Het is geen rant, ik ben voorstander van verduurzamen. Maar ik ben ook realistisch, we gaan het tij niet keren!
Volksgezondheid is absoluut nummer 1 reden waarom ik elektrische auto's zo belangrijk vind.
Maar het klimaat is ook belangrijk. Ik ben nu op telefoon dus excuse me als het er niet helemaal goed uitziet.
Ik zie in je reactie echt heel veel sociale media invloeden en xenophobie.
Sociale media?! Wat bedoel je precies?
Waarom zou NL of Europa zijn best doen als China dat niet doet?
Omdat als niemand het voortouw neemt dan zal er niks gebeuren.
Nee, wij zijn de oorzaak van de groei in China. Het is een gevolg van ons consumptie gedrag! Denk je echt dat het veel uitmaakt waar het wordt uitgestoten?
We moeten wat doen, anders stort onze beschaving straks in.
Welnee! Het zal allemaal anders worden. Instorten zal niet aan de orde zijn.
Ik heb zo'n vermoeden dat je van de generatie bent die de nucleaire wapenwedloop heeft overleefd. Dit zorgt bij veel oudere mensen zoiets van: "ach, klimaatverandering, het zal allemaal wel".
Ik ben 36, dus nee 😉
Natuurlijk is een limiet op bevolkingsgroei en mindere consumptie ook erg belangrijk, maar de elektrificatie van transport en voertuigen is dat ook. Het 1 sluit de ander niet uit.
Als het gaat om volksgezondheid vind ik elektrificatie belangrijk.
Als het gaat om onafhankelijkheid creeeren van de OPEC vind ik elektrificatie belangrijk.
Maar omwille van het klimaat geloof ik niet dat het onder aan de streep écht een game changer zal zijn.
En al levert het een winst op, die speel je op andere vlakken (bevolkingsgroei) dubbel en dwars weer kwijt (bevolkingsgroei).
Er is ook veel onderzoek gedaan in de psychologie dat oudere generaties niet kunnen bevatten wat ze hebben gedaan en ook daarom zich zo afzetten tegen de mensen die er echt wat proberen tegen te doen.
Ware het niet dat ik niet onder die generatie val 🤣
Ik geloof gewoon niet dat de klimaatdoelen op enig moment haalbaar zijn zonder fors in te leveren op welvaart.
Nogmaals ik vind het aandoenlijk om mensen te zien strijden hiervoor, ze weten niet beter.
De mensheid heeft de komende decennia een keuze, of we gaan echt ingrijpen, of we doen niks en er komen hele landen zonder water te zitten.
En ik geloof niet dat “we” echt willen ingrijpen.
Uitgerekend in het jaar dat wereldwijd verbruik datacenters de volledige vlieg industrie voorbij is gegaan.
En ja, ook de elektrificatie van ons wagenpark is belangrijk, zelfs als het meest nog sjoemelstroom is. Dit is namelijk op te lossen.
Het is niet alleen sjoemel stroom, het is produceren in het algemeen, consumeren!
Overstappen naar een ev willen we nog wel, want dat is leuk! Maar als het minder leuk wordt, verdwijnt de wil vanzelf.
Grappig ook dat je de schuld zo bij de vorige generatie neerlegt.
In de tijd dat ik al 3 nieuwe tv’s heb gekocht (het moet toch iedere keer groter) zitten mijn ouders nog met een beeldbuis van 20 jaar oud.
Ik ben 4 iPads en 3 laptops verder en zo zitten nog met een super trage PC.
Ik werk nu 13 jaar en altijd met leaseauto’s. In deze 13 jaar heb ik 4 nieuwe auto’s besteld. Mijn ouders hebben in die tijd 2 oude auto’s verder op gereden. Kijk het werkt nu eenmaal zo met lease dat ik een nieuwe schonere auto mag bestellen en anderen mogen hem oprijden! Ik word iedere keer beloond voor een schonere auto (lage bijtelling), maar als je onder de streep kijkt ben ik verantwoordelijk voor een gigantische uitstoot van de productie van al die auto’s! Het is fiscaal niet aantrekkelijk om langer door te rijden dan 5 jaar en soms moesten auto’s eruit van de leasemij wegens te veel kilometers. Andere auto’s was ik na 1,5 jaar zat... Dit is iets van nee generatie!
Telefoontjes, mijn ouders doen al jaren met een goedkoop Samsung model telefoon. Hoe ze het doen snap ik niet, ik vind mijn iPhone na een jaar al traag worden.
Zij wonen al 34 jaar in hetzelfde huis. Ik ben voor de derde keer sinds 10 jaar naar nieuwbouw aan het kijken. Van de bouw van een gemiddeld nieuwbouw huis (aan CO2 uitstoot) kan de gemiddelde Nederlander 20 jaar met een diesel rondrijden (puur op CO2 uitstoot).
Wij van onze generatie kopen alles wat los en vast zit. Vliegen de hele wereld over, kopen nieuwbouwhuizen. En ik denk dat we dat niet willen opgeven allemaal. Een excuus “we moeten toch wonen” is snel gevonden en liever jij dat nieuwbouwhuis dan een ander toch?
Het wordt tijd dat we de hand eens in eigen boezem steken ipv de vorige generatie er op aanspreken. De CO2 uitstoot is sinds 2000 gigantisch gestegen, ook door ons toedoen!
Maar puntje bij paaltje willen we niet om. Zo lang het leuk is (Tesla) is het prima, maar als het ons te veel gaat raken, dan deinzen we terug. Maar goed de tijd zal leren wie er gelijk krijgt.
Kijk @
Wilf legt precies uit met cijfers, wat ik bedoelde met China! Wij zijn de oorzaak van de groei daar.
[
Voor 8% gewijzigd door
BlakHawk op 16-09-2020 04:58
]