Drardollan schreef op zaterdag 2 januari 2021 @ 12:32:
[...]
Dit is zo tekenend van de onwetendheid van velen, er waren op 27 december geen 1000 dosis beschikbaar. Hooguit 500 aangezien je een tweede prik moet bewaren.
Ik ben blij dat er geen geld en mankracht is verspild aan 500 symbolische vaccinaties enkel voor de bühne.
Met de enige kanttekening dat als je de supply chain voorspelbaar hebt en weet dat je binnen 5 weken weer nieuwe krijgt, kan je ze gewoon alle 1000 zetten.
Maar dat is een risico-afweging ook, want als een kink in de supply chain komt heb je mogelijk 1000 (of de n die je wilt gebruiken) vaccins weggegooid.
Wat ik graag zou willen weten: wat wordt de supply strategie? Gaan we alles op Just in Time plannen. Dan kun je sneller opschalen. Ik zou het ergens wel raar vinden dat je dus overal 5 weken een vaccin laat liggen, omdat je die moet bewaren.
In het verleden heb ik nog wel wat dingen voor de ifv, veiligheidsregios, brandweer en politie gedaan als extern onderzoeker/consultant, een instrument mede-ontwikkeld voor snel opschalen in crisis-situaties in multi-disciplinaire omgevingen. Afstemmen informatie-behoefte, strategie voor procesafstemming, hoe stem je de politie met de brandweer af binnen GRIP opschalingen etc etc.
Dus daarom vraag ik me wel een aantal dingen af of die leermomenten van die projecten niet gedeeld zijn.
Eigenlijk komt het voor mij op het volgende neer:
Wat zijn de ontwerpbeslissingen geweest, wat waren de constraints, wat waren uitgangspunten, hoe geschikt is de operationele organisatie en de aansturing daarvan voor de uitvoeringsstrategieen, etc etc.
Ik weet namelijk dat er wel over zulke dingen nagedacht wordt, want in het verleden heb ik daar wel wat aan meegedaan (radertje natuurlijk in het grote geheel).
Eigenlijk zoek ik dus meer transparantie en ga ik dus dingen 'invullen' wat ik misschien niet zou moeten doen
Of zoals je eerder ergens zei: als je dat wilt weten, moet je (in het algemeen) maar de politiek in of weer met een uitvoeringsomgeving gaan werken
[
Voor 3% gewijzigd door
Adlermann op 02-01-2021 12:52
]