rik86 schreef op donderdag 12 november 2020 @ 09:39:
[...]
Uiteraard tiert 't dan niet welig meer, net zoals mensen die 't al gehad hebben, maar de inschatting is dat zonder maatregelen de R rond de 2,5 is;
Die R moet onder de 1, of op korte termijn onder de 1 komen, om geen maatregelen meer nodig te hebben;
Zonder maatregelen kom je dus bij ca. 60% immuun onder de R van 1, dus kunnen alle maatregelen weg zijn.
Maar die R
0 van 2,5 dat is een R waarbij iedereen nog vatbaar is en normaal gedrag.
Een vaccin zal als het goed is op 2 manieren bijdrageb:
Geen of nog heel lichte ziekteverschijnselen ook bij mensen die dat nu heftiger.
Geen of zeer beperkte overdracht via al gevaccineerde personen (en zal deels ook voor mensen gelden die de ziekte al hebben doorgemaakt waarop het immuunsysteem afdoende heeft gereageerd.
Je R
effectief zoals we die nu ook hebben met de maatregelen is dus variabel en zweeft er ergens onder (of boven als je met je gedrag aan bewuste ziekte-verspreidings-feestjes gaat doen).
Het vaccin is in feite ook zo'n maatregel, en elke persoon die hem heeft gehad "houdt" zich van vanaf dat moment aan die "maatregel" zonder er nog moeite voor te hoeven doen na de vaccinatie.
Kortom bij gelijk blijvend gedrag zal de R
effectief gestaag (afhankelijk van je vaccinatie tempo) dalen en onder de 1 belanden. Die "ruimte" zou je vervolgens gelijk kunnen opsouperen door het gedrag weer losser te laten zijn, maar dat is een keuzen.
Uiteindelijk hoop je op een punt uit te komen dat je een dusdanige vaccinatiegraad weet te behalen dat de R
effectief ook bij ons "oude" gedrag onder de 1 blijft en het virus dus verdwijnt of dus danig zeldzaam wordt dat bijna niemand er meer mee in aanraking komt. En als dat niet haalbaar blijkt, dat de meeste mensen een dusdanig mild verloop hebben dat het binnen de redelijk geaccepteerde range van influenza gaat vallen.
Dus je hebt R en R (natuurlijk altijd al zo geweest .. een kak Errrrwww en een lekker rollende RRRRrrrrrrrrrrrrrr, maar dat is een andere afdeling

)