Ik was eigenlijk niet specifiek op zoek aangezien ik niet goedkoper kan wonen dan dat ik nu doe en me dat al jaren tot op zekere hoogte bevalt. Zo af en toe keek ik echter wel eens op Funda uit nieuwsgierigheid, zo ook in de week voor Pasen en kwam ik een woning tegen die mij wel aansprak en alle vakjes aanvinkte.
Op goede vrijdag (18 april) de woning bezichtigd, die stond toen al enkele weken te koop en ik zag het wel zitten. Vraagprijs was echter te hoog, anders was deze ook al lang onder bod geweest. Dus snel een vrijblijvend gesprek geregeld met mijn huidige hypotheekverstrekker voor de dinsdag na Pasen.
Na afwegen wat de reële waarde zou zijn, wilde ik die donderdag aan het einde van de middag een bod doen. Toen kreeg ik te horen dat men in onderhandeling was en verwachte met elkaar uit te komen.
Heb ik even 2 uur over nagedacht en besloten brutaal te zijn door de makelaar te appen dat als men er niet met elkaar uitkwam, wat ik bereid was te betalen en tegen welke voorwaarden (geen voorbehoud van financiering).
Volgende ochtend om 9 uur kreeg ik een app terug dat hij zijn best ging doen en aan het begin van de middag werd ik gebeld dat mijn bod akkoord was.
Uiteindelijk heb ik de woning zelfs nog onder de vraagprijs gekocht, al heb ik er wel meer voor betaald dan het eigenlijk waard is. Men zat veel te hoog in de boom. Maar op het groter geheel is dat tientjes werk in de maand en een dergelijke combinatie in mijn regio komt zelden voor. Als ik 3-5 jaar langer had moeten zoeken was ik het geld ook kwijt geweest.
Nu druk met alles aan het rond maken, maar dat loopt voorspoedig en komt ongetwijfeld allemaal goed.
Mijn appartement staat sinds vandaag op Funda en de eerste bezichtigingen zijn al gepland. Ik vind verkopen eigenlijk nog spannender dan kopen