Lucht/Water warmtepomp om mee te verwarmen en koelen 2 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 108 ... 173 Laatste
Acties:
  • 609.127 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bram-Bos
  • Registratie: December 2015
  • Laatst online: 13:02
Hier in het Polderhuis met de Elga 230,27 kWh verstookt in de maand november. Geen gas. T-binnen gemiddeld 18,95˚C. Aanvoertemperatuur zo'n 26˚C.

Sinds 10 november ook een warmtemeter actief (Kamstrup Multical 302):
MCOP (vanaf 10-11): 4,57 (in: 171,12 kWh; uit: 782,4 kWh)
Hoogste DCOP: 5,31 op 21-11 met een Tb van 11,4˚C (gemiddeld over de dag)
Laagste DCOP: 3,89 op 29-11 met een Tb van 2˚C [kon hoger, maar ik had een avond de vermogensbeperking eraf als experiment == slecht voor de COP]

DCOPs in grafiek:
Afbeeldingslocatie: http://www.polderhuis.org/images/wandtemperatie/20161130-DCOP-ELGA-Polderhuis-nov-2016.png

Elga is (op wat experimenten na) continu begrensd op circa 60% van het vermogen met dipswitch B4 ON. Daarmee lukt het de boel warm te houden tot het vriespunt in de nacht.

In de regionen boven 5 graden is de DCOP lager dan in principe mogelijk, omdat de Elga hier nog steeds als aan/uit-wp opereert, en niet terugmoduleert. Bedenk verder dat rond 7˚C buiten-T de Elga hier 50% van de tijd op standby staat. Techneco is er nog steeds mee bezig om dat op te lossen, tot mijn vreugde _/-\o_

Maar zelfs mét dat aan/uit-gedrag vind ik het een prima score.

Wand-temperatie in een A+++-monument uit 1865 met een Pana Mono. Gasloos sinds juli 2017. De afsluitboete bestaat niet


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • develdonk
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 29-09 21:35
Tomexergie schreef op woensdag 30 november 2016 @ 12:02:
MONITORING NOVEMBER

Onderstaande tabel weer opnieuw invullen voor resultaten november 2016
Uiteraard zijn nieuwe deelnemers voor deze tabel welkom.

Gegevens s.v.p. via een PM naar mij(Tomexerie) op sturen om het forum niet te veel te belasten met alleen cijfers.

Opnemen om 24.00 is het beste, maar morgenochtend is ook goed, want het komt niet op 8 uur aan i.v.m. maandoverzicht.

Voorbeeld oktober:

[afbeelding]
zojuist alle data opgestuurd naar je van okt en nov :) hopelijk doet de rest hetzelfde

DWTW 2,3m, Ecodan 10kw, 13kWp (oost-west 12° Jinko Solar/Growatt), Rc >5, Hr++, Vera edge


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Grolsch
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 12:42
Om nog ff op mijn vaatwasser "avontuur" terug te komen.
Ik sluit hem gewoon aan op de koudwaterleiding denk ik.

Totaal +- 20 meter w.w. leiding vanaf mijn boilervat naar de vaatwasser.
Buismaat = 16x2, inhoud per 10 meter is 1,13 liter, dus ik krijg eerst 2,3 liter koud water voordat er warm water in de vaatwasser komt.

Het totale verbruik van de vaatwasser is in het ongunstigste geval in totaal 10 liter, welke in meerdere keren gebruikt gaat worden.

Water uit de boiler halen zal dus eigenlijk alleen maar extra geld kosten door alle stilstandverliezen :)

PVOUPUT - 13.400WP - Twente


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 13:28

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Ja, ik kon ook al niks vinden op Lieveke maar het klonk wel bekend.

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online
Proton_ schreef op woensdag 30 november 2016 @ 21:33:
[...]

tip: de time parameter in de interrupt handler is het moment van interrupt optreden.
Gebruik deze in plaats van Date.Now.
Hiermee verklein je de fout (jitter) door delays in het framework (andere interrupts, garbage collection,...)

[...]

tip: long/long levert weer een long op en verliest dus precisie (3/2=1).
Cast één van de operands naar double (en maak _currentPulses ook double) voor meer resolutie.
\[/ongevraagde code review :> ]
Hallo Proton,
Daar heb je gelijk in om de time parameter te gebruiken, ik heb de code aangepast. De rest was al in double uitgevoerd.


Ik heb nog een extra beveiliging ingebouwd voor als de disable_Interrupt te laat wordt uitgevoerd door een boolean in te voeren. Deze wordt weer gereset voordat Me._interruptPort.EnableInterrupt() wordt aangeroepen. Dit om de berekeningen zo zuiver mogelijk te houden.

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
 Private Sub interrupt_measuringTimeBetweenTwoPulses(data1 As UInteger, data2 As UInteger, time As Date)
        If _startPulseTime > 0 Then
            If _IsStopPulseTimeZero Then

                _stopPulseTime = time.Ticks

                ' _IsStopPulseTimeZero= disable interrupt safety
                _IsStopPulseTimeZero = False
            End If
            Me._interruptPort.DisableInterrupt()
            Exit Sub
        End If
        _startPulseTime = time.Ticks
End Sub


Maar nu komt het, jij schrijft vertaald double = long / long en de deling verliest zijn dubbele precisie? Nou heb jij mega meer programmeer kennis en kan nog veel van je leren maar die is echt nieuw voor mij.

code:
1
2
3
4
5
6
Dim a As Double, b As Long = 3, c As Long = 2

a = b / c

Debug.Print(a.ToString)
'uitkomst 1.5


Bottom line, ik hoop op veel code review van jou, we zijn er iedere keer beter van geworden, en dat alle warmtepomp Tweakers die een Netduino hebben veel plezier aan dit programma gaan beleven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 29-09 20:55

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Willie Wortel schreef op donderdag 1 december 2016 @ 08:41:
[...]
Maar nu komt het, jij schrijft vertaald double = long / long en de deling verliest zijn dubbele precisie?
Visual Basic .NET:
1
2
3
4
Dim a As Double, b As Long = 3, c As Long = 2
a = b / c
Debug.Print(a.ToString)
'uitkomst 1.5
Thanks, ik heb weer wat geleerd :)
Dit is iets dat blijkbaar anders is tussen Visual Basic en C#:
C#:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
        [Test]
        public void long_division()
        {
            double a;
            long b = 3, c = 2;
            a = b / c;
            Assert.AreEqual(1.5, a);
            //fails with:
            //Expected: 1.5d
            //But was:  1.0d
        }

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amarkest
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 25-09 20:23
OK ik heb mooie cijfers over Kwh's, Cops enz gezien. Maar wat als idd de stroom uitvalt?

iemand al 's nagedacht over die 2kw generator die nog ergens in de garage staat niks te doen.

Daar kun je best wel wat mee, maar hoe ga je die, zonder storing te veroorzaken op al die gevoelige apparatuur in huis, inzetten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Markprinsen
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 28-12-2022
Als de stroom uitvalt doet je ketel het ook niet meer toch?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • noo
  • Registratie: Januari 2012
  • Niet online

noo

Als de stroom uitvalt doet een klassieke gas CV ook niet veel en ik denk dat er heel weinig mensen daar momenteel een standby generator voor hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amarkest
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 25-09 20:23
Markprinsen schreef op donderdag 1 december 2016 @ 11:32:
Als de stroom uitvalt doet je ketel het ook niet meer toch?
en nog veel meer niet, ondanks dat ik 3kw PV op het dak heb liggen en een WP die daar ook afhankelijk van is.
:+
Dus ik zoek naar een eenvoudige mogelijkheid om die modulerende 2kw stroomgenerator in te kunnen zetten als backup, zonder storing te veroorzaken op al die gevoelige apparatuur die tegenwoordig in elk huis staan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Ik zet mijn 6 kW aggregaat pas aan als de kip gaat ontdooien.
Biomassa ketel heeft gelukkig niet zoveel stroom nodig, dus laat maar uitvallen hoor......

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
amarkest schreef op donderdag 1 december 2016 @ 11:42:
[...]
en nog veel meer niet, ondanks dat ik 3kw PV op het dak heb liggen en een WP die daar ook afhankelijk van is.
:+
Dus ik zoek naar een eenvoudige mogelijkheid om die modulerende 2kw stroomgenerator in te kunnen zetten als backup, zonder storing te veroorzaken op al die gevoelige apparatuur die tegenwoordig in elk huis staan.
Is niet zo eenvoudig, je hebt een change-overschakelaar in meterkast nodig met bijv een hybride omvormer met generator in gang.
Anders zit je al snel aan stevig accupack en dat is nog iets te vroeg met huidige €/kWh prijs,

Ik zelf heb mijn hout-CV kachel enkel een UPS met 0,7kWh om circulatie pompen opgang te houden, zodat ik geen noodkoeling nodig heb, maar die is ook na 2-3 uur leeg en dan moet je als nog gaan slepen met kabels vanaf de generator, maar het blijft behelpen omdat ik enkel maar 2,2kW op 1 fase heb als generator loopt

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jerh
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 26-09 14:58
Hier 135 kWh verstookt in november.

NRQteq 6 Kw, w/w wp, alleen cv functie
kamertemperatuur 21.5
aanvoer rond de 24 graden, met min 7 25 graden
Nieuwbouwhuis uit 2015, geen gas

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

135kwh? Damn, ik heb een huis uit 2011 (tweekapper, dus maar 1 buurman) en zat voor november op een 240kwh voor alleen de verwarming.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 29-09 12:55

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Ik heb een 308 kWh verstookt in november met de warmtepomp.
Prima, 10 gemiddeld per dag.

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • crazyharrie
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 02-11-2023

crazyharrie

9370WP op O-Z-W Ecodan 7,5Kw

Een 323 KWh totaal erdoor gejaagd, 234 cv en 89 sww.

Tevreden dus.

@Loesje: Wie niet in (vandebron) zonne energie gelooft, moet er maar eens in gaan liggen. http://www.pvoutput.org/list.jsp?id=19198&sid=17057


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amarkest
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 25-09 20:23
267 kwh en 1,5m3 hrketel

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
Verwarmen 311,24 AC en opgewekt 1271,33
SWW 65,4 AC en opgewekt 151,39
Gas 0 m3

Gas equivalent is 177,82 m3

[ Voor 16% gewijzigd door koevlaas2 op 01-12-2016 15:14 ]

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
koevlaas2 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 15:09:
Verwarmen 311,24 AC en opgewekt 1271,33
SWW 65,4 AC en opgewekt 151,39
Gas 0 m3

Gas equivalent is 177,82 m3
Dan heb jij factor 2.1 en ik 2.3 tov gas, dan maakt het toch bar weinig uit hoge of lage temperatuur verwarmen, met of zonder buffer, en met radiators of vv

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
reneeke1970 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 15:31:
[...]

Dan heb jij factor 2.1 en ik 2.3 tov gas, dan maakt het toch bar weinig uit hoge of lage temperatuur verwarmen, met of zonder buffer, en met radiators of vv
Mijn Mcop voor verwarmen van de ruimte is 4,08 dit is wel heel erg goed vind ik, met een hogere aanvoer daalt de cop zeer snel.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • alberthakvoort
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 28-09 19:29
reneeke1970 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 15:31:
[...]

Dan heb jij factor 2.1 en ik 2.3 tov gas, dan maakt het toch bar weinig uit hoge of lage temperatuur verwarmen, met of zonder buffer, en met radiators of vv
ligt er natuurlijk ook aan wat je kamer temperatuur is

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jerh
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 26-09 14:58
Verwijderd schreef op donderdag 1 december 2016 @ 13:42:
135kwh? Damn, ik heb een huis uit 2011 (tweekapper, dus maar 1 buurman) en zat voor november op een 240kwh voor alleen de verwarming.
Tja, isolatie is wel de laatste jaren sterk opgeschroefd. Bij mij is de vloer met rc 5 het slechtst qua isolatie.

En ik heb een bron middels boringen waar de bron temperatuur varieert tussen de 11 (bij start) en 9 graden (na een aantal uren draaien).

Het is vergelijkbaar met maart van dit jaar, ongeveer hetzelfde qua kwh verbruik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • crazyharrie
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 02-11-2023

crazyharrie

9370WP op O-Z-W Ecodan 7,5Kw

Ook bij mij is het November verbruik gelijk aan zowel februari als maart..

@Loesje: Wie niet in (vandebron) zonne energie gelooft, moet er maar eens in gaan liggen. http://www.pvoutput.org/list.jsp?id=19198&sid=17057


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

jerh schreef op donderdag 1 december 2016 @ 15:37:
[...]

Tja, isolatie is wel de laatste jaren sterk opgeschroefd. Bij mij is de vloer met rc 5 het slechtst qua isolatie.

En ik heb een bron middels boringen waar de bron temperatuur varieert tussen de 11 (bij start) en 9 graden (na een aantal uren draaien).

Het is vergelijkbaar met maart van dit jaar, ongeveer hetzelfde qua kwh verbruik.
Dat is wel fors ja, ik heb een RC van 3.5 voor de muren, 4.5 voor het dak en iets van 15-20cm EPS onder de vloer zitten, da's RC5-6 vermoed ik...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
alberthakvoort schreef op donderdag 1 december 2016 @ 15:35:
[...]


ligt er natuurlijk ook aan wat je kamer temperatuur is
Mijne twintig en indien thuis gaat ie naar 21, vrouw werkt maar drie dagen dus....

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wodan89
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 07:14
Hier mijn data volgens de ecodan unit ( KWH gebruik via eigen meters )

2156KWH opwek 547kwh verbruik ( wp + pompen + backup heater )

2059kwh opwek volgens de kamstr 302

Verbruik alleen buitenunit 515 Kwh

Verbruik van alle hulp energie 84Kwh ( binnenunit, backup element en Vloerverwarmings pomp )


totaal gaat het naar de 3800kwh / jaar schat ik ?

24kw pv, 64kwh ev, 2x16kw lg wp.Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 29-09 06:42
koevlaas2 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 15:34:
[...]


Mijn Mcop voor verwarmen van de ruimte is 4,08 dit is wel heel erg goed vind ik, met een hogere aanvoer daalt de cop zeer snel.
Ik heb hier in november voor verwarming 160 kWh gebruikt en 676kWh geleverd (COP 4,22 incl standby-verliezen)

Voor SWW heb ik 107,92kWh gebruikt en 337 kWh geleverd (COP 3,12).

Al met al keurige cijfers. Aanvoertemperatuur is hier zo'n 28 graden.

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Wodan89 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 16:25:
Hier mijn data volgens de ecodan unit ( KWH gebruik via eigen meters )

2156KWH opwek 547kwh verbruik ( wp + pompen + backup heater )

2059kwh opwek volgens de kamstr 302

Verbruik alleen buitenunit 515 Kwh

Verbruik van alle hulp energie 84Kwh ( binnenunit, backup element en Vloerverwarmings pomp )


totaal gaat het naar de 3800kwh / jaar schat ik ?
En wat had je voorheen met gasverbruik?

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wodan89
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 07:14
reneeke1970 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:12:
[...]

En wat had je voorheen met gasverbruik?
250 300m3 afhankelijk van het weer :)

24kw pv, 64kwh ev, 2x16kw lg wp.Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
mightym schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:11:
[...]

Ik heb hier in november voor verwarming 160 kWh gebruikt en 676kWh geleverd (COP 4,22 incl standby-verliezen)

Voor SWW heb ik 107,92kWh gebruikt en 337 kWh geleverd (COP 3,12).

Al met al keurige cijfers. Aanvoertemperatuur is hier zo'n 28 graden.
Ik heb veel op een aanvoer van 31c gewerkt, vandaag omwille van mijn koude handen zelfs op 32c
Tijdens de vrieskou kon ik met 31c de hele dag toch de hut op temp houden en de cop was met 3,95 ook nog redelijk.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
Wodan89 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:14:
[...]

250 300m3 afhankelijk van het weer :)
Wat was het jaarlijks gasverbruik dan wel niet ?

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 29-09 06:42
koevlaas2 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:15:
[...]


Ik heb veel op een aanvoer van 31c gewerkt, vandaag omwille van mijn koude handen zelfs op 32c
Tijdens de vrieskou kon ik met 31c de hele dag toch de hut op temp houden en de cop was met 3,95 ook nog redelijk.
De COP van de mitsubishi is wel fors hoger dan mijn vorige warmtepomp. Die vorige kwam niet ver boven de 3, deze heb ik nog niet vaak onder de 3 gezien.

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 29-09 12:55

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Grolsch schreef op donderdag 1 december 2016 @ 07:46:
Om nog ff op mijn vaatwasser "avontuur" terug te komen.
Ik sluit hem gewoon aan op de koudwaterleiding denk ik.

Totaal +- 20 meter w.w. leiding vanaf mijn boilervat naar de vaatwasser.
Buismaat = 16x2, inhoud per 10 meter is 1,13 liter, dus ik krijg eerst 2,3 liter koud water voordat er warm water in de vaatwasser komt.

Het totale verbruik van de vaatwasser is in het ongunstigste geval in totaal 10 liter, welke in meerdere keren gebruikt gaat worden.

Water uit de boiler halen zal dus eigenlijk alleen maar extra geld kosten door alle stilstandverliezen :)
Dat bedoelde ik, maar je bent tot inkeer gekomen dus, er is vast nog fruit wat lager hangt ;)

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Wodan89 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:14:
[...]


250 300m3 afhankelijk van het weer :)
Nou das harstikke goed toch, veel verdient met je investering. Hoop wel dat je beetje overschot hebt haha

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zubadan
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 23-09 16:00
Nog even de cijfers van de afgelopen maand: Mitsubishi Zubadan 520 kWh en Daikin Ururu Sarara 225 kWh.

Mitsubishi Zubadan 11,2kW, Daikin Ururu Sarara 5kW, Daikin FTXM 2,5kW, 13,2 kWp PV


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
koevlaas2 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:16:
[...]
Wat was het jaarlijks gasverbruik dan wel niet ?
Laat maar, 3800 KWH verbruik lees ik dus dan zit je op +/- 1900m3 gas.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
Hierbij de eerste resultaten. De MCOP's liggen wonderwel dicht bij elkaar. Graag commentaar om de tabel nog te verbeteren. Het commentaar onder is bedoeld voor externe volgers van dit forum.

Afbeeldingslocatie: https://c3.staticflickr.com/6/5830/31321900186_720d4cccd6_b.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bram-Bos
  • Registratie: December 2015
  • Laatst online: 13:02
Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 19:18:
Hierbij de eerste resultaten. De MCOP's liggen wonderwel dicht bij elkaar. Graag commentaar om de tabel nog te verbeteren. Het commentaar onder is bedoeld voor externe volgers van dit forum.

[afbeelding]
Heel erg bedankt weer. Mooi overzicht!

Ik zat nog te denken dat een gemiddelde buiten-T wel goed zou zijn om te vermelden. MCOP is daar sterk van afhankelijk, en hier in Amsterdam is het vaak al snel een graad of 2 warmer dan daarbuiten.

Wand-temperatie in een A+++-monument uit 1865 met een Pana Mono. Gasloos sinds juli 2017. De afsluitboete bestaat niet


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • develdonk
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 29-09 21:35
Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 19:18:
Hierbij de eerste resultaten. De MCOP's liggen wonderwel dicht bij elkaar. Graag commentaar om de tabel nog te verbeteren. Het commentaar onder is bedoeld voor externe volgers van dit forum.

[afbeelding]
Goed bezig Tomexergie! Even als aanvulling bij mij: het is een 7,5kw versie.
Ik ben nu aan het proefdraaien met een installatie met meerdere warmtepompen (elk eigen circuit dus geen cascade schakelingen). Ik hoop daar dus nog wat tips en tricks van te kunnen delen. Wat me wel meteen opvalt is dat de performance van de units met lange leidingen tussen binnen en buitenunit een stuk slechter presteren. Dit terwijl er nauwelijks bochten inzitten en de leidingen met isolatie in een 125mm regenpijp in de grond liggen op 40cm diepte die vervolgens helemaal volgepurt is. maw goede isolatie dus. Obv 3 meetdagen tot nu toe incl opstartproblemen en verkeerde settings zit er nu nog 30% verschil in performance in maar hoop dit nog richting max 10-15% performance verschil te krijgen. Als ik wat fatsoenlijke meetdata heb nadat de settings goed staan zal ik deze info ook delen. Staat een 5kw en 7,5kw met korte leidingen en 2x 7,5kw met ongeveer 35m leidingen. Deze zijn overigens allemaal rechtstreeks op een robot verdeler aangesloten van 6-8 groepen met zowel 22mm als 28mm pijp maar pijp diameter lijkt weinig uit te maken tot nu toe. Kom ik dus ook nog op terug. Blijft leuk speelgoed :)

edit: misschien zouden wij als ecodan bezitters allemaal de interne data moeten gebruiken om makkelijker te kunnen vergelijken. zo elimineren we meetfouten in externe apparaten en meten we allemaal op dezelfde manier en kunnen we uitpluizen wat nu best werkt (met/zonder buffervat, diameter pijp, etc)?

[ Voor 8% gewijzigd door develdonk op 01-12-2016 19:37 ]

DWTW 2,3m, Ecodan 10kw, 13kWp (oost-west 12° Jinko Solar/Growatt), Rc >5, Hr++, Vera edge


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
Bram-Bos schreef op donderdag 1 december 2016 @ 19:32:
[...]


Heel erg bedankt weer. Mooi overzicht!

Ik zat nog te denken dat een gemiddelde buiten-T wel goed zou zijn om te vermelden. MCOP is daar sterk van afhankelijk, en hier in Amsterdam is het vaak al snel een graad of 2 warmer dan daarbuiten.
Bram, dat is al eerder voorgesteld, maar de tabel moet behapbaar blijven op forum formaat. Ik heb de type aanduiding ook al weggelaten.

Als deze tabel volledig is, dan kunnen we een tweede tabel maken misschien met meer data:
Type CV, aanvoer temperatuur, mono versus split, lengte leidiingen, lokale buiten temperatuur en COP correctie daarvoor enz.

We missen nog:

amarkest ELGA
Willy Wortel Panasonic
Domba Panasonic
Crazy Harrie Ecodan
Jan Treur Fujitu General
Aad Elga
Rol en Co Ecodan
Neographical LG
en nog meer...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wodan89
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 07:14
develdonk schreef op donderdag 1 december 2016 @ 19:34:
[...]


Goed bezig Tomexergie! Even als aanvulling bij mij: het is een 7,5kw versie.
Ik ben nu aan het proefdraaien met een installatie met meerdere warmtepompen (elk eigen circuit dus geen cascade schakelingen). Ik hoop daar dus nog wat tips en tricks van te kunnen delen. Wat me wel meteen opvalt is dat de performance van de units met lange leidingen tussen binnen en buitenunit een stuk slechter presteren. Dit terwijl er nauwelijks bochten inzitten en de leidingen met isolatie in een 125mm regenpijp in de grond liggen op 40cm diepte die vervolgens helemaal volgepurt is. maw goede isolatie dus. Obv 3 meetdagen tot nu toe incl opstartproblemen en verkeerde settings zit er nu nog 30% verschil in performance in maar hoop dit nog richting max 10-15% performance verschil te krijgen. Als ik wat fatsoenlijke meetdata heb nadat de settings goed staan zal ik deze info ook delen. Staat een 5kw en 7,5kw met korte leidingen en 2x 7,5kw met ongeveer 35m leidingen. Deze zijn overigens allemaal rechtstreeks op een robot verdeler aangesloten van 6-8 groepen met zowel 22mm als 28mm pijp maar pijp diameter lijkt weinig uit te maken tot nu toe. Kom ik dus ook nog op terug. Blijft leuk speelgoed :)

edit: misschien zouden wij als ecodan bezitters allemaal de interne data moeten gebruiken om makkelijker te kunnen vergelijken. zo elimineren we meetfouten in externe apparaten en meten we allemaal op dezelfde manier en kunnen we uitpluizen wat nu best werkt (met/zonder buffervat, diameter pijp, etc)?
Ik heb er 32M tussen zitten met een paar flauwe bochten. Ondanks dat dit absurd goed geïsoleerd is en onzichtbaar is met een thermisch camera verlies ik toch iets van 10 15%. Ik heb de interne energie meter van de Ecodan op -10% gezet omdat deze afwijking vertoonde ivm de Kamstrup 302.

Ik ben steeds meer van mening dat een monoblok meer voordelen bied. In mijn geval had het 10% hoger COP opgeleverd denk ik.

24kw pv, 64kwh ev, 2x16kw lg wp.Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wodan89
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 07:14
reneeke1970 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 17:12:
[...]

En wat had je voorheen met gasverbruik?
2000 2300m3 zonder houtkachel
Ook word nu de garage en de gang beter verwarmd. Kamertemperatuur 20 21c

24kw pv, 64kwh ev, 2x16kw lg wp.Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wodan89
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 07:14
reneeke1970 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 18:20:
[...]

Nou das harstikke goed toch, veel verdient met je investering. Hoop wel dat je beetje overschot hebt haha
Ruim vrijstaand woonhuis heeft zijn prijs ;)

Er ligt nu 6kw mss dat ik er nog 1.5kW bij leg :)

24kw pv, 64kwh ev, 2x16kw lg wp.Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:28:
[...]

We missen nog:

amarkest ELGA
Willy Wortel Panasonic
Domba Panasonic
Crazy Harrie Ecodan
Jan Treur Fujitu General
Aad Elga
Rol en Co Ecodan
Neographical LG
en nog meer...
Ik heb geen volle maand gegevens voor 1 configuratie, meer dan helft van de november dagen heeft afwisselend maar 1 WP voor hele huis gedraait en andere deel soms wel soms niet gekoppeld die DCOP-cijfers wil ik al niemand aan doen laat staan de MCOP

Bijv voor gisteren TG 0,6C met 4,13 of eergisteren met TG -2,6C 3,71 maar dat is 0,3-0,6 beter dan je met enkel monovalent 1 WP mag verwachten

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amarkest
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 25-09 20:23
voor als de stroom wegvalt:

http://www.verwimp.org/do...je_eigen_warmtepaneel.mp4

>:) >:) >:) >:) >:) >:)

[ Voor 12% gewijzigd door amarkest op 01-12-2016 22:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amarkest
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 25-09 20:23
Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:28:
[...]


We missen nog:

amarkest ELGA
Willy Wortel Panasonic
Domba Panasonic
Crazy Harrie Ecodan
Jan Treur Fujitu General
Aad Elga
Rol en Co Ecodan
Neographical LG
en nog meer...
Ik wil wel maar heb niet zoveel meetapparatuur:

November 267 kwh en 1,5m3 hrketel verbruikt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 29-09 12:55

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:28:
[...]

Bram, dat is al eerder voorgesteld, maar de tabel moet behapbaar blijven op forum formaat. Ik heb de type aanduiding ook al weggelaten.

Als deze tabel volledig is, dan kunnen we een tweede tabel maken misschien met meer data:
Type CV, aanvoer temperatuur, mono versus split, lengte leidiingen, lokale buiten temperatuur en COP correctie daarvoor enz.

We missen nog:

amarkest ELGA
Willy Wortel Panasonic
Domba Panasonic
Crazy Harrie Ecodan
Jan Treur Fujitu General
Aad Elga
Rol-Co Ekowarrior Ks-70
Stef110 Ekowarrior Ks-50
Neographical LG
en nog meer...
Aangepast en aangevuld. ;)

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • amarkest
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 25-09 20:23
Hoeveel thermisch verlies is er per meter "gas"leiding van een standaard ELGA leiding en welk materiaal levert hiervoor een betere isolatie.

Nu ligt er buiten 2x6mtr en binnen 2x7mtr met 30mm geribbeld wit isolatie materiaal, als de cv-aanvoer temp 40c is voelt de isolatie vd "gas"leiding een beetje warm aan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fabstar81
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 29-09 09:27
Domba schreef op vrijdag 25 november 2016 @ 01:18:
[...]

Als geëmailleerd staal is dan is binnenkant bovenste spiraal van blank ijzer waarschijnlijk en dat is niet geschikt voor drinkwater en dan kan je de 350l enkel als boiler gebruiken en niet hergebruiken als buffer met bovenste spiraal als voorverwarmer of wel hygienespiraal
nu je dit zegt, meen ik mij te herinneren dat de installateur het inderdaad over een geemailleerde boiler had.
[...]

7,5kW ga je niet kwijt raken met een 1,25m2 spiraal, dan gaat WP terug moduleren, vraag maar eens aan @koevlaas2, ik dacht dat die 1,3m2 had.
als die 1,25m2 te weinig is, dan is er nog een optie om zowel de solar spiraal als de cv spiraal aan elkaar te knopen en daarop de warmtepomp te zetten. ik heb dan een verlengde spiraal van 1+1,25m2=2,25m2. zou dit beter c.q. afdoende?
[...]

Ja die bedoel ik, je wilt eigenlijke de huidige flow weten al is die met een delta T van 15C, want om zelfde hoeveelheid warmte te transporten ga je al vlot 3-4x zoveel flow nodig hebben en liefst zonder gierende leidingen, als je niet over twee of meer extra afname punten kunt verdelen is het naar mijn idee wel heel krap dat water de tijd krijgt om de warmte nog af te geven.
gierende leidingen zie ik inderdaad niet zo zitten. in het ergste geval kan ik echter het gros van mijn CV transportleidingen redelijk makkelijk vervangen door dikkere diameter. ik zie in de betonlagen dat ze rondom de 15mm leidingen de gaten hebben opgevuld met pur of schuim.
[...]

Ik zou er even mee wachten, Oosterburen hebben daar flink wat keuze zoals bijv zoiets, want je zult een losse transport pomp moeten plaatsen parallel aan gas-CV.
die verdelers ken ik. flink wat goedkoper dan de robot verdelers met pomp. de vraag is echter of ik uitkan met een verdeler zonder pomp.

ik zit nog even te denken...de CV-ketel heeft een pomp welke ik kan aansturen met de OTGW. als ik een aanvoertemperatuur push naar de ketel van 6 graden begint ie automatisch te pompen zonder gasverbruik.
als ik de ZB door de WP kan opwarmen middels 1 spiraal, en vervolgens als hij warm is de ketel laten pompen, dan ben ik er toch?
Domba schreef op vrijdag 25 november 2016 @ 23:10:
[...]

Fabstar81 heeft een douche WTW, koudere invoer heeft die niet eerder ca 26-27C en bovenste spiraal gebruikt voor de verwarming, dat de WP wat terug moduleert is nog niet zo erg een 7,5kW ecodan heeft wat meer instel mogelijkheden dan een pana monoblock en hier is alles extra welkom,
klopt. de doucheWTW geeft max 30 graden door welke dus in de ZB komt.
[...]

Een andere mogelijkheid is nog
Verschuif zonnecollectors van onderste spiraal naar bovenste spiraal op 350l boiler en op onderste dan de WP.
De verwarming van bovenste spiraal zet je over op dat nwe 100ltr vat welke je als buffer gebruikt met een transportpomp naar de afnemers (4xvloerverwarming en 2 radiators toch),
In de zomer gebruik je dan de geplande rondpomp voor SWW ringleiding om de gehele boiler op zonnecollectors warm te krijgen
het punt is denk ik dat ik op de ZB van 350 liter 1 spiraal mis waardoor ik niet alles in 1 boiler/buffer kwijt kan. ik ben dus genoodzaakt om nog een boiler te kopen wil ik de solar winst kunnen gebruiken van de collectoren. middels een SWW ringleiding kan ik beide boilers vullen met warmte. maarrr, als ik een tweede boiler moet kopen. ben ik dan slimmer om nog een SWW-boiler te kopen met solarspiraal, of een CV-buffervat met solarspiraal. of 1 van de 2 met nog meer spiralen. punt is wel dat het een kleintje moet worden, want er is niet veel ruimte meer in de technische ruimte.

făbŞŤĄŘ - Mijn PC


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedy-Andre
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 13:12

Speedy-Andre

Sony ZL, XA, Nokia XR20

Hij woont afgelegen, ik moet er niet aan denken om die 'luidspreker' aan de straatkant te hebben :+
En de tocht/kou zonder zon ook niet :P

PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic Explorer V3 200l. Gasloos aug 2016, 8620Wp, Monoblock Panasonic J 7kW


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
Wodan89 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:37:
[...]


Ik heb er 32M tussen zitten met een paar flauwe bochten. Ondanks dat dit absurd goed geïsoleerd is en onzichtbaar is met een thermisch camera verlies ik toch iets van 10 15%. Ik heb de interne energie meter van de Ecodan op -10% gezet omdat deze afwijking vertoonde ivm de Kamstrup 302.

Ik ben steeds meer van mening dat een monoblok meer voordelen bied. In mijn geval had het 10% hoger COP opgeleverd denk ik.
Ja, de mono blocks van Panasonic lijkt erg efficient met daarbij ook nog een vorst beveiliging. Maar de meeste goedkope mono-blocks in de handel zijn zwembad dingen uit China met lage COP.
Een energie analyse over de mono versus split heb ik nog niet gezien. Als ik het mooie resultaat van Jaari zie begin ik ook te twijfelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
fabstar81 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 23:40:
als die 1,25m2 te weinig is, dan is er nog een optie om zowel de solar spiraal als de cv spiraal aan elkaar te knopen en daarop de warmtepomp te zetten. ik heb dan een verlengde spiraal van 1+1,25m2=2,25m2. zou dit beter c.q. afdoende?
Aan m2 wel,
Was meer vanwege de bestaande situatie, waarbij je continue afname voor CV hebt via bovenste spiraal, als je aan elkaar knoopt heb je dat niet meer.
die verdelers ken ik. flink wat goedkoper dan de robot verdelers met pomp. de vraag is echter of ik uitkan met een verdeler zonder pomp.
Nu heb je een verdeler pomp om de temperatuur te controleren vanwege kans op veel te warm water uit gas-CV waarvan pomp niet continue hoeft te lopen, strak kan je met iets meer of minder flow de temperatuur regelen met een circulatiepomp die continue loopt en dat kan ook de Remeha pomp zijn die je met OTGW aanzet.
ik zit nog even te denken...de CV-ketel heeft een pomp welke ik kan aansturen met de OTGW. als ik een aanvoertemperatuur push naar de ketel van 6 graden begint ie automatisch te pompen zonder gasverbruik.
als ik de ZB door de WP kan opwarmen middels 1 spiraal, en vervolgens als hij warm is de ketel laten pompen, dan ben ik er toch?


het punt is denk ik dat ik op de ZB van 350 liter 1 spiraal mis waardoor ik niet alles in 1 boiler/buffer kwijt kan. ik ben dus genoodzaakt om nog een boiler te kopen wil ik de solar winst kunnen gebruiken van de collectoren. middels een SWW ringleiding kan ik beide boilers vullen met warmte. maarrr, als ik een tweede boiler moet kopen. ben ik dan slimmer om nog een SWW-boiler te kopen met solarspiraal, of een CV-buffervat met solarspiraal. of 1 van de 2 met nog meer spiralen. punt is wel dat het een kleintje moet worden, want er is niet veel ruimte meer in de technische ruimte.
Dat was mijn idee niet bij rondpompen.
Als je zonnecollectors naar bovenste spiraal zou verhuizen, krijgen deze via bovenste spiraal moeilijker de gehele boiler tot op de bodem warm, vandaar beetje rond pompen via de ringleiding die al op wensenlijstje stond.

Dus niet beide vullen met SWW, nieuwe enkel als buffer om WP voldoende water te geven voor zijn capaciteit en WP te ontkoppelen van de circulatie en de remeha als circulatiepomp gebruiken of een losse pomp voor naar de radiators en vloerverwarming
De 350l zuiver als boiler, met zonnecolletors op de bovenste spiraal en WP met een 3 wegklep op de onderste, spiraal.
Spiraal is misschien wat klein, maar krijgt deze wel warm nu de continue afname van CV verhuist is naar nieuwe kleine buffer.

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maikie18
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 10:25
Aangezien het gisteren ochtend om 6 uur 23.3 graden binnen was heb ik de pomp toch maar even uitgezet. Om 7 uur was het 22,3 om 8 uur 21,3 en daarna koelde het iets langzamer af, om 11 uur was het 19.3. Toen zag ik dat het om 16u nog 1 graden was, wat blijkt de thermostaat in de woonkamer stond dan wel niet meer op programma maar nog wel op 19 graden dus die heeft 0.6m3 bijverwarmd tot ik om 17 uur de pomp weer heb aangezet. Om 20u was het toen weer 22 graden.

Wat ik nog steeds niet snap is dat de pomp gewoon 1500W blijft gebruiken en gisteren avond toen de temperatuur buiten 8 - 10 graden was de aanvoer soms op liep naar 41 graden met een retour die telkens 4 tot max 5 graden lager is.

Ik heb op de slaapkamers inmiddels thermostaatkranen gemonteerd, Nu vraag ik me af wat als ik dit ook in de woonkamer doe en op een geven moment dus alles dicht staat, wat gaat de pomp dan doen?

PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D, Atlantic Explorer V4 270L, WH-MDC09J + PAW-TD30C1E5-HI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jan Treur
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 24-04-2024
Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:28:
We missen nog:

amarkest ELGA
Willy Wortel Panasonic
Domba Panasonic
Crazy Harrie Ecodan
Jan Treur Fujitu General
Aad Elga
Rol en Co Ecodan
Neographical LG
en nog meer...
Ik heb helaas geen warmtemeter.

Huidig huis: All electric 2023 Weheat Blackbird 8kW warmtepomp + 2020 38 kWh Hyundai Ioniq Electric. Vorig huis: All electric energieneutraal: 2013 8.6 kWp PV + 2013 14 kW Fujitsu warmtepomp + 2020 38 kWh Hyundai Ioniq Electric.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 06:58:
Aangezien het gisteren ochtend om 6 uur 23.3 graden binnen was heb ik de pomp toch maar even uitgezet. Om 7 uur was het 22,3 om 8 uur 21,3 en daarna koelde het iets langzamer af, om 11 uur was het 19.3. Toen zag ik dat het om 16u nog 1 graden was, wat blijkt de thermostaat in de woonkamer stond dan wel niet meer op programma maar nog wel op 19 graden dus die heeft 0.6m3 bijverwarmd tot ik om 17 uur de pomp weer heb aangezet. Om 20u was het toen weer 22 graden.

Wat ik nog steeds niet snap is dat de pomp gewoon 1500W blijft gebruiken en gisteren avond toen de temperatuur buiten 8 - 10 graden was de aanvoer soms op liep naar 41 graden met een retour die telkens 4 tot max 5 graden lager is.

Ik heb op de slaapkamers inmiddels thermostaatkranen gemonteerd, Nu vraag ik me af wat als ik dit ook in de woonkamer doe en op een geven moment dus alles dicht staat, wat gaat de pomp dan doen?
Je moet voor jezelf even grafiek maken, de twee temperatuur instellingen van de war gebruiken, en dan kijken welke water temperatuur bijdeze buiten temperatuur hoort, kan best 45 graden zijn, dus ja dan blijft hij gewoon werken.
Waarom onderbreek je hem niet met een extra kamer thermostaat?

Als alle radiatoren dicht gaan gaat als het goed is je druk ventiel open die normaal gesproken in CV systeem zit, zo kan hij toch gewoon water blijven rond pompen op de ingestelde water temperatuur.

[ Voor 7% gewijzigd door reneeke1970 op 02-12-2016 08:00 ]

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online
Na de posts hier gelezen te hebben:......... Hoewel ik lang nog niet klaar ben met bouwen kan ik nu al de volgende stelling verdedigen.

Het is een must om (als voorbeeld, want er zijn meer mogelijkheden) het door Domba en mij ontwikkelde programma te gebruiken om je warmtepomp te fune tunen. Je kan in 1 oogopslag je waterFlow, TempIN, OUT, COP en nog veel meer zien. Je blijft in elk geval niet meer met vragen zitten. Ik weet je moet wat hardware aanschaffen voor een paar tientjes maar dat heb je snel weer terug verdiend.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online
Domba schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 00:25:
[...]

Aan m2 wel,
Was meer vanwege de bestaande situatie, waarbij je continue afname voor CV hebt via bovenste spiraal, als je aan elkaar knoopt heb je dat niet meer.

[...]
Domba, de ds18b20 temperatuur sensoren, hoe kan je die het best bevestigen in/bij je WP, ik dacht gelezen te hebben dat jij daar een goede oplossing voor had. Ik twijfel, gezien mijn lage COP, of de sensoren wel juist geplaatst zijn. (terzijde zit ook nog te wachten op de flowmeter, dus werk met fictieve flow waarden, maar toch...).

[ Voor 16% gewijzigd door Willie Wortel op 02-12-2016 09:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 06:58:
Aangezien het gisteren ochtend om 6 uur 23.3 graden binnen was heb ik de pomp toch maar even uitgezet. Om 7 uur was het 22,3 om 8 uur 21,3 en daarna koelde het iets langzamer af, om 11 uur was het 19.3. Toen zag ik dat het om 16u nog 1 graden was, wat blijkt de thermostaat in de woonkamer stond dan wel niet meer op programma maar nog wel op 19 graden dus die heeft 0.6m3 bijverwarmd tot ik om 17 uur de pomp weer heb aangezet. Om 20u was het toen weer 22 graden.

Wat ik nog steeds niet snap is dat de pomp gewoon 1500W blijft gebruiken en gisteren avond toen de temperatuur buiten 8 - 10 graden was de aanvoer soms op liep naar 41 graden met een retour die telkens 4 tot max 5 graden lager is.

Ik heb op de slaapkamers inmiddels thermostaatkranen gemonteerd, Nu vraag ik me af wat als ik dit ook in de woonkamer doe en op een geven moment dus alles dicht staat, wat gaat de pomp dan doen?
In principe zou je de WA-stooklijn bij moeten stellen, bij nog default wil die naar 41-43C aanvoer voor die in regelwindow komt, wat je kunt doen is de gehele WA-lijn verschuiven, door kort op set te drukken en met select en up en down op -5 te zetten en te bevestingen, zodat gehele stooklijn verlaagd.

Een goede flow is belangrijk voor Pana Mono WP, je draait direct en niet over een buffer en ik begin mij af te vragen hoe je precies hebt aangesloten, in serie met de circulatiepomp van de gas-CV of parallel met terugslagkleppen.

Met 1500W lijkt het erop dat je ca 5kW aan warmte hebt die je op een of andere manier toch kwijtraakt in het systeem, maar geheel logisch komt het niet over, dat meerdere radiatorkranen dicht kunnen zonder het op valt op of dat je in regelwindow van de WP komt en dat zou wel moeten als voorheen minder dan 1500m3 gas per jaar gebruikte bij een buiten temperatuur van 8-10C
Willie Wortel schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 09:04:
[...]

Domba, de ds18b20 temperatuur sensoren, hoe kan je die het best bevestigen in/bij je WP, ik dacht gelezen te hebben dat jij daar een goede oplossing voor had. Ik twijfel, gezien mijn lage COP, of de sensoren wel juist geplaatst zijn. (terzijde zit ook nog te wachten op de flowmeter, dus werk met fictieve flow waarden, maar toch...).
Alleen als je T-koppelingen over hebt, want die zijn het kostbaarste aan deze oplossing met 6x50mm RVS sleeve.

In het begin heb ik al eens 1 setje los onder 13mm isolatie geschoven in buurt van die met koppeling en heb verschillen tot 0,6C verschil gezien als ook en na-ijlen en dat is best veel bij dT 2-4C, maar ik moet nogeens herhalen met een setje geprinte C-clips met aluminium folie binnenkant, die sensor strak tegen gladde 28mm buis drukken, blijft lastig voor die DN20/DN25 ribbelbuis of kunststofleiding gebruiken

[ Voor 21% gewijzigd door Domba op 02-12-2016 09:39 ]

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:28:
[...]

amarkest ELGA
Neographical LG
en nog meer...
Wat wil je weten, kan wel wat informatie verschaffen :) Maak anders alvast even een voorbeeldtabelletje dan vul ik hem wel in :)

[ Voor 13% gewijzigd door Verwijderd op 02-12-2016 10:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jaari
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 29-09 20:19
Tomexergie schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 00:09:
[...]


Ja, de mono blocks van Panasonic lijkt erg efficient met daarbij ook nog een vorst beveiliging. Maar de meeste goedkope mono-blocks in de handel zijn zwembad dingen uit China met lage COP.
Een energie analyse over de mono versus split heb ik nog niet gezien. Als ik het mooie resultaat van Jaari zie begin ik ook te twijfelen.
Ik ben er steeds meer van overtuigd dat een lage aanvoertemperatuur doorslaggevend is.
Als ik de COP bereken met jouw statistische formule (dus op basis van jouw Elga) en vergelijk met de momentaan gemeten COP van mijn Pana dan zie ik helemaal niet zoveel verschil:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/CemolCFJSyVIJiLdHVsFTg7W/thumb.png
De COP op 29 november (de koudste dag met Tg=-0,9) verschilt maar 0,1 en de punten vallen in de grafiek over elkaar.
Dus ik ben blij dat ik extra tijd en geld heb besteed aan het vervangen van mijn oude VV-verdeler die de Ta met 10 graden omlaag bracht.
Anders gezegd: vermijdt anergie :)

zonnepit ; L/W WP Pana MDC05F3E5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corsat
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 06:00
Het blijven sturen op een zo laag mogelijke COP heeft volgens mij ook een keerzijde want als je via de WAR de temp. omlaag blijft brengen zal je unit langer gaan draaien, mijn vloerverwarmingspomp zal ook langer draaien en mijn ventilatoren op de jaga blijven langer draaien. er zal een omslagpunt zijn.
Ik zie de MCOP's van de Ecodan units redelijk bij elkaar zitten.

Ecodan 7,5kW Nibe F130 ventilatie warmtepomp, 300l RVS SWW, 8400wp zonnepanelen, LL airco/verwarming, 2 MARSTEK VENUS E firmware v153 BMS 215 combination CT003 v117 app v1.6.47


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corsat
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 06:00
Hoe corrigeer de interne meter ? En heeft het nut om deze aan te passen. Ik haal alle info uit de unit zelf en prober deze te analyseren om zo mijn instellingen te optimaliseren.
Een overzicht van alle ecodan gebruikers met meer info zou hierin welkom zijn.
Wodan89 schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:37:
[...]


Ik heb er 32M tussen zitten met een paar flauwe bochten. Ondanks dat dit absurd goed geïsoleerd is en onzichtbaar is met een thermisch camera verlies ik toch iets van 10 15%. Ik heb de interne energie meter van de Ecodan op -10% gezet omdat deze afwijking vertoonde ivm de Kamstrup 302.

Ik ben steeds meer van mening dat een monoblok meer voordelen bied. In mijn geval had het 10% hoger COP opgeleverd denk ik.

Ecodan 7,5kW Nibe F130 ventilatie warmtepomp, 300l RVS SWW, 8400wp zonnepanelen, LL airco/verwarming, 2 MARSTEK VENUS E firmware v153 BMS 215 combination CT003 v117 app v1.6.47


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
jaari schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 10:54:
[...]

Ik ben er steeds meer van overtuigd dat een lage aanvoertemperatuur doorslaggevend is.
Als ik de COP bereken met jouw statistische formule (dus op basis van jouw Elga) en vergelijk met de momentaan gemeten COP van mijn Pana dan zie ik helemaal niet zoveel verschil:
[afbeelding]
De COP op 29 november (de koudste dag met Tg=-0,9) verschilt maar 0,1 en de punten vallen in de grafiek over elkaar.
Dus ik ben blij dat ik extra tijd en geld heb besteed aan het vervangen van mijn oude VV-verdeler die de Ta met 10 graden omlaag bracht.
Anders gezegd: vermijdt anergie :)
Inderdaad, hoe lager de Ta en Tr hoe minder de anergie en hoe lager het entropie verlies.:)
Het voordeel van de mono WP:
* minder drukverlies in het R410A circuit
* geen STEK monteur nodig (200Eur)
* minder kans op lekkage R410A
* lagere investering
* en misschien hogere COP?
Het nadeel:
* Vorstbeveiliging nodig; maar dat zat al ingebouwd in de Panasonic?
* Vorstbeveiliging kost energie
* Dikkere aan en afvoer leiding >= 22mm

We hebben nu 2 mono pana's in het monitoring systeem ; we doen ervaring op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
Verwijderd schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 10:21:
[...]


Wat wil je weten, kan wel wat informatie verschaffen :) Maak anders alvast even een voorbeeldtabelletje dan vul ik hem wel in :)
Nodig voor de monitoring is maar weinig en een echte tabel is niet nodig:
Type WP
Systeem: zonder DHW, Combi met warmte en DHW of Warmte en DHW apart gemeten en opgegeven.
Type warmtemeting (zie tabel)
elektriciteit per maand kWh
Warmte per maand kWh
(S.v.p. via PM opgeven)
Heel goed als je mee doet, want LG hebben we nog niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jaari
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 29-09 20:19
Tomexergie schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 11:15:
[...]


Inderdaad, hoe lager de Ta en Tr hoe minder de anergie en hoe lager het entropie verlies.:)
Het voordeel van de mono WP:
* minder drukverlies in het R410A circuit
* geen STEK monteur nodig (200Eur)
* minder kans op lekkage R410A
* lagere investering
* en misschien hogere COP?
Het nadeel:
* Vorstbeveiliging nodig; maar dat zat al ingebouwd in de Panasonic?
* Vorstbeveiliging kost energie
* Dikkere aan en afvoer leiding >= 22mm

We hebben nu 2 mono pana's in het monitoring systeem ; we doen ervaring op.
andere voordelen van een mono:
* geen ruimtebeslag binnen;
* bij afvoer van de WP bij einde levensduur: minder risico dat R410 ongecontroleerd vrij komt. Je bent er nl niet altijd zelf meer bij (bijv als je je huis verkocht hebt).
De Panasonic heeft inderdaad een ingebouwde vorstbescherming maar ik heb zelf nog wat extra gedaan:
* natuurlijk de aan- en afvoerleidingen goed geïsoleerd;
* het expansievat met aparte vorstbeveiliging verwijderd;
* wat extra isolatiedeken in de behuizing gepropt;
* een klein gaatje geboord in de terugslagklep, zodat er bij HR-bedrijf altijd wat warm water door de WP stroomt, ook al staat de WP uit >:)
Vorstbeveiliging kost inderdaad wat extra energie, maar wanneer hebben we nu nog zware vorst? In ieder geval niet vaak genoeg om glycol te motiveren :+

zonnepit ; L/W WP Pana MDC05F3E5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
En als echt koud is draait ie continu of toch minstens in te stellen voor continu gebruik

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
corsat schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 11:07:
Hoe corrigeer de interne meter ? En heeft het nut om deze aan te passen. Ik haal alle info uit de unit zelf en prober deze te analyseren om zo mijn instellingen te optimaliseren.
Een overzicht van alle ecodan gebruikers met meer info zou hierin welkom zijn.
[...]
In menu service zit ergens een optie om de boel aan te passen, mijn Ecodan geeft meer KWH op dan de KWH meter in de meterkast, ik pas verder niets aan en hou voor de cijfers de waarde(n) in de Ecodan aan.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maikie18
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 10:25
reneeke1970 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 07:33:
[...]

Je moet voor jezelf even grafiek maken, de twee temperatuur instellingen van de war gebruiken, en dan kijken welke water temperatuur bijdeze buiten temperatuur hoort, kan best 45 graden zijn, dus ja dan blijft hij gewoon werken.
Waarom onderbreek je hem niet met een extra kamer thermostaat?

Als alle radiatoren dicht gaan gaat als het goed is je druk ventiel open die normaal gesproken in CV systeem zit, zo kan hij toch gewoon water blijven rond pompen op de ingestelde water temperatuur.
Zal het eens gaan bijhouden, ik dacht juist dat die instelling 2 opties had en dat is temp bij koude en bij warme buiten temp. En die ene is dan -5 dus dan zou ik een hoge temperatuur verwachten en bij 15 een lagere temperatuur maar dat is dus niet zo.

Ik moet inderdaad gaan schakelen met een extra binnenthermostaat, ik vind het echt zo onlogisch dat er geen thermostaat op de afstandsbediening zit..

PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D, Atlantic Explorer V4 270L, WH-MDC09J + PAW-TD30C1E5-HI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online
Domba schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 09:15:
[...]

Alleen als je T-koppelingen over hebt, want die zijn het kostbaarste aan deze oplossing met 6x50mm RVS sleeve.

In het begin heb ik al eens 1 setje los onder 13mm isolatie geschoven in buurt van die met koppeling en heb verschillen tot 0,6C verschil gezien als ook en na-ijlen en dat is best veel bij dT 2-4C, maar ik moet nogeens herhalen met een setje geprinte C-clips met aluminium folie binnenkant, die sensor strak tegen gladde 28mm buis drukken, blijft lastig voor die DN20/DN25 ribbelbuis of kunststofleiding gebruiken
Volgens mij zijn de waterdichte sensors van de ds18b20 6mm (ik ben bijna blind maar dat zie ik nog met de schuifmaat) :) , dat is de dia van gas leiding, ......... dus 6mm knel gas met verloop naar 22x12x22.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:31:
[...]

Zal het eens gaan bijhouden, ik dacht juist dat die instelling 2 opties had en dat is temp bij koude en bij warme buiten temp. En die ene is dan -5 dus dan zou ik een hoge temperatuur verwachten en bij 15 een lagere temperatuur maar dat is dus niet zo.

Ik moet inderdaad gaan schakelen met een extra binnenthermostaat, ik vind het echt zo onlogisch dat er geen thermostaat op de afstandsbediening zit..
Had inderdaad handig geweest als het een thermostaat was. Maar je temperatuur is ook lager, maar als hij bij -5 op 55 staat en bij 15 op 35 graden betekend het dat hij bij +5 naar 45 stuurt.
Je kunt de buiten temp en water temp allemaal veranderen hè.
Ik denk...... Ik persoonlijk dus. Dat je de wp als CV moet laten fungeren omdat jij alleen radiators hebt. Alleen wel op een zo laag mogelijke temperatuur. Beide war temperaturen zet je op 35 ,de stille mode zet je uit want jij moet zo snel mogelijk naar 35 onder 30 doen je radiatoren niks.
Zodra retour 33/34 word moduleren hij terug om te voorkomen dat hij boven 35 komt. Dat blijft hij vervolgens rond circuleren totdat thermostaat zegt stop maar kamer is warm genoeg. Als kamer dan halve graad afkoelt schakelt thermostaat hem weer aan en begint hij weer te warmen richting 35 ,afhankelijk van hoever je water afgekoeld is kan dit even duren dus krijg je trage opwarming.(mogelijk nog verdere afkoeling in huis ) Daarom is een grote warme buffer voorraad zo fijn, bij mij binnen vijf min warme radiatoren. En als je huis nou niet warm word met 35 ga je proberen hoeveel warmer je moet gaan..... (Ik pak 40)

[ Voor 3% gewijzigd door reneeke1970 op 02-12-2016 12:48 ]

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maikie18
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 10:25
Domba schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 09:15:
[...]


In principe zou je de WA-stooklijn bij moeten stellen, bij nog default wil die naar 41-43C aanvoer voor die in regelwindow komt, wat je kunt doen is de gehele WA-lijn verschuiven, door kort op set te drukken en met select en up en down op -5 te zetten en te bevestingen, zodat gehele stooklijn verlaagd.

Een goede flow is belangrijk voor Pana Mono WP, je draait direct en niet over een buffer en ik begin mij af te vragen hoe je precies hebt aangesloten, in serie met de circulatiepomp van de gas-CV of parallel met terugslagkleppen.

Met 1500W lijkt het erop dat je ca 5kW aan warmte hebt die je op een of andere manier toch kwijtraakt in het systeem, maar geheel logisch komt het niet over, dat meerdere radiatorkranen dicht kunnen zonder het op valt op of dat je in regelwindow van de WP komt en dat zou wel moeten als voorheen minder dan 1500m3 gas per jaar gebruikte bij een buiten temperatuur van 8-10C
Dit jaar zat ik op 670m3 gas inclusief SWW (Met december nog te gaan). Heb altijd nachtverlaging toegepast naar 17 graden en wanneer we thuis waren stond de thermostaat 9 van de 10 keer op 19 graden en heel af en toe op 20.

PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D, Atlantic Explorer V4 270L, WH-MDC09J + PAW-TD30C1E5-HI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maikie18
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 10:25
reneeke1970 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:45:
[...]

Had inderdaad handig geweest als het een thermostaat was. Maar je temperatuur is ook lager, maar als hij bij -5 op 55 staat en bij 15 op 35 graden betekend het dat hij bij +5 naar 45 stuurt.
Je kunt de buiten temp en water temp allemaal veranderen hè.
Ik denk...... Ik persoonlijk dus. Dat je de wp als CV moet laten fungeren omdat jij alleen radiators hebt. Alleen wel op een zo laag mogelijke temperatuur. Beide war temperaturen zet je op 35 ,de stille mode zet je uit want jij moet zo snel mogelijk naar 35 onder 30 doen je radiatoren niks.
Zodra retour 33/34 word moduleren hij terug om te voorkomen dat hij boven 35 komt. Dat blijft hij vervolgens rond circuleren totdat thermostaat zegt stop maar kamer is warm genoeg. Als kamer dan halve graad afkoelt schakelt thermostaat hem weer aan en begint hij weer te warmen richting 35 ,afhankelijk van hoever je water afgekoeld is kan dit even duren dus krijg je trage opwarming.(mogelijk nog verdere afkoeling in huis ) Daarom is een grote warme buffer voorraad zo fijn, bij mij binnen vijf min warme radiatoren. En als je huis nou niet warm word met 35 ga je proberen hoeveel warmer je moet gaan..... (Ik pak 40)
Maar dat is juist het gekke, toen het -5 was stond hij gewoon op 33 - 38 en gisteren was het 10 graden en toen ging hij juist naar 41 - 43.

Ik heb hem vannacht weer uit gehad en vanochtend was het 18.7. Ik zette hem om 7 uur aan en toen ging hij naar 33-35 aanvoer en het was na ruim een uur alweer 21 graden. Dus ik denk dat ik inderdaad de maximale aanvoer in beide standen op 35 ga zetten en dan kijken hoe dat gaat.

PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D, Atlantic Explorer V4 270L, WH-MDC09J + PAW-TD30C1E5-HI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:50:
[...]

Dit jaar zat ik op 670m3 gas inclusief SWW (Met december nog te gaan). Heb altijd nachtverlaging toegepast naar 17 graden en wanneer we thuis waren stond de thermostaat 9 van de 10 keer op 19 graden en heel af en toe op 20.
Zeker flink onder die 1500 is het opmerkelijk dat je niet in het regelwindow komt
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:31:
[...]

Zal het eens gaan bijhouden, ik dacht juist dat die instelling 2 opties had en dat is temp bij koude en bij warme buiten temp. En die ene is dan -5 dus dan zou ik een hoge temperatuur verwachten en bij 15 een lagere temperatuur maar dat is dus niet zo.
Bij default is die lagere temperatuur 35C waar nog 1C bijkomt wat buitentemperatuur lager is dan 15C en 1C voordat die gaat regelen , BIjv bij 8C komen daar 7 bij 35C plus 1C voor die gaat regelen is 43C

Ik dacht voor 30 second voor die kijkt of stapje terug kan doen, maar niet doet als aanvoer nog >4C lager is en countdowntimer start om na 9 minuten of 29 minuten nogeens te kijken.

Met shift (stooklijn verschuiven) kun je 43C met max 5C verlagen tot 38C
Ik moet inderdaad gaan schakelen met een extra binnenthermostaat, ik vind het echt zo onlogisch dat er geen thermostaat op de afstandsbediening zit..
Willie Wortel schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:42:
[...]

Volgens mij zijn de waterdichte sensors van de ds18b20 6mm (ik ben bijna blind maar dat zie ik nog met de schuifmaat) :) , dat is de dia van gas leiding, ......... dus 6mm knel gas met verloop naar 22x12x22.
Kan ook, is ook 6mm, mooiste zou gaan met nylon knelring, maar die 2-delige RVS knelringen zou ik niet aanbevelen, is wanddikte te weinig voor

[ Voor 14% gewijzigd door Domba op 02-12-2016 13:10 ]

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:53:
[...]


Maar dat is juist het gekke, toen het -5 was stond hij gewoon op 33 - 38 en gisteren was het 10 graden en toen ging hij juist naar 41 - 43.

Ik heb hem vannacht weer uit gehad en vanochtend was het 18.7. Ik zette hem om 7 uur aan en toen ging hij naar 33-35 aanvoer en het was na ruim een uur alweer 21 graden. Dus ik denk dat ik inderdaad de maximale aanvoer in beide standen op 35 ga zetten en dan kijken hoe dat gaat.
Als het -5 is heb je hetzelfde probleem als ik, je huis heeft zoveel warmte verlies dat hij niet de capaciteit heeft om hoger te komen dan die 38 .
Bij mij zag ik ook uren lang 36/37 ,maar wel net voldoende om huis warm te houden. Nu draait hij half uur om 40 graden te halen en dan houd hij drie uur pauze.....

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • BenEco
  • Registratie: Januari 2014
  • Niet online
Tomexergie schreef op donderdag 1 december 2016 @ 20:28:
[...]

Bram, dat is al eerder voorgesteld, maar de tabel moet behapbaar blijven op forum formaat. Ik heb de type aanduiding ook al weggelaten.

Als deze tabel volledig is, dan kunnen we een tweede tabel maken misschien met meer data:
Type CV, aanvoer temperatuur, mono versus split, lengte leidiingen, lokale buiten temperatuur en COP correctie daarvoor enz.

We missen nog:

amarkest ELGA
Willy Wortel Panasonic
Domba Panasonic
Crazy Harrie Ecodan
Jan Treur Fujitu General
Aad Elga
Rol en Co Ecodan
Neographical LG
en nog meer...
Als hier de Multical 302 er tussen zit zal je de gegevens van de Panasonic H generatie ook ontvangen voor de statistieken, heb nu niet voldoende gegevens. interne warmtemeter van de Panasonic is veel te optimistisch, aangeleverde data moet wel compleet en betrouwbaar zijn, anders is de uitkomst van de tabel dit namelijk niet.

2x L/L MHI 35ZS-W, L/W Panasonic 5 kW WC05H3E5, ZB Q-Solar 380L 10m2 & OEG 150L 3kW, 3330/3470/2660Wp Zuid, Gasloos 2016, MG Cyberster GT, Waterluxe Duo 7, Bluetti 200Max + 2x B230, SigenStor 17kW+32kWh+11kW AC lader.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online
Domba schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:54:
[...]
Kan ook, is ook 6mm, mooiste zou gaan met nylon knelring, maar die 2-delige RVS knelringen zou ik niet aanbevelen, is wanddikte te weinig voor
de sensoren:
voorbeeld zoals deze ds18b20 waterproof:

http://www.ebay.com/sch/i...18b20+waterproof&_sacat=0


deze knel 6mm:
http://www.gaswinkel.com/...12_duims_buiten_draad.htm
en dan moet je deze knel ringen gebruiken.
http://www.gaswinkel.com/...ring_6_mm_6_tot_15_mm.htm
dat kan gedraaid worden in een 2x knel +1 binnendraad met een verloopring 3/8 naar 3/4.
https://pvcvoordeel.nl/messing-t-stuk-90-2-x-knel-x-bin-dr/

Het moet gegarandeerd waterdicht zijn vandaar.

Het kan ook goedkoper maar dan moet je handig zijn (zoals ik 8) :
knel 22x15x22, de 15 knel met een stukje 15 koper leiding en de binnenkant van de 15 leiding solderen met 12 naar 8mm (in elkaar) met een blindplaatje op de 8mm, daarin kan je dan de sensor inschuiven (past krap). Dit heeft mijn voorkeur omdat ik dan de sensor kan vervangen zonder de druk van de leiding af te halen.

[ Voor 7% gewijzigd door Willie Wortel op 03-12-2016 08:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
Willie Wortel schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 14:08:

de sensoren:

deze knel 6mm:
http://www.gaswinkel.com/...12_duims_buiten_draad.htm
en dan moet je deze knel ringen gebruiken.
http://www.gaswinkel.com/...ring_6_mm_6_tot_15_mm.htm
dat kan gedraaid worden in een 2x knel +1 binnendraad met een verloopring 3/8 naar 3/4.
https://pvcvoordeel.nl/messing-t-stuk-90-2-x-knel-x-bin-dr/

Het moet gegarandeerd waterdicht zijn vandaar.

Het kan ook goedkoper maar dan moet je handig zijn (zoals ik 8) :
knel 22x15x22, de 15 knel met een stukje 15 koper leiding en de binnenkant van de 15 leiding solderen met 12 naar 8mm (in elkaar) met een blindplaatje op de 8mm, daarin kan je dan de sensor inschuiven (past krap). Dit heeft mijn voorkeur omdat ik dan de sensor kan vervangen zonder de druk van de leiding af te halen.
Dat laatste is ook mogelijk, ik ben uitgeweken naar 3D-print adapters van in dit geval ABS die maar tot 5-8bar dicht zijn, omdat op die manier zelfgemaakte dompel buisjes met 12 of 15mm ook in mijn 28 mm koppelingen nog te veel leidingweerstand gaven, 8 mm is dan weer goed te doen :)

Ik dacht dat Martijn17 messing dompelbuisjes zelf op draaibank had gemaakt.

Ik 3D print aldan niet in multikleuren veelal eerst, wat als nog bevalt kan altijd nog op CNC-frees of draaibank, als particulier heb ik maar paar kilo stukjes metaal liggen om even iets uit te maken.

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 29-09 06:42
koevlaas2 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 12:19:
[...]


In menu service zit ergens een optie om de boel aan te passen, mijn Ecodan geeft meer KWH op dan de KWH meter in de meterkast, ik pas verder niets aan en hou voor de cijfers de waarde(n) in de Ecodan aan.
Ik heb een externe meter aangesloten op de Ecodan, hij gebruikt nu dus de pulsen van de externe kWh meter.

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
mightym schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 16:51:
[...]

Ik heb een externe meter aangesloten op de Ecodan, hij gebruikt nu dus de pulsen van de externe kWh meter.
Had je ook een groot verschil tussen beide meters ? Bij mij afgelopen maand in de meterkast 360 KWH en de Ecodan 375 KWH.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corsat
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 06:00
Dat de interne meter teveel aangeeft is inmiddels wel duidelijk maar hoeveel teveel is de vraag. Ik krijg de indruk dat met name bij lage kw verbruik de afwijking groter is dan bij hoge afnames. Kan iemand dat bevestigen?
Ik corrigeer niets overigens, mijn waardes zijn de werkelijke getallen uit de ecodan.
mightym schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 16:51:
[...]

Ik heb een externe meter aangesloten op de Ecodan, hij gebruikt nu dus de pulsen van de externe kWh meter.

Ecodan 7,5kW Nibe F130 ventilatie warmtepomp, 300l RVS SWW, 8400wp zonnepanelen, LL airco/verwarming, 2 MARSTEK VENUS E firmware v153 BMS 215 combination CT003 v117 app v1.6.47


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maikie18
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 10:25
reneeke1970 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 13:24:
[...]

Als het -5 is heb je hetzelfde probleem als ik, je huis heeft zoveel warmte verlies dat hij niet de capaciteit heeft om hoger te komen dan die 38 .
Bij mij zag ik ook uren lang 36/37 ,maar wel net voldoende om huis warm te houden. Nu draait hij half uur om 40 graden te halen en dan houd hij drie uur pauze.....
Dat klinkt inderdaad wel logisch, zou alles verklaren.

Maar hoeveel heb jij vandaag dan bijvoorbeeld verbruikt? Ik zit nu op 9kW en het is nu 21 graden, pomp staat uit.

PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D, Atlantic Explorer V4 270L, WH-MDC09J + PAW-TD30C1E5-HI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Maikie18 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 18:04:
[...]

Dat klinkt inderdaad wel logisch, zou alles verklaren.

Maar hoeveel heb jij vandaag dan bijvoorbeeld verbruikt? Ik zit nu op 9kW en het is nu 21 graden, pomp staat uit.
Ik heb er nu 12 gebruikt. Voor jou zou het minder moeten zijn, ik gebruikte het dubbele aan gas van jou, 1350 kuub

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jaari
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 29-09 20:19
corsat schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 11:00:
Het blijven sturen op een zo laag mogelijke COP heeft volgens mij ook een keerzijde want als je via de WAR de temp. omlaag blijft brengen zal je unit langer gaan draaien, mijn vloerverwarmingspomp zal ook langer draaien en mijn ventilatoren op de jaga blijven langer draaien. er zal een omslagpunt zijn.
Ik zie de MCOP's van de Ecodan units redelijk bij elkaar zitten.
Ik zal proberen dit omslagpunt te berekenen. :)
Ik gebruik de statistische formule van Tomexergie COP=0,0015(Ta-Tb)^^2 - 0,2107(Ta-Tb) + 9,2899.
Over de maand november was mijn COP 5,34. Het temperatuurverschil waarmee ik volgens de formule van Tom gestookt heb was 22,33 graden, de Tg was 6,5 graden (KNMI-WaZ) dus ik heb volgens de formule met 28,8 aanvoertemperatuur gedraaid. Klopt aardig met mijn waarnemingen.
Gaan we nu in dit voorbeeld met 35 graden aanvoer stoken, dan zou de COP naar 4,51 zakken. Met deze COP en mijn warmtebehoefte van 1886 kWh zou ik in november 418 kWh elektrisch hebben verstookt. Een verschil van 64 kWh met de 354 die ik nodig had.
November is maar 1 maand dus over het stookseizoen gaat het over ca 350 kWh.
Met 6 graden hogere Ta kun je iets van 4 uur/dag minder draaien verwacht ik op basis van de warmtestroom. Ik weet niet wat jouw pomp vraagt voor 4 uur * 200 stookdagen, maar als het in de buurt van de 350kWh komt, zou ik maar eens een A-label pomp overwegen :+

zonnepit ; L/W WP Pana MDC05F3E5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 29-09 06:42
koevlaas2 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 17:04:
[...]


Had je ook een groot verschil tussen beide meters ? Bij mij afgelopen maand in de meterkast 360 KWH en de Ecodan 375 KWH.
Geen idee, de externe meter heeft er altijd in gezeten..

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
mightym schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 20:07:
[...]

Geen idee, de externe meter heeft er altijd in gezeten..
Is het mogelijk de externe meter standalone te laten meten, ben wel benieuwd naar het verschil.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • barteg
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 07:44
Ik heb een losse meter (aeon labs heavy duty switch) welke 391Kwh heeft gemeten en de ecodan heeft 386kwh gemeten voor de maand November. Niet een echt groot verschil.

Ecodan 7,5Kw - 4000wp Solar - Itho HRU 350


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 29-09 06:42
koevlaas2 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 20:11:
[...]


Is het mogelijk de externe meter standalone te laten meten, ben wel benieuwd naar het verschil.
Dat zou kunnen, dan moet ik een dipswitch omzetten volgens mij.. en dan met de hand die standen gaan vergelijken... voorlopig is dat geen actie waar ik naar uit kijk ;)

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
mightym schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 20:15:
[...]

Dat zou kunnen, dan moet ik een dipswitch omzetten volgens mij.. en dan met de hand die standen gaan vergelijken... voorlopig is dat geen actie waar ik naar uit kijk ;)
Dat snap ik.
Ik zal eens de boel bijhouden per dag en dan kijken wat het verschil is. Voorlopig hou ik voor de COP bepaling de Ecodan aan anders word het wel een erg rooskleurig beeld.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koevlaas2
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 29-09 22:41
reneeke1970 schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 13:24:
[...]

Als het -5 is heb je hetzelfde probleem als ik, je huis heeft zoveel warmte verlies dat hij niet de capaciteit heeft om hoger te komen dan die 38 .
Bij mij zag ik ook uren lang 36/37 ,maar wel net voldoende om huis warm te houden. Nu draait hij half uur om 40 graden te halen en dan houd hij drie uur pauze.....
Vorig jaar had ik 35 - 38 c nodig om de boel warm te houden, afgelopen vorst periode hield ik bij 0.8c buiten de temperatuur stabiel met 31c aanvoer. Waarschijnlijk is wat kouder water bij jullie ook mogelijk, gewoon een kwestie van 'tweaken'.

13,1 kWp, Ecodan R32 7,5 , WTW ventilatie, Daikin FTXM35M(R) (5x), Doorstroomverwarmer, Douche WTW, Emco Novette Twin met LFP accu 51.2V 40Ah, Opel Vivaro DC L3H1 75kW (12-2022).


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie Wortel
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online
Ik ben dus bezig om zo nauwkeurig mogelijk een COP berekening te maken, daar heb ik verschillende sensoren voor in gebruik. De COP was niet wat ik verwachte......nu heb ik de sensoren bij elkaar gebracht in dezelfde omgeving temperatuur. Kijk naar de afwijking.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/LU4pVpK5m4zHJGczGnnRHCDf/full.jpg

oplossing, de sensoren hoeven niet exact de omgeving temperatuur weer te geven in dezelfde situatie maar moeten wel dezelfde uitkomst weergeven. Dus de ene sensor corrigeren in het programma met + 0.5gr of de ander -0.5gr

kijk en nu zijn ze gekalibreerd:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/NHt6V7yziSqPQPEgKfcOEllW/full.jpg
Zo simpel kan het leven zijn. :)

edit: ik had even van te voren moeten kijken of alle sensoren wel de juiste meetwaarden weergeven. Van alle 10 de sensoren die ik gisteravond heb nagekeken heb waren er 2 met afwijkingen, niet veel maar als je meet tot duizendsten dan is een 10e graad al veel..

[ Voor 34% gewijzigd door Willie Wortel op 03-12-2016 08:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 29-09 12:55

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Willie Wortel schreef op vrijdag 2 december 2016 @ 21:45:
Ik ben dus bezig om zo nauwkeurig mogelijk een COP berekening te maken, daar heb ik verschillende sensoren voor in gebruik. De COP was niet wat ik verwachte......nu heb ik de sensoren bij elkaar gebracht in dezelfde omgeving temperatuur. Kijk naar de afwijking.

[afbeelding]

oplossing, de sensoren hoeven niet exact de omgeving temperatuur weer te geven in dezelfde situatie maar moeten wel dezelfde uitkomst weergeven. Dus de ene sensor corrigeren in het programma met + 0.5gr of de ander -0.5gr

kijk en nu zijn ze gekalibreerd:

[afbeelding]
Zo simpel kan het leven zijn. :)
Moraal van het verhaal, de meting van sommigen hier op het forum kan afwijken doordat sensoren niet allemaal dezelfde waarden aangeven.

Verder mooi gedaan joop.

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pwiebing
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 19-09 23:03
Ik hou mijn verbruik van de wp ook op mindergas.nl bij , daar zit ik voor november op 0,507 Kw per graaddag en dit is puur voor verwarming .

[ Voor 43% gewijzigd door pwiebing op 03-12-2016 09:00 ]

4600 Wp goodwe , Panasonic MDC05F3E5,SWP2 300 L


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
De tot op heden bijgewerkte tabel:

Afbeeldingslocatie: https://c1.staticflickr.com/6/5643/31344814696_aa5c3e9f08_b.jpg

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • develdonk
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 29-09 21:35
en plaatjes zeggen meer dan woorden:
performance elga (aan/uit) en ecodan (war regeling) bij mij tot nu toe. Eigenlijk zie je dat de Ecodan als het warmer wordt het beter doet maar de Elga in het koude bereik zeker zijn mannetje staat!

Afbeeldingslocatie: http://i64.tinypic.com/11kv2b7.jpg

En hierbij 1 van de pompen als voorbeeld hoe ze aangesloten zijn (zijn ondertussen ook geheel geïsoleerd maar heb ik nog geen foto van). Je ziet een 5kw warmtepomp met spirotrap vuilfilter direct aangesloten op een robot verdeler. Prestaties? COP was gisteren 4,6 (in brabant afgelezen van de unit zelf) bij gem 5 graden

Afbeeldingslocatie: http://i64.tinypic.com/2mchgsh.jpg

[ Voor 40% gewijzigd door develdonk op 03-12-2016 09:03 ]

DWTW 2,3m, Ecodan 10kw, 13kWp (oost-west 12° Jinko Solar/Growatt), Rc >5, Hr++, Vera edge


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tomexergie
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 17-09 11:16
Bij de vorige tabel 2.1 stond hannibal2206 in het verkeerde vakje. Zijn cijfers zijn met DHW. De pana's springen er in positieve zin uit. Interessant om te weten;wat heeft panasonic aan de WP L/W verbeterd?
Nu de tabel versie 2.2

Afbeeldingslocatie: https://c5.staticflickr.com/6/5680/30565164724_187992651c_b.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 29-09 12:55

Rol-Co

3,8kWpZ 4,98kWpO-Z-W 2,86kWpN

Tomexergie schreef op zaterdag 3 december 2016 @ 09:11:
Bij de vorige tabel 2.1 stond hannibal2206 in het verkeerde vakje. Zijn cijfers zijn met DHW. De pana's springen er in positieve zin uit. Interessant om te weten;wat heeft panasonic aan de WP L/W verbeterd?
Nu de tabel versie 2.2

[afbeelding]
Zal het niet gewoon de korte koel leiding zijn met de precies goede hoeveelheid vulling wat het verschil maakt?

Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • BarryH
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 12:59
Tomexergie schreef op zaterdag 3 december 2016 @ 09:11:
Bij de vorige tabel 2.1 stond hannibal2206 in het verkeerde vakje. Zijn cijfers zijn met DHW. De pana's springen er in positieve zin uit. Interessant om te weten;wat heeft panasonic aan de WP L/W verbeterd?
Nu de tabel versie 2.2

[afbeelding]
Mooi overzicht. Ik zou het interessant vinden om de aanvoertemperatuur die toegepast wordt te kunnen zien.
ik denk dat dat een grote drijver is van de COP. En dat daardoor meestal een Vloerverwarmingssysteem/jaga-dbe beter performt dan paneelradiatoren.

5670PV op OzOOO, 5640PV op WnWWW, 3150PV op muur op ZZZW, vloerisolatie, HR++,dakisolatie, PANA 9Jmonoblock WP, Ioniq EV 2017


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • reneeke1970
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 12:27
Rol-Co schreef op zaterdag 3 december 2016 @ 09:15:
[...]

Zal het niet gewoon de korte koel leiding zijn met de precies goede hoeveelheid vulling wat het verschil maakt?
En een vernieuwde compressor op de 5 kW na....

1 PVoutput . Dongen NB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Tomexergie schreef op zaterdag 3 december 2016 @ 09:11:
Bij de vorige tabel 2.1 stond hannibal2206 in het verkeerde vakje. Zijn cijfers zijn met DHW. De pana's springen er in positieve zin uit. Interessant om te weten;wat heeft panasonic aan de WP L/W verbeterd?
Nu de tabel versie 2.2

[afbeelding]
Onzin vraag, nu zie ik het ook.

[ Voor 13% gewijzigd door Verwijderd op 03-12-2016 10:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corsat
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 06:00
Mijn war staat op 40/-8, 28/22 en 39/-4 ingesteld, aan/uit sturing op temperatuur in de studeerkamer en ik probeer overdag met hoge temp de wp zoveel mogelijk te laten draaien waardoor hij snachts niet aanslaat, s'avonds gaat de temp instelling dan ook 1 tot 2 graden.
Regelgedrag ecodan, het viel mij vandaag op dat de ecodan zijn sp had bereikt + 1 graad want hij gaat altijd 1 graad hoger dan zijn ingestelde waarde, de ecodan stopte, pomp stopte ook direct, na enkele minuten ging hij weer aan, draaide zon 5 tot 10 minuten en schakelde dan af, pomp draaide daarna nog 10 minuten door zoals ingesteld staat. De eerste stop is dus het totaal stoppen van inverter en pomp en dat begrijp ik niet waarom hij dat doet. Overigens 3 uur gedraaid met aanvoer van 32 a 33 graden en geen defrost.

Ecodan 7,5kW Nibe F130 ventilatie warmtepomp, 300l RVS SWW, 8400wp zonnepanelen, LL airco/verwarming, 2 MARSTEK VENUS E firmware v153 BMS 215 combination CT003 v117 app v1.6.47

Pagina: 1 ... 108 ... 173 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Er is tegenwoordig ook een vloerverwamings setup topic:
Algemeen (vloer)verwarming setup topic