Blik1984 schreef op donderdag 7 juli 2022 @ 11:48:
NVM-rapport specifiek voor Utrecht:
- Transacties + 31% tov Q1
- Transactieprijs stabiel gebleven, gedreven door daling op vrijstaand/appartementen, dat lijkt overeen te komen met de vraagprijzen die met 5% gestegen zijn, waarvan 11% voor vrijstaand.
- Verkooptijd stabiel, maar +1 dag
- Aanbod flink gestegen met 69% t.o.v. Q1
- 9,3% gemiddeld overboden (was 11%)
- 82% boven vraagprijs verkocht (was 82%)
Als ik dit bekijk dan zie je met name een impact op de hogere prijsklasse, met name vrijstaande woningen die in regio Utrecht toch wel ruim boven de miljoen weggaan gemiddeld. In de lagere prijsrange is er geen daling waarneembaar ondanks het toegenomen aanbod
De cijfers voor Groot-Amsterdam:
- Transacties + 30% tov Q1
- Transactieprijs +7,2%. Hoekwoningen en appartementen bovengemiddeld, tussenwoningen en 2-onder-1-kap ondergemiddeld, vrijstaande woningen nauwelijks gestegen.
Vraagprijzen met 6,1% gestegen, vrijstaand ondergemiddeld en 2-onder-1-kap gedaald met 6,9%.
- Verkooptijd stabiel
- Aanbod flink gestegen met 71% t.o.v. Q1
- 11,3% gemiddeld overboden (was 11,9%)
- 86% boven vraagprijs verkocht (was 85%)
De gemiddelde prijzen gaan dus nog steeds omhoog. Uitzondering zijn de vrijstaande woningen, die stabiliseren qua transactieprijs (+0,2%), de transactieprijs per m2 daalt met 2,0%.
Het aantal transacties is 30% hoger dan het vorig kwartaal, het aantal te koop gezet stijgt met 60%. Jaar-op-jaar is dit -7% en +29%. Dit vertaalt zich in minder krapte -de krapte-indicator gaat van 1,7 naar 2,3- maar niet in de verkoopprijzen.
SL104 schreef op donderdag 7 juli 2022 @ 16:28:
Overigens wisselt het beeld wel een beetje per regio. Hier kun je per Corop-regio de cijfers vinden
https://www.nvm.nl/wonen/marktinformatie/
Bijvoorbeeld:
Regio Groot-Amsterdam: gemiddelde transactieprijs met 7.2% gestegen tov vorig kwartaal en 12.4% tov vorig jaar.
(..)
Users hier rapporteren verschillende ervaringen, het kan goed dat er lokaal ook wel echt wat variatie is. De gerapporteerde ontwikkeling in Groot-Amsterdam strookt wel met mijn eigen beeld.
Wat ik hoor van mensen die actief op zoek zijn, moet je nog steeds overbieden. Aan de andere kant zie ik op Funda een aantal woningen langer te koop staan, of opnieuw geplaatst worden met een lagere vraagprijs. Dat is niet representatief voor de markt in de regio, maar valt mij op omdat soortgelijke woningen vorig jaar of in 2020 doorgaans binnen 2-3 weken verkocht waren.
[
Voor 22% gewijzigd door
antidote op 08-07-2022 01:36
]