martijn1p schreef op maandag 28 juli 2025 @ 19:23:
[...]
Ik vond zijn/ haar post enorm hysterisch. Maar ook een stuk beeldvorming wat ik vaker hier lees. Ik probeer de andere kant te benadrukken. Ook jouw post, die 40m2 is niet de norm.
Die vrijstaande woningen of tweekappers staan ook niet in Amsterdam. Meer dan de 50% van de woningen zijn koop in Nederland. Ik meen tegen de 30% is sociale huur (Uniek in de wereld) en relatief klein procentueel deel is particuliere huur. In de top5 steden zal dat aandeel hoger zijn. Ik geef aan dat jongvolwassenen (starters) nog steeds de woningmarkt betreden. En waarin dat verdienvermogen ‘gewoon’ wordt berekend op loon uit arbeid.
Jouw voorbeeld, 35 jaar, dus loopbaan van ca 10jaar. Als je in middelgrote stad binnen jaar a twee jaar niets kunt vinden groter dan 40m2 dan behoor je tot de mindere / lagere economische klasse in Nederland. Maar je hebt een dak boven je hoofd. En anders is Almere ook een alternatief, hoeft niet perse Amsterdam te zijn.
Uitzonderlijke individuele gevallen zijn er altijd. Of levensveranderende omstandigheden (scheiden, overleiden in fam) kan iedereen treffen wat je ‘terugzet’ op de woonladder. Ook dat is het leven.
Als kind opgegroeid in een rijtjeswoning, als kind weet je niet beter. Maar ik kan met volle verstand duidelijk zeggen dat ik een heel stuk gelukkiger woon in mijn vrijstaande 150m2, nieuwbouw woning met A++++ waarbij het wooncomfort extreem hoger is als mijn vorige jaren 70 woning.
Ook de energie rekening is extreem laag zelfs negatief. Een eigen oprit waar 3 of 4 auto's kwijt kunnen.
Joah, daar voel ik me toch echt wel gelukkiger bij hoor. Wil ik niet over liegen.
En ik ben rechts, maar ben de advocaat van de duivel hier he.
Waarbij ik denk dat de overheid moet streven naar "the whole is greater than the sum of its parts". Als in dat de overheid moet streven naar een wereld waar waarde creatie loont, waar werken loont. Waar speculatie niet loont. Je hebt als algehele welvaart helemaal niks aan speculatie. Daar wordt B.V. NL niet rijker van. Wel om juist elke vierkante meter grond wat NL heeft zoveel mogelijk welvaart te creëren.
Ik zit er zelf heel warmpjes bij. Of dacht je soms dat ik een linkse zeurder was die geen koopwoning kon krijgen en daar de maatschappij de schuld van wil geven? En daarom mijn emotie ventileer? Nope.
Ik heb zelf de mazen in de wet misbruikt, ik heb zelf overal van geprofiteerd en slim gehandeld. Maar hoe meer je daar mee bezig bent... snap je ook dat speculatie je rijk kan maken. Maar altijd ten koste van een ander. En da speculatie een land niet verder brengt. Speculatie op bouwgrond, bijvoorbeeld.
Speculatie op bouwgrond zal groter worden bij lage belasting. En verdwijnen bij hoge belasting.
Een land moet altijd speculatie de kop omdraaien. Eens? Want leg het voordeel eens uit van speculatie op limited resources die mensen dagelijks MOETEN gebruiken. Want een dak boven je hoofd is toch ergens een recht? Dus de overheid mag flink aan de bak, en de commerciele sector met slimme mannen kijken al uit hoe ze de overheid in een crisis de poot kunnen uitdraaien. Want je ziet vaak dat in een crisis de commerciele sector heel veel profiteerd van de overheid. En dat kost de belastingbetaler weer heel veel geld.
Dit is trouwens ook een mooi video:
Mooi stuk is waar hij Texas erbij haalt, wat een heel mooi voorbeeld is:
1. Geen inkomsten belasting.
2. Wel hele hoge belastingen op vastgoed.
Gevolg: werken loont. Limited resources zoals grond met infrastructuur word belast waardoor er amper speculatie is op grond. Opzich best slim.(En ja hier zitten ook nadelen aan.)
Mooie discussie.
Trouwens, ik weet ook wel dat de ideeen die ik erbij heb nooit geïmplementeerd zullen worden dus ik loop zelf persoonlijk ook helemaal geen gevaar.(Blijf er lekker warmpjes bij zitten.) En vind het wel leuk om de waarheid te exposen. Anderen zijn gewoon bang dat zulke ideeen wel erdoor kunnen komen. Gebeurd niet, teveel belanghebbenden die de status quo willen behouden.
Hetzelfde zie je in Japan, grootste groep zijn ouderen. Dus de ouderen hebben bepaalde belangen. En dat is het zinkend schip door laten varen. Na ons de zondvloed. En jongeren kunnen er niks tegen doen, omdat stemmen gewoon technisch niet helpt... want de ouderen zijn met meer. (Struisvogelpolitiek) En mensen stemmen graag op partijen die niet de problemen willen oplossen maar juist de kop in het zand willen steken. Op allerlei onderwerpen tegenwoordig. Zo ook de huizenmarkt.
[
Voor 28% gewijzigd door
Immutable op 29-07-2025 00:30
]