Hallo allemaal,
Ik ben nieuw in de wereld van EV's en thuis laden. We rijden momenteel in een 15 jaar oude Skoda Octavia, maar die heeft er van de week de brui aan gegeven, en de kosten om deze weer tot leven te wekken maakt de auto eigenlijk economisch total loss
Nu zaten we al een tijdje met een schuin oog naar een mogelijke opvolger te kijken, en dan wel een EV. Nu komt dat allemaal ineens in een stroomversnelling en moeten we de komende dagen aan de slag. De kans is aanwezig dat de EV een Skoda Enyaq iV 60 uit 2022 gaat worden. Maar dan moet er ook een laadstation voor dat ding in onze garage komen.
Situatie:
Aansluiting 3x25A
Dynamisch contract (Tibber)
PV: ruim 10.000Wp (met dik overschot momenteel)
De Skoda kan met 11 kW AC opladen, kabel type 2.
Een van de belangrijkste punten voor een laadpunt vind ik dat het volledig aan te sturen moeten zijn met Home Assistant, (of evt EVCC las ik hier; nog niet verdiept). Ik wil absoluut geen abonnement, en wil onafhankelijk zijn van de cloud. Dat het evt bij zit prima maar moet ook lokaal kunnen aansturen. Ik kan mijn PV systeem van Enphase ook lokaal via Home Assistant aansturen, Tibber lees ik er ook in uit, dus wil daarmee zelf regels kunnen maken om het laden aan te sturen. En niet afhankelijk zijn van allerlei cloud-based AI-achtige dingen die voor mij gaan bepalen wanneer er wel en niet geladen wordt.
Wat voor laadpunt moet ik dan overwegen?
Ik heb niet het hele topic doorgespit, maar wat ik zo lees (als ik zoek op Home Assistant) is dat Zappi en Alfen best kwalitatief goede laadpunten zijn en goed te combineren met HA? Dat zijn wat duurdere laadstations terwijl ik ook goedkopere langs hoor komen zoals bijvoorbeeld van Websato? Zit daar veel verschil in? Is het handig om er een load balancer in te hebben zitten, of is dat ook goed softwarematig aan te sturen?