dendaak schreef op zondag 3 september 2023 @ 11:10:
[quote]
Andrehj schreef op zondag 3 september 2023 @ 09:38:
[...]
- Half open :
https://www.marchetta.be/...020/07/HOB_HD_245.000.jpg
- 1 buur aangrenzend
[...]
- Ok maar als we echt voor parket willen gaan is dat wel mogelijk maar gewoon niet ideaal voor het rendement.
[...]
- Inderdaad goeie opmerking, we willen uiteraard ook 1 die kan koelen.
[...]
- We zijn een beetje genoodzaak hier om onze EPB verslaggever te volgen.
- Het E-peil is een score die aangeeft hoe energiezuinig een gebouw is. Hoe lager het E-peil, hoe energiezuiniger het gebouw is. Wij kunnen bij een nieuwbouw als we onder een norm blijven 5 jaar vrijgesteld blijven van kadastraal inkomen. Hier werken we dus heel hard naartoe.
Volgende punten werden ons letterlijk bezorgd:
Verdere tips EPB verslaggever:
- Idealiter neemt u een warmtepomp met
geïntegreerde boiler.
- Een 300 liter boiler is aan de andere kant ook best “stevig” en niet echt nodig.
- Het nemen van een externe boiler enkel zinvol als deze samen met de warmtepomp getest is en de gegevens kunnen bezorgd worden, zo niet verliezen we hier ook weer een pak E-peil punten.
Aparte boiler:
Aparte boiler zorgt voor verlies in E-peilpunten (waarschijnlijk 5 of meer)
[...]
Thanks ga ik nalezen!
[...]
- Ook niet al de ruimte er is op het platte dak?
- Praktisch elke installateur (we hebben er al enkele over de vloer gehad geven aan dat plaatsing bij ons op het dak geen probleem zou zijn.
Een andere partij had ons volgende voorgesteld:
[Afbeelding]
[
Afbeelding]
( Deze installateur werd ons ook aanbevolen door MB België )
Een totaal andere vraag:
- Ik lees hier heel veel over MB, goede prestaties, ... mijn vriendin vraagt waarom geen Panasonic of Daikin.
@
Andrehj Heel veel dank voor al deze gouden opmerkingen die u ons als jong koppel heeft kunnen bezorgen.
@
dendaak, ik ben ook even aan het meelezen, volg het topic hier wel niet elke dag, maar wel een Belg met Mitsu warmptepomp hier al bijna 5 jaar als een zonnetje aan het draaien.
Bij ons betreft het volgende modellen:
- buitenunit PUHZ-SW75VAA
- binnenunit met geïntegreerd 200L vat EHST20D-VMC
- ondertussen 3 personen en nog nooit warm water te kort gehad (douche+bad).
Vloerkoeling staat nu aan in de zomer en werkt wel goed, het model is niet helemaal geschikt (denk dat de condensplaat mist, maar dipswitches konden wel omgezet worden op printplaat en is verder geen probleem).
Dit is een warmtepomp zonder elektrisch element en nog geen moment gemist.
Zelfde 3N400V aansluiting hier, maar warmtepomp is toch enkelfase, maakt op dat vermogen niet uit en geen specifieke randvoorwaarde die echt nodig is omdat je toch 3-fase hebt liggen.
Type huis bij ons is open bebouwing 'blok' stijl, benedenverdieping stenen vloer, boven laminaat. Ventilatie type C.
Buitenunit zou ik zeker afraden op het dak, mijn schoonbroer heeft dat gedaan (wel geen Mitsu) en dat was een ramp qua geluid. Buiten aan de zijkant (dit is bij ons), maar als ik het opnieuw zou doen, verder naar de straatkant of verder in de tuin, heeft dan niemand last van.
Van onze installateur (e-therm in Galmaarden) wel heel tevreden, deze doen enkel warmtepompen (van MB) en hebben het vermogen heel correct berekend dat nodig was. Want dat is het allerbelangrijkste, dat het vermogen correct is. De enigste aanpassing die ik zelf nog gedaan heb achteraf (sinds vorig jaar) is een externe thermostaat (Computherm T70RF) erbij gehangen zoals hier in het topic beschreven. COP en stabiel loopgedrag is er op vooruit gegaan
Voor e-peil, ik heb geleerd dat op het einde nog altijd verassingen mogelijk zijn met die berekenaars...
Uiteindelijk met blowerdoortest op E5 uitgekomen.
Op je bijkomende vraag kan ik moeilijk antwoorden, enkel ooit de offerte voor Mitsu gehad en een Viesmann, maar dat plan redelijk snel opgeborgen. Ik vermoed weinig verschillen, maar hoe meer mogelijkheden, hoe moeilijker het wordt van te vergelijken en te kiezen. Mijn voorkeur zou altijd gaan naar de installateur die enkel dat doet en niet nog de klassieke die nog gasketels hangt.
[
Voor 1% gewijzigd door
AlbanVE op 05-09-2023 00:00
. Reden: fase warmtepomp ]