Pierz schreef op maandag 18 september 2023 @ 07:13:
[...]
Ik denk wel dat het handig is om een nieuwe Model 3 of Y te vergelijken. Want die is precies op alle vlakken die je hier aanhaalt verbeterd.
Maar wel goed on te weten voor 2ehands kopers natuurlijk. Je wilt het liefst LFP, warmtepomp en dubbel glas voor respectievelijk lang hoge laadsnelheid, beter verbruik en stilte.
Dan in de ID3 dus prima mee met de nieuwere modellen kwa verbruik. Voor een model dat al jaren op de markt is, vind ik dat best netjes. Voordeel van de ID3 is dat de niet AWD ook gewoon 77kWh aan boord heeft. Nadeel, geen LFP.
Test van Björn niet gezien? Is nauwelijks stiller.
Verder eens, LFP ideaal, want op 100% kom je dicht bij de AWD range. Vooral nu Tesla het advies heeft bijgesteld naar 80% laden op non-LFP.
Helaas zijn die modellen nog wel wat duurder. Highland kan daar mogelijk nog wel verandering in brengen, maar denk persoonlijk dat die nieuwere modellen minder had dalen.
Zijn er minder van verkocht en komen niet allemaal tegelijk op de markt.
bilgy_no1 schreef op maandag 18 september 2023 @ 07:33:
[...]
Ik lees hetzelfde forum mee en zie echt weinig fanboy-reacties. Er is hier veel ruimte voor kritiek en (vermeende) tekortkomingen worden uitgebreid besproken. Anderen hebben positieve ervaringen en delen dat ook. Blind fanatisme zie ik hier nauwelijks. Integendeel, er zitten enkele verstokte criticasters en die blijven ook gewoon welkom.
Laten we het verder inhoudelijk en schappelijk houden
Eens, ik zit wel op meerdere groepen en dan valt het hier wel mee idd.
Alleen verbruik is altijd zo’n dingetje. Dan lees je op een Facebook groep weer iemand met een 2019 AWD model 3. En die beweerd met altijd als eerste weg zijn bij een stoplicht en 100-130km/h een verbruik van 134Wh/km te halen.
Tja, als berijder van een 2019 Model 3 zijn dat soort stellingen gewoon fabels.
Verder zou ik voor het juiste bedrag best een Model 3 overwegen privé.
Ik heb geen schokkende dingen gehad de afgelopen 4 jaar.
Aantal keer vocht in de achterlampen. Stoelbedoening nu voor de derde keer kapot, daar snap ik echt niets van. Altijd de bijrijderkant, wat daar precies gebeurt is mij een raadsel.