kx22 schreef op zaterdag 25 februari 2023 @ 17:18:
[...]
Misschien kan dit verhaal jou helpen.
Bij mij in de buurt een huis te koop voor 350k. Terwijl de WOZ waarde al 400k is. Dus ze hebben express gekozen voor meer reuring. Binnen 1 dag waren er 20 bezichtigingen ingepland volgens mijn makelaar.
Echter was uiteindelijke verkoopprijs MAAR 375k.
Uiteindelijk waren veel mensen die niet willen overbieden. Of vooral die niet flink wilde overbieden.
Moraal van het verhaal. We leven niet meer in 2021-2022. Mensen gaan minder snel 50-100k overbieden op een huis.
Ja N=1, maar mijn makelaar vond het al een vreemde tactiek in deze tijden, want je hoort nu overal dat je kan onderhandelen.
Ligt er een beetje aan waar het is denk ik en in welk segment een huis zit. Ik ben in Amersfoort een poosje aan het zoeken geweest (inmiddels een huis gevonden) maar sinds 3e kwartaal vorig jaar zag je het steeds meer gebeuren, net iets lager in de markt zetten en dan flink er boven verkopen.
Huis wat we verkocht hebben ging voor de vraagprijs weg maar een segment lager (tussen de 350 en de 400K) zag je vaak dat een huis scherp in de markt gezet werd en ruim boven de vraagprijs verkocht werd. Wat huizen waar ik dit jaar op geboden heb,
- Huis 1, aangeboden voor 350000, verkocht voor 368000
- Huis 2, aangeboden voor 329, verkocht voor 374000
- Huis 3, aangeboden voor 339000, verkocht voor 350000
- Huis 4, aangeboden voor 325000, verkocht voor 332500
En het huis wat ik zelf gekocht heb, 329.000 aangeboden, 341500 gekocht (had niet het hoogste bod, die lag op 345000) maar het werd me gegund door de oude bewoonster (afgelopen weekend taxatierapport binnen, dat kwam op 355000 uit).
In het segment waar ik in zocht was de concurrentie er nog steeds en zijn alle woningen waar ik ben wezen kijken voor meer dan de vraagprijs weg gegaan, ook de woningen waarvan ik eerlijk gezegd vond dat ze wel heel ambitieus geprijsd waren (jaren 30 woningen in een wat gewildere wijk waar alleen het raampje op de wc dubbel glas was en tandjes gewoon beneden in de keuken gepoetst moesten worden omdat er geen fatsoenlijke badkamer in zat). Terwijl er in een segment hoger (tussen de 5 en 6 ton) waarin ons verkochte huis viel veel meer ruimte was voor onderhandeling.
Dat we over de top heen zijn mag duidelijk wezen en gelukkig is de gekte er wel een beetje vanaf maar ik heb nou niet het idee dat er altijd ruimte is voor onderhandeling en als ik de cijfers in het taxatierapport moet geloven wat ik van het weekend kreeg valt die daling nog reuze mee / tegen met de huizen waar die van mij mee is vergeleken.
Ik had het geluk dat ik een flinke overwaarde op het oude huis had zitten en dat ik er niet heel veel moeite mee heb daar een deel van "weg te pissen", het is immers geld waar ik helemaal niets voor heb hoeven doen en uiteindelijk moet je ook ergens wonen en ik vond duur huren in de vrije sector net zo'n aantrekkelijke optie als in een kartonnen doos onder de brug