jspr360 schreef op maandag 12 oktober 2020 @ 14:03:
[...]
Vorig jaar met 4 volwassen mannen op vakantie gegaan in M3 (2 ski sets + 1 snowboard). Plankje gemaakt voor op de armsteun. Ski/snowboard spullen op dit plankje en hoedeplank gelegd. Alles uiteraard netjes vastgemaakt zodat het niet kon gaan schuiven/vliegen in geval van ongeluk.
Was een tip van iemand op het wintersport forum. Was een perfecte oplossing voor het missen van een skiluik..
Klinkt interessant, heb je daar toevallig een foto van hoe je dat hebt gedaan?
Snarf70 schreef op maandag 12 oktober 2020 @ 14:40:
[...]
Tip van mij: ga lekker ter plaatse huren. Altijd het beste materiaal en geen gemekker met boxen/skiluiken/verbruik/ruimte. Kost wellicht iets meer na een jaar of 4 maar voorkomt een hoop gedoe. Jaren zelf ski’s meegenomen maar ik ben er klaar mee.
Weet niet waar jij heengaat, maar ik heb zelden de echte goede snowboards gezien bij de verhuur. Meestal gewoon generieke Burton boards, niet slecht, maar heb dan toch 100x liever mijn eigen board en bindingen dat ik door en door ken. Geen idee hoe dat met ski's zit maar met snowboards zijn er heel veel verschillende soorten en de onderlinge verschillen merk je meteen.
Zit er nu aan te denken om deze te kopen, de MFT BackBox:
Volgens een test die Bjorn gedaan heeft in
YouTube: Tesla Model 3 with roof box on tow hitch zorgt een skibox op de trekhaak voor 0% extra verbruik, en zou het zelfs in zeldzame gevallen voor minder verbruik kunnen zorgen door de verandering in de aerodynamica.
Is wel een prijzig dingetje, alles bij elkaar zit je op 1000 euro. Gelukkig kan ik het geheel zakelijk aftrekken en valt het ook nog eens onder de KIA regeling. Netto gaat het me dan waarschijnlijk maar ~350 euro kosten.
Een "roof rack" van Tesla kost ook al 480 euro, en dan komt er een skidrager of een skibox bij. Zit je al bijna op het bedrag van de MFT BackBox, maar dan ook met het risico op een kapot dakraam en veel meer verbruik.
Ben er nog niet helemaal over uit wat ik doe, maar ben zeker van plan om wat ik dan ook doe, uitvoerig te gaan testen qua verbruik op weg naar wintersport en hier te rapporteren.