Acties:
  • 0 Henk 'm!
Afbeeldingslocatie: http://img403.imageshack.us/img403/5184/atitopiclogov2tj6.jpg
 

Welkom in het ATi Nieuwsdiscussie-topic, het topic met de laatste nieuwtjes op het gebied van 3D-videokaarten van de ATI Graphics Division van AMD. Lees, om het hier gezellig te houden, wel even onderstaande regels door voordat je in het topic post. :)

De meest gestelde vragen kan je HIER vinden. Een kort overzicht van speciale en overgeklokte HD4850s en HD4870s vind je HIER.

Technische vragen of problemen? Bezoek de AMD Game forums!
Afbeeldingslocatie: http://img296.imageshack.us/img296/9023/atitopicchangelogtk5.jpg
  • 29-03-09: RV740-790 update

Afbeeldingslocatie: http://img206.imageshack.us/img206/9213/atitopictopicregelsjt2.jpg

Ja, ook dit topic heeft regels! In dit topic dienen alleen nieuwsfeiten en geruchten gepost en besproken te worden over ATI Radeons. Heb je problemen met je videokaart? Gebruik dan eerst de search-functie van het forum. Bestaat er nog geen onderwerp over... Open dan een nieuw topic, vul het Catalyst Crew Feedback Form in of vraag het op het AMD Game forum! Post je probleem dus niet hier! Dit is namelijk niet het "Grote Radeon Problemen Topic"!

Natuurlijk is het normaal dat er vergeleken wordt met de concurrenten, maar doe dat dan zonder geflame en probeer ontopic te blijven om te voorkomen dat dit topic gesloten wordt. De nieuws- en discussiewaarde is het belangrijkste in dit topic.

Wat is absoluut NOT DONE in dit topic?
  • "ATi sux, nVidia rox / nVidia sux, ATi rox!" uitlatingen. Wil je flamen/trollen... doe dat dan ergens anders. Ook goed verborgen trolls/flames zijn niet welkom!
  • Basic questions zoals "Welke kaart kan ik het beste kopen?", "Wat voor voeding heb ik nodig?", "Kan ik mijn *vul naam kaart in* modden naar een *vul naam andere kaart in*?", "Klopt mijn 3DMark score wel?", "Werkt CrossFire op een SLi mobo?", "Welke drivers kan ik het beste gebruiken?" etc. Je kent het wel... Gebruik de search-functie. Dit soort vragen zijn al -tig keer voorbij gekomen, zowel in dit topic als in andere topics. Of kijk in de second post.
  • Gezeur over leverbaarheid, levertijden, prijzen en dergelijke.
  • Probeer mensen niet continu te verbeteren. Een belerende toon kan heel irritant zijn, ook al heb je gelijk, en ik heb geen zin in klaagmailtjes van topiclezers in in mijn mailbox. Voor degenen die toch willen klagen over het gedrag van bepaalde posters... Trek aan de bel bij een mod!
  • Offtopic gaan. Dit topic is bedoelt om elkaar op de hoogte te houden van de laatste nieuwtjes op ATi gebied. Dus ook niet even snel er een basic vraagje tussendoor persen!
  • Op de man spelen. Dit is NOT DONE. In dit topic geldt "Speel de bal en niet de man!".
  • Dit is geen nVidia topic. Vergelijkingen maken is ok, maar ga niet -tig posts vertellen hoe goed/slecht een nV kaart is. Na 1x weten we het wel.


Afbeeldingslocatie: http://img362.imageshack.us/img362/2594/atitopicinhoudrz3.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img528.imageshack.us/img528/6/atitopicgeschiedeniskl0.jpg

Oude informatie
Zoek je algemene informatie over oudere GPUs? Kijk dan even in de first posts van de voorgaande topics en/of lees hun bijbehorende FAQs.
  • R420/R480: Deel 1 t/m Deel 20
  • R520/R580: Deel 20 t/m Deel 50
  • R600/RV630/RV610: Deel 51 tm Deel 70



Afbeeldingslocatie: http://img409.imageshack.us/img409/1883/atitopichd4800seriesaw6.jpg

Op 25 Juni 2008 lanceerde AMD officieel de ATI Radeon HD4800 Serie. Deze serie is gebaseerd op de RV770 GPU en bracht drie telgen voort die allemaal erg succesvol waren: de Radeon HD4870, Radeon HD4850 en Radeon HD4830. Na iets meer dan 9 maanden, op 2 April 2009, is het dan eindelijk tijd voor de refresh van de RV770 GPU in de vorm van de RV790 die te koop zal zijn in de vorm van de HD4890.

Afbeeldingslocatie: http://img14.imageshack.us/img14/2499/radeonhd48903d.jpg


RV790 != Overgeklokte RV770
Alhoewel de specificaties op het eerste gezicht identiek zijn aan de RV770, de kaart heeft immers 800 streamprocessors, 40 texture units en een 256-bit memory interface gekoppeld aan GDDR5 geheugen, is de GPU niet zo maar een overgeklokte RV770. AMD heeft het ontwerp van de RV770 genomen en verbeteringen aangebracht op de plaatsen waar men dit zelf nodig achtte zo goed en zo kwaad rekening houdend met de punten van kritiek die de gebruikers hadden.

Welke verbeteringen zijn er dan toegepast? Ten eerste is de chip zo opgebouwd dat het nu met twee gescheiden stroomniveaus de zogenaamde 'dual power planes' werkt. Daar waar de chip voorheen een bepaald voltage kreeg toegediend, zijn de voltages voor de core-unit en de memorycontroller nu gescheiden van elkaar. Door te werken met dual power planes is het mogelijk om de chip zuiniger te maken in idle toestand, maar ook om de chip veel verder te overklokken dan met de RV770 mogelijk was. Hoeveel verder de RV790 te overklokken is dan de RV770? Volgens bronnen is 200Mhz meer dan de RV770 gegarandeerd. De HD4890 is standaard op 850Mhz geklokt. Dit is al 100Mhz meer dan de HD4870, waarvan de meesten niet eens stabiel op 850Mhz wilden lopen zonder custom koelers en voltagemods. 950Mhz schijnt door AMD gegarandeert te zijn en velen zullen waarschijnlijk de 1Ghz grens wel kunnen halen. Het ziet er dus naar uit dat AMD een echte overklokkers GPU op de markt wil zetten tegen een 'zacht' prijsje.

Wat is er nog meer verandert in de chip? De clockloops in de hele chip zijn veel strakker gemaakt (ge-retimed), wat de overklokcapaciteiten weer ten goede komt. Verder is er een decap-ring toegevoegd om de chip waardoor signalen minder last hebben van ruis. Hierdoor is de die-size iets gegroeid ten opzichte van de RV770, maar is het wel mogelijk om de corespeed verder op te voeren.

Afbeeldingslocatie: http://img4.imageshack.us/img4/9049/decapring.jpg


Verder loopt de chip in 2D nu op 240Mhz. Dit is 260 tot 310Mhz langzamer dan de HD4870 die standaard op 500Mhz of 550Mhz draaide (afhankelijk van fabrikant). En daar waar de meeste HD4870 biossen de voltages niet zelf omlaag en omhoog schakelden bij 2D/3D overgangen, zullen de meeste HD4890 dit wel doen om zo efficient mogelijk om te gaan met het stroomverbruik (afhankelijk van fabrikant!). Dit, in combinatie met de dual power planes, kan er voor zorgen dat de chip in idle toestand minder verbruikt dan de HD4870, maar onder load (en zeker met OC) meer verbuikt dan de HD4870. Het PCB van de kaart is in ieder geval geschikt voor een 1x6 + 1x8 Pins PCIe powerconnector. Het referencemodel maakt in ieder geval gebruik van 2x een 6 pins PCIe powerconnector. De meeste reference modellen zouden in ieder geval met stock-cooling en stock voltages de 950Mhz moeten kunnen halen.

Is er nog meer anders aan de videokaart? Ja, de cooling is ook een klein beetje aangepast. Uiterlijk ziet het er hetzelfde uit als de cooling van de HD4870. De cooler van de HD4890 bevat nu echter drie heatpipes, daar waar de HD4870 er twee had.

OC Versies
De HD4890 is de allereerste videokaart waarvan bij launch officieel twee versies worden gelanceerd. Normaal gesproken lieten IHVs het aan de partners over om later met overgeklokte versies te komen... maar in dit geval lanceert AMD echt twee varianten: de gewone HD4890 @ 850Mhz en de OC HD4890 die door partners op een kloksnelheid vanaf 900Mhz gezet wordt. En deze OC versies vallen volledig onder garantie van AMD. Het doel die de engineers van AMD hadden meegekregen met de RV790 was het maken van een "sweet spot GPU" die goed overklokbaar zou zijn en minimaal 900Mhz zou kunnen halen. En dat is ze gelukt!

HD4890X2?
Op dit moment staat er geen X2 variant van de HD4890 gepland. AMD is er niet zeker van of mensen zitten te wachten op een kaart die meer dan 300W zal verbruiken. Ze zijn de partners wel aan het uithoren om te zien of er interesse in is. Wanneer er een partner is die interesse heeft, zal AMD ze bij staan om een X2 te maken. Als het aan hun ligt is een X2 namelijk zo te maken.



Afbeeldingslocatie: http://img178.imageshack.us/img178/2354/atitopichd4800seriesspeos3.jpg


Afbeeldingslocatie: http://img406.imageshack.us/img406/6073/specsh.jpg


The Goods:
  • Codenaam: RV790
  • Transistoren: 959M
  • Memory Interface: 256-bit GDDR3/GDDR5
  • Unified Superscalar Shader Architecture
  • Streamprocessing Units: 800 (160x5)

    - Dynamic load balancing and resource allocation for vertex, geometry, and pixel shaders

    - Common instruction set and texture unit access supported for all types of shaders

    - Dedicated branch execution units and texture address processors

    - 128-bit floating point precision for all operations
  • Command processor for reduced CPU overhead
  • Shader instruction and constant caches
  • Texture Units: 10

    - 40 Texture Address Processors

    - 160 FP32 Texture Samplers - Up to 160 texture fetches per clock cycle

    - 40 FP32 Texture Filter Units
  • Up to 128 textures per pixels
  • Fully associative multi-level texture cache design
  • DXTC and 3Dc+ texture compression
  • High resolution texture support (up to 8192 x 8192)
  • Render Backends: 4 (Total of 16 ROPs)
  • Fully associative texture Z/stencil cache designs
  • Double-sided hierarchical Z/stencil buffer
  • Early Z test, Re-Z, Z Range optimization, and Fast Z Clear
  • Lossless Z & stencil compression (up to 128:1)
  • Lossless color compression (up to 8:1)
  • 8 render targets (MRTs) with anti-aliasing support
  • Physics processing support
  • Dynamic Geometry Acceleration
  • High performance vertex cache
  • Programmable tessellation unit
  • Accelerated geometry shader path for geometry amplification
  • Memory read/write cache for improved stream output performance
  • OpenGL 2.0 support
Anti-aliasing features
  • Multi-sample anti-aliasing (2, 4 or 8 samples per pixel)
  • Up to 24x Custom Filter Anti-Aliasing (CFAA) for improved quality
  • Adaptive super-sampling and multi-sampling
  • Gamma correct
  • Super AA (ATI CrossFireXâ„¢ configurations only)
  • All anti-aliasing features compatible with HDR rendering

Texture filtering features
  • 2x/4x/8x/16x high quality adaptive anisotropic filtering modes (up to 128 taps per pixel)
  • 128-bit floating point HDR texture filtering
  • sRGB filtering (gamma/degamma)
  • Percentage Closer Filtering (PCF)
  • Depth & stencil texture (DST) format support
  • Shared exponent HDR (RGBE 9:9:9:5) texture format support
ATI Avivoâ„¢ HD Video and Display Platform
  • 2nd generation Unified Video Decoder (UVD 2)
  • Enabling hardware decode acceleration of H.264, VC-1 and MPEG-2
  • Dual stream playback (or Picture-in-picture) (new!)
  • Hardware MPEG-1, and DivX video decode acceleration
  • Motion compensation and IDCT
  • ATI Avivo Video Post Processor
  • New enhanced DVD upconversion to HD (new!)
  • New automatic and dynamic contrast adjustment (new!)
  • Color space conversion
  • Chroma subsampling format conversion
  • Horizontal and vertical scaling
  • Gamma correction
  • Advanced vector adaptive per-pixel de-interlacing
  • De-blocking and noise reduction filtering
  • Detail enhancement
  • Two independent display controllers
  • Drive two displays simultaneously with independent resolutions, refresh rates, color controls and video overlays for each display
  • Full 30-bit display processing
  • Programmable piecewise linear gamma correction, color correction, and color space conversion
  • Spatial/temporal dithering provides 30-bit color quality on 24-bit and 18-bit displays
  • High quality pre- and post-scaling engines, with underscan support for all display outputs
  • Content-adaptive de-flicker filtering for interlaced displays
  • Fast, glitch-free mode switching
  • Hardware cursor
  • Two integrated DVI display outputs
  • Primary supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI) or 2560x1600 (dual-link DVI)
  • Secondary supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI only)
  • Each includes a dual-link HDCP encoder with on-chip key storage for high resolution playback of protected content
  • Two integrated 400MHz 30-bit RAMDACs
  • Each supports analog displays connected by VGA at all resolutions up to 2048x1536
    DisplayPortâ„¢ output support
  • Supports 24- and 30-bit displays at all resolutions up to 2560x1600
  • HDMI output support
  • Supports all display resolutions up to 1920x1080
  • Integrated HD audio controller with up to 2 channel 48 kHz stereo or multi-channel (7.1) AC3 enabling a plug-and-play cable-less audio solution
  • Integrated AMD Xilleonâ„¢ HDTV encoder
  • Provides high quality analog TV output (component/S-video/composite)
  • Supports SDTV and HDTV resolutions
  • Underscan and overscan compensation
  • MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV9, VC-1, and H.264/AVC encoding and transcoding
  • Seamless integration of pixel shaders with video in real time
  • VGA mode support on all display outputs
ATI PowerPlayâ„¢
  • Advanced power management technology for optimal performance and power savings
  • Performance-on-Demand
  • Constantly monitors GPU activity, dynamically adjusting clocks and voltage based on user scenario
  • Clock and memory speed throttling
  • Voltage switching
  • Dynamic clock gating
  • Central thermal management – on-chip sensor monitors GPU temperature and triggers thermal actions as required
ATI CrossFireXâ„¢ Multi-GPU Technology
  • Scale up rendering performance and image quality with two GPUs
  • Integrated compositing engine
  • High performance dual channel bridge interconnect
Zo ziet het er allemaal uit in een blokdiagram:

Afbeeldingslocatie: http://img95.imageshack.us/img95/4213/atitopicrv770diagramgn2.jpg
RV770 & RV790 Blokdiagram



Afbeeldingslocatie: http://img507.imageshack.us/img507/1893/atitopicreviewsv2kr6.jpg


Afbeeldingslocatie: http://img14.imageshack.us/img14/4940/radeonhd4890top.jpg


Hieronder staan links naar de meeste HD4890 launch reviews. Voor zover er cijfers/scores/awards werden uigedeeld is dat er achter gezet. Tevens staat er specifiek bij vermeld wanneer er gebruik wordt gemaakt van de nieuwste reviewdrivers.

HD4890 REVIEWS
- AMD Zone 95%
- Anandtech
- Benchmark Reviews
- Computerbase
- Driverheaven Gold Award
- Elite Bastards
- Extreme Tech
- Guru3D
- Firingsquad
- Gamestar
- Guru3D Recommended
- HardOCP Gold Award
- Hardware Canucks
- Hardware Zone
- Hartware.de
- Hexus
- Hot Hardware
- Overclock 3D - Asus HD4890
- Overclock 3D - XFX HD4890
- Overclockers Club
- PC Games Hardware
- PC Perspective
- Phoronix
- Tech Powerup CrossFireX review
- Tech Powerup 9.0 Recommended
- Tech Radar
- Toms Hardsware
- Trusted Reviews 8/10
- Tweaktown
- X-Bit Labs

HD4700 SERIES REVIEWS



Afbeeldingslocatie: http://img206.imageshack.us/img206/4117/atitopicfuturegpushk4.jpg
Op korte termijn staan gepland:
  • RV870
RV870 zal waarschijnlijk wel een stuk sneller zijn dan RV770 (afhankelijk van de situatie 70-100%). De eerste samples komen in Q2 09 uit en de uiteindelijke videokaart zal in de tweede helft van 2009 gereleased worden. RV870 is een 40nm GPU net als RV740.

De R8x0 generatie heeft UVD3 aan boord en zal voor de notebook GPUs onder de Manhattan noemer vallen.



Afbeeldingslocatie: http://img381.imageshack.us/img381/7294/atitopicpricewatchv2lg7.jpg
Prijs positionering April 2009:
  • HD4870 X2 2GB GDDR5: $449 - €399
  • HD4850 X2 2GB GDDR3: $299 - €279
  • HD4890 1GB GDDR5: $239 - €209
  • HD4870 1GB GDDR5: $199 - €179
  • HD4870 512MB GDDR5: $149 - €149
  • HD4850 512MB GDDR3: $129 - €129
  • HD4770 512MB GDDR5: $99
  • HD4750 512MB GDDR3: tba
  • HD4670 512MB GDDR3: $79 - €69
  • HD4650 512MB GDDR3: $69 - €59
  • HD4550 512MB GDDR3: $49 - €39
  • HD4350 512MB DDR2: $39 - €29
Houdt er rekening mee dat dit richtprijzen zijn die gesteld zijn door ATi. Winkels kunnen er van afwijken. Ook ATi zelf kan tussentijds prijswijzigingen doorvoeren.
Afbeeldingslocatie: http://img110.imageshack.us/img110/4817/atitopicgeruchtenmolenvsv4.jpg
Gerucht: R800 komt in 2009 uit!
Waarheidsfactor: 100%

Afbeeldingslocatie: http://img255.imageshack.us/img255/5513/atitopiclinkscr8.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img380.imageshack.us/img380/9673/atitopicpremiumgraphicsmq2.jpgATi Exclusive FabrikantenNon Exclusive Fabrikanten (zowel ATi als nVidia)ATi Tweak ToolsHandige LinksForumlinks



Veel zaken zijn gebaseerd op geruchten. De first post zal ik dan ook aanpassen naar gelang er meer concrete informatie vrij komt over de nieuwe reeks kaarten van ATi. Aanvullingen, verbeteringen en opmerkingen zijn natuurlijk ook altijd van harte welkom (via mail dan wel in het topic).

[ Voor 255% gewijzigd door CJ op 18-04-2009 18:54 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!
RESERVED

[ Voor 255% gewijzigd door CJ op 18-04-2009 19:29 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!
>> Gereserveerd <<

[ Voor 100% gewijzigd door CJ op 28-03-2009 16:38 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
XFX 4890 (HD-489A-ZDFC) ligt bij een leverancier in Antwerpen op voorraad. XFX heeft haar voorraad al verdeeld in de Benelux, en Salland had er enkele stuks van weggesnoept. In principe kan ik er maandag ochtend gewoon om rijden, maar ik zal me mooi aan de launch date houden ;)

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ach d'r zijn al genoeg mensen die een HD4890 in huis hebben (of twee), ook hier op het forum. De meesten zullen echter nog niet het maximale er uit kunnen halen vanwege de bijgeleverde drivers.

Hard launches zijn leuk, maar dit is wel weer erg hard. Het schijnt overigens dat nVidia de launch van de GTX275 nog verder naar achteren heeft geduwd (een weekje ofzo).

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Ik ben benieuwd want zoals het er nu uit ziet zouden de HD4890 en de GTX275 nog wel eens erg aan elkaar gewaagt kunnen zijn. Maar dat hangt dan wel een beetje af van de nieuwe drivers. Die kunnen net even het nodige verschil geven.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 13:08

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Voorlopig alleen nog de stock versies in de PW. Ik vertrouw op de Oc-baarheid van de chip, maar de standaard koeler moet voor de hogere clocks toch wel op stofzuiger, verwacht ik. Ben benieuwd wanneer de versies met aangepaste koelers verschijnen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Edmin schreef op zaterdag 28 maart 2009 @ 22:03:
Voorlopig alleen nog de stock versies in de PW. Ik vertrouw op de Oc-baarheid van de chip, maar de standaard koeler moet voor de hogere clocks toch wel op stofzuiger, verwacht ik. Ben benieuwd wanneer de versies met aangepaste koelers verschijnen.
Die OC versies komen meestal 1-2 maanden later (als ik me niet vergis) in ieder geval nooit bij de launch.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Die oc versies zouden toch eind april komen? Misschien door de vervroeging wel eerder. Maar asus was al bezig met zon voltmod dus misschien kunnen we ze wel heel vroeg verwachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Dat is dus ongeveer een maand later :)

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mdcobra
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 02-05 18:22
Nog een ideetje: HD4770 CF vs HD4890. Zijn er eigenlijk al reviews van de HD4770?
Welke zou dan sneller zijn en welke heeft de hoogste performance/watt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • steppert
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 16-12-2024
nee, er is alleen die preview van de hd4750. Dat is als het goed is de hd4770. En die zat tussen de 4830 en 4850 in kwa performance. En heeft rond de 80 watt stroom nodig

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • meljor
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 20:39
en die is in cf waarschijnlijk sneller, mits cf goed ondersteund wordt, dus hangt af van het spel.

beste game-ervaring is denk ik de 4890. (maar Rv740 in CF is goedkoper en kan sneller zijn)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Als je veel nieuwe games speelt is RV740 Crossfire een betere keuze qua framerates denk ik. En het is goedkoper. Wat misschien nog interessanter is is 3x een HD4770 :) Veel I7 moederborden kunnen dat al. High end AMD borden ook. En de prijs is ongeveer gelijk aan de HD4870 X2. Al denk ik wel dat de HD4870 X2 net wint.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Newsflash: PC Gameshardware test Battleforge DX10.1 op 10 videokaarten

De Radeons doen het vrij goed in deze native DX10.1 game. Uit de test blijkt dat de Radeon HD4870 niet veel onder doet voor de GTX285. Dankzij de DX10.1 optimalisaties, die zorgen voor een efficientere manier van rendering, kan de Radeon HD4870 dus vrij goed weerstand bieden aan de brute kracht van de GTX285 die alleen DX10.0 ondersteunt:
Due to D3D10.1 the Radeons that support it are doing really well, although the minimal framerate is always a little lower than the one of the Geforces. Nevertheless a HD 4870 is competing with a Geforce GTX 285 instead of the GTX 260-216 as it usually is the case - the difference between 512 and 1,024 MiByte VRAM are almost insignificant. If you don't activate 4x MSAA even a HD 3870 is fast enough to reach the performance of an 8800 GT. If you want to use even weaker cards, you can deactivate SSAO - that almost doubles the framerate.

Conclusion: Battleforge is - due to D3D10.1 - a playground for modern Radeon graphics cards.
Dus niet meer de GTX260 maar de GTX285 komt ineens binnen handbereik dankzij DirectX 10.1!

Lees het hele artikel hier: http://www.pcgameshardwar...-graphics-cards/Practice/

[ Voor 4% gewijzigd door CJ op 29-03-2009 22:50 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Grozno
  • Registratie: Februari 2006
  • Nu online

Grozno

acts without consequence!

Het vreemde is dat op de achterkant van de box van Battleforge heel DirectX 10.1 niet vermeld staat, zelfs DirectX 10 niet.
Alleen DirectX9.0c werd vermeld bij de vereisten.

Wel leuk dat de HD4890 dan in deze game sowieso sneller is dan de GTX285.

@ hieronder:
Waarom zouden videokaart makers en wel mee adverteren en gamemakers niet, dat zijn toch 2 markten die erg dicht bij elkaar liggen qua klanten.

[ Voor 42% gewijzigd door Grozno op 29-03-2009 23:00 ]

Advocatus ineptias | Free Speech Online


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Avalaxy
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 18:04
Mwah niet zo raar hoor. Je kunt moeilijk zeggen dat DirectX10.1 vereist is... Dat het gebruik maakt van DX10.1 is erg mooi, maar alleen interessant voor ons, enthousiasts. 99% van de andere mensen boeit het geen ene reet en wilt gewoon dat spel spelen :+

Het zou eigenlijk raar zijn als op een game wel vermeld zou worden wat voor renderingtechnieken er gebruikt worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 13:08

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Overigens merkte ik net dat de XFX 4890 uit de PW is verdwenen, wat zou kunnen betekenen dat de shops hem uit het assortiment hebben gehaald.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Waarom is dat vreemd? DX10.1 is geen "minimum requirement". DX9 is dat wel.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Grozno
  • Registratie: Februari 2006
  • Nu online

Grozno

acts without consequence!

Ik was meer een beetje verrast dat nergens iets stond van: "This games runs on DirectX 10.1", zo maak je gamers niet enthausiast voor DirectX 10.1 kaarten.
Dat bij de vereisten DirectX 9.0c is natuurlijk prima.

@Hieronder: hoort hier niet ;)

[ Voor 7% gewijzigd door Grozno op 29-03-2009 23:39 ]

Advocatus ineptias | Free Speech Online


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DJ-Visto
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 26-02 22:33

DJ-Visto

Aye aye, sir!

ik hoop dat het mag
Ik ben echt zeer te vreden over mijn ATI HD4870 TOP @ 512 MB, hij gaf eerst wat errors @ windows 7. Simpel opgelost door de GTA IV (dus de nieuwste) drivers te installeren! ;-)
Voor de rest trekt hij een hoop op High, of iets meer dan high (even vergeten hoe dat heet)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johras
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 30-01-2020
Enig idee waarom het verschil tussen minimum en average fps zoveel groter is bij de Radeons?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 13:08

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Dat heb ik nog nooit gezien. Bron?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johras
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 30-01-2020
Edmin schreef op maandag 30 maart 2009 @ 08:52:
Dat heb ik nog nooit gezien. Bron?
Ik bedoelde in die DirectX 10.1 test uit CJ's post: http://www.pcgameshardwar...-graphics-cards/Practice/

De minimum fps van de 4870's ligt bij deze test op het niveau van de GTX260, maar de average fps op het niveau van de GTX285.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Ik vraag me dan af of zo'n min FPS dip vaak voor komt of dat dit een enkele dip is. Of is de Max fps gewoon veel hoger? want aan dat laatste heb je niet veel.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mightybunny
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 18-11-2024
Johras schreef op maandag 30 maart 2009 @ 08:49:
Enig idee waarom het verschil tussen minimum en average fps zoveel groter is bij de Radeons?
Denk dat die dips veroorzaakt worden door architectuur verschillen in beide kaarten. Beetje zoals CPU's de ene is beter in Integer terwijl de andere beter is in float berekeningen.
Alle is mijn persoonlijk gedacht he.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Indy91
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 31-01 14:21
Fudzilla komt met het bericht dat de releaseprijs van de HD4890 met € 10,00 naar beneden wordt bijgesteld naar € 239,00.
Pricing is usually a live thing that can change up to the last moment and we’ve heard that Radeon HD 4890 might launch at least €10 cheaper than we’ve all expected.

Furthermore, it is expected that GTX 275 product might end up faster than two, but at the same time people who are selling both Nvidia and ATI believe that Nvidia’s GTX 275 will be a PR product and rather hard to come by, and it is quite clear that GTX 275 will be more expensive of two.

Radeon HD 4890 will probably boost ATI’s performance sales, as it will end up better than Radeon HD 4870 products. The plan is to get Nvidia more competitive against GTX 260 parts 55nm with 216 shader parts.

AMD CPU FX-8350@4,4GHz | Scythe Fuma | Scythe Kaze Master II | Asus M5A97 Rev.2 | Sapphire RX 480 Nitro OC+ | 16GB Geil Black Dragon DDR1600 | 480 Sandisk Ultra II SSD | Corsair GamingSeries 800Watt | Creative Tactic 3D Alpha | Corsair Gaming M65


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Mja dat is op dit moment maar 10 euro minder dan voor een GTX275. Dus het is nog niet genoeg. Hij zal richting de 220 moeten (schatting). Ik schat dat de GTX275 toch ietsjes sneller zal zijn.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Indy91
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 31-01 14:21
Expreview komt met het bericht dat de (paper?)launch van de GTX275, eveneens naar voren wordt gehaald naar 2 april aanstaande.
NVIDIA has been paying close attention to every move of its tough competitor AMD Radeon HD 4890. GeForce GTX275 won’t be available until April 13th according to our previous information. And later AMD brought Radeon HD 4890 launch forward to April 2nd. Of course NVIDIA never wants to be left behind, so they also accelerates the release of GeForce GTX 275.


NVIDIA GeForce GTX275 will be launched on April 2nd, which means the two chipmakers will fight head-on with each other. Let’s just wait and see what would happen
Let the battle begin. :+

AMD CPU FX-8350@4,4GHz | Scythe Fuma | Scythe Kaze Master II | Asus M5A97 Rev.2 | Sapphire RX 480 Nitro OC+ | 16GB Geil Black Dragon DDR1600 | 480 Sandisk Ultra II SSD | Corsair GamingSeries 800Watt | Creative Tactic 3D Alpha | Corsair Gaming M65


Acties:
  • 0 Henk 'm!
nVidia zit eigenlijk in een vervelende positie met de GTX275. Hij mag niet sneller zijn dan de GTX285 die nu gemiddeld zo'n €320 kost, maar dat gebeurt nu dus bijna wel voor €70 minder. De GTX275 komt dicht bij de GTX285 als de snelheden te ver worden opgevoerd. Een van de twee kaarten gaat dus geraakt worden in de verkoopcijfers en de vraag is welke van de twee nVidia wil opofferen. Gaan ze de GTX275 gebruiken als afleidingskaart met beperkte oplage om tijdelijk de wind uit HD4890 zeilen te nemen bij de launch, om daarna stilletjes weer van de markt te verdwijnen zoals ze dat ook deden met de huidige GTX295? Of nemen ze voor lief dat de GTX285 straks minder verkocht wordt door zich te richten op de GTX275 die een goedkoper PCB heeft?




Newsflash: X-Bit Labs Crisis Management: ATI Radeon HD4670 CrossFireX

Dan iets anders, X-Bit Labs heeft een erg interessant artikel online gezet over CrossFire met een HD4670. Het artikel laat zien dat CrossFireX scaling op een budget HD4670 enorm goed is met scalingwaardes van gemiddeld zo'n 80% - 90% op alle resoluties. In sommige games werd zelfs een scaling bereikt van meer dan 100%! De enige game uit het uitgebreide testarsenaal van X-Bit Labs waar een erg lage scaling werd bereikt was Red Alert 3. Als deze game wel goed mee schaalde dan was het gemiddelde nog een stuk hoger geweest.

Een single HD4870 is nog altijd sneller dan een HD4670 in CFX.... maar heb je al een HD4670 in je bak zitten en je hebt de mogelijkheid om er nog een extra kaart bij te prikken, dan is een goedkope HD4670 er bij misschien niet eens zo'n slechte oplossing.

Afbeeldingslocatie: http://www.xbitlabs.com/images/video/radeon-hd4670-crossfirex/1280_relative.png

X-Bit Labs komt tot de conclusie dat AMD goed werkt heeft verricht aan CrossFireX en de drivers. De IQ blijft gelijk in vergelijking tot single GPU oplossingen en de scaling is een stuk beter geworden in vergelijking tot het vorige CrossFireX artikel.
The CrossFireX tandem boasts superb scalability: the average performance gain over the single Radeon HD 4670 is 85%. The frame rate even occasionally grows up by 100% and more, like in Devil May Cry 4, Prince of Persia and Mass Effect – without any degradation in image quality! The only exception is Red Alert 3 where the performance gain is only 15%.

...

Thus, ATI has done a good job on its driver and the situation has improved greatly since our Crisis Management CrossFireX report.
Lees het hele artikel hier: http://www.xbitlabs.com/a...on-hd4670-crossfirex.html

Edit: Gelekte HD4890 Triple CFX 3DM benchmarks (let op, het duizendtal-getal is steeds weg gelaten ivm NDA): http://www.benchbrothers....p?sid=&postid=957#post957

Edit 2: Catalyst 9.5 bevat schijnbaar verwijzingen naar nog een RV790 ASIC naast de HD4890: http://news.ati-forum.de/...talyst-95-mit-neuen-rv790

[ Voor 7% gewijzigd door CJ op 30-03-2009 16:01 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hosee
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 05-10-2024
Het warmteprobleem bij ATI lijkt ze nog steeds te achtervolgen met hun nieuwe kaarten: nieuws: AMD heeft geen plannen om een HD 4890 X2 uit te brengen

Asus P6t / Core i7 @1.800mhz / 3.150mhz, 1.048V / 1.168V waterkoeling / mem: Patriot Viper ddr3, 1600mhz. c8, 3x2gb / 285gtx in SLI / Thermaltake 850W / Dell 30"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Balkz
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 05-06-2023
hosee schreef op maandag 30 maart 2009 @ 20:06:
Het warmteprobleem bij ATI lijkt ze nog steeds te achtervolgen met hun nieuwe kaarten: nieuws: AMD heeft geen plannen om een HD 4890 X2 uit te brengen
Lijkt me eerder een energieprobleem dan een warmteprobleem. Nvidia brengt immers ook geen dual GPU kaart uit met twee volwaardige GTX 285 chips. Beetje dezelfde situatie.

Was nichts kostet, ist auch *NIX.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Grozno
  • Registratie: Februari 2006
  • Nu online

Grozno

acts without consequence!

Bovendien heeft CJ al aangegeven dat ATi het uitbrengen van ee X2 overlaat aan de partners, maar dat ze wel ondersteuning bieden indien nodig.
ATi richt haar pijlen nu op de rv8*0, persoonlijk vind ik dat wel logisch.

Advocatus ineptias | Free Speech Online


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 59888

hosee schreef op maandag 30 maart 2009 @ 20:06:
Het warmteprobleem bij ATI lijkt ze nog steeds te achtervolgen met hun nieuwe kaarten: nieuws: AMD heeft geen plannen om een HD 4890 X2 uit te brengen
Wat een onzin. Er is zoals Icec_Old ook al zegt in dit topic al een tijdje duidelijk waarom dat is en wat daarbij de overwegingen van AMD zijn. Lees het vorige deel maar eens door.

Welk warmteprobleem heb je het trouwens over? AMD kiest er voor om zijn chips geschikt te maken voor hoge temperaturen zodat ook de goedkope standaardfan op een laag toerental kan draaien en dus stil kan zijn. Dat is geen probleem, dat is een feature. Ze hadden er ook voor kunnen kiezen die fan wat rapper te laten draaien om de temp laag te houden, maar dan liep je nu vast te klagen dat die standaardkoeler zo lawaaiïg zou zijn... Ik ben er persoonlijk blij mee, de standaardkoeler is nu voor mij stil genoeg, dat scheelt me weer de kosten van een 3rd party koeler en behoud van de garantie. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07-05 13:07
Anoniem: 59888 schreef op maandag 30 maart 2009 @ 22:00:
[...]

Wat een onzin. Er is zoals Icec_Old ook al zegt in dit topic al een tijdje duidelijk waarom dat is en wat daarbij de overwegingen van AMD zijn. Lees het vorige deel maar eens door.

Welk warmteprobleem heb je het trouwens over? AMD kiest er voor om zijn chips geschikt te maken voor hoge temperaturen zodat ook de goedkope standaardfan op een laag toerental kan draaien en dus stil kan zijn. Dat is geen probleem, dat is een feature. Ze hadden er ook voor kunnen kiezen die fan wat rapper te laten draaien om de temp laag te houden, maar dan liep je nu vast te klagen dat die standaardkoeler zo lawaaiïg zou zijn... Ik ben er persoonlijk blij mee, de standaardkoeler is nu voor mij stil genoeg, dat scheelt me weer de kosten van een 3rd party koeler en behoud van de garantie. :)
Het gaat wel wat ver om het een feature te gaan noemen hoor 8)7
Sinds ik een HD4870X2 in mijn systeem heb hangen, is het hier behoorlijk warm kan ik je vertellen. Ik had toch liever gehad dat AMD/Sapphire standaard een fatsoenlijk fan-profiel had geïnstalleerd. En ja dat kan ik nu zelf doen ja, maar had het liever zo kant en klaar gekocht.
Om je een idee te geven:


[afbeelding]

Niet echt lekker koel en dat heeft ook invloed op mijn CPU-temperatuur en andere componenten.

[ Voor 3% gewijzigd door Gurneyhck op 30-03-2009 23:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peakaboo
  • Registratie: Mei 2007
  • Niet online
Gurneyhck schreef op maandag 30 maart 2009 @ 23:37:
[...]


Het gaat wel wat ver om het een feature te gaan noemen hoor 8)7
Sinds ik een HD4870X2 in mijn systeem heb hangen, is het hier behoorlijk warm kan ik je vertellen. Ik had toch liever gehad dat AMD/Sapphire standaard een fatsoenlijk fan-profiel had geïnstalleerd. En ja dat kan ik nu zelf doen ja, maar had het liever zo kant en klaar gekocht.
Om je een idee te geven:


[afbeelding]

Niet echt lekker koel en dat heeft ook invloed op mijn CPU-temperatuur en andere componenten.
Dat laatste ben ik met je eens, ik durf te wedden dat als ik mijn kast plat op de tafel zou leggen mijn CPU temps (na een tijdje 100% stressen) een stuk lager zullen liggen.

Maar mag ik dan vragen hoe de airflow in jou case is? Ik vind de temps van de X2 echt niet slecht, idle heb ik hier 52 en 66 graden, en dat is op 27% fanspeed (vrijwel onhoorbaar). Al mijn casefans draaien op low rpm (antec 900). Als ik ga gamen lopen de temps een stuk omhoog maar die X2 begint niet als een malle te draaien, ik heb hier een 295 in gehad (testsessie van een vriend) en die vond ik toch lawaaieriger hoor. Ik regel niets handmatig in CCC, alles standaard.

Denk dat je gewoon kunt zeggen als je een 4870x2 koopt of hebt, daar ook een goede airflow bij moet plaatsen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KiLLaHeRTz
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 06-04 14:50
peakaboo schreef op maandag 30 maart 2009 @ 23:49:
[...]


Dat laatste ben ik met je eens, ik durf te wedden dat als ik mijn kast plat op de tafel zou leggen mijn CPU temps (na een tijdje 100% stressen) een stuk lager zullen liggen.

Maar mag ik dan vragen hoe de airflow in jou case is? Ik vind de temps van de X2 echt niet slecht, idle heb ik hier 52 en 66 graden, en dat is op 27% fanspeed (vrijwel onhoorbaar). Al mijn casefans draaien op low rpm (antec 900). Als ik ga gamen lopen de temps een stuk omhoog maar die X2 begint niet als een malle te draaien, ik heb hier een 295 in gehad (testsessie van een vriend) en die vond ik toch lawaaieriger hoor. Ik regel niets handmatig in CCC, alles standaard.

Denk dat je gewoon kunt zeggen als je een 4870x2 koopt of hebt, daar ook een goede airflow bij moet plaatsen.
Ik denk ook wel dat degene die een 4870X2 koopt, toch wel een redelijk goede PC heeft. Waarbij dus ook een goede kast met ventilatoren. In de meeste gevallen is de airflow gewoon goed te noemen.

Mocht je de temps nog te hoog vinden, dan kan je altijd nog waterkoeling overwegen. Ik was hier eerst ook heet sceptisch over, maar sinds ik het zelf ingebouwd heb, is het echt een verademing kwa geluidsproductie en temperaturen van verschillende componenten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peakaboo
  • Registratie: Mei 2007
  • Niet online
Dat kan ja, alleen vind ik het niet waard om daar (zoveel) geld aan te besteden. Luchtkoeling voldoet ook prima en lucht is gratis. WC moet je onderhouden etc. Maargoed, beide hebben voordelen en nadelen. Ik geloof het idd zeker dat het een wereld van verschil is als je bijna alles WC hebt.

Maarja, weetje ook wat zo'n ''blokje'' kost voor een X2? Das ook niet mis.

En ja, ben het met je eens dat mensen die een X2 kopen ook een goede PC hebben met goede airflow en goed cablemanagement. Als ik toch soms die inside zie van cases bij productreviews bijvoorbeeld, dan heb ik echt zin om er met de knipschaar doorheen te gaan :P

[ Voor 26% gewijzigd door peakaboo op 31-03-2009 02:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Ik denk dat die temp verhoging wel mee valt. De HD4870 en de HD4870 X2 blazen het meeste van de warme lucht de kast uit. Kaarten die dat niet doen zoals vele HD4870 non refferenced coolers. Zullen je kast veel warmer maken.

Ik ben wel tevreden over mijn HD4870 X2. Maar twee losse HD4890's kijken me ook wel wat. Mocht CF niet werken kun je het verder uit zetten dan bij een X2 (al is dat bijna nooit meer nodig.) + je hebt een reserve kaart als je eens iets in een andere pc wilt testen. (wat ik redelijk vaak doe andere waarschijnlijk niet).

Echter vind ik de prijs te hoog. Een HD4870 X2 is 350 een HD4890 240. De prijs prestatie verhouding van de X2 is gewoon een heel stuk beter.

Andere optie is die artic cooler voor de HD4870 X2 kopen en deze wat overclocken naar 850 MHz of zo. Dan ben je voor 50 euro weer klaar :)

Ik vraag me trouwens af waar ze die 380-390 watt vandaan halen voor een HD4890 X2. Die HD4870 X2 komt niet boven de 300 watt. En die Arctic Xtreme cooler zou up to 320 watt zijn 8)7. Al denk ik wel dat die Arctic meer kan gezien de temps in vergelijking met de stock cooler. Die zouden namelijk 50c omlaag gaan.

[ Voor 25% gewijzigd door Astennu op 31-03-2009 07:46 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07-05 13:07
peakaboo schreef op maandag 30 maart 2009 @ 23:49:
[...]


Dat laatste ben ik met je eens, ik durf te wedden dat als ik mijn kast plat op de tafel zou leggen mijn CPU temps (na een tijdje 100% stressen) een stuk lager zullen liggen.

Maar mag ik dan vragen hoe de airflow in jou case is? Ik vind de temps van de X2 echt niet slecht, idle heb ik hier 52 en 66 graden, en dat is op 27% fanspeed (vrijwel onhoorbaar). Al mijn casefans draaien op low rpm (antec 900). Als ik ga gamen lopen de temps een stuk omhoog maar die X2 begint niet als een malle te draaien, ik heb hier een 295 in gehad (testsessie van een vriend) en die vond ik toch lawaaieriger hoor. Ik regel niets handmatig in CCC, alles standaard.

Denk dat je gewoon kunt zeggen als je een 4870x2 koopt of hebt, daar ook een goede airflow bij moet plaatsen.
Ik heb een Lian-Li PC-A71 met 2 fans-in, 3 fans out (waarvan 1 voeding, dus eigenlijk 2). Dit zou dus meer dan afdoende moeten zijn, maar ik heb voor de rest nog een shitload aan hardware in mijn kast zitten. 8 HD's, Dell Perc 5/i (RAID-kaart) die ook niet echt bekend staat als een koele kaart. X-fi kaartje er nog bij. Dus dan zitten er best wel wat warmte stokers in mijn pc. Dan heb ik het nog niet eens over een OC X3350/Q9450. Hier zit overigens wel een TRUE met push-pull op.
Dus ja, het ligt uiteraard ook wel aan de rest van mijn systeem, maar neemt niet weg dat de HD4870X2 flink wat warmte afgeeft in mijn kast. Je kan dat ook voelen als je je kast openschroeft en je hand langs de kaart houdt (dus niet erop!). Dan voel je gewoon warme lucht, dus hij blaast ook echt niet alles naar buiten.

@Astennu, ik overweeg idd om die koeler te halen ja. Maar hij is geloof ik nog steeds niet verkrijgbaar...
Van de andere kant is 50euro wel weer best veel vind ik, over een half jaar gaat deze kaart er weer uit waarschijnlijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Klopt ik kan die cooler nog niet op vooraad vinden. Maar ben nu aan het na vragen wanneer hij komt.

50 euro is wel wat maar normaal kost een cooler ook snel 25 (arctic) tot 40 euro (zalman/scythe) En dat dan voor een single kaart.

Dus ik vind het wel mee vallen als je het zo bekijkt. Het is misschien wel aardig wat als je em over een half jaar weg doet. Maar door die cooler kan ik me kaart misschien 10% hoger clocken. Naar HD4890 stock speeds en misschien iets verder. En dat lukt nu niet (mijn X2 is niet echt een goede overclocker). En dan is dat al goedkoper dan 2x een HD4890 kopen want die zijn samen 480 euro tov een HD4870 X2 nieuw op 360. Echter krijg je er geen 360 meer voor 2e hands maar eerder 320. Echter kunnen twee HD4890's wel harder. Die zullen met max oc nog steeds een 10-20% sneller zijn.

En die X2 gaat daar na misschien in me lan box of naar een van me broers. En dan koop ik een RV870 X2. :) Echter duurt het nog wel even voordat die op de markt zijn. Augustus voor de RV870 maar de x2 zal wel weer 1-2 maanden later zijn....

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07-05 13:07
Mijn kaart kan ook niet/nauwelijks overclocken. Heeft ie opzich ook niet echt nodig, maar het zou wel leuk zijn natuurlijk :) En als Arctic het waar kan maken, dat de kaart echt zoveel koeler draait dan is het wel interessant. Maar er zijn nog nergens gebruikerservaringen te vinden. Overigens heeft Alternate hem wel op zijn site staan, maar onbekende levertijd èn 59euro excl. verzendkosten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bullus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12-09-2024
Als ik jullie was ,zou ik even de stock koeler op 100% zetten en dan kijken tot hoever je hem kan oc-en.
Mocht ie dan ook niet ver kunnen oc-en ,dan heb je denk ik niks aan een andere koeler, puur qua overclockbaarheid.

[ Voor 6% gewijzigd door Bullus op 31-03-2009 11:01 ]

|2600k|Asus 290|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blastpe
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 23:14
Afbeeldingslocatie: http://img.publish.it168.com/2009/0331/images/1401928.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img.publish.it168.com/2009/0331/images/1401930.jpg
Afbeeldingslocatie: http://img.publish.it168.com/2009/0331/images/1401932.jpg
link

release date:4 May

[ Voor 61% gewijzigd door Blastpe op 01-04-2009 07:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Gurneyhck schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 10:44:
Mijn kaart kan ook niet/nauwelijks overclocken. Heeft ie opzich ook niet echt nodig, maar het zou wel leuk zijn natuurlijk :) En als Arctic het waar kan maken, dat de kaart echt zoveel koeler draait dan is het wel interessant. Maar er zijn nog nergens gebruikerservaringen te vinden. Overigens heeft Alternate hem wel op zijn site staan, maar onbekende levertijd èn 59euro excl. verzendkosten.
Ik heb em al voor 50 en 48 euro gevonden maar ik wil eerst weten hoe lang het duurt voordat ze em op vooraad hebben. Ik doe niet aan pre orders.
Bullus schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 11:00:
Als ik jullie was ,zou ik even de stock koeler op 100% zetten en dan kijken tot hoever je hem kan oc-en.
Mocht ie dan ook niet ver kunnen oc-en ,dan heb je denk ik niks aan een andere koeler, puur qua overclockbaarheid.
Ja dat is waar. Ik merk al duidelijk verschil als ik em fixed op 30% laat draaien dan doet hij 800-1000 helemaal goed. Maar ik zal 100% eens proberen. Dan kom je denk ik in de buurt van de Arctic Xtreme. Alleen die arctic is stil :P En waarschijnlijk nog iets wat cooler ook.

Die HD4770 is touwens een mooie kaart om te zien zeg. Ook een mooie cooler met heatpipes. Petje af. Leuk voor in CF :P

[ Voor 4% gewijzigd door Astennu op 31-03-2009 12:26 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cassius
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

Cassius

Moogles!

Ik gok trouwens dat die €249 prijs die je overal hoort nog wel gaat zakken na launch, vrijwel direct als er meerdere aanbieders beschikbaar komen. Eerst komt ook nog de OC versie beschikbaar voor reviews (beetje tricky, lijkt beetje op GTS250 launch, maar even afwachten) en die zouden theoretisch €299 zijn.

Maar zoals al gezegd lijkt die prijs lastig te volharden met een 4870X2 zo dicht op de hielen. We zullen zien. Echt mega-interesting wordt het niet, het is allemaal een paar procentjes. Maar toch :p .

De meeste mensen deugen!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Cassius schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 12:28:
Ik gok trouwens dat die €249 prijs die je overal hoort nog wel gaat zakken na launch, vrijwel direct als er meerdere aanbieders beschikbaar komen. Eerst komt ook nog de OC versie beschikbaar voor reviews (beetje tricky, lijkt beetje op GTS250 launch, maar even afwachten) en die zouden theoretisch €299 zijn.

Maar zoals al gezegd lijkt die prijs lastig te volharden met een 4870X2 zo dicht op de hielen. We zullen zien. Echt mega-interesting wordt het niet, het is allemaal een paar procentjes. Maar toch :p .
Nee goed die HD4890 zal naar de 225 euro gaan denk ik. Aangezien de HD4870 1GB nu op 200 zit en de 512 mb op 150 zit lijkt me dat wel een redelijke prijs. Maar dan nog blijft de HD4870 X2 instressant. Echter denk ik wel dat een X2 goedkoper te produceren is dan twee losse HD4870 kaarten. De prijs is daar ook wel naar.

Dus ik ga me X2 nog een nieuw leven geven met een Arctic Xtreme en dan daar na door naar de HD5870 X2 :)

Edit: De winkels weten nog niet wanneer de Arctic Xtreme beschikbaar zal zijn. De leveranciers weten het ook nog niet. Dus het blijft nog even afwachten.

[ Voor 6% gewijzigd door Astennu op 31-03-2009 12:52 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cassius
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

Cassius

Moogles!

Jij zegt altijd je kaart nog een nieuw leven te geven, maar je koopt hem toch wel Astennu :> .

De meeste mensen deugen!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Cassius schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 13:22:
Jij zegt altijd je kaart nog een nieuw leven te geven, maar je koopt hem toch wel Astennu :> .
Welke koop ik toch wel ? Die HD4890 ? Als er een X2 van komt denk ik wel ja :P kan ik die Xtreme cooler mooi over zetten. Maar een twee losse denk ik niet. Misschien een voor me lan box ter vervanging van de HD4850 die daar in zit.

De X2 wordt pas vervangen bij een nieuwe X2. Wat waarschijnlijk de HD5870 X2 wordt.

Ik heb nog even gekeken naar de GTX280 Xtreme reviews. En de dingen die op de site staan over temps kloppen aardig met de review. Dus ik denk dat je rond de 52c load komt te zitten met de 100% fan speed misschien onder de 50 load.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07-05 13:07
Astennu schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 13:35:
[...]


Ik heb nog even gekeken naar de GTX280 Xtreme reviews. En de dingen die op de site staan over temps kloppen aardig met de review. Dus ik denk dat je rond de 52c load komt te zitten met de 100% fan speed misschien onder de 50 load.
Dat zou mooi zijn, dan heb ik er wel 50euro voor over. Laat het maar weten als je er één hebt, ben benieuwd naar user-experience!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Gurneyhck schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 13:55:
[...]


Dat zou mooi zijn, dan heb ik er wel 50euro voor over. Laat het maar weten als je er één hebt, ben benieuwd naar user-experience!
Is goed ik zal het laten weten als ik er een heb. Maar ik vrees dat dat nog wel een week of 3-4 kan duren :'( Die voor de GTX280 is al lang verkrijgbaar.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Zoals ik al heb gezegd is een oc versie van de hd4890 veel sneller. Hij heeft enorm overclock potentieel. Ik denk dat dat de kracht van het ding is. Het grote nadeel van de hd4870 vond ik de temperatuur en het lage overclockpotentieel. Als je met een reference al 1ghz+ kan halen (er waren al benches van 1050mhz) moet je voorstellen wat je wel niet kan halen met een asus hd4890 matrix. De chip verandert niks maar een goede koeler helpt zeker. En wat dacht je wel niet van die voltage regeling.

Het is wel grappig dat de hd4850x2 niet wordt genoemd. Wat een kaart voor het geld! Het is alleen zo dom dat saphire niet voor een betere koeler heeft gekozen in plaats van die 4 dvi poorten.

[ Voor 28% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 31-03-2009 14:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Anoniem: 286793 schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 14:18:
Zoals ik al heb gezegd is een oc versie van de hd4890 veel sneller. Hij heeft enorm overclock potentieel. Ik denk dat dat de kracht van het ding is. Het grote nadeel van de hd4870 vond ik de temperatuur en het lage overclockpotentieel. Als je met een reference al 1ghz+ kan halen (er waren al benches van 1050mhz) moet je voorstellen wat je wel niet kan halen met een asus hd4890 matrix. De chip verandert niks maar een goede koeler helpt zeker. En wat dacht je wel niet van die voltage regeling.

Het is wel grappig dat de hd4850x2 niet wordt genoemd. Wat een kaart voor het geld! Het is alleen zo dom dat saphire niet voor een betere koeler heeft gekozen in plaats van die 4 dvi poorten.
Tja hij zal een 20% sneller zijn dan een HD4870 1GB max overclocked maar ook 20% duurder (nieuw). Maar als je een kaart hebt moet je em voor veel minder verkopen. Dus betaal je 35% meer voor 20% performance. Ik ga dat op dit moment niet doen. Misschien als die HD4890 straks goedkoper wordt tov de HD4870 X2.

De HD4850 X2 is een hele mooie kaart voor een zeer mooie prijs. Maar de cooler maakt veel herrie. En de 256 Bit bus met GDDR3 beperkt je performance op hogere resoluties in morderne games. En aangezien ik een 30"scherm heb is dat niet zo interessant.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Ben benieuwd wat de temps van de HD4890 op een stock cooler zijn. Op stock speeds.

Ik bedoel; een suicide benchmark draaien op max clocks is iets anders dan 24/7 op een max clock draaien. Ik vraag me af in hoeverre die 1GHz corespeed ook echt stabiel is.

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!
D'r zijn al genoeg leaks geweest die lieten zien wat de temps zijn van de HD4890 op stock speeds. gewoon effe googlen of in dit of het vorige topic kijken. ;)

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Weinig te vinden... Sorry.

Edit; maar als je nagaat dat de TDP 33W hoger is dan van de HD4870 (eigenlijk logisch, die hogere TDP komt gewoon door die 75MHz hoger geklokte core), en die al dik 90 graden wordt, ben ik benieuwd hoeveel er doodgaan door overklokken richting de 1000Mhz. Ik kan me niet voorstellen dat deze kaart koeler blijft dan de HD4870 op dezelfde stock cooler. En ik kan me ook niet voorstellen dat de temps onder de 100C blijven op vijvoorbeeld 975MHz, maar we wachten nog maar een dagje of 1 a 2 af. :)

Ik vind deze kaart persoonlijk alleen interessant als hij 975-1000MHz doet zonder als een straaljager te klinken en zonder echt gloeiend heet te worden.

Edit2: de HD4870X2 die ik had, was vreemd genoeg idle en load koeler dan de 2 losse HD4870's die ik gehad heb.

Maar goed; nog maar héél even afwachten. :P

[ Voor 127% gewijzigd door Format-C op 31-03-2009 17:31 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Grozno
  • Registratie: Februari 2006
  • Nu online

Grozno

acts without consequence!

Ik heb ergens een vergelijking gezien tussen de RV770 en de RV790 waarin te zin was dat de die van de RV790 iets groter was. Dit zal wel zijn om de lekstroom te beperken, waarmee de chip niet veel warmer wordt?

Afbeeldingslocatie: http://xtreview.com/images/AMD%20r790%20naked%2002.png

[ Voor 15% gewijzigd door Grozno op 31-03-2009 17:43 ]

Advocatus ineptias | Free Speech Online


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
RappieRappie schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 17:14:
Weinig te vinden... Sorry.

Edit; maar als je nagaat dat de TDP 33W hoger is dan van de HD4870 (eigenlijk logisch, die hogere TDP komt gewoon door die 75MHz hoger geklokte core), en die al dik 90 graden wordt, ben ik benieuwd hoeveel er doodgaan door overklokken richting de 1000Mhz. Ik kan me niet voorstellen dat deze kaart koeler blijft dan de HD4870 op dezelfde stock cooler. En ik kan me ook niet voorstellen dat de temps onder de 100C blijven op vijvoorbeeld 975MHz, maar we wachten nog maar een dagje of 1 a 2 af. :)

Ik vind deze kaart persoonlijk alleen interessant als hij 975-1000MHz doet zonder als een straaljager te klinken en zonder echt gloeiend heet te worden.

Edit2: de HD4870X2 die ik had, was vreemd genoeg idle en load koeler dan de 2 losse HD4870's die ik gehad heb.

Maar goed; nog maar héél even afwachten. :P
Uhmm hij wordt niet warmer want de cooler past zijn RPM aan om de temp rond de 90c te houden. Dus de RPM zal gewoon omhoog gaan. Maar ik gok dat de mensen die tegen de 1000 core halen ze fan wel hoger hebben gezet.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Astennu schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 17:49:
[...]


Uhmm hij wordt niet warmer want de cooler past zijn RPM aan om de temp rond de 90c te houden. Dus de RPM zal gewoon omhoog gaan. Maar ik gok dat de mensen die tegen de 1000 core halen ze fan wel hoger hebben gezet.
Ja, dat is minder...

Edit; misschien dan maar wachten op non reference kaarten, en kijken hoe die het doen. Anders zit je met zo'n straaljager in je kast. :|

[ Voor 16% gewijzigd door Format-C op 31-03-2009 18:05 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Dat weet je nog helemaal niet. Er is nog geen een review uit. Dus je zult echt moeten wachten voordat je een oordeel geeft. En dan nog dan stop je er een Arctic Twin Turbo op. Die coolt mijn HD4850 ook naar 75c zonder dat je em hoort. + de stock cooler is weer wat verbetert en heeft nu 3 heatpipes gekregen.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Niet om er teveel op door te gaan hoor: maar die stock ATi cooler is een flut ding. Lawaaierig en slecht koelend.

Als er 1 ding is wat ATi moet doen, is het een betere koeler ontwerpen/ laten ontwerpen. Stil en goed koelend.

Het feit dat zoveel fabrikanten met eigen koelers komen voor ATi kaarten zegt imho al genoeg.

Edit; en als je er zo'n dure Arctic cooler opzet is het prijs-performance voordeel tov nV direkt weg. Helemaal in het geval van deze HD4890, die op het moment van schrijven nog wat aan de dure kant is.

[ Voor 46% gewijzigd door Format-C op 31-03-2009 18:21 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
RappieRappie schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 18:17:
Niet om er teveel op door te gaan hoor: maar die stock ATi cooler is een flut ding. Lawaaierig en slecht koelend.

Als er 1 ding is wat ATi moet doen, is het een betere koeler ontwerpen/ laten ontwerpen. Stil en goed koelend.

Het feit dat zoveel fabrikanten met eigen koelers komen voor ATi kaarten zegt imho al genoeg.

Edit; en als je er zo'n dure Arctic cooler opzet is het prijs-performance voordeel tov nV direkt weg.
20 euro is niet duur. + dan heb je betere cooling dan een nVidia kaart heeft. Maar goed het is maar hoe je er tegen aan kijkt. Ik denk dat het wel mee valt. We zullen het wel zien.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Klopt. (Ik dacht dat die 50 was, maar is maar 25) Mooie koeler idd.

Alleen jammer van het geklooi en het verlies van garantie. Al maakt dat voor een Tweaker natuurlijk weinig/ minder uit. ;)

Zoals ik al zei; een betere stock cooler zou geen kwaad kunnen. :)

Wat ik wel grappig vind is dat de kaart weer ruim voordat hij officieel gereleased is alweer makkelijk verkrijgbaar en op voorraad is. :D

[ Voor 26% gewijzigd door Format-C op 31-03-2009 18:28 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Met furmark wordt mijn HD4870 X2 op 95% fan speed nog 73c :P dit met 800 MHz core. Nu is Furmark wel erg extreem maar ik verwacht dat die Xtreme cooler em toch wel op 60c kan houden in die test.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07-05 13:07
Astennu schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 18:31:
Met furmark wordt mijn HD4870 X2 op 95% fan speed nog 73c :P dit met 800 MHz core. Nu is Furmark wel erg extreem maar ik verwacht dat die Xtreme cooler em toch wel op 60c kan houden in die test.
En kun je hem nu hoger clocken?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 291245

Spannende tijden weer in graka land.. Ik vind het alleen zo jammer dat er nu zo`n vertekend beeld van performance is.. Er zijn zo weinig spellen/software die van 64 bit en DirectX 10.1 gebruik maken..

Ik heb zelf nu een 4850, maar ben eigenlijk toch wel benieuwd wat deze kaar nu echt kan.. Ik speel eigenlijk alleen UT3, en dat is volgens mij DX9.. Ik heb voor de lol wel eens 3dMark06 gedraaid, en daar had ik iets van 13.000 met een stock (i7) systeem.. Denk dat ik binnenkort toch eens een gave DX10.1 shooter ga kopen, ze zijn alleen zo schaars volgens mij..

Verder ben ik erg benieuwd naar de 5xxx serie, ik verwacht persoonlijk niet bijster veel van de 4890, het is in grote lijnen immers dezelfde structuur die voor de GPU gebruikt wordt.. Ook ben ik erg benieuwd nar het stroomverbruik van de 4890, ik vind alles boven de 4850 echt belachelijk veel verbuiken(om nog maar niet over de belachelijke X2 en multicore-hype te spreken).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Gurneyhck schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 19:15:
[...]

En kun je hem nu hoger clocken?
Geen idee. Ik heb zo 123 even geen tool waarmee ik boven de 800 MHz kan. Maar ik weet dat 800 MHz normaal niet goed gaat :)

[ Voor 10% gewijzigd door Astennu op 31-03-2009 19:46 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apoca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 07-05 16:25

Apoca

Array Technology Industry

Asus C6E / Ryzen 9 5950X / AMD RX 6900 XT / G.Skill Flare X 32GB / Noctua NH-U12A / Corsair HX750i


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:22
Dat wordt een erg leuk kaartje die HD4770. Ook erg zuinig en toch snel.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apoca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 07-05 16:25

Apoca

Array Technology Industry

Is gewoon goed om te zien dat ze nu met de 40nm meer gaan doen, hier hebben ze bij de nieuwe RV870 straks alleen maar profijt van.




http://forums.overclocker...read.php?t=755644&page=17

Hier is al iemand met de HD4890 in een 3Dmark Bench en een CF setup bench. De single op 1Ghz. I know, 3Dmark zegt niet veel maar het loopt lekker door. Ben erg benieuwd naar de echte tests straks met goede drivers.

[ Voor 65% gewijzigd door Apoca op 31-03-2009 20:50 ]

Asus C6E / Ryzen 9 5950X / AMD RX 6900 XT / G.Skill Flare X 32GB / Noctua NH-U12A / Corsair HX750i


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Sampsa heeft de documentatie binnengekregen van de RV790 waarin alle veranderingen staan ten opzichte van de RV770 en is er erg opgewonden over op z'n eigen forum. Komt waarschijnlijk door het OC potentieel. :+

[ Voor 13% gewijzigd door CJ op 31-03-2009 21:20 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Hij ruikt een WR natuurlijk... 8)

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nFo
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 21:46

nFo

Leuk die 4890, maar kun je ook 2x 4850 voor kopen, lijkt mij sneller of niet ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Natuurlijk kan dat.... als je een mobo hebt met genoeg 16x PCIe sloten die CFX ondersteunt.... en of het sneller is... dan moet je minimaal de 1GB versie hebben van de HD4850... en de goedkoopste is zo'n €143 in de PW... x2 en je komt uit op €286, terwijl je voor €50 minder een HD4890 hebt, die op hogere resoluties waarschijnlijk niet veel onder doet voor een HD4850 CF / X2.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blastpe
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 23:14
RappieRappie schreef op dinsdag 31 maart 2009 @ 18:17:
Niet om er teveel op door te gaan hoor: maar die stock ATi cooler is een flut ding. Lawaaierig en slecht koelend.

Als er 1 ding is wat ATi moet doen, is het een betere koeler ontwerpen/ laten ontwerpen. Stil en goed koelend.

Het feit dat zoveel fabrikanten met eigen koelers komen voor ATi kaarten zegt imho al genoeg.

Edit; en als je er zo'n dure Arctic cooler opzet is het prijs-performance voordeel tov nV direkt weg. Helemaal in het geval van deze HD4890, die op het moment van schrijven nog wat aan de dure kant is.
De standaard koeler voor de 4890 is ook niet dezelfde als die van de 4870. Die van de 4890 heeft 4 ipv 3 heatpipes. Daarnaast schijnt de fan aangepast te zijn voor minder geluids productie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 296711

Hallo medetweakers,

Gistermiddag heb ik de 4890 1gb van Sapphire binnengehad! De kaart is HUGE!
Ik zorg vanmiddag even voor foto's als jullie dat op prijs stellen.
Als ik de kaart getest heb zal ik ook even een korte update geven!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

Volgensmij was deze link hier nog niet gepost:

OpenCL: democracy for GPU computing?

Artikel gaat over OpenCL / Cuda .

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Grozno
  • Registratie: Februari 2006
  • Nu online

Grozno

acts without consequence!

Anoniem: 296711 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 09:08:
Hallo medetweakers,

Gistermiddag heb ik de 4890 1gb van Sapphire binnengehad! De kaart is HUGE!
Ik zorg vanmiddag even voor foto's als jullie dat op prijs stellen.
Als ik de kaart getest heb zal ik ook even een korte update geven!
Dat kun je beter doen in het daarvoor bestemde ervaringen topic, denk ik.
Hoezo is de kaart huge, hij is toch net zo lang als de HD4870?

Advocatus ineptias | Free Speech Online


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cassius
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

Cassius

Moogles!

Als je net een nieuwe kaart hebt (let op het woord nieuwe) die nog niemand heeft vind ik een foto helemaal niet zo erg, toch :> . Of in ieder geval prestaties met het systeem zodat we al een mini referentie kadertje hebben voor de aankomende reviews morgen.

De meeste mensen deugen!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
AMD is op bezoek geweest, ik heb weer een paar mooi spullen gehad.

Marketing
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/gUrsncKJJnGjsqo1B9LUJ4cZ/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/999rQ6ykq6AAUwbc341GOdQt/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/cj3MQ2H9d5jerCvmedAs9FcV/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/9yGRxV58Sx3JBoWE8M0q04tl/thumb.jpg


Ohja, op de laatste roadmap staat de Radeon 5000 reeks gepland voor deze zomer ;)

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gurneyhck
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 07-05 13:07
Hacku schreef op woensdag 01 april 2009 @ 12:55:
AMD is op bezoek geweest, ik heb weer een paar mooi spullen gehad.

Marketing
[afbeelding][afbeelding][afbeelding]
[afbeelding]


Ohja, op de laatste roadmap staat de Radeon 5000 reeks gepland voor deze zomer ;)
Wat is zomer, augustus of juni? :)
Neem aan augustus,exact een jaar na de HD4870 surprise 8)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Eerder augustus ;) Ten vroegste, het kan ook uitlopen.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M411007
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 03-05 00:13
als je dat nou op een andere dag had gepost zou ik het geloven... :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

De overgeclockte versie van de hd4890 lopen dus maar op 900 mhz. ik weet niet of de gtx 275 bij te houden valt met zulke magere clocks. Waarschijnlijk vanwege de hitte.

De gtx 275 oc heeft een hogere overclock in % dan een hd 4890. Dit is echt heel teleurstellend. Je zult hem dus echt zelf moeten ocen om hem het geld waard te laten maken.

Ik vind dit gewoon echt bagger. Niks goeds over te zeggen. De hd 4890 is een geweldige overclocker, waarom kunnen fabrikanten daar geen gebruik van maken? Kijk dat de gtx 275 de hd4890 verslaat is logisch en dat gaat hij ook zeker doen. Maar de overgeclockte verie van de hd4890 zou nog weer wat extra competitie geven omdat de rv790 met gemak 1 ghz haalt. Een overgeclockte gtx 275 is in % nog sneller dan een hd4890 oc. Dat was juist de troef van de hd4890, dat hij nog veel hoger komt. Zo'n magere overclock is niet opgewassen tegen de gtx 275 oc. Je moet hem zelf echt gaan overclocken anders is hij het geld gewoon niet waard.

Hopelijk komen fabrikanten als nog met 950 mhz geclockte kaarten.

Er zijn zelfs hd4890's met een 875 mhz clock. Wat willen ze hiermee bereiken? Dat is gewoon hd4870 niveau.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 01-04-2009 13:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Misschien helpt het als ik even verwijs naar een quote die ik halverwege maart gemaakt had?
CJ schreef op donderdag 19 maart 2009 @ 20:16:
En tussen al het RV790 nieuws door verwacht ik binnenkort ook nog wat leuks over de RV870. Het schijnt dat de (op dit moment) geplande releasedate een grote verrassing kan zijn voor velen....
Bron

Of zou dit ook bij het complot horen? :+

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 13:08

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Anoniem: 286793 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 13:51:
Ik vind dit gewoon echt bagger. Niks goeds over te zeggen.
Ik vind dat we met zijn allen maar even moeten wachten tot de benchmarks met de juiste drivers binnen zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
M411007 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 13:47:
als je dat nou op een andere dag had gepost zou ik het geloven... :P
Sjah, geloof wat je wilt, ik weet wat ik hoor en zie :p

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Ja klopt dat soweiso, om te beslissen of ik een gtx 275 of hd4890 neem. Maar zon overclock is gewoon bagger als je puur kijkt waarin de rv790 goed was.

De hd4890 is ook slechts een marketing product om de partners van ati weer winst te geven. De hd4870 en hd4870x2 zijn oud aan het worden en worden dus mindert verkocht.

[ Voor 36% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 01-04-2009 13:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Haten jullie het niet als reviews vandaag uit komen? :+

http://www.gamestar.de/ha.../test_radeon_hd_4890.html

Aldus deze review verslaat de HD4890 de GTX285 voor minder geld, maar moet dan wel op 1000Mhz core en 1190Mhz mem draaien, wat met Overdrive behaalt wordt (dus gratis extra performance, maar ook gratis extra geluid en meer stroomverbruik). Waar of niet? }:O

Edit: Waar of niet... maar eindelijk een review die DX10 vs DX10.1 vergelijkt in games. Hier vergelijken ze H.A.W.X. op DX10 en DX10.1 instellingen.

[ Voor 17% gewijzigd door CJ op 01-04-2009 14:46 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Anoniem: 286793 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 13:55:
Ja klopt dat soweiso, om te beslissen of ik een gtx 275 of hd4890 neem. Maar zon overclock is gewoon bagger als je puur kijkt waarin de rv790 goed was.
Wat bedoel je met bagger? Dat fabrikanten hem standaard niet veel overklokken is jammer, maar niets houdt je tegen hem zelf over te klokken richting 1GHz.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

CJ schreef op woensdag 01 april 2009 @ 14:04:
Haten jullie het niet als reviews vandaag uit komen? :+

http://www.gamestar.de/ha.../test_radeon_hd_4890.html

Aldus deze review verslaat de HD4890 de GTX285 voor minder geld, maar moet dan wel op 1000Mhz core en 1190Mhz mem draaien, wat met Overdrive behaalt wordt (dus gratis extra performance, maar ook gratis extra geluid en meer stroomverbruik). Waar of niet? }:O
Vergeet niet dat de GTX285 zich ook makkelijk tot zo'n 720Mhz core (en zo'n 1600 shader + 2700Mhz mem) laat overklokken waardoor die weer wint. Tuurlijk betaal je dan meer... maar het snelste is altijd duur. ;) Je betaalt tenslotte ook 50 tot 70 euro meer voor een HD4890 tov de HD4870... En dat verschil is imho de (minimaal) 50 euro ook niet waard... Al helemaal niet als je niet OC'ed.

Een standaard HD4890 zal ongeveer net zo snel zijn als een standaard GTX275 gok ik zo.

Wat wel nice is om te zien in die review is dat hij in Furmark maar 80 graden werd op 1000Mhz. Alleen kon ik zo niet zien op welke fan snelheid.

Edit: de performance van de GTX260/ HD4870/ GTX275 en HD4890 ligt zo dicht bij elkaar dat het imho eerder een merkgebonden keuze is die mensen (moeten) maken dan echt een snelheidsgebonden keuze. Het verschil is maar een paar FPS in games. Waar hebben we het over?! :)

[ Voor 27% gewijzigd door Format-C op 01-04-2009 14:41 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Ik geloof wel dat de review echt is en er is in principe niks mis met de hd4890 alleen ik ben wel erg teleurgesteld dat fabrikanten hem niet standaard op 950 mhz clocken in plaats van 900 mhz.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peakaboo
  • Registratie: Mei 2007
  • Niet online
Anoniem: 286793 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 13:55:
Ja klopt dat soweiso, om te beslissen of ik een gtx 275 of hd4890 neem. Maar zon overclock is gewoon bagger als je puur kijkt waarin de rv790 goed was.

De hd4890 is ook slechts een marketing product om de partners van ati weer winst te geven. De hd4870 en hd4870x2 zijn oud aan het worden en worden dus mindert verkocht.
Oud ja, maar die X2 presteert nog denderend goed en is price performance nog 1 van de betere kaarten van dit moment. Daarom hou ik 'm ook fijn en ga echt niet naar zo'n 4890 kijken, ook al heeft ie 1GB aan boord.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

peakaboo schreef op woensdag 01 april 2009 @ 14:18:
[...]


Oud ja, maar die X2 presteert nog denderend goed en is price performance nog 1 van de betere kaarten van dit moment. Daarom hou ik 'm ook fijn en ga echt niet naar zo'n 4890 kijken, ook al heeft ie 1GB aan boord.
Helemaal mee eens...

En je hebt groot gelijk.

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

1gb aan boord? Een 4870 heeft 2gb aan boord toch? Daar hangt de performance toch niet echt vanaf.

En ja die x2 presteert geweldig. Dat is nog steeds de high-end kaart van ati. Je betaalt er ook voor.

Ik zeg ook niet dat dat niet zo is dus ik snap je reactie niet. De partners van ati hebben gewoon een stoot in de rug nodig met een ''nieuwe'' chip.

Ik vind de hd4890 een mooie kaart vanwege zijn overclockpotentieel. Ik zou het alleen mooi hebben gevonden dat de fabrikant hem standaard had geclockt op 950 mhz zodat ik hem heel gemakkelijk naar 1000 mhz kon krijgen zonder al te veel inspanning. Vooral de asus had veel potentieel maar 900 mhz is wel erg weinig voor een kaart met zo veel oc-potentieel.

[ Voor 11% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 01-04-2009 14:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Anoniem: 286793 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 14:25:

Ik vind de hd4890 een mooie kaart vanwege zijn overclockpotentieel. Ik zou het alleen mooi hebben gevonden dat de fabrikant hem standaard had geclockt op 950 mhz zodat ik hem heel gemakkelijk naar 1000 mhz kon krijgen zonder al te veel inspanning. Vooral de asus had veel potentieel maar 900 mhz is wel erg weinig voor een kaart met zo veel oc-potentieel.
Het is net zo makkelijk de overdrive slider van 850 naar 1000 te zetten als van 900 of 950 naar 1000. Dat maakt weinig uit. Je hoeft alleen de slider een stukje verder te bewegen met de muis.

Ik denk dat het een stabiliteits kwestie is. Als de/ ELKE HD4890 chip makkelijk 1000Mhz zou doen zal het niet lang duren voordat er een fabrikant is die er erg dicht bij gaat zitten. Ergens tussen de 900 en 1000 zal de max wel liggen. En waarop fabrikanten nog garantie durven te geven.

XFX klokt de kaarten altijd wel redelijk hoog... Dus misschien dat die hem op 950 klokken. Een XXX edition of Black Edition bijvoorbeeld.

[ Voor 24% gewijzigd door Format-C op 01-04-2009 14:40 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Newsflash: Meer physics (en dit keer geen PhysX of Havok!)

Een andere developer van een physics oplossing, namelijk Bullet Physics, heeft op GDC uit de doeken gedaan dat ze zowel met nVidia als AMD samenwerken om het op de GPU aan de praat te krijgen. Bullet Physics wordt in enkele AAA titels gebruikt van o.a. Rockstar (custom made in samenwerking met Rockstar).

Bullet Physics werkt via CUDA op nVidia GPUs en nu hebben ze de solver omgezet naar OpenCL zodat deze ook op Radeons werkt. Zie de verwijzing op pagina 27 van dit document:

http://bulletphysics.com/..._BreakingBarriers_2nd.pdf

Interessant is ook het voorstel om een OpenPhysics API te maken zoals OpenGL en OpenAL, maar dan een API die zich specifiek op physics richt en niet in het beheer is van één fabrikant zoals Havok of PhysX. Zoals de meesten wel weten is OpenCL geen physics API, maar biedt het de tools om de GPU in te zetten voor uiteenlopende zaken waaronder folding, videobewerking, physics etc. OpenCL verenigt alle resources in een systeem (dus bv GPU en CPU) en kijkt hoe de kracht het beste kan worden ingezet door zelf te zorgen voor de beste loadbalancing. OpenPhysics zou zich echter volledig moeten richten op physics.

Lees hier meer: http://www.bulletphysics.com/Bullet/wordpress/

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 13:08

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Anoniem: 286793 schreef op woensdag 01 april 2009 @ 14:25:
1gb aan boord? Een 4870 heeft 2gb aan boord toch?
FAIL. Lees de techniek eens na. Er staat wel 2GB op de doos en er zit wel voor 2GB aan chips op de kaart, maar beide GPU's moeten uit een eigen mempool putten, waardoor in feite twee keer dezelfde data op de kaart wordt gezet. Resultaat: 1GB effektief gebruik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

CJ schreef op woensdag 01 april 2009 @ 14:42:
Newsflash: Meer physics (en dit keer geen PhysX of Havok!)
De naam in die PDF klinkt Nederlands: Erwin Coumans?

[ Voor 62% gewijzigd door Format-C op 01-04-2009 14:48 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
RappieRappie schreef op woensdag 01 april 2009 @ 14:34:
[...]
XFX klokt de kaarten altijd wel redelijk hoog... Dus misschien dat die hem op 950 klokken. Een XXX edition of Black Edition bijvoorbeeld.
Nope, XFX XXX edition werkt ook op 900MHz.

March of the Eagles

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Dit is een NIEUWSDISCUSSIE topic, geen helpdesktopic voor simpele vraagjes rond ATi kaarten. Als dergelijke vragen een eigen topic waard zijn, stel ze daar. Zijn ze geen eigen topic waard, stel ze niet maar ga zelf op onderzoek uit. Post ze niet hier!

Daarnaast mogen pics max 600p breed zijn. Heb jij grotere? Resize ze voor je ze post!

Verder is gezeur over levertijden, slowchat ("ik heb er net eentje besteld!") of posten van prijzen (post dat in Pricewatch, dan hebben anderen er ook wat aan!) niet de bedoeling.

Niets in deze topicwaarschuwing is nieuw, helaas moet ik toch constateren dat sommigen steeds weer dit soort posts doen. Eenmalig kun je een modbreak verwachten, maar doe je het vaker, dan kun je een pushmesssage, waarschuwing of erger verwachten. En ja, dat vinden we zelf ook kinderachtig, dus laat het niet zo ver komen!