Ik, leuk dat je het 1 keer ziet, 2 keer misschien. Maar toch geen honderd keer. Zelfs een Mazepin had in die RBR voorbij Lewis kunnen komen door het bandenverschil. Hij had er zeker geen kampioen in geworden, maar die pass had zowat het hele veld kunnen maken.
Het begon al dat Max naast Ham kwam rijden om zijn gloednieuwe rode banden te laten zien.
They all play mindgames. Daar moet je tegen kunnen en denk niet dat Lewis zich daar aan liet vangen.
Daarna direct aanvallen in bocht 5 terwijl Ham toch moet weten dat als je een gat laat Max daar onmiddellijk in zit.
Het is een risico dat je neemt, maar er is ook een andere optie. Max blijft achter Lewis om gebruik te kunnen maken van de slipstream op de lange rechte lijn om zo met meer snelheid er voorbij te kunnen en directr een gat te kunnen trekken. Wat trouwens ook de meer logische manier was geweest. Lewis nam de bocht net ruim om met zoveel mogelijk snelheid erdoor te kunnen komen om te kunnen verdedigen. Het effect nu was dat Max, net doordat hij er in T5 voorbij ging, zoveel snelheid verloor dat Lewis hem kon bijhouden en zelfs nog bijna kans had om er terug over te gaan. Resultaat, Max moet zeer laat in de remmen in T6, later dan comfortabel is. Ook dat is het gevolg van in T5 reeds te passeren.
Dan het weaven. Dan Ham dicht bij laten komen vanuit de slipstream maar wel buiten langs dwingen natuurlijk. Het voorwiel er 2 centimeter naast zetten en dan vol gas wegrijden. Als laatste even slingeren met de kont voor de streep.
Dat laatste is alles behalve uniek te noemen en zie je zo vaak. Leuk voor de visuals, maar ook niet meer dan dat.
Max heeft totaal de vloer met hem aangeveegd. Ham zit hierom er volledig doorheen.
Laten zien dat je sneller bent op snellere, versere banden noem ik niet direct de vloer aanvegen. Wil je die claim kunnen maken, dan moet je met dezelfde wagen en dezelfde banden rijden. Dan pas zie je wie sneller is en wie met wie de vloer aanveegt.
Mijn vermoeden is dat Ham stopt. Die wil volgend jaar niet nog eens vernederd worden. Niet door Max maar ook niet door Russel. Zo verwacht ik het.
Volgend jaar is 1 grote onbekende. De wagens worden zo radicaal anders dat zelfs Haas van traagste naar snelste kan gaan. We weten het niet. Ik verwacht dat het veld sowieso door elkaar zal geschud worden voor volgend jaar. En de strijd van Mercedes en RBR om het kampioenschap dit jaar heeft alle twee de teams schade berokkend voor volgend jaar. Ze hebben langer aan hun wagen van dit jaar moeten ontwikkelen en meer resources erin moeten steken dan ze zelf zouden hebben gewenst. En dat zal je volgend jaar sowieso voelen.
Ik denk dat de kans dat Lewis stopt groter zou zijn als we nog een jaar met deze wagens zouden doorrijden, al was ik daar ook niet treurig om geweest gegeven hoe spannend het dit jaar is geweest. Maar voor volgend jaar is het zo een groot vraagteken dat ik denk dat Lewis eerst wil afwachten om te zien hoe de wagens presteren en zeker de wagen wil uittesten voordat hij een definitieve beslissing neemt.
No keyboard detected. Press F1 to continue.