Crap, ik wilde net de tassen bestellen nadat ik had gewacht om te overleggen met de vrouw. Zijn ze weer normale prijs..

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
Heb je een shoppinglinkWillianv schreef op maandag 20 november 2023 @ 18:12:
Voor degene met een Model Y die interesse hebben in Car Bags tassen..
Ze staan nu voor 94,75 op de website (normaal 379 euro). Ik denk dat het een foutje is, maar wie weet krijg je ze gewoon geleverd,
Ik heb voor mijn 5 serie touring altijd gebruik gemaakt van car bags tassen, ik vind het ideaal!
Balen, ik heb de complete pro-line set met labels en waszak enz voor 143 (althans, mijn order is bevestigd en ik heb 'm betaald. Geloven doen we het als ze hier in de kast staan :-))gebruikershaes schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 08:44:
Crap, ik wilde net de tassen bestellen nadat ik had gewacht om te overleggen met de vrouw. Zijn ze weer normale prijs..
Nee, de hele rugleuning kraakt als een bed van voor de oorlog.Schwarz schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 07:24:
[...]
Wordt krakende bestuurdersstoel veroorzaakt door schurende gordelhouder tegen het "leer" van de stoel? Dat was bij mij het geval. Zelf eenvoudig opgelost door viltje op gordelhouder te plakken.
Ja ben benieuwd. Had gehoopt dat het een Black Friday deal was, maar ze hebben het snel gewijzigd. Dus zou zo maar foutje geweest kunnen zijn. Hopelijk krijgt iedereen het alsnog binnen._-= Erikje =-_ schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 09:23:
[...]
Balen, ik heb de complete pro-line set met labels en waszak enz voor 143 (althans, mijn order is bevestigd en ik heb 'm betaald. Geloven doen we het als ze hier in de kast staan :-))
De pro line is nu weer 549 en de gewone weer 379, ik ben benieuwd of we geluk hebben._-= Erikje =-_ schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 08:28:
[...]
pro-line besteld, ben benieuwd :-)
Zeker met Black Friday als argument moeten ze toch haast wel leveren tegen die prijs? Het is niet zo dat ze er voor 5 euro op stonden, dan had je kunnen weten dat het een fout is.gebruikershaes schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 09:38:
[...]
Ja ben benieuwd. Had gehoopt dat het een Black Friday deal was, maar ze hebben het snel gewijzigd. Dus zou zo maar foutje geweest kunnen zijn. Hopelijk krijgt iedereen het alsnog binnen.
75% korting is duidelijk een prijsfout, dus ze hoeven niet te leveren.maharens schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 09:57:
[...]
Zeker met Black Friday als argument moeten ze toch haast wel leveren tegen die prijs? Het is niet zo dat ze er voor 5 euro op stonden, dan had je kunnen weten dat het een fout is.
30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 RWD 2023
Waarom is dat duidelijk een prijsfout? Deze weken zijn er zelfs kortingen tot 90% bij diverse bedrijven.Mother_lepard schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:08:
[...]
75% korting is duidelijk een prijsfout, dus ze hoeven niet te leveren.
Hou jezelf niet voor de gek. Fysieke producten die actueel zijn worden eigenlijk nooit met zoveel korting verkocht.maharens schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:40:
[...]
Waarom is dat duidelijk een prijsfout? Deze weken zijn er zelfs kortingen tot 90% bij diverse bedrijven.
Hierbij een voorbeeld https://www.coolblue.nl/product/733030/bosch-pxv875dc1e.htmlMother_lepard schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:42:
[...]
Hou jezelf niet voor de gek. Fysieke producten die actueel zijn worden eigenlijk nooit met zoveel korting verkocht.
In de koffer zit er een kabeltje waar je aan kan trekken om de lader los te koppelen. Ik doe het altijd zo als ik thuis de lader wil loskoppelen.Broodro0ster schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:30:
Sinds gisteren heb ik een Smappee laadpaal. De voorbije 4 maand heb ik mijn Tesla mobile connector gebruikt. Om de laadpoort te openen en het laden te stoppen, was het heel handig om het knopje aan de stekker in te drukken en te laden.
Nu met mijn Smappee laadpaal heb ik dat knopje niet en nu vind ik het laden plots heel onhandig geworden. De chargeport doe ik nu open door eerst een deur te openen en daarna de chargeport aan te raken, maar toch wil die niet altijd open. Waarschijnlijk door druppels?
Ook als ik het laden stop aan de laadpaal, wordt het icoontje aan de laadpoort blauw i.p.v. wit. De stekker blijft dus vergrendeld en ik moet mijn telefoon uithalen om de stekker te ontkoppelen. Dat vind ik niet zo handig, want de app moet eerst opstarten, verbinding maken met de auto en dan pas gebeurd er iets.
Hebben jullie een makkelijkere methode? Of moet ik out of the box gaan denken en een draadloze knop aan m'n laadpaal hangen die van via Home Assistant en de Tesla integratie de laadpoort gaat openen?
Of kan ik maar beter zo'n aftermarket plug bestellen met Tesla knopje?
Ik dacht dat dit kabbeltje enkel bedoeld is voor noodgevallen? Is het niet de bedoeling dat je met een pas, een knop op de paal of via een app de kabel moet loskoppelen?this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:51:
[...]
In de koffer zit er een kabeltje waar je aan kan trekken om de lader los te koppelen. Ik doe het altijd zo als ik thuis de lader wil loskoppelen.
PC: Be quiet! Pure Base 500DX | MSI B450 Gaming Pro Carbon AC | AMD Ryzen 7 5700X3D | Be quiet! Dark Rock 4 | Gigabyte Aorus RTX 3080 Master | Crucial Ballistix RGB 32GB | Samsung 970 Evo Plus 1TB | Be quiet! Straight Power 11 750W
Thuis heb ik geen knop en ik ga niet elke keer die pas uithalen. Dat kabeltje is veel makkelijker.spartacusNLD schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:55:
[...]
Ik dacht dat dit kabbeltje enkel bedoeld is voor noodgevallen? Is het niet de bedoeling dat je met een pas, een knop op de paal of via een app de kabel moet loskoppelen?
Snap ik. Maar een oplossing voor noodgevallen heeft volgens mij altijd nadelen.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:01:
[...]
Thuis heb ik geen knop en ik ga niet elke keer die pas uithalen. Dat kabeltje is veel makkelijker.
PC: Be quiet! Pure Base 500DX | MSI B450 Gaming Pro Carbon AC | AMD Ryzen 7 5700X3D | Be quiet! Dark Rock 4 | Gigabyte Aorus RTX 3080 Master | Crucial Ballistix RGB 32GB | Samsung 970 Evo Plus 1TB | Be quiet! Straight Power 11 750W
Ik wil niet teveel off topic gaan maar de kortingen moet je altijd goed bekijken.maharens schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:45:
[...]
Hierbij een voorbeeld https://www.coolblue.nl/product/733030/bosch-pxv875dc1e.html
Kabel onder belasting lostrekken kan vonkvorming geven, daarmee roet en slecht contact en op de lange termijn overgangsweerstand en daarmee warmte (lees brand)this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:01:
[...]
Thuis heb ik geen knop en ik ga niet elke keer die pas uithalen. Dat kabeltje is veel makkelijker.
Bovendien: als je het onhandig vindt om even op het scherm te tikken, dan lijkt het me niet echt een oplossing om de koffer te openen, en dan aan dat kabeltje te trekken...spartacusNLD schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:03:
[...]
Snap ik. Maar een oplossing voor noodgevallen heeft volgens mij altijd nadelen.
Tesla zelf schrijft het volgende op in de handleiding:
''Use the release cable only in situations where you can not release the charge cable using the usual methods. Continuous use can damage the release cable or charging equipment.''
[ Voor 5% gewijzigd door bilgy_no1 op 21-11-2023 11:36 ]
Logisch natuurlijkGood morning,
Unfortunately, we have to inform you that an error has crept onto our website since yesterday afternoon. Due to an update, a price was offered that was too low, resulting in a -75% discount. This is an apparent mistake because this price deviates too much from the normal price. There has never been a discount promotion. This is also not promoted.
This means we are forced to cancel your order.
We regret this and offer our sincere apologies.
You will receive a confirmation email today of the canceled order.
Yours sincerely
Car-Bags.com
Niks noppes nul 👎🏻👎🏻👎🏻
Ik heb een Flic knopje ingesteld, die gekoppeld is aan een android telefoon met Tasker en daarmee werkt het heel makkelijk.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:01:
[...]
Thuis heb ik geen knop en ik ga niet elke keer die pas uithalen. Dat kabeltje is veel makkelijker.
Ja, dat kabeltje is echt voor een noodgeval. Die zou ik nooit met regelmatige basis (gaan) gebruiken. De beste oplossing is inderdaad een aangepaste kabel/connector met knopje of de S3XY buttons.spartacusNLD schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:03:
[...]
Snap ik. Maar een oplossing voor noodgevallen heeft volgens mij altijd nadelen.
Tesla zelf schrijft het volgende op in de handleiding:
''Use the release cable only in situations where you can not release the charge cable using the usual methods. Continuous use can damage the release cable or charging equipment.''
Als je eerst je koffer opent, en dan het laden stopt wordt de kabel netjes ontgrendeld door de auto, scheelt weer aan de noodkabel trekkenthis schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:51:
[...]
In de koffer zit er een kabeltje waar je aan kan trekken om de lader los te koppelen. Ik doe het altijd zo als ik thuis de lader wil loskoppelen.
Home Assistant | ☀️ 2900 Wp PVOutput | 🔋 Tesla Model 3 RWD 2024
Zeker begrijpelijk, ik heb (nog) geen mailtje maar die zal niet lang op zich laten wachten :-)Snakefoodjah schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:53:
Net mailtje gekregen:
[...]
Logisch natuurlijk
Maar dat heb ik al in mijn eerdere post gezegd, het laden stopt niet. Want ik wil namelijk niet elke keer dat pasje uithalen, of mijn gsm moeten bovenhalen of in de auto kruipen om op dat scherm te klikken (dat laatste is dan nog het meest omslachtige van allemaal @bilgy_no1 )adjego schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:12:
[...]
Als je eerst je koffer opent, en dan het laden stopt wordt de kabel netjes ontgrendeld door de auto, scheelt weer aan de noodkabel trekken
Dus je gebruikt dat kabeltje zelfs terwijl de auto aan het laden is? Dat is echt niet wenselijk idd!this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:15:
[...]
Maar dat heb ik al in mijn eerdere post gezegd, het laden stopt niet. Want ik wil namelijk niet elke keer dat pasje uithalen, of mijn gsm moeten bovenhalen of in de auto kruipen om op dat scherm te klikken (dat laatste is dan nog het meest omslachtige van allemaal @bilgy_no1 )
Maar het punt dat @_-= Erikje =-_ aanhaalt is wel eentje om over na te denken. Dat is wel iets dat je niet wilt natuurlijk.
Home Assistant | ☀️ 2900 Wp PVOutput | 🔋 Tesla Model 3 RWD 2024
Telefoon pakken is toch makkelijker dan kofferbak openen en aan dat noodhendeltje trekken.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:15:
[...]
Maar dat heb ik al in mijn eerdere post gezegd, het laden stopt niet. Want ik wil namelijk niet elke keer dat pasje uithalen, of mijn gsm moeten bovenhalen of in de auto kruipen om op dat scherm te klikken (dat laatste is dan nog het meest omslachtige van allemaal @bilgy_no1 )
Maar het punt dat @_-= Erikje =-_ aanhaalt is wel eentje om over na te denken. Dat is wel iets dat je niet wilt natuurlijk.
Fly or Die
Vaak moet ik toch al in de koffer zijn. En tegen dat de app verbinding gemaakt heeft, is de koffer meestal al open. Dus qua tijdwinst is er niet veel mee te winnen, of je moet op voorhand al je gsm pakken.Fjeze schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:25:
[...]
Telefoon pakken is toch makkelijker dan kofferbak openen en aan dat noodhendeltje trekken.
[ Voor 24% gewijzigd door this op 21-11-2023 12:29 ]
Je kan je pasje toch in de kofferbak leggen als je toch elke keer de kofferbak open trekt? Ff een plekje voor maken met klitteband oid dat die op z'n plaats blijft.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:15:
[...]
Maar dat heb ik al in mijn eerdere post gezegd, het laden stopt niet. Want ik wil namelijk niet elke keer dat pasje uithalen, of mijn gsm moeten bovenhalen of in de auto kruipen om op dat scherm te klikken (dat laatste is dan nog het meest omslachtige van allemaal @bilgy_no1 )
Maar het punt dat @_-= Erikje =-_ aanhaalt is wel eentje om over na te denken. Dat is wel iets dat je niet wilt natuurlijk.
Die zou ik wel aandurven hoor. Zoals @maharens ook zegt is dat voor de consument niet zo "apparent" tijdens blackfriday aanbiedingenSnakefoodjah schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:53:
Net mailtje gekregen:
[...]
Logisch natuurlijk
Ik heb een Tesla charger met vaste kabel en knopje Werkt heel goed Soms te goed want bij Teslas die in de buurt staan gaat vaak dan ook de laad klep open Getest en soms wel 30 mtr bereikBroodro0ster schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:30:
Of kan ik maar beter zo'n aftermarket plug bestellen met Tesla knopje?
Geen enkele kans.JohanB schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:41:
[...]
Die zou ik wel aandurven hoor. Zoals @maharens ook zegt is dat voor de consument niet zo "apparent" tijdens blackfriday aanbiedingen
Je kan dus met dit signaal de lader uit elke tesla halen?jheerink14 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:52:
[...]
Ik heb een Tesla charger met vaste kabel en knopje Werkt heel goed Soms te goed want bij Teslas die in de buurt staan gaat vaak dan ook de laad klep open Getest en soms wel 30 mtr bereik
(3 of 4 Tesla in mijn straat )
Is dit geen oplossing?Broodro0ster schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 10:30:
Sinds gisteren heb ik een Smappee laadpaal. De voorbije 4 maand heb ik mijn Tesla mobile connector gebruikt. Om de laadpoort te openen en het laden te stoppen, was het heel handig om het knopje aan de stekker in te drukken en te laden.
Nu met mijn Smappee laadpaal heb ik dat knopje niet en nu vind ik het laden plots heel onhandig geworden. De chargeport doe ik nu open door eerst een deur te openen en daarna de chargeport aan te raken, maar toch wil die niet altijd open. Waarschijnlijk door druppels?
Ook als ik het laden stop aan de laadpaal, wordt het icoontje aan de laadpoort blauw i.p.v. wit. De stekker blijft dus vergrendeld en ik moet mijn telefoon uithalen om de stekker te ontkoppelen. Dat vind ik niet zo handig, want de app moet eerst opstarten, verbinding maken met de auto en dan pas gebeurd er iets.
Hebben jullie een makkelijkere methode? Of moet ik out of the box gaan denken en een draadloze knop aan m'n laadpaal hangen die van via Home Assistant en de Tesla integratie de laadpoort gaat openen?
Of kan ik maar beter zo'n aftermarket plug bestellen met Tesla knopje?
Nee, daarmee kan je gewoon je laadpoort openen, maar het zal niet het laadproces stoppen en de stekker vrij geven.Schwarz schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:09:
[...]
Is dit geen oplossing?
https://nl.aliexpress.com...urPageLogUid=AvRzUOe6RbvY
Sony A7 iv en wat recycled glas
Ik vermoed omdat de Model 3 met een andere kleur én andere velgen over de 45k gaat en dan niet meer in aanmerking komt voor SEPP subsidie.Skupjo schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:06:
Het lijkt erop dat de meeste mensen niet gaan voor de 19" Nova velgen optie op de M3 Highland. Ben benieuwd waarom dat is, omdat qua looks een 'no brainer' is, zou ik zeggen.
Zijn er wellicht praktische bezwaren (naast prijs)? Zo las ik dat je een ander bandentype krijgt en dat je op comfort inboet.
20x 170 Wp (Solar Frontier) op ZZO / 54 graden
S3XY buttons zijn nog een idee ja. Dat klinkt wel handig op de manier die jij het doet. Helaas niet zo'n goedkope oplossing. En geen idee wat voor effect het heeft op garantie?bilgy_no1 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:33:
[...]
@Broodro0ster
Ik heb die oplossing met een knop via HA hier wel langs zien komen inderdaad.
Alternatief: S3XY buttons kopen. Dan heb je een Smart Action waarmee je de hendel van de achterportier kunt gebruiken om de laadpoort te ontgrendelen. Zo doe ik het en dat werkt echt super. Je staat immers toch naast de achterportier om de kabel eruit te halen. Voordeel is dat je nog veel meer extra handige functies erbij krijgt.
Alternatief 2: Het Belgische bedrijf EVChargeKing verkoopt een Tesla connector kit waarmee je een gewone stekker op je laadkabel vervangt door een exemplaar met een Tesla knop erop:
https://www.evchargeking....-button-connector-kit-16a
Of je koopt een extra complete kabel bij ze met de knop al erop.
Daar ga ik ook eens naar kijken. Kan hem dan ook in de berging hangen of evt. aan de onderkant van het laadstation. Misschien dat Home Assistant dan wel de beste repsonstijd heeft als die het ook ondersteunen. Die doet direct calls naar de API.Smobbo schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:54:
[...]
Ik heb een Flic knopje ingesteld, die gekoppeld is aan een android telefoon met Tasker en daarmee werkt het heel makkelijk.
Knopje heb ik bij de kapstok hangen en ik druk erop als ik mijn tas/jas pak en naar de auto loop. Als ik bij de auto ben is de laadsessie gestopt (mocht die nog bezig zijn) en is de laadpoort ontgrendeld.
Goedkoper dan zo'n ChargeKing kabel met knopje en je staat nog binnen terwijl je op het knopje drukt, dus je hoeft ook niet 1-2 seconden te wachten voor de boel echt ontgrendeld is.
@Broodro0ster, wellicht ook wat voor jou?
30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 RWD 2023
Zoals gezegd. Enkel M3 RWD in het wit + 19 inch velgen levert nog SEPP subsidie a 2950 euro op. Dan kiezen mensen eerder voor de 18 inch velgen en een andere kleur blijkbaar.Skupjo schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:06:
Het lijkt erop dat de meeste mensen niet gaan voor de 19" Nova velgen optie op de M3 Highland. Ben benieuwd waarom dat is, omdat qua looks een 'no brainer' is, zou ik zeggen.
Zijn er wellicht praktische bezwaren (naast prijs)? Zo las ik dat je een ander bandentype krijgt en dat je op comfort inboet.
[ Voor 13% gewijzigd door spartacusNLD op 21-11-2023 13:31 ]
PC: Be quiet! Pure Base 500DX | MSI B450 Gaming Pro Carbon AC | AMD Ryzen 7 5700X3D | Be quiet! Dark Rock 4 | Gigabyte Aorus RTX 3080 Master | Crucial Ballistix RGB 32GB | Samsung 970 Evo Plus 1TB | Be quiet! Straight Power 11 750W
Ik denk juist dat de S3XY buttons by far de beste waar-voor-je-geld zijn als je dit issue wilt oplossen. Je krijgt er immers ook nog een hoop andere functionaliteit voor terug. Ik vind het alleen al het geld waard voor het comfort van de Autopilot On/Off knop op een handig plekje op het stuur (ipv de dubbelklik met de stengel). En dan dus nog enorm veel andere mogelijkheden, inclusief het ontgrendelen van de laadpoort.Broodro0ster schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:20:
[...]
S3XY buttons zijn nog een idee ja. Dat klinkt wel handig op de manier die jij het doet. Helaas niet zo'n goedkope oplossing. En geen idee wat voor effect het heeft op garantie?
De Kingcharge is ook mooi, maar weer niet zo goedkoop.
Ik bewaar 'm in het dashboardkastje, dat nu met een lange druk op het scrollwiel open gaat.gebruikershaes schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 12:34:
[...]
Je kan je pasje toch in de kofferbak leggen als je toch elke keer de kofferbak open trekt? Ff een plekje voor maken met klitteband oid dat die op z'n plaats blijft.
Zelf dacht ik om de laadpas ergens onder de laadklep te bevestigen, maar dat is niet handig als je aan het laden bent. Dan kan iemand de pas meenemen. Heb het pasje ook wel in de deur gehad, maar lijkt vooralsnog iets minder handig dan kofferbak.
Nice!Oekol schreef op maandag 20 november 2023 @ 20:09:
Werd vanmiddag gebeld of ik ook een bewijs had van bestellen van de trekhaak begin dit jaar. De trekhaak was namelijk nog niet betaald door de leasemaatschappij... Dus nadat ik 'm geholpen had met wat bewijs zwart op wit vroeg ik 'm of de marges zo groot zijn dat ze nu pas om geld komen vragen 10 maanden na dato. Moest hij lachen.
Enfin, direct mijn probleem benoemd van het zwarte scherm onder het voor wat hoort wat principe. Direct starte hij een sessie om uit te lezen en vroeg time stamps. Om daarna binnen 1 uur het volgende te krijgen:
[Afbeelding]
Kan volgende week al terecht. Prima service tot zo ver weer
Wellicht. Maar na een reset doet de auto het wel weer gewoon normaal. Blijkbaar is er een crash wat een terugkerend verhaal is, want ik had eerst afgewacht op de volgende software run om te kijken of het opgelost is dan. Achja, we gaan het zien.pimk schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:51:
[...]
Nice!
Maar ook wel weer raar, als je sw crasht, zou je toch ook wel een beetje verwachten dat de auto Tesla triggert. En dat men dan pro-actief aan de slag gaat.
Of heb ik mijn roze bril weer op?
Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.
Ik vind de 18 inch met wieldop juist mooier dan die 19inchSkupjo schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:06:
Het lijkt erop dat de meeste mensen niet gaan voor de 19" Nova velgen optie op de M3 Highland. Ben benieuwd waarom dat is, omdat qua looks een 'no brainer' is, zou ik zeggen.
Zijn er wellicht praktische bezwaren (naast prijs)? Zo las ik dat je een ander bandentype krijgt en dat je op comfort inboet.
Tsja, smaken verschillen natuurlijk. Maar ook de kosten spelen mee. Ik heb zojuist de knoop doorgehakt en een Model 3 Highland RWD in Ultra Red besteld, met de standaard 18 inch wielen dus. De 19 inch zijn (veel) mooier maar duurder, minder zuinig, minder comfortabel en makkelijker te beschadigen. Daarnaast vind ik zwart mooi matchen met de rest van de exterieur trim.Skupjo schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:06:
Het lijkt erop dat de meeste mensen niet gaan voor de 19" Nova velgen optie op de M3 Highland. Ben benieuwd waarom dat is, omdat qua looks een 'no brainer' is, zou ik zeggen.
Zijn er wellicht praktische bezwaren (naast prijs)? Zo las ik dat je een ander bandentype krijgt en dat je op comfort inboet.
Snap dit niet helemaal. We hebben het hier neem ik aan toch over een openbare laadpaal?Aanvulling voor de discussie hierboven over laadpas:
De laadpas heb ik naast me liggen in het middenconsole, daar heb ik zo'n extra bakje in. Als ik dan de kabel aan de paal heb leg ik hem op de hoedenplank en doe ik met de mobiel de laadklep dicht. Werkt prima.
Als ik aan kom lopen met mobiel klep open, pasje pakken en ontkoppelen.
Een normale openbare laadpaal ontgrendelt niet als je niet afmeldt met het pasje. De kabel zit aan twee kanten vast. Autokant: unlockt via de app, door een portier te openen, of via het scherm. Laadpaal: unlockt alleen maar bij pasje opnieuw ervoor houden.RJRP01 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 15:16:
[...]
Snap dit niet helemaal. We hebben het hier neem ik aan toch over een openbare laadpaal?
Ik heb een shortcut op mijn tel (iPhone) om de laadpoort te openen. (Deze kan je echter ook in de widget hebben)
Deze druk ik in als ik naar de auto loop, dit ontgrendeld de laadpoort. Ik neem de kabel uit de auto en de kabel koppelt automatisch los van de laadpaal. Ik gebruik dus bij het loskoppelen helemaal niet mijn pas.
| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340
Nou niet hier in Rotterdam.....Jeroenneman schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 15:19:
[...]
Een normale openbare laadpaal ontgrendelt niet als je niet afmeldt met het pasje. De kabel zit aan twee kanten vast. Autokant: unlockt via de app, door een portier te openen, of via het scherm. Laadpaal: unlockt alleen maar bij pasje opnieuw ervoor houden.
Zie deze post. Ziet er best redelijk uit:gebruikershaes schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 14:21:
Heb de wielen nog niet gezien zonder doppen. Ziet dat er een beetje goed uit?
Dutchlimits schreef op zondag 12 november 2023 @ 16:00:
Kon het niet laten om een foto te maken met de regenboog op de achtergrond:)
[Afbeelding]
PC: Be quiet! Pure Base 500DX | MSI B450 Gaming Pro Carbon AC | AMD Ryzen 7 5700X3D | Be quiet! Dark Rock 4 | Gigabyte Aorus RTX 3080 Master | Crucial Ballistix RGB 32GB | Samsung 970 Evo Plus 1TB | Be quiet! Straight Power 11 750W
Ben je zeker dat je dan ook veilig de laadsessie afsluit aan de laadpaalkant?RJRP01 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 15:16:
[...]
Snap dit niet helemaal. We hebben het hier neem ik aan toch over een openbare laadpaal?
Ik heb een shortcut op mijn tel (iPhone) om de laadpoort te openen. (Deze kan je echter ook in de widget hebben)
Deze druk ik in als ik naar de auto loop, dit ontgrendeld de laadpoort. Ik neem de kabel uit de auto en de kabel koppelt automatisch los van de laadpaal. Ik gebruik dus bij het loskoppelen helemaal niet mijn pas.
Neem aan dat als de kabel loskomt dit veilig gaat. Heb nog geen opmerkingen gehad van de wagenparkbeheerder in ieder geval.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 16:05:
[...]
Ben je zeker dat je dan ook veilig de laadsessie afsluit aan de laadpaalkant?
Oh ja. Dat is beter dan de oudespartacusNLD schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 15:53:
[...]
Zie deze post. Ziet er best redelijk uit:
[...]
Of ander alternatief via de App unlocken?bilgy_no1 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 11:33:
[...]
Bovendien: als je het onhandig vindt om even op het scherm te tikken, dan lijkt het me niet echt een oplossing om de koffer te openen, en dan aan dat kabeltje te trekken...
@Broodro0ster
Ik heb die oplossing met een knop via HA hier wel langs zien komen inderdaad.
Alternatief: S3XY buttons kopen. Dan heb je een Smart Action waarmee je de hendel van de achterportier kunt gebruiken om de laadpoort te ontgrendelen. Zo doe ik het en dat werkt echt super. Je staat immers toch naast de achterportier om de kabel eruit te halen. Voordeel is dat je nog veel meer extra handige functies erbij krijgt.
Alternatief 2: Het Belgische bedrijf EVChargeKing verkoopt een Tesla connector kit waarmee je een gewone stekker op je laadkabel vervangt door een exemplaar met een Tesla knop erop:
https://www.evchargeking....-button-connector-kit-16a
Of je koopt een extra complete kabel bij ze met de knop al erop.
Nee dit werkt alleen om de laadpoort te openen. Om de laadsessie te stoppen stuurt het 'knopje' op de stekker fysiek een signaal naar de auto.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:08:
[...]
Je kan dus met dit signaal de lader uit elke tesla halen?
hier stond ooit een hoop info over wat eens een vet cool wrede configuratie was....
Het gaat er om dat niet iedereen het pasje om de laad sessie te stoppen bij zich draagt. Je moet dan eerst de auto in en pas pakken.f4stf0rw4rd schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 16:57:
Ik snap die hele discussie over de laadpoort niet. Sinds vorige week een Model Y LR (voor mij mijn 1e BEV) en sindsdien 2 keer geladen bij een openbaar laadpunt (laadpaal thuis duurt nog een paar weken). Als het laden klaar is of ik wil weg, dan open ik het bestuurdersportier op een kier, beëindig de laadsessie op de laadpaal en unplug beide stekkers en gooi de kabel in de kofferbak. Dan stap ik in (hé wat handig mijn deur staat al op een kiertje, kan ik zo instappen
). Simple as that
Hier nog een voorbeeld van de 18" wielen met aftermarket afdekdoppen icm Ultra Red: YouTube: 5 GRÜNDE - Warum das NEUE Model 3 Highland noch BESSER istgebruikershaes schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 14:21:
Eensch, en met wat aftermarket doppen goed te doen. Heb de wielen nog niet gezien zonder doppen. Ziet dat er een beetje goed uit?
Ik denk dat het kan Je kan denk ik wel iets maken wat signaal kopieert maar mijn kabel zit vast aan mijn paal en dat zal bij meer kabels zo zijn En beperkt bereik dus 10-15 mrt lukt denk ik wel soms verder maar je moet knop ingedrukt houden om te ontlokken Laat je hem los locked hij weer.this schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 13:08:
[...]
Je kan dus met dit signaal de lader uit elke tesla halen?
OK, ga ik proberen.RJRP01 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 15:16:
[...]
Snap dit niet helemaal. We hebben het hier neem ik aan toch over een openbare laadpaal?
Ik heb een shortcut op mijn tel (iPhone) om de laadpoort te openen. (Deze kan je echter ook in de widget hebben)
Deze druk ik in als ik naar de auto loop, dit ontgrendeld de laadpoort. Ik neem de kabel uit de auto en de kabel koppelt automatisch los van de laadpaal. Ik gebruik dus bij het loskoppelen helemaal niet mijn pas.
[ Voor 11% gewijzigd door Tommie12 op 21-11-2023 17:55 ]
Sony A7 iv en wat recycled glas
Ik heb de rode M3 Highland maar ben toch wel overtuigd van de wieldoppen, blijf ze in het echt heel mooi vinden. Misschien als er een mooiere afdekoplossing komt voor de velgen dat ik af en toe wissel, maar voor nu hou ik ze erop.kabski schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 17:19:
[...]
Hier nog een voorbeeld van de 18" wielen met aftermarket afdekdoppen icm Ultra Red: YouTube: 5 GRÜNDE - Warum das NEUE Model 3 Highland noch BESSER ist
Ik gebruik altijd alleen open laadpoort. Je hoort dan dat de laadkabel aan de auto ontgrendeld wordt. Soms duurt het een seconde voordat de laadpoort ontgrendeld wordt. Ik hoor graag of het werktTommie12 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 17:50:
[...]
OK, ga ik proberen.
Welk bevel neem je? Stop laden?
Dat is toch iets anders dan "unlock charge port".
Bizar, dat commando vind ik niet bij de shortcuts….RJRP01 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 18:10:
[...]
Ik gebruik altijd alleen open laadpoort. Je hoort dan dat de laadkabel aan de auto ontgrendeld wordt. Soms duurt het een seconde voordat de laadpoort ontgrendeld wordt. Ik hoor graag of het werkt
Sony A7 iv en wat recycled glas
Tommie12 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 18:27:
[...]
Bizar, dat commando vind ik niet bij de shortcuts….
Ryzen 5950x + 32GB GSKILL @3600 op Rog Strix Gaming E x570 + Asrock Phantom Gaming 6800XT+ Gigabyte Aorus FV43U Zwart + DS1621+ + DS414 + MacbookPro 16" 2021 + Mac Mini M4 Pro + Tesla MY RWD 2023 BYD
Tommie12 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 18:27:
[...]
Bizar, dat commando vind ik niet bij de shortcuts….
Dat blijkt. Zoals hieronder genoemt gaat je dat niet lukken. De kabel van de auto komt wel los en in de paal blijft die vrolijk hangen tot je de sessie afbreekt met je pas. Waarschijnlijk lukt het wel op een bepaalde manier hoe je zegt maar ik gok dat dat de redenen zijn dat je naar de laadpaal provider moet bellen om de paal te resetten.RJRP01 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 15:16:
[...]
Snap dit niet helemaal. We hebben het hier neem ik aan toch over een openbare laadpaal?
Ik heb een shortcut op mijn tel (iPhone) om de laadpoort te openen. (Deze kan je echter ook in de widget hebben)
Deze druk ik in als ik naar de auto loop, dit ontgrendeld de laadpoort. Ik neem de kabel uit de auto en de kabel koppelt automatisch los van de laadpaal. Ik gebruik dus bij het loskoppelen helemaal niet mijn pas.
[ Voor 6% gewijzigd door Oekol op 21-11-2023 19:57 ]
Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.
Dan gaat alleen de klep open….
Sony A7 iv en wat recycled glas
PSN: pretpikkie Xbox Live: Pretpik Steam: Pretpik [NL]
Het is ook niet moeilijk. Wel als je het zonder laadpas doet. Daar komt blijkbaar het gestuntel van. Soort van deur op slot draaien met de sleutel maar naar binnen willen zonder.pretpik schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:13:
Hier het pasje tussen de bekleding en het kunststoffen gedeelte geklemd in de kofferbak. Kabel ligt daar ook. Na het laden is het kofferbak open->pasje->laadsessie stoppen-> kabel los van paal en dan is hij van de auto ook los. Ik snap ff het moeilijke niet van het ontkoppelen.
Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.
Fijn dat je dit allemaal voor me invult. Het is echter niet zo. Ik zal er om het duidelijk te maken binnenkort een filmpje van posten. Verder raakt de laadpaal ook niet van slag aangezien ik dit altijd doe hier voor de deur.Oekol schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 19:56:
[...]
Dat blijkt. Zoals hieronder genoemt gaat je dat niet lukken. De kabel van de auto komt wel los en in de paal blijft die vrolijk hangen tot je de sessie afbreekt met je pas. Waarschijnlijk lukt het wel op een bepaalde manier hoe je zegt maar ik gok dat dat de redenen zijn dat je naar de laadpaal provider moet bellen om de paal te resetten.
Lees: het is jou dan gelukt maar diegene na je heeft een paal die in de war is en niet wilt laden door errors.
Als je deze gebruikt als de laadkabel erin zit zal deze de laadkabel ontgrendelenTommie12 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:05:
[...]
Dan gaat alleen de klep open….
Ontgrendel laadkabel of Unlock chargeport is wat ik zoek.
Ik kijk er naar uit. Wil je me taggen zodat ik hem niet mis? Thanks.RJRP01 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:27:
[...]
Fijn dat je dit allemaal voor me invult. Het is echter niet zo. Ik zal er om het duidelijk te maken binnenkort een filmpje van posten. Verder raakt de laadpaal ook niet van slag aangezien ik dit altijd doe hier voor de deur.
Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.
Het begon met de vraag van iemand met een laadpunt thuis. Die hebben lang niet allemaal een pasje, dus dan moet je een alternatieve oplossing hebben als je niet via app of scherm de laadpoort wilt ontgrendelen. Het is ook geen heel groot issue denk ik. Meer een zoektocht naar gemak.Oekol schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:16:
[...]
Het is ook niet moeilijk. Wel als je het zonder laadpas doet. Daar komt blijkbaar het gestuntel van. Soort van deur op slot draaien met de sleutel maar naar binnen willen zonder.
De y heeft ook geen alarm.hans96 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:52:
Sinds vorige week eigenaar van een nieuwe Y en tot nu zeer tevreden. Geen rammeltjes, ruitenwissers die doen wat ze moeten doen en op asfalt is deze auto t.o.v. onze xc60 muisstil. Ik heb echter wel een vraagje over de werking van de bewakingsmodus. Ik ben al twee keer bij de auto gekomen waarbij de deur niet openging d.m.v. de telefoonsleutel en ik het kaartje moest gebruiken. Op het scherm is dan te zien dat een incident is geregistreerd. Er zijn ook twee filmopnames van iemand die dicht langs de auto loopt. Maar van het afgaan van een alarm is blijkbaar geen sprake geweest. Ik zie namelijk andere voorbijgangers niet reageren op op enig geluid afkomstig van de auto. Verder heb ik geen melding in de App ontvangen. Zie ik iets over het hoofd?
[*] Error 45: Please replace user
Volg je bankbiljetten
Dat van het af en toe niet open gaan terwijl je dicht met de telefoon bij de auto staat overkomt mij ook. Echt heel af en toe. Ik pak mijn telefoon open de Tesla app… en that’s it: de portier kan ik dan wel weer openen. Kennelijk maakt mijn telefoon soms wat minder goed verbinding met de auto en is het nodig om de app te openen. Pasje gebruik ik echt alleen als ik mijn telefoon ff binnen heb gelaten en de auto in moet.hans96 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:52:
Sinds vorige week eigenaar van een nieuwe Y en tot nu zeer tevreden. Geen rammeltjes, ruitenwissers die doen wat ze moeten doen en op asfalt is deze auto t.o.v. onze xc60 muisstil. Ik heb echter wel een vraagje over de werking van de bewakingsmodus. Ik ben al twee keer bij de auto gekomen waarbij de deur niet openging d.m.v. de telefoonsleutel en ik het kaartje moest gebruiken. Op het scherm is dan te zien dat een incident is geregistreerd. Er zijn ook twee filmopnames van iemand die dicht langs de auto loopt. Maar van het afgaan van een alarm is blijkbaar geen sprake geweest. Ik zie namelijk andere voorbijgangers niet reageren op op enig geluid afkomstig van de auto. Verder heb ik geen melding in de App ontvangen. Zie ik iets over het hoofd?
Vandaag toevallig ontgrendelde hij net niet, bij mij kwam het doordat de kabel net te strak stond. Dat is ook nog een mogelijkheid. Lastige was toen wel dat de auto dacht dat de kabel wel ontgrendeld was en de dus de optie in de app even niet zichtbaar was.Oekol schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:16:
[...]
Het is ook niet moeilijk. Wel als je het zonder laadpas doet. Daar komt blijkbaar het gestuntel van. Soort van deur op slot draaien met de sleutel maar naar binnen willen zonder.
PSN: pretpikkie Xbox Live: Pretpik Steam: Pretpik [NL]
Wij twijfelden tussen een witte en een ultra red M3. Maar bij de proefrit hebben we onze huidige Prius in parelmoer wit naast de witte M3 gezet, en dan is de M3 toch wel erg effen wit, met weinig diepte in de kleur.Jerry- schreef op maandag 20 november 2023 @ 22:40:
Ligt het aan mij of is het 'pearl' effect uit de nieuwe witte Tesla's verdwenen? De nieuwe witte M3's en MY's die ik zie rijden lijken bijna spierwit, in tegenstelling tot bijvoorbeeld witte M3's uit 2019/2020/2021. Ook als ik nu de nieuwe Highland in het wit bekijk is er weinig parelmoer meer te bekennen.
Wablief? De model Y heeft dat toch wel? https://www.tesla.com/own...8E-8FED-E5EB45FA27DA.html. Daar lees ik het volgende:
Maar is er ook een portier of achterbak geopend?mustisen schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 22:37:
[...]
Wablief? De model Y heeft dat toch wel? https://www.tesla.com/own...8E-8FED-E5EB45FA27DA.html. Daar lees ik het volgende:
Als de Model Y geen geauthentiseerde telefoon of sleutel detecteert en er wordt een portier of de achterbak geopend, klinkt een alarm.
[*] Error 45: Please replace user
Volg je bankbiljetten
Dat van het niet openen met de Phone Key kan ook aan de instellingen op je telefoon liggen. Soms worden apps die een tijdje niet actief zijn gekild of staan de permissies misschien niet goed. Bluetooth wel altijd aan? etc.hans96 schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:52:
Sinds vorige week eigenaar van een nieuwe Y en tot nu zeer tevreden. Geen rammeltjes, ruitenwissers die doen wat ze moeten doen en op asfalt is deze auto t.o.v. onze xc60 muisstil. Ik heb echter wel een vraagje over de werking van de bewakingsmodus. Ik ben al twee keer bij de auto gekomen waarbij de deur niet openging d.m.v. de telefoonsleutel en ik het kaartje moest gebruiken. Op het scherm is dan te zien dat een incident is geregistreerd. Er zijn ook twee filmopnames van iemand die dicht langs de auto loopt. Maar van het afgaan van een alarm is blijkbaar geen sprake geweest. Ik zie namelijk andere voorbijgangers niet reageren op op enig geluid afkomstig van de auto. Verder heb ik geen melding in de App ontvangen. Zie ik iets over het hoofd?
De Y LR berlin van aug hier en kwam tijdens monteren van remklauw covers achter dat er wel alarm op zit.ZeRoC00L schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 21:33:
[...]
De y heeft ook geen alarm.
En denk dat je eigenlijk wel een melding van Sentry mode op je app moet krijgen, maar wellicht alleen als je premium connectivity hebt (al zit je waarschijnlijk nog in de eerste maand)
[ Voor 8% gewijzigd door Armo op 21-11-2023 23:24 ]
Ja, irritant inderdaad! App doet het nog steeds nietSTIMPPYYY schreef op woensdag 22 november 2023 @ 08:13:
Eerste keer vriezen, enige keer dat je de app echt nodig hebt en natuurlijk werkt het niet… 🤬
MYLR’23 | AVWC/AVEM/AVWS/VZLE/EN4C
Oh fijn om te lezen dat het niet aan mij lag.STIMPPYYY schreef op woensdag 22 november 2023 @ 08:13:
Eerste keer vriezen, enige keer dat je de app echt nodig hebt en natuurlijk werkt het niet… 🤬
Dit is ook een belangrijke zin, sommige mensen denken dat de 'gewone' AP overal maar moet werken namelijk:FlorisK-Delft schreef op woensdag 22 november 2023 @ 00:37:
Sinds vandaag ook in de Nederlandse handleiding: “Volledig automatisch sturen (Bèta)”: https://www.tesla.com/own...4B-8B04-09B991368DC5.html
Zou het dan nu eindelijk toch bijna zo ver zijn?… Misschien horen we er 30 november al meer over, spannend.
Ik heb deze ochtend ook 2 keer moeten proberen om voor te verwarmen, maar de tweede keer ging het dus wel (nadat ik de app eens dicht gegooid had).STIMPPYYY schreef op woensdag 22 november 2023 @ 08:13:
Eerste keer vriezen, enige keer dat je de app echt nodig hebt en natuurlijk werkt het niet… 🤬
Sony A7 iv en wat recycled glas
Wil geen party pooper zijn, maar de URL die je plakt heeft als location: nl_usFlorisK-Delft schreef op woensdag 22 november 2023 @ 00:37:
Sinds vandaag ook in de Nederlandse handleiding: “Volledig automatisch sturen (Bèta)”: https://www.tesla.com/own...4B-8B04-09B991368DC5.html
Zou het dan nu eindelijk toch bijna zo ver zijn?… Misschien horen we er 30 november al meer over, spannend.
[ Voor 4% gewijzigd door netdata op 22-11-2023 09:24 ]
KnipIngmar7 schreef op woensdag 22 november 2023 @ 10:17:
Helaas achter Paywall, mooie review over nieuwe M3.
Terwijl de gevestigde industrie tevergeefs ‘Tesla-killers’ aankondigt, presenteert Elon Musk zijn ‘killer-Tesla
"Met de nieuwe Model 3 zet Tesla zijn concurrenten weer eens op achterstand. Op het eerste gezicht lijkt er weinig veranderd aan het belangrijkste model van Musks autobedrijf, maar het grote verschil zit van binnen."
En eindigd met "Je zou bijna te doen krijgen met de bazen van Volkswagen, Toyota en General Motors."
[ Voor 23% gewijzigd door Notna op 22-11-2023 20:52 . Reden: Aardig bedoeld, maar helaas mogen we dit niet toestaan ivm copyright etc. ]
Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.
Het verschilt van laadpaal tot laadpaal (waarschijnlijk per gemeente/aanbieder). Sommige palen laten de kabel los als je de kabel loskoppelt van de auto, sommige palen laten alleen los met het pasje.Oekol schreef op dinsdag 21 november 2023 @ 20:16:
[...]
Het is ook niet moeilijk. Wel als je het zonder laadpas doet. Daar komt blijkbaar het gestuntel van. Soort van deur op slot draaien met de sleutel maar naar binnen willen zonder.
[ Voor 17% gewijzigd door JohanB op 22-11-2023 11:15 ]
Dat krijg je als je bandenspanning niet kloptJohanB schreef op woensdag 22 november 2023 @ 11:12:
Hij is weer helemaal de weg kwijt met dit “koude” weer
270 Wh/km en er vrolijk 25% naast zitten met het verwachtte gebruik in doodnormale omstandigheden gister
[Afbeelding]
Owner of DBIT Consultancy
De enige vraag die ik heb is hoeveel kilometers je hebt gereden in je auto?JohanB schreef op woensdag 22 november 2023 @ 11:12:
Hij is weer helemaal de weg kwijt met dit “koude” weer
270 Wh/km en er vrolijk 25% naast zitten met het verwachtte gebruik in doodnormale omstandigheden gister
(Dat “banden spanning” alarm is ook de kwijt weg, met een alarm op 2.9 bar)
En zo’n comment “als je 20 km/h onder de toegestane snelheid had gereden was je efficienter” irriteer me ook mateloos. Ja. En gevaarlijker dan gewoon meerijden
[Afbeelding]
Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq