mark-k schreef op dinsdag 20 april 2021 @ 20:48:
[...]
Bottas kan gewoon totaal niet omgaan met vreemde baancondities. Tot nu toe heeft hij elke race met regen oid geen fatsoenlijk resultaat weten neer te zetten volgens mij. Dat hij zo hoog komt in het klassement ligt meer aan dat hij een goeie auto heeft en ook exact weet wat die auto doet. Zodra hij iets anders moet gaan doen is het gewoon dezelfde matige coureur die hij altijd al was. En dan kan een talent als Russell idd dichtbij komen.
Dat dus samen met de opmerking dat Bottas wel vaker aan zijn mentale limiet lijkt te zitten in die Mercedes. Het lijkt namelijk geen simpele auto met zoveel instellingen en procedures. Dit seizoen kwam er nog eens bij dat die nu wat gevoeliger is. Ik denk nog steeds lang niet zo erg als de RB16 kon zijn, maar zeker niet zoals afgelopen twee jaar.
Het duidelijkst is het misschien bij inhaalacties. Bottas lijkt vaak wat gebrekkig inschattingsvermogen te hebben als het gaat om andere coureurs hun manoeuvres inschatten en counteren. Want als je echt dichtbij zit, dan is Bottas soms wel heel makkelijk in te halen. Zaken zoals banden sparen gaat ook veel minder. In kwalificatie is Bottas best goed, maar het ook net niet vergeleken met Hamilton. Dat is op zich niet eens zo slecht. Maar als ik vergelijk met Hamilton of Verstappen, tja dan lijken die twee wel rustig hun rondjes te rijden en hebben ze alle tijd om even naar de TV schermen langs de baan te kijken, na te denken over strategie en ook even sneller, constanter en zuiniger te rijden. Het verschil is soms echt aanzienlijk.
En dat is een manier hoe je de goede van de exceptionele coureurs scheid. Het weer is ook duidelijk een onderscheidende factor alsmede hoe snel ze eigenlijk op tempo zijn in een andere auto. Want ik ben de excuses over Sainz, Ricciardo, Vettel en Perez nu wel zat dat ze tijd nodig hebben. Dat zegt voor mij eigenlijk al heel wat. Goede coureurs, niet exceptioneel.
Vettel is daarin ook een lastige want die was jaren geleden wel exceptioneel met zijn overwinning in een Toro Rosso op een kletsnat Monza of in zijn RBR jaren, maar nu niet meer. Vettel lijkt zich nooit echt goed aangepast te hebben aan de V6 hybride auto's met zoveel koppel op de achterwielen wat ook een zekere instabiliteit met zich mee kan brengen als je er zo gevoelig voor bent. Dat maakt hem ook zo lastig te kwalificeren. Hij is namelijk niet een gewone coureur, maar ook niet zo exceptioneel.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.