Misschien zijn het wel de meeste, ik help het je hopen. Maar het is in ieder geval niet de meerderheid die hier langs komt.qtpie schreef op maandag 11 augustus 2025 @ 15:25:
[...]
Dit is dus precies het punt. Een beunhaas is een oplichter. Iemand die A belooft en B doet. Bijv. Iemand met een eigen bedrijf die belooft volgens de norm te werken en daar ook de prijs voor rekent en dan stiekem slecht werk levert in de hoop dat het niet opvalt. Maar dat is gewoon lang niet altijd de situatie als het werk niet ideaal is uitgevoerd.
Kijk bijvoorbeeld naar de kookplaat aansluiten. 1-fase kookgroep op 3x25A is fout volgens de NEN. Het is dan ook onhandig maar niet onveilig (even uitgaande van netjes volledig gescheiden N etc). Dus op zich zou een elektricien het af kunnen doen met, prima, dit is niet volgens de NEN maar veilig. Dan heb je geen poot meer op te staan als nergens is vastgelegd dat het de NEN moet zijn. Maar zelfs dat durft schijnbaar geen één en blijven maar beweren dat het volgens de NEN is.
Dus wettelijk is er dus nu juist (in veel gevallen) mooi de mogelijkheid om af te wijken van de NEN. Maar in praktijk lijkt er dus zelden iemand deze verantwoordelijkheid officieel te willen nemen als er afgeweken wordt.
En persoonlijk vind ik eerder iemand een beun(haas) dan een oplichter. Dus vind de term niet zo zwaar ook al verwacht ik dus soms wel meer professionaliteit.