Ik drop deze nog even hier, echt basis info over toeslagen aangezien ik toch wat misvattingen lees.
https://www.overtoeslagen...erk/aantallen-en-bedragen
Wie wil nu serieus dit soort toeslagen ombuigen naar een algemene korting op de IB, dus alleen voor mensen met een belastbaar inkomen terwijl ze niet per se de uitgaven maken waarvoor de toeslagen een compensatie bieden?
5,2 miljard aan kinderopvangtoeslag.
- Daarvoor moeten beiden ouders werken/ondernemen om in aanmerking te komen. De enige toeslag zonder beperking op het vermogen.
5,8 miljard aan huurtoeslag
-hiervoor moet de ontvanger een woning onder de liberalisatie grens huren.
5,3 miljard aan kindgebonden budget, waarvoor een groot deel alleenstaande ouder opslag.
- is in het leven geroepen om allerlei kortingen op de IB voor ouders te vervangen, want ouders zonder belastbaar inkomen hebben daar niets aan. Daar is vervolgens ook een stuk ondersteuning voor alleenstaande ouders bij gekomen. (Zie je een werkgever daar al voor corrigeren qua loon? Ik niet..)
6,7 miljard aan zorgtoeslag
- Deze ondersteuning wordt ook uitbetaald aan alle 18 jarigen zonder inkomen, die bijvoorbeeld nog thuis wonen bij hun ouders in een villa in Landsmeer, vinkeveen of op 3 hoog achter in Bos en Lommer, AOW'ers zonder aanvullend pensioen etc.
Afschaffen kan door bijvoorbeeld de kinderopvang rechtstreeks te subsidieren, de sociale huren omlaag te duwen door overheidsbijdragen aan verhuurders, of de zorgpremies omlaag schroeven. Dan wijzigt eigenlijk alleen de ontvanger. Dit geeft uitvoeringsproblemen, want wie is verantwoordelijk voor de terugbetaling als iemand toch niet voldoet aan de eisen.
Blijft het Kindgebonden budget over, dit is juist uit de IB gehaald, met goede redenen.
[
Voor 34% gewijzigd door
Laapo op 17-08-2025 22:44
]