Stoney3K schreef op donderdag 17 december 2020 @ 11:12:
[...]
Ik vind "iedereen vaccineren, dan pas maatregelen weg" ook een compleet krankzinnige doelstelling. Dan ga je compleet voorbij aan het doel wat je voor ogen had, namelijk een situatie creëren die voor de zorg te overzien valt, zonder je economie te slopen als collateral damage.
9 van de 10 mensen in een niet-risicogroep hebben dat vaccin ook helemaal niet nodig. Als ze risicogroepen zijn beschermd, dan komt die capaciteit vrij voor de mensen die niet in een risicogroep zitten, en het aandeel wat daarvan op de IC eindigt is veel kleiner.
Het zal vast al een keer of 10 voorbij zijn gekomen in dit topic, maar je laten vaccineren doe je zeker niet alleen voor jezelf. Je doet dit voor ons allemaal (en ons is hierbij in dit geval de gehele wereldbevolking), omdat het ervoor zorgt dat een virus zich daardoor niet zoals nu heel makkelijk massaal kan verspreiden.
Ben het wel met je eens dat men niet zal (moeten) wachten met het deels opheffen/verminderen van maatregelen totdat 90% gevaccineerd is. Er zal vast weer een soort routekaart komen met mijlpalen als "groep X grotendeels gevaccineerd" of "vaccinatiegraad minimaal Y procent" en aan de hand daarvan zullen stuk voor stuk maatregelen worden verlicht of komen te vervallen.
Voor de niet-risicogroepen is het juist gunstiger om op natuurlijke manier immuniteit te ontwikkelen, dat kost je geen vaccins, en dat zorgt wel voor een stukje economisch herstel.
In een reactie hierboven ook al aangegeven: voorkomen is zeer zeker beter dan genezen. Zelfs wanneer je niet tot die paar procent behoort die minimaal in het ziekenhuis belandt of zelfs op de IC kan je nog altijd langdurige klachten behouden. Naar schatting krijgt wereldwijd 8-10% van de besmette personen hiermee te maken. Onder langdurige klachten moet je dan verstaan klachten van die minimaal een half jaar aanhouden, maar mogelijk ook levenslang. Klachten m.b.t. de luchtwegen (COPD achtige klachten), problemen aan het hart of nieren enzovoorts.
Ja, voor jonge en gezonde mensen is de kans dat zij hevige klachten of langdurige problemen krijgen kleiner, maar het is absoluut niet zo van "ik ben jong en gezond, ik KAN dat niet krijgen. Ik kan zelf ook voorbeelden noemen van iemand wiens zoon (jonge tiener) Covid enkele maanden geleden heeft gehad, geen hele zware klachten had, maar nu maanden later wel nog altijd met chronische vermoeidheid en problemen met uithoudingsvermogen kampt.