De kogel is door de kerk, er komt over ±1 week een Tesla Model 3 Highland RWD wit met wit interieur:
Een nog ons achtergrondverhaaltje erbij voor wie het leuk vindt:
We zijn ruim een half jaar geleden uit de randstad verhuisd en hadden naast onze Kia een Mazda MX-30 naar volle tevredenheid, dat was voor de randstad een zeer fijne auto, maar nu ik ineens 1,5 uur reistijd naar Amsterdam kreeg voldeed het niet meer met 140-170 km rijbereik. Destijds ook al gekeken naar bijv. een Model Y, maar het was het nét niet. Toen een Hyundai Ioniq 6 LR RWD proefrit gereden en dat beviel wel en de toenmalige korting hielp ook enorm mee. Maar eenmaal in huis kwamen de ergernissen en problemen en die zijn niet geheel naar tevredenheid opgelost, dus uiteindelijk met de dealer gezeten die heeft ons een net terugkoop voorstel gedaan. Zodanig dat we nu met slechts 4k bijbetaling een demo M3 highland RWD gekocht hebben. Met de efficiëntie en het laadnetwerk van Tesla zelf (maar ook anderen als back-up) durfden we het wel aan om voor een RWD te gaan. Feitelijk is dit onze 5e EV dus we weten wel ongeveer wat ons te wachten staat.
Stiekem ben ik altijd wel van de "andere keuze" geweest, auto's die niet iedereen rijdt. Dat bewijst niet alleen onze Kia e-Soul die we nog steeds hebben, maar ook de MX-30, de Ioniq 6 keuze initieel en daarvoor de paar Lexussen die we hebben gehad. Dat ik nu, oneerbiedig gezegd, een broodje jonge kaas heb gekocht en straks op een parkeerplaats kentekens moet gaan vergelijken om te zien welke witte M3 nu van mij is, tja... daar heb ik me al overheen gezet. Ik kan namelijk niet ontkennen dat het gewoon een zeer fijne auto is om in te rijden. De auto voelt echt niet als de 1836 kg die het zou moeten zijn. Het stuurt strak, rijdt comfortabel en is relatief stil. Ja tov de Ioniq 6 hoor ik wel iets meer windgeruis (ik denk door het panoramadak, mijn Ioniq 6 had dat niet), maar de Ioniq 6 was echt geen fijn rijdende auto kwam ik later achter. Sturen was echt alsof je een olietanker met een touw aan de kade probeert te krijgen. Eerst leek er niks te gebeuren en vervolgens voelde het alsof er ineens een sleur aan de voorkant werd gegeven om toch maar die bocht door te komen. Op de snelweg beter? Ja qua geluid was hij erg stil, ietwat stiller dan de M3 Highland dus, maar elke oneffenheid werd aan het stuur doorgegeven. Ik ben 5x bij de dealer en 3x bij een bandenspecialist geweest voor allerlei probeersels en dan had ik zelfs de op papier comfortabele(re) 18" velgen (ipv 20" waar ik bewust niet voor koos). Het kon gewoon niet opgelost worden, een producteigenschap werd het als weggezet. Ook was de i6 enerzijds heel comfortabel en soepel, maar tegelijkertijd stuiterig op kleine oneffenheden waardoor het toch vermoeiend werd. Nu heb ik maar krap een uur in de M3 Highland doorgebracht, maar dat voelde wel echt duidelijk beter.
Laatste voorbeeld is het 1-pedal driving, ik heb de afgelopen weken veel proefritten gemaakt en dat varieerde van goedkopere opties zoals een 4 jaar oude ID.3 of 4 jaar oude Polestar 2 tot een 2 jaar oude MY LR of 2 jaar oude BMX iX3. Toch haalde geen enkele auto het bij het 1-pedal driving gevoel van de Tesla. Ik vind het echt knap hoe ze dat voor elkaar hebben, ik hoefde er niet aan te wennen en voelde gelijk goed. Eerlijk is eerlijk: de Hyundai Ioniq 6 kwam met hun i-pedal het dichtste bij, die remde echt stevig ook tot stilstand terwijl vrijwel elke auto met puur een B-stand (BMW, VW, Peugeot, etc) gewoon echt niet genoeg afremt. Alleen had de Ioniq 6 nog de 'leuke' eigenschap om bij stilstand een soort van hobbelstoel te worden, ik werd daar letterlijk misselijk van doordat bij elke rotonde en elk stoplicht hij nog even 2/3x van voor naar achter hobbelde voordat je de (fysieke?) rem voelde ingrijpen om hem echt muurvast te zetten. Niet bij Tesla, die komt tot stilstand en that's it.
Wat voor ons uiteindelijk de doorslag gaf was dat mijn vrouw en ik na de proefrit allebei zeiden dat het lang geleden was dat we zo onder de indruk waren van een auto. De MY LR 2022 had ook deels dit gevoel, maar vonden we toch op een aantal vlakken net niet. Ik denk dat je daarin toch de verbeteringen van de Highland echt voelt, gecombineerd wellicht met de hoogte en het hogere gewicht van de MY (en de LR versie ervan ook nog eens).
En ja, die knipperlichtknopjes was ik al aan gewend na 3x gebruiken. Ik zal er vast nooit fan van worden, maar goed ze zitten er tenminste nog op.
Dan wel gelijk 1 vraag: is er eigenlijk een mogelijkheid om de knipperlicht 3x te laten knipperen zonder dat ze door blijven gaan? Met name voor baanwisselingen. Ik drukte tijdens de proefrit gewoon nog een keer het knopje in en dan gingen ze uit, maar is dat de enige manier of weet ik simpelweg nog niet hoe dit werkt?