nwagenaar schreef op donderdag 18 november 2021 @ 10:51:
[...]
Volgens mij is ten tijde van alle zo niet het grootste gedeelte van de personconferenties meerdere malen aangegeven de waarom (druk op de zorg, het vermijden van uitstel van reguliere zorg en onze economie), de hoe (welke maatregelen en/of adviezen) en wat ze willen bereiken (R onder een bepaalde waarde) alsmede mogelijke verloop als dit wel of niet wordt gerealiseerd.
Yup, dat geven ze inderdaad aan, om vervolgens niets te doen en af te wachten totdat het uit de hand loopt voordat er gedacht wordt aan maatregelen. Heel simpel, als ze zo bezorgd zijn om de druk op de zorg, waarom zijn we dan pas nu aan het nadenken over maatregelen en niet nadat we zagen dat de besmettingen veel sneller omhoog gingen dan de modellen aangaven? Je hoeft niet te wachten op 16k besmettingen om iets te doen, dat kan ook bij 1000 als je ziet dat er wekelijk 30% bij komt en je weet dat je na 2 maanden bij 16k gaat zijn.
Hoeveel moeite moeten Rutte en De Jonge blijven doen door te hameren op de noodzaak voor het volgen van maatregelen en het volgen van gezond verstand gezien de gevolgen van de afgelopen 18 maanden?
Het enige waar ik de regering van kan beschuldigen is dat ze erg naïef zijn in dat Nederlanders zo bereidbaar zijn in het volgen van adviezen en/of maatregelen al dan niet gezien het verleden

En jij denkt dat ze na meer als een jaar nog steeds niet weten hoe goed we reageren op maatregelen? En waarom blijven ze dan de methode gebruiken die al 1.5 jaar niet werkt? Daarnaast zag je juist dat het gros van de Nederlanders zich zeker het 1e jaar aan de maatregelen hield. Juist doordat de maatregelen steeds minder logisch werden is dat omlaag gegaan.
Dus ik zou daarom het willen omdraaien dat het juist de burgers zijn die ondanks de resultaten van de afgelopen 18 maanden, de diverse waarschuwingen en adviezen vanuit de regering of vanuit derden (nieuwsberichten) juist niet de moeite hebben willen nemen om persoonlijke verantwoordelijkheid te nemen door gezond verstand te hanteren als het gaat om hun eigen plezier.
Precies waar de regering continue op aan het sturen is. Net doen of ze helemaal machteloos staan en iedere keer weer een andere zondebok aanwijzen. Je moet je vooral afvragen wie er hier aan het stuur staan en er dus verantwoordelijk zijn voor wat er gebeurt. Alles begint met goede aansturing, geef je geen duidelijke richting zal het ook alle kanten op gaan. Een regering moet juist zorgen voor die goede sturing.
Of het nu is van maatregelen blijven volgen tot "Wij adviseren niet om naar het buitenland op vakantie te gaan" die massaal na de vaccinaties werd genegeerd; iedereen kan met een beetje nadenken wat de gevolgen kunnen zijn (besmettingen) en de druk op de zorg.
Adviezen zijn leuk, maar als ze het echt zo gevaarlijk vinden moeten ze het verbieden. met alleen een advies geef je aan dat het dus best kan, maar dat je op moet letten. Dus ook hier weer, als iedereen kan bedenken wat de gevolgen zijn moet je je afvragen waarom het niet verboden werd? Want daarvoor heb je toch een regering? Als je de max snelheid vrij laat en een advies geeft om niet harder dan 100 te rijden, hoe hard denk je dan dat er gereden gaat worden?
[...]
Extreem veel regeringen om ons heen hebben duidelijk dezelfde issues als onze regering. Zelfs in landen die van origine volgzaam zijn in het volgen van hun overheid begint men steeds meer problemen te zien in de bereidbaarheid om dat daadwerkelijk te doen.
Tuurlijk, ik zeg ook ergens dat het makkelijk is of dat andere landen het zoveel beter doen. Sterker nog, je ziet ditzelfde bij heel veel landen gebeuren waarbij de regering nogal los staat van de bevolking.
Zelfs al zou je plaatjes gebruiken met weinig tekst of een Nijntje boekje waarin de persconferentie in enkele pagina's wordt uitgelegd; zodra het op eigen gemak en plezier aankomt wordt het (op den duur) gewoon genegeerd en bewustwording zorgt meestal alleen voor een kleine opleving van korte duur.
En daarom moet je dit soort voorlichting ook standaard maken en blijven herhalen. Hoeveel mensen er nog zijn die denken dat vaccinaties niet werken omdat er zoveel gevaccineerden in het ziekenhuis liggen. En als je dan kijkt hoeveel het met simpele filmpjes wel snappen, zou je daar heel veel mee kunnen winnen.
Dit is niet alleen van toepassing als het gaat om COVID-19; ik zie dit ook bij diverse organisaties waarbij standaard procedures gericht op beveiliging en/of veilig werken wordt genegeerd omdat het ten koste zou gaan van gemak of omdat zij vinden dat de balans zoek is.
Tuurlijk, en je ziet bij dat soort organisaties dus ook dat ze het veel meer gaan afdwingen of er straffen op gaan zetten. Doe je dat niet zal er niets veranderen. Mensen hebben nu eenmaal de neiging om te denken dat iets hun niet zal overkomen.
Dat ze vervolgens zonder oogbescherming (want ja, die paar extra seconden is tijdswinst) een gaatje boren en beton in hun oog krijgen met een bezoekje naar de huisarts als gevolg om daarna enkele weken thuis moeten zitten; oops, dom van mij. Vervolgens zie je voor enkele weken dat anderen toch weer de voorschriften hanteren om daarna enkele weken later weer in hun oude patroon te vallen.
Dit is helaas de realiteit en de vraag die je als overheid moet gaan stellen hoe je conformiteit aan gestelde regels, adviezen en/of maatregelen moet gaan verbeteren in een democratische samenleving...
Inderdaad, en mijn grootste probleem is dan ook dat we na anderhalf jaar aan maatregelen nog steeds helemaal niets hebben verandert. Ik zou op zijn minst een plan verwachten voor de toekomst.
Want als je naar mijn reakties in dit topic kijkt zul je zien dat ik het over het algemeen best eens ben met de maatregelen. Alleen ook dat die altijd reaktief worde ngenomen, terwijl we ondertussen wel pro-actief bezig zouden moeten zijn. Dus geen rare discussies als de besmettingen oplopen, je moet voor die tijd al weten wat je gaat doen om het in de hand te houden. En dat mis ik tot op heden nog steeds. Ook bij deze golf, die je al 2 maanden aan zag komen, wordt er pas oiets gedaan als het uit de hand aan het lopen is.