*knip* geen provocaties verder escaleren s.v.p., maak voortaan een topic report aan.
[ Voor 51% gewijzigd door defiant op 10-03-2022 23:39 ]
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
*knip* geen provocaties verder escaleren s.v.p., maak voortaan een topic report aan.
[ Voor 51% gewijzigd door defiant op 10-03-2022 23:39 ]
Niemand wil dat, gezien ze dan bijna zeker nucleair antwoorden (Of met biowapens)Phusebox schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:23:
[...]
Ergens hoop ik zoiets, maar zal niet gebeuren. Maar ergens hoop je op een koekje van eigen deeg en dat ze alles militair in Rusland helemaal vernietigen. Demilitarisatie van Rusland, wie wil dat niet op dit moment (buiten een handjevol shady wereldleiders).
Xbox Series X | Playstation 5
Ik snap dat het geen realistisch scenario is, en dat het niet gaat gebeuren. Ik zal het verwijderen, niet de moeite waard om verder op in te gaan en de discussie hier te vervuilen. Mijn excuses.RazorX4 schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:34:
[...]
Niemand wil dat, gezien ze dan bijna zeker nucleair antwoorden (Of met biowapens)
Het is gewoon in omvang veel te groot om in een keer alle gevaarlijke wapens uit te schakelen om niet zelf daarna helemaal van de kaart geveegd te worden..
[ Voor 4% gewijzigd door Phusebox op 10-03-2022 15:36 ]
xbox live / psn / steam / nintendo id: phusebox | iRacing
Rusland heeft intern veel troepen nodig om eventuele opstanden het hoofd te bieden. Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen dat er meer troepen gestuurd worden. 90% van de troepen die naar Oekraïne waren gestuurd zijn ingezet. Rusland heeft daarmee voldoende slagkracht voor genocide en verschillende steden te verwoesten. Denk dat dat vooral nu het doel is van Poetin. Bij vooraf was duidelijk dat de troepenmacht te klein was voor een bezetting.vso schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:20:
[...]
Kortom kan rusland bv troepen uit andere delen van het land naar oekraine sturen of gaat dat een issue worden door geld of andere oorzaken zoals te dun verspreid leger niet gebeuren ..
Tja, zo werkt MAD nu eenmaal.Vorkie schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 12:57:
[...]Er is duidelijk en door meerdere hier uitgelegd dat nucleaire inzet niet alleen zijn eigen eindbetekend, maar het einde van de wereld.
If buying doesn’t mean ownership Then pirating isn’t stealing / iRacing Profiel
Geëist, vast wel. Er militair ook iets mee gedaan? Nee.vso schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:20:
Heeft japan bv het ingenomen land door rusland nu terug geeist ?
en staan andere landen te popelen om ook landje pik te gaan doen.
[ Voor 4% gewijzigd door Glewellyn op 10-03-2022 15:49 ]
*zucht*
Dat is een leuke plaat van NirvanaPhusebox schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:23:
- never mind -
https://podcasts.google.c...wcm91dC0xMDIyMzc0Mg?ep=14De uitbreiding van de Navo in de vorige decennia was nooit een element tussen de Navo en Rusland. 'Dat argument heeft pas kracht gekregen toen Poetin aan de macht is gekomen.
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Ik verwacht dat dat inderdaad het meest waarschijnlijke scenario is. Verwoesten van steden en civiele doelen om weerstand te breken. Laten we wel wezen, dat hebben de Russen eerder toegepast. Helaas met succes en helaas met veel burgerdoden.HEY_DUDE schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:45:
[...]
Rusland heeft intern veel troepen nodig om eventuele opstanden het hoofd te bieden. Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen dat er meer troepen gestuurd worden. 90% van de troepen die naar Oekraïne waren gestuurd zijn ingezet. Rusland heeft daarmee voldoende slagkracht voor genocide en verschillende steden te verwoesten. Denk dat dat vooral nu het doel is van Poetin. Bij vooraf was duidelijk dat de troepenmacht te klein was voor een bezetting.
#Ukraine: More recent footage from the eyes of the Bayraktar TB2 drone in the hands of the Ukrainian military; another 9K317 Buk-M2 TELAR completely destroyed. pic.twitter.com/y2uUGKil99
— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) 10 maart 2022
[ Voor 86% gewijzigd door Zeehond op 10-03-2022 22:09 ]
Aka You.SuCK or less confronting JoeZuCK. Played Return to castle Wolfenstein on a professional level and was within Team Netherlands. Steam: joezuck | PSN: JoeZuCK
[ Voor 99% gewijzigd door Kheos op 10-03-2022 16:42 ]
Mocht dit naderhand daadwerkelijk echt materiaal blijken, dan zou het me werkelijk niets verbazen. Iets met vertrouwde Sovjet tactieken, naderhand weten ze natuurlijk ook van niets, en zal iemand anders (niet Russisch) de schuld krijgen.JoeZuCK schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:09:
Was deze langs gekomen? Niet normaal.
https://www.reddit.com/r/...ne_call_their_close_ones/
Lees ook even de comments eronder. Schijnt moraal hoog te houden van die Russen. De captains laten ze gewoon begaan.
always bring a towel
Hoewel het alleen maar een linkdump is vind ik het wel interessant. Ik weet niet hoe geloofwaardig dat is omdat er vast niet ergens een register bestaat met woningen van de FSB. Dat zou ook wel heel erg stom zijn lijkt mij!
Trotse Volkswagen T1 en T3 bezitter
Ik zie een zekere ironie dat zo'n opgevoerd zweefvliegtuig uitgerekend een geavanceerde luchtafweerraket vernietigd.Thombias schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 16:31:
Is deze al voorbij gekomen?
Bayraktar TB2 drone van het Oekrainsche Leger die een 9K317 Buk-M2 TELAR vernietigd.
Datum en tijd kan ik zo niet achterhalen maar het is wel interesant om te zien hoe zo'n Bayraktar te werk gaat.
[Twitter]
Extraordinary claims require extraordinary evidence.
Roland SP404 sampler te koop: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2089640
Ze kunnen beter wachten tot ze hryvnia ipv rubles ervoor kunnen krijgen, maar zelf twijfel ik of dit echt door deze oorlog komt...
[ Voor 10% gewijzigd door marshallq op 10-03-2022 16:51 ]
Er zijn 2 dingen waar de Russen echt bang voor zijn. Dat is deze drone en de Javelin.Yucon schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 16:45:
[...]
Ik zie een zekere ironie dat zo'n opgevoerd zweefvliegtuig uitgerekend een geavanceerde luchtafweerraket vernietigd.
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
Of all the things I’ve read about the war in Ukraine, this might be the most horrifying. China is preparing its population to support the Russian side of the conflict. https://t.co/ry9d1Lga7I
— Grant Henninger (@GrantHenninger) 10 maart 2022
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
2 twitteraars die elkaar quoten? Een fotograaf quote “father of Xbox”? Waar zijn deze statements op gebaseerd ?NiGeLaToR schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 17:24:
[Embed]
De Chinese populatie krijgt een voorbereiding op steun aan Rusland op het menu. Hoe lang zal het duren voor er Chinees materieel op het strijdtoneel verschijnt?
jeminee, ik haat het als er geen bronnen bij staan:olafmol schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 17:27:
[...]
2 twitteraars die elkaar quoten? Een fotograaf quote “father of Xbox”? Waar zijn deze statements op gebaseerd ?
Een printscreen van de hele pagina is te vinden hier: https://imgur.com/a/s4qBpDjChina's promotion of Russian disinformation indicates where its loyalties lie
By Simone McCarthy and CNN's Beijing Bureau
Updated 1523 GMT (2323 HKT) March 10, 2022
Beijing (CNN)In public statements and at international summits, Chinese officials have attempted to stake out a seemingly neutral position on the war in Ukraine, neither condemning Russian actions nor ruling out the possibility Beijing could act as a mediator in a push for peace.
But while its international messaging has kept many guessing as to Beijing's true intentions, much of its domestic media coverage of Russia's invasion tells a wholly different story.
There, an alternate reality is playing out for China's 1.4 billion people, one in which the invasion is nothing more than a "special military operation," according to its national broadcaster CCTV; the United States may be funding a biological weapons program in Ukraine, and Russian President Vladimir Putin is a victim standing up for a beleaguered Russia.
Haha Seamus Blackley werkte ooit bij MS en heeft de Xbox bedacht/ontworpen. Respectabel iemand, maar inderdaad niet per se een geopolitiek specialist.olafmol schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 17:27:
[...]
2 twitteraars die elkaar quoten? Een fotograaf quote “father of Xbox”? Waar zijn deze statements op gebaseerd ?
Map of the approximate situation in Ukraine as of 16:00 UTC 10/03/22. #UkraineCrisis #UkraineUnderAttack #Breaking #Kyiv #Kharkiv #Odesa #UkraineRussiaWar pic.twitter.com/4ku2E6KldU
— War Mapper (@War_Mapper) 10 maart 2022
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
Zo'n BUK kan niet rijden en schieten tegelijk. En de radar gebruiken kost een hoop energie, dus brandstof.asing schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 16:51:
[...]
Er zijn 2 dingen waar de Russen echt bang voor zijn. Dat is deze drone en de Javelin.
Ik zag een filmpje op youtube dat die TB2 iets van 2 miljoen kost, en een handvol van die dingen voor een paar miljard op kan blazen. Over bang for your buck gesproken.
Klopt.vso schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:20:
[...]
Hoeveel van zijn militaire macht heeft rusland ingezet richting Oekraine ? 1/3de ? die zijn op "trainingsmissie" als je dan nog leest dat ze meerdere dagen geen voer krijgen vraag ik me af hoe hun bevoorrading systeem werkt .. zit er iemand in moskou te bepalen wie wat krijgt ??? ipv dat ze over de radio roepen dat je behoefte hebt aan munitie / eten ? en dus moeten ze het doen met de voorraad die ze krijgen?
Die moeten dan wel eerst terug verhuizenGlewellyn schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 15:48:
[...]
En niet te vergeten de Duitsers, die moeten denk ik hun Oost-Pruisische bewoners van Königsberg (Kaliningrad)
[…]
Mijn vrouw is Chinees en ik kan helaas bevestigen dat Chinese nieuws media Russisch gekleurd nieuws verspreid. Ik kan zelf geen Chinees lezen, maar vind het soms wel lastig om het met haar over te hebben, maar goed... Dat terzijde.NiGeLaToR schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 17:24:
[Embed]
De Chinese populatie krijgt een voorbereiding op steun aan Rusland op het menu. Hoe lang zal het duren voor er Chinees materieel op het strijdtoneel verschijnt?
SR+ MiC
Anti-westen sentiment hooghouden, is geopolitiek gezien natuurlijk wel handig voor de toekomst.Shiro schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 18:00:
[...]
Mijn vrouw is Chinees en ik kan helaas bevestigen dat Chinese nieuws media Russisch gekleurd nieuws verspreid. Ik kan zelf geen Chinees lezen, maar vind het soms wel lastig om het met haar over te hebben, maar goed... Dat terzijde.
Wat heeft China te winnen om haar bevolking pro Russisch te maken? Want ik vraag me serieus af waarom ze dat doen. Volgens mij zijn ze sowieso al de lachende derde, dus snap niet waarom ze ook nog pro Russisch nieuws verspeiden.
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
China heeft als autoritair land geen enkel belang om de kant van het democratische westen. Mocht Rusland democratisch worden dan blijft China een beetje in zijn eentje over. Bovendien wil China Taiwan ook nog een keer inlijven.Shiro schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 18:00:
[...]
Wat heeft China te winnen om haar bevolking pro Russisch te maken? Want ik vraag me serieus af waarom ze dat doen. Volgens mij zijn ze sowieso al de lachende derde, dus snap niet waarom ze ook nog pro Russisch nieuws verspeiden.
Lebensraum.Emgeebee schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 11:58:
[...]
Dit is wel weer een nieuw hoogtepunt hoor. Het grootste land ter wereld valt een ander land binnen vanwege "het recht op een plek op de wereldkaart".
een treffende spreuk
[ Voor 95% gewijzigd door Agent47 op 10-03-2022 18:10 ]
On Tuesday nights, we get fucked up and throw apples at joggers.
Waar is hier?Agent47 schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 18:07:
Hier kan intussen niemand meer pinnen
Er hoort ook een catchy muziekje bij.asing schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 16:51:
[...]
Er zijn 2 dingen waar de Russen echt bang voor zijn. Dat is deze drone en de Javelin.
Ik zag een filmpje op youtube dat die TB2 iets van 2 miljoen kost, en een handvol van die dingen voor een paar miljard op kan blazen. Over bang for your buck gesproken.
Oei... in de 2e alinea gaat het stuk wel behoorlijk de mist in (November 23, 2021) :TheekAzzaBreek schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 17:55:
[...]
Klopt.
Het russische leger heeft een 'push' aanpak voor bevoorrading. Dat is makkelijker te organiseren, maar dat kost je een hoop flexibiliteit aan het front. (Bron)
Roland SP404 sampler te koop: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2089640
Waarom denk je dat? China is al jaren bezig met negatieve berichtgeving over het westen.Krankenhausen schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:00:
Zou het conflict zich dan uiteindelijk tot een proxy oorlog tussen de NAVO and China kunnen gaan ontwikkelen?
“The best way to get the right answer on the Internet is not to ask a question, it's to post the wrong answer.”
QA Engineer walks into a bar. Orders a beer. Orders 0 beers. Orders 999999999 beers. Orders a lizard. Orders -1 beers.
Ik vind dit zo RA2jadjong schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 18:51:
[...]
Er hoort ook een catchy muziekje bij.
[YouTube: Bayraktar Ukrainian war song]
Daily driver; MB R171 SLK280
China wordt de lachende derde, die gaan alleen niet vechten. Die gaan op economisch niveau groeien.Krankenhausen schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:00:
Zou het conflict zich dan uiteindelijk tot een proxy oorlog tussen de NAVO and China kunnen gaan ontwikkelen?
Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month
⚡️Chinese FM says he hopes Russia’s war will end soon.
The state broadcaster CCTV cited Wang Yi saying that he hopes to see “fighting and the war stop as soon as possible.” This marks the first time that China’s top diplomat described the situation unfolding in Ukraine as a “war.”
[ Voor 3% gewijzigd door DoeEensGek op 10-03-2022 22:18 ]
https://twitter.com/nexta_tv/status/1501960707553832969?s=21"#Ukraine will accept #Russia's surrender with understanding" - Ukrainian Defense Minister Alexey Reznikov
Hoezo meteen onbetrouwbaar? De auteur zegt toch op basis van zus en zo wargame projectie dat een invasie zou moeten lukken? Dat de werkelijkheid weerbarstiger blijkt is een ander verhaal.ChojinZ schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:01:
[...]
Oei... in de 2e alinea gaat het stuk wel behoorlijk de mist in (November 23, 2021) :
The possibility of Russian aggression against Ukraine would have huge consequences for European security. Perhaps even more concerning would be a Russian attack against a NATO member itself. Moscow might want to undermine security in the Baltic states or Poland, for instance, but could the Russian government successfully carry out a large-scale invasion of those countries? If recent wargames are any indication, then the answer is a resounding yes — and it could do so pretty easily. In a 2016 War on the Rocks article, David A. Shlapak and Michael W. Johnson projected that the Russian army would overrun the Baltic states in three days.
Vraag me dan meteen af hoe betrouwbaar het dan nog is..
Ik betwijfel het, China is momenteel toch echt vooral opportunistisch, zodra we er een koude oorlog 3.0 van maken, stort hun economie ook gewoon in.Krankenhausen schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:00:
Zou het conflict zich dan uiteindelijk tot een proxy oorlog tussen de NAVO and China kunnen gaan ontwikkelen?
Als je wargame er zo naast zit, moet je toch eens aan je baard gaan plukken over wat er nog meer niet klopt.analogworm schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:26:
[...]
Hoezo meteen onbetrouwbaar? De auteur zegt toch op basis van zus en zo wargame projectie dat een invasie zou moeten lukken? Dat de werkelijkheid weerbarstiger blijkt is een ander verhaal.
People as things, that’s where it starts.
ik zou bang worden als de kwaliteit minder chinesium is maar wat robuuster .. blijkt te zijn.asing schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:10:
[...]
China wordt de lachende derde, die gaan alleen niet vechten. Die gaan op economisch niveau groeien.
[ Voor 16% gewijzigd door vso op 10-03-2022 19:34 ]
Tja vanalles
“The best way to get the right answer on the Internet is not to ask a question, it's to post the wrong answer.”
QA Engineer walks into a bar. Orders a beer. Orders 0 beers. Orders 999999999 beers. Orders a lizard. Orders -1 beers.
Aan de andere kant, ik vermoed dat de Baltische staten een jaar geleden via een verrassingsaanval vrij vlot overlopen zouden zijn. Die hebben een stuk minder oppervlakte dan Oekraïne en grenzen grotendeels aan Rusland of de zee. Oekraïne ligt gunstiger en is vele malen groter en al jaren in een conflictRobinHood schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:31:
[...]
[...]
Als je wargame er zo naast zit, moet je toch eens aan je baard gaan plukken over wat er nog meer niet klopt.
Dit is niet ernaast zitten met een dag of twee, dit is ernaast zitten met dat het uberhaubt zou lukken.
Wel een mooie gelegenheid om je mannenoverschot een beetje te verlagen. Je moet toch wat met zo'n hengstenbal?RobinHood schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:31:
[...]
Ik betwijfel het, China is momenteel toch echt vooral opportunistisch, zodra we er een koude oorlog 3.0 van maken, stort hun economie ook gewoon in.
Vergeet niet dat China eigenlijk alleen maar echt groot is omdat ze onze shit maken, maar er zijn nog plekken genoeg om de wereld waar we dat ook kunnen laten doen.
Plus dat ik al helemaal geen vertrouwen heb in het Chinese leger. Het is al bekend dat ze niet/nauwelijks straalmotoren kunnen bouwen voor hun jets, dus dan geloof ik ook niet zo dat ze goed pantser kunnen maken voor hun tanks.
En hun standaard vuurwapens zijn al behoorlijk ruk, dus waarom zouden bijvoorbeeld anti-tankwapens wel goed kunnen zijn?
Dat is echt nog steeds een probleem van China, echte high-tech of preciesiedingen blijven toch wel erg moeilijk op serieuze schaal. Natuurlijk proberen ze daar verandering in te brengen, maar dit is simpelweg niet iets wat je bij elkaar kan spioneren, dit is ook een deel daadwerkelijke kennis, kunde en het hebben van de juiste gereedschappen en andere materialen. En dat is toch wel erg lastig, want door alle spionage kijken we wel een klein beetje uit wat we naar China sturen.
Ze hebben vast wel hulp van Rusland, maarja, om nou te zeggen dat je daar veel aan hebt....
[...]
Als je wargame er zo naast zit, moet je toch eens aan je baard gaan plukken over wat er nog meer niet klopt.
Dit is niet ernaast zitten met een dag of twee, dit is ernaast zitten met dat het uberhaubt zou lukken.
hmDazzler2120 schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 14:16:
[...]
Qua manier van oorlogsvoering zijn ze beter vergelijkbaar met de golf oorlogen.
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Quote van een protestbord:Indoubt schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:21:
Ik begrijp dat er vanochtend in de onderhandelingen gesproken is door Lavrof over de overgave van Oekraine.
De reactie van Oekraine laat niet veel te wensen over. de onderhandelingen duurden dan ook kort.
[...]
https://twitter.com/nexta_tv/status/1501960707553832969?s=21
Kortom, eigenlijk niet heel veel opgeschoten met onderhandelen. De Oekrainers tonen zich nog steeds strijdvaardig.
We have sent 17,000 various types of anti-tank weapons into #Ukraine. #Russia only has 12,000 tanks IN ITS ENTIRE MILITARY.
— Harry Kazianis (@GrecianFormula) 10 maart 2022
[ Voor 6% gewijzigd door NiGeLaToR op 10-03-2022 19:52 ]
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
De wargame kwam op die conclusie met een andere strategie: dorpje voor dorpje opslokken en je dan ingraven.RobinHood schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:31:
[...]
Als je wargame er zo naast zit, moet je toch eens aan je baard gaan plukken over wat er nog meer niet klopt.
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
Aan weer een andere kant, de NAVO staat daar natuurlijk op scherp, en ik denk dat een verrassingsaanval niet eens echt mogelijk is, er is altijd wel een AWACS in de lucht, en satellieten houden de boel ook wel in de gaten.rik86 schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:44:
[...]
Aan de andere kant, ik vermoed dat de Baltische staten een jaar geleden via een verrassingsaanval vrij vlot overlopen zouden zijn. Die hebben een stuk minder oppervlakte dan Oekraïne en grenzen grotendeels aan Rusland of de zee. Oekraïne ligt gunstiger en is vele malen groter en al jaren in een conflict
Dat is wel een opvallende keuze geweest voor die wargame, gezien Rusland die tactiek nog nooit gebruikt heeft. Het is altijd een soort all-in aanval.Proton_ schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:52:
[...]
De wargame kwam op die conclusie met een andere strategie: dorpje voor dorpje opslokken en je dan ingraven.
Rusland doet iets heel anders, en dat heeft andere gevolgen. In de file naar Kiev gaan staan kwam niet als optie naar boven in de wargames, terecht blijkt nu.
People as things, that’s where it starts.
Onbetrouwbaar heb ik het nooit genoemd. Maar de analyse is gedaan op basis van een aanname/simulatie die achteraf niet is uitgekomen. Hoeveel is de analyse dan nog waard?analogworm schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:26:
[...]
Hoezo meteen onbetrouwbaar? De auteur zegt toch op basis van zus en zo wargame projectie dat een invasie zou moeten lukken? Dat de werkelijkheid weerbarstiger blijkt is een ander verhaal.
Roland SP404 sampler te koop: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2089640
Dat lijkt me meer tijdens dat je huis aan het afbranden is .. een brandverzekering afsluiten waarom denk je dat de eerste maand oid je alsnog niet verzekerd bent .. en dat zouden we nu juist wel gaan doen. ?NiGeLaToR schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:50:
Dat ‘je mag niet bij NATO’-verhaal is ook een vorm van ‘je telt nergens bij dus bent gewoon een tweederangs buffertje. Maargoed, deze oorlog helemaal in het voordeel van Ukraine beslechten vergt een wonder.
Tja vanalles
Opmerkelijke teksten in talkshow op Russische staatstv. Gewoonlijk agressieve commentatoren pleiten voor stoppen van de oorlog, omdat Rusland zelf eraan kapot gaat. En ze niet geloven in mogelijkheid Oekraine te bezetten. '1,5 mio soldaten voor nodig' https://t.co/rpMKoLJ2cu
— RAAM – op Rusland, Oekraïne en Belarus (@platformraam) 10 maart 2022
8.960 Wp - 16 kW Daikin L/W - 2 x MHI L/L - gasloos sinds 2017 - Loxone - SAP/IS-U/ABAP - rijdt nog LPG ;-)
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
Dit zou best een keerpunt kunnen zijn in hoe de Russische bevolking er over denkt!
nope
Zullen ze morgen nog op TV te zien zijn?
Link naar dat artikel?bloody schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:22:
[...]
Dit zou best een keerpunt kunnen zijn in hoe de Russische bevolking er over denkt!
Heb het hele achterliggende artikel gelezen, knap hoe die studiogasten/presentatoren van de officiele lijn af durven wijken.
Jammer dat het altijd van die ontzettend obscure bronnen zijn die dit de wereld in slingeren. “Thedailybeast.com”, ik ken het niet maar klinkt als een semi blogje dat als nieuws wordt verkocht?bloody schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:22:
[...]
Dit zou best een keerpunt kunnen zijn in hoe de Russische bevolking er over denkt!
Heb het hele achterliggende artikel gelezen, knap hoe die studiogasten/presentatoren van de officiele lijn af durven wijken.
De video is helaas verwijderd, is er een alternatieve link?jadjong schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 18:51:
[...]
Er hoort ook een catchy muziekje bij.
[YouTube: Bayraktar Ukrainian war song]
Je vraagt je toch af waarom er dagelijks vliegtuigen vanuit Turkije richting Oekraïne vliegen...
Nee dit is een serieus medium. Je had je er even in kunnen verdiepen, voordat je het afbrandt zonder enige onderbouwing.eMiz0r schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:24:
[...]
Jammer dat het altijd van die ontzettend obscure bronnen zijn die dit de wereld in slingeren. “Thedailybeast.com”, ik ken het niet maar klinkt als een semi blogje dat als nieuws wordt verkocht?
YouTube: Ukrainian Ground Forces shared a song written for #BayraktarTB2 on i...XWB schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:25:
[...]
De video is helaas verwijderd, is er een alternatieve link?
Ik zei tegen een vriend vanmiddag dat de Oekraïners door CIA/Seals/Sas volledig zijn doorgetraind in modern Warfare.Tens schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:50:
[...]
hm
- AA en communicatie uitschakelen met kruisraketten -> fail
- infra waar nodig vernietigen ->fail
- vliegvelden die niet direct nuttig zijn voor eigen gebruik vernietigen (kruisraket/bombardement) -> fail
- vliegvelden die je wilt gebruiken alleen vliegtuigen doelwit -> ok dat is gelukt
- transport organiseren ->fail
- met grondtroepen beginnen, en airborne vliegvelden en andere doelen bezetten tot grondtroepen arriveren -> fail
- Dus ja, meer ww2 oorlog, of eerder pre ww2.
1. Oekraïne is geen Baltische staatChojinZ schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:01:
[...]
Oei... in de 2e alinea gaat het stuk wel behoorlijk de mist in (November 23, 2021) :
The possibility of Russian aggression against Ukraine would have huge consequences for European security. Perhaps even more concerning would be a Russian attack against a NATO member itself. Moscow might want to undermine security in the Baltic states or Poland, for instance, but could the Russian government successfully carry out a large-scale invasion of those countries? If recent wargames are any indication, then the answer is a resounding yes — and it could do so pretty easily. In a 2016 War on the Rocks article, David A. Shlapak and Michael W. Johnson projected that the Russian army would overrun the Baltic states in three days.
Vraag me dan meteen af hoe betrouwbaar het dan nog is..
[ Voor 15% gewijzigd door Arator op 10-03-2022 20:43 ]
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Dat zijn mooie aantallen, maar jammer genoeg is dit nog lang niet alles wat Rusland in gaat zetten. 😔RoD schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:27:
https://www.oryxspioenkop...ocumenting-equipment.html
Er zijn nu meer dan 1000 Russische voertuigen gesloopt/achtergelaten/in beslag genomen, waarvan bewijs op de foto is gezet. Daadwerkelijke aantal ligt natuurlijk hoger, maar dit is in ieder geval vast te stellen.
Inderdaad. Het geeft aan dat Rusland grote verliezen leidt, maar deze hoge prijs zal niet leiden tot een verandering in de strijd. Rusland is all-in.DoubleDutch schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:34:
[...]
Dat zijn mooie aantallen, maar jammer genoeg is dit nog lang niet alles wat Rusland in gaat zetten. 😔
Ja. Er zijn behoorlijk wat beelden van en het Oekraïense leger heeft dat ook zelf bevestigd.Captured: 431, zouden ze deze aantallen ook weer tegen de Russen gebruiken?
Success in het verleden is geen garantie voor de toekomst (toch?)NiGeLaToR schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:15:
@vso de euromaidan revolutie uit 2014 draaide om toetreding tot de EU en ook een NATO lidmaatschap wilden ze al heel lang.
Tis precies wat Rusland als reden gebruikt om na de mislukte couppogingen voor de euromaidan situatie om de Krim en de oostelijke gebieden te confisqueren.
En nu de rest. Nou ja. Bevrijden. Demilitariseren. Of niet bestaande nazi’s uitroeien. Ofzo.
Tja vanalles
Yep,DoubleDutch schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:34:
[...]
Dat zijn mooie aantallen, maar jammer genoeg is dit nog lang niet alles wat Rusland in gaat zetten. 😔
Captured: 431, zouden ze deze aantallen ook weer tegen de Russen gebruiken?
[ Voor 5% gewijzigd door jan390 op 10-03-2022 20:40 ]
De grap die in Oekraïne wordt gemaakt is dan ook dat het Russische leger de grootste leverancier van wapentuig is voor het Oekraïense leger.jan390 schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:39:
[...]
Yep,
En als je de cijfers vergelijkt dan zie je dat de Oekrainers inmiddels meer hebben veroverd dan dt ze zelf zijn kwijtgeraakt (captured 431, loss 277). Ze zijn dus aan het groeien met hun materieel
En bij elkaar gezocht door de gele hesjesRoD schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:40:
[...]
De grap die in Oekraïne wordt gemaakt is dan ook dat het Russische leger de grootste leverancier van wapentuig is voor het Oekraïense leger.
Klopt. Maar de Baltische staten behoren wel tot de NATO. Waarom zouden ze de Oekraine niet in 3 dagen kunnen innemen maar 3 NATO landen wel?Arator schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:30:
[...]
1. Oekraïne is geen Baltische staat
2. Het volledige stuk lezen. Het stuk gaat over de logistiek van het Russisch leger en hoe afhankelijk ze zijn van de spoorwegen. De Baltische staten en Oekraïne hebben nog spoorwegen op Russisch breedspoor. Polen heeft nog 1 lijn, en die loopt naar Oekraïne, geen enkele naar Wit-Rusland. Het stuk haalt aan dat het Russisch leger eigenlijk nooit verder dan 90 mijl kan oprukken zonder hun logistiek in problemen te brengen. Elke keer als hun raket artillerie een salvo afvuurt, kost dat een truck per artilleriestuk.
Iets anders. Voor dat de Baltische staten tot de Navo behoorden, lag de noordelijke grens met het Warschau-pact in Denemarken. Begin de jaren '90 daar dikwijls op vakantie geweest en geregeld daar AWACS zien rondvliegen. Aarhus airport was toen ook nog een militaire luchthaven. Kan je nog goed zien op Google maps.
In 2019 heb ik dan een bezoek gebracht aan Fort Langeland, tegenwoordig een museum over de Koude Oorlog. Toendertijd ging men er dus uit van een amfibische landing in Denemarken, en dat men 3 dagen weerstand moest kunnen bieden.
[ Voor 3% gewijzigd door ChojinZ op 10-03-2022 20:59 ]
Roland SP404 sampler te koop: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2089640
Waar zien we dat nu aan terug ? let wel ik twijfel niet aan wat je zegt maar "bewijs" mist ..MikeyMan schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:29:
Ik zei tegen een vriend vanmiddag dat de Oekraïners door CIA/Seals/Sas volledig zijn doorgetraind in modern Warfare.
Tja vanalles
Nee ten tijde van euro maidan wilden de meeste Oekraïners niet bij de navo...NiGeLaToR schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:15:
@vso de euromaidan revolutie uit 2014 draaide om toetreding tot de EU en ook een NATO lidmaatschap wilden ze al heel lang.
Tis precies wat Rusland als reden gebruikt om na de mislukte couppogingen voor de euromaidan situatie om de Krim en de oostelijke gebieden te confisqueren.
En nu de rest. Nou ja. Bevrijden. Demilitariseren. Of niet bestaande nazi’s uitroeien. Ofzo.
Hoezo?ChojinZ schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 19:01:
[...]
Oei... in de 2e alinea gaat het stuk wel behoorlijk de mist in (November 23, 2021) :
The possibility of Russian aggression against Ukraine would have huge consequences for European security. Perhaps even more concerning would be a Russian attack against a NATO member itself. Moscow might want to undermine security in the Baltic states or Poland, for instance, but could the Russian government successfully carry out a large-scale invasion of those countries? If recent wargames are any indication, then the answer is a resounding yes — and it could do so pretty easily. In a 2016 War on the Rocks article, David A. Shlapak and Michael W. Johnson projected that the Russian army would overrun the Baltic states in three days.
Vraag me dan meteen af hoe betrouwbaar het dan nog is..
Nou, dat dus. Ze maken goed gebruik van het terrein door er een soort guerrilla oorlog van te maken. Niet als een dolle stier in de tegenaanval, maar afgewogen gebruik maken van de middelen die ter beschikking staan. Minimum effort, maximum result.vso schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:05:
[...]
Waar zien we dat nu aan terug ? let wel ik twijfel niet aan wat je zegt maar "bewijs" mist ..
dat ze nogal gemotiveerd zijn lijkt me erg logisch ..
Anderzijds zie ik het Russische leger gewoon stoïcijns de "orders" uitvoeren oftewel ze zijn op oefening ofzo ..
dat ze relatief makkelijk af te schieten zijn zoals gebeurt tja .. DUH
Veel spul is toch wel modern hoor, dit is echt niet louter verouderd materiaal.DoubleDutch schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:14:
Wat mij ook opvalt in de filmpjes is hoe rampzalig en verouderd de voertuigen zijn van de Russen. 🤐
Voordeel voor het leger uit Ukraine zijn toch de Javelins, NLAW en zelf de spike heb ik voorbij zien komen.
Gewoon veilig van een afstand de ground units uitschakelen.
NEW: #DDoSecrets is releasing to the public over 360,000 files from Роскомнадзор / Roskomnadzor, the Russian agency responsible for monitoring, controlling and censoring Russian mass media.
— emma best @Mxy@kolektiva.social 🏳️🌈🏴 (@Mxynyx) 10 maart 2022
The two part dataset totals over 800 GB. https://t.co/YL0szqm8TS
Aka You.SuCK or less confronting JoeZuCK. Played Return to castle Wolfenstein on a professional level and was within Team Netherlands. Steam: joezuck | PSN: JoeZuCK
Ja ind, maar ook veel oude meuk wat ik voorbij heb zien komen.k995 schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:16:
[...]
Veel spul is toch wel modern hoor, dit is echt niet louter verouderd materiaal.
Vooral die donbass rebellen durven wel eens oud materiaal te hebben.
CNN: what can we do to help Ukraine?
Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.
Ik kan daar verscheidene redenen voor bedenken. Grootte van het land, aantal militairen, militair materieel.ChojinZ schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:55:
[...]
Klopt. Maar de Baltische staten behoren wel tot de NATO. Waarom zouden ze de Oekraine niet in 3 dagen kunnen innemen maar 3 NATO landen wel?
Stuk heb ik uiteraard gelezen dus ik snap je punt niet zo
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Kan je niet op z'n minst even wiki bekijken voor je zoiets post? Vrij genant, dit.eMiz0r schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:24:
[...]
Jammer dat het altijd van die ontzettend obscure bronnen zijn die dit de wereld in slingeren. “Thedailybeast.com”, ik ken het niet maar klinkt als een semi blogje dat als nieuws wordt verkocht?
Het gebruik van John Deere en Massey Fergusson trekkerstractoren in plaats van Europese modellen. Duh.vso schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:05:
[...]
Waar zien we dat nu aan terug ? let wel ik twijfel niet aan wat je zegt maar "bewijs" mist ..
dat ze nogal gemotiveerd zijn lijkt me erg logisch ..
En artikel 5 dan?Arator schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:20:
[...]
Ik kan daar verscheidene redenen voor bedenken. Grootte van het land, aantal militairen, militair materieel.
Roland SP404 sampler te koop: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2089640
Dat betwijfel ik toch echt hoor.TheekAzzaBreek schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:11:
[...]
Hoezo?
Omdat de bezetting van Oekraïne niet 'pretty easy' is?
Daar lees ik bij veel militaire analisten twee plausibele verklaringen voor. De eerste is dat de russen waarschijnlijk verwachtten dat de oekraïense weerstand snel in elkaar zou zakken. De tweede is dat ze hun beste materiaal en mankracht achter de hand houden, mocht het toch op een confrontatie met Nato uitdraaien.
Tja normaal moet infanterie daarvoor zorgen dat die niet te dicht kunnen komen.DoubleDutch schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:19:
[...]
Ja ind, maar ook veel oude meuk wat ik voorbij heb zien komen.
Maar hoe modern ook ze zijn, tegen de anti tank wapens van een afstand begin je weinig denk ik.
Dat valt best mee. Check de osint foto’s maar en zoek de types materieel op die genoemd worden. Als iets 2 weken in de modder aan het ploeteren is en daarna een javelin moet wegkoppen ziet iets er al snel verouderd en rampzalig uit.DoubleDutch schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:14:
Wat mij ook opvalt in de filmpjes is hoe rampzalig en verouderd de voertuigen zijn van de Russen. 🤐
Voordeel voor het leger uit Ukraine zijn toch de Javelins, NLAW en zelf de spike heb ik voorbij zien komen.
Gewoon veilig van een afstand de ground units uitschakelen.
Dat betekent, stam + t .
Staat toch allemaal mooi uitgelegd in het artikel.
Most of these wargames, such as RAND’s Baltic study, focus on fait accompli, an attack by the Russian government aimed at seizing terrain — then quickly digging in. This creates a dilemma for NATO: launch a costly counter-attack and risk heavy casualties and possibly a nuclear crisis or accept a Russian fait accompli and undermine faith in the credibility of the alliance.
Fait accompli requires Russian forces to overrun Baltic states and eliminate all resistance in less than 96 hours — before NATO’s Very High Readiness Task Force can reinforce the defenders. This force won’t stop a Russian attack, but it commits NATO to a land war.
Wat men dus eigenlijk zegt, is dat als Rusland slaagt om de Baltische staten binnen de 3 dagen te overwinnen, je die landen op dat moment als verloren moet beschouwen, en dat je de Russen verder richting Polen moet lokken, (wil je als NAVO nog blijven bestaan).NATO planners should develop plans focusing on exploiting Russian logistic challenges rather than trying to address the disparity in combat power. This involves drawing the Russian army deep into NATO territory and stretching Russian supply lines to the maximum while targeting logistics and transportation infrastructure such as trucks, railroad bridges, and pipelines. Committing to a decisive battle at the frontier would play directly into Russian hands, allowing a shorter supply to compensate for their logistic shortfalls.
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
En ze hebben een hoge tollerantie voor "kwelling" denk ik gezien hun verleden ..maar dat is voor de rus hetzelfde anderzijds de rus heeft niet het morele voordeel.jadjong schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:22:
Ik denk eerder de gerichtheid van hun geweld. Men wacht liever even om met een enkele kogel twee doelen te raken dan dat ze gehaast op het eerste doel twee kogels verspillen. Men heeft ook een groot zelf oplossend vermogen, iets wat de Russen vergeten zijn toen ze de grens over staken.
Tja vanalles
Dat is waar maar het vereist ook een zekere mate van training, goede command structuren en inzicht in hoe de vijand opereert. Nou weten die Oekrainers dat zelf misschien ook wel maar ik sluit zeker niet uit dat ze geholpen zijn. De taktiek en strategie zijn bij zo'n overmacht essentieel. Dat doe je ook niet op de achterkant van een bierviltje, tenzij met heel veel geluk misschienvso schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:42:
[...]
En ze hebben een hoge tollerantie voor "kwelling" denk ik gezien hun verleden ..maar dat is voor de rus hetzelfde anderzijds de rus heeft niet het morele voordeel.
maar die gerichtheid, hoezo is dat dan de westerse opleiding ? me dunkt dat als je een beetje militaire leesvoer krijgt aangereikt (art of war oid) dat je toch al wat verstandiger omgaat .
Daarnaast wisten ze al enige tijd van te voren dat dit eraan ging komen . of dat weken/maanden is .. of jaren
en als je redelijk zelfstandig kan opereren("democratisch" ) versus een dictoriaal aansturing ..
Ik heb veel met mensen uit die omgeving(en) samengewerkt hun gedrevenheid en oplossend vermogen is enorm hoog .. ze hebben nog niet de westerse luiheid merkte ik op ..
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
Niet in die aantallen, nee.DoubleDutch schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 20:34:
[...]
Dat zijn mooie aantallen, maar jammer genoeg is dit nog lang niet alles wat Rusland in gaat zetten. 😔
Captured: 431, zouden ze deze aantallen ook weer tegen de Russen gebruiken?
Ik zeg een goed teken! We moeten onze menselijkheid niet verliezen in alle strategische discussies. Dat het ons nog maar lang zo mag raken, dat we mogen weten hoe gruwelijkheid het is, er boos over worden en over andermans leed kunnen huilen.B_FORCE schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 22:01:
Had het even moeilijk het droog te houden.
Verdomme zeg, hoe lame kun je zijn.
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
Klinkt als politieke zelfmoord. Misschien is het militair gezien logisch, maar hoe erg gaat de bevolking van landen erin mee dat hun land wordt opgegeven zodat Rusland langere logistieke lijnen krijgt? Dat is ook gewoon een hele harde slag voor NATO.Arator schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 21:41:
[...]
Staat toch allemaal mooi uitgelegd in het artikel.
[...]
[...]
[...]
Wat men dus eigenlijk zegt, is dat als Rusland slaagt om de Baltische staten binnen de 3 dagen te overwinnen, je die landen op dat moment als verloren moet beschouwen, en dat je de Russen verder richting Polen moet lokken, (wil je als NAVO nog blijven bestaan).
Met lame bedoel ik de acties en de bombardementen op zulke doelen.Semyon schreef op donderdag 10 maart 2022 @ 22:11:
[...]
Ik zeg een goed teken! We moeten onze menselijkheid niet verliezen in alle strategische discussies. Dat het ons nog maar lang zo mag raken, dat we mogen weten hoe gruwelijkheid het is, er boos over worden en over andermans leed kunnen huilen.
Als we dat verliezen, wat maakt de rest dan nog uit.
Ik heb hetzelfde hoor voortdurend, ik zou het niet lame noemen, maar het hebben van een hart.
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq