 mln transistors
Ter vergelijking nog wat stats van de R500 aka Xenos aka C1 die misschien beter te vergelijken zijn met ATi's huidige topmodel R580:

Xbox360 vs X1900XTX
ROPs: 8 vs 16
Memory interface: 128-bit vs 256-bit
Memory speed: 700Mhz GDDR3 vs 775Mhz GDDR
Memory bandwidth: 22,4GB/s vs 49,6GB/s
Pixelshaderengines: 48* vs 48
Vertexshaderengines: 48* vs 8
Fragment Pipes: 3 vs 16
Z/Stencils per clock: 16** vs 16

*beter is het om te spreken van unified shaderengines die of bezig zijn met pixelshading of met vertexshading. Ze kunnen beide. De X1900XTX heeft aparte 'dedicated' ps en vs units.
** Xbox360 heeft een dubbele Z/Stencil rate a la RV530.

Nintendo Revolution deal
Ook Nintendo's next generation console wordt door ATi voorzien van een VPU. ATi is geen vreemde wat betreft het werken met Nintendo aangezien de Flipperchip die zich in de GameCube bevindt, ook door ATi (of beter gezegd: door het overgenomen ArtX) is ontworpen. Hoewel eerst de verwachting was dat de VPU in Revolution zich tussen R500 en R520 zou bevinden wat betreft specs en performance, lijkt het er nu meer en meer op dat de Hollywood GPU een opgevoerde Flipperchip is met de nodige tweaks.

R600 is de opvolger van R580. De R600 is de eerste desktopchip die gebaseerd is op de nieuwe architectuur van de X-Box2 chip, de R500. Hiermee heeft ATi de eerste Unified Shader Model op de markt gebracht en deze zal naar alle waarschijnlijkheid volledig SM4.0 en WFG 2.0 DX10 ondersteunen. Voor de details omtrend R500 kan je hierboven iets meer lezen. We kunnen dus minimaal 3 shaderarrays met elk 16 ALUs verwachten. De verwachting is dat R600 eind 2006 op de markt komt en waarschijnlijk minimaal 4 shaderarrays zal hebben van elk 16 ALUs (en dus 64 unified shaderengines zal hebben).

DE GERUCHTENMOLEN
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpg
Gerucht: Digital Vibrance op ATi kaarten
ATi komt binnenkort met een eigen variant op Digital Vibrance, de color control applicatie van nVidia. ATi noemt het "Radiance". ATi heeft echter aangegeven dat Radiance op dit moment een low-priority feature is.

Vanaf de X1K serie ondersteunt ATi echter "Avivo Color". Dit is gelijkwaardig aan DV. De kans dat Radiance nog op de oude 9x00 en X8x0 serie komt is hiermee zeer klein geworden.
Waarheidsfactor: 70%
Update: 02-03-2006
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgGerucht: RD580 Chipset Heeft Onboard Compositing Chip
Het gerucht gaat dat de nieuwe ATi mobo chipset RD580 een ingebouwde Compositing Engine heeft. Hierdoor zouden er geen aparte CrossFire edition kaarten meer nodig zijn en zouden alle PCIe Radeons geschikt zijn voor CrossFire.

Update: RD580 heeft geen onboard Compositing Chip. Voor X1300 en X1600 CrossFire opstellingen is echter geen mastercard nodig met Compositing Chip. Deze kaarten werken rechtstreeks via de PCIe-bus. In vergelijking met de RD480 chipset is de RD580 chipset wel aanzienlijk sneller en daar zullen deze CF opstellingen dus enorm van profiteren.
Waarheidsfactor: 00%
Update: 02-03-2006
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgGerucht: CrossFire is beperkt tot 60 Hz op 1600x1200 op R4x0 kaarten
Helaas is dit waar..
Waarheidsfactor: 100%
Update: 02-10-2005
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgGerucht: CrossFire heeft niet dezelfde 60Hz beperking op R5x0 kaarten
Waar!
Waarheidsfactor: 100%
Update: 02-10-2005


Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/sapphirex1900xtx-blizzard.jpg
Sapphire X1900XTX Blizzard Edition - Watergekoelde X1900XTX

OVERIGE ZAKEN
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgFabrikanten van ATi Radeon kaarten
Sapphire
Abit
Asus
Gigabyte
Club3D
Powercolor
Crucial
MSI
HIS
EPoX
GeCube
Connect3D

ATi Tweak Tools
Rage3D Tweak - (3.9 versie)
ATiTool - TIP!! Zoek 'veilig' de max van je core en mem!
RivaTuner - Tweak utility incl. SoftRadeon
ATi Tray Tools

Handige Links
• Officiele ATi website: http://www.ati.com
• Catalyst Drivers WinXP (Cat 6.8): Windows XP - Display Drivers Only (12.4 MB)
• Catalyst Drivers WinXP (Cat 6.8): Windows XP - Met CCC (34.7MB) (.NET 1.1 en SP2 nodig)
• Catalyst 6.8 Windows XP 64-bit - Met CCCWinXP 64-bit (38.3 MB)
Catalyst For Windows Vista Beta 2 - 32 bits (47.5 MB)
Catalyst For Windows Vista Beta 2 - 64 bits (49.6 MB)
• Linux x86 Drivers: ATi Driver Installer v 8.28.8 (52.7 MB)
• Linux x86_64 Drivers: ATi Driver Installer v 8.28.8 (52.7 MB)
• Meer drivers @ http://www.ati.com
• De grootste online ATi community: http://www.rage3d.com
• Omegadrivers: http://www.driverheaven.net/downloads/index4.htm
• Praten over de laatste 3D ontwikkelingen? http://www.beyond3d.com
[rml][ OC] X800pro naar X800XT mod topic Deel 6[/rml]
[rml][ OC] ATI Radeon X1K Series[/rml]



Het moge duidelijk zijn dat de meeste dingen nog gebaseerd zijn op geruchten. De first post zal ik dan ook aanpassen naar gelang er meer concrete informatie vrij komt over de nieuwe reeks kaarten van ATi. Aanvullingen, verbeteringen en opmerkingen zijn natuurlijk ook altijd
van harte welkom (via mail dan wel in het topic).

[ Voor 4% gewijzigd door CJ op 30-08-2006 14:36 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/pricechart.jpg
Richtprijzen na de lancering van de X1950XTX, X1950Pro, X1650XT, X1650Pro en X1300XT

X1K-serie in de Pricewatch
http://tweakers.net/price...rijs&orderSort=asc&page=1

Let er wel op dat de prijzen dagelijks kunnen veranderen en dat deze pricewatch eens in de maand wordt geupdate. De prijzen kunnen dus iets anders zijn.
• Goedkoopste X1300 128MB PCIe: €42,99 <
• Goedkoopste X1300 256MB PCIe: €61,64 <
• Goedkoopste X1300 512MB PCIe: €55,00 <<<
• Goedkoopste X1300Pro 256MB PCIe: €68,61 <
• Goedkoopste X1600Pro 256MB PCIe: €80,15 <
• Goedkoopste X1600Pro 256MB AGP PCIe: €104,00 <
• Goedkoopste X1600Pro 512MB PCIe: €93,21 <
• Goedkoopste X1600XT 256MB PCIe: €110,80 <
• Goedkoopste X1800GTO 256MB PCIe: €192,00 =
• Goedkoopste X1800XT 256MB PCIe: link verouderd
• Goedkoopste X1800XT 512MB PCIe: €289,00 <<
• Goedkoopste X1900GT 256MB PCIe: €203,60 <<<
• Goedkoopste X1900XT 512MB PCIe: €305,95 <<< TIP
• Goedkoopste X1900XT CrossFire: €352,50 <<<
• Goedkoopste X1900XTX 512MB PCIe: €342,00 <<<
< lager in prijs tov vorige update (<< meer dan €10 gezakt)
> hoger in prijs tov vorige update (>> meer dan €10 gestegen)
= gelijk gebleven tov vorige update
Last updated: 21 Augustus 2006

[ Voor 101% gewijzigd door CJ op 21-08-2006 22:54 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atitopiclogo.jpg
FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

ATi Technology FAQAlgemene FAQR520 FAQR580 FAQ
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Wat is 3Dc?

Antwoord: 3Dc is een manier van normal map compressie. Check de firstpost van dit topic [rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 10[/rml] om te zien wat 3Dc precies is. 3Dc is inmiddels opgenomen in de specificatie van DirectX10 en ook de Xbox360 ondersteunt 3Dc. Games zullen dus steeds meer 3Dc ondersteuning bieden (zelfs zonder dat het expliciet vermeld wordt) en nVidia zal 3Dc ook hardwarematig moeten ondersteunen (alhoewel ze het waarschijnlijk anders gaan noemen, aangezien de naam 3Dc waarschijnlijk door ATi is gepatenteerd).
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Wat is CrossFire?

Antwoord: CrossFire is ATi's Multi VPU oplossing waarmee zoals de naam al zegt, meerdere kaarten aan elkaar gekoppeld kunnen worden om de performance te verbeteren. Wil je precies weten wat CrossFire is, kijk dan even in de First Posts van de vorige topics.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Ondersteunen alle kaarten CrossFire zonder Mastercard of Dongle?

Antwoord: NEE!

ATi kan per serie in de drivers aangeven dat CrossFire zonder dongle werkt. Tot op dit moment is dat alleen gebeurt voor de X1300 en X1600 serie. En de X1800GTO komt in 6.5. Voorlopig is de X1800GTO de snelste kaart zonder speciale CF Mastercard/dongle, tenzij ATi de plannen heeft omgegooid.

CrossFire zonder dongle/mastercard met Compositing Chip is wel de toekomst aangezien RV560 en RV570 allebei onchip CF support hebben. Ook alle andere toekomstige GPUs zullen dit hebben (dus ook R600).

De compositing chip is o.a. nodig om full speed SuperAA aan te kunnen bieden, maar ook om -samen met de externe dongle- de PCIe bus te ontlasten bij voornamelijk hogere resoluties en AA/AF modes. Je begrijpt natuurlijk wel dat een X1900 kaart veel meer bandbreedte opslurpt doordat deze bv meer ROPs heeft dan een X1600 (4) of X1800GTO (12).

Op dit moment lijkt de PCIe bandbreedte van de RD580 chipset voldoende om de 12 ROPs van de X1800GTO snel genoeg in CF te laten werken. De RD480 met twee keer 8xPCIe was bv nog lang niet optimaal genoeg voor de 4ROPs van de X1300 en X1600. Deze begon ook pas te schijnen met twee keer 16x PCIe op de RD580. Dus het is nog maar de vraag of ATi ook andere huidige highend kaarten gaat toevoegen aan dongleless CrossFire als ATi de performanceboost nog niet optimaal vindt.

Dus nogmaals, CrossFire zonder Mastercard en Dongle werkt op:
  • X1300 serie
  • X1600 serie
  • X1800 GTO (vanaf Catalyst 6.5)
  • X1900 GT (vanaf Catalyst 6.6)
Een Mastercard + Dongle heb je nodig voor CrossFire met:
  • X1800XL & XT (nodig: X1800CF kaart)
  • X1900 serie (nodig: X1900CF kaart)
  • X800XL, XT & XT PE (nodig: X800XL CF)
  • X850 serie (nodig: X850XT CF)

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Welke games ondersteunen 3Dc?

Antwoord: ATi maakt binnenkort een lijst bekend met 3Dc titels.
Op dit moment zijn dit games waarvan bekend is dat ze 3Dc
ondersteunen.

- Far Cry (patch 1.3)
- Half Life 2 (ATi levels)
- Tribes Vengeance
- Sid Meier's Pirates!
- DarkSector
- Project Freedom

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Welke games vallen onder het Get In The Game programma?

Antwoord: Hieronder een greep uit het programma:.

- Axis & Allies
- Sid Meier's Pirates
- Dungeon Siege II
- Half Life 2
- Guild Wars, Guild Wars: Factions
- Rollercoaster Tycoon 3
- Tribes Vengeance
- Freedom Force vs Third Reich
- Brothers In Arms: Road To Hill 30
- Brothers In Arms: Earned In Blood
- Brothers In Arms: Hells Highway *UE3 Engine
- Act of War: Direct Action
- Prey
- Black & White 2
- Alan Wake *DX10

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Wat is temporal AA?

Antwoord: Temporal AA is een manier om je beeldkwaliteit te verhogen. Wanneer AA op 2x gezet wordt en TAA op 2x, krijgt men effectief 4xAA met de snelheid van 2xAA. Check de firstpost van dit topic [rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 10[/rml] om te zien wat Temporal AA precies is, of kijk in de uitgebreide Help-menu van de Catalyst Control Center!
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Wat is een "Unified Shading Architecture?

Antwoord: Unified Shading is shading van de toekomst. De uitleg wordt het beste door Sireric van ATi beantwoord:
The concept of a unified shader pipe is simply that if your vertex shader and pixel shaders have exactly the same features, then why not fold them into 1 unit, and then multi-pass through all the different datas that you need. This does not really affect your peak performance, but it allows you to do better when doing mostly one type of shading (vertex or pixel), since you can have all the unified resources working on that problem.
Er bestaan dus geen aparte vertexshaders en pixelshaders meer zoals op dit moment het geval is, maar er zijn gewoon algemene shaders die zowel overweg kunnen met pixels als met vertices. Afhankelijk van waar de bewerking om vraagt zullen deze shaders zich richten op de taak die het
voorgeschoteld krijgt. Hierdoor zal de efficientie een heel stuk beter worden.

Stel dus dat er een shaderpool is van 48 shaderALUs - zoals in R500 -, dan kan bv in bepaalde gevallen alle shaders zich richten op pixelshaderbewerkingen, maar mocht het nodig zijn dan kan er on the fly een gedeelte zich richten op vertexbewerkingen, wanneer de pixelshaders minder aandacht nodig hebben (bv 24 op pixelshaders en 24 op vertexshaders). Er is dus zelden idle-time van de shaders terwijl in de huidige generatie in bepaalde gevallen de shaders uit hun neus aan het
vreten zijn. Afhankelijk van de implementatie kan zowel de software zorgen voor resourcehandling en loadbalancing, als ook de drivers en hardware.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Waarom was de R520 serie zo "laat" op de markt?

Antwoord: ATi's R520 was al een tijd lang klaar (rond de jaarwisseling 2004/2005), alleen hadden ze last van een 'softground' probleem. Hierdoor vielen kaarten plotseling uit en haalden ze niet de gewenste kloksnelheden. ATi loste dit probleem pas in Augustus 2005 op en kon toen pas beginnen aan het optimaliseren van de drivers. Normaal gesproken heeft ATi zo'n 6 maanden de tijd om een core te optimaliseren en finetunen voor de launch. Oorspronkelijk stond de R520 dan ook gepland voor Mei 2005. Maar omdat het softgroundprobleem toen nog niet opgelost was, werd dit uitgesteld. Tegelijkertijd werd ook de optimalisatie van de RV530 stilgelegd, omdat dit hetzelfde probleem had. Ook de eerste R580 die rond Juli 2005 gereed was had last van dit probleem. ATi wilde echter eerst het probleem in de R520 oplossen. Nadat ze dit gedaan hadden werd de oplossing ook toegepast op de RV530 en de R580.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Heeft ATi ook "softground cores" op de markt gebracht in bv de X1800XL?

Antwoord: NEE! Het softground probleem hield in dat kaarten uitvielen EN niet de gewenste kloksnelheden haalden. Denk je dat ATi het wil riskeren om kaarten op de markt te brengen met cores die uit zouden kunnen vallen?

A14 => XL core ZONDER softground probleem
A15 => XT core ZONDER softground probleem

ATi heeft ook al aangegeven dat de A14 cores in principe dezelfde kloksnelheden zouden moeten kunnen halen als de A15. Zou me niets verbazen als straks alle XLs straks gebruik maken van de A15 core, zodat er maar 1 type geproduceerd hoeft te worden. Dan weet je wel hoe laat het is als het op overklokken aankomt.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Waarom komt de R580 al 3 maanden na de R520 op de markt?

Antwoord: De R580 werd gelanceerd op 24 Januari 2006! Doordat R520 laat was lijkt het alsof R580 heel snel op de markt komt en R520 maar een korte levensduur heeft. Aan de ATi roadmap is niet veel veranderd.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Waarom loopt mijn X1900 op 500Mhz core en 600Mhz mem?

Antwoord: Dat zijn de 2D speeds lieve schat. Wanneer je op geen 3D applicatie draait zoals een game, klokt de X1900XT(X) zich terug naar 500Mhz core en 600Mhz mem. De VGPU wordt ook automatisch gedownclocked in 2D naar 1.175V (van 1.425V). Hierdoor verbruikt je kaart veel minder stroom en kan de cooler ook een tikkeltje langzamer draaien.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Werkt CrossFire alleen op ATi chipsets?

Antwoord: Nee! CrossFire werkt in principe op alle chipsets die gebruikt worden op moederborden die minimaal twee fysieke 16x PCIe sloten hebben. Het punt is echter dat de drivers geoptimaliseerd moeten zijn voor het gebruik op moederborden die iets anders gebruiken dan ATi's Radeon Express chipset. Op dit moment werkt CrossFire het beste op:
- ATi Radeon Xpress 200
- Intel 955x
- Intel 975x

Daarnaast is CrossFire ook al werkend gesignaleerd op een ULI chipset en zou SiS ook ondersteuning bieden voor CrossFire. Op de vraag of CrossFire ook op nForce chipsets zou moeten werken, heeft ATi niet ontkennend gereageerd, maar ook niet rechtstreeks bevestigd. Trek hier uit je eigen conclusies maar...
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Waarom is er in het begin zo'n slechte beschikbaarheid van de X1800XT?

Antwoord: Massaproductie van de X1800XT cores (R520 revisie A15) is pas op gang gekomen na de launch op 5 Oktober. Eind Oktober/begin November begonnen fabrikanten pas grotere hoeveelheden XT cores te ontvangen. Het duurt daarna nog wel een aantal weken totdat ze dan uiteindelijk in de winkel liggen. Eind November/begin december is de XT steeds beter beschikbaargeworden en nu kan je 'm zonder al te veel moeite doen vinden in willekeurige shops.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Komen er ook AGP versies uit van de X1K serie?

Antwoord: ATi laat het aan AIB (All In Board partners, zoals MSI, Asus, Powercolor etc) over om AGP versies uit te brengen van hun kaarten. ATi heeft aangegeven dat ze AIBs ter zijde willen staan mochten ze hulp nodig hebben bij het ontwikkelen van AGP versies. Tot dit moment zijn er alleen maar AGP versies van de X1300 en X1600 serie. Blijkbaar zien bepaalde AIBs geen brood in AGP varianten van de highend ATi kaarten. Dit is dus NIET ATi's schuld, maar de schuld van de AIBs.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Waarom kon nVidia hun high end kaart wel goed bij de launch leveren en ATi niet?

Antwoord: G70 bouwt voort op NV40 en is geen complete architecturele verandering zoals R520. Hierdoor was G70 een 'veilige' kaart op een beproefd productieproces. nVidia wist dat ATi problemen had met hun R520 en kon daardoor hun launch precies zo timen dat ze voldoende voorraad hadden voor een grootschalige launch. Hetzelfde geldt voor de GTX512 die cores gebruikt uit week 35. nVidia's massaproductie werkte al op volle toeren en het was voor hun gewoon een kwestie van voorraad opbouwen door de beste cores te bewaren totdat ATi met de X1800XT lancering kwam. ATi had dus niet de tijd om een voorraad op te bouwen zoals nVidia dat in de afgelopen maanden wel heeft kunnen doen. De GTX512 blijkt echter puur een paperlaunch te zijn geweest met alleen goede beschikbaarheid in de eerste 2 weken. Nu is het een zeldzaamheid die tegen hoge prijzen over de toonbank gaat.

De X1300 serie had bijvoorbeeld geen problemen en die kan je nu in meerdere winkels krijgen. ATi had hiervan dus wel een flink voorraadje kunnen opbouwen.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Wat is een ROP?

Antwoord: Een ROP staat voor Raster Output (sommigen zeggen dat het staat voor Raster Operation Pipeline, maar het komt op hetzelfde neer). Simpel gezegd zorgt een ROP unit voor het schrijven van het eindresultaat van de (in de pipeline) bewerkte pixels naar de geheugenbuffer. Per clockcycle kan een ROP 1 pixel outputten.

De X1800XT heeft 16 ROPs en kan dus 16 pixels per clockcycle outputten. X1600XT heeft 4 ROPs. X800Pro heeft 12 ROPs. X700Pro heeft 8 ROPs. etc


Een voordeel van het verhogen van het aantal ROPs is dat je op hogere resoluties kan werken. Een ROP bepaald dus hoeveel pixels er per klokcyclus naar je kleur of z/buffer weggeschreven kunnen worden. Heb je dus 16 ROPs, dan duurt het vullen van een 1024x768 buffer (786432 pixels) zo'n 49152 clockcyles met 16 ROPs. Je ziet dus dat als je meer ROPs hebt, je ofwel sneller de framebuffer vult op gelijke resoluties of gemakkelijk naar hogere resoluties kan gaan zonder dat de snelheid drastisch omlaag gaat.

Er is echter een grote maar.... Hoe meer ROPs je hebt hoe sneller de aanwezige bandbreedte opgeslokt gaat worden. Kort gezegd zijn 16 ROPs nog ruim voldoende en zal meer eigenlijk pas nuttig worden als we of a) sneller geklokt GDDR4 gebruiken vanaf zo'n 1.4Ghz of b) overstappen naar een 512-bit memory interface.

Als een shader unit z'n taak sneller af heeft dan een ROP, wat voorkomt in scenarios met weinig shader gebruik, dan is het aan ROPs dus de beperkende factor en zal R580 nooit sneller zijn dan R520 (behalve dan door de iets hogere kloksnelheid).

Als er echter enorm veel shaders (of lange shaders) gebruikt worden, dan zijn het de ROPs die dus moeten wachten op de shaderunits en zal de R580 in het extreme geval zelfs tot 3x sneller kunnen zijn dan R520.

Daarnaast heeft een ROP nog een aantal andere functies waaronder blending en AA.

Vroeger zat een ROP normaal gesproken aan het einde van een pipeline, maar dat is met de komst van de GF6600GT verandert. Hier koppelden ze de ROPs los van de pipelines. nVidia had toen 8 pipelines, maar deze zaten niet vast gekoppeld aan 8 ROPs, maar aan 4 ROPs. Dit bleek ruim voldoende te zijn en ook voerden ze dit door in de G70; deze had 24 pipelines en 16 ROPs.

Bij nVidia zijn de ROPs in staat om 2x zoveel pixels te outputten wanneer er alleen maar met zwart gewerkt hoeft te worden. Vandaar dat de NV40 met 16 ROPs, niet 16 pixels kan outputten, maar 32. En vandaar ook dat G70 beperkt is tot 32 pixels en niet 48.
Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/atilogo.jpgVraag: Wat zijn Z & Stencil Buffers?

Antwoord: Dit zijn stukjes geheugen waarin data wordt opgeslagen over pixels. Bij Z Buffers worden er diepte waardes (depth value) van alle gerenderde pixels. Dit gebeurt om te kijken of een pixel wel of niet gerenderd moet worden (bv objecten die voor elkaar staan die dus niet allemaal helemaal gerenderd hoeven te worden). Bij Stencil Buffers lijkt het veel op Z-Buffers. Ook hier wordt informatie opgeslagen, maar de developer mag nu zelf weten wat voor informatie hij/zij hier op slaat. Het is een soort van kladblokje. Het meeste gebruikt wordt stencilbuffers bij realtime schaduweffecten zoals in Doom3. In de stencilbuffer wordt dan bijgehouden op welke objecten schaduwen vallen door met lichtbronnen (ook bewegende) te werken.

Dit kost veel rekenkracht en nVidia heeft al sinds de FX de mogelijkheid om een ROP op dubbele snelheid te laten werken wanneer er gewerkt werd met Z Stencils. In een nV ROP zit een zogenaamde Z Compare unit en een C(olour) Compare unit. Die C Compare Unit kan zowel Z-Compares doen als C Compares. Dus wanneer er niet gewerkt hoeft te worden met kleurwaardes (C-Compare), dan houdt die unit zich ook bezig met Z-compares en kan-ie een Z/Stencil waarde per clockcycle outputten naast de Z/Stencil waarde van de Z-Compare unit.


1 ROP: 1 kleur + z/stencil per clockcycle OF 2 z/stencils per clockcycle
16 ROPs: 16 kleur + z/stencil per clockcycle OF (maximaal) 32 z/stencils per clockcycle

Zoals je ziet heeft een NV kaart dus veel voordeel bij games als Doom3. Maar er zit ook 1 nadeel aan het geheel bij NV. De maximale MSAA mode is daardoor op dit moment maar 4x, maar daar ga ik nu maar niet op in. Bij ATi heeft alleen de RV530 een verdubbelde Z/Stencil, dus 4 ROPs, maar 8 Z/Stencils per clockcycle.

[ Voor 200% gewijzigd door CJ op 22-08-2006 12:47 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oet
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 20-04 18:01

Oet

[DPC]TG & MoMurdaSquad AYBABTU

*Bookmark* :)

Hele mooie CJ, kleine opmerking, bij de chart van de X19x0 series staat nogsteeds GDDR3 bij de X1950xtx, dit moet toch GDDR4 zijn? Idd ;)

[ Voor 5% gewijzigd door Oet op 21-08-2006 23:34 ]

There are 11 kind of people in the world, ones that can read binary, ones that can't and ones that complain about my signature
PC Specs | Mo Murda Squad Clan


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik heb het inmiddels aangepast. Effe CTRL + F5 en de boel is gerefreshed. :)

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bever!
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 21:45

Bever!

3

En de x1900xt van Connect3d zit onder de 300e.
Bij azerty te krijgen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CodeCaster
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online

CodeCaster

Can I get uhm...

Ik wil niet vervelend doen, en ook niet zoeken of dit al eerder gemeld is, maar ik vond vandaag dit PDFje op de site van ATI, waarin het volgende te lezen is:
Spelling of ATI in Copy
The ATI name should only be spelled in all UPPERCASE letters.
Dus ik weet niet of dit toegepast dient te worden op de topictitel en topicstart?

https://oneerlijkewoz.nl
Het ergste moet nog komen / Het leven is een straf / Een uitgestrekte kwelling van de wieg tot aan het graf


Acties:
  • 0 Henk 'm!
CodeCaster schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 01:58:
Ik wil niet vervelend doen, en ook niet zoeken of dit al eerder gemeld is, maar ik vond vandaag dit PDFje op de site van ATI, waarin het volgende te lezen is:

[...]

Dus ik weet niet of dit toegepast dient te worden op de topictitel en topicstart?
Nee hoor. Hoeft niet verandert te worden en dat gebeurt ook niet. Het gaat al 42 topics op de logo-manier - dwz: [ATi] - en tot nu toe nog geen juridische mailtjes uit het rode kamp aan mijn adres. Die zijn waarschijnlijk al blij dat er op een populair tech-forum een populair topic over hun te vinden is. ;) Mocht iemand van AMD hier problemen mee hebben dan hoor ik het wel. :P

Dan nog wat reviews van Catalyst 6.8 waaruit blijkt dat er inderdaad wat leuke across-the-board OpenGL boosts zijn te vinden.

Elite Bastards
Afbeeldingslocatie: http://www.elitebastards.com/hanners/ati/cat68/prey-1600aa.png

Afbeeldingslocatie: http://www.elitebastards.com/hanners/ati/cat68/doom3-1600aa.png
Bron: http://www.elitebastards....ask=view&id=110&Itemid=29

Tweaktown
Afbeeldingslocatie: http://images.tweaktown.com/imagebank/cat68g_08g.gif
Bron: http://www.tweaktown.com/...1_introduction/index.html

Het grappige aan deze drivers is dat de OpenGL verbeteringen voortkomen uit optimalisaties voor Prey. ATi was bezig om de drivers voor Prey te optimaliseren en toen kwam men er achter dat bepaalde zaken ook voor alle andere OpenGL titels werkten.

[ Voor 8% gewijzigd door CJ op 22-08-2006 03:16 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Leuke boost ja. Hopelijk kunnen ze dit nog een of 2 keer doen. Dan hebben we de OpenGL peformance ook op een goed niveau.

Ik ben ook erg benieuwd of we in dit topic de launch van de X1950 en de X1650 mogen mee maken. Hopelijk komen er ook snel Turion X2 laptops + ATi VGA want daar ben ik naar op zoek en die zijn niet te vinden.

Wel jammer dat ATi zo veel mensen bij het intel platform weg haald. Ik zou dat er gewoon naast houden. Tenzij Intel de boel zou blokkeren door te zeggen van je krijgt geen licentie meer en we willen dus dat je geen Chipsets voor ons maakt. tot die tijd is het een mooie bron van inkomsten. Maar aan de andere kant is het goed voor het AMD platform echter hebben die volgend jaar pas weer een goed product wat met Intel kan Concureren ( K8L ). Maar goed hopelijk zien we straks super snelle Chipsets voor AMD cpu's en nog steeds High end VGA kaartjes :)

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online
Astennu schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 08:51:
Wel jammer dat ATi zo veel mensen bij het intel platform weg haald. Ik zou dat er gewoon naast houden. Tenzij Intel de boel zou blokkeren door te zeggen van je krijgt geen licentie meer en we willen dus dat je geen Chipsets voor ons maakt. tot die tijd is het een mooie bron van inkomsten. Maar aan de andere kant is het goed voor het AMD platform echter hebben die volgend jaar pas weer een goed product wat met Intel kan Concureren ( K8L ). Maar goed hopelijk zien we straks super snelle Chipsets voor AMD cpu's en nog steeds High end VGA kaartjes :)
Ben er wel verdrietig van hoor. Het was juist super dat ATI & NVIDIA allebei zowel voor Intel als AMD chipsets maakten.
Verder heb je nu het probleem dat Crossfire een ernstige deuk zal oplopen. ATI zal CF alleen nog echt kunnen pushen op AMD platform welke echter de komende driekwart jaar verre van competetief zal zijn. Normaal zal een enthousiast buyer de komende tijd geen AMD kopen.
Het is nog maar afwachten wanneer de Conroe ATI mobo's op de markt komen en hoeveel fabrikanten dit op de markt gaan brengen.


Verder staat het nog niet vast hoor dat de K8L met Intel zal kunnen concurreren. ;)

[ Voor 18% gewijzigd door Help!!!! op 22-08-2006 10:06 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Ff paar foutjes wegwerken CJ :)
R580 FAQ
Waarom komt R580 al 3 maanden na R520?
[jump=2dspeeds]Waarom loopt mijn X1900XT(X) op 500Mhz core en 600Mhz mem?[/jump]
Ziet er niet leuk uit :)

En de links naar de websites van Black & White 2 en Prey mogen er nu ook wel bij :)

PS: CJ heb je nog informatie over performance-gerelateerde zaken wat betreft Alan Wake? Blijft wel behóórlijk stil omtrent die game eigenlijk dus was wel benieuwd :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Jejking schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 12:03:
Ff paar foutjes wegwerken CJ :)


[...]

Ziet er niet leuk uit :)
Op de een of andere manier kan het forum nu geen ankertjes laten beginnen met cijfers, terwijl dit vroeger wel kon. Ik heb een workaround toegepast.
PS: CJ heb je nog informatie over performance-gerelateerde zaken wat betreft Alan Wake? Blijft wel behóórlijk stil omtrent die game eigenlijk dus was wel benieuwd :)
Alan Wake komt uit wanneer DirectX10 uit komt. Alan Wake werd aanvankelijk ontwikkeld op de Xbox360. Het is een "Xbox360 & Vista Exclusive" game die (als het goed is) optimaal gebruik zal maken van Unified Shading..., dus wat betreft performance kan je misschien wel raden dat ATi goed uit de verf zal komen met hun DX10 GPUs.

[ Voor 7% gewijzigd door CJ op 22-08-2006 12:48 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Nieuwsflash: Uiteindelijke prijzen X1950XTX & X1900XT256

Ik heb de pricechart weer eens aangepast... De X1900XT256 komt niet voor $299 uit, maar voor $279! De X1950XTX is daarentegen voorzien van een prijskaartje van $449. Ditzelfde geldt voor de CrossFire versie die identiek is aan de 'non-CF' versie. De verwachting is dat de prijzen snel zullen zakken vanwege een rebate van $100 op de X1950XTX die ATi geeft aan een aantal grote resellers.

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/pricechart.jpg

Morgen zullen zowel de X1950XTX als X1900XT256 gelanceerd worden. De X1950XTX zal mondjesmaat verkrijgbaar zijn, maar vanaf 14 september moet de availability gewoon goed zijn. ATi had liever de X1950XTX en X1900XT256 op 14 september gelanceerd, maar wegens druk van de pers is de datum weer terug gezet. Op deze manier krijgen mensen echter wel de gelegenheid om rustig de reviews te lezen om dan een goed besluit te nemen over een eventuele aankoop.

Op 14 September zal de concurrent trouwens ook de GF7950GT gelanceerd hebben. Dit is een overgeklokte GF7900GT op 550Mhz core met 512MB geheugen voor $299. ATi gaat hier dus net onder zitten met de X1900XT256 wat betreft prijs. En aangezien de X1900XT512 niet veel onderdoet voor de GF7900GTX (immers maar 25Mhz lager geklokt dan zijn grote broer de X1900XTX) en 512MB nog niet echt veel uit maakt (behalve op zeer hoge resoluties met extreem hoge IQ), is de X1900XT256 een zeer goede prijs/performance kaart.

Heel grappig is dat de concurrentie denkt dat de R580+ een 80nm kaart is en dat ze dachten dat de GF7900GS (overklokte 7800GT) het zou moeten opnemen tegen de X1650XT... Niets is minder waar. De GF7900GS staat nu tegenover de X1950Pro, terwijl de X1650XT korte metten maakt in het $149 segment.

Afbeeldingslocatie: http://www.it.com.cn/f/diy/068/14/060814_nv795079gs_02.jpg
Slide van het groene kamp

Zowel de X1950XTX als de X1900XT256 maken gebruik van de nieuwe R580 A3 revisie. Alleen de X1950XTX krijgt de nieuwe cooler. De X1900XT256 zal de 'oude' dualslotcooler blijven gebruiken.

Afbeeldingslocatie: http://images.dailytech.com/nimage/2332_large_x1950xtxPrice.jpg
Meer plaatjes en slides @ http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=3878

[ Voor 25% gewijzigd door CJ op 22-08-2006 13:43 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Ja ik zag ook iets op Inq staan... misschien hebben ze es naar CJ geluisterd :P ATI's X1950 Pro to cost $199 .

Zal wel een leuk speeltje zijn voor die prijs, unlockable nog mooier!

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Jejking schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 13:39:
Ja ik zag ook iets op Inq staan... misschien hebben ze es naar CJ geluisterd :P ATI's X1950 Pro to cost $199 .

Zal wel een leuk speeltje zijn voor die prijs, unlockable nog mooier!
Unlockable gaat een beetje moeilijk bij de X1950Pro aangezien dit een native 3-quad is en er dus geen extra quad te unlocken is.

In Catalyst 6.8 staat trouwens nog een verwijzing naar een nieuwe kaart, de X1550 die gebaseerd is op de RV515.

[ Voor 10% gewijzigd door CJ op 22-08-2006 13:57 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Jejking schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 13:39:
Ja ik zag ook iets op Inq staan... misschien hebben ze es naar CJ geluisterd :P ATI's X1950 Pro to cost $199 .

Zal wel een leuk speeltje zijn voor die prijs, unlockable nog mooier!
Nice die prijs :P Alleen unlocken zal niet gaan. Want het is een nieuwe chip met maar 12 robs en on die Crossfire. Edit: CJ was eerder :)

Maar voor 200 euro wil ik mischien wel 2 van die kaartjes :P zal sneller zijn dan een X1950 XTX :9~

Weet iemand mischien waneer die X1950 Pro verkrijgbaar zal zijn ? is dat ook de 14e september ? of nog later ?

[ Voor 9% gewijzigd door Astennu op 22-08-2006 14:17 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Tel er nog maar een maandje bij op.

Edit: Dat staat trouwens ook al tijden in de first post! Zie de grote tabellen bij het kopje beschikbaarheid. O-)

[ Voor 62% gewijzigd door CJ op 22-08-2006 14:27 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
CJ schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 14:26:
Tel er nog maar een maandje bij op.

Edit: Dat staat trouwens ook al tijden in de first post! Zie de grote tabellen bij het kopje beschikbaarheid. O-)
He bah :( Dan wordt het toch een X1950 of een X1900 CF er bij.

Morgen zullen we wel wat revieuws krijgen dus ik ben benieuwd naar de prestaties van de nieuwe kaartjes. Aan de hand daar van kijk ik wel wat ik ga doen.

[ Voor 19% gewijzigd door Astennu op 22-08-2006 14:44 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Ben trouwens benieuwd naar de overklokability van de X1950Pro die op 80nm gemaakt wordt... Toch wel een indicatie wat het proces aankan en maybe een hint voor de R600 80nm-high speed versie?

* Jejking kan niet wachten tot morgen! :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online
Mobomakers verschuiven focus naar ATi-AMD-oplossingen

Erg balen dit. Ben bang dat de RD600 een doodgeboren kindje wordt.

Ws. moet ik dus nu voor een nForce 590 zonder CF capabilities gaan.

Als dit het succes van de fusie is dan mag het van mij snel teruggedraaid worden. -O-

[ Voor 6% gewijzigd door Help!!!! op 22-08-2006 16:10 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bever!
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 21:45

Bever!

3

Help!!!! schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:10:

Ws. moet ik dus nu voor een nForce 590 zonder CF capabilities gaan.
Wat is er mis met de intel chipsets dan? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Jejking schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:09:
Ben trouwens benieuwd naar de overklokability van de X1950Pro die op 80nm gemaakt wordt... Toch wel een indicatie wat het proces aankan en maybe een hint voor de R600 80nm-high speed versie?

* Jejking kan niet wachten tot morgen! :9
Me 2 maar deze kaart laat nog 2 maanden op zig wachten en dat is voor mij te lang. Erg jammer dat ze die niet meteen uitbrengen.
Help!!!! schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:10:
Mobomakers verschuiven focus naar ATi-AMD-oplossingen

Erg balen dit. Ben bang dat de RD600 een doodgeboren kindje wordt.

Ws. moet ik dus nu voor een nForce 590 zonder CF capabilities gaan.

Als dit het succes van de fusie is dan mag het van mij snel teruggedraaid worden. -O-
Dat verwacht ik toch niet. Zou zonde zijn van alle R&D die daar in zit. Ik kan met wel voorstellen dat ze de opvolger eventueel schrappen. Maar ik denk dat de RD600 toch uitkomt mischien dat intel de zaak probeert tegen te houden. Maar ik denk niet dat ze dit zo maar weg gooien.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 107573

Ik denk dat ik maar ga wachten op de x1950xtx. Ik wilde eerst voor een 7950GX2 gaan, maar ik vindt de drivers erg slecht op het moment. Óók heb ik het idee dat nVidia de single 7950GX2 gebruikers een beetje links laat liggen, en zich vooral gaat focussen op Quad SLI. Slechte zaak dus.

Ik neem aan dat de performance van de x1950xtx op gelijk niveau ligt met de 7950GX?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online
Astennu schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:16:
[...]

Dat verwacht ik toch niet. Zou zonde zijn van alle R&D die daar in zit. Ik kan met wel voorstellen dat ze de opvolger eventueel schrappen. Maar ik denk dat de RD600 toch uitkomt mischien dat intel de zaak probeert tegen te houden. Maar ik denk niet dat ze dit zo maar weg gooien.
De mobo makers zijn bang dat ze wellicht een board gaan aankondigen waarvoor ze wel veel marketing, distribution en production resources reserveren maar waarvoor:
a) onvoldoende chipsets geleverd kunnen worden door ATI (bijv.omdat AMD dit zou willen tegenhouden (uli scenario)
b) Intel tegenwerkt ?
c) te weinig support zal komen omdat de ATI RD600 engineers naar andere projecten overgezet worden.

Als de onzekerheid toeneemt tav de RD600 en aan de andere kant nVidia een
a) goed produkt heeft
b) levering garandeert
c) support garandeert
d) je als mobofabrikant investeert in een chipset waarvan ook een opvolger komt dus je marketing/branding euro's zijn niet weggegooid en renderen ook in de toekomst.

Dan kom je al dichtbij een project waar de stekker uitgetrokken wordt. Helaas.... :(

[ Voor 5% gewijzigd door Help!!!! op 22-08-2006 16:30 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Help!!!! schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:29:
[...]

De mobo makers zijn bang dat ze wellicht een board gaan aankondigen waarvoor ze wel veel marketing, distribution en production resources reserveren maar waarvoor:
a) onvoldoende chipsets geleverd kunnen worden door ATI (bijv.omdat AMD dit zou willen tegenhouden (uli scenario)
b) Intel tegenwerkt ?
c) te weinig support zal komen omdat de ATI RD600 engineers naar andere projecten overgezet worden.

Als de onzekerheid toeneemt tav de RD600 en aan de andere kant nVidia een
a) goed produkt heeft
b) levering garandeert
c) support garandeert
d) je als mobofabrikant investeert in een chipset waarvan ook een opvolger komt dus je marketing/branding euro's zijn niet weggegooid en renderen ook in de toekomst.

Dan kom je al dichtbij een project waar de stekker uitgetrokken wordt. Helaas.... :(
toon volledige bericht
Tja ik zou het toch even afwachten. Het zou wel erg zonde zijn want de RD600 is de snelste Conroe chipset op dit moment.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puppetmaster
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 22:46
Help!!!! schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:29:
a) onvoldoende chipsets geleverd kunnen worden door ATI (bijv.omdat AMD dit zou willen tegenhouden (uli scenario)
dit zal niet snel gebeuren imo omdat AMD via de ATi chipsets intels marktaandeel toch niet kan beïnvloeden. het enige wat AMD kan doen in dit geval is een graantje meepikken van het Conroe succes.
b) Intel tegenwerkt ?
de meest waarschijnlijke optie.
Intel moet ATi licenties, specs en introductiedata geven zodat ATi chipsets kan maken naar wat Intel aanbied aan CPU's. nu ATi AMD is zal Intel deze gegevens en licentie niet meer verstrekken (imo logisch)
c) te weinig support zal komen omdat de ATI RD600 engineers naar andere projecten overgezet worden.
dit zal wel kunnen maar weerhoudt MOBOmakers er niet van denkik.
ik heb ooit een Nforce1 mobo gehad en daarvoor was de support van Nvidia niet super.
(goede support kwam pas bij de Nforce2 maar die drivers ondersteunden de 1 niet)

It seems that males are allowed to exist after all, because they help females get rid of deleterious mutations...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yellowneck
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Yellowneck

Dure hobby....:\

Er is geen algemene topic voor de X1900 kaarten of wel?

Ik heb gisteren een Club3D X1900RX (X1900GT) besteld ter 'vervanging' van mijn 7800GT. De 7800GT kon ik gelukkig nog omruilen en mijn geld terug krijgen.

De X1900RX (203 euro) is maar 3 euro duurder dan de 7800GT (200 euro), maar toch stukje sneller met zijn 36 pixelshaders i.t.t. de 20 van de 7800GT.
Daarnaast is mijn moederbord ook Crossfire enabled dus dat zou ook nog een leuke optie kunnen zijn voor de toekomst, helemaal omdat ie Dongless is en ik gewoon dezelfde kaart erbij kan prikken, geen speciale versie toch?

Ik zie echter zojuist in dit topic de X1950Pro staan, voor wat ik zover heb kunnen vinden is dit in feite een X1900GT? maar dan met een hogere Coresnelheid en Memsnelheid?
Staat gewoon in de TS :P ..sorry :o

Hmm, die X1950Pro zou ook een leuke kaart zijn voor hetzelfde geld, maarja, tot om nou tot oktober te wachten voor 5 fps meer :P

[ Voor 16% gewijzigd door Yellowneck op 22-08-2006 17:30 ]

Fotogear: Canon EOS RP | Canon 400D + BG-E3 | RF 24-105mm F4.0L | 50mm F1.8 | 17-40mm F4.0L | 70-200mm F4.0L | 100mm F2.8L Macro | 430EX II


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheetah
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-06-2022

Cheetah

Try to live without WWW ;)

- bookmarkje - :)
Anoniem: 107573 schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 16:16:
Ik denk dat ik maar ga wachten op de x1950xtx. Ik wilde eerst voor een 7950GX2 gaan, maar ik vindt de drivers erg slecht op het moment. Óók heb ik het idee dat nVidia de single 7950GX2 gebruikers een beetje links laat liggen, en zich vooral gaat focussen op Quad SLI. Slechte zaak dus.
Erg slechte drivers? Oh? Nog niet heel veel van gemerkt anders ;)
Ik neem aan dat de performance van de x1950xtx op gelijk niveau ligt met de 7950GX?
Nee, ATI geeft ook zelf aan dat de X1950XTX gepositioneerd wordt tussen de 7900GTX en de 7950GX2.
Om op gelijk niveau te komen met de GX2 zou de X1950XTX gemiddeld zo'n 25-40% beter moeten presteren dan de X1900XTX in de hoge resoluties...

[ Voor 96% gewijzigd door Cheetah op 22-08-2006 17:48 ]

ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 107573

Na ja, met erg slechte drivers bedoelde ik eigenlijk dat je als 7950GX2 gebruiker geforceerd gebruikt moest gaan maken van het niewe control panel, omdat het oude cp bepaalde functies niet weergeeft dacht ik. Al is dit met 91.36 verholpen?

sorry dat dit even in het Ati topic moest.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Hier een aantal leuke slides van nVidia:

Afbeeldingslocatie: http://it.com.cn/f/diy/068/14/060814_nv795079gs_04.jpg

Alleen jammer dat het niet de RV560 is waar de 7900GS tegen op moet vechten, maar de RV570. :P

Afbeeldingslocatie: http://it.com.cn/f/diy/068/14/060814_nv795079gs_07.jpg

Tja, een $199 kaart vergelijken met een $299 gaat helaas niet op voor nVidia. De $279 kostende X1900XT256 is een betere match. :+

Ben benieuwd wanneer we de volgende prijsverlaging van nVidia kunnen verwachten als tegenzet.

De 'juiste' vergelijking:

Afbeeldingslocatie: http://www.phoenixclan.nl/ati/rv560rv570.jpg

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puppetmaster
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 22:46
hehehe, ze blijven wel grappig hoor! daar bij Nvidia :D
alleen die slide met de 7900gs al, daar staat zelfs onder: "with the RV560 ATi plans to trounce the 7600GT"!
en dan toch de verkeerde vergelijking maken in de tabel! :?

naja, vast iemand liggen slapen ofzo :Z

It seems that males are allowed to exist after all, because they help females get rid of deleterious mutations...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Mja voorlopig zouden die Nvidia kaarten er in Augustus al zijn en die van ATi Oktober pas. Alleen de X1950 XTX zou toch in September komen ? Dat vind ik dus een beetje jammer. Hopelijk verast ATi ons met een vervroegde RV570 maar ik vrees van niet.

En het wordt eens tijd voor nieuwe mobility chips ATi was hier eerst de king of the hill maar de laatste tijd doen ze daar geen moeite voor. Nvidia heeft de leiding mooi over genomen.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Astennu schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 20:00:
Mja voorlopig zouden die Nvidia kaarten er in Augustus al zijn en die van ATi Oktober pas.
7900GS -> 30 Augustus
7950GT -> 14 September (zelfde dag als X1950XTX/X1900XT256).

Dus zo veel verschil zit er niet tussen hoor.

En over de mobiele markt... ATi heeft ondertussen al weer een aantal nieuwe dingen geshowcased behind closed doors. :)

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Source
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-04 14:26
Zoals ik eerder al vermoede: ATI brand weg voor AMD, focus on chipsets, disfocus discreet graphics. Het zou allemaal niet meer dan logisch zijn vanuit het oogpunt van de kopende partij.
2006-8-22 13:42

廣 告 advertisement
Friends whom close to AMD said the company is now discussing details of the acquisition, like whether to keep the brand “ATi”, changes on products line, and the most essential, who are hired, who are fired. There are many discussions, where the most probably proposal has made ATi staff being worried.

In that proposal, AMD perhaps will not keep the ATi brand, except Radeon, merging the products into the brand of AMD. ATi will focus on chipset development, especially IGP products. Nonetheless, the graphic division is probably to meet a big change. As well, those staff of ATi all over the world perhaps will be relocated to local AMD’s office after the contract.

It’s rumored that AMD is not willing to relocate 100% of ATi staff, but most of the technicians, making sure they will not be hired by their enemy. The marketing division perhaps is the most affected area. The market indicates the proposal is common and reasonable, where the overlapping part is being cut. For the rumor that nVidia is the soul of the acquisition, the answer is going to be revealed just after 24 OCT, the official date to complete the acquisition.

[ Voor 5% gewijzigd door The Source op 22-08-2006 20:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
The Source schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 20:33:
Zoals ik eerder al vermoede: ATI brand weg voor AMD, focus on chipsets, disfocus discreet graphics. Het zou allemaal niet meer dan logisch zijn vanuit het oogpunt van de kopende partij.


[...]
Houd dit dan in dat we straks alleen nog maar Nvidia High end kaarten krijgen ? en dat de R600 dus de laatste is ? Dat zou echt ******** zijn. Dan hebben we dus geen concurentie meer op het gebied van VGA kaarten.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Source
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-04 14:26
2006-8-22 16:11

廣 告 advertisement
Although ATi has promised the acquisition from AMD would not affect the shipment of Intel platform based chipset, manufacturers are making careful decision on the product development, to lesser or to terminate.

From the documents issued from ATi to manufacturers, the chipset authorization gained from Intel has no time limit, but FSB, which is limited up to 1066MHz. And therefore, ATI has got authorized to give support to the new Core 2 Duo processors. The existing chipset RD600, RD500, RS600, RC410 and RC415 would continue its support to Intel platform without any authorization problem.

The upcoming ATI RC610 is probably kept in development, releasing in Q1 2007, but perhaps it may be the last ATI product supporting Intel platform. RD700, RS700 and RC710, which appeared in the pervious roadmap of ATI-Intel chipset, have been cancelled recently, according to the latest roadmap from ATI. That indicating ATI will no longer to develop chipset for Intel platform.

When will ATI stop providing Intel based chipset? The document said the company would continue to ship until the market no longer to need the products. To give confidence, ATI, sure, has already explained and promised. But it’s hard to manufacturers not connecting the case of NVIDIA acquiring ULI, where the similar promised had been given. At the end, ULI suddenly stopped the production of south bridge for AMD, M1573 and M1575, affecting much of the original product plans. Manufactures learnt from that, and it’s reasonable for them to make less ATI-Intel product.

On a contrary, chipset for AMD platform is now what ATI focusing on. There are upcoming RS690 (AVIVO + HDMI) and RC690C (AVIVO) in Oct 2006, RD790 with CrossFire enabled in Q2 2007, and RS790 DirectX 10 supported IGP in Q3 2007.

In addition, there is new ATI IGP product appears in the latest roadmap. Codenamed SC780, it’s a unified version of RS690 and SB600, using 65nm manufacturing process. SC780 is designed for entry level. It will be releasing in Q3 2007, yet it has been a year late than NVIDIA MCP61 family.
toon volledige bericht
Om het iets duidelijker te maken. licenties van Intel zijn altijd op een FSB gebaseerd, daarom waren VIA en SIS ook een paar jaar geleden veel te laat omdat intel de 800FSB licentie pas na een paar maanden aan 3rd parties vrij gaf. Hierdoor hebben die partijen altijd een achterstand. Dus je moet eerst een licentie hebben waarvoor betaald dient te worden. Daarna moet je ook de designkits hebben, en des te later de deze van Intel ontvangt, des te later je aan de slag kunt.

Bovenstaande maakt dus duidelijk dat in princiepe alle 1066 FSB producten doorgaan, maar voor 1333FSB (dat in Q3 2007 standaard zal zijn) zullen ze geen producten op de markt brengen lijkt mij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Evano
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 17:14
Hmm, ik lees dat veel mensen nu nog de 1900 series gaan aanschaffen omdat deze goedkoper zijn geworden.
Ik kan de XTX ook kopen, maar heb tot nu toe altijd het plan gehad om te wachten op de DX10 kaarten, maar zijn die het ook echt waard dan, denken jullie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Wat je gepost hebt is toch de vertaling van HKEPC? Zo ja... dan wacht ik nog even met het trekken van conclusies, want HKEPC was een van de vele sites die mijn 1 april grap over de X1950XTX op 750Mhz en 80nm als 'waarheid' brachten. :P Die grap heeft me wel duidelijk gemaakt dat ik alleen bepaalde bronnen kan vertrouwen en dat veel tech-sites veel dingen niet zeker weten.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 31421

CJ schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 21:30:
Wat je gepost hebt is toch de vertaling van HKEPC? Zo ja... dan wacht ik nog even met het trekken van conclusies, want HKEPC was een van de vele sites die mijn 1 april grap over de X1950XTX op 750Mhz en 80nm als 'waarheid' brachten. :P Die grap heeft me wel duidelijk gemaakt dat ik alleen bepaalde bronnen kan vertrouwen en dat veel tech-sites veel dingen niet zeker weten.
Just face it, you're full of crap ;) :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oeLangOetan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16-04 16:35
The Source schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 20:33:
Zoals ik eerder al vermoede: ATI brand weg voor AMD, focus on chipsets, disfocus discreet graphics. Het zou allemaal niet meer dan logisch zijn vanuit het oogpunt van de kopende partij.
[...]
LOL, als dat zo is dan mag ATi 3/4 van zijn personeel laten gaan, je vergeet de research capaciteit van ati ze hebben tergelijkertijd de x360 gpu, de revolution gpu, de R5xx en R6xx reeks, chipsets voor 2 platformen en dan nog hun hardware video decoders ontwikkeld.
ATI haalt net maximale winst uit hun schaalbare gpu's door die in alle marktsegmenten met winst te verkopen. (natuurlijk kan het zijn dat AMD niet geinteresseerd is in winst maken)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 149755

Dat de ATI naam een keer verdwijnt lijkt me een kwestie van tijd. Dan kunnen alle marketing mensen de straat op. Dit verhoogt de winstgevendheid van ATI als AMD deze taak op zich neemt.
Het lijkt me onwaarschijnlijk dat de discrete graphics word verwaarloost. Het zou natuurlijk wel kunnen dan er i.p.v. 3 teams nog maar 2 teams worden gebruikt, maar zolang er vraag is naar deze producten zullen ze ook ontwikkeld worden.
AMD is er zeker wel van bewust dat de discrete graphics een groeiende markt is, het zou domweg kapitaalvernietiging zijn als dit naar nVidia verhuist.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • harrald
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 24-03 20:46
Anoniem: 149755 schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 22:34:
Dat de ATI naam een keer verdwijnt lijkt me een kwestie van tijd. Dan kunnen alle marketing mensen de straat op. Dit verhoogt de winstgevendheid van ATI als AMD deze taak op zich neemt.
Het lijkt me onwaarschijnlijk dat de discrete graphics word verwaarloost. Het zou natuurlijk wel kunnen dan er i.p.v. 3 teams nog maar 2 teams worden gebruikt, maar zolang er vraag is naar deze producten zullen ze ook ontwikkeld worden.
AMD is er zeker wel van bewust dat de discrete graphics een groeiende markt is, het zou domweg kapitaalvernietiging zijn als dit naar nVidia verhuist.
ik moet het nog zien
ati heeft een bekende naam in vga land, amd niet.
je kan de naam niet zamaar veranderen, tenzij de naam amd ook in verband word gebracht met videokaarten die kwalitatief minstens zo goed zijn als Nvidea/ATI
dus je kan de naam niet zomaar veranderen mischien wel veranderen in AMD/ATI
en dan in een verder stadium naar AMD

ik zou het gewoon mooi zo laten imho

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Anoniem: 149755 schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 22:34:
Dat de ATI naam een keer verdwijnt lijkt me een kwestie van tijd. Dan kunnen alle marketing mensen de straat op. Dit verhoogt de winstgevendheid van ATI als AMD deze taak op zich neemt.
Het lijkt me onwaarschijnlijk dat de discrete graphics word verwaarloost. Het zou natuurlijk wel kunnen dan er i.p.v. 3 teams nog maar 2 teams worden gebruikt, maar zolang er vraag is naar deze producten zullen ze ook ontwikkeld worden.
AMD is er zeker wel van bewust dat de discrete graphics een groeiende markt is, het zou domweg kapitaalvernietiging zijn als dit naar nVidia verhuist.
Nja straks kun je nog maar een merk kiezen voor je losse vga kaart en dat zal Nvidia zijn. Zoals het er nu uit ziet krijg je straks van ATi alleen nog maar IGP's. Zonde Zonde Zonde.

Hopelijk is dit alles niet waar en hebben we straks toch nog een R900 :P

[ Voor 4% gewijzigd door Astennu op 22-08-2006 22:42 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • harrald
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 24-03 20:46
Astennu schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 22:41:
[...]


Nja straks kun je nog maar een merk kiezen voor je losse vga kaart en dat zal Nvidia zijn. Zoals het er nu uit ziet krijg je straks van ATi alleen nog maar IGP's. Zonde Zonde Zonde.

Hopelijk is dit alles niet waar en hebben we straks toch nog een R900 :P
waarom, waarom zal ati stoppen met losse video kaarten? 8)7
geef gewoon een duidelijke reden? :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Krizzie
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 27-04 12:23

Krizzie

Progressive Music \o/

Misschien zijn de igp's die AMD ingedachte heeft wel net zo snel als een losse gpu. :p

Dan heb je straks 3 verschillende mobo's, lowend igp, midend igp etc. :)

Geluidswolk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheetah
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-06-2022

Cheetah

Try to live without WWW ;)

Bij dit soort overnames is het altijd onduidelijk wat de te volgen koers exact gaat worden.
Ik kan me niet voorstellen dat AMD ATI heeft overgenomen om vervolgens niets aan het buisiness model te veranderen... ik ben dus benieuwd wat de veranderingen gaan worden.

An sich zit nooit het meest geld in het high-end segment, maar meer in de midrange. Het zou kunnen dat AMD zich dus inderdaad meer daarop gaat concentreren... hoewel aan de andere kant de high-end technologie van vandaag de midrange technologie van morgen is.
Ik zou het dus ook ietwat vreemd vinden als men de high-end eruit zou gaan gooien, zeker gezien uit het pb blijkt dat AMD juist al die techies wel in-house wil houden. Die moeten toch wat te doen hebben :)

ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheetah
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-06-2022

Cheetah

Try to live without WWW ;)

Krizzie schreef op dinsdag 22 augustus 2006 @ 23:04:
Misschien zijn de igp's die AMD ingedachte heeft wel net zo snel als een losse gpu. :p

Dan heb je straks 3 verschillende mobo's, lowend igp, midend igp etc. :)
ATi was toch al bezig met een GPU socket te gebruiken op insteekkaarten, zodat je alleen de GPU gewoon kunt upgraden? Er waren ook plannen om dit beschikbaar te maken voor mobo's.
Met een specifieke AMD/ATi combo wordt dat net wat makkelijker :)

ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Source
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-04 14:26
Disfocus discreet graphics is misschien kort door de bocht van mij, ik bedoel eigenlijk te zeggen dat er minder resources voor beschikbaar komen en dat de strijd voor het high-end gebeuren niet meer zo belangerijk zal zijn. UMA chipset zullen belangrijk zijn, daar zit zoveel meer volume in. Waarom denk je dat Intel de grootste grafische chip fabrikant is? Zij doen enkel UMA graphics, geen discreet graphics. De overname is vanuit AMD oogpunt gedaan om haar eigen positie te versterken. Dus dat betekent een compleet platform aanbieden met perfecte eigen chipsets, net zoals Intel op dit moment doet.

Er gaan gerucht dat Intel weer terug in de discreet graphics business willen maar ik zou totaal niet snappen waarom. Intel is de laaste tijd allemaal business afdelingen aan het afstoten omdat het terug wil naar de core business. Intel is al de grootste graphic producent, en het aandeel van discreet graphics wordt steeds kleiner en kleiner, en het marktaandeel van UMA chipsets groet erg hard. Zeker omdat de huidige UMA chipsets erg snel zijn geworden en qua technologie maar een generatie achter lopen op de discreet graphics. Ik zou het mis kunnen hebben maar het lijkt mij logischer dat Intel haar graphics team wil versterken om competatievere UMA chipsets op de markt te brengen. Hetzelfde als dat wat AMD met de overname van ATI wil doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 162692

Without further ado, ATI's fall refresh in the flesh complete with new leaked benchmarks

Afbeeldingslocatie: http://images.dailytech.com/nimage/2330_large_x1950xtxPerf.jpg

ATI is set to introduce its new fall graphics card refresh in the form of the Radeon X1950XTX, Radeon X1950 CrossFire and Radeon X1900XT 256MB tomorrow, August 23rd, 2006. The new Radeon X1950 series cards will have 650 MHz core clocks as the previous X1900XTX graphics cards. Memory has been upgraded to GDDR4 clocked at 2 GHz instead of the previous 1.45 GHz on the Radeon X1900XTX. ATI’s Radeon X1900XT 256MB will also launch the same day and fill the void between the Radeon X1900GT and Radeon X1900XT 512MB.
Afbeeldingslocatie: http://images.dailytech.com/nimage/2331_large_x1950xtxPerf2.jpg
All three new Radeon cards will have the same 48-pixel shaders as previous X1900 cards. The new cards are also fully HDCP compliant too. Only the Radeon X1950 series cards will receive ATI’s new quieter heat-pipe cooler while the Radeon X1900XT 256MB retains the same cooler as the Radeon X1900XT 512MB. Pricing on the new cards are quite competitive at $449 for the Radeon X1950XTX and Radeon X1950 CrossFire and $279 for the Radeon X1900XT 256MB. Availability of the Radeon X1950 series and Radeon X1900XT 256MB is expected in mid September, particular around September 14th.

DailyTech previously came across vendor benchmarks of ATI’s Radeon X1950 series graphics cards that showed Radeon X1950 series cards in CrossFire beat out NVIDIA’s Quad SLI. ATI has a new set of benchmarks in its most recent presentation showing similar results. According to ATI’s internal testing a pair of Radeon X1950 series cards in CrossFire beat out a pair of NVIDIA GeForce 7950GX2s in Call of Duty 2, Elder Scrolls IV: Oblivion, FarCry, F.E.A.R., Half Life 2: Episode 1 and Serious Sam 2. NVIDIA’s Quad SLI appears to only take the lead in Prey and perform the same in Quake 4. The tests were run at 2560x1600 with 4xAA and 8xAF.

ATI has also performed internal testing of single card performance of the X1950XTX and shows minor improvements over the Radeon X1900XT. When compared to NVIDIA’s GeForce 7950GX2 the Radeon X1950XTX beats it out in all six game benchmarks. As this is ATI’s own internal testing, take it as a point of reference until reviews come out.
Afbeeldingslocatie: http://images.dailytech.com/nimage/2332_x1950xtxPrice.jpg


**********************************************
**********************************************

Dit is de prijs in Dollar.. in Euro zal die hetzelfde zijn (ongeveer ik kijk nie top 5 euro)
Ze zijn dus opeen 50 euro duurder , leuke grap !
Als ik deze lees en die review zie van ATI zelf , dan zitten ze toch wel dik in de stront te trappen.
ATI is sinds de overname erg de kluts kwijt 8)7

En uploader26..
De X1950XTX zo nooit op gelijk niveau komen met een 7950GX2 omdat die 2 cores heeft.
Als de X1950XTX beter zal zijn dan de 7900GTX in alle gamez zal het al zeer goed zijn.
Want die X1900XTX heeft het daar toch nog moeilijk mee.

------------
Na ja, met erg slechte drivers bedoelde ik eigenlijk dat je als 7950GX2 gebruiker geforceerd gebruikt moest gaan maken van het niewe control panel, omdat het oude cp bepaalde functies niet weergeeft dacht ik. Al is dit met 91.36 verholpen?

sorry dat dit even in het Ati topic moest.
--------------

Euhm.. je kan het oude ook nog gebruiken.
Maar het nieuwe is overzichtelijker. En als je het nieuwe slechter vind.. het is een ATI look a like.

[ Voor 98% gewijzigd door Anoniem: 162692 op 23-08-2006 00:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JSTPS
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 22:43
Jezus wat een verrotte benchmark hierboven. Alsof de 1900xtx ook maar in de buurt kan komen van de 7950gx2! Deze benchmark slaat echt helemaal nergens op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 162692

Ik zei het toch ? ATI wilt iedereen laten geloven dat ze de beste kaart hebben.
Dit vind ik ook extreem laf. Eerlijk resultaten duren het langst. Ik denk dat hierdoor , door hun oplichterij de X1950XTX een enorme mislukking zal worden voor de mensen die hadden gehoopt dat hij beter was.
En het ergst is dan nog de de kaart nu 450 Euro gaat kosten. En maar een 1-3% beter zal zijn dan een X1900XTX. Terwijl de 7950GX2 479 euro kost en 40-60% sneller is.

Nice ATI !

PAGINA 2 NIEUWE BENCHMARKS VAN ATI

[ Voor 3% gewijzigd door Anoniem: 162692 op 23-08-2006 01:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 134408

Anoniem: 162692 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 01:02:
Ik zei het toch ? ATI wilt iedereen laten geloven dat ze de beste kaart hebben.
Dit vind ik ook extreem laf. Eerlijk resultaten duren het langst. Ik denk dat hierdoor , door hun oplichterij de X1950XTX een enorme mislukking zal worden voor de mensen die hadden gehoopt dat hij beter was.
En het ergst is dan nog de de kaart nu 450 Euro gaat kosten. En maar een 1-3% beter zal zijn dan een X1900XTX. Terwijl de 7950GX2 479 euro kost en 40-60% sneller is.

Nice ATI !

PAGINA 2 NIEUWE BENCHMARKS VAN ATI
uwe avatar zegt alles

wat denk je waar markteting om draait, en blijkbaar als nvid hetzelfde doet op midend is het geen erg (misse kaarten vergelijken)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
Anoniem: 162692 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 01:02:
Ik zei het toch ? ATI wilt iedereen laten geloven dat ze de beste kaart hebben.
Dit vind ik ook extreem laf. Eerlijk resultaten duren het langst. Ik denk dat hierdoor , door hun oplichterij de X1950XTX een enorme mislukking zal worden voor de mensen die hadden gehoopt dat hij beter was.
En het ergst is dan nog de de kaart nu 450 Euro gaat kosten. En maar een 1-3% beter zal zijn dan een X1900XTX. Terwijl de 7950GX2 479 euro kost en 40-60% sneller is.

Nice ATI !

PAGINA 2 NIEUWE BENCHMARKS VAN ATI
ik wil niks zeggen hoor... maar dit heet [b]marketing[b] Ok het is laf, maar het is niet alleen ATI. Sterker nog NVIDIA is hier de beste in!!.. dus kijk is wat verder dat je neus lang is of ga lkkr terug naar het "groene kamp".. en hoe kom jij erop dat de 7950GX2 40-60% sneller is??!! das ook dikke bullshit. en laten we het maar niet hebben over "1-3% beter zal zijn dan een X1900XTX" Ben jij toevallig een van die ingehuurde NVIDIA gozers die andere proberen over te halen NVIDIA VGA te kopen??

[ Voor 13% gewijzigd door jimbojansen op 23-08-2006 01:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Source
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-04 14:26
Bekijk eens wat voor resoluties, en onder welke omstandigheden, dus het kan best waar zijn. Enkel de vraag is, gaat iemand dit gebruiken. ATI kan wel een beetje met de waarheid spelen, maar niet veel anders pakt de pers ze echt wel en dan vallen ze door de mand.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 162692 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 00:11:
Without further ado, ATI's fall refresh in the flesh complete with new leaked benchmarks

[afbeelding]

*** knip ***
Altijd handig om even een bronvermelding te plaatsen na een quote van een site... Of anders even een pagina terug slaan om te zien dat dit nieuws al gepost was en wel hier: CJ in "[Algemeen] ATi Nieuwsdiscussie Topic - D..." ;)

Ik had expres de benchmarkgrafieken niet geplaatst omdat er verder weinig vermeldt wordt over de testmethodes. Maar op 2560x1600 met 4xAA en 8xAF kan het resultaat van QuadSLI vs CrossFire best kloppen. En in de andere grafiek staat "MaxAA" en niet hoeveel AA... Als echt MaxAA is gebruikt op beide single-kaarten, dan is dat dus 8xSSAA voor nVidia en 6xMSAA voor ATi en bij nVidia kakt de performance dan best in itt bij ATi. Dus ook dat klopt dan. Maar ja, daarvoor is het marketing en daarvoor zijn dit marketingslides. Ik heb wel eens misleidendere nVidia slides gezien (waaronder de recente gelekte slides - zie mijn eerdere post).
Dit is de prijs in Dollar.. in Euro zal die hetzelfde zijn (ongeveer ik kijk nie top 5 euro)
Ze zijn dus opeen 50 euro duurder , leuke grap !
Als ik deze lees en die review zie van ATI zelf , dan zitten ze toch wel dik in de stront te trappen.
ATI is sinds de overname erg de kluts kwijt 8)7
De prijzen die tot nu toe genoemd waren van $399 zijn nooit officieel door ATi als waar bestempeld. De initiele prijzen zijn gewoon via leaks naar buiten gebracht en het is dus logisch dat deze kunnen afwijken van de uiteindelijke prijzen. En als je het over leuke grappen hebt... je ziet de grootste grap helemaal over het hoofd.... Wat te denken van die X1900XTX256 die eerst $299 zou kosten en nu voor $279 over de toonbank gaat. Ze zijn echt wel de kluts kwijt. Dat kunnen ze toch niet maken? :(

Oh ja, en je vergeet de rebate van $100 waar The Source het een tijdje geleden over heeft gehad die vlak na de lancering van de X1950XTX z'n vruchten af zou moeten werpen wat betreft de prijzen van de X1950XTX.
En uploader26..
De X1950XTX zo nooit op gelijk niveau komen met een 7950GX2 omdat die 2 cores heeft.
Als de X1950XTX beter zal zijn dan de 7900GTX in alle gamez zal het al zeer goed zijn.
Want die X1900XTX heeft het daar toch nog moeilijk mee.
Eh? Zo slecht doet de X1900XTX het niet tegen de 7900GTX hoor. Zie bv de performanceboosts in de afgelopen paar Catalyst updates. In de meeste DX games is de XTX toch vaker iets beter speelbaar dan een 7900GTX vanwege hogere minimum framerates en is meer feature-packed dan nVidias kaart (denk aan HDR + AA, HiQ AF, Avivo etc). En met de laatste Catalyst is de OpenGL performance weer omhoog gekrikt waardoor deze in veel games niet meer onder doet voor nVidia. Zie bv

Afbeeldingslocatie: http://www.elitebastards.com/hanners/ati/cat68/doom3-1600.png

Afbeeldingslocatie: http://www.elitebastards.com/hanners/ati/cat68/doom3-1600aa.png

[ Voor 3% gewijzigd door CJ op 23-08-2006 03:51 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • winwiz
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 19:51
jimbojansen90 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 01:08:
[...]

ik wil niks zeggen hoor... maar dit heet [b]marketing[b] Ok het is laf, maar het is niet alleen ATI. Sterker nog NVIDIA is hier de beste in!!.. dus kijk is wat verder dat je neus lang is of ga lkkr terug naar het "groene kamp".. en hoe kom jij erop dat de 7950GX2 40-60% sneller is??!! das ook dikke bullshit. en laten we het maar niet hebben over "1-3% beter zal zijn dan een X1900XTX" Ben jij toevallig een van die ingehuurde NVIDIA gozers die andere proberen over te halen NVIDIA VGA te kopen??
Kijk uit wat je zegt........ er zit tegenwoordig een serieus groene gloed over ATI hoor.. ;) ;)

Ryzen 5950x + 32GB GSKILL @3600 op Rog Strix Gaming E x570 + Asrock Phantom Gaming 6800XT+ Gigabyte Aorus FV43U Zwart + DS1621+ + DS414 + MacbookPro 16" 2021 + Mac Mini M4 Pro + Tesla MY RWD 2023 BYD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Nja tot nu toe was Nvidia sneller in de resoluties boven 1600. Zouden ze dit dan eindelijk gefixt hebben ?

Want daar gaat het mij namelijk om. Ik wil het leiftst allesn op 1920-1200 spelen. met AA en HQ AF. Ik ben benieuwd hoe groot het echte verschil tussen de X1900 en X1950 straks is.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheetah
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-06-2022

Cheetah

Try to live without WWW ;)

Astennu schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 08:18:
Want daar gaat het mij namelijk om. Ik wil het leiftst allesn op 1920-1200 spelen. met AA en HQ AF. Ik ben benieuwd hoe groot het echte verschil tussen de X1900 en X1950 straks is.
Same here... ik trok FEAR @1920x1200 met Max settings (en 4xAA / 16xAF) niet goed met mijn XTX (performancetester was leuk en aardig, maar ingame regelmatig drops naar 15~16 fps).
Daarom ben ik overgestapt op een GX2 toen ik goedkoop de kans kreeg (40 Euri's bijleggen) :)

ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 162692

Beter nog , ik probeer helemaal niemand om te kopen.
Ik zeg gewoon FEIT-en. En de 7950 is zeker 40-60% spellen in sommige gamez op een hoger resolutie ;). En die benchmarks zijn gewoon onzin , doe de overstap an een X1900XTX naar een 7950GX2 en je zal wel zien dat je een enorme performance boost krijgt. En die resultaten blijken op een antalaising mode te zijn dat de 79xx series niet ondersteunen. Daardoor zijn de resultaten zo slecht.
Iedereen die gewoon ze te twijfelen en deze onzin gelooft , koop gewoon een X1950XTX en een 7950GX2 dan kan je het zelf ff uitesten.

En op 1920*... 4AA 16AF zal het verschil volgens mij ZEER klein zijn. Als je dan bv 30fps met een x1900xtx haalt ga je met een x1950xtx mss 33fps halen , i guess?

www.xbitlabs.com , als je een 'echte' review wil.

[ Voor 15% gewijzigd door Anoniem: 162692 op 23-08-2006 09:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Cheetah schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 09:08:
[...]
Same here... ik trok FEAR @1920x1200 met Max settings (en 4xAA / 16xAF) niet goed met mijn XTX (performancetester was leuk en aardig, maar ingame regelmatig drops naar 15~16 fps).
Daarom ben ik overgestapt op een GX2 toen ik goedkoop de kans kreeg (40 Euri's bijleggen) :)
Jah dat soort dingen. Ik had dat vooral met AAA of HQ AF in games als NFS MW Dus toen CF geprobeert en was de fps soms nog te laag. Maar als ik die niet gebruikte en me FPS was 100+ stotterde het nog waar dat door kwam weet ik niet. Maar verdenk me moederbord.

Mischien probeer ik het weer met AM2 en een DFi plank. En mischien scheeld dat GDDR 4 genoeg om die Min FPS een stuk hoger te maken. En zijn AAA en HQ AF wel goed te doen met een CF setup.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WoutF
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 21:06

WoutF

Hoofdredacteur
Ik zit er om te denken om tot de R600 er is nog een kaartje te kopen om de tijd te vullen. Natuurlijk wil ik hier dan niet bakken met geld aan uitgeven. Ik heb nu een X850 PRO en zat te denken aan de X1900GT. Zou dat een erg merkbaar verschil zijn (aangezien de GT wel de traagste is)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Wout schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 09:59:
Ik zit er om te denken om tot de R600 er is nog een kaartje te kopen om de tijd te vullen. Natuurlijk wil ik hier dan niet bakken met geld aan uitgeven. Ik heb nu een X850 PRO en zat te denken aan de X1900GT. Zou dat een erg merkbaar verschil zijn (aangezien de GT wel de traagste is)
Zekers. Ik ben toen van X850 XT PE naar X1800 XL gegaan. En die was al 50% sneller. Vooral in de nieuwere games zul je het gaan merken. Ik denk dat je daar nog wel eens 50-100% hogere FPS kunt hebben TOV je X850 Pro.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • evilpin0
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 20-05-2024
Anoniem: 162692 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 09:19:
Beter nog , ik probeer helemaal niemand om te kopen.
Ik zeg gewoon FEIT-en. En de 7950 is zeker 40-60% spellen in sommige gamez op een hoger resolutie ;). En die benchmarks zijn gewoon onzin , doe de overstap an een X1900XTX naar een 7950GX2 en je zal wel zien dat je een enorme performance boost krijgt. En die resultaten blijken op een antalaising mode te zijn dat de 79xx series niet ondersteunen. Daardoor zijn de resultaten zo slecht.
Iedereen die gewoon ze te twijfelen en deze onzin gelooft , koop gewoon een X1950XTX en een 7950GX2 dan kan je het zelf ff uitesten.

En op 1920*... 4AA 16AF zal het verschil volgens mij ZEER klein zijn. Als je dan bv 30fps met een x1900xtx haalt ga je met een x1950xtx mss 33fps halen , i guess?

www.xbitlabs.com , als je een 'echte' review wil.
Can you say oblivion 4xaa met 8x HQ AF?. No.
Nvdia fanboy _/-\o_
x1900 - kwaliteit. Gx2- perfomence.

Nou draait alles al super smooth op me flink overgeclockte x1900 dus waarom zou ik die extra perfomence willen? Dan koop ik wel een x1900 erbij voor cf, pas dan kan je die gx2 gaan vergelijken. Stop jij nog een gx2 erbij? dan is je systeem bottlenecked tot aan tokio.

Hdr zonder aa, pfff kan echt niet meer. Veroudere shit :P
bovendien is HQ AF masterlijk. Nee ati heeft met de 9800 me hart gestolen en met de x1900 ook.

http://www.twitch.tv/jannustitannus


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online
Anoniem: 162692 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 09:19:
Beter nog , ik probeer helemaal niemand om te kopen.
Ik zeg gewoon FEIT-en. En de 7950 is zeker 40-60% spellen in sommige gamez op een hoger resolutie ;). En die benchmarks zijn gewoon onzin , doe de overstap an een X1900XTX naar een 7950GX2 en je zal wel zien dat je een enorme performance boost krijgt. En die resultaten blijken op een antalaising mode te zijn dat de 79xx series niet ondersteunen. Daardoor zijn de resultaten zo slecht.
Iedereen die gewoon ze te twijfelen en deze onzin gelooft , koop gewoon een X1950XTX en een 7950GX2 dan kan je het zelf ff uitesten.

En op 1920*... 4AA 16AF zal het verschil volgens mij ZEER klein zijn. Als je dan bv 30fps met een x1900xtx haalt ga je met een x1950xtx mss 33fps halen , i guess?

www.xbitlabs.com , als je een 'echte' review wil.
Alhoewel ik xbit op zich niet slecht vindt zijn er eigenlijk geen sites die een review doen waarin alle facetten goed zijn meegenomen. Alleen Hardocp doet daartoe imo een poging.
Min en Max fps zegt eigenlijk nog maar weinig. Veel interessanter is een grafiek waarin je het verloop van de fps kunt zien. Hoe vaak treden er drops op. etc.
Daarnaast moeten deze FPS gekoppeld worden aan IQ settings en daar ligt een groot probleem.

De IQ settings worden veelal geregeld via de instellingen in de controlpanels. Xbit geeft tenminste vd belangrijkste CP opties de setting aan maar:
  • de IQ settings bij NVIDIA zijn niet 1 op 1 vergelijkbaar met die van ATI. etc.
  • waarom bijv een X1900 kaart zonder HQ AF testen. Wie koopt er nu zo'n kaart en gaat met HQ AF "uit" spelen. :?
  • tests die zaken als shimmering bloot leggen etc zijn vaak niet inbegrepen
De bottom line is dat de testen nog altijd maar een beperkt beeld laten zien.

[ Voor 5% gewijzigd door Help!!!! op 23-08-2006 11:19 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Help!!!! schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 11:05:
[...]


Alhoewel ik xbit op zich niet slecht vindt zijn er eigenlijk geen sites die een review doen waarin alle facetten goed zijn meegenomen. Alleen Hardocp doet daartoe imo een poging.
Min en Max fps zegt eigenlijk nog maar weinig. Veel interessanter is een grafiek waarin je het verloop van de fps kunt zien. Hoe vaak treden er drops op. etc.
Daarnaast moeten deze FPS gekoppeld worden aan IQ settings en daar ligt een groot probleem.

De IQ settings worden veelal geregeld via de instellingen in de controlpanels. Xbit geeft tenminste vd belangrijkste CP opties de setting aan maar:
  • de IQ settings bij NVIDIA zijn niet 1 op 1 vergelijkbaar met die van ATI. etc.
  • waarom bijv een X1900 kaart zonder HQ AF testen. Wie koopt er nu zo'n kaart en gaat met HQ AF "uit" spelen. :?
  • tests die zaken als shimmering bloot leggen etc zijn vaak niet inbegrepen
De bottom line is dat de testen nog altijd maar een beperkt beeld laten zien.
toon volledige bericht
Helemaal waar. Dat is ook de rede dat ik altijd een ATi kaart heb. De ATi kaarten na genoeg dezelfde peformance als nvidia kaarten alleen hebben dan betere IQ. En hebben ook meer opties om het beeld extra mooi en scherp te maken.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Demon_Eyez
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-04 01:13
evilpin0 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 10:38:
[...]

Can you say oblivion 4xaa met 8x HQ AF?. No.
Nvdia fanboy _/-\o_
x1900 - kwaliteit. Gx2- perfomence.

Nou draait alles al super smooth op me flink overgeclockte x1900 dus waarom zou ik die extra perfomence willen? Dan koop ik wel een x1900 erbij voor cf, pas dan kan je die gx2 gaan vergelijken. Stop jij nog een gx2 erbij? dan is je systeem bottlenecked tot aan tokio.

Hdr zonder aa, pfff kan echt niet meer. Veroudere shit :P
bovendien is HQ AF masterlijk. Nee ati heeft met de 9800 me hart gestolen en met de x1900 ook.
Ja, ik wou net gaan zeggen, dat nVidia kaartjes geen HDR + FSAA kunnen doen is toch wel een behoooorlijk minpunt (maar da's mijn bescheiden mening :P )

[ Voor 68% gewijzigd door Demon_Eyez op 23-08-2006 11:41 ]

i7-3770K @ 4800 MHz | 2x4096 G.Skill F3-2400C10D-8GTX @ 2400 MHz | Gigabyte Z77X-UD5H-WB WIFI | Asus HD7950 DCU2 met Swiftech Komodo Ful Cover


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Echter is het wel zo dan veel games nog geen support hebben voor HDR + AA en dat dat via een patch toegevoegt moet worden. Maar in de toekomst zal het zekers beter gaan werken. Maar dan zullen een aantal van ons al een G80 of R600 hebben. En volgens mij zou de G80 ook HDR + AA krijgen.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 151544

ja ik ging die reviews ook net plaatsen.
dit is echt wel niet goed voor ATI. :/
hij is maar evensnel als een wat overklokte X1900XTX. hopelijk wordt de R600 echt veeeeel beter.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Sourcey, vergeet Hexus niet :)

En DriverHeaven natuurlijk ;)

[ Voor 35% gewijzigd door Jejking op 23-08-2006 13:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Astennu schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 12:02:
Echter is het wel zo dan veel games nog geen support hebben voor HDR + AA en dat dat via een patch toegevoegt moet worden. Maar in de toekomst zal het zekers beter gaan werken. Maar dan zullen een aantal van ons al een G80 of R600 hebben. En volgens mij zou de G80 ook HDR + AA krijgen.
Dat klopt. G80 krijgt ook HDR + AA. De 6.8 Chuck patch heeft trouwens een leuk bij-effect in een andere game... Call of Juarez demo werkt nu ook met HDR + AA

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Anoniem: 151544 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 12:07:
ja ik ging die reviews ook net plaatsen.
dit is echt wel niet goed voor ATI. :/
hij is maar evensnel als een wat overklokte X1900XTX. hopelijk wordt de R600 echt veeeeel beter.
Die HiS loopt geloof ik 700-850 is dat is behoorlijk wat meer core speed. Die is bij de X1950 hetzelfde gebleven maar het ziet er tot nu toe niet goed uit nee.

Mischien toch maar voor een X1950 Pro gaan :) Of die X1950 XTX moet erg goed oc'en maar dat verwacht ik niet.

Edit:

Heb net de revieuw van HardOCP even snel gelezen. En hun zeggen ook dat er wel een voordeel is bij de X1950 XTX TOV de X1900 XTX. De X1950 kon vaak net even de AA naar 6x AAA quality zetten waar de X1900 XTX te traag was. ook HQ AF @ 16x werd altijd gebruikt. + de kaart is veel stiller geworden. Jammer genoeg is overclocken heel lastig. Kaart wou max 668 MHz op de core doen met maar 1053 op het geheugen. Dus als je een nieuwe kaart wil kun je voor de X1950 XTX gaan. Maar heb je een X1900 XTX is het waarschijnlijk niet de moeite waard. Of je moet em wel heel goed kunnen verkopen.

[ Voor 34% gewijzigd door Astennu op 23-08-2006 13:13 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 149755

Hardocp heeft een leuke review.
Het valt me op dat deze steeds beter worden. Hier word voor de verandering niet staven onder elkaar geplakt maar objectief gekeken naar welke kwaliteit beeld en gameplay ervaring uit elke game kan worden gehaald. In dit geval slaagt Hardocp er wel in om duidelijk verschil in X1950 en X1900 te vinden. Die extra geheugenbandbreedte lijkt dus vooral handig als met met kwaliteitsopties gaat spelen met veel vormen van AA.

Ik ben ook van mening dat reviews steeds meer deze kant op moeten en dat staven onder elkaar zetten de langste tijd gehad heeft. Het probleem met staven is dat ze rechstreeks afhankelijk zijn van de instellingen en heel snel het verhaal krijgt van, " ja maar als je dit aan zet valt alles heel anders uit".

Een voorbeeld is Xbitlabs, hier zie je nu gebeuren dat ATI hardware nooit met HDR + AA getest word, puur om de vergelijking tussen nVidia en ATI eerlijk te houden. Natuurlijk heeft Xbit labs gelijk om te zeggen dat de vergelijking eerlijk moet blijven. Neemt niet weg dat je in dit geval geen conclusie kunt doen of dat betreffende spel nou beter op nVidia of ATI gespeeld moet worden.
Hier schiet de testmethode dus duidelijk te kort. Een review maken is meer dan alleen "eerlijk" vergelijken, het is vooral bedoeld om een juiste conclusie over een bepaald product te maken.

[ Voor 7% gewijzigd door Anoniem: 149755 op 23-08-2006 13:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Eigenlijk moet je bijde testen. Echter heeft de X1950 zijn extra bandbrete pas nodig op hoge resoluties met AAA en HQ AF voor die tijd maakt het allemaal niet zo veel uit.

Ik ben benieuwd wat de andere sites er straks van vinden.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik geloof dat een aantal mensen hier missen waar het om gaat bij de X1950XTX.

Deze kaart had niet uit hoeven komen, maar het is voor ATi de perfecte kans om de getweakte memory controller uit te testen met GDDR4 met het oog op R600. nVidia's huidige G71 memorycontroller kan geen GDDR4 aan.

Daarnaast laat HardOCP eigenlijk precies zien wat het doel is van de X1950XTX. In vergelijking tot de X1900XTX zorgt de extra bandbreedte van de X1950XTX er voor dat er hogere image-quality settings mogelijk zijn, terwijl de performance hetzelfde blijft (of in een aantal gevallen zelfs beter). Hoge IQ-settings zoals (adaptive) AA, High Quality AF, HDR, hoge resoluties... die vreten geheugen bandbreedte. De X1950XTX heeft zo'n 30% meer bandbreedte en je ziet in de HardOCP test dat in bijna elke test de X1950XTX op hogere settings draait dan de X1900XTX en vaak ook de 7950GX2 verslaat met betere IQ. Wat wil je nog meer?

ATi had zelf al aangegeven dat er maximaal tot zo'n 15% performanceboost zou zijn (en op de hoogste instellingen tot 30%), dus dan vind ik het een beetje vreemd dat sommige mensen blijkbaar veel meer verwacht hadden.

Wat krijg je wel met de X1950XTX:
- Lage prijs
- Verbeterde cooler
- Performance + beste IQ
- CrossFire verslaat vaak Quad SLi

De reviewers zijn het eens:
- Hardwarezone - 4.5/5
- HardOCP - Gold Award
- Hexus - Extreme Editors Choice
- Bjorn3D
- Driverheaven - Gold Award <check het Optimisations OFF gedeelte ;) >
- Hot Hardware
- Tech Power Up - 9/10
- Firingsquad X1950
- Firingsquad X1900XT256
- PC Perspective
- Guru3D
ATI has proven they are a leader and not a follower with the X1950 XTX. ATI has released the world’s first consumer 3D graphics card with GDDR4 memory clocked at the highest ever stock speed that chews through games when it comes to high definition gaming. Memory bandwidth looks to one again be the defining factor in 3D performance. With a re-designed heatsink/fan unit, faster memory, and lowered price, the ATI Radeon X1950 XTX and CrossFire Edition are both serious 3D gaming video cards for the [H]ardcore that offer some value over NVIDIA’s more expensive 7950 GX2. ATI’s CrossFire dual GPU gaming platform looks to have just grown up.
Leuke optie van de CrossFire edition van de X1950XTX is trouwens dat je er elke X19x0 aan vast kan koppelen, maar ook dat je een X1950XTX kan koppelen aan een X1900CF kaart.. en het blijkt dat dit heel erg goed werkt.

[ Voor 5% gewijzigd door CJ op 23-08-2006 14:37 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Dus ik kan ook een X1950 CF kaart aan me X1900 XTX plakken :) uhmm kan leuk zijn. Mocht CF moeilijk doen schakel ik over naar de CF kaart die nu even snel is als de X1950 XTX.

DH kwam iets verder met de oc: 688-1107.

[ Voor 11% gewijzigd door Astennu op 23-08-2006 13:55 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Astennu schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 13:44:
DH kwam iets verder met de oc: 688-1107.
Firingsquad komt tot 702/1035.
The Inq haalt 689/1089.
Hothardware haalt 695/1080
TechpowerUp haalt 722/1133

Opvallend in de review van Firingsquad is dat ze "Far Cry 1.33 (1.4 patch for ATI cards)" hebben gebruikt.

[ Voor 17% gewijzigd door CJ op 23-08-2006 14:13 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
CJ schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 14:08:
[...]


Firingsquad komt tot 702/1035.
The Inq haalt 689/1089.
Hothardware haalt 695/1080
TechpowerUp haalt 722/1133

Opvallend in de review van Firingsquad is dat ze "Far Cry 1.33 (1.4 patch for ATI cards)" hebben gebruikt.
Uhmm ik vraag me af wat het grote verschil dan is. HDR + AA mogelijk ?

Edit:
The highest stable clock I could get out of my card was 722 MHz on the core and 1133 MHz on the memory. The memory can definitely do more, but no matter what you do to overclock you can not go past this limit. I assume this is a software bug of some sort, my guess is that the BIOS script for memory clock changing is faulty.
Dit heb ik dus ook ik kan met me X1900 XTX niet meer verder dan 792 voor het geheugen :\

Edit:

Zijn er trouwens ook al revieuws van de X1650 ? Of komt deze kaart over een tijdje pas uit ?

[ Voor 39% gewijzigd door Astennu op 23-08-2006 15:18 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

En nu is het definitief gedaan met de Intel-chipsets van ATi... check Digitimes maar...
ATI 65nm-made chipsets for Intel platform reportedly gone, TSMC and UMC may face cancelled orders

Commercial Times, August 23; Jessie Shen, DigiTimes.com [Wednesday 23 August 2006]

The first impact of AMD's acquisition of ATI Technologies on Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) and United Microelectronics Corporation (UMC) has surfaced, as ATI has cancelled launch of the company's 65-nanometer (65nm) chipsets for the Intel platform, the RD700, RS700 and RC710, which were scheduled to be released during the second half of 2007, according to the Chinese-language Commercial Times. TSMC and UMC may lose the secured contract orders, indicated the paper.

Online Hong Kong-based HKEPC Hardware reported on August 22 that ATI may fail to follow its promise that its acquisition by AMD would not affect chipset shipments for the Intel platform. ATI's upcoming RC610 chipset, which is set for release in the first quarter of 2007, may be the last ATI product supporting the Intel platform, according to HKEPC. ATI has removed the RD700, RS700 and RC710 chipsets from its pervious roadmap of ATI-Intel chipsets, said HKEPC, which claims to have reviewed the latest product roadmap from ATI.
:/

[ Voor 3% gewijzigd door Jejking op 23-08-2006 15:18 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Nog even wat officiele prijzen van ATi in $ en €:

X1950XTX - $449 / €399
X1900XT256 - $279 / €249
X1650Pro - $99 / €89
X1300XT - $89 / €79
Jejking schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 15:18:
En nu is het definitief gedaan met de Intel-chipsets van ATi... check Digitimes maar...


[...]


:/
Digitimes quote alleen HKEPC die 'claimt' iets gezien te hebben. Nog even wachten op de officiele verklaring waarmee het dan eindelijk definitief is. Dit is nog maar een 'rumor' en nog geen 'fact', alhoewel het natuurlijk niet onverwacht zal aankomen als het echt een 'fact' wordt.

[ Voor 66% gewijzigd door CJ op 23-08-2006 15:20 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
CJ schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 15:18:
Nog even wat officiele prijzen van ATi in $ en €:

X1950XTX - $449 / €399
X1900XT256 - $279 / €249
X1650Pro - $99 / €89
X1300XT - $89 / €79
Die X1650 Pro is best interessant ik ben benieuwd naar de prestatie TOV een X800 XL. Hopelijk komt die ook in AGP dan zullen veel mensen hier weer blij zijn. X1950 Pro op AGP zou mooier zijn maar dat verwacht ik niet. X1650 zou nog kunnen.

Edit:

ik zie dat de X1650 Pro niets anders is dan een X1600 :( dus de X1650 XT moet het gaan doen en die is een stuk duurder.

[ Voor 11% gewijzigd door Astennu op 23-08-2006 16:11 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 151544

ik heb hier een vraagske:
ik heb 2 7800GTX TOP kaarten en mijn maat heeft zonet een intel core duo 6600 gekocht die hij gaat overklokken met waterkoeling. ik zie hier met een 4800+ op 2.75 ghz dus dat is cpu limited bij men benches van 3Dmark; nu zou ik mijn graka's in zijn pc willen stoppen maar zijn mobo is crossfire ready. het gaat over dit mobo:
asus p5w hd deluxe
als ik mijn kaarten daarin steek en de juiste drivers erop zet zou dat dan ook moeten lukken?

greetz

mystic

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • evilpin0
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 20-05-2024
Anoniem: 151544 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:01:
ik heb hier een vraagske:
ik heb 2 7800GTX TOP kaarten en mijn maat heeft zonet een intel core duo 6600 gekocht die hij gaat overklokken met waterkoeling. ik zie hier met een 4800+ op 2.75 ghz dus dat is cpu limited bij men benches van 3Dmark; nu zou ik mijn graka's in zijn pc willen stoppen maar zijn mobo is crossfire ready. het gaat over dit mobo:
asus p5w hd deluxe
als ik mijn kaarten daarin steek en de juiste drivers erop zet zou dat dan ook moeten lukken?

greetz

mystic
nee je hebt een sli mobo nodig.
Erg relext dat je zo je 2 videokaarten doneert, zo erg cpu limited is het ook weer niet.

http://www.twitch.tv/jannustitannus


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Anoniem: 151544 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:01:
ik heb hier een vraagske:
ik heb 2 7800GTX TOP kaarten en mijn maat heeft zonet een intel core duo 6600 gekocht die hij gaat overklokken met waterkoeling. ik zie hier met een 4800+ op 2.75 ghz dus dat is cpu limited bij men benches van 3Dmark; nu zou ik mijn graka's in zijn pc willen stoppen maar zijn mobo is crossfire ready. het gaat over dit mobo:
asus p5w hd deluxe
als ik mijn kaarten daarin steek en de juiste drivers erop zet zou dat dan ook moeten lukken?

greetz

mystic
CF ready is geen SLi ready. SLI werkt alleen op een moederbord met Nvidia chipset. Niet op een moederbord met Intel of ATi chipset.

Dit zal in de toekomst waarschijnlijk wel gaan veranderen.

Ik weet niet of een 2.75 GHz AMD cpu limmeted is. Als je er 2x 7900 GTX is stopt zul je hogere scores zien. Maar als je je cpu zou vervangen voor een 3 GHz AMD krijg je ook hogere scores maar een echte limmit is het dus niet lijkt mij. Zo i zo is 3D Mark erg achterhaald wie speeld er nu games op 1024x768 ? niemand toch ? Minimaal 1280. En vaak met AA en AF. En dan heb je denk ik minder last van een cpu limmit.

[ Voor 20% gewijzigd door Astennu op 23-08-2006 16:06 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheetah
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-06-2022

Cheetah

Try to live without WWW ;)

Anoniem: 151544 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:01:
ik heb 2 7800GTX TOP kaarten
<op> asus p5w hd deluxe
als ik mijn kaarten daarin steek en de juiste drivers erop zet zou dat dan ook moeten lukken?
De P5WDH ondersteund geen SLI. Misschien dat het met gehackte drivers wel mogelijk is, maar met officiele drivers gaat dat in ieder geval niet lukken.
Je zit trouwens in het verkeerde topic.

ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheetah
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-06-2022

Cheetah

Try to live without WWW ;)

Astennu schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 15:30:
Die X1650 Pro is best interessant ik ben benieuwd naar de prestatie TOV een X800 XL. Hopelijk komt die ook in AGP dan zullen veel mensen hier weer blij zijn. X1950 Pro op AGP zou mooier zijn maar dat verwacht ik niet. X1650 zou nog kunnen.
Ik betwijfel helaas ook dat de X1650 op AGP gaat uitkomen. Zou een mooie oplossing zijn voor de HTPC die ik wil bouwen, maar gezien de slechte verkrijgbaarheid van X1600 AGP (en dat het zooo lang duurde voordat die uitkwam) heb ik niet veel hoop :/

ASUS Max IV GENE-Z, Core i7 3770k, 16GB Kingston HyperX DDR3-1600, EVGA GTX970 FTW
Crucial M550 512GB SSD, 2TB WD HDD, LG GGW-H20L Blu/HD, Panasonic 40" AX630 UHD
Full Specz


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
Cheetah schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:11:
[...]
Ik betwijfel helaas ook dat de X1650 op AGP gaat uitkomen. Zou een mooie oplossing zijn voor de HTPC die ik wil bouwen, maar gezien de slechte verkrijgbaarheid van X1600 AGP (en dat het zooo lang duurde voordat die uitkwam) heb ik niet veel hoop :/
Ja dan moet de X1650 XT in AGP uitkomen de X1650 Pro is een X1600 met 0.08u geloof ik dus dat is niet interessant voor de mensen die een upgrade willen doen.

Ik zie net dat de X1300 XT niets meer is dan een X1600 met een andere naam. Het beestje heeft ook 12 Shader units + 5 vertex shaders. de X1300 Pro had 105 mil tansistors de X1300 XT heeft er 157 Mil. Wel raar dat ze het dan niet gewoon X1600 Se of zo noemen of op zijn minst X1350 XT. De prijs is ook maar 10$ lager dan de X1650 Pro. Die maar 10 Mhz hogere core en 20 Mhz hogere mem Clock heeft vergeleken met de X1600 XT. En waar maar 1$ prijs verschil in zit.

[ Voor 30% gewijzigd door Astennu op 23-08-2006 16:47 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 151544

Cheetah schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:08:
[...]
De P5WDH ondersteund geen SLI. Misschien dat het met gehackte drivers wel mogelijk is, maar met officiele drivers gaat dat in ieder geval niet lukken.
Je zit trouwens in het verkeerde topic.
ik heb hier 85.96 drivers staan die gehacked zijn dusja, zal wel lukken zeker dan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pubbert
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 15:52

Pubbert

random gestoord

Cheetah schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:11:
[...]
Ik betwijfel helaas ook dat de X1650 op AGP gaat uitkomen. Zou een mooie oplossing zijn voor de HTPC die ik wil bouwen, maar gezien de slechte verkrijgbaarheid van X1600 AGP (en dat het zooo lang duurde voordat die uitkwam) heb ik niet veel hoop :/
Vorige week nog besteld, staat hier op 48 uur:

http://www.alternate.nl/h...Details.html?artno=JBGU21

╔╗╔═╦╗
║╚╣║║╚╗
╚═╩═╩═╝


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 54475

Heel simpel: nvidia doet het ook... Het gaat gewoon om marketing, dus moet je het in negen van de tien keer gewoon met een korreltje zout nemen. Uitspraken zoals jij die plaatst slaan eigenlijk gewoon nergens op; elke fabrikant probeert zijn product het beste te laten lijken, dus als je je zo laat opnaaien door slides van ati.....
Anoniem: 162692 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 01:02:
Ik zei het toch ? ATI wilt iedereen laten geloven dat ze de beste kaart hebben.
Dit vind ik ook extreem laf. Eerlijk resultaten duren het langst. Ik denk dat hierdoor , door hun oplichterij de X1950XTX een enorme mislukking zal worden voor de mensen die hadden gehoopt dat hij beter was.
En het ergst is dan nog de de kaart nu 450 Euro gaat kosten. En maar een 1-3% beter zal zijn dan een X1900XTX. Terwijl de 7950GX2 479 euro kost en 40-60% sneller is.

Nice ATI !

PAGINA 2 NIEUWE BENCHMARKS VAN ATI

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WoutF
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 21:06

WoutF

Hoofdredacteur
Astennu schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 10:37:
[...]


Zekers. Ik ben toen van X850 XT PE naar X1800 XL gegaan. En die was al 50% sneller. Vooral in de nieuwere games zul je het gaan merken. Ik denk dat je daar nog wel eens 50-100% hogere FPS kunt hebben TOV je X850 Pro.
Ok, thanks voor de info :) Dan ga ik maar een 1900GT halen, kan ik tenminste al dat SM3.0 spul zien :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Cheetah schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:11:
[...]
Ik betwijfel helaas ook dat de X1650 op AGP gaat uitkomen. Zou een mooie oplossing zijn voor de HTPC die ik wil bouwen, maar gezien de slechte verkrijgbaarheid van X1600 AGP (en dat het zooo lang duurde voordat die uitkwam) heb ik niet veel hoop :/
X1650PRO komt uit op AGP. Een aantal fabrikanten (waaronder Diamond) hebben dit al bevestigd. Maar de prijs ligt wel wat aan de hoge kant vind ik. De X1650XT zou ook op AGP uit moeten komen, maar ik heb hier nog niets van bevestigd gezien.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tony
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 20:55
Ik heb laatst een MSI RX850PRO-VTD256E Videokaart gekocht bij Alternate voor 99 Euro!
Was een opruiming denk ik , want de kaarten zijn normaal in de 240.

Maar deze heeft 12 Pipelines en de andere X850 versies hebben er 16.

Dus mijn vraag is of hier nog wat te unlocken valt.
Zo ja heeft iemand tips en welk programma moet ik dan gebruiken ?
.

:)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

DutchGamer schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 18:34:
Ik heb laatst een MSI RX850PRO-VTD256E Videokaart gekocht bij Alternate voor 99 Euro!
Was een opruiming denk ik , want de kaarten zijn normaal in de 240.

Maar deze heeft 12 Pipelines en de andere X850 versies hebben er 16.

Dus mijn vraag is of hier nog wat te unlocken valt.
Zo ja heeft iemand tips en welk programma moet ik dan gebruiken ?
.
Waarom herinner ik me nu ineens een topic van jou met precies dezelfde tekst wat gesloten werd wegens te weinig inzet? Heb je de Search al gebruikt hier? Blijkbaar niet, want dan had je waarschijnlijk dit gevonden: [OC] x850PRO -> XT PE -> XT

Voortaan beter zoeken dus he? ;)

Edit: je zat dus duidelijk in het verkeerde topic, dit heeft niks met Nieuws & Discussie te maken ;)

[ Voor 9% gewijzigd door Jejking op 23-08-2006 18:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
CJ schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 18:19:
[...]


X1650PRO komt uit op AGP. Een aantal fabrikanten (waaronder Diamond) hebben dit al bevestigd. Maar de prijs ligt wel wat aan de hoge kant vind ik. De X1650XT zou ook op AGP uit moeten komen, maar ik heb hier nog niets van bevestigd gezien.
Ik hoop voor veel mensen dat de X1650 XT nog op AGP uitkomt. Veel mensen zullen hier heel blij mee zijn. Ik Gok dat hij in de nieuwe games een X850 XT PE wel kan verslaan. En kan denk ik aardig goed met een 7800 GS mee komen.
DutchGamer schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 18:34:
Ik heb laatst een MSI RX850PRO-VTD256E Videokaart gekocht bij Alternate voor 99 Euro!
Was een opruiming denk ik , want de kaarten zijn normaal in de 240.

Maar deze heeft 12 Pipelines en de andere X850 versies hebben er 16.

Dus mijn vraag is of hier nog wat te unlocken valt.
Zo ja heeft iemand tips en welk programma moet ik dan gebruiken ?
.
Ik heb het vroeger geprobeert maar het lukt niet. Tenzij je een XT PCB en gpu hebt dan kun je het met een bios flash voor elkaar krijgen. Er zitten namelijk laser cuts op de pakkage van de chip die de quads uitschakelen. Dus je kunt een bios flash proberen. Maar de kans is groot dat je dan geen prestatie verschil ziet omdat hij dan nog steeds maar 12 pipes gebruikt.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Source
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21-04 14:26
Astennu schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 16:29:
[...]


Ja dan moet de X1650 XT in AGP uitkomen de X1650 Pro is een X1600 met 0.08u geloof ik dus dat is niet interessant voor de mensen die een upgrade willen doen.

Ik zie net dat de X1300 XT niets meer is dan een X1600 met een andere naam. Het beestje heeft ook 12 Shader units + 5 vertex shaders. de X1300 Pro had 105 mil tansistors de X1300 XT heeft er 157 Mil. Wel raar dat ze het dan niet gewoon X1600 Se of zo noemen of op zijn minst X1350 XT. De prijs is ook maar 10$ lager dan de X1650 Pro. Die maar 10 Mhz hogere core en 20 Mhz hogere mem Clock heeft vergeleken met de X1600 XT. En waar maar 1$ prijs verschil in zit.
Alles is precies hetzelfde, enkel met een andere marketingnaam. Er is immers geen andere core uitgekomen. De R580+ is gewoon een product met hogere yeildrate en een paar tweaks, waarbij DDR4 op toegepast is. De 1650Pro is gewoon een X1600, de 80nm versie komt pas in November.

Nu vraag je je af waarom dit gedaan wordt, en het antwoord is heel simpel. Doordat ATI nieuwe producten op de markt zet met veel lagere prijzen hoeven ze alle chips in het kanaal, bij de verschillende vendors in de warehousen, bij distributeurs, etc niet te prijs protecten. Dat wil dus zeggen als er een grote prijsdrop is krijgt de vendor het verschil terug (onder bepaalde voorwaardes).

Nu verkoopt de bv 1600 erg slecht, en heeft iedereen er veel stock van liggen, als ATI gewoon een prijsdrop had uitgevoerd dan hadden ze veel geld aan prijsprotecties moeten betalen.Maar toch willen ze de competitie op prijs met nVidia aangaan. Oplossing; nu lanceren ze hetzelfde product onder een nieuwe naam, en niemand heeft het recht van klagen. Erg tricky en dit maakt ATI op dit moment ook niet geliefd bij all vendors. Want zij zijn diegene die met erg veel stock van chips en finisched producten blijven zitten en om deze dus aantrekkelijk te houden moeten ze een prijsdrop uitvoeren om onder de nieuwe 1650 uit te komen. Kost ze dus veel geld. Maar de eindgebruiker is blij mee, die kan of een 'iets' snellers 1650 kopen, of een erg goedkope 1600.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 38733

Jongens, dit is toch pure porno. Laat het Ati rood aub niet verdwijnen! :o

Afbeeldingslocatie: http://enthusiast.hardocp.com/images/articles/1155781842CuCY9oFu1Z_2_9_l.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • waterking
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-01 12:23
Anoniem: 38733 schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 19:19:
Jongens, dit is toch pure porno. Laat het Ati rood aub niet verdwijnen! :o

[afbeelding]
Waarom is die koeler niet gewoon los verkrijgbaar :'( mijn x1900xtx snakt naar een betere koeler.

klik hier voor de specs van m'n systeem || ook al is INTEL nog zo snel AMD achterhaalt hem wel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 29-04 14:27
waterking schreef op woensdag 23 augustus 2006 @ 19:54:
[...]


Waarom is die koeler niet gewoon los verkrijgbaar :'( mijn x1900xtx snakt naar een betere koeler.
Mail Artic maar :) Die maakt ze. His gebruikt deze cooler als best lang voor hun IceQ 3 Turbo kaarten.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apoca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 19:26

Apoca

Array Technology Industry

Yep ik wil ook wel zo een koeler :P

Asus C6E / Ryzen 9 5950X / AMD RX 6900 XT / G.Skill Flare X 32GB / Noctua NH-U12A / Corsair HX750i

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste

Dit topic is gesloten.