• Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Mede-auteur:
  • Xqlusive
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 28-03 09:00

Xqlusive

Matched: ebusd
Deze startpost is met dank aan Domosapiens in "Lucht/Water warmtepomp om mee te verwarmen en te koelen #9" , lees die voor technische achtergronden.

In dit topic kunnen we ervaringen kwijt over het installeren, inregelen, gebruiken en meten aan de Vaillant warmtepompen. Omdat veel hiervan afhankelijk is van de softwaremogelijkheden, en deze grotendeels overeenkomt tussen de monoblocks, splits en brinewarmtepompen lijkt het me handig het in één topic te houden, al verwacht ik dat het zwaartepunt komt te liggen bij de monoblocks ("heb ik zelf ook" ;) )

De AWB GeniaAir Mono is een rebrand en dus ook van harte welkom.

Vaillant aroTHERM plus R290 Monobloc

Dit zijn de units met /6 in de naam.
Monoblocks leveren direct warm verwarmingswater uit de buitenunit. Een binnenunit is dus niet strikt noodzakelijk, maar bevat wel alle onderdelen voorgemonteerd die je meestal toch nodig hebt voor een compleet systeem.
Zonder binnenunit is een VWZ AI Plus (artikelnummer 0010031645) noodzakelijk, let op: de niet-plus versie ziet er hetzelfde uit maar werkt niet.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/GvLGbIiK1IuevJCS3cy8OM68yKg=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/ZQRwZ1TAIwJAQ5BYQtOKYM1r.jpg?f=user_large
Documentatie
Deze Tsjechische documentatie is completer dan de Nederlandse:
Link naar het originele document van de Plus (/6)
Vermogen en COP grafieken vanaf blz 34.

Brochure: https://www.vaillant.nl/d...us-warmtepomp-2634057.pdf
Installatie handleiding, Gebruikshandleiding: https://www.vaillant.nl/p...0020299005-08-2757235.pdf
Overzicht van R290 Monoblocks op pag 9: https://www.vaillant.be/d...herm-plus-b2b-1820990.pdf
Note: 230V versies van VWL 105/6 en VWL 125/6 !
Video's How to - aroTherm plus installatie: https://www.youtube.com/p...p5845TfyT7K0nvZ6HLE1K9gyN
Onderhoudsinformatie: https://www.vaillant.nl/p...arotherm-plus-1886539.pdf
ErP info Vaillant VWL 75/6 A 230V + VIH QW 190/6 E van boiler en CV bij 35°C en 55°C aanvoertemperatuur: https://drive.google.com/...bydk4Y4E/view?usp=sharing
Als er geen Tower wordt gebruikt voor buffervat/SWW, kun je koppelen met willekeurige boilers (of SWW weglaten) met hulp van een VWZ AI Plus.
datasheet niet-plus versie installatiehandleiding niet-plus versie (mechanisch/elektrisch identiek). Voor ruimtecompensatie is nog wel een thermostaat nodig (sensoCOMFORT 720)

Vaillant aroTHERM Split Plus R32

De units met /8 in de naam.

Vaillant aroTHERM Pure R32

De units met /7 in de naam.
Budgetserie, wat zich vooral uit in hoger geluidsniveau en lagere prijs. Prestaties lijken vergelijkbaar met /8.

Vaillant aroTHERM Split R410A

Dit zijn de units met /5 in de naam; uitgefaseerd.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/MXWtmDGCSWUpgELV80inQUsjIVw=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/M38uf7XF8bXYlwRrfpkx8xdA.jpg?f=fotoalbum_large
Splitunits hebben altijd een binnenunit nodig, waar de warmte van het koudemiddel wordt overgedragen aan het verwarmingswater.
Documentatie]
Wederom goede Tsjechische documentatie
Link naar het originele document van de Split (/5)
Vermogen en COP grafieken vanaf blz 21.

Brochure: https://www.vaillant.nl/p...10x297-online-1441459.pdf
Installatie handleiding, Gebruikshandleiding: https://www.vaillant.nl/p...0020243714-05-2108883.pdf
Video's How to - aroTherm plus installatie: https://www.youtube.com/p...p585BMwGHa2XTipf4ieJa4rcq

Split plus

Ik houd me aanbevolen voor links naar documentatie.

Algemene documentatie

Quicktools voor Planning, Installatie, Ingebruikname en Service: https://iqg.vaillant.com/nl/nl/vaillant
Installatiebundel: hier zou de meest recente moeten staan. De "flexoCOMPACT All Electric Directe groep" is de manier van aansluiten die het zuinigst werkt en ook verreweg het goedkoopst is. Dit kan je nabouwen met een aroTHERM + VWZ AI (plus!).
Brochure Mono (R290) versus Split (R410): https://www.vaillant.nl/d...rotherm-split-1758830.pdf
Service & Onderhoudscontract: https://www.vaillant.nl/s...en-a4-2020-01-1886540.pdf
Maximale geluidsproductie (geluidseisen): https://www.vaillant.nl/p...idsproductie-1973407.html
Thermostaat VRC720 handleiding

AWB GeniaAir

AWB machines komen uit dezelfde familie, technisch zijn ze indentiek aan de Vaillant units.
GeniaAir info/documentatie:
https://www.awb.nl/home/producten/geniaair-mono-24512.html
Thermostaat/regelaar:
https://www.awb.nl/home/p...ct-detail-page-24640.html

Domotica integratie

Met hulp van ebusd (github) en een usb-ebus-adapter aan een Raspberry Pi of NAS is de gehele installatie uit te lezen en ook (beperkt?) te besturen via MQTT en de commandline.

Hier is het topic Verwarming uitlezen met ebusd voor.


Eigenaren in dit topic

NaamModelIn gebruik sindsSWWKoelinglink
@ProtonVWL 65/6 A, VWZ AI plus, VRC720sept 2021Auer Edel Eau warmtepompboilerJa (topkoeling met vloerverwarming)link
@XqlusiveSplit VWL 75/5 ASokt 2021300L RVS DJG WPS300Jalink
@FranciescoaroTHERM Plus VWL 75/6 Amei 2022aroSTOR VWL B150/5 warmtepompboilerJalink

@Adriaan71

Arotherm split VWL 75/5 AS 230V

augustus 2020
300 liter de Jong WPS
?
link


@WallyPower
aroTHERM Plus VWL 75/6 A

september 2022
aroSTOR VWL B270/5
ja

link

@Gramser
AWB GeniaAir Mono HA 5-6 O 230V

december 2022
Auer Edel Eau
ja

link

@Anomi
aroTHERM plus VWL 75/6

februari 2023
DJG WPS 300
ja

link

@Bart_Denon
aroTHERM plus VWL 55/6, VWZ AI, VRC720

November 2022
Auer Edel Eau 200L
ja

link


Links naar andere topics over L/W warmtepompen

WAR, stooklijn, Actief, Uitgebreid?

Omdat de aanvoertemperatuur een directe invloed heeft op de efficiëntie van een warmtepomp (zie Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic) zit de sturing zo in elkaar dat de aanvoertemperatuur automatisch toeneemt met afnemende buitentemperatuur. Zo maakt de warmtepomp nooit warmer water dan nodig en werkt hij het zuinigst.
Het verband tussen aanvoertemperatuur en buitentemperatuur heet de stooklijn (Zie ook deze post voor een plaatje). Op die manier de verwarming regelen heet een weersafhankelijke regeling (WAR).

Een goed afgestelde stooklijn is meestal al voldoende voor een kamertemperatuur die binnen twee graden van de wenstemperatuur blijft, maar perfect wordt dat nooit door onvoorspelbare zoninstraling, gourmetten, bezoek etc. Daarom wordt er vaak ook ruimtecompensatie toegepast zodat er terugkoppeling is van de werkelijke ruimtetemperatuur. Bij Vaillant heet dat Binnentemp. comp. , zie ook deze post.

Met de ruimtecompensatie ingesteld op Actief zal de aanvoertemperatuur lager worden dan de stooklijn voorschrijft als de ruimte warmer is dan de wenstemperatuur en wat verhoogd als de ruimte kouder is dan gewenst. De warmtepomp en circulatiepomp blijft wel continu actief (nouja, onder minimaal vermogen wordt er gependeld).

Op standje Uitgebreid gaat de warmtepomp en circulatiepomp daarnaast helemaal uit als de wenstemperatuur bereikt is.

Voor sommige versies VRC720 is een workaround nodig om ruimtecompensatie goed te laten werken, zie ds23man in "Vaillant aroTHERM warmtepomp ervaringen" .

[ Voor 111% gewijzigd door Proton_ op 26-01-2025 18:16 . Reden: Eigenaar toegevoegd ]

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Met https://ebusd.eu/ kan je zelf in ieder geval een hoop doen, als ik weer eens tijd heb duik ik daar in.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • fiberduwde
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 08-10-2024
Matched: ebusd
Leuk een eigen topic voor de Vaillant warmtepompen! Hier sinds 13 juli een Aerotherm Plus VWL75/6A monoblock (R290) geïnstalleerd met een Vaillant buffervat van 110 liter voor de vloerverwarming. Voor SWW wordt een DJG 300 liter RVS vat gebruikt. E.e.a. draait op basis van WAR met een SensoComfort in de woonkamer.

Werkt tot nu toe perfect, benieuwd hoe het in de winter gaat zijn.

Heb ook een raspberry pi met ebus module gekoppeld maar nog niet veel info uit kunnen lezen? Heeft iemand al meer informatie over de parameters? In het ebusd project kan ik nog niet echt wat vinden over mijn WP. (https://github.com/john30/ebusd-configuration)

Instellingen ten opzichte van de Mitsu en Pana lijken wel een stuk minder.

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@fiberduwde ik begrijp uit de ebusd berichten dat vooral de thermostaat wel aardige support heeft en dat je daar eigenlijk alle interessante dingen wel mee kan. Maar ik heb zelf nog geen koppeling; wachten op de volgende batch printjes :)
Je hebt geen all in one, welke sturing heb je?

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Batilan
  • Registratie: December 2009
  • Nu online
Matched: ebusd
Adriaan71 schreef op zaterdag 2 oktober 2021 @ 19:23:
...

Ik lees mijn installatie uit via de laptop met profiDIALOG van Vaillant. Zou kan ik alles wat ik heb gekoppeld met Ebus zien via mijn laptop.

Kan zo alle data punten zien van al mijn vaillant producten en ook alles zo inregelen en uitlezen.

...
Bovenstaande is interessant, welke gegevens krijg je zoal ter beschikking? Ik begrijp dat de profiDIALOG voor installateurs is bedoelt? Wellicht kun je daarmee helpen om de beperkte informatie die nu via ebus zichtbaar lijkt volgens een eerder bericht verder uit te breiden? Samen met een ebus adapter en ebusd / ebusctl kan dan het verkeer wat door door de profiDIALOG op de ebus wordt gezet 'gesniffed' en gereproduceerd worden? Wellicht biedt de profiDIALOG zelf al wat aanknopingspunten?

Maar wellicht zijn er ook nog andere interessante bronnen. Zelf kwam ik onlangs deze post tegen op Crunchtech, bevat nog niet heel veel concrete info, maar geeft wel een mogelijke (wat omslachtige) aanpak om meer info te ontcijferen. (de communicatie via de VWZ AI zal waarschijnlijk ook al het nodige onthullen?). EDIT: en het ebus netwerk van @fiberduwde al helemaal :)

Heb zelf nog geen Vaillant maar ben wel van plan voor ons nieuwe huis Vaillant te gaan gebruiken voor WP en WPB en volg dit topic dus met veel interesse :).

  • Adriaan71
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 16-10-2025
Matched: ebusd
Batilan schreef op zaterdag 2 oktober 2021 @ 22:04:
[...]


Bovenstaande is interessant, welke gegevens krijg je zoal ter beschikking? Ik begrijp dat de profiDIALOG voor installateurs is bedoelt? Wellicht kun je daarmee helpen om de beperkte informatie die nu via ebus zichtbaar lijkt volgens een eerder bericht verder uit te breiden? Samen met een ebus adapter en ebusd / ebusctl kan dan het verkeer wat door door de profiDIALOG op de ebus wordt gezet 'gesniffed' en gereproduceerd worden? Wellicht biedt de profiDIALOG zelf al wat aanknopingspunten?

Maar wellicht zijn er ook nog andere interessante bronnen. Zelf kwam ik onlangs deze post tegen op Crunchtech, bevat nog niet heel veel concrete info, maar geeft wel een mogelijke (wat omslachtige) aanpak om meer info te ontcijferen. (de communicatie via de VWZ AI zal waarschijnlijk ook al het nodige onthullen?). EDIT: en het ebus netwerk van @fiberduwde al helemaal :)

Heb zelf nog geen Vaillant maar ben wel van plan voor ons nieuwe huis Vaillant te gaan gebruiken voor WP en WPB en volg dit topic dus met veel interesse :).
Met de profiDIALOG kan je beter vragen wat je niet kan zien. Je kan alles lijf monitoren van de complete werking van je gehele installatie.

Zal binnenkort eens wat foto's plaatsen.

Ik ben zelf geen tweaker techneut om dat via een andere manier voor elkaar te krijgen. Daar heb ik geen kaas van gegeten.

  • Batilan
  • Registratie: December 2009
  • Nu online
Matched: ebusd
Adriaan71 schreef op zaterdag 2 oktober 2021 @ 22:11:
[...]


Met de profiDIALOG kan je beter vragen wat je niet kan zien. Je kan alles lijf monitoren van de complete werking van je gehele installatie.

Zal binnenkort eens wat foto's plaatsen.

Ik ben zelf geen tweaker techneut om dat via een andere manier voor elkaar te krijgen. Daar heb ik geen kaas van gegeten.
OK, maar toch alvast bedankt! Ben wel benieuwd wat er zoal uit te lezen (en te manipuleren?) is aan de hand van je foto's. Ik kwam wel een (al weer 8 jaar oud!) bulletin tegen van Vaillant waarin e.e.a. kort staat beschreven. Als ik het zo lees dan zal er een gateway koppeling nodig zijn omdat het eigenlijk gaat om een centrale website via welke je gegevens kunt uitlezen en instellen? Ik neem aan dat dat dan de Vaillant sensonet gateway VR 921 kan zijn (zit in het lijstje van @fiberduwde en @Kird03 )

De vraag is dan even of dat het uitlezen via zo'n koppeling ook real-time verkeer op de ebus geeft of dat de gateway al een soort controller is en zaken 'cached' (al zal het wijzigen van instellingen wel redelijk 'real-time' doorgegeven worden?) Zou mooi zijn als @Adriaan71 installateur kan worden van een Tweaker (zoals b.v. @fiberduwde) :), ik weet niet hoe Vaillant dat allemaal geregeld heeft met autorisaties van installateurs tot hun klanten. Als er dan vanuit profiDIALOG specifieke zaken worden opgevraagd of met name gezet kunnen we wellicht meer zaken boven water krijgen? (mits de betreffende tweaker een ebus adapter heeft)

Al kan natuurlijk ook gewoon lokaal de communicatie tussen de verschillende modules gemonitored worden, maar kan me voorstellen dat zo'n stukje software voor installateurs toch net wat meer gegevens uitvragen triggered.

Excuses voor het eventuele gebrabbel en de missende kennis aan mijn kant, binnenkort zal bovenstaande allemaal wel helderder worden (voor mij althans). Het mooiste zou natuurlijk zijn als er al ebusd config files zijn voor de betreffende apparatuur, maar dat lijkt nog niet het geval?

  • Batilan
  • Registratie: December 2009
  • Nu online
Matched: ebusd
Alfa159 schreef op woensdag 6 oktober 2021 @ 12:11:
[...]
Grappig, want gisteren heb ik Vaillant gebeld met deze vraag. In mijn postcodegebied komen vooral ouderwetse loodgieters naar boven. Via de telefoon hebben ze twee van de 10 genoemd die een warmtepomp van vaillant hebben geinstalleerd. Op de vraag of ze er ook veel verstand van hebben, kwam geen eenduidig antwoord. De man wist dat niet.

[...]
Als ik de website, documentatie en journals voor de installateurs van Vaillant bekijk krijg ik het idee dat Vaillant heel erg inzet op goede support vanuit de centrale organisatie. Het lijkt er soms wel op alsof de "loodgieter" het aansluitwerk mag doen en dat het inregelen van de installatie sterk wordt gestuurd / ondersteund vanuit Vaillant zelf. Op zich hoeft dat niet verkeerd te zijn, al zal er altijd wat kennis van de situatie ter plekke aanwezig moeten zijn om dat echt goed te kunnen doen.

Ik spreek nog niet uit ervaring, ben benieuwd hoe anderen dit ervaren. Op zich kan dit voor Tweakers best een interessante optie worden: het aansluitwerk (de "plumbing") kan dan door "iedere" installateur gedaan worden (tenzij F-gassen vereist), terwijl het inregelen zelf kan worden opgepakt. Je hoeft dan niet perse een ervaren (en mogelijk dure) installateur in te schakelen. Natuurlijk heb je dan als Tweaker wel de kennis nodig om dit goed te doen, maar daar is voldoende over te vinden in de diverse WP topics. Ook moet je de tools hebben om de benodigde instellingen te wijzigen. Wellicht dat daar een installateurs account voor nodig is?, de 'echte' tweakers kunnen wellicht met de ebusd tools nog een stapje verder gaan.

  • Batilan
  • Registratie: December 2009
  • Nu online
Matched: ebusd
Xqlusive schreef op vrijdag 15 oktober 2021 @ 10:38:
[...]

Volgende stap is het inrichten van monitoring om hier beter inzicht in te krijgen en om het systeem beter in te regelen. Ik lees dat veel mensen de 'internet gateway VR921' gebruiken als basis voor hun monitoring. Deze heb ik momenteel nog niet, maar zit er wel aan te denken om deze aan te schaffen. Goed idee? Of zijn er betere manieren?
miliomiliano schreef op vrijdag 15 oktober 2021 @ 11:44:
[...]

Net als jij heb ik alleen nog geen goede monitoring (behalve dan via de thermostaat en via de P1-poort van de slimme meter). Ben dus benieuwd wat anderen precies gebruiken.
Als ik kijk naar de gebruikers apps van Vaillant op de Google Play Store dan zijn de reviews helaas onverdeeld negatief (zowel voor de sensoAPP, de multiMATIC als voor de vSMART Control app, ik weet niet welke het meest relevant is voor de aroTHERM). Dat lijkt wel een gemiste kans van Vaillant. Over de "pro" apps voor de installateurs wordt dan meest weer wat positiever gedacht. Ik begreep van @Adriaan71 dat met de profiDIALOG het nodige is uit te lezen (maar alleen voor installateurs).

Dit sterkt mij wel in het idee dat het voor Tweakers (zoals op dit forum te vinden zijn) interessant kan zijn om naar een op ebusd gebaseerde oplossing te streven (al zijn waarschijnlijk nog niet alle aroTHERM parameters beschikbaar, maar de Tweakers die al een Vaillant aroTHERM in huis hebben kunnen daar wellicht bij behulpzaam zijn. Zie ook eerdere posts over dit onderwerp. Ik zou er graag mee aan de slag gaan maar moet nog wachten op de bouw van mijn huis :/

Verwijderd

Matched: ebusd
Batilan schreef op zondag 17 oktober 2021 @ 13:39:
[...]


[...]


Als ik kijk naar de gebruikers apps van Vaillant op de Google Play Store dan zijn de reviews helaas onverdeeld negatief (zowel voor de sensoAPP, de multiMATIC als voor de vSMART Control app, ik weet niet welke het meest relevant is voor de aroTHERM). Dat lijkt wel een gemiste kans van Vaillant. Over de "pro" apps voor de installateurs wordt dan meest weer wat positiever gedacht. Ik begreep van @Adriaan71 dat met de profiDIALOG het nodige is uit te lezen (maar alleen voor installateurs).

Dit sterkt mij wel in het idee dat het voor Tweakers (zoals op dit forum te vinden zijn) interessant kan zijn om naar een op ebusd gebaseerde oplossing te streven (al zijn waarschijnlijk nog niet alle aroTHERM parameters beschikbaar, maar de Tweakers die al een Vaillant aroTHERM in huis hebben kunnen daar wellicht bij behulpzaam zijn. Zie ook eerdere posts over dit onderwerp. Ik zou er graag mee aan de slag gaan maar moet nog wachten op de bouw van mijn huis :/
De genoemde apps zijn inmiddels aan vervanging toe; vanaf heden t/m begin 2023 worden gefaseerd alle systemen overgezet op een nieuw IoT platform, waarna de myVAILLANT en myVAILLANT pro apps te gebruiken zijn. Bestaande gebruikers met oudere systemen krijgen na migratie de vraag of zij willen updaten, waarna de gateways de update zullen ontvangen. Hiermee worden weer een hoop functionaliteiten toegevoegd, alsmede een stabielere en moderne werking. Wordt hard aan gewerkt! ;)

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Inmiddels ebus adapter aangesloten en ebusd op de huispi werkend (note: met readonly mode kan hij geen discovery messages sturen en dus geen configuratie samenstellen, met default opties werkt het direct).
Niet alle messages worden ontcijferd, maar de interessante (voor mij dan) van de temperaturen buiten, aanvoer, retour en gewenste aanvoer zitten erin.
Buitentemperatuur op 0,06 graad resolutie (1/16 graad), aanvoer/retour op 0,5 graden.
Aanvoer/retour had ik al van de warmtemeter, die is accurater maar minder nauwkeurig. Het is dus fijn om beide te hebben.

Ik denk dat het modulatieniveau en debiet er ook ergens in zit, maar die heb ik nog niet gevonden.

Ooit komt er dan een 'rustige opstart' regeling, voorlopig alleen het gedrag loggen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/dgPle63DzdpezF0Fy3ZXl4sr-c8=/800x/filters:strip_exif()/f/image/dlrUm7PQehr3QT3HCAUXEy2p.png?f=fotoalbum_large

[ Voor 19% gewijzigd door Proton_ op 25-11-2021 13:15 ]

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@NoobyD
https://www.tindie.com/pr...b-adapter-ebuzzz-adapter/
https://github.com/john30/ebusd/wiki
https://ravendb.net/
https://www.raspberrypi.org/
+ wat C# scripts om eea aan elkaar te knopen met een cronjob
Ben Grafana nog aan het overwegen, maar heb nog paphersenen (week 5 covid, kan het niemand aanraden).

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • NoobyD
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 02-03-2025
Matched: ebusd
Proton_ schreef op zaterdag 27 november 2021 @ 09:17:
@NoobyD
https://www.tindie.com/pr...b-adapter-ebuzzz-adapter/
https://github.com/john30/ebusd/wiki
https://ravendb.net/
https://www.raspberrypi.org/
+ wat C# scripts om eea aan elkaar te knopen met een cronjob
Ben Grafana nog aan het overwegen, maar heb nog paphersenen (week 5 covid, kan het niemand aanraden).
Daar was ik al bang voor. Als het meer is als een App installeren en wat "lampen" toevoegen wordt het lastig voor mij.... Baal ik wel van, wil graag ook meer inzicht, maar durf deze stap nog niet te nemen...

  • Xqlusive
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 28-03 09:00
Matched: ebusd
Sinds kort heb ik een ebus adapter in gebruik om de warmtepomp uit te lezen. Ik krijg het echter nog niet helemaal lekker aan de praat. Het lijkt er op dat niet alle berichten op de ebus goed worden gedecodeerd, wat naar mijn idee iets te maken moet hebben met de config files van de ebus deamon. Zou iemand die het wel correct/volledig aan de praat heeft zijn opzet/code kunnen delen? Liefst de volledige code/repo zodat ik het makkelijk kan integreren in mijn eigen setup.

Mijn setup is als volgt:

Alles in losse docker containers in een docker netwerk (docker compose)

docker services:
  • Ebus deamon
  • Mosquitto MQTT
  • Telegram MQTT consumer
  • Influxdb 2.0 timeseries database
  • Grafana (nog niet opgezet)
  • Home assistent (nog niet opgezet)
  • Homewizard P1 meter (nog niet opgezet)
Mijn idee is om alle bronnen aan te sluiten op de MQTT bus om alles naar de influxdb database te laten wegschrijven. Vervolgens kan grafana of home assistent deze data oppakken om te visualiseren. Deze opzet lijkt me netter en schaalbaarder ipv dat home assistent ook data ingestion regelt. (wat je vaak ziet volgens mij).
Ik ben overigens nog een volledige beginner op home automation vlak, dus als iemand hier tips, op of aanmerkingen op heeft, hoor ik het graag :)

Momenteel werkt de hele keten van ebus -> mosquitto -> telegraf -> influxdb. Echter zie ik dus niet alle waardes die ik zou willen zien.

Momenteel zie ik de volgende topics binnen stromen in de database:
  • ebusd/broadcast/outsidetemp
  • ebusd/hmu/SetMode
  • ebusd/hmu/State
  • ebusd/hmu/Status01
Echter als ik bijvoorbeeld naar het bericht van @Kird03 kijk zie ik veel meer topics en parameters.... Iemand die kan delen hoe die het werkend gekregen heeft? Liefst dus de code/repo :)

  • Kird03
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 23:12
Matched: ebusd
Xqlusive schreef op maandag 24 januari 2022 @ 10:32:
Sinds kort heb ik een ebus adapter in gebruik om de warmtepomp uit te lezen. Ik krijg het echter nog niet helemaal lekker aan de praat. Het lijkt er op dat niet alle berichten op de ebus goed worden gedecodeerd, wat naar mijn idee iets te maken moet hebben met de config files van de ebus deamon. Zou iemand die het wel correct/volledig aan de praat heeft zijn opzet/code kunnen delen? Liefst de volledige code/repo zodat ik het makkelijk kan integreren in mijn eigen setup.

Mijn setup is als volgt:

Alles in losse docker containers in een docker netwerk (docker compose)

docker services:
  • Ebus deamon
  • Mosquitto MQTT
  • Telegram MQTT consumer
  • Influxdb 2.0 timeseries database
  • Grafana (nog niet opgezet)
  • Home assistent (nog niet opgezet)
  • Homewizard P1 meter (nog niet opgezet)
Mijn idee is om alle bronnen aan te sluiten op de MQTT bus om alles naar de influxdb database te laten wegschrijven. Vervolgens kan grafana of home assistent deze data oppakken om te visualiseren. Deze opzet lijkt me netter en schaalbaarder ipv dat home assistent ook data ingestion regelt. (wat je vaak ziet volgens mij).
Ik ben overigens nog een volledige beginner op home automation vlak, dus als iemand hier tips, op of aanmerkingen op heeft, hoor ik het graag :)

Momenteel werkt de hele keten van ebus -> mosquitto -> telegraf -> influxdb. Echter zie ik dus niet alle waardes die ik zou willen zien.

Momenteel zie ik de volgende topics binnen stromen in de database:
  • ebusd/broadcast/outsidetemp
  • ebusd/hmu/SetMode
  • ebusd/hmu/State
  • ebusd/hmu/Status01
Echter als ik bijvoorbeeld naar het bericht van @Kird03 kijk zie ik veel meer topics en parameters.... Iemand die kan delen hoe die het werkend gekregen heeft? Liefst dus de code/repo :)
2 dingen:

1. het duurt best lang voor alle topics binnenkomen
2. ik gebruikte eerst de readonly flag, toen kreeg ik gek genoeg minder topics. Nu gebuik ik die optie niet meer en krijg ik veel meer topics. Ook iets met -fullscan of zoiets gedaan, maar niet thuis en geen toegang verder.

Kan je dus niet in detail helpen nu, maar hopelijk kun je hier iets mee.

Vaillant split aroTHERM VWL 75/5 AS +180L SWW


  • Xqlusive
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 28-03 09:00
Matched: ebusd
Zojuist even snel gecheckt, schrijven lukt ook! :*)

In mijn geval gebruikmakende van de docker-container voor ebusd met het volgende commando:

code:
1
docker container exec mosquitto mosquitto_pub -t 'ebusd/700/z1ActualRoomTempDesired/set'  -m '21'


Het lijkt er op dat je de temperatuur zelfs op decimalen kan instellen, heb zojuist 20.2 geprobeerd :P De thermostaat toont het niet (20.0), maar de waarde lijkt wel daadwerkelijk op 20.2 te staan. Nu even afwachten of de temperatuur ook daarnaartoe loopt.

[ Voor 33% gewijzigd door Xqlusive op 26-01-2022 15:37 ]


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Hippe Lip ja, want die addon leunt op de apart te installeren ebusd software. Dat werkt prima met die stick :)

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Hippe Lip
  • Registratie: Februari 2011
  • Nu online

Hippe Lip

Er valt altijd wat te leren

Matched: ebusd
Proton_ schreef op vrijdag 18 februari 2022 @ 21:53:
@Hippe Lip ja, want die addon leunt op de apart te installeren ebusd software. Dat werkt prima met die stick :)
@Proton_
Ah, das mooi, want die stick heb ik inmiddels in huis, maar ik ben er nog niet toe gekomen om er iets mee te doen.

Nu staat de Vaillant WP in (bij) de schuur en hangt mijn HA in de meterkast in huis. En ik heb een vrije CAT5-kabel van de schuur naar de meterkast in huis lopen. Kan ik die ebus via een twisted pair van de schuur naar huis laten lopen (ca. 30 m kabel) en daar die stick rechtstreeks in mijn HA (op RPi) steken of is dat een te lange/ grote afstand? Dat zou wel heel mooi zijn!

Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>


  • BertusB404
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 02-04 20:40
Matched: ebusd
Proton_ schreef op vrijdag 18 februari 2022 @ 22:20:
@Hippe Lip
Ebus spec zegt 2x 0,75 mm² maar het gaat waarschijnlijk wel werken. Misschien twee pair pakken.
Is aftakken van de thermostaat of besturing binnen niet makkelijker?
Ik heb hier inderdaad twee paar gepakt van een cat-kabel. Maar dit is maar 10m ongeveer. Desnoods pak je meer draadjes. Aftakken vanaf de thermostaat of binnenunit is misschien wel makkelijker inderdaad.

@Hippe Lip
Die stick lijkt verdacht veel op die ik heb. Zo lang het met ebusd werkt, werkt het ook met de add-on. (De add-on zorgt er oa voor dat ebusd in je home assistent supervisor kan draaien)

3630Wp ZW 39° / 3950Wp NO 39° / 990Wp ZO 5° | Vaillant VWL75/5


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Hippe Lip ik heb dezelfde stick, werkt prima met ebusd. Met HA kan ik je dan weer niet helpen :)

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • xenobia12345
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 29-03 10:43
Matched: ebusd
Proton_ schreef op maandag 21 februari 2022 @ 08:33:
@xenobia12345 Dat roept een hoop vragen op :)
Vanwaar de systeemscheiding? Is een seriebuffer niet veel makkelijker en zuiniger (en voldoende voor ontdooien)? Wat is de systeeminhoud van de radiatoren?
Je wil niet je SWW boiler gaan koelen met je radiatoren, dus dat zou ik weglaten. Voor serieus vermogen geldt ook daar dat hij waarschijnlijk te klein is (bij 5K dT).

En grote kans dat je de zwembad-warmtewisselaar ook groter wil hebben (beter: tweede in serie), omdat die ook op hoge temperatuur ontworpen is en onnodig hoge temperatuur kost gewoon €s bij een warmtepomp.

Welke van deze spullen heb je al staan en welke besteld?
Kijk, maar goed dat ik hier ben terechtgekomen, dank voor het meedenken! :)

Feitelijk staat bijna het hele systeem al zoals ingetekend, maar dan zonder de Arotherm en het 40 liter buffervat. Wel goed om nog even aan te geven dat de kranen naar de wisselaar van het zwembad eigenlijk 3-weg kranen zijn, ze staan alleen open in de zomer, dan staat het systeem naar de CV radiatoren dus dicht. En andersom in de winter.

De systeemscheiding had ik bedacht als hydraulische scheiding omdat er reeds een pomp in het huidige systeem zit. Maar ook omdat ik het huidige systeem niet over de Arotherm wil laten circuleren als deze zelf niet hoeft te draaien. De SWW boiler staat op 50-55 graden ingesteld, dus ik ging ervan uit dat als ik de Arotherm dezelfde aanvoer-temperatuur laat produceren er weinig verschillen zullen optreden.

De restwarmte van de zonneboiler verwarmt het zwembad nu prima op zonnige dagen, maar zou wat extra warmte kunnen gebruiken op de mindere dagen. De huidige SWW warmtepomp is hiervoor te klein.

Ik heb de huidige setup bijna volledig via Home Assistant onder controle, dus ik kan vrij eenvoudig verschillende scenarios automatiseren. Voor de Arotherm staat nog een ebusd in backorder.

Ik weet niet wat de systeeminhoud is van de radiatoren, is dat te berekenen?

Prometeia cooled P4 2,4B@3,15 Ghz, Abit IT7MAX2 v2.0, Corsair 3500C2 512 mb, 2x WD800JB RAID 0 striping


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@PentaClover
om de bus te lezen de usual suspects:
https://www.esera.de/shop...ebus/135/ebus-coupler-usb
https://ebusd.eu/myadapter/

De schakeling lijkt eenvoudig genoeg dat het met een usb-ttl kabel ook op gaatjesprint zou kunnen :)
https://gitlab.com/fromei...master/ebuzzz-adapter.pdf

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • SoulShot
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 01-04 15:57
Matched: ebusd
Hippe Lip schreef op zaterdag 23 oktober 2021 @ 13:46:
Gisteren eind van de middag de pompsnelheid van het secundaire circuit op maximaal gezet. Hij stond op ‘1’ en nu op ’6’.

@Verwijderd Ongelooflijk hoe de warmtepomp nu anders reageert! Niet alleen veel minder starts (1 à 2 i.p.v. 10), maar ook op hoger vermogen (1400W bij start, daarna 600W i.p.v. 750W bij start en daarna 400W).
Links op de grafieken zie je hoe het was met de pomp in stand ‘1’, rechts in stand ‘6’.
Zonder goede monitoring kun je dit soort dingen toch nooit goed uitvogelen? En natuurlijk dankzij de hulp hier. Dank daarvoor!

Wel maakt die pomp nu een hoop herrie, dus ga ik de komende dagen die pompsnelheid nog wel in stapjes verlagen en kijken hoe de boel dan reageert. Hopelijk kan dat lager (lees: stiller) zonder terug te vallen op meer starts.

Glenn, je zegt :” De warmtepomp draait het liefst op een delta T van 5K”. Wat bedoel je daar precies mee? Welke delta T moet er dan 5 graden zijn?

[Afbeelding]
Hallo @Hippe Lip

Ik zag bij zoektocht naar 'monitoring' in dit topic deze post van jou. Kan je aangeven hoe jij deze waardes uitleest?

Ik zag in het topic enkel een referentie naar ebusd, om temperaturen uit te lezen, maar jij leest ook het vermogen uit. Is dat ook via ebusd, of op een andere manier? Kan je ook de warmteopwekking uitlezen, en bijgevolg de COP bepalen?

Bedankt alvast!

  • Hippe Lip
  • Registratie: Februari 2011
  • Nu online

Hippe Lip

Er valt altijd wat te leren

Matched: ebusd
SoulShot schreef op woensdag 18 mei 2022 @ 14:10:
[...]


Hallo @Hippe Lip

Ik zag bij zoektocht naar 'monitoring' in dit topic deze post van jou. Kan je aangeven hoe jij deze waardes uitleest?

Ik zag in het topic enkel een referentie naar ebusd, om temperaturen uit te lezen, maar jij leest ook het vermogen uit. Is dat ook via ebusd, of op een andere manier? Kan je ook de warmteopwekking uitlezen, en bijgevolg de COP bepalen?

Bedankt alvast!
Een koppeling met ebusd staat nog op mijn verlanglijstje. Dan kan ik tenminste een heleboel meer dingen inzien en wellicht aanpassen van mijn WP, waaronder de hoeveelheid opgewekte warmte. Dan kan ik ook de werkelijke COP bepalen. Dat doe ik met mijn andere WP (Nibe S1255) wel en kom daar tot een COP van ruim 6½ all-in, inclusief SWW en inclusief de pompen en elektronica in de WP dus!

Nu moet ik me behelpen met wat andere tools. Om te beginnen heb ik in de groepenkast de groep van de WP (eigen groep uiteraard) een eigen tussenmeter (of deze als je een driefasemeter nodig hebt) gegeven. Eenje met modubus, zodat ik de meetwaardes in mijn iungo bij kan houden. Daaruit haal ik dan mijn energieverbruik. Dat zijn die onderste plaatjes.

De temperaturen monitor ik met DS18B20 digitale sensors. Die heb ik via een Temperature Sensor AddOn aangesloten op een Shelly 1PM. En die Shelly 1PM zit in het circuit dat mijn secundaire circulatiepump aanstuurt. Zo kan ik zien a) wanneer die loopt en b) hoeveel energie die gebruikt.
De Shelly's houd ik in de gaten via Home Assistant, die ook de iungo uit kan lezen en dus de tussenmeter van de WP bij de andere waardes kan zetten.

Let op dat je een Shell 1PM gebruikt en niet de nieuwere Shelly Plus 1PM, want daar kun je die Temperature Sensor niet op prikken. Het handige van deze constructie is nou net dat je hiervoor geen losse voeding nodig hebt. Dat maakt de heleboel een stuk eenvoudiger qua opzet.

Heb je hier wat aan?

[ Voor 9% gewijzigd door Hippe Lip op 18-05-2022 17:18 ]

Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>


  • SoulShot
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 01-04 15:57
Matched: ebusd
Proton_ schreef op woensdag 18 mei 2022 @ 14:46:
@SoulShot ik kan niet voor @Hippe Lip spreken, maar die post beschrijft het elektrisch vermogen. Dat is voor een paar tientjes te loggen met een tussenmeter (modbus of pulsteller) en een thuisservertje of zelfs praktisch gratis met de P1 poort van de digitale meter als die fase geen sluipverbruik heeft.

Voor de warmte-opbrengst heeft de warmtepomp zelf een overzicht, maar zonder veel significante cijfers (maar wel vrij accuraat). Als je dat in detail wil loggen kun je beter een echte warmtemeter pakken (kamstrup multical, engelmann sensostar etc)
Hippe Lip schreef op woensdag 18 mei 2022 @ 16:56:
[...]


Een koppeling met ebusd staat nog op mijn verlanglijstje. Dan kan ik tenminste een heleboel meer dingen inzien en wellicht aanpassen van mijn WP, waaronder de hoeveelheid opgewekte warmte. Dan kan ik ook de werkelijke COP bepalen. Dat doe ik met mijn andere WP (Nibe S1255) wel en kom daar tot een COP van ruim 6½ all-in, inclusief SWW en inclusief de pompen en elektronica in de WP dus!

Nu moet ik me behelpen met wat andere tools. Om te beginnen heb ik in de groepenkast de groep van de WP (eigen groep uiteraard) een eigen tussenmeter (of deze als je een driefasemeter nodig hebt) gegeven. Eenje met modubus, zodat ik de meetwaardes in mijn iungo bij kan houden. Daaruit haal ik dan mijn energieverbruik. Dat zijn die onderste plaatjes.

De temperaturen monitor ik met DS18B20 digitale sensors. Die heb ik via een Temperature Sensor AddOn aangesloten op een Shelly 1PM. En die Shelly 1PM zit in het circuit dat mijn secundaire circulatiepump aanstuurt. Zo kan ik zien a) wanneer die loopt en b) hoeveel energie die gebruikt.
De Shelly's houd ik in de gaten via Home Assistant, die ook de iungo uit kan lezen en dus de tussenmeter van de WP bij de andere waardes kan zetten.

Let op dat je een Shell 1PM gebruikt en niet de nieuwere Shelly Plus 1PM, want daar kun je die Temperature Sensor niet op prikken. Het handige van deze constructie is nou net dat je hiervoor geen losse voeding nodig hebt. Dat maakt de heleboel een stuk eenvoudiger qua opzet.

Heb je hier wat aan?
Dank voor de reacties!

Die Iungo 1 of 3-fase kWh meter (56 of 145 euro), modubus stick (35 euro) in combinatie met het basisstation (lite 135 euro) loopt wel op voor enkel de stroom monitoring. Gezien post van Proton, is de Vaillant app voor mij misschien wel voldoende.
Proton_ schreef op woensdag 18 mei 2022 @ 14:46:
Dat is voor een paar tientjes te loggen met een tussenmeter (modbus of pulsteller) en een thuisservertje
@Proton_ Hoe kom jij aan een paar tientjes voor een kWh meter die gelinkt is aan server? Heb al even rondgezocht voor 'home assistant kwh meter', beste wat ik uitkwam was een clamp-gebasseerde methode als deze. Voor een tussenmeter met modbus gelinkt aan hassio vond ik precies niet meteen iets voor die prijs?

@Hippe Lip Bedankt voor uitleg over Shelly's, kende ik nog niet. Ik heb bij mijn huidige CV een Xiaomi Aqara Temperatuur sensor gestoken tussen de buisisolatie en de warmwater aanvoer. Op die manier vermoed ik dat er wel wat afwijking opzit, maar ik heb wel inzicht in het pendelgedrag zo. Die sensor kan je ook modden om een probe aan te steken, maar heb ik nog niet gedaan. Plak jij die probe dan gewoon tegen je aanvoerbuis aan?

[ Voor 3% gewijzigd door SoulShot op 19-05-2022 07:45 ]


  • edsub
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 01-04 22:13
Matched: ebusd
Ik heb sind een paar weken een Vaillant aroTherm monoblock warmtepomp draaien:
  • Vaillant aroTHERM plus 75/6
  • Unitower VIH QW 190/6 E
  • Buffervat 150L (parallel aangesloten) met temp sensor
  • Vaillant VDM 10 CV circulatiepomp
  • Vaillant VR70 communicatiemodule
  • Vaillant Thermostaat sensoCOMFORT VRC 720
  • Communicatiemodule VR921 sensoNET
Ik heb een LT afgiftesysteem met vloerverwarming (en 1 convector).
Ik heb het systeem (obv van een grond/water warmtepomp in ons huis in Zweden) zo geconfigureerd dat De warmtepomp in principe alleen het buffervat (op 35gr) en het boilervat (op51gr) houdt. Mijn 'stooklijn is dus een vlakke grafiek. Met deze temperaturen moet eea ook in koude periode goed gaan (beperkt al gemerkt begin maart).
Dat maakt het mogelijk om in het afgifte systeem altijd per ruimte (thermostaat in iedere ruimte) warmte naar behoefte te kunnen afnemen.
De VRC270 hangt naast de warmtepomp en is voor mij dus eigenlijk een veredelde afstandbediening.

Omdat we nog wel eens niet thuis zijn (maar in Zweden), wil ik op afstand van de warmtepomp kunnen aflezen en instellen (via mijn eigen Domoticz domotica systeem):
  • Temperatuur buffervat
  • Temperatuur boilervat
  • Wanneer de circulatiepomp VDM10 loopt
Daarnaast wil ik op afstand kunnen uitlezen
  • Wanneer en hoe lang de compressor loopt
  • Wat de aanvoer en retourtemperatuur is van mijn afgiftesysteem
Via de Vaillant sensoNet app is dit allemaal (op boilervat temperatuur na) NIET mogelijk. Bovendien wil ik ook niet afhankelijk zijn van een externe, onbetaalde service (die kan immers 'ieder moment' worden gestopt of gewijzigd.

Liefst zou ik dus via een API eea uit de VR920 trekken. ==> Wie heeft hier ervaring mee?

Maar ik lees hier ook al dat een aantal zaken lokaal beschikbaar zijn via Ebus (ebusd.eu gateway nodig, maar mij is nog onduideljk of dat ook bij mij gaat werken. De aroTherm lijkt te communiceren via Eebus, en niet via Ebus....) ==> Wie heeft hier ervaring mee?

  • Kleuvert
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 27-03 13:01
Matched: ebusd
edsub schreef op maandag 30 mei 2022 @ 12:40:
Ik heb sind een paar weken een Vaillant aroTherm monoblock warmtepomp draaien:
  • Vaillant aroTHERM plus 75/6
  • Unitower VIH QW 190/6 E
  • Buffervat 150L (parallel aangesloten) met temp sensor
  • Vaillant VDM 10 CV circulatiepomp
  • Vaillant VR70 communicatiemodule
  • Vaillant Thermostaat sensoCOMFORT VRC 720
  • Communicatiemodule VR921 sensoNET
Ik heb een LT afgiftesysteem met vloerverwarming (en 1 convector).
Ik heb het systeem (obv van een grond/water warmtepomp in ons huis in Zweden) zo geconfigureerd dat De warmtepomp in principe alleen het buffervat (op 35gr) en het boilervat (op51gr) houdt. Mijn 'stooklijn is dus een vlakke grafiek. Met deze temperaturen moet eea ook in koude periode goed gaan (beperkt al gemerkt begin maart).
Dat maakt het mogelijk om in het afgifte systeem altijd per ruimte (thermostaat in iedere ruimte) warmte naar behoefte te kunnen afnemen.
De VRC270 hangt naast de warmtepomp en is voor mij dus eigenlijk een veredelde afstandbediening.

Omdat we nog wel eens niet thuis zijn (maar in Zweden), wil ik op afstand van de warmtepomp kunnen aflezen en instellen (via mijn eigen Domoticz domotica systeem):
  • Temperatuur buffervat
  • Temperatuur boilervat
  • Wanneer de circulatiepomp VDM10 loopt
Daarnaast wil ik op afstand kunnen uitlezen
  • Wanneer en hoe lang de compressor loopt
  • Wat de aanvoer en retourtemperatuur is van mijn afgiftesysteem
Via de Vaillant sensoNet app is dit allemaal (op boilervat temperatuur na) NIET mogelijk. Bovendien wil ik ook niet afhankelijk zijn van een externe, onbetaalde service (die kan immers 'ieder moment' worden gestopt of gewijzigd.

Liefst zou ik dus via een API eea uit de VR920 trekken. ==> Wie heeft hier ervaring mee?

Maar ik lees hier ook al dat een aantal zaken lokaal beschikbaar zijn via Ebus (ebusd.eu gateway nodig, maar mij is nog onduideljk of dat ook bij mij gaat werken. De aroTherm lijkt te communiceren via Eebus, en niet via Ebus....) ==> Wie heeft hier ervaring mee?
Vaillant communiceert tussen zijn apparaten met Ebus.

De communicatie met andere apparaten via de Vr920/921 gaan via Eebus. Dit is een apart protocol tussen een aantal fabrikanten.

  • Artintel
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 22-09-2023
Matched: ebusd
edsub schreef op maandag 30 mei 2022 @ 12:40:
Ik heb sind een paar weken een Vaillant aroTherm monoblock warmtepomp draaien:
  • Vaillant aroTHERM plus 75/6
  • Unitower VIH QW 190/6 E
  • Buffervat 150L (parallel aangesloten) met temp sensor
  • Vaillant VDM 10 CV circulatiepomp
  • Vaillant VR70 communicatiemodule
  • Vaillant Thermostaat sensoCOMFORT VRC 720
  • Communicatiemodule VR921 sensoNET
Ik heb een LT afgiftesysteem met vloerverwarming (en 1 convector).
Ik heb het systeem (obv van een grond/water warmtepomp in ons huis in Zweden) zo geconfigureerd dat De warmtepomp in principe alleen het buffervat (op 35gr) en het boilervat (op51gr) houdt. Mijn 'stooklijn is dus een vlakke grafiek. Met deze temperaturen moet eea ook in koude periode goed gaan (beperkt al gemerkt begin maart).
Dat maakt het mogelijk om in het afgifte systeem altijd per ruimte (thermostaat in iedere ruimte) warmte naar behoefte te kunnen afnemen.
De VRC270 hangt naast de warmtepomp en is voor mij dus eigenlijk een veredelde afstandbediening.

Omdat we nog wel eens niet thuis zijn (maar in Zweden), wil ik op afstand van de warmtepomp kunnen aflezen en instellen (via mijn eigen Domoticz domotica systeem):
  • Temperatuur buffervat
  • Temperatuur boilervat
  • Wanneer de circulatiepomp VDM10 loopt
Daarnaast wil ik op afstand kunnen uitlezen
  • Wanneer en hoe lang de compressor loopt
  • Wat de aanvoer en retourtemperatuur is van mijn afgiftesysteem
Via de Vaillant sensoNet app is dit allemaal (op boilervat temperatuur na) NIET mogelijk. Bovendien wil ik ook niet afhankelijk zijn van een externe, onbetaalde service (die kan immers 'ieder moment' worden gestopt of gewijzigd.

Liefst zou ik dus via een API eea uit de VR920 trekken. ==> Wie heeft hier ervaring mee?

Maar ik lees hier ook al dat een aantal zaken lokaal beschikbaar zijn via Ebus (ebusd.eu gateway nodig, maar mij is nog onduideljk of dat ook bij mij gaat werken. De aroTherm lijkt te communiceren via Eebus, en niet via Ebus....) ==> Wie heeft hier ervaring mee?
Er is een traject bezig voor het uitlezen via API. Maar dit zal meer voor de service/installatie partijen zijn. Als je de VRC 720 instelt dat hij aan het circuit/zone zit dan kan je wel de aanvoertemperatuur en luchtvochtigheid uitlezen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/JQkfVXoMM0yYDnPTOb7p6vXLaHs=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/3zrOXTvR0LDAoqkgHNnZoXoS.jpg?f=fotoalbum_large

Er komt binnenkort ook een update van de app, de sensoapp wordt dan de "my Vaillant" app. Deze is al te downloaden en kun je alvast in een demo omgeving kijken wat de mogelijkheden zijn.

Voor de installateur komt er de "my Vaillant pro" app. Waar je meer mee uit kunt lezen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/F-mso8XQWlhp-xx0n1a9aDM0wWo=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/xuhQejyMNKBtBhTfvacvHCNP.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 6% gewijzigd door Artintel op 30-05-2022 20:58 . Reden: Afbeelding myVaillant pro toegevoegd ]


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Overigens; grote kans dat met een comparator en twee weerstandjes een werkende read-only ebus converter te maken is.
Zie ook https://ebus-wiki.org/lib/exe/fetch.php/ebus/arduinoebus.pdf
Geen idee wat je daar dan mee kan, ebusd deed bij mij niet veel toen hij geen discovery kon sturen. YMMV :)

De verkrijgbaarheid van de ebus-usb v3 adapter lijkt te hangen op de isolatoren. Er is niet voor een simpele optocoupler gekozen maar voor een hele luxe variant met DC/DC converter.
https://github.com/john30/ebusd/discussions/554

Vergelijk het schema van de ebuzzz-adapter (fromeijn) met de ebus adapter v3 (john30)

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@jeremy8810 De VWZ AI kan je instellen op vaste aanvoertemperatuur (al is het echt zuiniger om weersafhankelijk te werken, desnoods met een hoog minimum).
Zover ik weet leest/schrijft de VR921 gateway registers in de thermostaat, dus daarom werkt het zonder thermostaat niet.

Domotica-integratie op het niveau dat jij wil gaat eigenlijk alleen met ebusd (niet eebus) koppeling, zo verhoog ik de minimumtemperatuur als de aanvoer oploopt op minimale modulatie. Maar ook dat loopt via de VR720.
Bash:
1
ebusctl write -c 720 Hc1MinFlowTempDesired $1

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • jeremy8810
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 02-04 09:45
Matched: ebusd
Proton_ schreef op donderdag 2 juni 2022 @ 10:12:
@jeremy8810 De VWZ AI kan je instellen op vaste aanvoertemperatuur (al is het echt zuiniger om weersafhankelijk te werken, desnoods met een hoog minimum).
Zover ik weet leest/schrijft de VR921 gateway registers in de thermostaat, dus daarom werkt het zonder thermostaat niet.

Domotica-integratie op het niveau dat jij wil gaat eigenlijk alleen met ebusd (niet eebus) koppeling, zo verhoog ik de minimumtemperatuur als de aanvoer oploopt op minimale modulatie. Maar ook dat loopt via de VR720.
Bash:
1
ebusctl write -c 720 Hc1MinFlowTempDesired $1
Oke helder, bedankt, ga ik daar nog eens verder naar kijken. Ik heb nu de thermostaat weer terug geinstalleerd, dan kan ik in iedergeval manueel de WP starten (niet efficient, maar iig al iets... even verder zoeken).

Thnx!

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Artintel Ik heb uiteindelijk een wat complexe setup, het kan veel eenvoudiger maar een doel voor mij was ervaring opdoen met de softwaretechnieken (dat is mijn vak): in de trapkast een Raspberry Pi met daaraan een ebus-usb stick (voor de warmtepomp data) en een mbus-usb stick voor aan de warmtemeter.
Op de pi draait ebusd voor de ebus communicatie. Dat is een open source project dat door de community gedecodeerde ebus berichten ontsluit naar json of mqtt.
Samen met libmbus en een zelfbouw C# service gaat alle data in een lokale RavenDB 5.3 database.
In de meterkast hangt een Tinkerboard (soort van Pi, ander merk) aan de modbus kWh meter en de P1 poort van de DSMR5 hoofdmeter.
Op vergelijkbare manier stopt die ook alle data in een lokale RavenDB database.
De databases vormen samen een cluster, dus data die naar de ene database wordt weggeschreven verschijnt ook in de andere.
Op de Tinkerboard staat ook Grafana waarmee ik de data van de verschillende bronnen kan visualiseren in dashboards, om zo bijvoorbeeld de COP te berekenen uit losse kWh- en warmtemeter data.

Dit kan veel eenvoudiger door op een thuisservertje Home Assistant, Domoticz of andere domoticatool te installeren, dan hoef je zelf niets te programmeren, maar voor mij was dat juist het punt :)
Inspiratie voor anderen:
Panasonic + Heishamon + Home assistant optimalisatie topic
en het hele subforum Smarthome

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Artintel
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 22-09-2023
Matched: ebusd
Proton_ schreef op woensdag 8 juni 2022 @ 10:08:
@Artintel Ik heb uiteindelijk een wat complexe setup, het kan veel eenvoudiger maar een doel voor mij was ervaring opdoen met de softwaretechnieken (dat is mijn vak): in de trapkast een Raspberry Pi met daaraan een ebus-usb stick (voor de warmtepomp data) en een mbus-usb stick voor aan de warmtemeter.
Op de pi draait ebusd voor de ebus communicatie. Dat is een open source project dat door de community gedecodeerde ebus berichten ontsluit naar json of mqtt.
Samen met libmbus en een zelfbouw C# service gaat alle data in een lokale RavenDB 5.3 database.
In de meterkast hangt een Tinkerboard (soort van Pi, ander merk) aan de modbus kWh meter en de P1 poort van de DSMR5 hoofdmeter.
Op vergelijkbare manier stopt die ook alle data in een lokale RavenDB database.
De databases vormen samen een cluster, dus data die naar de ene database wordt weggeschreven verschijnt ook in de andere.
Op de Tinkerboard staat ook Grafana waarmee ik de data van de verschillende bronnen kan visualiseren in dashboards, om zo bijvoorbeeld de COP te berekenen uit losse kWh- en warmtemeter data.

Dit kan veel eenvoudiger door op een thuisservertje Home Assistant, Domoticz of andere domoticatool te installeren, dan hoef je zelf niets te programmeren, maar voor mij was dat juist het punt :)
Inspiratie voor anderen:
Panasonic + Heishamon + Home assistant optimalisatie topic
en het hele subforum Smarthome
Dat gaat mijn huidige kennis te boven. Heb zelf een installatietechnische(W kant) achtergrond. Maar vindt het altijd knap wat iemand kan maken en programmeren, ooit wel eens wat met raspberry en Arduino geprobeerd maar ben er nooit ver mee gekomen.

Maar zal mij er weer eens in verdiepen.

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@jorne123 die is ebusd compatible, maar ik denk niet dat hij iets van enhanced low latency firmware heeft dus op een druk netwerk zou je schrijffouten kunnen krijgen. Lezen zou wel goed moeten gaan.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • pugske207
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 28-01-2025
Matched: ebusd
Ik kan niet direct het antwoord in dit forum vinden, vandaar hoop ik dat iemand me een beetje kan verder helpen.

Samenvatting van mijn projectje: Ik wil een monoblock instaleren (+buffervat 100L) die ik met Home Assistant kan aansturen. Ik wil de status kunnen loggen, de WP aan/uit zetten en Taanvoer kunnen regelen zodanig dat ik het stroomverbruik (door de WP te laten moduleren) een beetje kan afstemmen op de opbrengst van mijn zonnepanelen. Ik had op de andere forums gezien Panasonic en LG dit prima kunnen, echter kan ik geen aannemer vinden die die dingen plaatst en dat is in België een vereiste om subsidie te krijgen. Wel heb ik een aannemer die Vaillant plaatst...

Ik probeer een overzichtje te vinden van alle parameters die je met een ebusd-printje kunt uitlezen en/of schrijven. Dit kan ik nergens op de wiki's vinden van ebusd.

En moet er een Thermostaat of een VWZ AI geplaatst worden voor dit ebusd printje te laten werken of kan dit ook standalone? Ik wil liefst geen Vaillant thermostaat of iets dergelijks aangezien ik dit al met slimme thermostaatkranen in Home Assistant heb geïntegreerd.

Alvast bedankt voor jullie reactie!

  • Artintel
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 22-09-2023
Matched: ebusd
pugske207 schreef op woensdag 17 augustus 2022 @ 12:54:
Ik kan niet direct het antwoord in dit forum vinden, vandaar hoop ik dat iemand me een beetje kan verder helpen.

Samenvatting van mijn projectje: Ik wil een monoblock instaleren (+buffervat 100L) die ik met Home Assistant kan aansturen. Ik wil de status kunnen loggen, de WP aan/uit zetten en Taanvoer kunnen regelen zodanig dat ik het stroomverbruik (door de WP te laten moduleren) een beetje kan afstemmen op de opbrengst van mijn zonnepanelen. Ik had op de andere forums gezien Panasonic en LG dit prima kunnen, echter kan ik geen aannemer vinden die die dingen plaatst en dat is in België een vereiste om subsidie te krijgen. Wel heb ik een aannemer die Vaillant plaatst...

Ik probeer een overzichtje te vinden van alle parameters die je met een ebusd-printje kunt uitlezen en/of schrijven. Dit kan ik nergens op de wiki's vinden van ebusd.

En moet er een Thermostaat of een VWZ AI geplaatst worden voor dit ebusd printje te laten werken of kan dit ook standalone? Ik wil liefst geen Vaillant thermostaat of iets dergelijks aangezien ik dit al met slimme thermostaatkranen in Home Assistant heb geïntegreerd.

Alvast bedankt voor jullie reactie!
Een VWZ-AI(zit standaard in de uniTOWER of hydraulische module)is altijd noodzakelijk, dit is de aansturing van de buitenunit. Je kan daar beperkt instellingen instellen.

De VRC720/2 kan je uitgebreide instellingen invoeren en meerdere circuits of zones invullen en makkelijker informatie uitlezen. Mijn ervaring is dat de WA regeling van Vaillant zeer goed werkt(WA regelingen in het algemeen hadden vroeger de reputatie van energie inefficiënt en niet comfort verhogend).

Wat je het makkelijkst kan doen is de warmtepomp op WA regeling zetten (en in de praktijk wat bij stellen ) en je huidige naregeling een pomp aan laten sturen die na het buffervat zit.

Mocht je hier een schema voor willen dan kan ik die wel opzoeken, maar ben nog even op vakantie.

  • copy-paste
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 21:15
Matched: ebusd
Dat kleine gas verbruik kan ik wel verklaren, dat is de comfort stand van je ecotech. Dan houd hij het mini voorraadje in de ecotech op temperatuur. Onwenselijk in mijn ogen, meer verbruik en starts om een litertje kouder water te voorkomen.
Helaas kun je die niet verstellen als die ook aan de ebus hangt. Dan even los koppelen uitzetten en daarna zal het probleem weg zijn.

Ik zou hopen dat de zon in deze tijd van het jaar de temperatuur in de boiler wel legionella veilig zou kunnen houden.

Als je een tweaker bent zou je er eens een ebusd adapter aan kunnen hangen, en er leuke grafiekjes van maken.

  • cwegh
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 03-04 09:53
Matched: ebusd
copy-paste schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:42:
Als je een tweaker bent zou je er eens een ebusd adapter aan kunnen hangen, en er leuke grafiekjes van maken.
Bedankt voor de uitleg! En ebusd besteld ;-)

  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
copy-paste schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:42:


Als je een tweaker bent zou je er eens een ebusd adapter aan kunnen hangen, en er leuke grafiekjes van maken.
Is er een adapter die aan te raden is voor de Vaillant warmtepompen?
En is dit makkelijk te koppelen met home assistant bijvoorbeeld of gebruik je andere software om die uit te lezen?

Ik zou graag als we verhuizen de gegevens van de data van de warmtepomp in InfluxDB krijgen om zo te zien hoe we kunnen optimaliseren.

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Broodro0ster zie Proton_ in "Vaillant aroTHERM warmtepomp ervaringen" . De adapter werkt met ebusd, die het vervolgens als mqtt beschikbaar maakt, waar home assistant weer iets mee kan.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
Proton_ schreef op maandag 28 maart 2022 @ 21:59:
@PentaClover
om de bus te lezen de usual suspects:
https://www.esera.de/shop...ebus/135/ebus-coupler-usb
https://ebusd.eu/myadapter/

De schakeling lijkt eenvoudig genoeg dat het met een usb-ttl kabel ook op gaatjesprint zou kunnen :)
https://gitlab.com/fromei...master/ebuzzz-adapter.pdf
Dankjewel voor deze linkjes. Wat betreft ebus ben ik een complete noob en ik heb nog enkele vragen:

- Is dit om het even waar ik de ebusd aansluit? Mag dit ook aan de binnenunit zijn?
- Moet ik iets met de schakeling op de gitlab link als ik een USB of ethernet adapter van ebusd.eu koop?
- Kunnen er problemen optreden als je ebusd aansluiten en ook de Vaillant internet module (VR920)?

Mijn voorkeur zou de genieten om ebusd naar ethernet te nemen, zodat ik geen USB kabel hoef te trekken tussen de Raspberry PI en de adapter. Gaat dit voor HA even goed via ethernet als USB?
Sorry als er domme vragen tussen zitten, maar ik zou graag in een keer de juiste onderdelen bestellen zodat ik aan de slag kan. Alvast bedankt om me op weg te zetten.

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Broodro0ster schreef op woensdag 14 september 2022 @ 11:14:
[...]
- Is dit om het even waar ik de ebusd aansluit? Mag dit ook aan de binnenunit zijn?
Ja, maakt niet uit. Een verlengkabel is ook OK tot iets van 200 meter ofzo.
- Moet ik iets met de schakeling op de gitlab link als ik een USB of ethernet adapter van ebusd.eu koop?
Nee, die is alleen voor mensen die het zelf willen solderen :)
- Kunnen er problemen optreden als je ebusd aansluiten en ook de Vaillant internet module (VR920)?
Dat is onwaarschijnlijk. Zeker de ebusd.eu variant gedraagt zich netjes op de bus.
Mijn voorkeur zou de genieten om ebusd naar ethernet te nemen, zodat ik geen USB kabel hoef te trekken tussen de Raspberry PI en de adapter. Gaat dit voor HA even goed via ethernet als USB?
Ja, want HA praat niet direct met de adapter maar met de ebusd software :) Als ebusd er mee overweg kan, zal HA het ook kunnen.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
Proton_ schreef op woensdag 14 september 2022 @ 12:42:
[...]

Ja, maakt niet uit. Een verlengkabel is ook OK tot iets van 200 meter ofzo.

[...]

Nee, die is alleen voor mensen die het zelf willen solderen :)

[...]

Dat is onwaarschijnlijk. Zeker de ebusd.eu variant gedraagt zich netjes op de bus.

[...]

Ja, want HA praat niet direct met de adapter maar met de ebusd software :) Als ebusd er mee overweg kan, zal HA het ook kunnen.
Hartelijk dank! Duidelijk zo.
Enkel nog eens kijken hoe ik het dan moet aansluiten, maar ik vermoed dat er al veel meer duidelijk zal worden eens ik bij het systeem kan. Over 1 a 2 maand zal de installatie gebeuren.

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • cwegh
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 03-04 09:53
Matched: ebusd
copy-paste schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:42:
Dat kleine gas verbruik kan ik wel verklaren, dat is de comfort stand van je ecotech. Dan houd hij het mini voorraadje in de ecotech op temperatuur. Onwenselijk in mijn ogen, meer verbruik en starts om een litertje kouder water te voorkomen.
Helaas kun je die niet verstellen als die ook aan de ebus hangt. Dan even los koppelen uitzetten en daarna zal het probleem weg zijn.

Ik zou hopen dat de zon in deze tijd van het jaar de temperatuur in de boiler wel legionella veilig zou kunnen houden.

Als je een tweaker bent zou je er eens een ebusd adapter aan kunnen hangen, en er leuke grafiekjes van maken.
Ik vond het niet meteen terug in het menu. Ik heb ook geen C op het display staan dat moet aanduiden dat ik in comfortstand sta? Ik heb ook geen tapwater symbool staan.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/FnT2JZHjJODwBEn15brCOOBXTuo=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/WQJp2GWRknru8JKd23GTMWMF.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/45fY2OwBHqq4ijQC36XyzRuoWSg=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/CsqwcufoGWh0Yil37lXGY5p8.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0DqCQaCGV9R83CJ8DrmhAC3U8cg=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/iqs82lrwPCmln5fVTr333diY.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 13% gewijzigd door cwegh op 19-09-2022 19:26 ]


  • tofik
  • Registratie: Oktober 2016
  • Laatst online: 20-11-2024
Matched: ebusd
Kan je een aroTherm plus warmtepomp in bedrijf nemen zonder de VWZ AI module? De warmtepomp is binnen, maar op de module zit een wachttijd van bijna twee maanden.

Ik heb wel een ebusd module ontvangen. Is ebusd te gebruiken om de warmtepomp aan/uit te zetten?

  • Adriaan71
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 16-10-2025
Matched: ebusd
tofik schreef op maandag 19 september 2022 @ 20:56:
Kan je een aroTherm plus warmtepomp in bedrijf nemen zonder de VWZ AI module? De warmtepomp is binnen, maar op de module zit een wachttijd van bijna twee maanden.

Ik heb wel een ebusd module ontvangen. Is ebusd te gebruiken om de warmtepomp aan/uit te zetten?
Nee

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Joost996me met "domoticz ebusd" vind ik best een boel.
Niet alle settings worden ondersteund of goed gelezen door ebusd, maar de interessante dingen zitten er in.
De complete output van ebusd bij mij (2500 regels json):
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
728
729
730
731
732
733
734
735
736
737
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
748
749
750
751
752
753
754
755
756
757
758
759
760
761
762
763
764
765
766
767
768
769
770
771
772
773
774
775
776
777
778
779
780
781
782
783
784
785
786
787
788
789
790
791
792
793
794
795
796
797
798
799
800
801
802
803
804
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
821
822
823
824
825
826
827
828
829
830
831
832
833
834
835
836
837
838
839
840
841
842
843
844
845
846
847
848
849
850
851
852
853
854
855
856
857
858
859
860
861
862
863
864
865
866
867
868
869
870
871
872
873
874
875
876
877
878
879
880
881
882
883
884
885
886
887
888
889
890
891
892
893
894
895
896
897
898
899
900
901
902
903
904
905
906
907
908
909
910
911
912
913
914
915
916
917
918
919
920
921
922
923
924
925
926
927
928
929
930
931
932
933
934
935
936
937
938
939
940
941
942
943
944
945
946
947
948
949
950
951
952
953
954
955
956
957
958
959
960
961
962
963
964
965
966
967
968
969
970
971
972
973
974
975
976
977
978
979
980
981
982
983
984
985
986
987
988
989
990
991
992
993
994
995
996
997
998
999
1000
1001
1002
1003
1004
1005
1006
1007
1008
1009
1010
1011
1012
1013
1014
1015
1016
1017
1018
1019
1020
1021
1022
1023
1024
1025
1026
1027
1028
1029
1030
1031
1032
1033
1034
1035
1036
1037
1038
1039
1040
1041
1042
1043
1044
1045
1046
1047
1048
1049
1050
1051
1052
1053
1054
1055
1056
1057
1058
1059
1060
1061
1062
1063
1064
1065
1066
1067
1068
1069
1070
1071
1072
1073
1074
1075
1076
1077
1078
1079
1080
1081
1082
1083
1084
1085
1086
1087
1088
1089
1090
1091
1092
1093
1094
1095
1096
1097
1098
1099
1100
1101
1102
1103
1104
1105
1106
1107
1108
1109
1110
1111
1112
1113
1114
1115
1116
1117
1118
1119
1120
1121
1122
1123
1124
1125
1126
1127
1128
1129
1130
1131
1132
1133
1134
1135
1136
1137
1138
1139
1140
1141
1142
1143
1144
1145
1146
1147
1148
1149
1150
1151
1152
1153
1154
1155
1156
1157
1158
1159
1160
1161
1162
1163
1164
1165
1166
1167
1168
1169
1170
1171
1172
1173
1174
1175
1176
1177
1178
1179
1180
1181
1182
1183
1184
1185
1186
1187
1188
1189
1190
1191
1192
1193
1194
1195
1196
1197
1198
1199
1200
1201
1202
1203
1204
1205
1206
1207
1208
1209
1210
1211
1212
1213
1214
1215
1216
1217
1218
1219
1220
1221
1222
1223
1224
1225
1226
1227
1228
1229
1230
1231
1232
1233
1234
1235
1236
1237
1238
1239
1240
1241
1242
1243
1244
1245
1246
1247
1248
1249
1250
1251
1252
1253
1254
1255
1256
1257
1258
1259
1260
1261
1262
1263
1264
1265
1266
1267
1268
1269
1270
1271
1272
1273
1274
1275
1276
1277
1278
1279
1280
1281
1282
1283
1284
1285
1286
1287
1288
1289
1290
1291
1292
1293
1294
1295
1296
1297
1298
1299
1300
1301
1302
1303
1304
1305
1306
1307
1308
1309
1310
1311
1312
1313
1314
1315
1316
1317
1318
1319
1320
1321
1322
1323
1324
1325
1326
1327
1328
1329
1330
1331
1332
1333
1334
1335
1336
1337
1338
1339
1340
1341
1342
1343
1344
1345
1346
1347
1348
1349
1350
1351
1352
1353
1354
1355
1356
1357
1358
1359
1360
1361
1362
1363
1364
1365
1366
1367
1368
1369
1370
1371
1372
1373
1374
1375
1376
1377
1378
1379
1380
1381
1382
1383
1384
1385
1386
1387
1388
1389
1390
1391
1392
1393
1394
1395
1396
1397
1398
1399
1400
1401
1402
1403
1404
1405
1406
1407
1408
1409
1410
1411
1412
1413
1414
1415
1416
1417
1418
1419
1420
1421
1422
1423
1424
1425
1426
1427
1428
1429
1430
1431
1432
1433
1434
1435
1436
1437
1438
1439
1440
1441
1442
1443
1444
1445
1446
1447
1448
1449
1450
1451
1452
1453
1454
1455
1456
1457
1458
1459
1460
1461
1462
1463
1464
1465
1466
1467
1468
1469
1470
1471
1472
1473
1474
1475
1476
1477
1478
1479
1480
1481
1482
1483
1484
1485
1486
1487
1488
1489
1490
1491
1492
1493
1494
1495
1496
1497
1498
1499
1500
1501
1502
1503
1504
1505
1506
1507
1508
1509
1510
1511
1512
1513
1514
1515
1516
1517
1518
1519
1520
1521
1522
1523
1524
1525
1526
1527
1528
1529
1530
1531
1532
1533
1534
1535
1536
1537
1538
1539
1540
1541
1542
1543
1544
1545
1546
1547
1548
1549
1550
1551
1552
1553
1554
1555
1556
1557
1558
1559
1560
1561
1562
1563
1564
1565
1566
1567
1568
1569
1570
1571
1572
1573
1574
1575
1576
1577
1578
1579
1580
1581
1582
1583
1584
1585
1586
1587
1588
1589
1590
1591
1592
1593
1594
1595
1596
1597
1598
1599
1600
1601
1602
1603
1604
1605
1606
1607
1608
1609
1610
1611
1612
1613
1614
1615
1616
1617
1618
1619
1620
1621
1622
1623
1624
1625
1626
1627
1628
1629
1630
1631
1632
1633
1634
1635
1636
1637
1638
1639
1640
1641
1642
1643
1644
1645
1646
1647
1648
1649
1650
1651
1652
1653
1654
1655
1656
1657
1658
1659
1660
1661
1662
1663
1664
1665
1666
1667
1668
1669
1670
1671
1672
1673
1674
1675
1676
1677
1678
1679
1680
1681
1682
1683
1684
1685
1686
1687
1688
1689
1690
1691
1692
1693
1694
1695
1696
1697
1698
1699
1700
1701
1702
1703
1704
1705
1706
1707
1708
1709
1710
1711
1712
1713
1714
1715
1716
1717
1718
1719
1720
1721
1722
1723
1724
1725
1726
1727
1728
1729
1730
1731
1732
1733
1734
1735
1736
1737
1738
1739
1740
1741
1742
1743
1744
1745
1746
1747
1748
1749
1750
1751
1752
1753
1754
1755
1756
1757
1758
1759
1760
1761
1762
{
 "720": {
  "messages": {   "AdaptHeatCurve": {
    "name": "AdaptHeatCurve",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324680,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "yesno": {"value": "no"}
    }
   },
   "ContinuosHeating": {
    "name": "ContinuosHeating",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324682,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": -26}
    }
   },
   "currenterror": {
    "name": "currenterror",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324682,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "error", "value": null},
     "1": {"name": "error", "value": null},
     "2": {"name": "error", "value": null},
     "3": {"name": "error", "value": null},
     "4": {"name": "error", "value": null}
    }
   },
   "CylinderChargeHyst": {
    "name": "CylinderChargeHyst",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324683,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "calibrationv": {"value": 5}
    }
   },
   "CylinderChargeOffset": {
    "name": "CylinderChargeOffset",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324683,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "calibrationv": {"value": 25}
    }
   },
   "Date": {
    "name": "Date",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324683,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "date": {"value": "01.11.2022"}
    }
   },
   "DisplayedOutsideTemp": {
    "name": "DisplayedOutsideTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324683,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15.4375}
    }
   },
   "FrostOverRideTime": {
    "name": "FrostOverRideTime",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324683,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hoursum2": {"value": 4}
    }
   },
   "Hc1ActualFlowTempDesired": {
    "name": "Hc1ActualFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324683,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "Hc1AutoOffMode": {
    "name": "Hc1AutoOffMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324684,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "offmode": {"value": "eco"}
    }
   },
   "Hc1CircuitType": {
    "name": "Hc1CircuitType",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324684,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "mctype": {"value": "mixer"}
    }
   },
   "Hc1ExcessTemp": {
    "name": "Hc1ExcessTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324684,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "calibrationv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "Hc1FlowTemp": {
    "name": "Hc1FlowTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324684,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21.5}
    }
   },
   "Hc1HeatCurve": {
    "name": "Hc1HeatCurve",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324684,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.15}
    }
   },
   "Hc1HeatCurveAdaption": {
    "name": "Hc1HeatCurveAdaption",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324685,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "Hc1MaxFlowTempDesired": {
    "name": "Hc1MaxFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324685,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 34}
    }
   },
   "Hc1MinFlowTempDesired": {
    "name": "Hc1MinFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324676,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 24}
    }
   },
   "Hc1MixerMovement": {
    "name": "Hc1MixerMovement",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324685,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "Hc1PumpStatus": {
    "name": "Hc1PumpStatus",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324685,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "Hc1RoomTempSwitchOn": {
    "name": "Hc1RoomTempSwitchOn",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324685,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "rcmode": {"value": "thermostat"}
    }
   },
   "Hc1Status": {
    "name": "Hc1Status",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324685,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "Hc1SummerTempLimit": {
    "name": "Hc1SummerTempLimit",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324686,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 17}
    }
   },
   "Hc2ActualFlowTempDesired": {
    "name": "Hc2ActualFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324686,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "Hc2AutoOffMode": {
    "name": "Hc2AutoOffMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324686,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "offmode": {"value": "eco"}
    }
   },
   "Hc2CircuitType": {
    "name": "Hc2CircuitType",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324686,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "mctype": {"value": "inactive"}
    }
   },
   "Hc2ExcessTemp": {
    "name": "Hc2ExcessTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324686,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "calibrationv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "Hc2FlowTemp": {
    "name": "Hc2FlowTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324687,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "Hc2HeatCurve": {
    "name": "Hc2HeatCurve",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324687,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.6}
    }
   },
   "Hc2HeatCurveAdaption": {
    "name": "Hc2HeatCurveAdaption",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324688,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "Hc2MaxFlowTempDesired": {
    "name": "Hc2MaxFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324688,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 55}
    }
   },
   "Hc2MinFlowTempDesired": {
    "name": "Hc2MinFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324688,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "Hc2MixerMovement": {
    "name": "Hc2MixerMovement",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324689,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "Hc2PumpStatus": {
    "name": "Hc2PumpStatus",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324689,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "Hc2RoomTempSwitchOn": {
    "name": "Hc2RoomTempSwitchOn",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324690,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "rcmode": {"value": "off"}
    }
   },
   "Hc2Status": {
    "name": "Hc2Status",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324690,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "Hc2SummerTempLimit": {
    "name": "Hc2SummerTempLimit",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324690,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "Hc3ActualFlowTempDesired": {
    "name": "Hc3ActualFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324691,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "Hc3AutoOffMode": {
    "name": "Hc3AutoOffMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324691,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "offmode": {"value": "eco"}
    }
   },
   "Hc3CircuitType": {
    "name": "Hc3CircuitType",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324691,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "mctype": {"value": "inactive"}
    }
   },
   "Hc3ExcessTemp": {
    "name": "Hc3ExcessTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324692,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "calibrationv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "Hc3FlowTemp": {
    "name": "Hc3FlowTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324692,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "Hc3HeatCurve": {
    "name": "Hc3HeatCurve",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324692,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.6}
    }
   },
   "Hc3HeatCurveAdaption": {
    "name": "Hc3HeatCurveAdaption",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324693,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "Hc3MaxFlowTempDesired": {
    "name": "Hc3MaxFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324693,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 55}
    }
   },
   "Hc3MinFlowTempDesired": {
    "name": "Hc3MinFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324694,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "Hc3MixerMovement": {
    "name": "Hc3MixerMovement",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324694,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "Hc3PumpStatus": {
    "name": "Hc3PumpStatus",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324694,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "Hc3RoomTempSwitchOn": {
    "name": "Hc3RoomTempSwitchOn",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324695,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "rcmode": {"value": "off"}
    }
   },
   "Hc3Status": {
    "name": "Hc3Status",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324695,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "Hc3SummerTempLimit": {
    "name": "Hc3SummerTempLimit",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324696,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "HcStorageTempBottom": {
    "name": "HcStorageTempBottom",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324696,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "HcStorageTempTop": {
    "name": "HcStorageTempTop",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324696,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "HwcFlowTemp": {
    "name": "HwcFlowTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324698,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "HwcHolidayEndPeriod": {
    "name": "HwcHolidayEndPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324699,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hto": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "HwcHolidayStartPeriod": {
    "name": "HwcHolidayStartPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324699,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hfrom": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "HwcLockTime": {
    "name": "HwcLockTime",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324700,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "minutes2": {"value": 60}
    }
   },
   "HwcMaxFlowTempDesired": {
    "name": "HwcMaxFlowTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324700,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 80}
    }
   },
   "HwcOpMode": {
    "name": "HwcOpMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324701,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "opmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "HwcParallelLoading": {
    "name": "HwcParallelLoading",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324701,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "onoff": {"value": "off"}
    }
   },
   "HwcSFMode": {
    "name": "HwcSFMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324701,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "sfmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "HwcStorageTemp": {
    "name": "HwcStorageTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324701,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "HwcStorageTempBottom": {
    "name": "HwcStorageTempBottom",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324702,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "HwcStorageTempTop": {
    "name": "HwcStorageTempTop",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324702,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "HwcTempDesired": {
    "name": "HwcTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324702,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 55}
    }
   },
   "HydraulicScheme": {
    "name": "HydraulicScheme",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324705,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 8}
    }
   },
   "Installer1": {
    "name": "Installer1",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324705,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "Installer2": {
    "name": "Installer2",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324706,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "KeyCodeforConfigMenu": {
    "name": "KeyCodeforConfigMenu",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324706,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "MaintenanceDate": {
    "name": "MaintenanceDate",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324707,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "date": {"value": "14.11.2032"}
    }
   },
   "MaintenanceDue": {
    "name": "MaintenanceDue",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324708,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "yesno": {"value": "no"}
    }
   },
   "MaxCylinderChargeTime": {
    "name": "MaxCylinderChargeTime",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324708,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "minutes2": {"value": 60}
    }
   },
   "MaxRoomHumidity": {
    "name": "MaxRoomHumidity",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324709,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 40}
    }
   },
   "MultiRelaySetting": {
    "name": "MultiRelaySetting",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324709,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "mamode": {"value": 4}
    }
   },
   "noiseReductionTimer.Friday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Friday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324710,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "noiseReductionTimer.Monday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Monday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324710,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "noiseReductionTimer.Saturday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Saturday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324710,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "noiseReductionTimer.Sunday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Sunday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324711,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "noiseReductionTimer.Thursday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Thursday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324711,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "noiseReductionTimer.Tuesday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Tuesday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324711,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "noiseReductionTimer.Wednesday": {
    "name": "noiseReductionTimer.Wednesday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324712,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "OpMode": {
    "name": "OpMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324712,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "OpModeEffect": {
    "name": "OpModeEffect",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324712,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "OutsideTempAvg": {
    "name": "OutsideTempAvg",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324713,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15.1953}
    }
   },
   "PhoneNumber1": {
    "name": "PhoneNumber1",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324713,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "PhoneNumber2": {
    "name": "PhoneNumber2",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324713,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "PrEnergySum": {
    "name": "PrEnergySum",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324713,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "PrEnergySumHc": {
    "name": "PrEnergySumHc",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324713,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 1630}
    }
   },
   "PrEnergySumHcLastMonth": {
    "name": "PrEnergySumHcLastMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324714,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 63}
    }
   },
   "PrEnergySumHcThisMonth": {
    "name": "PrEnergySumHcThisMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324714,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrEnergySumHwc": {
    "name": "PrEnergySumHwc",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324715,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrEnergySumHwcLastMonth": {
    "name": "PrEnergySumHwcLastMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324715,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrEnergySumHwcThisMonth": {
    "name": "PrEnergySumHwcThisMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324715,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrFuelSum": {
    "name": "PrFuelSum",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324715,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "PrFuelSumHc": {
    "name": "PrFuelSumHc",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324715,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrFuelSumHcLastMonth": {
    "name": "PrFuelSumHcLastMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324715,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrFuelSumHcThisMonth": {
    "name": "PrFuelSumHcThisMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324716,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrFuelSumHwc": {
    "name": "PrFuelSumHwc",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324716,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrFuelSumHwcLastMonth": {
    "name": "PrFuelSumHwcLastMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324716,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PrFuelSumHwcThisMonth": {
    "name": "PrFuelSumHwcThisMonth",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324716,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "PumpAdditionalTime": {
    "name": "PumpAdditionalTime",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324717,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "minutes2": {"value": 5}
    }
   },
   "SFMode": {
    "name": "SFMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324717,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "SolarYieldTotal": {
    "name": "SolarYieldTotal",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324717,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 0}
    }
   },
   "SystemFlowTemp": {
    "name": "SystemFlowTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324718,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "WaterPressure": {
    "name": "WaterPressure",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324723,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "pressv": {"value": null}
    }
   },
   "YieldTotal": {
    "name": "YieldTotal",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324724,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "energy4": {"value": 6898}
    }
   },
   "z1ActualRoomTempDesired": {
    "name": "z1ActualRoomTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324676,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "z1CoolingTemp": {
    "name": "z1CoolingTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324724,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 22}
    }
   },
   "z1HolidayEndPeriod": {
    "name": "z1HolidayEndPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324725,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hto": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "z1HolidayStartPeriod": {
    "name": "z1HolidayStartPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324726,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hfrom": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "z1HolidayTemp": {
    "name": "z1HolidayTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324726,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "z1Name1": {
    "name": "z1Name1",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324726,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "zname": {"value": "Zone "}
    }
   },
   "z1Name2": {
    "name": "z1Name2",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324726,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "z1NightTemp": {
    "name": "z1NightTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324726,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "z1OpMode": {
    "name": "z1OpMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324727,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "opmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "z1QuickVetoTemp": {
    "name": "z1QuickVetoTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324727,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "z1RoomTemp": {
    "name": "z1RoomTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324675,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21.35}
    }
   },
   "z1RoomZoneMapping": {
    "name": "z1RoomZoneMapping",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324727,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "zmapping": {"value": "VRC700"}
    }
   },
   "z1SFMode": {
    "name": "z1SFMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324728,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "sfmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "z1Shortname": {
    "name": "z1Shortname",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324728,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "shortname": {"value": "Zone 1"}
    }
   },
   "z1ValveStatus": {
    "name": "z1ValveStatus",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324731,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "z2ActualRoomTempDesired": {
    "name": "z2ActualRoomTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324732,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "z2HolidayEndPeriod": {
    "name": "z2HolidayEndPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324733,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hto": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "z2HolidayStartPeriod": {
    "name": "z2HolidayStartPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324734,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hfrom": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "z2HolidayTemp": {
    "name": "z2HolidayTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324734,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "z2Name1": {
    "name": "z2Name1",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324734,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "zname": {"value": "Zone "}
    }
   },
   "z2Name2": {
    "name": "z2Name2",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324734,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "z2NightTemp": {
    "name": "z2NightTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324734,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "z2OpMode": {
    "name": "z2OpMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324734,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "opmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "z2QuickVetoTemp": {
    "name": "z2QuickVetoTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324735,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "z2RoomTemp": {
    "name": "z2RoomTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324735,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "z2RoomZoneMapping": {
    "name": "z2RoomZoneMapping",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324735,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "zmapping": {"value": "none"}
    }
   },
   "z2SFMode": {
    "name": "z2SFMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324735,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "sfmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "z2Shortname": {
    "name": "z2Shortname",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324735,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "shortname": {"value": "Zone 2"}
    }
   },
   "z2Timer.Wednesday": {
    "name": "z2Timer.Wednesday",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324738,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "z2ValveStatus": {
    "name": "z2ValveStatus",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324738,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "z3ActualRoomTempDesired": {
    "name": "z3ActualRoomTempDesired",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324738,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 0.0}
    }
   },
   "z3HolidayEndPeriod": {
    "name": "z3HolidayEndPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324740,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hto": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "z3HolidayStartPeriod": {
    "name": "z3HolidayStartPeriod",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324740,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "hfrom": {"value": "01.01.2019"}
    }
   },
   "z3HolidayTemp": {
    "name": "z3HolidayTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324741,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "z3Name1": {
    "name": "z3Name1",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324741,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "zname": {"value": "Zone "}
    }
   },
   "z3Name2": {
    "name": "z3Name2",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324741,
    "zz": 21,
    "decodeerror": "ERR: invalid position"
   },
   "z3NightTemp": {
    "name": "z3NightTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324742,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 15}
    }
   },
   "z3OpMode": {
    "name": "z3OpMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324742,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "opmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "z3QuickVetoTemp": {
    "name": "z3QuickVetoTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324742,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": 21}
    }
   },
   "z3RoomTemp": {
    "name": "z3RoomTemp",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324742,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "tempv": {"value": null}
    }
   },
   "z3RoomZoneMapping": {
    "name": "z3RoomZoneMapping",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324742,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "zmapping": {"value": "none"}
    }
   },
   "z3SFMode": {
    "name": "z3SFMode",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324743,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "sfmode": {"value": "auto"}
    }
   },
   "z3Shortname": {
    "name": "z3Shortname",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324743,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "shortname": {"value": "Zone 3"}
    }
   },
   "z3ValveStatus": {
    "name": "z3ValveStatus",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324743,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   }
  }
 },
 "broadcast": {
  "messages": {   "outsidetemp": {
    "name": "outsidetemp",
    "passive": true,
    "write": false,
    "lastup": 1667324639,
    "zz": 254,
    "fields": {
     "temp2": {"value": 15.438}
    }
   },
   "vdatetime": {
    "name": "vdatetime",
    "passive": true,
    "write": false,
    "lastup": 1667324638,
    "zz": 254,
    "fields": {
     "time": {"value": "18:46:51"},
     "date": {"value": "01.11.2022"}
    }
   }
  }
 },
 "hmu": {
  "messages": {   "CurrentCompressorUtil": {
    "name": "CurrentCompressorUtil",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324745,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   },
   "CurrentConsumedPower": {
    "name": "CurrentConsumedPower",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324745,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "currenterror": {
    "name": "currenterror",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324745,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "error", "value": null},
     "1": {"name": "error", "value": null},
     "2": {"name": "error", "value": null},
     "3": {"name": "error", "value": null},
     "4": {"name": "error", "value": null}
    }
   },
   "CurrentYieldPower": {
    "name": "CurrentYieldPower",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324746,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0.0}
    }
   },
   "DateTime": {
    "name": "DateTime",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324746,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "dcfstate": {"value": "nosignal"},
     "btime": {"value": "-:-:-"},
     "bdate": {"value": "-.-.-"},
     "temp2": {"value": null}
    }
   },
   "EnergyCool": {
    "name": "EnergyCool",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324746,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "energy": {"value": 0}
    }
   },
   "EnergyHc": {
    "name": "EnergyHc",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324746,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "energy": {"value": 127}
    }
   },
   "Hours": {
    "name": "Hours",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324746,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "energy": {"value": 9649}
    }
   },
   "HoursCool": {
    "name": "HoursCool",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324747,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "energy": {"value": 60}
    }
   },
   "HoursHc": {
    "name": "HoursHc",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324747,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "energy": {"value": 3383}
    }
   },
   "SetMode": {
    "name": "SetMode",
    "passive": true,
    "write": true,
    "lastup": 1667324713,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "hcmode": {"value": "auto"},
     "flowtempdesired": {"value": 0.0},
     "hwctempdesired": {"value": null},
     "hwcflowtempdesired": {"value": null},
     "disablehc": {"value": 1},
     "disablehwctapping": {"value": 1},
     "disablehwcload": {"value": 1},
     "remoteControlHcPump": {"value": 0},
     "releaseBackup": {"value": 0},
     "releaseCooling": {"value": 0}
    }
   },
   "State": {
    "name": "State",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324677,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "energy", "value": 0},
     "1": {"name": "energy", "value": 127},
     "2": {"name": "onoff", "value": 192},
     "3": {"name": "state", "value": 0}
    }
   },
   "Status01": {
    "name": "Status01",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324716,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "temp1", "value": 21.5},
     "1": {"name": "temp1", "value": 20.0},
     "2": {"name": "temp2", "value": null},
     "3": {"name": "temp1", "value": null},
     "4": {"name": "temp1", "value": null},
     "5": {"name": "pumpstate", "value": "off"}
    }
   },
   "WaterThroughput": {
    "name": "WaterThroughput",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324748,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "0": {"name": "", "value": 0}
    }
   }
  }
 },
 "scan.08": {
  "messages": {   "": {
    "name": "",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324752,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "MF": {"value": "Vaillant"},
     "ID": {"value": "HMU00"},
     "SW": {"value": "0606"},
     "HW": {"value": "5103"}
    }
   },
   "id": {
    "name": "id",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324753,
    "zz": 8,
    "fields": {
     "prefix": {"value": "21"},
     "year": {"value": "20"},
     "week": {"value": "38"},
     "product": {"value": "0010031658"},
     "supplier": {"value": "1610"},
     "counter": {"value": "005007"},
     "suffix": {"value": "N7"}
    }
   }
  }
 },
 "scan.15": {
  "messages": {   "": {
    "name": "",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324753,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "MF": {"value": "Vaillant"},
     "ID": {"value": "72000"},
     "SW": {"value": "0122"},
     "HW": {"value": "7703"}
    }
   },
   "id": {
    "name": "id",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324754,
    "zz": 21,
    "fields": {
     "prefix": {"value": "21"},
     "year": {"value": "21"},
     "week": {"value": "09"},
     "product": {"value": "0020260913"},
     "supplier": {"value": "0953"},
     "counter": {"value": "009657"},
     "suffix": {"value": "N2"}
    }
   }
  }
 },
 "scan.76": {
  "messages": {   "": {
    "name": "",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324754,
    "zz": 118,
    "fields": {
     "MF": {"value": "Vaillant"},
     "ID": {"value": "VWZIO"},
     "SW": {"value": "0202"},
     "HW": {"value": "0103"}
    }
   },
   "id": {
    "name": "id",
    "passive": false,
    "write": false,
    "lastup": 1667324755,
    "zz": 118,
    "fields": {
     "prefix": {"value": "21"},
     "year": {"value": "20"},
     "week": {"value": "40"},
     "product": {"value": "0010031645"},
     "supplier": {"value": "0082"},
     "counter": {"value": "005367"},
     "suffix": {"value": "N1"}
    }
   }
  }
 },
 "global": {
  "version": "22.3.p20220508",
  "updatecheck": "version 22.4 available",
  "signal": true,
  "symbolrate": 133,
  "maxsymbolrate": 279,
  "minarbitrationmicros": 300,
  "maxarbitrationmicros": 7444,
  "minsymbollatency": 0,
  "maxsymbollatency": 28,
  "qq": 49,
  "reconnects": 0,
  "masters": 4,
  "messages": 487,
  "lastup": 1667324716
 }
}

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Joost996me
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 23-03 17:48
Matched: ebusd
Proton_ schreef op dinsdag 1 november 2022 @ 19:25:
@Joost996me met "domoticz ebusd" vind ik best een boel.
Niet alle settings worden ondersteund of goed gelezen door ebusd, maar de interessante dingen zitten er in.

[...]
Ik ga me er eens inverdiepen. Dank voor je berichtje. Ik ga kijken of ik het voor elkaar kan krijgen!

  • copy-paste
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 21:15
Matched: ebusd
Hoi, ik heb zo'n mini warmtepompje van vaillant (geotherm). Deze heb ik aan ebusd hangen, en zou het liefst zelf mijn sww run willen plannen. Het starten van 1 boilerload lost dit al op, echter is die run maar 1 uur, wat niet genoeg is om de boiler op te warmen. Weet iemand of het mogelijk is om deze setting te verhogen naar 2 uur bijvoorbeeld, of dat hij MaxCylinderChargeTime gebruikt?

  • Joost996me
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 23-03 17:48
Matched: ebusd
Werkt "domoticz ebusd" ook in combinatie met gateway VR921?

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Joost996me ze zitten elkaar niet in de weg, maar ebusd kan niet met de VR921 werken.

@copy-paste met ebusd stuur je zo'n beetje de thermostaat aan, dus die settings zullen gebruikt worden. Uitgaande van de VRC920 kun je warm water op Manueel zetten met setpoint 20 graden en kan je met de domotica dit naar behoefte gedurende een paar uur op 50 zetten.

@mydogisgone behalve meer logging toevoegen om het gedrag goed vast te leggen en handmatig een run starten zou ik het ook niet weten. Je weet nog niet of hij stopt op een sensor of timeout, en of de compressor voluit wel de gewenste temperatuur kan leveren.

Hoe is het met mydogisgone in "Vaillant aroTHERM warmtepomp ervaringen" afgelopen? Ben je nu aan je derde buitenunit toe?

[ Voor 11% gewijzigd door Proton_ op 03-11-2022 13:19 ]

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Joost996me
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 23-03 17:48
Matched: ebusd
[quote]Proton_ schreef op donderdag 3 november 2022 @ 13:16:
@Joost996me ze zitten elkaar niet in de weg, maar ebusd kan niet met de VR921 werken.

Misschien domme vraag maar dan heb ik dus nog een aparte ebus adapter nodig die ik, naast mijn gateway vr921, installeer op een eebus poort?

dank voor de support!

  • ds23man
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 21-11-2023

ds23man

Eenum

Matched: ebusd
ben2513 schreef op vrijdag 4 november 2022 @ 10:27:
[...]


Dank je. Bijvoorbeeld deze dus. Als ik het plaatje in die link goed begrijp dan sluit ik de adapter op de bestaande ebus kabel aan, in een soort van aftapmodus. De bestaande kabel moet dus worden onderbroken en aan de adapter worden aangesloten, en via de adapter loopt de kabel dan verder naar de wp/thermostaat.

Wellicht probeer ik jouw (@ds23man) trucje met de tape voor de ventilator ook eens uit. De hele boel dan opnemen met mijn beveiligingscamera en ta da ik weet hoe vaak de wp aan/uitgaat. Mijn kmh-meter heeft namelijk ook geen ebus helaas..
Het Ebus protocol is ooit bedacht voor verwarmingssystemen. Alle componenten worden gewoon parallel op de bus aangesloten. En die Ebusd is momenteel ook niet verkrijgbaar, dode link naar de reserveringspagina.

17,5 kWp zuid Vaillant Arotherm plus 55/6, 75/6 en 125/6


  • copy-paste
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 21:15
Matched: ebusd
Proton_ schreef op donderdag 3 november 2022 @ 13:16:
@copy-paste met ebusd stuur je zo'n beetje de thermostaat aan, dus die settings zullen gebruikt worden. Uitgaande van de VRC920 kun je warm water op Manueel zetten met setpoint 20 graden en kan je met de domotica dit naar behoefte gedurende een paar uur op 50 zetten.

Ps. dit was een reactie op: copy-paste schreef op donderdag 3 november 2022 @ 10:08:
Begrijp ik je goed dat het uur van de boilerload niet aan te passen is. Maar dat hetzelfde te bereiken is door de gewenste boiler temperatuur aan te passen?

Ik heb alleen een vrc700, die zou best wel wat slimmer mogen zijn. Een boilerrun zou bijvoorbeeld zo lang als nodig mogen zijn zolang er geen warmte in het huis nodig is. Ik heb wel eens gezien dat het in een uur op 2 graden na niet lukte, hij een uurtje (HwcLockTime) uit gaat en daarna de laatste 2 graden wil bijstoken maar dat lukt niet omdat hij omdat hij dan in een hoge druk storing komt (te snelle stijging cv-water). Die reset zichzelf meestal wel, maar niet echt "intelligent". Die laatste 2 graden zou hij überhaupt niet bij moeten stoken gezien de CylinderChargeHyst op 12.5 staat.

btw. die storing zou eenvoudig te voorkomen zijn door de pomp wat langer voor te laten draaien zodat er geen snelle stijging is.

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@copy-paste Zelf doe ik geen SWW met de Vaillant, dus ik kan niet controleren welke settings precies wat doen. Misschien kan het urenschema aanpassen wel, maar als je toch de domotica de baas maakt over SWW dan kan je net zo goed de temperaturen aanpassen, denk ik :) Ik pas zelf de verwarming-minimumtemperatuur aan via ebusd en dat werkt prima.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Kiwi_Kevin
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 03-04 17:10
Matched: ebusd
ds23man schreef op vrijdag 4 november 2022 @ 10:19:
[...]


Je kunt de handel alleen uitlezen met een speciale adaptor die je op een willekeurige plaats aansluit op je Ebus. Deze dingen zijn momenteel niet of nauwelijks te koop. Verder moet je verdomd handig zijn met software om de handel aan de gang te krijgen.
Ik sta bij ebusd.eu een tijdje in de wacht maar weet niet of het chiptekort speelt of dat ze grotere batches willen hebben. Zal ik eens contact opnemen, ik neem aan dat hier wel animo is onder de tweakende bezitters?

Alternatief, maar daar heb ik geen ervaring mee is het zelf laten produceren van een printje volgens de info van : https://gitlab.com/fromeijn/ebuzzz-adapter

  • ds23man
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 21-11-2023

ds23man

Eenum

Matched: ebusd
Kiwi_Kevin schreef op vrijdag 4 november 2022 @ 16:41:
[...]


Ik sta bij ebusd.eu een tijdje in de wacht maar weet niet of het chiptekort speelt of dat ze grotere batches willen hebben. Zal ik eens contact opnemen, ik neem aan dat hier wel animo is onder de tweakende bezitters?

Alternatief, maar daar heb ik geen ervaring mee is het zelf laten produceren van een printje volgens de info van : https://gitlab.com/fromeijn/ebuzzz-adapter
Chiptekorten zal niet het probleem zijn. Eerder het feit dat men vol enthousiasme een project begint en verloop van tijd erachter komt dat er wel veel werk achterzit om alles uit te leveren.

17,5 kWp zuid Vaillant Arotherm plus 55/6, 75/6 en 125/6


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@ds23man er zitten wel wat exotische componenten in hun print omdat ze de bus niet willen belasten (ook al is dat volgens de specs geen enkel probleem).

Maar er lijkt voortgang te zijn: https://github.com/john30/ebusd/discussions/554

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • ds23man
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 21-11-2023

ds23man

Eenum

Matched: ebusd
Proton_ schreef op vrijdag 4 november 2022 @ 17:24:
@ds23man er zitten wel wat exotische componenten in hun print omdat ze de bus niet willen belasten (ook al is dat volgens de specs geen enkel probleem).

Maar er lijkt voortgang te zijn: https://github.com/john30/ebusd/discussions/554
Dan moet je je ontwerp redesignen.

Heb hier dit ding staan:

https://liteplacer.com/

17,5 kWp zuid Vaillant Arotherm plus 55/6, 75/6 en 125/6


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Marnix17
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 02-04 15:44
Matched: ebusd
Bart_Denon schreef op dinsdag 22 november 2022 @ 12:43:
[...]

Zou voor mij nu ook nog even geen reden zijn om aan te schaffen. Die e-bus module welke is dat en waar besteld? Dit zou ook wel een mooie oplossing kunnen zijn.
Ik vermoed deze: https://ebusd.eu/myadapter/

  • Kiwi_Kevin
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 03-04 17:10
Matched: ebusd
Toevallig net reactie:

Hi,

currently we're working on reservations made before July this year, so it'll take a while.
At the same time we're also looking for a more professional set up, as this clearly exceeds the capabilities of doing it in private. But that will also take some time.

John

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Broodro0ster wel een ebus stick, geen HA, boiler of SWW.

Ik verwacht dat het schrijven van een SWW setpoint prima werkt, al is de enige setting die ik schrijf de minimum-Ta.
Edit: zo te zien is het de 720 HwcTempDesired setting in ebusd als je een VRC720 thermostaat hebt.

[ Voor 23% gewijzigd door Proton_ op 28-11-2022 21:35 ]

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
Proton_ schreef op maandag 28 november 2022 @ 19:30:
@Broodro0ster wel een ebus stick, geen HA, boiler of SWW.

Ik verwacht dat het schrijven van een SWW setpoint prima werkt, al is de enige setting die ik schrijf de minimum-Ta.
Edit: zo te zien is het de 720 HwcTempDesired setting in ebusd als je een VRC720 thermostaat hebt.
Top! Als je minimum TA kunt zetten, dan verwacht ik dat het set point voor de boiler ook moet lukken.
Hoe stuur jij jouw ebus stick aan?

Ik heb een VRC 700 thermostaat, maar ik gok dat het dan 700 HwcTempDesired wordt. Zijn die commando's universeel voor EBUS of zijn die specifiek voor Vaillant? Ik probeer een lijstje te vinden van alle opties, maar voorlopig nog niet gevonden.

De adapter die ik besteld heb, is de ethernet to ebus adapter. Omdat mij dit het makkelijkste lijkt en in dan geen andere hardware in de buurt moet hebben buiten een ethernet aansluiting. Of zijn er er nadelen aan die adapter? Sowieso is het nog lang wachten tot hij geleverd kan worden. Ik dacht dat er gesproken werd van ten vroegste maart - april.

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Broodro0ster ik doe het via een commandline tool die bij ebusd hoort:
code:
1
2
#!/bin/bash
ebusctl write -c 720 Hc1MinFlowTempDesired $1

Maar mqtt kan ook. In ieder geval moet ebusd ergens draaien.
Die doet dan een discovery op de bus en laadt dan de configuratie in.
Zie ook Proton_ in "Vaillant aroTHERM warmtepomp ervaringen"

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
Proton_ schreef op maandag 28 november 2022 @ 23:03:
@Broodro0ster ik doe het via een commandline tool die bij ebusd hoort:
code:
1
2
#!/bin/bash
ebusctl write -c 720 Hc1MinFlowTempDesired $1

Maar mqtt kan ook. In ieder geval moet ebusd ergens draaien.
Die doet dan een discovery op de bus en laadt dan de configuratie in.
Zie ook Proton_ in "Vaillant aroTHERM warmtepomp ervaringen"
Dan moet je wellicht wel een USB Ebus stick hebben om makkelijk te kunnen werken vanaf command line.
Ik zag dat Home Assistant een ebus connector heeft en je de stick via netwerk kunt aanspreken.

Verder is het allemaal nog niet heel duidelijk, maar ik hoop dat het wat duidelijker wordt eens ik zelf kan gaan testen met de stick.

Hebben de ebus draadjes trouwens een polariteit? En als ik het goed gezien heb, sluit je dit in parallel willekeurig in de ebus kring he?

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Broodro0ster strikt genomen hebben ze polariteit, maar de VRC720 en de (meeste?) sticks regelen dat zelf en dan maakt het dus niet uit. Technisch zie je dan een bruggelijkrichter aan de ingang.

HA zal met ebusd praten, die op zijn beurt met de stick babbelt.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • stvos
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 03-07-2025
Matched: ebusd
Dag Allen,

Ik zou mijn Bulex GeniaAir graag wat meer integreren in m’n Loxone systeem, heb er in het verleden wat gooien naar gedaan zonder al teveel succes (ebusd).

Ik zie nu dat de vaillant vr931 internet module tegenwoordig eebus onboard heeft en dat dat mooi met Loxone babbelt..
Bulex heeft ook zo’n internetmodule: daar noemt het Milink en heeft het nummertje 921..

Wat ik me afvraag is of iemand weet of deze laatste ook eebus ondersteuning heeft? Fysiek zoet ze er hetzelfde uit als de Vaillant, in de handleiding van Awb (niet bulex dus) vind je 1 zin over eebus waarbij je doorverwezen word naar een niet werkende pagina op een website en bij de Bulex technische dienst weet niemand het precies..

Heeft iemand zo’n module en zou die dit mij kunnen bevestigen?

Het gaat om deze instellingen: https://samelek.be/blog/p...en-en-uitlezen-met-loxone

tx

  • ds23man
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 21-11-2023

ds23man

Eenum

Matched: ebusd
stvos schreef op zondag 11 december 2022 @ 22:35:
Dag Allen,

Ik zou mijn Bulex GeniaAir graag wat meer integreren in m’n Loxone systeem, heb er in het verleden wat gooien naar gedaan zonder al teveel succes (ebusd).

Ik zie nu dat de vaillant vr931 internet module tegenwoordig eebus onboard heeft en dat dat mooi met Loxone babbelt..
Bulex heeft ook zo’n internetmodule: daar noemt het Milink en heeft het nummertje 921..

Wat ik me afvraag is of iemand weet of deze laatste ook eebus ondersteuning heeft? Fysiek zoet ze er hetzelfde uit als de Vaillant, in de handleiding van Awb (niet bulex dus) vind je 1 zin over eebus waarbij je doorverwezen word naar een niet werkende pagina op een website en bij de Bulex technische dienst weet niemand het precies..

Heeft iemand zo’n module en zou die dit mij kunnen bevestigen?

Het gaat om deze instellingen: https://samelek.be/blog/p...en-en-uitlezen-met-loxone

tx
Grappig, maar om nou 450 euro te moeten uitgeven aan een Loxone server gaat wat ver.

17,5 kWp zuid Vaillant Arotherm plus 55/6, 75/6 en 125/6


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@WallyPower naast de al genoemde tips over uitlezen (dat zal via ebusd moeten, of je installateur via Profidialog oid) is het ook handig om een plausibiliteitscheck voor de sensoren te doen - is er een sensor die een rare waarde aangeeft? Die kan je uitlezen in het installateursmenu van de besturingsunit.

Ook kan je proberen het probleem op commando te reproduceren, al zal dat lastig zijn.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Nilvo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-04 15:46
Matched: ebusd
Mijn Ebus adapter is binnengekomen zodat ik de thermostaat in Home Assistant kan uitlezen. Is er hier toevallig iemand die hier ervaring mee heeft? De MQTT broker draait en ontvangt testberichten. Ook zie ik met Telnet dat de Ebus adapter berichten stuurt op het ip-adres, maar op één of andere manier wil de auto-discovery functie de adapter niet vinden. Als ik met de hand MQTT sensoren aanmaak vind de broker ze wel. Het lijkt dus ergens fout te gaan bij de EbusD integratie in home assistant.

@Verwijderd, wij hebben hier een 105/6 staan. Achteraf gezien had de 75/6 waarschijnlijk ook uitgekund, maar het voordeel van de 105/6 is dat hij iets efficiënter is en behoorlijk stiller bij gelijk vermogen. Met de 2 ventilatoren is de flow per oppervlak gewoon lager. Nadeel is dat hij wel behoorlijk hoog is en daardoor springt hij in het oog. Het is dat mijn vrouw er inmiddels geen moeite meer mee heeft, anders zou ik hem omruilen. Ander nadeel is wel dat hij 180 kg weegt en je dus of 5 extra paar handen nodig hebt of een kraan/lift om hem te plaatsen.

[ Voor 36% gewijzigd door Nilvo op 27-01-2023 13:42 ]


Verwijderd

Matched: ebusd
Nilvo schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 13:28:
Mijn Ebus adapter is binnengekomen zodat ik de thermostaat in Home Assistant kan uitlezen. Is er hier toevallig iemand die hier ervaring mee heeft? De MQTT broker draait en ontvangt testberichten. Ook zie ik met Telnet dat de Ebus adapter berichten stuurt op het ip-adres, maar op één of andere manier wil de auto-discovery functie de adapter niet vinden. Als ik met de hand MQTT sensoren aanmaak vind de broker ze wel. Het lijkt dus ergens fout te gaan bij de EbusD integratie in home assistant.

@Verwijderd, wij hebben hier een 105/6 staan. Achteraf gezien had de 75/6 waarschijnlijk ook uitgekund, maar het voordeel van de 105/6 is dat hij iets efficiënter is en behoorlijk stiller bij gelijk vermogen. Met de 2 ventilatoren is de flow per oppervlak gewoon lager. Nadeel is dat hij wel behoorlijk hoog is en daardoor springt hij in het oog. Het is dat mijn vrouw er inmiddels geen moeite meer mee heeft, anders zou ik hem omruilen. Ander nadeel is wel dat hij 180 kg weegt en je dus of 5 extra paar handen nodig hebt of een kraan/lift om hem te plaatsen.
Aha, topinfo! Dat geluid is precies wat we willen.
Die 180 kilo zal toch aan de muur kunnen hangen, maar inderdaad wel lastiger met installatie - hoewel monoblock op andere vlakken weer simpeler is.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/NpixE-mLAfeyJQ_p9JX8Aw-1eCI=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/eGLGJzjeFpyEsOxreXFh13Na.jpg?f=fotoalbum_large

Hij zou dan links naast deze komen. De binnenunit / verdeler vloerverwarming eronder in de garage.

  • Ikkeja33
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 02-04 08:55
Matched: ebusd
[quote]Nilvo schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 13:28:
Mijn Ebus adapter is binnengekomen zodat ik de thermostaat in Home Assistant kan uitlezen. Is er hier toevallig iemand die hier ervaring mee heeft? De MQTT broker draait en ontvangt testberichten. Ook zie ik met Telnet dat de Ebus adapter berichten stuurt op het ip-adres, maar op één of andere manier wil de auto-discovery functie de adapter niet vinden. Als ik met de hand MQTT sensoren aanmaak vind de broker ze wel. Het lijkt dus ergens fout te gaan bij de EbusD integratie in home assistant.

Je zou de EbusD Edge kunnen proberen. Bij mij worden een aantal onderdelen van de ebus doorgegeven: de EbusD zelf, de HMU en na zelf een config file te hebben toegevoegd ook de thermostaat. Echter alles nog alleen lezen....

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Nilvo schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 13:28:
Mijn Ebus adapter is binnengekomen zodat ik de thermostaat in Home Assistant kan uitlezen. Is er hier toevallig iemand die hier ervaring mee heeft? De MQTT broker draait en ontvangt testberichten. Ook zie ik met Telnet dat de Ebus adapter berichten stuurt op het ip-adres, maar op één of andere manier wil de auto-discovery functie de adapter niet vinden. Als ik met de hand MQTT sensoren aanmaak vind de broker ze wel. Het lijkt dus ergens fout te gaan bij de EbusD integratie in home assistant.
Welke ebus adapter heb je? Draait ebusd op een Linux variant, en welke versie is het?

Je kunt waarschijnlijk onder Raspbian (ubuntu, debian) met
journalctl -u ebusd
de logs bekijken.
Ook kan je in de configuratie http aanzetten, dan kun je makkelijk zien wat hij gevonden heeft

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Nilvo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-04 15:46
Matched: ebusd
@Proton_, @Ikkeja33
Dit is de adapter:
https://lectronz.com/products/54
De firmware is hier te vinden, dat is de link welke ik via de verkoper kreeg.
https://github.com/danielkucera/esp8266-arduino-ebus
En dan de hardware:
https://github.com/danielkucera/ebus-adapter
Volgens de maker werkt het met de [url="https://github.com/john30/ebusd/"]

Hassio draait hier op een oude Thinclient en niet op Rpi.

In plaats van de Ebusd add-in geïntegreerd in Home Assistant heb ik nu deze EbusD add-in gebruikt en ik heb nu sensoren! Je moet alleen niet vergeten het ip-adres vast te zetten in de router en deze in Ebusd in de 'unused optional configuration options' samen met de poorttoewijzing te zetten. Een paar releases geleden is een auto-discovery functie toegevoegd en ziet hij gelijk alle sensoren en actuatoren in zowel de thermostaat, de AI en de VR70. In totaal zijn er zo'n 170 states, waarvan 63 entities automatisch zijn toegevoegd omdat deze ook een daadwerkelijke waarde hadden. Dank voor de hulp _/-\o_

En dan nu starten met spelen met de configuratie :)

[ Voor 4% gewijzigd door Nilvo op 27-01-2023 20:46 ]


  • Marnix17
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 02-04 15:44
Matched: ebusd
Nilvo schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 20:44:

Dit is de adapter:
https://lectronz.com/products/54

In plaats van de Ebusd add-in geïntegreerd in Home Assistant heb ik nu deze EbusD add-in gebruikt en ik heb nu sensoren! Je moet alleen niet vergeten het ip-adres vast te zetten in de router en deze in Ebusd in de 'unused optional configuration options' samen met de poorttoewijzing te zetten.
Deze heb ik ook deze week aangesloten maar bij mij krijg ik errors in ebusd: hij lijkt de Vaillant configuratie niet te herkennen (unable to load scan config 15: no file from vaillant with prefix 15 matches ID "ctlv2", SW0514, HW1104). Dat resulteert al vrij snel in een maintenance melding op de VRC720 waarna ik de boel opnieuw moet opstarten. Vreemd dat het bij jou wel zo werkt, ik heb verder precies dezelfde stappen doorlopen en zou dan verwachten dat deze Vaillant ook gewoon herkend moet worden (75/5 AS split met 78/5 IS MB3).
Inmiddels een mail aan de ontwikkelaar van ebusd gestuurd, hopelijk kan die iets betekenen. Wil dit toch wel graag werkend krijgen in HA.

[ Voor 6% gewijzigd door Marnix17 op 27-01-2023 22:35 . Reden: Aanvulling ]


  • Wim Leers
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 02-04 01:27
Matched: ebusd
Nilvo schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 20:44:
@Proton_, @Ikkeja33
Dit is de adapter:
https://lectronz.com/products/54
De firmware is hier te vinden, dat is de link welke ik via de verkoper kreeg.
https://github.com/danielkucera/esp8266-arduino-ebus
En dan de hardware:
https://github.com/danielkucera/ebus-adapter
Volgens de maker werkt het met de [url="https://github.com/john30/ebusd/"]
Wow, een alternatief voor https://adapter.ebusd.eu/index.en.html _/-\o_ En maar €24. Helaas wel WiFi.

Ik realiseer me net dankzij https://samelek.be/blog/p...en-en-uitlezen-met-loxone dat het in principe mogelijk moet zijn om niet alle metingen van de warmtepomp uit te lezen via EEBus via de Vaillant VR921. De VR921 is al verbonden via Ethernet. Dus geen extra hardware nodig (ebus adapters zijn notoir finicky).

Helaas is EEBus zo te zien verschrikkelijk lastig om mee om te gaan: zie https://github.com/ad-fre...t-jspine.md#what-is-eebus — XML, Java, veel lagen … dat maakt het niet erg eenvoudig/aantrekkelijk voor ons hobbyisten… heeft iemand dit al verder uitgezocht? 🤓

  • MarcAero
  • Registratie: Januari 2023
  • Laatst online: 27-10-2024
Matched: ebusd
Nilvo schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 20:44:
@Proton_, @Ikkeja33
Dit is de adapter:
https://lectronz.com/products/54
De firmware is hier te vinden, dat is de link welke ik via de verkoper kreeg.
https://github.com/danielkucera/esp8266-arduino-ebus
En dan de hardware:
https://github.com/danielkucera/ebus-adapter
Volgens de maker werkt het met de [url="https://github.com/john30/ebusd/"]

Hassio draait hier op een oude Thinclient en niet op Rpi.

In plaats van de Ebusd add-in geïntegreerd in Home Assistant heb ik nu deze EbusD add-in gebruikt en ik heb nu sensoren! Je moet alleen niet vergeten het ip-adres vast te zetten in de router en deze in Ebusd in de 'unused optional configuration options' samen met de poorttoewijzing te zetten. Een paar releases geleden is een auto-discovery functie toegevoegd en ziet hij gelijk alle sensoren en actuatoren in zowel de thermostaat, de AI en de VR70. In totaal zijn er zo'n 170 states, waarvan 63 entities automatisch zijn toegevoegd omdat deze ook een daadwerkelijke waarde hadden. Dank voor de hulp _/-\o_

En dan nu starten met spelen met de configuratie :)
ik heb zojuist de adapter aangesloten en lijkt te praten met HA, alleen krijg ik onderstaande melding?


2023-01-28 17:35:18.471 [main info] read config files, got 11 messages
2023-01-28 17:35:18.507 [bus notice] device status: resetting
2023-01-28 17:35:18.508 [bus notice] bus started with own address 31/36
2023-01-28 17:35:18.509 [main info] registering data handlers
2023-01-28 17:35:18.509 [mqtt info] mosquitto version 2.0.15 (compiled with 2.0.15)
2023-01-28 17:35:18.515 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:18.515 [bus notice] signal acquired
2023-01-28 17:35:18.519 [mqtt debug] connection requested
2023-01-28 17:35:18.519 [main info] registered data handlers
2023-01-28 17:35:18.533 [bus error] device status: missing enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:18.537 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:18.794 [bus error] device status: missing enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:18.795 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:19.060 [bus error] device status: missing enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:19.441 [mqtt notice] connection established
2023-01-28 17:35:19.441 [mqtt debug] publish ebusd/global/version "ebusd 23.1.p20230106"
2023-01-28 17:35:19.441 [mqtt debug] publish ebusd/global/running true
2023-01-28 17:35:19.621 [bus error] device status: unexpected enhanced command 0x0f
2023-01-28 17:35:19.638 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:19.684 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2

enig idee wat die bus error veroorzaakt, of wat ik kan veranderen. ip is goed, broker loopt. ik zie ook 1 mqqt apparaat met Ebusd maar geen eniteiten.

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
HA praat met ebusd, ebusd praat met de adapter en die praat met de thermostaat, besturing en warmtepomp.

De foutmeldingen lijken op uit de pas lopen te wijzen: "byte 2" mist de ene keer om een paar milliseconden later onverwacht te zijn.

Doorgaans een firmware mismatch of andere softwarefout.
Wellicht kun je versienummers vergelijken met iemand die een werkende combinatie heeft :)

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Nilvo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-04 15:46
Matched: ebusd
Wim Leers schreef op vrijdag 27 januari 2023 @ 23:16:
[...]

Wow, een alternatief voor https://adapter.ebusd.eu/index.en.html _/-\o_ En maar €24. Helaas wel WiFi.

[...]
De adapter kan ook via usb-ttl aangesloten worden:
https://github.com/daniel...ing-using-usb-ttl-adaptor onder de kop 'upgrading using USB-TTL adaptor'.

@MarcAero,
Geen idee waarom hij het hier wel doet en bij jou niet.
Mijn versie nummers:
Home Assistant 2022.11.4
Supervisor 2023.01.1
Operating System 9.3
Frontend 20221108.0 - latest

EbusD 23.1
Mosquito 6.1.3

@Marnix17, ik draai overigens met een vrc700, mogelijk dat er in de firmware van de vrc720 een conflict zit.
@Ikkeja33, met bovenstaande versie van EbusD hoefde ik dus geheel geen configuratie files te selecteren en uploaden, de detectie gaat automatisch wat het wel heel gemakkelijk maakte.

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@Marnix17 je bent wel verder: hij doet discovery en vindt je devices. HMU is de warmtepomp, VWZ is de besturing, de rest is spul dat ik niet heb :)
Ebusd kan alleen de bijpassende configuratie niet vinden. Heeft hij toegang tot internet, is de service-config compleet?

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • MarcAero
  • Registratie: Januari 2023
  • Laatst online: 27-10-2024
Matched: ebusd
[quote]Nilvo schreef op zaterdag 28 januari 2023 @ 19:26:
[...]


@MarcAero,
Geen idee waarom hij het hier wel doet en bij jou niet.
Mijn versie nummers:
Home Assistant 2022.11.4
Supervisor 2023.01.1
Operating System 9.3
Frontend 20221108.0 - latest

EbusD 23.1
Mosquito 6.1.3

@Nilvo zou je een screenshot van je configuratie uit ebusd willen sturen?

  • Flail
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 24-03 22:00
Matched: ebusd
MarcAero schreef op zaterdag 28 januari 2023 @ 17:48:
[...]
ik heb zojuist de adapter aangesloten en lijkt te praten met HA, alleen krijg ik onderstaande melding?
............
2023-01-28 17:35:19.638 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2
2023-01-28 17:35:19.684 [bus error] device status: unexpected enhanced byte 2

enig idee wat die bus error veroorzaakt, of wat ik kan veranderen. ip is goed, broker loopt. ik zie ook 1 mqqt apparaat met Ebusd maar geen eniteiten.
Ik kreeg precies deze errors toen ik apparaat enh:/dev/ttyUSB0 gebruikte. Veranderd in ens:/dev/ttyUSB0 en het was opgelost.

Met /dev/ttyUSB0 (dus standard protocol, zonder "ens:") werkte het uberhaupt niet (bus no signal).

Mijn configuratie: eBUS adapter v3, met USB verbonden met een oude NUC met daarop Home Assistant OS, met de add-ons eBUSd en Mosquitto broker. Dit werkt dus kennelijk alleen in enhanced mode.

  • Flail
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 24-03 22:00
Matched: ebusd
Mijn eerste observaties van de eBUS-adapter i.c.m. ebusd in Home Assistant:
(Arotherm plus VWL 75/6, VWZ AI plus, VRC720)

Er worden een aantal signalen automatisch gedetecteerd. Maar zijn er ook nog een heleboel unknown.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/AqOfzKmTigEn0lTiNR2-S1TXn1w=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/FHUOGtNtGsqfRfN2u07TS0RW.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iihsms0n3w1b-vm7jhYTF_fC008=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/KN8acYunutNiMjgRf5A1qvLZ.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/sAtpFwVA8HgyJ3aEdipD16BiinA=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/UEFII33N0JsgZE6ERFrLVk4r.jpg?f=fotoalbum_tile


Flow kan ik bijvoorbeeld niet zien. Ta en Tr worden op 0,5°C nauwkeurig weergegeven (terwijl de VWZ AI ze op 0,1°C nauwkeurig weergeeft, even los van de waardeloze "ijking"). Klepstand van de driewegklep kan ik zien. Met alleen deze data is de meerwaarde niet zo groot. Een kWh-meter, een Shelly en temperatuursensoren op de leidingen plakken geeft meer/nauwkeuriger inzicht.

Ben benieuwd of er meer uit te halen is middels aanpassen van de CSV-configuratiebestanden van ebusd.
Mocht er iemand al meer kennis hebben op dit vlak dan hou ik me aanbevolen :)

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Flail schreef op maandag 30 januari 2023 @ 21:14:
[...]
We zijn niet voor niks tweakers maar voor de overzichtelijkheid lijkt me dat inderdaad een prima plan.
Ik heb voorlopig geen tijd voor een fatsoenlijke ebusd topicstart, wie kan dit starten?
Het lijkt me niet handig om een random post als TS te nemen.
(ook @Minitrooper en evt anderen ).

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Minitrooper
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 11-06-2025
Matched: ebusd
Proton_ schreef op maandag 30 januari 2023 @ 21:51:
[...]
Ik heb voorlopig geen tijd voor een fatsoenlijke ebusd topicstart, wie kan dit starten?
Het lijkt me niet handig om een random post als TS te nemen.
(ook @Minitrooper en evt anderen ).
</offtopic>Dat ideetje stond nog ergens op mijn bucketlist :*)

  • edsub
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 01-04 22:13
Matched: ebusd
Proton_ schreef op maandag 28 maart 2022 @ 21:59:
@PentaClover
om de bus te lezen de usual suspects:
https://www.esera.de/shop...ebus/135/ebus-coupler-usb
https://ebusd.eu/myadapter/

De schakeling lijkt eenvoudig genoeg dat het met een usb-ttl kabel ook op gaatjesprint zou kunnen :)
https://gitlab.com/fromei...master/ebuzzz-adapter.pdf
Even een 'bump'.
Ik heb die Esera Ebus Coupler USB aangeschaft.
Hoewel ik het idee heb dat er mensen zijn die eea wel volledig aan de praat hebben, blijkt dat bij mij (en nogal wat anderen) dat die Esera coupler NIET naar de bus kan schrijven.
Esera heeft me al aangegeven dat ik de mijne voor garantie/reparatie kan terugsturen, maar ik las al dat dat bij niemand die het betrof tot een oplossing heeft geleid.....

Dat niet kunnen schrijven verhindert dat je instellingen kunt veranderen (voor mij een doel), maar belangrijker:
  • Het verhindert ook een automatische scanconfig die je helpt met de setup in ebusd geconfigureerd te krijgen
  • Het verhindert dat je specifieke waardes kunt opvragen (een opvraging is in technische zin ook een 'write', waarna je het resultaat als response krijgt)
Ergo: zonder te kunnen schrijven ben je beperkt tot de 'gebroadcaste' gegevens.
En dat is niet veel en ook niet wat ik wil, dit is wat ik er zo'n beetje uit krijg op dit moment:
read 720 HwcTempDesired
read 720 HwcStorageTemp
read 720 SystemFlowTemp
read 720 Hc1FlowTemp
read 720 WaterPressure
read 720 Date
read 720 DisplayedOutsideTemp
read 720 Hc1PumpStatus
read hmu State => 01=ready 11=error 09=heating 17=cooling 129=hotwater
read vr_70 SensorData => 05 = Buffervat temp ofwel forward temp afgifte systeem

Side note: sommige waarden (bijv HwcStorageTemp) worden niet geupdate zonder trigger. Nu kan die trigger ook komen van een (op je mobiel actief draaiende / open) Vaillant SensoApp....

(voor de geïnteresseerden: Ik heb een Python3 scriptje dat deze waarden eruit trekt en in een csv zet, handig voor debuggen)

Zaken als compressorstatus (or modulatie %), forward / return temp tussen buiten en binnen unit, status verwarmingselement komen niet voor in de broadcast.

Sommige gegevens lijken overigens ook maar beperkt te worden ge-update (wellicht is dat beter als je echt requests gaat doen): De State moet bijv aangeven of de aroTherm bezig is voor verwarmen, heetwater of koelen, maar staat hier altijd op 'heetwater').....

Moraal van dit verhaal: Koop een adapter via ebusd, en niet die van Esera......

[ Voor 6% gewijzigd door edsub op 08-02-2023 10:09 ]


  • Flail
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 24-03 22:00
Matched: ebusd
edsub schreef op dinsdag 7 februari 2023 @ 10:48:
[...]
Moraal van dit verhaal: Koop een adapter via ebusd, en niet die van Esera......
Ik heb een ebus adapter v3 (mei vorig jaar besteld, paar weken geleden ontvangen) en kan inderdaad bevestigen dat er veel meer info beschikbaar komt als je er om gaat vragen (tientallen waardes extra).
Als je meer wil weten doe maar via pm want ebus "geneuzel" zorgt hier voor wat topicvervuiling ;)

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
Intussen heb ik ook een mooie frankenstein-configuratie van ebusd, waarmee ik nu goed zichtbaar heb dat bij de huidige temperaturen (ca 8 graden) niet lager gaat dan 30 Hz.
Op zich prima, maar uit de documentatie blijkt dat op 35 Hz de COP net even een beetje hoger is.

Dat iets hogere vermogen zal weer tot pendelen leiden, maar dat is met mijn trage afgifte niet echt een probleem. Om pendelen goed te begrijpen wordt nu dus ook de graadminuten-teller gelogd.
Het lijkt er bij mij op dat die op -60 vast staat, hoewel de VWZ beweert dat ik hem naar -100 veranderd heb.
Morgen maar een power cycle doen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rCTnEO2IqJezG4fpdWeJzO7-H84=/800x/filters:strip_exif()/f/image/PF7izZG2zd4lRMWPBT9OPtcK.png?f=fotoalbum_large

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • Andrehj
  • Registratie: Juni 2002
  • Niet online
Matched: ebusd
Proton_ schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:04:
Intussen heb ik ook een mooie frankenstein-configuratie van ebusd, waarmee ik nu goed zichtbaar heb dat bij de huidige temperaturen (ca 8 graden) niet lager gaat dan 30 Hz.
Op zich prima, maar uit de documentatie blijkt dat op 35 Hz de COP net even een beetje hoger is.

Dat iets hogere vermogen zal weer tot pendelen leiden, maar dat is met mijn trage afgifte niet echt een probleem.
Neem je in die berekening ook mee dat een WP ook standby-verbruik heeft in de tijd dat ie niet draait? Bij Mitsubishi zorgt dat ervoor dat dat ik best een tijdje een marginaal lagere COP kan accepteren als dat voor langere runs zorgt.

WP: ME PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D + EV-WP-TWS-1W 300; AC: ME MXZ-2F42VF + 2x MSZ-LN25VGV; PV: 14.08 kWp O/W + SMA STP 8.0; Vent: Zehnder Q600 ERV + Ubbink AirExcellent.


  • Wim Leers
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 02-04 01:27
Matched: ebusd
Broodro0ster schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 11:51:
[...]


Zelfde probleem hier... Nieuwbouw houtskelet woning die het zonnetje vlot warm kan houden overdag. Afhankelijk van hoeveel zon er was die dag, gaat de warmtepomp dan om 19-20h terug aan.
Overdag moet ze eigenlijk echt wel uit blijven want anders wordt het te warm, maar rond zonsondergang zou het ideaal zijn als de vloer terug op temperatuur wordt gebracht.

Ik heb ook een VRC700 en kan maar enkel dag en nacht temperatuur kiezen. Met de VRC720 kan je volgens mij meer dan 2 temperaturen kiezen. Zo zou je misschien van 16h tot 18h 1°C meer kunnen kiezen dan de normale wens temperatuur om de pomp iets eerder te laten starten als het afkoelt.
Ik vraag me af of op zo’n momenten een vaste aanvoer geen optie zou zijn. De zon warmt niet de hele massa (ik veronderstel vloerverwarming) op, enkel de voor de zon bereikbare stukken. Dus de delen in de schaduw koelen nog steeds af (weliswaar trager).

Als je de WP zou kunnen instellen niet om enkel bij een te koude geobserveerde ruimte temperatuur te draaien maar ook een bepaalde minimale Tr te blijven nastreven, dan zou dit negatieve gevolg van gratis zonnewarmte stevig verminderd moeten worden?

Helaas is dit bij mijn weten niet mogelijk tenzij custom aansturing via ebusd

  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
Wim Leers schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 15:59:
[...]


Ik vraag me af of op zo’n momenten een vaste aanvoer geen optie zou zijn. De zon warmt niet de hele massa (ik veronderstel vloerverwarming) op, enkel de voor de zon bereikbare stukken. Dus de delen in de schaduw koelen nog steeds af (weliswaar trager).

Als je de WP zou kunnen instellen niet om enkel bij een te koude geobserveerde ruimte temperatuur te draaien maar ook een bepaalde minimale Tr te blijven nastreven, dan zou dit negatieve gevolg van gratis zonnewarmte stevig verminderd moeten worden?

Helaas is dit bij mijn weten niet mogelijk tenzij custom aansturing via ebusd
Elk beetje warmte dat er overdag bij komt, leidt tot extra overhitting. Dus op die momenten hoeft er eigenlijk niks te draaien.
Het probleem komt pas na zonsondergang wanneer de ruimte temperatuur gaat afkoelen. Stel dat je 20°C wenst en het is 22°C overdag door de instralende zon. Na zonsonderdag rond 20h is het 19.5°C in huis en dan schiet de warmtepomp in actie. Maar de vloer is helemaal afgekoeld waardoor de ruimte niet direct terug opgewarmd wordt en de vloer nog even koud blijft door alle massa.
Mocht je om 16 of 17h beginnen verwarmen, dan zal de afkoeling trager verlopen en heb je geen koude vloer als de zon echt helemaal onder is. Maar dit is inderdaad lastig te sturen want is helemaal afhankelijk van de zonne instraling en je moet anticiperen om de wat over 2 uur gaat gebeuren.

Ik denk dat Home Assistant in combinatie met Ebusd hier wel eens de oplossing kan zijn. Ik heb nu ingesteld dat mijn Hue sfeer lichten zo'n 45min voor zonsondergang aan gaan en dat werkt goed. Dus op dezelfde manier zou je kunnen zeggen dat de wens temperatuur 2uur voor zonsondergang dezelfde moet zijn als de huidige temperatuur. Dan gaat vanaf de minste extra afkoeling de verwarming al opstarten en stop je warmte in de vloer. Daarna langzaam aan de wens temperatuur afbouwen zonder dat de pomp voor lange tijd stopt met draaien. Zoiets lijkt me een ideaal scenario.
Ofwel tijdelijk omschakelen naar actief i.p.v. uitgebreid als je dat kan met de Ebusd adapter.
Geen idee wat de mogelijkheden zijn met die adapter, maar ik verlang er wel naar om hem te kunnen proberen. Zo'n 4 maand geleden heb ik de adapter in bestelling gezet, maar er is nog geen nieuws over de volgende batch voor zover ik weet.

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • ds23man
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 21-11-2023

ds23man

Eenum

Matched: ebusd
Broodro0ster schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 22:16:
[...]

Elk beetje warmte dat er overdag bij komt, leidt tot extra overhitting. Dus op die momenten hoeft er eigenlijk niks te draaien.
Het probleem komt pas na zonsondergang wanneer de ruimte temperatuur gaat afkoelen. Stel dat je 20°C wenst en het is 22°C overdag door de instralende zon. Na zonsonderdag rond 20h is het 19.5°C in huis en dan schiet de warmtepomp in actie. Maar de vloer is helemaal afgekoeld waardoor de ruimte niet direct terug opgewarmd wordt en de vloer nog even koud blijft door alle massa.
Mocht je om 16 of 17h beginnen verwarmen, dan zal de afkoeling trager verlopen en heb je geen koude vloer als de zon echt helemaal onder is. Maar dit is inderdaad lastig te sturen want is helemaal afhankelijk van de zonne instraling en je moet anticiperen om de wat over 2 uur gaat gebeuren.

Ik denk dat Home Assistant in combinatie met Ebusd hier wel eens de oplossing kan zijn. Ik heb nu ingesteld dat mijn Hue sfeer lichten zo'n 45min voor zonsondergang aan gaan en dat werkt goed. Dus op dezelfde manier zou je kunnen zeggen dat de wens temperatuur 2uur voor zonsondergang dezelfde moet zijn als de huidige temperatuur. Dan gaat vanaf de minste extra afkoeling de verwarming al opstarten en stop je warmte in de vloer. Daarna langzaam aan de wens temperatuur afbouwen zonder dat de pomp voor lange tijd stopt met draaien. Zoiets lijkt me een ideaal scenario.
Ofwel tijdelijk omschakelen naar actief i.p.v. uitgebreid als je dat kan met de Ebusd adapter.
Geen idee wat de mogelijkheden zijn met die adapter, maar ik verlang er wel naar om hem te kunnen proberen. Zo'n 4 maand geleden heb ik de adapter in bestelling gezet, maar er is nog geen nieuws over de volgende batch voor zover ik weet.
Ik zou me niet teveel voorstellen over het extern besturen via Ebus. Probleem is dat de VRC de master in het systeem is.

17,5 kWp zuid Vaillant Arotherm plus 55/6, 75/6 en 125/6


  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 22:22

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Topicstarter
Matched: ebusd
@ds23man je kan een geheel eigen besturing maken met ebusd (VRC op vaste Ta zetten en met ebus die Ta elke minuut aanpassen), maar dan moet je het wel helemaal zelf doen...

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • ds23man
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 21-11-2023

ds23man

Eenum

Matched: ebusd
Proton_ schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 16:50:
@ds23man je kan een geheel eigen besturing maken met ebusd (VRC op vaste Ta zetten en met ebus die Ta elke minuut aanpassen), maar dan moet je het wel helemaal zelf doen...
Klopt, maar dan moet je zelf een complete besturing gaan bouwen. Probleem is dat je geen 2 masters in je systeem kan hebben. En als je meerdere zones in je systeem hebt wordt het helemaal gigantisch complex. En dan is het nog de vraag waar de SWW door gestuurd wordt, de VRC of de VWZ? Denk dat je zo'n adapter moet zien om gegevens en data te monitoren.

17,5 kWp zuid Vaillant Arotherm plus 55/6, 75/6 en 125/6


  • Minitrooper
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 11-06-2025
Matched: ebusd
Broodro0ster schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 22:16:
[...]
Ik denk dat Home Assistant in combinatie met Ebusd hier wel eens de oplossing kan zijn. Ik heb nu ingesteld dat mijn Hue sfeer lichten zo'n 45min voor zonsondergang aan gaan en dat werkt goed. Dus op dezelfde manier zou je kunnen zeggen dat de wens temperatuur 2uur voor zonsondergang dezelfde moet zijn als de huidige temperatuur. Dan gaat vanaf de minste extra afkoeling de verwarming al opstarten en stop je warmte in de vloer. Daarna langzaam aan de wens temperatuur afbouwen zonder dat de pomp voor lange tijd stopt met draaien. Zoiets lijkt me een ideaal scenario.
Ik doe dit zelfs zonder home-assistant:
- vanuit een cronjob roep ik om 4u de meteo voorspelling op (curl naar meteosource.com en kijken of er "sunny" in de voorspelling staat)
- op basis van deze voorspelling smijt ik de gevraagde kamer temperatuur laag of hoog (ebusctl write -c 700 z1DayTemp xx)
- om 16:00 zet ik 'm zowiezo op "nachtstand", dus van 16:00 tot 4:00 garandeer ik geen "harde" dalingen en geen koude vloer.

Sinds vorige zaterdag is er warmte in de vloer gepompt hier.

  • Wim Leers
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 02-04 01:27
Matched: ebusd
Broodro0ster schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 20:14:
[...]

Uiteraard, maar als via Ebus dynamisch de temperatuur op de VRC kunt wijzigen, dan stuurt die vervolgens de warmtepomp aan.

Stel dat ik meer dan 2kW aan het injecteren ben overdag, dan mag de thermostaat 1 graad omhoog. Als de injectie weg valt, dan niet. Om zo het zelfverbruik te verhogen, want salderen in België bestaat niet meer.

En zo kan je bv om 16h de thermostaat 1 graad omhoog zetten om de vloer al te laten opwarmen. Om dan een uur later terug af te bouwen.

Het zijn maar ideeën, dus ik weet niet als het zal werken in de praktijk. Maar we zijn Tweakers en experimenteren is leuk :-)
Heb jij eBUSd al werkende? Read én write?

  • Broodro0ster
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 00:37
Matched: ebusd
Wim Leers schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 21:29:
[...]

Heb jij eBUSd al werkende? Read én write?
Ik heb 4 maand de adapter gepreordered, maar nog steeds geen nieuws.
Ik kan dus voorlopig enkel maar dromen.

30x Jinko JKM380M-6RL3 (11.4kWp) 12x oost 90° - 18x west 270°, 45° incl. | Marstek Venus 5.12kWh | Vaillant Arotherm 75/5 | Zehnder ComfoAir Q450 | Tesla Model 3 Performance 2025


  • Minitrooper
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 11-06-2025
Matched: ebusd
Wim Leers schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 21:33:
[...]

Nice!

Welke hardware/adapter?
Wij spraken elkaar al in mijn ander ebusd topic, denk ik ;)

Deze heb ik: https://esera.de/en/Products/eBus/135/eBus-Coupler-USB

  • Minitrooper
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 11-06-2025
Matched: ebusd
Broodro0ster schreef op donderdag 16 februari 2023 @ 09:12:
[...]

Vraagje: waar vind je alle ebus commando's die jouw VRC ondersteunt? Ik zou onder andere ook de boiler temperatuur willen aanpassingen, maar ik heb nog niet gevonden wat de commando's daarvoor zijn.
Oh, heel eenvoudig :) Je gaat kijken in de CSV files van ebusd-configuration (linkie: https://github.com/john30....x/en/vaillant/06.pms.csv)

Bv voor mijn zonneboilersysteem, daar zie ik dit:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/s4DE0HwlF_s8k6sOcTsBY-_KEQw=/800x/filters:strip_exif()/f/image/Ftr8g6BjZYBxF66QaY3ia4OB.png?f=fotoalbum_large

Een R betekent "lezen", een W "schrijven".

Use at own risk O-)
Pagina: 1 2 3 4

Let op:
Voor standaard vragen zoals "Hoeveel kW heb ik nodig?" etc lees eerst eens Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic