Ik heb voor EAP gekozen. En dan krijg je:
Automatisch wisselen van rijstrook
Dat is dus knipperlicht aanzetten en hij zou wisselen. Maar, het werkt eigenlijk niet zo goed. Het is te traag (je knippert al eventjes voordat hij in beweging komt) en als het niet binnen x seconden voltooid is, onderbreekt het systeem op een uiterst oncomfortabele manier. Degene achter je zullen denken dat je niet oplet of dronken bent.
Navigeren op AutoPilot.
De Tesla doet vanaf de oprit tot aan de afrit voorstellen om van rijstrook te wisselen, als je het aanzet. Je moet de voorstellen bevestigen met je richtingaanwijzer. Werkt eigenlijk ook niet zo goed. Doet vaak voorstellen waar ik helemaal niet op zit te wachten, en bij sommige splitsingen waarbij de middelste rijstrook op het laatst ook nog splitst (zoals bijvoorbeeld
hier) snapt hij er niets van, omdat de navigatiedata waarschijnlijk zegt dat er vanaf het begin al 4 rijstroken beschikbaar zijn.
Automatisch inparkeren
Dit werkt eigenlijk wel best goed. Maar je kunt eigenlijk alleen achteruit inparkeren in een vak. Of fileparkeren voor of achter een andere auto. Ik gebruik het best vaak. Het is niet snel, maar met het slagschip van een Model Y met de nogal grote draaicirkel is het wel erg makkelijk.
Gisteren voor het eerst meegemaakt dat de auto halverwege het parkeren opeens stopte en vroeg om het stuur over te nemen. Hij vertrouwde het niet meer. Prima, maak ik het af. Jammer, maar kan gebeuren.
Dumb/Smart summon
Ik heb Dumb summon al een paar keer nuttig kunnen gebruiken met krappe parkeerplaatsen en het moeten plaatsen van een Maxi-Cosi. Maar alle sterren moeten echt op 1 lijn staan, je moet heel dicht bij het voertuig zijn, maar weer niet te dicht (want dan krijg je 'wachten op voetganger'), etc etc. Had verwacht dat dit beter zou werken eerlijk gezegd.
Smart Summon is één grote grap. Nog nooit werkend gekregen.
---
Al met al is het automatisch inparkeren voor mij het meest nuttige. Doe ermee wat je wilt.
[
Voor 13% gewijzigd door
xFeverr op 12-02-2025 15:11
]