Mja het directe contact is soms ook wel goed, neem bijv. de situatie in Baku waar Horner direct contact opneemt met Masi om aan te geven dat ze helemaal niets in telemetrie zagen als waarschuwing dat die band ging klappen en dat het voor de veiligheid wellicht goed is om d.m.v. een rode vlag iedereen een nieuwe set banden te geven.AtlAntA schreef op maandag 13 december 2021 @ 13:27:
[...]
Mooi. De andere gesprekken tussen de Race Director en de teams die we dit jaar zagen waren wel een leuke toevoeging maar dat kinderachtige geschreeuw was tenenkrommend.
Het klagen vind ik echter ook niet kunnen; ik snap best dat Wolff stress heeft maar om eerst te smeken om de SC binnen te laten staan, daarmee je eigen belang boven veiligheid stellen om vervolgens nog meerdere keren keihard te gaan klagen dat Masi de SC weer binnen roept en nog een volle ronde laat racen is gewoon onnodig.
Er is inderdaad ooit afgesproken dat de FIA zich er voor in moet zetten zo min mogelijk onder geel te finishen.alexbl69 schreef op maandag 13 december 2021 @ 13:36:
[...]
Het was ook niet conform de regelgeving.
Er botsten hier 2 zaken.
De teamleiders waren (schijnbaar, heb daar nog niets van op papier gezien) overeengekomen dat de race niet onder geel (SC / VSC) mocht eindigen. Dat betekende dat er niet voldoende tijd was om het hele veld zich te laten unlappen. Er was echter nog net wel voldoende tijd (1 recht stuk) om de 4 wagens tussen Hamilton en Verstappen er tussenuit te krijgen.
Als die afspraak over het niet eindigen onder geel niet was gemaakt zouden ze achter de SC over de finish zijn gegaan.
Een extra verdediging van de FIA voor de gekozen methode kan ook nog zijn dat het de veiligheid ten goede komt. Wat zouden de achterblijvers tussen Hamilton en Verstappen hebben gedaan als de FIA ze er tussen had laten zitten? Verstappen zou tot het uiterste zijn gegaan terwijl de achterblijvers zo snel mogelijk aan de kant moesten, maar die waren onderling ook allemaal in gevecht. Het zou een puinhoop zijn geworden.
Denk ook niet dat Mercedes daar specifiek een probleem mee heeft, het leek er gisteren heel lang op dat er twee opties waren;
- Lapped cars may now overtake bericht --> Alle auto's er langs, SC moet nog ronde buiten blijven; finish onder geel.
- Lapped cars may not overtake bericht --> Rondje racen, maar met achterblijvers er tussen. Denk niet dat Max het dan gered had, maar zeker weten we het nooit.
In werkelijkheid kwam er ineens een derde optie op tafel. Sommige lapped cars werden er tussenuit gehaald, en direct daarna kwam de SC binnen. Daarmee geef je de titel wel op een presenteerblaadje aan Max met nieuwe soft vs oude hard.
Ik snap best dat Mercedes dat oneerlijk vind; want het is nog nooit eerder op deze manier gegaan.
Toch vraag ik me af of het protest van Mercedes wel terecht was; ze verwijzen continue naar 48.12 in de regels; maar dat artikel treedt in werking vanaf het moment dat het bericht 'Lapped cars may now overtake' komt en dat bericht is nooit uitgestuurd door de FIA.
Ze hebben juist het bericht gestuurd; Lapped cars may NOT overtake, en daarna 5 auto's de specifieke opdracht gegeven de SC in te halen. Ik zou denken dat een beetje fatsoenlijke advocaat daarmee dat artikel van tafel veegt, en mede daarmee ook het protest van Mercedes.
I think there is a world market for maybe five computers. - Thomas Watson (1874-1956), Directeur van IBM (1943)
:fill(white):gifsicle():strip_exif()/f/image/WYLH4GN5U1HxLGEmrBMgqoAq.gif?f=user_large)
/f/image/qMzDvJsEj7OPhEiJhOnyXGOB.png?f=fotoalbum_large)