Ik begrijp je punt, maar ik ben niet overtuigd. Het lijkt mij niet dat veel immigranten meteen een huis kopen bij aankomst, dus het effect van die daling zal over een langere tijd uitgesmeerd zijn. En dan zal het verdwijnen omdat die dip nu weer gecorrigeerd wordt door een veel hoger migratiesaldo. Waarvan de impact op de huizenmarkt ook uitgesmeerd zal zijn. Van 1 juni 2021 tot 1 juni 2022 kwamen er 196.000 inwoners netto bij.redwing schreef op zaterdag 2 juli 2022 @ 22:04:
[...]
Omdat ik daarmee aan wil geven dat zelfs als je de immigratie volledig stop zou zetten, dat de huizenmarkt nog niet zou helpen. Laat staan als je dat alleen gaat reguleren en dus een groot gedeelte wel nog door laat gaan.
Dat asielverlening 100% liefdadigheis is klopt, maar dat is alleen de 1e stap. Een heel gedeelte gaat wel werken en dat zijn toch vaak de lager betaalde banen die Nederlanders niet willen doen. En dan is het plotseling wel maatschappelijk en economisch van belang. Het plaatje is nu eenmaal wat groter dan alleen die asielverlening zelf.
[...]
Dat is niet wensdenken, dat is denken over waar we het hier hebben. Ik moet het dan inderdaad niet alleen over migratie hebben, maar over de gehele bevolkingsontwikkeling. Als je ziet hoeveel lager die was in 2020 (gehalveerd), en dan naar de huizenmarkt kijkt, zie je die dip nog niet eens terugkomen. Dan kun je dus bedenken wat er wel niet nodig is om met de bevolkingsontwikkeling (zowel geboorte/sterfte als immigratie/emigratie) iets aan de huizenmarkt te doen. Dat gaat je met de gehele bevolkingsontwikkeling al niet lukken, laat staan als je alleen een gedeelte van de immigratie pakt.
Verder zeg ik nergens dat immigratie niet beter gereguleerd zou moeten worden. Dat zou naar mijn idee nl. wel degelijk moeten gebeuren, al was het maar om er meer aandacht aan te besteden en te voorkomen dat bedrijven goedkope krachten hierheen halen en daarna het probleem van inburgering, maar ook huisvesting bij de gemeente leggen.
Je haalt wel de drogreden aan die in het einde van dit artikel over arbeidsmigratie genoemd wordt door de inspecteur-generaal van de arbeidsinspectie.
Namelijk:
‘Veel gehoord en gelezen is ‘zij doen het werk dat Nederlanders niet willen doen’. Dit argument wordt meestal gebruikt als rechtvaardiging. Maar dat is een omkering. Als Nederlanders bepaald werk niet willen doen, wat zegt het dan over hoe we de mensen zien die het wel willen doen? Als wel of niet gelijk? Als Nederlanders niet willen, omdat het vies, zwaar, ongezond of onveilig is, moet dan de vraag niet zijn of dat werk wel thuishoort in Nederland? En het roept de vraag op of Nederlanders het categorisch niet willen of alleen niet tegen de geboden voorwaarden.’
[ Voor 9% gewijzigd door Grotbewoner op 03-07-2022 23:24 ]