Eens. Het oppervlak voor de pv is onvoldoende om de batterij significant kleiner en dus goedkoper te maken. Bereik was nooit echt een probleem met de huidige snellaad mogelijkheden.Ferry34 schreef op vrijdag 24 februari 2023 @ 17:43:
Inderdaad.
In de tijd van de solar challenge was Nederland met tu delft steeds winnaar.
Echter dit was meer een ligfiets die niets woog en in het altijd zonnige Australië.
Deze techniek is kompleet achterhaald en zelfs stompzinnig.
Ik schreef meteen al dat lightyear snel failliet zou gaan, want 250.000 euro voor een ontzettend lelijke EV terwijl je voor 150.000 een model X koop met gratis of goedkoop laden wat ook nog s ontzettend snel gaat.
Bovendien ging de actieradius zo snel omhoog, dat je maar zelden onderweg hoeft te laden.
Een Mercedes EQS kan 700 km halen en een EQE 600+
Niemand wil 400+ km in 1 ruk rijden dus zal er een pauze moeten komen.
Doe dit bij een supercharger en de auto is weer vol.
Ook de goedkopere lightyear gaat er niet komen. De kosten zijn astronomisch om een auto te ontwerpen en fabriceren
Is ook domweg te laat.
De grote merken brengen regelmatig nieuwe modellen uit en uit China komen ook serieuze EVs
(polestar, Nio, Aiways, xpeng, byd)
Er zijn veel ideeen waar wel een fundamenteel voordeel te halen is. De elektrische bus (een fatsoenlijke, niet dat excuus dat er nu rijd met diesel generator), een elektrische vrachtwagen of kleiner: een e-scooter kan je op korte termijn wel op concurreren en zijn zinniger doelen.
Verre termijn zie ik wel wat in de hyperloop of een elektrische/hybride vliegtuig. Volgens mij hebben we in nederland wel de expertise daarvoor. Het zakelijke vernuft om durfinvesteerders te binden voor lange termijn twijfel ik aan.