Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik kan wel een redelijk goede reden verzinnen waarom ze het zouden willen uitstellen en dat is dat ze nog willen kunnen genieten van het PhysX momentum dat ze nu denken te hebben dankzij games als Mirror's Edge en de Sacred 2 patch. Aangezien PhysX op dit moment alleen aan CUDA devices (lees: nV GPUs) is voorbehouden, zou dit een kleine boost in sales kunnen verzorgen... misschien niet veel, maar elke verkochte 9800GT of 9600GT die voor PhysX gebruik verkocht wordt, is er eentje. Wanneer OpenCL helemaal ingeburgerd is, dan zal het waarschijnlijk niet lang duren voordat nV (misschien onder druk van de community) PhysX naar OpenCL port. Dit schijnt namelijk helemaal niet veel werk te zijn aangezien CUDA en OpenCL erg veel op elkaar lijken. En dan... is PhysX ineens niet meer nVidia-only... en zouden er zelfs Radeons verkocht kunnen worden die gebruikt gaan worden voor PhysX acceleratie.

On the positive side zou het voor nV betekenen dat PhysX ineens een veel grotere concurrent wordt voor Havok, omdat de userbase dan ineens 2x zo groot wordt. Maar de vraag is dan... verdient nVidia meer aan de verkoop van GPUs dan aan de licenties voor grote titels die gebruik maken van PhysX? Zo ja, dan kan ik me voorstellen dat ze PhysX zo lang mogelijk CUDA only willen laten blijven... en dan komt 'uitstel' van de CUDA drivers ze volgens mij niet slecht uit. Milk that cow! Toch?

[ Voor 3% gewijzigd door CJ op 11-04-2009 14:06 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Even een vraag:
Een oc verschilt per chip. De ene doet het beter dan de ander. Nu ik de hd4890 reference zo zie, lijkt het me niet hele hoge temps. Een overgeclockte versie zat dacht ik op 80 graden. Is het mogelijk dat door vapor chamber koeling de oc's beter worden? Gewoon in het algemeen. Of is het zo dat het vooral aan de chip ligt. Zou een chip die bij zijn limiet heeft bereikt op 80 graden met vapor chamber bijv. op 70 graden en dan nog verder kan overclocken (naar de 1ghz)?

Het zou namelijk erg interessant worden als een hd4890 toxic haast altijd tot 1ghz kan overclocken. Een erg goede concurrent voor de gtx 285 zou ik zeggen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oeLangOetan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 05-06 18:00
Snoitkever schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 13:23:
[...]


en


[...]

Waarom zouden ze het willen uitstellen? Het is een nieuwe standaard die meer GPUs gaat verkopen, het lijkt sterk op hun eigen CUDA, dus het kost hun niet veel werk, en hoe eerder ze er mee zijn, hoe beter het overkomt ten opzichte van AMD. Bovendien is Apple een belangrijke partner voor NVIDIA, en Apple wil graag OpenCL kunnen gebruiken. Wat is het voordeel als ze het uitstellen?
Ik denk niet dat nvidia hun opencl driver gaan uitbrengen voordat amd dat doet (ook al is ie klaar), twee redenen.
1) Hoe later, hoe langer CUDA de enige veelgebruikte gpgpu taal is & hoe meer projecten starten met CUDA als basis (en het aantal stijgt exponentieel).
2) OpenCL zal ervoor zorgen dat nvidia & amd in benchmarks met elkaar vergeleken zullen worden. Ze zullen niet een beta-versie willen uitbrengen maar een redelijk geoptimaliseerde versie die op zijn minst competitief is met OpenCL. Ik vrees dat deze factor er ook voor zorgt dat amd zijn opencl driver enkel aan dicht partners geeft. Amd moet trouwens een OpenCL driver maken voor zijn cpu's & gpu's, meer werk.

Zolang amd geen opencl driver uitbrengt is het dus in nvidia's voordeel om hun driver achter de hand te houden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Giem
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 08:29
Avalaxy schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 11:31:
[...]


Wat een onzin, Crossfire werkt prima.


[...]


Dat is nog grotere onzin, alsof het hardware team de drivers maakt |:(

lekker kortzichtige flamebait.
Nou kom jij het hier maar aan de praat krijgen.. ik ben al een half jaar bezig.. en mijn 2e kaart blijft vanaf driver 8.11 op disabled staan en nergens is mijn tab crossfire meer te vinden in CCC..

Dus het blijft modderen met nieuwe drivers proberen.. dan met veel moeite er weer af krijgen en 8.10 weer installeren.. |:( Nee dat wil je als je net 450e hebt uitgegeven aan videokaarten.. |:(

Als jij een auto koopt wil je toch ook gewoon dat het werkt.. en niet dat je max 100 kan omdat je motormanagement ruk is..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bullus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12-09-2024
offtopic:
Toevallig een Asus 4870 in crossfire?

http://vip.asus.com/forum...62&page=1&SLanguage=en-us
http://forums.amd.com/gam...catid=262&threadid=104951
http://www.google.nl/sear...s+4870+no+crossfire&meta=

Je bent niet de enige.

Zou eens checken voor een asus biosupdate voor je 4870 of evt. een andere bios erin flashen van een ander merk....op eigen risico
Wellicht ligt het niet aan de drivers dus maar aan je Asus kaart ;)

[ Voor 9% gewijzigd door Bullus op 11-04-2009 17:29 ]

|2600k|Asus 290|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oeLangOetan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 05-06 18:00
offtopic:
Giem, maak een nieuw topic met alle specs van je systeem & zoek hulp ipv dit zinloos geflame

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
CJ schreef op vrijdag 10 april 2009 @ 05:07:
Ik gok zelf nog op Q3. Maar als er een ding is wat net zo ve(r)ra(n)derlijk is als het weer, dan zijn het productlaunches. :+

Oh ja. Ik moest wel een klein beetje lachen om deze... Rebranding vs Innovation. Leuk hoe die marketingmachine van AMD nu een stuk aggressiever is geworden en nV tactieken toepast op nV zelf:

[afbeelding]
Aan de andere kant nog wel knap dat die chip het nog bij kan houden. Dat zegt vind ik ook wel weer iets. Het was wel een goed ontwerp.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • michaelvt
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 10-06 17:21

michaelvt

Tweaky Gonzalez

Even een vraagje een CJ, ik kwam het volgende tegen over Larrabee
However, he did state that the company expected the first Larrabee-powered graphics card to become available later this year or by the start of 2010. Either way, the chip maker is currently in the process of testing the Larrabee, which is also confirmed by the showcased 300mm wafer that contained the Larrabee chips. According to a recent news-article on French-language Hardware, the chips were significantly large, similar to those of NVIDIA's 65nm-based GT200 models. Their size and many-core architecture would most likely require a lot of transistors.
Nu gaan we LRB dus aan het einde van dit jaar zien of begin volgend jaar. Maar heb je toevallig al wat meer inside info over de chip? Aangezien hij ongeveer dezelfde grootte gaat worden als de GT200 en dat op 45nm.

Hoeveel cores moeten we gaan verwachten van Larrabee? En heb je al een performance indicatie? Het lijkt me wel dat Intel er snoeihard ingaat met zulke die-sizes, dat zullen geen super yields worden.

Ja het heeft niet direct te maken met ATI, maar misschien wordt het wel een heel geduchte concurrent!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
michaelvt schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 20:32:
Even een vraagje een CJ, ik kwam het volgende tegen over Larrabee


[...]


Nu gaan we LRB dus aan het einde van dit jaar zien of begin volgend jaar. Maar heb je toevallig al wat meer inside info over de chip? Aangezien hij ongeveer dezelfde grootte gaat worden als de GT200 en dat op 45nm.

Hoeveel cores moeten we gaan verwachten van Larrabee? En heb je al een performance indicatie? Het lijkt me wel dat Intel er snoeihard ingaat met zulke die-sizes, dat zullen geen super yields worden.

Ja het heeft niet direct te maken met ATI, maar misschien wordt het wel een heel geduchte concurrent!
LRB zou meer performance hebben dan de GT200 en de RV790 maar niet het dubbele. De RV870 en GT300 zullen wel bijna twee keer zo snel zijn. Het is ook nog maar afwachten hoe goed de drivers van die kaart in het begin zijn. En hoe de boel door blijft schalen. Drivers zullen erg belangrijk worden aangezien DX geemuleerd gaat worden. Dus ik ben erg benieuwd.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • meljor
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 13:02
larrabee zou 32 pentium 1 based x86 cores krijgen. aangezien de huidige ATi en Nvidia chips veel sneller zijn dan wat zo'n 32 core larrabee zou kunnen qua flops (en de r800 en gt300 zeker), zou het best zo kunnen zijn dat ze voor nog meer cores gaan nog om de andere kaarten bij te kunnen houden en dat ze daardoor erg grote chips krijgen.

larrabee klonk best als een heel aardig idee maar ik vrees dat het veel te lang duurt voordat hij daadwerkelijk op de markt komt (we wachten al jaren?).

maarja, het schijnt een geweldige chip te worden om voor te programmeren en het is en blijft natuurlijk het machtige Intel, die net als Microsoft vaak krijgt wat het wil (al kost het even wat extreme investeringen.....)

ben wel benieuw, en een extra speler is nooit verkeerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • meljor
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 13:02
Larrabee zou sneller zijn dan r600 en g80, niet als rv770 en gt200 volgens mij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
meljor schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 21:40:
Larrabee zou sneller zijn dan r600 en g80, niet als rv770 en gt200 volgens mij.
Dat zou ook nog best kunnen. In dat geval is een RV870 of GT300 misschien wel 2x -3x zo snel. In dat geval kunnen ze alleen maar mee doen in het midrange segment. De vraag is dan natuurlijk blijft het hier bij of gaan ze nog door ontwikkelen.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SECURITEH
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 02-06 22:42

SECURITEH

Man of legend.

Ik denk dat het toch aardig naïef zou zijn van Intel als zij denken dat ze direct in het high end segment mee zouden doen tegen ATI/Nvidia.
De tijd zal het leren of Intel dit ook daadwerkelijk door gaat zetten. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snoitkever
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 02-05 23:43
CJ schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 14:05:
Ik kan wel een redelijk goede reden verzinnen waarom ze het zouden willen uitstellen en dat is dat ze nog willen kunnen genieten van het PhysX momentum dat ze nu denken te hebben dankzij games als Mirror's Edge en de Sacred 2 patch.
...
Milk that cow! Toch?
Volgens mij is de HPC markt voor NVIDIA vele malen groter (zeker op termijn) dan die paar verkopen die ze binnehalen wegen PhysX. Ik denk dat NVIDIA heel blij is met het "first mover advantage". Maar goed, dat is speculatie, er is inderdaad misschien wel iets voor te zeggen om het uit te stellen. Lijkt mij echter persoonlijk geen goede zet
oeLangOetan schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 16:01:
[...]

Ik denk niet dat nvidia hun opencl driver gaan uitbrengen voordat amd dat doet (ook al is ie klaar), twee redenen.
1) Hoe later, hoe langer CUDA de enige veelgebruikte gpgpu taal is & hoe meer projecten starten met CUDA als basis (en het aantal stijgt exponentieel).
2) OpenCL zal ervoor zorgen dat nvidia & amd in benchmarks met elkaar vergeleken zullen worden. Ze zullen niet een beta-versie willen uitbrengen maar een redelijk geoptimaliseerde versie die op zijn minst competitief is met OpenCL. Ik vrees dat deze factor er ook voor zorgt dat amd zijn opencl driver enkel aan dicht partners geeft. Amd moet trouwens een OpenCL driver maken voor zijn cpu's & gpu's, meer werk.

Zolang amd geen opencl driver uitbrengt is het dus in nvidia's voordeel om hun driver achter de hand te houden.
Grote bedrijven in de HPC markt zullen nu al lang bezig zijn met OpenCL, nu de standaard vastgesteld is. Ik denk niet dat die bedrijven hun projecten CUDA-only zullen maken om die paar maanden die ze zullen moeten wachten. Bovendien schijnen CUDA en OpenCL veel op elkaar te lijken, dus migratie is makkelijk.
OpenCL van NVIDIA zal inderdaad met AMD vergeleken worden, maar ook daar zie ik geen probleem. G200 is ontworpen voor "stream computing", veel meer dan RV770. Ik denk dat NVIDIA al lang rekening heeft gehouden daarmee.
Astennu schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 21:23:
[...]


LRB zou meer performance hebben dan de GT200 en de RV790 maar niet het dubbele. De RV870 en GT300 zullen wel bijna twee keer zo snel zijn. Het is ook nog maar afwachten hoe goed de drivers van die kaart in het begin zijn. En hoe de boel door blijft schalen. Drivers zullen erg belangrijk worden aangezien DX geemuleerd gaat worden. Dus ik ben erg benieuwd.
Ik zou er niet op rekenen dat de volgende generatie zoveel sneller is. 40nm chips mogen dan wel veel kleiner zijn dan 55nm chips, het energieverbruik schaalt helaas niet zo goed mee. De komende generatie zal dus niet beperkt zijn door chipgrootte, maar energieverbruik.
michaelvt schreef op zaterdag 11 april 2009 @ 20:32:
Het lijkt me wel dat Intel er snoeihard ingaat met zulke die-sizes, dat zullen geen super yields worden.
Kunnen we een keer ophouden over het grote chips == slechte yields verhaal? En zo nee, wil je me dan bronnen geven waaruit blijkt dat die-size grote invloed heeft op yields? Volgens mij is Charlie ooit het hele verhaal begonnen door te zeuren over G200 groottes en yields, en sindsdien wordt het keer op keer herhaald door jan en alleman. Maar waar is het bewijs?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Ik denk dat het wel mee valt. We zullen gewoon een 80-100% boost zien tov de RV770. Zo is het meestal geweest. Alleen de R600 was een uitzondering. Dus dan zie je 60-80% sneller dan de RV790. Lijkt me best wel mogelijk.

En over de Yields:
Grote chips kunnen prima yields hebben. Alleen de kans is groter dat er een chip tussen zit met een defect. Het grootste probleem is dat je aan de randen van de wavers veel ongebruikt laat. Waar je met kleinere chips een grotere kans hebt om er nog net even een tussen te proppen. Dus het grootste nadeel is vooral de kosten. En daar na de kans op slechtere Yields.

[ Voor 47% gewijzigd door Astennu op 12-04-2009 15:21 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Depep
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 15-01 11:24
Snoitkever schreef op zondag 12 april 2009 @ 14:34:
[...]

Kunnen we een keer ophouden over het grote chips == slechte yields verhaal? En zo nee, wil je me dan bronnen geven waaruit blijkt dat die-size grote invloed heeft op yields? Volgens mij is Charlie ooit het hele verhaal begonnen door te zeuren over G200 groottes en yields, en sindsdien wordt het keer op keer herhaald door jan en alleman. Maar waar is het bewijs?
Ik denk dat jij degene bent die ongefundeerd dingen roept. Niet alleen is het vrij logisch dat een grotere die size resulteert in lagere yields (een groter oppervlak betekent nou eenmaal een grotere kans op fouten), een simpele search op Google vertelt je al snel dat het inderdaad ook het geval is. Misschien volgende keer zelf iets meer research doen.

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • michaelvt
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 10-06 17:21

michaelvt

Tweaky Gonzalez

Depep schreef op zondag 12 april 2009 @ 16:11:
[...]


Ik denk dat jij degene bent die ongefundeerd dingen roept. Niet alleen is het vrij logisch dat een grotere die size resulteert in lagere yields (een groter oppervlak betekent nou eenmaal een grotere kans op fouten), een simpele search op Google vertelt je al snel dat het inderdaad ook het geval is. Misschien volgende keer zelf iets meer research doen.
Danku :).

Om nog even terug te komen op het hele Larrabee verhaal. Ik denk dat de eerste versie nog niet echt mee kan komen met ATI (R800)en Nvidia(GT300), maar wanneer intel overstapt naar 32 nm (en dat gaat niet lang meer duren). Voorzie ik dat ze toch wel echt mee kunnen gaan doen met de grote jongens.

Vergeet niet dat ze overal mensen weg hebben gekocht en ze er al jaren mee bezig zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
michaelvt schreef op zondag 12 april 2009 @ 16:40:
[...]


Danku :).

Om nog even terug te komen op het hele Larrabee verhaal. Ik denk dat de eerste versie nog niet echt mee kan komen met ATI (R800)en Nvidia(GT300), maar wanneer intel overstapt naar 32 nm (en dat gaat niet lang meer duren). Voorzie ik dat ze toch wel echt mee kunnen gaan doen met de grote jongens.

Vergeet niet dat ze overal mensen weg hebben gekocht en ze er al jaren mee bezig zijn.
Tja alleen de vraag is hoe snel ze LRB dan kunnen omzetten naar 32nm. ATi en nVidia zitten natuurlijk ook niet stil. Die zullen qua productie proces een half jaar achter liggen omdat ze afhankelijk zijn van TSMC. Maar het wordt wel spannender. Echter verwacht ik niet al te veel van LRB. Misschien in de toekomst maar zeker niet op de korte termijn. Het gaat intel sowie wel lukken als ze er maar genoeg geld door heen drukken. En dat is wel iets waar intel helaas meer dan genoeg van heeft. Dit is ook de rede dat het altijd zo slecht is gegaan met AMD. Enige lichtpuntje was de K8 omdat intel's P4 flopte.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dahakon
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-04-2024
Ik denk dat de Larrabee buiten welke discussie dan ook kunnen houden totdat er werkelijke vergelijkbare benchmarks zijn tussen de Larrabee en AMD/nVidia kaarten. Het maakt namelijk weinig uit hoeveel rauwe kracht Intel in deze chip ramt, zolang ze hun drivers niet op een gelijke hoogte weten te trekken, hebben ze er nog weinig aan. En eenmaal een naam voor slechte GPU-drivers, is het verdomt lastig om daar vanaf te komen. Dat kunnen we wel zien met betrekking tot ATI, die in een ver verleden wat minder aandacht aan de drivers gaf en in een iets recenter verleden Crossfire nog niet helemaal goed had lopen. Mensen blijven jaren lang met een vooroordeel rondlopen dat ze geen ATI moeten kopen vanwege slechte drivers.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oeLangOetan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 05-06 18:00
Snoitkever schreef op zondag 12 april 2009 @ 14:34:
[...]
Grote bedrijven in de HPC markt zullen nu al lang bezig zijn met OpenCL, nu de standaard vastgesteld is. Ik denk niet dat die bedrijven hun projecten CUDA-only zullen maken om die paar maanden die ze zullen moeten wachten. Bovendien schijnen CUDA en OpenCL veel op elkaar te lijken, dus migratie is makkelijk.
Pure migratie van code valt wellicht mee maar als je performante code wilt zal OpenCL ongetwijfeld andere karakteristieken hebben dan CUDA. Aangezien de performantie de "key attribute" is van GPGPU applicaties zie ik geen soepel migratiepad zeker als je wilt dat je code zowel op nvidia als ati kaarten goed presteert.
Alle toepassingen van GPGPU voor HPC zijn eerder feasebility studies dan echte implementaties. Voor HPC is MPI de belangrijkste api en zonder een GPGPU uitbreiding zie ik het gebruik van GPU's niet doorbreken. (Larabee daarintegen kan wellicht rechtstreeks met MPI gebruikt worden).
OpenCL van NVIDIA zal inderdaad met AMD vergeleken worden, maar ook daar zie ik geen probleem. G200 is ontworpen voor "stream computing", veel meer dan RV770. Ik denk dat NVIDIA al lang rekening heeft gehouden daarmee.
Dit is gewoonweg fout... (64-bit FP performance, Compute Shaders, efficiënte local share, cache architectuur etc) de RV770 is op z'n minst evenwaardig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc Rademaker
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 15:50
[...]

Dit is gewoonweg fout... (64-bit FP performance, Compute Shaders, efficiënte local share, cache architectuur etc) de RV770 is op z'n minst evenwaardig.
Ik weet niet of het evenwaardig is hoor, als je kijkt naar de prestaties van Nvidia kaarten in folding @ home, en naar die van ATI, moet je concluderen dat die van Nvidia beter presteren. AFAIK heeft Nvidia een groter deel van zijn die gebruikt voor gpgpu-computing. Ze zijn dus wel 'sneller', maar dat hoeft niet meteen 'beter' of efficiënter te betekenen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 134818

Ik meende dat het in de laatste update van folding/catalyst een stuk recht was getrokken en dat ATI nu bijna net zo snel was.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-06 16:36

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Marc Rademaker schreef op maandag 13 april 2009 @ 10:50:
[...]


Ik weet niet of het evenwaardig is hoor, als je kijkt naar de prestaties van Nvidia kaarten in folding @ home, en naar die van ATI, moet je concluderen dat die van Nvidia beter presteren. AFAIK heeft Nvidia een groter deel van zijn die gebruikt voor gpgpu-computing. Ze zijn dus wel 'sneller', maar dat hoeft niet meteen 'beter' of efficiënter te betekenen.
CJ heeft onlangs nog uitgelegd waar dat aan ligt. De grootte van de packets schijnt hier erg belangrijk bij e zijn. M.a.w. ligt het erg aan de software welek kaart beter presteert.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dahakon
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-04-2024
Marc Rademaker schreef op maandag 13 april 2009 @ 10:50:
[...]


Ik weet niet of het evenwaardig is hoor, als je kijkt naar de prestaties van Nvidia kaarten in folding @ home, en naar die van ATI, moet je concluderen dat die van Nvidia beter presteren. AFAIK heeft Nvidia een groter deel van zijn die gebruikt voor gpgpu-computing. Ze zijn dus wel 'sneller', maar dat hoeft niet meteen 'beter' of efficiënter te betekenen.
Ik vrees dat je een stukje informatie over Folding@home van CJ in naar ik meen het nVidia-draadje hebt gemist. Het hangt er erg van af hoe de client is geoptimaliseerd. Aangezien de architectuur van de RV770 heel erg verschilt met die van de GT200, maakt het zeker uit of de client de ene of de andere kant op is geoptimaliseerd.

Zoals Reinman al aangaf, is er weer wat meer beweging richting de RV770 gpu. In zijn algemeenheid kun je in ieder geval weinig over de werkelijke GPGPU kracht zeggen aan de hand van slechts 1 programmatje.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oeLangOetan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 05-06 18:00
Marc Rademaker schreef op maandag 13 april 2009 @ 10:50:
[...]Ik weet niet of het evenwaardig is hoor, als je kijkt naar de prestaties van Nvidia kaarten in folding @ home, en naar die van ATI, moet je concluderen dat die van Nvidia beter presteren.
Er komt een client van F@H die stukken sneller zal zijn voor de RV770. De huidige versie voor amd kaarten werd geschreven voor de 'oude' R600 architectuur, die geen local share heeft. LS is zeer belangrijk voor de F@H berekeningen, de geüpdate client zou tot 70% van de theoretische flops van de RV770 kunnen gebruiken.[1]
AFAIK heeft Nvidia een groter deel van zijn die gebruikt voor gpgpu-computing. Ze zijn dus wel 'sneller', maar dat hoeft niet meteen 'beter' of efficiënter te betekenen.
Dit is moeilijk te bepalen. In ieder geval heeft nvidia veel meer transistors nodig voor fp64 berekeningen omdat ze daarvoor gespecialiseerde rekeneenheden gebruiken. Amd kan zijn rekeneenheden hergebruiken voor fp64 maar kan dan ook enkel optellen & vermenigvuldigen. Zowel amd als nvidia hebben local share. Amd heeft compute shaders die een nieuw type shader is, dit zal de scheduller complexer maken, etc. Wie nu echt het meest transistors specifiek voor GPGPU heeft is moeilijk te bepalen en misschien niet echt relevant.
Nvidia heeft één heel groot voordeel, CUDA is een volwassen en veelgebruikte compiler waarop veel onderzoek verricht is in de academische wereld & nu ook in een aantal specifieke gevallen in de industrie gebruikt wordt. Het wordt moeilijk voor amd om dit stuk technologie te evenaren.

[1] http://theovalich.wordpre...explained-future-reveale/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Luqueje
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 06-02 20:43
Gerucht van de dag: HD4890X2 is ophanden

Ome Tom

Molecular designer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

2 cores op 1ghz. Deze moet vapor chamber hebben. Maar ik denk zelf eerder dat hij watergekoeld is. Hij zal ook wel meteen een prijskaartje krijgen van 500-600 euro dan. En dat terwijl de hd5870x2 al snel gaat verschijnen.

Bedenk wel dat deze kaart sneller zal zijn dan 2 gtx 285's in sli. Stel je voor als je 2 van deze kaarten in quadfire stopt! Je zult ineens een versnelling van het broeikaseffect in je tuin zien (als je die al hebt) maar oh wat een performance :o

[ Voor 36% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 14-04-2009 07:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Nouja snel. In verhouding misschien wel. Maar die HD58xx zou pas in augustus komen. Dus dat duurt nog wel even :) En 1 GHz core lijkt me wat veel. Al is het niet onmogelijk want dat hebben we al gezien. Het wordt dan in ieder geval wel een knaller !

[ Voor 37% gewijzigd door Astennu op 14-04-2009 07:44 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

OpenGL 3.1 voor professionele ATi-kaarten, Tesselation geïmplementeerd.
ATI Finally Implements Tessellation Technology in OpenGL.

AMD Enables OpenGL 3.0, 3.1 in Drivers for Professional Graphics Cards

ATI, graphics products group of Advanced Micro Devices, has finally allowed game developers to utilize its tessellation technology available in ATI Radeon HD 2, 3, 4-series graphics chips via OpenGL application program interface. In addition, AMD began to offer OpenGL 3.0 support in ATI FirePro professional graphics boards’ drivers.

“AMD’s implementation of OpenGL 3.0 demonstrates our commitment to delivering continued support for the OpenGL API, which is the API of choice for many CAD, digital content creation and scientific application providers,” said Janet Matsuda, senior director of AMD professional graphics business.

ATI introduced tessellation engine that can be programmed using vertex shaders back in the first half of 2007 along with the ATI Radeon HD 2000-series graphics cards, however, the technology could not be used via OpenGL API and has never been utilized via DirectX API by game developers. ATI’s tessellation technology allows creation of additional geometry by graphics processing units, which improves visual quality of video games.

“AMD has long been an active participant in OpenGL API standards work. Extensions, such as tessellation, allow developers to take full advantage of powerful ATI FirePro graphics accelerators that provide performance, stability and visionary innovation for graphics professionals. We look forward to future enhancements that will be available in OpenGL 3.1 and beyond,” said Ms. Matsuda.

AMD has published OpenGL extensions AMD_vertex_shader_tessellator and AMD_GPU_association as a part of its implementation of OpenGL 3.1 spec. These extensions enable improved performance scaling and parallel processing with multiple GPUs and enhanced scene realism through increased geometry detail.

Supported now with ATI Catalyst version 8.583 graphics drivers for ATI FirePro, OpenGL 3.0 marks its own milestone of re-invigoration of this cross-platform 2D and 3D graphics API. OpenGL 3.1 is the newest revision of this industry standard and was announced on March 24, 2009. In upcoming ATI Catalyst software releases AMD plans to continue to expand its support for extensions targeted at future versions of OpenGL, including OpenGL 3.1.

“As a graphics toolkit provider, Redway3d is committed to offering the best 2D and 3D performance to its customers in addition to product quality and stability that fulfill long life maintenance requirements. AMD’s OpenGL extensions such as tessellation help Redway3d support that customer commitment. The OpenGL 3.0 architecture on graphics accelerators such as ATI FirePro creates very promising value potential for the RED engine SDK with zero migration effort,” said Lionel Schmitt, chief executive officer for Redway3d.

OpenGL helps foster innovation and speed application development by incorporating a broad set of rendering, texture mapping, special effects, and other powerful visualization functions. Developers can leverage the power of OpenGL across all popular desktop and workstation platforms, ensuring wide application deployment.
Bron: http://xbitlabs.com/news/...Technology_in_OpenGL.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Flying Dutchman
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 08-06 07:10
Jejking schreef op dinsdag 14 april 2009 @ 13:29:
OpenGL 3.1 voor professionele ATi-kaarten, Tesselation geïmplementeerd.

[...]

Bron: http://xbitlabs.com/news/...Technology_in_OpenGL.html
OpenGL 3.1 ondersteuning zit nog niet in de drivers. Momenteel zijn ze nog OpenGL 3.0. Wellicht dat er een aantal OpenGL 3.1 features al wel in zitten, maar het is zeker nog geen OpenGL 3.1 driver. Zie dit stukje uit je tekst:
AMD has published OpenGL extensions AMD_vertex_shader_tessellator and AMD_GPU_association as a part of its implementation of OpenGL 3.1 spec.
Mooi wel dat tesselation beschikbaar wordt in OpenGL voor AMD videokaarten.

The Flying Dutchman


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Da_maniaC
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 31-05 14:58

Da_maniaC

a.k.a. The Sequenz Pounder

Astennu schreef op dinsdag 14 april 2009 @ 07:43:
Nouja snel. In verhouding misschien wel. Maar die HD58xx zou pas in augustus komen. Dus dat duurt nog wel even :) En 1 GHz core lijkt me wat veel. Al is het niet onmogelijk want dat hebben we al gezien. Het wordt dan in ieder geval wel een knaller !
Het zou me niet verbazen dat ze bij AMD nu al aan het kijken zijn hoe het zaakje schaalt.
Vervolgens geen kaart met 1GHz core uitbrengen en dan straks als ze een die-shrink doen de core snelheid weer wat opvoeren voor een groter performance verschil.

Inventory | Instagram: @sequenzpounder | http://www.zdaemon.org | ZDaemon! Client/Server port for DOOM!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kuhr89
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 08:54
Ik denk dat AMD de 1ghz barriere wil introduceren bij de nieuwe generatie. Kunnen ze daar ook mooi op adverteren. Ik denk zelfs dat de core speed mss nog wel boven de 1ghz zal komen.

Nog een vraagje tussen door:
Ik merk in de CCC dat als ik de kaart op 100% om gewoon te kijken hoe koud ie kan worden en daarna op auto zet, dat de temperatuur altijd op 50-51 komt. Volgens mij wil CCC dat de kaart gewoon 50graden Idle blijft. Anders dan zou die wel harder blijven draaien. Stel ik zet hem op 100% en de kaart wordt 29graden. Daarna doe ik auto en dan gaat de fan op 4% als ik dan iets later kijk staat ie weer op 50graden. Is dat normaal dat ie idle op 50 WIL lopen?

| PS5 PSN: Hitting-Apex89


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Die hd4890x2 is door de partners van amd ontwikkelt. Ik denk dat het goed mogelijk is dat die partners een ongelooflijk snelle hd4890 op waterkoeling maken. Dat hebben we ook bij de gtx295 gezien (hydrocopper). Dat zijn ongelooflijk hoge snelheden die gehaald KUNNEN worden op een reference hd4890 maar niet rendabel zijn voor amd.

ALS amd een hd4890x2 zou uitbrengen dan zou hij tussen de 850 en 900 mhz draaien. Hoogst waarschijnlijk 850. Dit temeer omdat amd dan troepkoelers er op kan plaatsen en zo de prijzen van die dingen omlaag kunnen. Dat verbeterd ook de concurrentie met nVidia. Amd laat kennelijk het betere design aan de partners over. Ik zelf vind dit wel erg vervelend aangezien ik nu moet gaan zitten wachten op een toxic versie. De hd4870 was bloedheet maar stil. De hd4890 is redelijk koel maar maakt herrie. Doe het gewoon is in 1 keer goed. Er waren geruchten dat de hd4890 vapor chamber ging krijgen. Dit ging om de een of andere rede niet door (ik denk dat ze geld aan sapphire moesten gaan betalen en tja dat willen ze niet). Nu zitten we met goedkope troepkoelers. Nvidia's topmodellen hebben stille koelers, waarom ati's topmedellen niet?! We zitten hier toch in het high-end segment. Ik wil wel een tientje meer betalen voor een goede koeler hoor. Ik denk het merendeel wel.

Maargoed, laten we hopen dat het wachten op de toxic versie het waard was :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Als AMD al een HD4890X2 uit gaat (of laat) brengen, dan verwacht ik dat deze niet voor Mei uitgebracht zal worden. In Mei komt nVidia namelijk met de single PCB versie van de GTX295. Als AMD nu al de specs bekend zou maken van een eventuele HD4890X2, dan kan nVidia daar mooi op inspelen en de kloksnelheden van de GTX295 omhoog gooien om een launch te verpesten. Dus tot het moment dat de nieuwe GTX295 er is, is het sowieso het verstandigst om alles te ontkennen of in ieder geval mensen in het donker te laten over een eventuele HD4890X2 en de daarbijhorende kloksnelheden.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Is het niet gewoon zo dat amd samen met partners hieraan werkt en niet alleen? Ik bedoel er is niet heel veel winst uit zo'n high-end model te krijgen. Mij lijkt het alsnog op een soort van hd4890 hydrocopper. Gewoon meer om nV van de troon te stoten. Net als nV met de gtx295 bij ati heeft gedaan. Die gtx295 was nog niet eens goed ontwikkeld. Dat 2 pcb ontwerp was gewoon inefficiënt en kostte te veel van nV en is in feite niet meer dan 2 op elkaar geplakte gpu's. Dat nV het ontwerp wou veranderen en het niet in grote productie nam zijn alleen maar dingen die dit bevestigen. Met het nieuwe pcb ontwerp probeert nV zelf kosten te besparen en de beste gpu te houden tot en met de dx11 hardware. Ati heeft het op zich wel door dat zulke dure gpu's niet veel mensen trekken zeker niet in een tijd van financiele crisis maar het gaat ook om reputatie. Ati probeert gewoon goed te concurreren ook op high-end segment om mensen niet het idee te geven dat nV hoe dan ook beter is, ook al is dat zeker niet het geval in het mid-end segment.

Veel mensen die beginnen met gaming pc's in elkaar zetten/samenstellen voor zichzelf lopen hersenloos op intel en nVidia af. Ik probeer ze vaak uit te leggen dat ati de beste prijs/kwaliteit levert maar ze blijven zeggen: Dat mag wel zo zijn maar nVidia blijft het best voor high-end pc's. Ze worden dus vaak toch heel erg beïnvloedt door het oh zo machtige nVidia. Het is gewoon te opvallend dat ''the crowd'' vaak voor nVidia kiest terwijl de mensen die er echt verstand van hebben vaak toch voor ati kiezen (enthusiasts kiezen vaak toch voor nV vanwege performance). Ik denk nV op dit moment echt zuigt en ati het heel goed doet. Op zo'n beetje alle segmenten. Alleen nV heeft gewoon zo'n high-end-reputatie, of dit nou terecht is of niet. Ati weet dit zelf ook en probeert toch te concurreren in het high-end segment. Die hd4890 mag dan wel niet veel winst opleveren maar het zorgt er toch voor dat de gtx295 gaat verkopen dan nV had verwacht. De aanval is de beste verdediging, niet?

Het is heel ironisch omdat nV dit ook bij ati heeft gedaan. Eerst met de gtx 295 en ook nog met de gtx275. Het is gewoon de laatste tijd zo verschrikkelijk ingesteld op de aanvalsstrategie. Het is gewoon te gek voor woorden dat een gtx 275 in veel benchmarks op review sites beter presteert dan een gtx 285. Hoezo brak driver werk (of eigenlijk gewoon TE ''goed'').

[ Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 14-04-2009 17:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snoitkever
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 02-05 23:43
Astennu schreef op zondag 12 april 2009 @ 15:16:
Ik denk dat het wel mee valt. We zullen gewoon een 80-100% boost zien tov de RV770. Zo is het meestal geweest. Alleen de R600 was een uitzondering. Dus dan zie je 60-80% sneller dan de RV790. Lijkt me best wel mogelijk.
Ik hoop het hoor, ik hoop het. Maar het zou me niets verbazen als het tegenvalt in ieder geval. En aangezien er tegenwoordig veel negativiteit is over het hoge verbruik van GPUs denk ik niet dat NVIDIA en AMD verder gaan dan het verbruik van hun huidige GPUs. Maar vergeet niet dat tot nu toe stroomverbruik nooit zo'n groot issue is geweest. Kaarten met een verbruik van bijna 300 Watt zijn er nog niet zo lang. Ik ben bang dat nu die grens bereikt is, het toch een stuk minder hard zal gaan. Maar we zullen zien.
Astennu schreef op zondag 12 april 2009 @ 15:16:
En over de Yields:
Grote chips kunnen prima yields hebben. Alleen de kans is groter dat er een chip tussen zit met een defect. Het grootste probleem is dat je aan de randen van de wavers veel ongebruikt laat. Waar je met kleinere chips een grotere kans hebt om er nog net even een tussen te proppen. Dus het grootste nadeel is vooral de kosten. En daar na de kans op slechtere Yields.
Kosten zijn absoluut een probleem, dat ben ik met je eens. Ik denk echter wel dat Intel bereid is voor de eerste generatie Larrabee verlies te gaan lijden, om marktaandeel te winnen. Dus zou me niets verbazen als ze daar ook niet teveel van aantrekken.
Depep schreef op zondag 12 april 2009 @ 16:11:
Ik denk dat jij degene bent die ongefundeerd dingen roept. Niet alleen is het vrij logisch dat een grotere die size resulteert in lagere yields (een groter oppervlak betekent nou eenmaal een grotere kans op fouten), een simpele search op Google vertelt je al snel dat het inderdaad ook het geval is. Misschien volgende keer zelf iets meer research doen.
Google ja?
De eerste link is een paper over het snijden van wafers.
De tweede is 10 jaar oud, wat in de wereld van chips betekent dat het antiek is.
De derde is een link naar hetzelfde artikel als de eerste.
De vierde link is een verwijzing naar een Tweakers artikel uit 2000, waar ook geen bronnen worden gegeven voor de assumptie dat grote chips rampzalig zijn voor yields
De vijfde link gaat over chip stacking.

Normaal stop ik na vijf links wel als ik niets relevants tegen kom, maar ik heb de rest van de eerste pagina ook doorgekeken en kwam nog steeds niets bruikbaars tegen. Dus doe me nou eens een plezier, als het zo simpel is, en geef me de cijfers eens. Ik kan namelijk nergens, maar dan ook echt helemaal nergens informatie vinden over yields bij moderne procedee's, laat staan die van Intel. Uiteraard zitten er dan altijd meer fouten/onvolkomenheden in een grote chip dan in een kleinere, maar zolang we niet weten over wat voor percentages aan yield we uberhaupt praten kunnen we nog niets zeggen. Zou Intel er wakker van liggen als ze 20% slechtere yield hebben vanwege de grote? Ongetwijfeld. Zouden ze wakker van liggen van 0,2% slechtere yield? Denk het toch niet. (En als je nu komt met "0,2% slaat nergens op" argument wil ik ook graag harde cijfers zien waarom het nergens op slaat)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 107626

Snoitkever schreef op dinsdag 14 april 2009 @ 17:12:
Normaal stop ik na vijf links wel als ik niets relevants tegen kom, maar ik heb de rest van de eerste pagina ook doorgekeken en kwam nog steeds niets bruikbaars tegen. Dus doe me nou eens een plezier, als het zo simpel is, en geef me de cijfers eens. Ik kan namelijk nergens, maar dan ook echt helemaal nergens informatie vinden over yields bij moderne procedee's, laat staan die van Intel. Uiteraard zitten er dan altijd meer fouten/onvolkomenheden in een grote chip dan in een kleinere, maar zolang we niet weten over wat voor percentages aan yield we uberhaupt praten kunnen we nog niets zeggen. Zou Intel er wakker van liggen als ze 20% slechtere yield hebben vanwege de grote? Ongetwijfeld. Zouden ze wakker van liggen van 0,2% slechtere yield? Denk het toch niet. (En als je nu komt met "0,2% slaat nergens op" argument wil ik ook graag harde cijfers zien waarom het nergens op slaat)
Info over de nieuwste processen zijn natuurlijk confidential. Wellicht dat je iets aan t onderstaande hebt. :) Yields wil je natuurlijk zo hoog mogelijk hebben. Als je bij voorbaat 20% van je omzet kan weggooien dan wordt je daar niet echt vrolijk van. Wat beschouwd wordt als acceptabele yield hangt natuurlijk van meedere factoren af.

Afbeeldingslocatie: http://img264.imageshack.us/img264/517/stukjeinfo.png

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Lol ik heb nooit geluk met OC kaarten en CPU's maar nu bestel ik 2 kaarten voor me broer en je raad het al :(

Beide doen 1000-1200 out of the box. En het zijn ook nog een Voltage Tweak kaartjes dus er zit nog meer in :'(. Morgen maar snel andere voor hem bestellen want deze houd ik toch mooi zelf. Hij doet toch niets met OC en ik ga hier proberen nog meer uit te halen.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-06 16:36

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Heb je Sapphires gekocht?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Nope dit zijn Asus kaarten. Had iemand gewonnen maar krijg het idee dat ze cherry picked zijn. Mooi voor mij dus :P

Edit:

Er zit zo te zien een bug in Cat 9.4 en ik gok in de nieuwe Overdrive. Zodra ik die maar aan zet krijg ik meteen BSOD's in combinatie met Crossfire. Stock gaat alles wel goed.

Ik heb trouwens ook nog wat verbruik testjes gedaan:

Kaart -----------Idle 2d ----- Full load 3d
HD4870 X2 ---- 233 --------- 580
HD4890 OC --- 214 --------- 407
HD4870 CF --- 277 --------- 632

Dit is alleen de kast. (me i7 Setup)

OC is op 1000-1200 en de CF bensh is stock 850-975.

Erg jammer dat die CF setup idle zo veel gebruikt. Die 2e kaart wordt gewoon niet uitgeschakeld. Hopelijk gaat MS hier toch wat aan doen. Want die hebben Hybrid CF en SLI de nek om gedraaid.

Edit. CF power usage was toch iets lager 277 ipv 296. Maar nog een groot verschil.

[ Voor 89% gewijzigd door Astennu op 14-04-2009 21:56 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 291245

Astennu schreef op dinsdag 14 april 2009 @ 20:39:
Lol ik heb nooit geluk met OC kaarten en CPU's maar nu bestel ik 2 kaarten voor me broer en je raad het al :(

Beide doen 1000-1200 out of the box. En het zijn ook nog een Voltage Tweak kaartjes dus er zit nog meer in :'(. Morgen maar snel andere voor hem bestellen want deze houd ik toch mooi zelf. Hij doet toch niets met OC en ik ga hier proberen nog meer uit te halen.
lol jij bent echt erg man hahaha! :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Hoezo erg :P Dat is gewoon de oude DOC spirit die dan weer een beetje naar boven komt :)

Net even de Asus tool geïnstalleerd: 920-1105 werkt in ieder geval maar 1000 core niet in CF. Blijkbaar nekt dat de stabiliteit een beetje. Wel jammer :P

[ Voor 47% gewijzigd door Astennu op 14-04-2009 22:15 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kuhr89
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 08:54
Misschien dat de Asus beter clocken dan de Sapphires.

Volgens mij kun je de Sapphires ook niet instellen met voltage. Tenminste niet met software toch?
De mijne doen Stock gewoon 975/1000. Geheugen wil ook wel op 1100. Moet alleen wel fan op 40% zetten bij een aantal games om geen BSOD te krijgen ;)

| PS5 PSN: Hitting-Apex89


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Ik denk dat ik me windows een beetje gaar gemaakt heb :P hij wil nu ook de single kaarten niet meer clocken. Drivers maar eens deinstalleren en herinstalleren.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Op de reviewsites zie je verreweg het vaakst dat hd4890 die al factory overclocked zijn 970 mhz halen. Dat is al heel mooi. Maar kan betere koeling nou ook helpen bij het overclocken of zit je toch al sneller tegen het limiet van de chip aan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Anoniem: 286793 schreef op woensdag 15 april 2009 @ 07:35:
Op de reviewsites zie je verreweg het vaakst dat hd4890 die al factory overclocked zijn 970 mhz halen. Dat is al heel mooi. Maar kan betere koeling nou ook helpen bij het overclocken of zit je toch al sneller tegen het limiet van de chip aan?
De grootste rek is er bij deze kaarten toch wel uit. Zeker omdat ze voor hoge temps gemaakt zijn. Je zult wel wat winst behalen maar ik heb zelf de ervaring dat dat niet heel veel is. 100% fan speed is vergelijkbaar met een goede andere air cooler alleen die zijn dan stiller. Of je moet naar H2O gaan kijken maar daar zal de winst ook beperkt zijn. Eigenlijk moet je naar sub zero cooling kijken maar dat is gewoon niet handig.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Asus custom design HD4890:

erg groot plaatje

http://www.nordichardware.com/news,9076.html

En de warm-up naar de lancering van de HD4700 is begonnen. De slides beginnen te lekken net als de spec-sheet-PDFjes. Overigens staat er weinig nieuws in.

[ Voor 6% gewijzigd door CJ op 15-04-2009 10:17 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Ik zag die asus kaart gister ook op techpowerup staan. Clocks vallen me wel tegen (900-1000).

Maar dit zou misschien de "TOP" worden in ieder geval niet de Matrix. Ik vind de cooling er wel goed uit zien. Ben benieuwd hoe goed ze clocken.

Powercolor zou ook met een 950 MHz draaiende HD4890 gaan komen. Dus het begint nu wel leuk te worden :)

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-06 16:36

Edmin

Crew Council

get on my horse!

De TOP staat al in de PW (niet leverbaar though) en ziet er gelijk uit als de stock. Nordic beweert dat het over het highest-end model van Asus zou gaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Edmin schreef op woensdag 15 april 2009 @ 10:37:
De TOP staat al in de PW (niet leverbaar though) en ziet er gelijk uit als de stock. Nordic beweert dat het over het highest-end model van Asus zou gaan.
Uhmm dan zit je eigenlijk toch aan de Matrix serie te denken. En dan kloppen die clocks van 900-1000 volgens mij niet. Dan verwacht je eerder 950-1050.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tomcatha
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 21-05-2022
Wat denken jullie wat er aan de hand is met die hd4830's met 800 shaders?

Productie fout?
nep?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Ik vraag me nu echt af: hoe lang duurt het nou precies voordat deze asus kaart uit gaat komen. Ik zit nu namelijk erg te twijfelen of ik de asus neem of de toxic.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Oeps dubbelpost, sorry.

[ Voor 110% gewijzigd door Anoniem: 286793 op 15-04-2009 15:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Depep
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 15-01 11:24
tomcatha schreef op woensdag 15 april 2009 @ 14:03:
Wat denken jullie wat er aan de hand is met die HD4830's met 800 shaders?

Productie fout?
nep?
Voor de duidelijkheid, ik denk dat je doelt op dit artikel op Tweakers. Is het niet zo dat GPU-Z de meeste gegevens gewoon uit een database trekt? In dat geval zou het gewoon een fout van GPU-Z kunnen zijn. Het lijkt me erg zinloos voor ATi om een HD4830 met 800 shaders uit te brengen, aangezien deze wel érg dicht in de buurt komt van de HD4850.

[ Voor 4% gewijzigd door Depep op 15-04-2009 15:59 ]

specs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 134818

Sja in de tijd van de X800GTO2 gingen er ook een heel aantal batches er uit zonder dat de pipelines waren afgesloten.... wie weet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 291245

Anoniem: 286793 schreef op woensdag 15 april 2009 @ 14:47:
Ik vraag me nu echt af: hoe lang duurt het nou precies voordat deze asus kaart uit gaat komen. Ik zit nu namelijk erg te twijfelen of ik de asus neem of de toxic.
Je kan ook tot de zomer wachten en een 5XXX kopen, die prijs technisch gezien alles er waarschijnlijk uit gaat blazen. Weet niet wat voor typ jij bent, maar denk dat je je dan knap lullig voelt met je 4890 die marginaal weinig beter presteert dan zijn voorganger..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Ik ga niet tot de zomer wachten want ik heb op dit moment echt een neiwue pc nodig. Ik zit nu maar al te vaak op een hp met een celeron D die maar al te vaak oververhit raakt en dan een tyfusherrie begint te maken. Gamen, ho maar. Zelfs WoW wou hij niet soepel draaien. Ik ben het ding echt beu en wil een nieuwe. Nu zit ik alleen nog te wachten op een hd4890 met non-refence koeling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-06 16:36

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Dames, kunnen we de 'welke versie ga ik kopen of moet ik wachten'-discussie gewoon weer uit het topic houden? Het heeft wat weinig nieuwswaarde ;)

Verder:
de weinig verrassende slides die CJ al aanhaalde kun je hier zien: http://vr-zone.com/forums...erformance-and-price.html

Niet veel nieuws onder de zon.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xCell
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 28-05 22:39
Anoniem: 286793 schreef op woensdag 15 april 2009 @ 18:00:
Ik ga niet tot de zomer wachten want ik heb op dit moment echt een neiwue pc nodig. Ik zit nu maar al te vaak op een hp met een celeron D die maar al te vaak oververhit raakt en dan een tyfusherrie begint te maken. Gamen, ho maar. Zelfs WoW wou hij niet soepel draaien. Ik ben het ding echt beu en wil een nieuwe. Nu zit ik alleen nog te wachten op een hd4890 met non-refence koeling.
Zelfde verhaal. Ik heb m'n complete pc met uitzondering van een videokaart al besteld en die verwacht ik van 't weekend binnen. Ik wil graag een standaard overclockte 4890 met een non-reference koeler. Dus zoiets als die Asus van de frontpage of één met een vapor-x chamber (toxic?).

Het zure is dat ik nergens een releasedata oid kan vinden. En ik was niet van plan om meer dan 2 weken te wachten. Ach, we zien het wel. Anders toch zelf een custom koeler installeren.

Ik snap dat dit geen nieuwswaarde heeft maar misschien dat iemand ons kan voorzien in een kleine indicatie met betrekking tot leverdata.

[ Voor 6% gewijzigd door xCell op 15-04-2009 19:28 ]

if it ain't broke, break it and learn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • meljor
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 13:02
die vraag is nu al erg vaak gesteld (bijna dagelijks door ritsaart aangehaald..)

genoeg zo lijkt me?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Indy91
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 31-01 14:21
Op VR-Zone is een leuk artikel geplaatst over hoe je een HD4890 hoger kan klokken dan het limiet in CCC (1000 GPU/1200 Mem), met behulp van RivaTuner: Increasing Voltages & Extreme OC HD 4890 Using RivaTuner

AMD CPU FX-8350@4,4GHz | Scythe Fuma | Scythe Kaze Master II | Asus M5A97 Rev.2 | Sapphire RX 480 Nitro OC+ | 16GB Geil Black Dragon DDR1600 | 480 Sandisk Ultra II SSD | Corsair GamingSeries 800Watt | Creative Tactic 3D Alpha | Corsair Gaming M65


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kuhr89
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 08:54
Indy91 schreef op donderdag 16 april 2009 @ 10:37:
Op VR-Zone is een leuk artikel geplaatst over hoe je een HD4890 hoger kan klokken dan het limiet in CCC (1000 GPU/1200 Mem), met behulp van RivaTuner: Increasing Voltages & Extreme OC HD 4890 Using RivaTuner
dat is inderdaad een heel leuk en handig artikel.
Ik zal er in de mei vakantie eens naar gaan kijken!! Core op 1ghz klinkt goed in de oren. Die van mij doet dat niet stock..

| PS5 PSN: Hitting-Apex89


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Indy91
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 31-01 14:21
Op techPowerUp is te lezen dat een bedrijf genaamd "Triplex" een HD4830 heeft ontwikkeld die géén externe 6-pins PCI-E aansluiting nodig heeft: Triplex Designs Radeon HD 4830 Without Auxiliary Power Connector
A relatively unknown company, Triplex, has designed a Radeon HD 4830 graphics accelerator that does not require the 6-pin PCI-Express power connector. This is especially interesting for two reasons: that it is RV770, and that it runs at reference clock speeds despite shedding its traditional power design. Spotted on XtremeSystems, this engineering sample PCB features a 2+1 phase power design, that draws all its power from the PCI-Express slot.

AMD CPU FX-8350@4,4GHz | Scythe Fuma | Scythe Kaze Master II | Asus M5A97 Rev.2 | Sapphire RX 480 Nitro OC+ | 16GB Geil Black Dragon DDR1600 | 480 Sandisk Ultra II SSD | Corsair GamingSeries 800Watt | Creative Tactic 3D Alpha | Corsair Gaming M65


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Is er toevallig al wat gelekt voor de HD4700-reeks m.b.t. de launch?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Jejking schreef op donderdag 16 april 2009 @ 15:22:
Is er toevallig al wat gelekt voor de HD4700-reeks m.b.t. de launch?
Misschien laten ze die samen vallen met de release van de Phenom II 955 en AMD OverDrive 3.0 ? Die komen er namelijk ook aan.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Olaf van der Spek
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Het verbruik in idle mode is nog steeds significant. Heeft AMD nog plannen voor hybrid power?

Ik zit me ook af te vragen of het niet nu al mogelijk is softwarematig je hele videokaart uit te schakelen en dan de IGP te gebruiken (en handmatig de videokabel om te pluggen).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • prOnorama2
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 08-06 18:36
Volgens mij moet je de kaart dan echt fysiek verwijderen anders trekt hij nog steeds stroom via het PCIe slot (zelfs als je de kaart in het bios uitschakelt en IGP selecteert en de videokabel in bijv. een onboard HDMI/DVI slot prikt).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apoca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 10-06 19:36

Apoca

Array Technology Industry

Een pagina terug had CJ toch al een linkje met nieuws over de HD4770.

Wil wel eens weten hoe dat ding het gaan doen tegen over de HD4850. Omdat de prijs gewoon laag gaat zijn is dat wel intressant. Of het verschil groot gaat worden.

Asus C6E / Ryzen 9 5950X / AMD RX 6900 XT / G.Skill Flare X 32GB / Noctua NH-U12A / Corsair HX750i


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

meljor schreef op woensdag 15 april 2009 @ 20:00:
die vraag is nu al erg vaak gesteld (bijna dagelijks door ritsaart aangehaald..)

genoeg zo lijkt me?
Lijkt me wel genoeg zo ja. Cj had een week geleden gezegd: volgende week, dus misschien komen ze vrijdag of zo. Het is alleen jammer dat er geen precieze releasdata zijn. Maargoed genoeg erover.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 07-04 15:29

frankknopers

Goud is geen geld

Jejking schreef op donderdag 16 april 2009 @ 15:22:
Is er toevallig al wat gelekt voor de HD4700-reeks m.b.t. de launch?
De kaart moet begin mei gelanceerd worden. De review samples van de HD4700 serie zijn al een tijdje geleden uitgegeven, dus ik verwacht dat het wel een hard-launch wordt. Qua prestaties zit ie tussen de HD4830 en de HD4850, terwijl het stroomverbruik op ongeveer 80 watt TDP ligt (de HD4850 is 110 watt TDP).

De kaart gebruikt GDDR5 icm 128-bits bus, waardoor de geheugenbandbreedte op het niveau van de HD4850 ligt. Qua ruwe rekenkracht zit ie dicht tegen de HD4850 aan met 960 GFlops (HD4850 = 1TFlop). Verder geen nieuwe features dacht ik, gewoon een derde generatie DX10.1 kaart van AMD :)

Goud is geen geld


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dirkjesdirk
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 10-06 17:22
Jejking schreef op donderdag 16 april 2009 @ 15:22:
Is er toevallig al wat gelekt voor de HD4700-reeks m.b.t. de launch?
Fudzilla:
Presentation slides for ATI’s upcoming 40nm RV740-based HD 4770 have leaked, and are suggesting that this card will be the king of the $99 turf for a while.

The reasons for this are plenty – the performance you get for this money used to cost a small fortune a couple of years back, and it seems ATI has developed a taste for delivering excellent goods for low buck.

The slides show the HD 4770 beating the 8800GT/9800GT at some pretty high resolutions, and considering that 9800GT costs anywhere between $120-140, Nvidia will be in a world of pain when it comes to price adjustments.

Grootgebruiker van MS Word. Maar het wordt nooit perfect...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Op VR-Zone staan de slides niet meer in ieder geval. Google is mijn bitch, maar niet op dit moment helaas :/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Olaf van der Spek schreef op donderdag 16 april 2009 @ 16:17:
Het verbruik in idle mode is nog steeds significant. Heeft AMD nog plannen voor hybrid power?

Ik zit me ook af te vragen of het niet nu al mogelijk is softwarematig je hele videokaart uit te schakelen en dan de IGP te gebruiken (en handmatig de videokabel om te pluggen).
Nope. nVidia ook niet. Microsoft heeft de stekker er uit getrokken en gezegd dat dit niet meer mag op het Windows OS. Waarom pressies weet ik niet maar ik vind dit heel erg zonde. Dit is ook de rede dat een CF setup idle al 50-70 watt meer verbruikt dan een X2 kaart.
frankknopers schreef op donderdag 16 april 2009 @ 21:34:
[...]

De kaart moet begin mei gelanceerd worden. De review samples van de HD4700 serie zijn al een tijdje geleden uitgegeven, dus ik verwacht dat het wel een hard-launch wordt. Qua prestaties zit ie tussen de HD4830 en de HD4850, terwijl het stroomverbruik op ongeveer 80 watt TDP ligt (de HD4850 is 110 watt TDP).

De kaart gebruikt GDDR5 icm 128-bits bus, waardoor de geheugenbandbreedte op het niveau van de HD4850 ligt. Qua ruwe rekenkracht zit ie dicht tegen de HD4850 aan met 960 GFlops (HD4850 = 1TFlop). Verder geen nieuwe features dacht ik, gewoon een derde generatie DX10.1 kaart van AMD :)
Jep ik ben erg benieuwd naar de overclockbaarheid. Daar aan kunnen we misschien wel zien hoe volwassen het 40nm proces op dit moment is. nVidia gaat echt problemen krijgen met haar marges aangezien die 9800 GT een stuk duurder is + langzamer.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Jejking schreef op vrijdag 17 april 2009 @ 01:15:
Op VR-Zone staan de slides niet meer in ieder geval. Google is mijn bitch, maar niet op dit moment helaas :/
VR-Zone werd vriendelijk gevraagd door AMD of ze het wilden verwijderen.

Je kan sommige slides echter ook terug vinden in de meer recentere HD4890 reviews zoals de Innovation vs Rebranding slide. Oh en het zou kunnen dat de HD4700 serie nog deze maand gelanceerd wordt.

[ Voor 25% gewijzigd door CJ op 17-04-2009 10:52 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bullus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12-09-2024
Hier nog slides van de HD4700
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=292117

Afbeeldingslocatie: http://www.techpowerup.com/img/09-03-31/52b.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.techpowerup.com/img/09-03-31/52c.jpg

Afbeeldingslocatie: http://en.expreview.com/img/2009/03/31/HD4770spec.jpg

[ Voor 60% gewijzigd door Bullus op 17-04-2009 11:09 ]

|2600k|Asus 290|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
CJ schreef op vrijdag 17 april 2009 @ 10:52:
[...]


VR-Zone werd vriendelijk gevraagd door AMD of ze het wilden verwijderen.

Je kan sommige slides echter ook terug vinden in de meer recentere HD4890 reviews zoals de Innovation vs Rebranding slide. Oh en het zou kunnen dat de HD4700 serie nog deze maand gelanceerd wordt.
Zou misschien 23-25 April kunnen zijn als ook een nieuwe Phenom II 945 (weet niet meer of de 955 ook meteen uit kwam of dat die later komt) uit komt en AMD OverDrive 3.0.

[ Voor 6% gewijzigd door Astennu op 17-04-2009 11:59 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Splinter Cell
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 10-06 23:03

Splinter Cell

Glasvezel MASTER RACE

HD 4890 X2 unlikely
We have investigated if any of ATI’s partners will actually make an HD 4890 X2 card powered with two RV790 chips and most of them are negating that they plan do make such a card.

With a moderate clock, this card should be possible, it would draw a lot of power as HD4890 has maximal board power of 190W but still a dual card could be possible.

ATI said that it doesn’t plan to bring such a card, but we were told before that partners could do it, but partners said that the performance of dual X2 4980 card would not be enough to beat GTX 295 and therefore doesn’t make much sense to make it.

At this point we are not aware that someone will make an HD 4890 X2 card, but if the partner decides to go this direction, ATI can provide materials and some support to make such a project alive.
http://www.fudzilla.com/i...k=view&id=13228&Itemid=34

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Indy91
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 31-01 14:21
Ik weet het niet hoor.

Ik heb de laatste tijd nog diverse berichten gelezen op Techzine, TomsHardware en Hardware Info (PC Games Hardware interview) dat er juist wél enkele kaartenbouwers bereid zijn om de HD4890 X2 te bouwen.

Interview Youtube: klik

AMD CPU FX-8350@4,4GHz | Scythe Fuma | Scythe Kaze Master II | Asus M5A97 Rev.2 | Sapphire RX 480 Nitro OC+ | 16GB Geil Black Dragon DDR1600 | 480 Sandisk Ultra II SSD | Corsair GamingSeries 800Watt | Creative Tactic 3D Alpha | Corsair Gaming M65


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Ja en Nee. Ja de HD4890 gebruikt meer stroom. Ik heb gemeten dat het verbruik van een DH4890 CF setup 45 watt hoger is dan dat van een HD4870 X2. Nu zal een X2 denk ik ook iets minder gebruiken dan twee losse kaarten. Dus ik denk dat het verschil dan nog iets van 20-30 watt is. Goed te doen lijkt mij. Je moet alleen wel een iets betere cooler maken want de huidige wordt met een 30 watt load extra wel een stuk luidruchtiger. Er zijn al merken zoals Gainward en Asus die al een aangepaste cooler voor de X2 hebben.

Ik denk ook dat ze de GTX295 er mee kunnen verslaan. Zeker als ze die core clocks op 875-900 zetten.

Maar goed we zullen het wel zien.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik zou niet te veel op dat Youtube interview af gaan. Die gozer is een marketingpuppet die alleen de standaard info weet op te lepelen. Vraag hem details over de techniek er achter en hij staat met z'n mond vol tanden. ;)

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 09-06 13:17

Format-C

Tracing Rays

Wanneer komt het jubileumtopic CJ? :)

100 topics!! *O*

Netjes hoor. Gefeliciteerd alvast. ;) d:)b

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KiLLaHeRTz
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 06-04 14:50
RappieRappie schreef op vrijdag 17 april 2009 @ 14:00:
Wanneer komt het jubileumtopic CJ? :)

100 topics!! *O*

Netjes hoor. Gefeliciteerd alvast. ;) d:)b
Kan niet wachten _/-\o_

Maare, dan wel om het te vieren, extra info over de R800 :9~

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 291245

Hulde aan ons graka-orakel ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • penetreerbeer
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 31-03 21:55
Ik post hier even iets van Xbit labs, die ik al in het AMD topic gepost heb. Het artikel is een interview met Tom Sonderman van Globalfoundries. Er waren twee antwoorden die ik waardig vond om hier bij ATI te posten: (en hopelijk is dit hier nog niet voorbijgevlogen)

Source: Xbit labs
X-bit labs: It is rather well known that the vast majority of chips are produced using rather mature process technologies, e.g. 65nm and older. However, the first bulk process tech Globalfoundries will launch is 32nm tech. Isn’t such a plan too ambitious?

Tom Sonderman: We don’t believe so. 32nm bulk silicon is already running in Dresden and we’ll be ready to accept customer designs later this year with an aggressive production ramp in 2010. We have proved time and time again (90nm, 65nm, 45nm) that we can adopt leading-edge technologies at mature yields as well or better than anyone else in the industry. We expect this trend to continue with 32nm.

X-bit labs: When does AMD plan to start outsourcing its chipset and graphics chip production to Globalfoundries?

Tom Sonderman: We intend on competing for AMD’s graphics business in the 32nm/28nm technology node.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Dat is wel interessant ja. MAar goed Production ramp in 2010 dus kan ook eind 2010 zijn. En intel zit dan ook al op 32nm. Maar goed dan krijgen we wellicht wel de eerst kaarten met 32nm die niet van TSMC komen. Ik gok dat we rond die tijd op de R900 zitten.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Windows 7 to natively support HD 4890 and HD4770

AMD has scored a nice victory and it looks like they will get their drivers for HD 4890 and HD 4770 cards on the Windows 7 installation disk.


We are not sure if these drives will be the best one at the time of Windows 7 release but at least they will work out of the box and we are sure that Nvidia will try to strike such a deal for its top models.

We are not sure what happens with the previous models but since ATI has Catalyst there is a chance that much more ATI cards will be natively supported by Windows 7. The question if the 3D acceleration will also get supported out of the box remains unanswered but we can recommend that once you get Windows 7 final and if you have the latest Radeon card, simply go and get the latest drivers to ensure that your games run fast.

Windows 7 is we still hope scheduled for release in 2009 but we don’t know any fixed date except it should happen in the second half of 2009.


http://www.fudzilla.com/i...sk=view&id=13231&Itemid=1

HD 4890 X2 unlikely


We have investigated if any of ATI’s partners will actually make an HD 4890 X2 card powered with two RV790 chips and most of them are negating that they plan do make such a card.


With a moderate clock, this card should be possible, it would draw a lot of power as HD4890 has maximal board power of 190W but still a dual card could be possible.

ATI said that it doesn’t plan to bring such a card, but we were told before that partners could do it, but partners said that the performance of dual X2 4980 card would not be enough to beat GTX 295 and therefore doesn’t make much sense to make it.

At this point we are not aware that someone will make an HD 4890 X2 card, but if the partner decides to go this direction, ATI can provide materials and some support to make such a project alive.


http://www.fudzilla.com/i...sk=view&id=13228&Itemid=1

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • penetreerbeer
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 31-03 21:55
Anoniem: 286793 schreef op vrijdag 17 april 2009 @ 21:59:
...

http://www.fudzilla.com/i...sk=view&id=13231&Itemid=1

HD 4890 X2 unlikely


[i]We have investigated if any of ATI’s partners will actually make an HD 4890 X2 card powered with two RV790 chips and most of them are negating that they plan do make such a card.

...
Had je deze topic een beetje gevolgd dan had je al geweten dat de HD4890 X2 er wel degelijk aan zal komen. Denk dat CJ dit al meerdere malen aangegeven heeft. En persoonlijk geloof ik CJ meer dan Fudzilla.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 286793

Ik post gewoon het ''nieuws'' van fudzilla. Wat je wilt geloven, geloof je maar. Ik volg DIT topic altijd maar als je het zo goed weet dan had je ook door kunnen hebben dat dit niet een selectief nieuws-topic is. Het is niet de bedoeling dingen hier te posten die je wilt geloven. Nieuws is nieuws, positief of negatief. Nu was dit niet echt neiuws maar meer een bericht van fudzilla.

Het zou mij niet verbazen als een x2 komt. Persoonlijk vind ik het energieverbruik van een hd4870x2 al belachelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

Anoniem: 286793 schreef op zaterdag 18 april 2009 @ 16:35:
Ik post gewoon het ''nieuws'' van fudzilla. Wat je wilt geloven, geloof je maar. Ik volg DIT topic altijd maar als je het zo goed weet dan had je ook door kunnen hebben dat dit niet een selectief nieuws-topic is. Het is niet de bedoeling dingen hier te posten die je wilt geloven. Nieuws is nieuws, positief of negatief. Nu was dit niet echt neiuws maar meer een bericht van fudzilla.

Het zou mij niet verbazen als een x2 komt. Persoonlijk vind ik het energieverbruik van een hd4870x2 al belachelijk.
Ben het helemaal met je eens. Alle respect voor bijna 100 topics van CJ en de grote inzet van zijn kant maar dit is niet de grote CJ show. Hij heeft het vaak goed maar for all we know is hij een guerilla marketeer in dienst van AMDATI...... O-)

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mdcobra
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 16:51

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
Uhmmm als je dat zo leest en het eerste gerucht klopt zou de RV870 in Augustus komen en de GT300 ergens eind nov/dec.

Lijkt een beetje op de R300 vs NV30 :) toen was AMD ook een maand of 3 eerder. Hopelijk voor AMD is het weer zo'n situatie. Echter vrees ik dat de GT300 ook een monster zal zijn. nVidia gaat niet snel weer zo'n fout maken. Net als intel niet nog een keer een 2e P4 zal maken.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oet
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 08-06 17:13

Oet

[DPC]TG & MoMurdaSquad AYBABTU

Kom maar op inderdaad. Dan zing ik het nog wel ff uit met m'n DX9 kaartje, gaan we direct over naar een DX11 :D

Ik mag hopen dat dit waar is.

There are 11 kind of people in the world, ones that can read binary, ones that can't and ones that complain about my signature
PC Specs | Mo Murda Squad Clan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • winwiz
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 15:13
Astennu schreef op zaterdag 18 april 2009 @ 21:13:
Uhmmm als je dat zo leest en het eerste gerucht klopt zou de RV870 in Augustus komen en de GT300 ergens eind nov/dec.

Lijkt een beetje op de R300 vs NV30 :) toen was AMD ook een maand of 3 eerder. Hopelijk voor AMD is het weer zo'n situatie. Echter vrees ik dat de GT300 ook een monster zal zijn. nVidia gaat niet snel weer zo'n fout maken. Net als intel niet nog een keer een 2e P4 zal maken.
Vergeet niet dat ze al jaren bezig zijn.... Dat ATI heel sterk uit de hoek is gekomen met de R700 zal wel invloed hebben op de GT300 maar of ze het hele design aan kunnen passen betwijfel ik.

Ryzen 5950x + 32GB GSKILL @3600 op Rog Strix Gaming E x570 + Asrock Phantom Gaming 6800XT+ Gigabyte Aorus FV43U Zwart + DS1621+ + DS414 + MacbookPro 16" 2021 + Mac Mini M4 Pro + Tesla MY RWD 2023 BYD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 05-06 17:35
winwiz schreef op zaterdag 18 april 2009 @ 22:32:
[...]


Vergeet niet dat ze al jaren bezig zijn.... Dat ATI heel sterk uit de hoek is gekomen met de R700 zal wel invloed hebben op de GT300 maar of ze het hele design aan kunnen passen betwijfel ik.
True maar nVidia heeft veel moeite gedaan voor de shaders in de G80. Ik denk dat ze die basis nog een keer zullen gebruiken. Tot nu toe hebben ze niet al te veel aan die shaders verandert. Misschien omdat ze zo moeilijk waren om te maken was het niet makkelijk om er even DX10.1 shaders van te maken ? Ik gok dat ze dat bij de GT300 wel gedaan hebben. Wat ATi van RV670 naar RV770 een beetje heeft gedaan. En dat ze gewoon voor een grote maar toch krachtige chip zullen gaan beetje alla GT200.

Het gaat zeker spannend worden. Ik ben heel erg benieuwd wie er straks gaat winnen.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Om een DX10.1 kaart te maken moet nVidia niet zo zeer veranderingen toepassen aan hun shaders... ze moeten hun texture units dan grondig aanpassen om zaken als Fetch4/Gather4 aan te kunnen. Dat is een wat grotere ingreep dan simpelweg de shaders naar DX10.1 op te waarderen.

Het jubileum topic komt er overigens dit weekend aan. Misschien vannacht nog. Een tipje van de sluier, het bevat voor deze ene keer de geschiedenis van alle Radeons en nog een stuk voorgeschiedenis vanaf de ATI EGA Wonder, naar de Mach serie tot aan de Rage. Alleen dat kost nog effe wat extra moeite om in elkaar te flansen. Ik heb me er een beetje op verkeken. :+

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Edmin
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 10-06 16:36

Edmin

Crew Council

get on my horse!

Als dank beloof ik hem van voor naar achter te lezen! ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Avalaxy
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 16:50
CJ schreef op zaterdag 18 april 2009 @ 23:44:

Het jubileum topic komt er overigens dit weekend aan. Misschien vannacht nog. Een tipje van de sluier, het bevat voor deze ene keer de geschiedenis van alle Radeons en nog een stuk voorgeschiedenis vanaf de ATI EGA Wonder, naar de Mach serie tot aan de Rage. Alleen dat kost nog effe wat extra moeite om in elkaar te flansen. Ik heb me er een beetje op verkeken. :+
Respect _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Het nieuwe topic komt er zo aan. Er kunnen nog wat fouten in de tekst zitten, maar het is nu een beetje laat om alles door m'n persoonlijke PR manager te laten keuren. Die mag er de komende week naar kijken. :+

Edit: Deeltje 100:

*O* [Algemeen] ATi Nieuwsdiscussie Topic - Deel 100 *O*

[ Voor 20% gewijzigd door CJ op 19-04-2009 03:33 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ultraman
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 14:53

Ultraman

Moderator Harde Waren

Boefje

Op naar deel 128 ;)

Als je stil blijft staan, komt de hoek wel naar jou toe.

Pagina: 1 ... 5 6 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Dit is een NIEUWSDISCUSSIE topic, geen helpdesktopic voor simpele vraagjes rond ATi kaarten. Als dergelijke vragen een eigen topic waard zijn, stel ze daar. Zijn ze geen eigen topic waard, stel ze niet maar ga zelf op onderzoek uit. Post ze niet hier!

Daarnaast mogen pics max 600p breed zijn. Heb jij grotere? Resize ze voor je ze post!

Verder is gezeur over levertijden, slowchat ("ik heb er net eentje besteld!") of posten van prijzen (post dat in Pricewatch, dan hebben anderen er ook wat aan!) niet de bedoeling.

Niets in deze topicwaarschuwing is nieuw, helaas moet ik toch constateren dat sommigen steeds weer dit soort posts doen. Eenmalig kun je een modbreak verwachten, maar doe je het vaker, dan kun je een pushmesssage, waarschuwing of erger verwachten. En ja, dat vinden we zelf ook kinderachtig, dus laat het niet zo ver komen!