twain4me schreef op zondag 4 oktober 2020 @ 11:22:
[...]
Heel simpel, ja dat kan prima. garantie en verantwoordlijkheid is dan wel een dingentje.
Waneer je dingen niet bij 1 partij doet krijg je altijd gezeur bij problemen. en zoals je het zelf van plan bent ben je dus zelf verantwoordelijk voor een groot aantal van de stappen en de gevolgen van die stappen.
Voorbeeld:
Jouw beton, jouw probleem als het te droog of te nat blijkt te zijn. -> wachttijd voor de stortploeg.
Jouw bekisting, jouw probleem als hij knalt of wijkt. -> opruim kosten, herstel kosten.
Bij een geschil kunnen dit soort dingen om de hoek komen kijken
twain4me in "Ervaringen met het bouwen van een huis - Deel 2"
Ik vraag mij ook sterk af of je een partij kan vinden die op deze manier wil storten EN een waterdicht garantie wil geven.
Dat het dan mijn risico is ben ik me bewust. Uiteraard doe ik dit niet helemaal alleen, maar met een bouwbegeleider die iedere dag komt kijken. Die woont op 500m van de bouwplek.
De precieze details weet ik nog niet, dat hangt ook af van de prijzen, maar er zijn meerdere partijen die bekisting verhuren en het ook opbouwen. Met een prijskaartje uiteraard maar die weet ik nog niet.
Beton storten met waterdichtgarantie is inderdaad een dingetje. Al heb ik het idee dat bijna iedereen die garantie wel durft te geven vanaf 30cm dikte. Zo niet, denk ik dat het zelf nog moet kunnen om alles waterdicht te coaten en alsnog goedkoper te zijn.
Dat laatste puntje had ik gelezen ja, en dat zit sindsdien inderdaad in mijn achterhoofd. Ik zal dus iedereen duidelijk maken dat ik geen verstand van zaken heb en/of goed overleggen met mijn bouwbegeleider.
gumtree schreef op zondag 4 oktober 2020 @ 11:35:
@
Sivvis Bij een kelder zou ik toch heel voorzichtig zijn. Het valt of staat met de waterdichtheid en de constructie. wij hebben uiteindelijk gekozen voor een prefabkelder. Waarbij alle verbindingen zijn gecoat met een soort expoxy hars, en vervolgens is de gehele kelder in de bitumen gezet.
Heb ik ook naar gekeken en ik wacht op een offerte daarvoor, alleen ben ik bang dat die toch weer een stuk duurder zal zijn. Het is in ieder geval niet uitgesloten.
Conrado schreef op zondag 4 oktober 2020 @ 11:47:
[...]
We hebben volledig in eigen beheer gebouwd met een kelder van 180 m², op schroefpalen.
We hebben met een Belgische kelderbouwer gewerkt. De betonconstructie is door het constructiebureau uitgewerkt dat het hele huis doorgerekend heeft en we hebben die tekeningen aan de kelderbouwer overhandigd. Peil uitgezet, gat laten graven - en grond afgevoerd - en palen laten boren. Toen startte de kelderbouwer...
Als particulier krijg je nergens de betonprijzen die dit soort grootverbruikers krijgen. Bij een kelder zijn twee dingen belangrijk: het moet volledig waterdicht zijn (het werd in ons geval in drie delen gegoten) èn is onderdeel van het fundament van je huis. Twee redenen om dat niet zelf te willen doen

Dat is ook de route die ik tot nu toe aan het bewandelen was, maar ik schrik van de winst die die mannen willen maken. Of je de prijzen die zij krijgen kan krijgen als particulier laat ik in het midden, maar ik weet 100% zeker dat ik het goedkoper kan krijgen dan wat ze mij willen rekenen. Zelfs een aantal webshops leveren het al goedkoper, en dan zit de pomp er al bij ook.
Waterdichtheid kan ook via een (flexibele?) coating aan de buitenkant? Uiteraard zal ik dit nog aanstippen met mijn bouwbegeleider en uiteindelijk degene die het beton gaat storten.
D-e-n schreef op zondag 4 oktober 2020 @ 11:55:
@
Sivvis
Het is hier al genoemd maar ik zie veel beren op de weg. Denk inderdaad aan waterdichtheid maar ook aan het eventuele bemalen. Er komt veel kijken bij het bouwen van een kelder.
Denk ook aan de verantwoordelijkheid voor de constructie zelf. Want een andere partij gaat dus op jouw kelder bouwen. Is je woning geheel onderkelderd? Op zand of op palen? Elke situatie kan andere problemen opleveren als we het hebben wie waar verantwoordelijk voor is.
Wat je wel veel ziet is dat de kelderbouwer een andere partij is als degene die de bovenbouw doet. Maar dan zit jij daar ook zelf niet tussen.
Bij prefab kelders is het wel even oppassen met het kaf van het koren te scheiden, is mijn persoonlijke ervaring.
Bemalen doen geen van de partijen die ik heb gesproken zelf. Bij iedere kelderbouwer is grondwerkzaamheden en bemalen niet inbegrepen.
Voor nu is de halve woning onderkelderd (op zand), vanwege budget, de eerste grondwerker was enorm duur met afvoeren van grond. Sindsdien, maar helaas te laat voor de berekeningen, heb ik er een gevonden die het voor nog niet de helft doet.
Maar in de eerste instantie wilde ik de volledige woning doen en doordat hier en daar kosten meevallen in de rest wil ik weer volledig.
De kelderbouwer zal sowieso een andere partij zijn dan de ruwbouw.
Prefab kelderbak is vanwege de afmetingen geen optie, en prefabwanden op een in-situ vloer sluit ik niet uit, maar daar heb ik nog geen prijzen voor. Als iemand een suggestie heeft voor een bedrijf die dit goed doet hoor ik dat graag.