Blihi schreef op zondag 11 april 2021 @ 10:29:
[...]
Maar ze moeten dan wel aantonen dat het bouwtechnisch niet anders kan. Die discussie hebben ze hier dus bij een kavel verloren, daar is de verdeler verplaatst na het storten van de dekvloer (die dekvloer kon er dus weer uit). Dat het bouwtechnisch niet zou kunnen was klets, want bij acht van de negen woningen zat de verdeler op de juiste plaats.
De aannemer wilde ook afwijken van het afgesproken merk/type van de CV ketel. Die discussie heeft hij ook verloren nadat ik een uitgebreide technische vergelijking had gemaakt van de beloofde ketel en het voorgestelde alternatief. Ik heb toen ook twee technisch gelijkwaardige alternatieven voorgesteld (maar die zouden veel duurder worden). Toen heeft de aannemer eieren voor zijn geld gekozen en de ketel geplaatst zoals in de TO opgenomen was.
Bij ons zijn wel twee ander dingen aangepast om technische redenen. Ten eerste het metselwerk. Er zou stootvoegloos gemetseld worden, maar dat bleek niet te kunnen met de onregelmatige stenen die de architect had uitgezocht en al helemaal niet in de halfsteens bergingen. Omdat metselwerk met stootvoeg ook isolatietechnisch beter is, is daar voor gekozen en is daar geen bezwaar op gekomen.
Ten tweede zijn de smalste ramen op de bovenverdieping aangepast. Dat waren op tekening kiep-tuimelramen, maar die bleken niet zo smal gemaakt te kunnen worden. Daarom zijn de ramen verbreed.
Er worden wel vaker dingen aangepast soms in jouw voordeel, soms in je nadeel. Ik ben van mening, soms geef je wat, soms krijg je wat meer. Als het in evenwicht is, vind ik dat je als koper ook redelijk moet zijn.
Bij ons is vloerverdeler ook onder de trap geplaats en had die volgens eerste plan eigelijk 80cm opgeschoven moeten zijn (naar lager deel). Vind dit jammer, maar op andere punten hebben wij weer voordeel. Heb er daarom bij de tweede meterkast tekening geen opmerking over gemaakt.
Andere voorbeelden.
- Op derde verdieping krijgen we geen knieschotten, zouden al zo klein zijn dat ik dit bij nader inzien een voordeel vind, terwijl ik het in het begin een nadeel vond.
- zonnepanelen we krijgen panelen met een WP van 325, in de TO, staat dat ze minimaal 285WP. Bij 12 panelen is dat toch 480WP extra, dan minimale eisen.
- Dakgarage zou bij bestek houten balklaag zijn, heeft de aannemer, na instemming van kopers voor start bouw omgezet in breedteplaatvloer.
- Isolatie dak berging zou minimaal 3RC, zijn is 4,25rc geworden. 15cm tempex (12cm zou volstaan).
Dit waren dingen die van de aannemer kwamen, soms wel gecommuniceerd, andere zelf opgemerkt. Verder na wat opmerkingen van ons en andere kopers, na het afnemen van meerwerk ook wat zaken (gratis) gekregen in ruil voor meerwerk.
Voorbeelden.
- Alle elektra Inbouw, dus ook in technische ruimte en garage.
- Stopcontacten horizontaal, inplaats van verticaal.
- Berging en technische ruimte ook behangklaar, inplaats van niet afgewerkt.
Bij ons waren bij start ontwikkeling wel pas 3 van de 6 woningen verkocht, waardoor onderhandelen wat makkelijker was. Heb b.v ook €900,00. Van eerste meer minderwerk/ vrij op naamprijs afgepraat, door een voorstel aan de makelaar te doen.