Riesjard schreef op maandag 1 juli 2024 @ 16:36:
[...]
Iets begrijp ik nog niet zo goed. Ik heb moeite om mijn vraag begrijpelijk uit te typen, hopelijk ben ik voldoende geslaagd daarin

.
Wat al eerder ter sprake kwam: ik heb een 3*25a aansluiten en PV opwek wordt redelijk gelijkmatig over deze fases verdeeld.
Niet op ieder moment van de dag, doordat je omvormers op verschillende fases zitten duwen ze hun stroom weg op verschillende fases, je grafiekje laat dat mooi zien.
Eerst gaat Phase 3 aan de bak met toppunt op 10h00 daarna Phase 2 en daarna minder hoog Phase 3.
Dus de stroom wordt door je omvormers al "verdeeld" op de fases individueel. Je moet dus rekening houden met het vermogen per fase als je naar een gebruik boven de 25A.
Nu heb ik hier geleerd dat ik op 1 fase, ondanks mijn 3*25a aansluiting, toch op 32a kan laden omdat dit allemaal achter de meter gebeurt.
Ja, als je EVSE zo aangesloten is dat L1 van de lader op L1 hangt van je huis (de cyaan grafiek) dan zal je dus pakweg tussen 8h00 en 14h00 tussen de 1.5kW en 2kW bovenop je 25A*230V=5750W == 5,75kW kunnen laden, op dat moment zal je dus 7250 tot 7400W kunnen laden op een fase.
Vanaf 14h00 zal dat steeds minder worden om dan af te vlakken op 5750W maximaal want dat is 25A.
Nu is het dus zo dat ik op zonnige dagen ongeveer een piek van 5kw a 6kw opwek maar dus verdeeld over 3 fasen. Ik heb eerder dit paatje gedeeld hoe de verdeling op een mooie dag per fase eruit ziet:
[Afbeelding]
Nu wek is dus max 6kw op verdeeld over de fasen en lijkt mijn volgend probleem een theoretisch probleem (want 6000w/230v = ongeveer 26a en zal waarschijnlijk net binnen tolerantie van 25a passen). Maar wil weten of ik het goed begrijp.
stel dat ik 7,4kw netto overhoud aan productie en wat is verdeeld over de fasen, hoe kan de auto die dan in mijn voorbeeld op 1 fase komt dan aan die 32a op die fase komen als de aansluiting is afgezekerd op 25a?
Het lijkt me niet dat het laadpunt opwek van 3 fases aan elkaar knopen bij het laden op 1 fase? De stroom moet ergens vandaan komen en dat is dan toch van een fase van het net.
Niet, hij kan dit alleen in de ochtend of in de middag of in de namiddag, afhankelijk van welke fase je EVSE op aangesloten is en dit is dan ook een vast/fysiek gegeven, want zo is je lader aangesloten op 1 fase.
Je deelt het grote totaal ipv per fase en dat is een denkfout. Dit is dus (weer) de reden waarom ik zei: neem een 1F/3F wisselbare lader want op die manier kan je alle fases "rustiger" belasten gelijktijd en toch ook in de winter minimaal laden met 1.4kW.
Jij hebt een luxe die ik niet heb, namelijk tussen pakweg 11h00 en 15h00 heb je op alle fases apart en in groot totaal een mooie opbrengst. Ik heb slechts 2 fases die "bijgevoed" worden door een PV omvormer.
[
Voor 11% gewijzigd door
HyperBart op 01-07-2024 18:16
]