Technische vraag:
Ik heb een Shell Recharge Advanced 3.0 laadpunt met een vermogen tot 11 kW met vaste kabel type 2 (5m).
Als het goed is ook met loadbalacing module.
Deze is ca. 1,5 week geleden geïnstalleerd.
Als ik thuiskom (meestal na het werk) hang ik 'm aan de lader.
Vrijwel elke keer schiet de paal na korte of langere tijd in storing gedurende de sessie.
Het is niet mogelijk om de sessie opnieuw op te starten zonder de schakelaar in de meterkast uit te zetten en opnieuw aan te zetten. Dan gaat de paal rebooten.
Er lijkt een correlatie te zijn met koken of gebruik van elektriciteit elders in de woning.
Mijn verwachting zou zijn dat wanneer mijn woning meer stroom vraagt het vermogen op de paal gewoon verlaagd wordt.
Dit staat op de FAQ pagina
Heeft gebruik van het laadpunt invloed op de beschikbaarheid van stroom in mijn huis?
Nee, onze installateurs configureren het laadpunt zo dat je maximale laadsnelheid geen hinder vormt voor je huishouden. Als je voortdurend met maximale snelheid wilt opladen, kun je Dynamic Power Management aan je installatie toevoegen. Deze module zorgt ervoor dat de stroom van je netaansluiting optimaal wordt gebruikt voor het opladen van je elektrische voertuig. De module meet continu hoeveel stroom er door je huishoudelijke apparaten wordt gebruikt en levert de overgebleven stroom aan het laadpunt, zodat je altijd met maximale snelheid oplaadt zonder risico op overbelasting van je aansluiting.
Vraag
Meer mensen die dit probleem hebben, of vooral juist niet. Dan weet ik of dit normaal gedrag is.
Troubleshooting die ik al gedaan heb:
Vorige week al paar keer met klantenservice aan de lijn gehangen. Enige wat zij kunnen doen is een reset vanaf afstand. Daarnaast hebben ze een ticket aangemaakt bij 'technical support'. Daar kreeg ik vandaag een doodleuk mailtje van "software update uitgevoerd, zou opgelost moeten zijn".
Zojuist auto weer aan de lader gehangen en nog geen 20 minuten later error.
[
Voor 22% gewijzigd door
SquareOne op 13-12-2022 19:45
]