ultimateharry schreef op vrijdag 23 oktober 2020 @ 12:31:
[...]
Tja, eigenlijk altijd een beetje het zelfde met de "hersenspinsels" van Jort Kelder.
Als je een stap verder denkt (praktisch, hoe uit te voeren) dan zie je dat het heel lastig is.
En dan stap ik al over het concept van "betaalde solidariteit" heen.
Bijvoorbeeld: welke jongeren komen in aanmerking voor wat voor compensatie?
Welke worden uitgesloten omdat ze al gebruik maken van bestaande regelingen?
Wie van de kwetsbaren gaan de solidariteits-belasting betalen? Iedereen boven de 70? Ook die net met een minimaal AOW'tje rondkomen? Of die met een dun pensioen welke al meer dan 10 jaar niet geindexeerd is en vanaf volgens jaar gekort gaat worden?
En mensen met een nier-ziekte? Die ook? Dus ook jongeren?
Het is iets om over na te denken, ik zeg niet of het per definitie praktisch onhaalbaar of haalbaar is, maar je bent het wel met mij eens dat solidariteit van 2 kanten moet komen? Als er een ouder stel is die een dik eigen vermogen heeft (welke liquide is), waarom hen niet extra laten betalen? Of gaan we alle lasten schuiven op de jongeren die hier eigenlijk nagenoeg geen klachten aan overhouden?
Je kan de extra belastingen gebruiken om bijvoorbeeld in de arbeidsmarkt te pompen, huizenmarkt, lagere belasting voor starters op inkomen etc. etc. (ik neem aan dat bijvoorbeeld de salarissen ook weer dalen met een veel grotere vraag dan aanbod op de arbeidsmarkt)
Ik noem maar wat voorbeelden, maar momenteel is het natuurlijk:
De jongeren / gezonde werkende klasse dragen alle lasten, gewoon jullie bek houden en accepteren hoe het is.
Truus en Peter zitten lekker warm in een dik huisje (Oke, niet elk ouder stel heeft een dik huis) te genieten waar ze rustig hun AOW en (door de werkende klasse) betaalde pensioen elke maand ontvangt.
Ik vind daar wel een vorm van oneerlijkheid in en ja, het leven kan wel eens oneerlijk zijn, maar dat betekent niet dat we niet kunnen kijken naar hoe we deze oneerlijkheid kunnen verkleinen.
sterke schouders moeten de zwaarste lasten dragen en als jongeren net van de studie af komen met 30k schuld en ouderen die een vermogen van 90k hebben lijkt me dat in deze situatie best oneerlijk.
Maar nogmaals, het is een discussiepunt, praktisch gezien zullen er best wel wat haken en ogen aan zitten, maar ik ben er wel voor dat iedereen dit gelijkmatig gaat voelen, al helemaal als de groep die er fysiek vrij weinig van voelt op dit moment alle lasten gaat dragen.