Hoezo theoretisch? Op vakantie laad ik een keer of 20 van 10% naar 70/80%. Afgelopen jaar met de nieuwe Y. Die laad ook ongeveer zoiets langzamer dan mij oude 3. Ik heb meermaals echt moeten wachten voor mij gevoel. Allemaal geen ramp en zeker mee te leven maar als ik de keuze had dan heb ik liever de accu die sneller kan laden. Ik hoop dan ook dat Tesla eens overstapt op 800V.Psycho_Mantis schreef op dinsdag 19 maart 2024 @ 19:28:
[...]
Dit is precies wat ik bedoel, dit is theoretisch.
In de praktijk kom je aan met 31% want je was toch in de buurt en laad je op tot 90%, want je serie was nog niet afgelopen. Of misschien zelfs maar tot 50-60% omdat het al voldoende is om je reis te vervolgen.
En toen ik mijn Tesla net had kwam ik vaak bij de Supercharger, nu ben ik afgelopen maand er nog geen enkele keer geweest.
Die ene keer dat je op vakantie gaat, heb je misschien dan voordeel. Maar misschien boeit het dan ook niet, want je wilt toch pauze houden.
Superchargen heeft ook een groot nadeel, zeker in de winter: Preconditioning gebruikt ook een hoop energie, je moet echt wel een uur rijden voordat hij pas lekker warm is. Dus echt efficiënt is dat ook niet.
Een koude CATL LFP is dan ongeveer 80kW met 15 minuten preconditioning en ja dan gaat het wel wat langer duren.
Tesla Model 3 | LR AWD | 2019 - Tesla Model Y | Performance | 2023