Ik ben ook weer terug van vakantie uit Italië. De terugweg hebben we in één dag gedaan.
Conclusie: met een ICE doe je het amper sneller en kom je vermoeider aan. Ik blijf onder de indruk van het concept wat Tesla heeft neergezet met het SuC netwerk en de accu koeling. (forse) degradatie bij extremere autobahn trajecten lijkt (op basis van deze n=1 data) een serieus issue.
Wat statistieken:
Afstand 1213km,
Rijtijd 11h 6m;
Verbruik: 203wh /km
Laadtijd 2h 28 min
Aantal laadstops: 8
Gemiddelde laadtijd per stop 18 minuten
DC geladen: 189kWh
Gemiddelde laadsnelheid 82kW
Vertrek 6:40 - aankomst 20:40
Totaal
Afstand 3266km
Gemiddeld verbruik 162wh/km.
De terugweg heb ik bewust wat vaker gestopt omdat ik geen concessies wou doen aan de maximum snelheid én zoveel mogelijk op de +100kW wave wilde laden. In de middag en de avond hebben we wel een langere laadstop gemaakt om ook voor de inwendige mens te zorgen
Helaas niet verder gekomen dan een gemiddelde snelheid van 125 per stretch, veel wegwerkzaamheden en druk, hierdoor ook een hoog verbruik door "jojo driving". Ik zou het traject nog wel een keer willen doen alleen dan in de nacht.
Verbruik van avg +110kmh stretches
Verschil tussen de zuinigste en onzuinigste avg 120kmh stretch (grappig om te zien wat de impact is van een contante rijstijl vs jojo rijstijl op het verbruik)
heenweg

terugweg
Als gezin waren we overigens wel zeer content met de manier van rijden, erg comfortabel met de geforceerde laadpauzes!
Waar ik minder content mee ben is de
degratie.
Op de terugweg heb ik vele malen extremer gereden dan op de heenweg ten aanzien van JOJO driving en vmax. Heenweg was de degradatie volgens ABPR slecht .1%, naar 6.1% de terugweg
.8% naar 6.9^%!!!

. Op deze manier is een accupakket geen lang leven beschoren.
Netto cap is nu 47.5kWh (dit was op de heenreis nog 47.9kWh)
Teslafi
Dit onderstreept mijn eerdere gevoel bij autobahn avonturen dat de aandrijflijn teveel vraagt van het accupakket bij langdurige belasting. Misschien ook niet heel gek voor een <50kWh pack wat soms langere tijd >160kW moet leveren. Ik denk dat Tesla bij het design teveel oog heeft gehad voor de folder specificaties en te weinig aandacht heeft gehad voor autobahn avonturen, best zorgelijk!
Daarnaast had ik ook het gevoel dat de performance veel eerder gecapped wordt bij een lageren SoC dan mijn autobahn avontuur eerder dit jaar in januari.
Deze degradatie waardes beloven nog wat voor de toekomst....
Ik ben benieuwd naar de autobahn avonturen en ervaringen van @
Stef87 @
BlakHawk in het kader van degradatie.
[
Voor 9% gewijzigd door
revolution-nl op 15-09-2020 16:10
]
Vroemt met EV | 10.000WP | 14kWh Thuisaccu | 2x MHI SRK/SRC 35 ZS | LG-WH27s Boiler