Dre schreef op dinsdag 26 oktober 2021 @ 17:31:
Dat is een nadeel van een 3-fase omvormer. Als er op 1-fase een te hoge spanning is, dan gaat de hele omvormer uit.
3 losse 1-fase inverters aanschaffen lijkt me niet handig. Terugverdientijd??? Zijn er geen 3-fase omvormers die per fase het vermogen kunnen regelen?
GoodWe gaat vermogen reduceren bij 253V, en gaat hierdoor nooit uit. Mijn ervaring was met de 1-fase XS.
Spanningsgrens opvoeren naar 264,5 Volt en met een beetje geluk gaan er dan meer buren klagen

Klopt. En dat nadeel is wel een echt vervelend nadeel met de huidige staat van het netwerk hier in de buurt.
264V zullen we maar even niet doen, los van het feit of het kan in de setup. Zul je waarschijnlijk met landen-instellingen moeten klooien. Ik heb op mijn Kostal deze parameter ook niet zien staan, laat staat dat ie instelbaar is.
Qua kosten: de meeste 3F omvromers rond 15kW zitten in de range van 1500-2500 euro. Ik zag de GW5000D-NS staan voor 818 incl., dus met drie stuks is dat te doen. Verpats ik m'n Kostal, dan is de investering niet een rib uit m'n lijf.
De XS-serie zie ik zo gauw niet staan, heb je een linkje met types/specs ?
edit: ik zie 'm, filter voor 4kW+ even weghalen. Zijn de wat lichtere exemplaren. Wil eigenlijk toch naar 5-6kW per fase.
[
Voor 4% gewijzigd door
masermex op 26-10-2021 17:41
]