Alles ist richtig, auch das Gegenteil. Nur »zwar - aber«, das ist nie richtig. (Kurt Tucholsky)
Dat doodbloeden komt niet door de overheid, maar door gedrag van mensen. Als we nu even de maatregelen in acht nemen, en daar zelf even een klein schepje bovenop doen dan daalt het sneller.
Er van uitgaande dat de Britse variant al meer onder ons is dan kunnen we er van uitgaan dat er weer een stijging aan zit te komen. Die nog niet in de cijfers te zien is. Als dat het uitgangspunt is in het eigen gedrag en de eigen beoordeling van dat gedrag. Dan is er grotere kans dat of de aantallen sterker dalen en in het andere geval , de nominatie van de Britse variant houden we het aantal besmettingen ermee wat lager.
Het zelf nadenken lijkt zich vooral te beperken tot , hoe kan ik nog zoveel mogelijk doen en het voor mijzelf nog rechttrekken dat ik eigenlijk te veel liberties neem (zoals ze dat zo mooi zeggen aan de overkant van het kanaal)
Laten we er nu eens vanuit gaan dat het erger is. We varen tot nu toe misschien wel te optimistisch.
Die Engelse variant is er al.niek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:29:
[...]
Van Dissel geeft ook aan, dat dat is omdat we in geval van doorbraak van de Engelse Mutant een veel betere uitgangspositie nodig hebben, dan waar we nu in zitten.
En wil je echt iets doen:
Grenzen sluiten.
Proberen? Laat ze alsjeblieft tijd in nuttige dingen gaan steken.niek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:23:
[...]
Het is hier na 18u ook niet vreselijk druk op straat (gelukkig), maar ik heb ook niet de illusie dat ik in mijn straat alle feestende mensen langs zie komen.
Ik heb er best vertrouwen in, dat ze zo'n maatregel goed doorrekenen (pakkans, boete, afschrikkend effect, mazen en wet, enzo). Maar eigenlijk denk ik vooral: we kunnen het allicht proberen.
Nou ja, wat van Dissel en eerder Kuipers zeggen is:horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:26:
Van Dissel pleit eigenlijk dus voor avondklok, bezoek beperking en gebiedsbeperking.
Tof. Echt tof.
Hoe hoog was de r eind december? 0,95.
Bizar. Massa controle in optima forma. En als we de enquêtes moeten geloven willen we het ook nog zelf.
We hebben 2 opties:
- Optie A is doen wat we nu doen, de R zo laag houden, dat de zorg het aan kan en versoepelen wanneer dat kan
- Optie B is de maatregelen/R loslaten en hopen dat 't losloopt, met een zeer groot risico op tienduizenden/honderdduizenden extra doden i.c.m. een instortende zorg, uitvaartbranche etc.
Wij zijn uiteraard voor A, maar of 't A of B wordt is een politieke keuze.
Zei ik gisteren ook na de persconferentie tegen mn kennis dat ik niet snap dat ze dat niet doen.horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:31:
[...]
Die Engelse variant is er al.
En wil je echt iets doen:
Grenzen sluiten.
Die Engelse variant is er al, namelijk ca. 2-5% van alle gevallen, dus grenzen sluiten is (en ook in december toen we dat ff deden) te laat.horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:31:
[...]
Die Engelse variant is er al.
En wil je echt iets doen:
Grenzen sluiten.
Zodra uit de cijfers blijkt, dat grensverkeer een grote invloed heeft op de hoeveelheid besmettingen, kunnen we dat zeker overwegen. Maar ook dan zijn er uitzonderingen voor essentiële beroepen, dus hermetisch krijg je het nooit.horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:31:
[...]
En wil je echt iets doen:
Grenzen sluiten.
Alles ist richtig, auch das Gegenteil. Nur »zwar - aber«, das ist nie richtig. (Kurt Tucholsky)
In het grensgebied wonen/werken er vele over de grens. Die zouden dan niet meer kunnen werken, dat is een keuze. Je kan deze mensen ook geen vrijbrief geven toch te gaan werken want dan is de grens nog steeds zo lek als een mandje.Jeroentjuh82 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:34:
[...]
Zei ik gisteren ook na de persconferentie tegen mn kennis dat ik niet snap dat ze dat niet doen.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Omdat het sluiten van grenzen een illusie is, alsof we genoeg mankracht hebben om zo'n lange grens te bewaken en volgens mij zijn goederen ook wel enigszins van belang om de samenleving door te laten draaien.Jeroentjuh82 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:34:
[...]
Zei ik gisteren ook na de persconferentie tegen mn kennis dat ik niet snap dat ze dat niet doen.
Wat dacht je van beschermingsmiddelen, medicijnen of andere zaken die we niet maken in eigen land?
Ik weet de exacte cijfers niet zeker maar een aantal jaar geleden waren passagiersvliegtuigen verantwoordelijk voor ongeveer de helft van het luchtvrachtvervoer. Probeer anders even 2x zoveel luchtvracht in een vol vrachtvliegtuig te passen.
https://www.nrc.nl/nieuws...gen%20(full%20freighters). (NRC pay-wall)Wereldwijd wordt de helft van alle luchtvracht vervoerd in de buik (belly, in luchtvaarttaal) van passagiersvliegtuigen. Voor vluchten van en naar de VS gaat het zelfs om 80 procent. De overige vracht wordt vervoerd in vrachtvliegtuigen (full freighters).18 mrt. 2020
[ Voor 51% gewijzigd door TIGER1125 op 13-01-2021 12:39 ]
Thuiswerk is toch het streven?LordSinclair schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:35:
[...]
In het grensgebied wonen/werken er vele over de grens. Die zouden dan niet meer kunnen werken, dat is een keuze. Je kan deze mensen ook een vrijbrief geven toch te gaan werken want dan is de grens nog steeds zo lek als een mandje.
De zorg blijft ook zonder die maatregel wel draaien. Ik snap @Metro2002 heel goed. Mensen die zich al braaf aan de maatregelen houden krijgen steeds meer beperkingen opgelegd, terwijl de mensen die zich er niet aan houden meer vrijheid hebben doordat er nauwelijks gehandhaafd wordt. Waarom kon men bijvoorbeeld vorig jaar wel massaal thuiswerken en nu niet? Daar valt veel meer winst te behalen dan met zo'n discutabele avondklok. Overigens in plaats van dat men elkaar in de avond opzoekt gaat men elkaar dan massaal in het weekend opzoeken en als het dan gezellig is lekker blijven slapen want ja je ziet elkaar toch al zo weinig.niek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:13:
[...]
Zolang je je aan de maatregelen houdt, zal niemand je als crimineel behandelen. Een avondklok is geen persoonlijk voor jou bedachte straf, maar een algehele maatregel om de zorg draaiend te houden.
Antec Solo * Corsair HX-650 * Gigabyte EP45-UD3R * Intel Core2Duo E8400 * 4x Kingston 2GB DDR2 PC6400 * Intel Postville 80GB SSD * 4x WD5000AAKS 500GB raid5 * Sony Optiarc AD-7240S * Sapphire HD 5750 Vapor-X * Acer P235H
Als het aan de overheid ligt wel, als je naar vele werkgevers kijkt helaas niet.
En thuiswerken is voor de transport sector ook erg lastig. Laat die vrachtwagen met medicijnen maar eens vanuit huis de grens over rijden. De persoon kan echt niet mee. Want dan is de grens nog steeds lek.
[ Voor 30% gewijzigd door LordSinclair op 13-01-2021 12:38 ]
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Dus waar kunnen ze "winst" behalen?LordSinclair schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:37:
[...]
Als het aan de overheid ligt wel, als je naar vele werkgevers kijkt helaas niet.
Ik bedoel, visite beperken. Dat is van 2 naar 1. En nog maar 1x per dag. De stap daarna is 0.
Maar dan wil ik ook niemand van de beleidsbepalers of adviseurs bij de Op1, Jinek of Beau zien zitten zonder mondkapje, handschoenen en geveinsde anderhalve meter.
Cijfers? Natuurlijk krijg je het wel dicht, als je maar wil. Ze betalen nu toch al om bedrijven in de lucht te houden, die paar extra (even kort door de bocht gezegd) aan de grens lukt dan ook wel.niek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:35:
[...]
Zodra uit de cijfers blijkt, dat grensverkeer een grote invloed heeft op de hoeveelheid besmettingen, kunnen we dat zeker overwegen. Maar ook dan zijn er uitzonderingen voor essentiële beroepen, dus hermetisch krijg je het nooit.
Dat blijft inderdaad heel grappig, wij moeten ons aan allemaal regels houden en daar zitten ze vrolijk met 4 a 5 man/vrouw aan tafel zonder bescherming en/of afstandhorizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:39:
[...]
Dus waar kunnen ze "winst" behalen?
Ik bedoel, visite beperken. Dat is van 2 naar 1. En nog maar 1x per dag. De stap daarna is 0.
Maar dan wil ik ook niemand van de beleidsbepalers of adviseurs bij de Op1, Jinek of Beau zien zitten zonder mondkapje, handschoenen en geveinsde anderhalve meter.

Klink aannemelijk. Maar voor alleenstaande is contact met een (kleine) buitenwereld nog steeds van levensbelang. Je gaat dan niet dood aan corona maar aan eenzaamheid, dat moet je ook niet vergeten.horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:39:
Ik bedoel, visite beperken. Dat is van 2 naar 1. En nog maar 1x per dag. De stap daarna is 0.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Verpleegkundigen en artsen en docenten kunnen bijvoorbeeld niet (of niet allemaal) thuiswerken. En die zouden prima hier over de grens in Kranenburg of Kleve kunnen wonen.Segafreak83 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:39:
[...]
Cijfers? Natuurlijk krijg je het wel dicht, als je maar wil. Ze betalen nu toch al om bedrijven in de lucht te houden, die paar extra (even kort door de bocht gezegd) aan de grens lukt dan ook wel.
[ Voor 33% gewijzigd door niek_nijmegen op 13-01-2021 12:46 ]
Alles ist richtig, auch das Gegenteil. Nur »zwar - aber«, das ist nie richtig. (Kurt Tucholsky)
Soms vraag ik me af in welke realiteit mensen zoals Van Dissel leven.
Beter doen ze wat aan het thuiswerken wat minder en minder gebeurd. Vanmorgen dat ongeval op de A9... als je ziet op de beelden van RWS hoeveel auto's daar langsrijden dat is best veel.
[ Voor 22% gewijzigd door Gunner op 13-01-2021 12:45 ]
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Van Dissel kijkt vanuit zijn positie, en daar zit nu ook de valkuil. Er word maar vanaf 1 richting gekeken. Alle overige zaken doen niet mee.Gunner schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:44:
Leuk zo'n avondklok, maar wie houdt dat nu echt tegen? De illegale feestjes zijn er al, alleen het topje van de ijsberg haalt het nieuws omdat het gestopt wordt en net zoals met alle andere maatregelen... wie gaat of kan aan deze handhaving doen?
Soms vraag ik me af in welke realiteit mensen zoals Van Dissel leven.
Beter doen ze wat aan het thuiswerken wat minder en minder gebeurd. Vanmorgen dat ongeval op de A9... als je ziet op de beelden van RWS hoeveel auto's daar langsrijden dat is best veel.
Daar krijg je dit soort beleid van. Die man weet enorm veel, dus hij moet ook zeker er bij blijven. Maar ook andere belangrijke elementen van een land moeten erbij aansluiten, waaronder de economie.
Samen een goed beleid maken werkt beter dan enkel vanuit medisch oogpunt.
De hoofdlijn zal dan wel het stukje van van Dissel en Co zijn. Want daar zit de meeste pijn.
[ Voor 4% gewijzigd door Uthog op 13-01-2021 12:49 ]
Wie van de beleidsbepalers zitten daar nu dan?horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:39:
[...]
Dus waar kunnen ze "winst" behalen?
Ik bedoel, visite beperken. Dat is van 2 naar 1. En nog maar 1x per dag. De stap daarna is 0.
Maar dan wil ik ook niemand van de beleidsbepalers of adviseurs bij de Op1, Jinek of Beau zien zitten zonder mondkapje, handschoenen en geveinsde anderhalve meter.
Daar ben ik het mee eens en ik twijfel ook niet aan z'n kennis of expertise, maar dat hoor ik ook al sinds maart en nog steeds is dat niet gebeurd.Uthog schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:46:
Daar krijg je dit soort beleid van. Die man weet enorm veel, dus hij moet ook zeker er bij blijven. Maar ook andere belangrijke elementen van een land moeten erbij aansluiten, waaronder de economie.
Samen een goed beleid maken werkt beter dan enkel vanuit medisch oogpunt.
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Gister was er toch nog een OMT lid bij Op1?autje schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:47:
[...]
Wie van de beleidsbepalers zitten daar nu dan?
Dat zegt hij zelf ook gewoon hoor. Het OMT geeft advies vanuit een bepaald perspectief, het is verder aan de politiek om ook andere afwegingen mee te nemen in hun beleid.Uthog schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:46:
[...]
Van Dissel kijkt vanuit zijn positie, en daar zit nu ook de valkuil. Er word maar vanaf 1 richting gekeken. Alle overige zaken doen niet mee.
Daar krijg je dit soort beleid van. Die man weet enorm veel, dus hij moet ook zeker er bij blijven. Maar ook andere belangrijke elementen van een land moeten erbij aansluiten, waaronder de economie.
Samen een goed beleid maken werkt beter dan enkel vanuit medisch oogpunt.
Op de vraag of er dan niet meer perspectieven aanwezig zouden moeten zijn, was hij toen ook duidelijk: nee, want dan ga je de politieke afweging alsnog in het OMT doen.
https://www.volkskrant.nl...n-kunnen-worden~b9aa81cf/
[ Voor 7% gewijzigd door Brunniepoo op 13-01-2021 12:51 ]
Die bepalen het beleid niet, die adviseren alleen maar. Bovendien voorzien die met hun aanwezigheid in informatie, dat vind ik wel nuttig.horizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:49:
[...]
Gister was er toch nog een OMT lid bij Op1?
Minder nuttig vind ik mensen uit de entertainment of sport o.i.d. Die geven op die manier een verkeerd signaal af.
Jammer dan, al die uitzonderingen altijd, dicht = dicht. Men probeert áltijd een uitweg te vinden zodat het niet voor hen geldt, zo krijg je het nooit onder controle.niek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:44:
[...]
[...]
Verpleegkundigen en artsen en docenten kunnen bijvoorbeeld niet (of niet allemaal) thuiswerken. En die zouden prima hier over de grens in Kranenburg of Kleve kunnen wonen.
Maar ga vooral zo door, dan heb je straks geen economie meer om naar terug te keren, in ieder geval de eerste jaren niet.
Ik hoorde daar vanochtend in de briefing de heren Van Dissel en Kuipers toch echt hun twijfels over uitspreken.Laguna schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:36:
[...]
De zorg blijft ook zonder die maatregel wel draaien.
Dan zijn we het eens hoor: doordat mensen voortdurend uitzondering zoeken voor zichzelf, zitten we nu met de problemen.Segafreak83 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:53:
[...]
Jammer dan, al die uitzonderingen altijd, dicht = dicht. Men probeert áltijd een uitweg te vinden zodat het niet voor hen geldt, zo krijg je het nooit onder controle.
[...]
Het ging me er alleen om, aan te geven dat 'grenzen sluiten' ook negatieve effecten op de zorg en het onderwijs zou kunnen hebben (als je het strikt doet, althans), en dat het daarom misschien een minder goed idee is dan een avondklok.
[ Voor 53% gewijzigd door niek_nijmegen op 13-01-2021 12:59 ]
Alles ist richtig, auch das Gegenteil. Nur »zwar - aber«, das ist nie richtig. (Kurt Tucholsky)
Die staan net zo ver van de realiteit als het kabinet, dus ja. Daar heb ik zo mijn twijfels bij.niek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:55:
[...]
Ik hoorde daar vanochtend in de briefing de heren Van Dissel en Kuipers toch echt hun twijfels over uitspreken.
Ik vind persoonlijk niet dat zij te ver van de realiteit staan. Alleen kijken zij vanaf hun positie, met de bril die zij dragen.Segafreak83 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:57:
[...]
Die staan net zo ver van de realiteit als het kabinet, dus ja. Daar heb ik zo mijn twijfels bij.
Het is aan de beleidsmakers om daar andere specialisten bij te betrekken om samen een beleid te maken.
Kijk, zijn wij het zomaar eens, wie had dat gedachtniek_nijmegen schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:55:
[...]
Dan zijn we het eens hoor: doordat mensen voortdurend uitzondering zoeken voor zichzelf, zitten we nu met de problemen.
Het ging me er alleen om, aan te geven dat 'grenzen sluiten' ook negatieve effecten op de zorg en het onderwijs zou kunnen hebben (als je het strikt doet, althans), en dat het daarom misschien een minder goed idee is dan een avondklok.

Alles is toch slecht in en uit het grote boze Rusland als je EU moet geloven?Europa met Russen in gesprek over aanschaf omstreden Sputnik-vaccin
Ik ben erg benieuwd hoe dit vaccin nou eigenlijk presteert, want daar zijn al die tijd toch al twijfels over als ik de berichtgeving erover mag geloven.
Volgens Wikipedia loopt de fase 3 beoordeling nog tot mei 2021.
(https://clinicaltrials.go...term=Gam-COVID-Vac&draw=2)
[ Voor 17% gewijzigd door TIGER1125 op 13-01-2021 13:03 ]
Het zal toch eerst langs de goedkeuring van de EMA moeten komen. Dus als dat lukt lijkt het me geen probleem.TIGER1125 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:01:
Wat een ommezwaai:
[...]
Alles is toch slecht in en uit het grote boze Rusland als je EU moet geloven?
Ik ben erg benieuwd hoe dit vaccin nou eigenlijk presteert, want daar zijn al die tijd toch al twijfels over als ik de berichtgeving erover mag geloven.
Dus we gaan inmiddels iedereen dit jaar vijf keer vaccineren in de EU?TIGER1125 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:01:
Wat een ommezwaai:
[...]
Alles is toch slecht in en uit het grote boze Rusland als je EU moet geloven?
Ik ben erg benieuwd hoe dit vaccin nou eigenlijk presteert, want daar zijn al die tijd toch al twijfels over als ik de berichtgeving erover mag geloven.
Volgens Wikipedia loopt de fase 3 beoordeling nog tot mei 2021.
(https://clinicaltrials.go...term=Gam-COVID-Vac&draw=2)
Baat het niet, schaadt het niet toch?MikeyMan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:06:
[...]
Dus we gaan inmiddels iedereen dit jaar vijf keer vaccineren in de EU?

Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/
Denk dat degenen die achter het net vissen voor een vaccin daar een beetje anders over denken.
Als het allemaal inderdaad maar een half jaar beschermt (zoals de griepvaccins) is het niet verkeerd om een voorraadje te hebben, zodat we het najaar een tweede ronde inentingen kunnen doen.MikeyMan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:06:
[...]
Dus we gaan inmiddels iedereen dit jaar vijf keer vaccineren in de EU?
Anders kunnen we het altijd nog weggeven om invloed te kopen ergens in de wereld zoals de Chinezen dat ook altijd doen.MikeyMan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:07:
[...]
Denk dat degenen die achter het net vissen voor een vaccin daar een beetje anders over denken.

[ Voor 33% gewijzigd door TIGER1125 op 13-01-2021 13:09 ]
Lijkt me geen echt houdbaar argument, gezien het aantal dagelijks toegepaste leeftijdsgebonden factoren. Formele volwassenheid, rijbewijs, pensioenleeftijd, verzekeringsinschaling...t_captain schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:02:
[...]
Dat zou meer aan de rechtsbeginselen van proportionele en specifieke wetgeving beantwoorden.
Soms staan die rechtsbeginselen op gespannen voet met andere rechtsbeginselen. Namelijk: het verbod op discriminatie, in dit geval discriminatie op grond van aangeboren kenmerken (geboortejaar).
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Als dat zo is; hebben we een heel ander probleem.TIGER1125 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:09:
[...]
Als het allemaal inderdaad maar een half jaar beschermt (zoals de griepvaccins) is het niet verkeerd om een voorraadje te hebben, zodat we het najaar een tweede ronde inentingen kunnen doen.
Ik ga nu best ff 2x die prik halen, graag zelfs. Maar elk half jaar kun je gevoeglijk vergeten.
Tegen de tijd dat dan de laatste groep aan de beurt is mag de eerste groep dan weer.MikeyMan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:11:
[...]
Als dat zo is; hebben we een heel ander probleem.
Ik ga nu best ff 2x die prik halen, graag zelfs. Maar elk half jaar kun je gevoeglijk vergeten.
Op die manier komen sommige nooit aan de beurt.
Lijkt mij niet wenselijk, dus er zal vast een goede oplossing komen.
In de handhaving in de publieke ruimte door de overheid is het zeer wel een taboe.ijdod schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:11:
[...]
Lijkt me geen echt houdbaar argument, gezien het aantal dagelijks toegepaste leeftijdsgebonden factoren. Formele volwassenheid, rijbewijs, pensioenleeftijd, verzekeringsinschaling...
Ik lees genoeg over hinderlijke/overlastgevende/criminele jeugdbendes, maar Ik heb nog nooit gehoord dat specifieke maatregelen tegen jongens en jonge mannen werden genomen.
Waarom?MikeyMan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:11:
[...]
Als dat zo is; hebben we een heel ander probleem.
Ik ga nu best ff 2x die prik halen, graag zelfs. Maar elk half jaar kun je gevoeglijk vergeten.
Het zou jammer zijn als het verbod op discriminatie meer gerichte maatregelen onmogelijk maken. Gezien de creativiteit van de wetgever momenteel hoop ik echter dat er iets op verzonnen kan worden. Uiteindelijk zijn er toch veel wetten en regelingen die onderscheid maken qua leeftijd, denk aan bijstand voor jongeren of huursubsidie?t_captain schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:14:
[...]
Ja, maar eigenlijk ook niet. Het hypothetische voorbeeld van de jeugdbende raakt namelijk aan precies hetzelfde dilemma: specifieke wetgeving versus discriminatie.
Zo'n bende kan bijvoorbeeld in een winkelgebied voor overlast en criminaliteit zorgen. Dan is een avondklok en/of samenscholingsverbod voor het gebied een optie. Een avondklok en/of samenscholingsverbod voor de leeftijdsgroep en/of ethnische groep van de jeugdbende is meer specifiek, maar ook discriminerend.
Op landelijke schaal zitten we met covid-19 in een soortgelijk dilemma. Het virus heeft een notoir hoge S-waarde, wat betekent dat een betrekkelijk klein aantal verspreiders voor een betrekkelijkj groot aantal infecties zorgt. Dat vraagt om specifieke maatregelen, maar die kunnen weer in het vaarwater van discriminatie terecht komen.
Uiteindelijk bereik je denk ik meer door het bij de bron aan te pakken, zowel qua effect als qua inzetten van je opsporingscapaciteit.
Uit het een volgt niet het ander.t_captain schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:13:
Ik lees genoeg over hinderlijke/overlastgevende/criminele jeugdbendes, maar Ik heb nog nooit gehoord dat specifieke maatregelen tegen jongens en jonge mannen werden genomen.
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Kijk dit soort zaken zie ik graag.
Tuurlijk het is onder voorbehoud van de fabrikant. Maar het is een perspectief.
Nou is de vraag, hoe haalbaar is het.
Als ik deze grafiek zo lees zou ik Mid Q2 aan de beurt zijn. Mijn werkgever heeft namelijk aangegeven dat, ondanks dat wij cruciaal zijn(Telecom de Grote groene) er niet gevraagd word om voorrang maar dat naar de zorg gaat. Het is iets om naar uit te kijken.
Omdat ik én allergisch ben, en (waarschijnlijk daardoor) ook serieus last heb van naalden in me.
Daarnaast verre van een risicogroep. Dus wat mij betreft is 1x per jaar echt wel meer dan genoeg.
Je bedoelt die figuren die je bijna elke dag weer op TV ziet en die klagen dat het zo druk op de weg was ("Echt belachelijk") in #Jinekhorizon1978 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:39:
[...]
Ik bedoel, visite beperken. Dat is van 2 naar 1. En nog maar 1x per dag. De stap daarna is 0.
Maar dan wil ik ook niemand van de beleidsbepalers of adviseurs bij de Op1, Jinek of Beau zien zitten zonder mondkapje, handschoenen en geveinsde anderhalve meter.

Ik vind dat ook redelijk draagvlak ondermijnend, je kan prima een talkshow maken met Zoom sessies.
Dat laatste ook. Maar ik vermelde beleidsbepalers & adviseurs. Maar soit.autje schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:53:
[...]
Die bepalen het beleid niet, die adviseren alleen maar. Bovendien voorzien die met hun aanwezigheid in informatie, dat vind ik wel nuttig.
Minder nuttig vind ik mensen uit de entertainment of sport o.i.d. Die geven op die manier een verkeerd signaal af.
Maar die informatie kunnen ze ook van thuis uit verstrekken. Online verbinding.
Er was dus al een behoorlijk hoge (in sommige gevallen te hoge) werkdruk. Als er dan iemand uitvalt moet de rest het opvangen, dat geeft extra druk en kan tijdelijk opgevangen worden. Nu is er al een jaar lang straks een buitengewone druk op de capaciteit. Met nu pas enig uitzicht op wat verlichting.
Dan is er nog de impact van het hele Covid gebeuren, hoeveel mensen in de zorg ook gewend zijn, alle ellende moet je kunnen verwerken, daar hebben ze geen tijd voor gehad. Dat gaat meewegen. Mensen zijn heel heel erg moe. Mentaal en fysiek.
En de rest van de bevolking houdt zich onvoldoende aan de regels. Net zolang totdat er iets in de directe omgeving misgaat. Dan is het weer huilen.
Cijfers zijn te abstract, je kan als Kuipers uitleggen dat x% uitval een y% bezettingsprobleem geeft en over tijd tot gevolg heeft dat z% behandelingen uitgesteld moet worden. Maar dat is toch abracadabra voor de meesten.
We willen als het goed gaat zelf alles regelen en zo min mogelijk betalen en stemmen ernaar. Daar wordt gehoor aan gegeven. Maar in een crisis moeten de mensen dan ook verantwoordelijkheid nemen. En dat gebeurd niet.
We krijgen als maatschappij dus niet genoeg duidelijk uitgelegd waarom het zo belangrijk is om het aantal besmettingen naar beneden te krijgen en waarom we ons moeten matigen.
https://coronavirus.data....pe=region&areaName=London
Want zover ik weet heeft London geen strengere lockdown dan wij hebben?
Zeker wel, zie: https://www.bbc.com/news/explainers-52530518geenstijl schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:29:
Want zover ik weet heeft London geen strengere lockdown dan wij hebben?
Maar dan wel met de mogelijkheid om buiten te sporten. Dat zou hier ook een goede zijn als ze de avondklok invoeren.
Ik ben zelf meer voor de avondklok dan een reisbeperking, dat brengt me wel serieus in de knel met mijn zoontje en relatie. Dan kan ik de halve week niet werken.
Taycan ST ‘22 - GLC300e ‘25 - 1250 GSA HP ‘20
De grafieken vanuit de UK doen sowieso anders vermoeden dan het RIVM en de overheid ons voorspiegelt:geenstijl schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:29:
Wat ik niet snap, als die Britse variant daadwerkelijk zoveel besmettelijker is, waarom exploderen de meldingen in London dan niet de afgelopen dagen![]()
https://coronavirus.data....pe=region&areaName=London
Want zover ik weet heeft London geen strengere lockdown dan wij hebben?
In het VK zijn de groeicijfers flink gedaald en zelfs onder de nul gekomen (krimp). Ook het 7-daags gemiddelde lijkt over de top heen.
— Martijn Broekman (@TijnBroekman) 12 januari 2021
De problemen zijn daar echter nog lang niet voorbij. Het aantal ziekenhuisopnames ligt op recordhoogte en blijft stijgen (ruim 4000 p/d erbij)>> pic.twitter.com/Bce5p0n7aO
Het plaatje erbij:
:fill(white):strip_exif()/f/image/wMaidRQFjAYcnt2NyQMo6O9h.png?f=user_large)
Wat ik hier uithaal is dat sinds het instellen van stevigere maatregelen er een omslag is van groei naar krimp. Ons RIVM en de overheid spreken nog over forse groei in de UK. Maar ik haal er dus vooral uit dat als je maatregelen neemt (het aantal sociale contacten weer serieus beperkt) dat ook de UK variant daar gevoelig voor is en snel omslaat van een gigantische groei naar een kleine krimp.
Waar ik dus veel moeite mee heb is dat er onder andere door het RIVM geschermd wordt met een UK variant die dermate veel erger is dat ons hele land bedreigt wordt. In de UK hebben we het eigenlijk enkel over Londen waar de UK variant een probleem is, een dichtbevolkt gebied waar het lang geduurd heeft voor er maatregelen genomen werden om de besmettingen omlaag te brengen. Daar hebben ze wel echt problemen nu, zeker omdat de ziekenhuisopnames nog wel heel even door zullen gaan.
Ik zeg hiermee niet dat we het niet serieus moeten nemen of dat maatregelen afgebouwd moeten worden. Alles behalve zelfs, de lockdown heeft pas de afgelopen paar dagen echt een krachtig effect en het is heel goed dat we dit tot 9 februari doorzetten.
En dat brengt mij bij het punt dat ik nog iets wilde zeggen over gisteren. Ik was gisteren in de avond niet online. De verlenging van de maatregelen bevalt mij prima, dat moet even. Maar al die andere zaken waarover gesproken wordt, zoals de avondklok, daar zit ik echt mee in mijn maag. Ik vrees dat een (groot) deel van Nederland er zo klaar mee is dat ze daarmee het zetje krijgen om alles maar te laten varen aan maatregelen.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Hallelujah, sticky post aub. Het feit dat de UK de lockdown heeft stopgezet voor de kerstdagen heeft waarschijnlijk veel meer impact gehad dan de Britse variant.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:48:
[...]
De grafieken vanuit de UK doen sowieso anders vermoeden dan het RIVM en de overheid ons voorspiegelt:
[Twitter]
Het plaatje erbij:
[Afbeelding]
Wat ik hier uithaal is dat sinds het instellen van stevigere maatregelen er een omslag is van groei naar krimp. Ons RIVM en de overheid spreken nog over forse groei in de UK. Maar ik haal er dus vooral uit dat als je maatregelen neemt (het aantal sociale contacten weer serieus beperkt) dat ook de UK variant daar gevoelig voor is en snel omslaat van een gigantische groei naar een kleine krimp.
Waar ik dus veel moeite mee heb is dat er onder andere door het RIVM geschermd wordt met een UK variant die dermate veel erger is dat ons hele land bedreigt wordt. In de UK hebben we het eigenlijk enkel over Londen waar de UK variant een probleem is, een dichtbevolkt gebied waar het lang geduurd heeft voor er maatregelen genomen werden om de besmettingen omlaag te brengen. Daar hebben ze wel echt problemen nu, zeker omdat de ziekenhuisopnames nog wel heel even door zullen gaan.
Ik zeg hiermee niet dat we het niet serieus moeten nemen of dat maatregelen afgebouwd moeten worden. Alles behalve zelfs, de lockdown heeft pas de afgelopen paar dagen echt een krachtig effect en het is heel goed dat we dit tot 9 februari doorzetten.
En dat brengt mij bij het punt dat ik nog iets wilde zeggen over gisteren. Ik was gisteren in de avond niet online. De verlenging van de maatregelen bevalt mij prima, dat moet even. Maar al die andere zaken waarover gesproken wordt, zoals de avondklok, daar zit ik echt mee in mijn maag. Ik vrees dat een (groot) deel van Nederland er zo klaar mee is dat ze daarmee het zetje krijgen om alles maar te laten varen aan maatregelen.
Dit kan allerlei oorzaken hebben. De grafiek geeft al aan dat de data van de afgelopen 5 dagen incompleet is maar je ziet ook 6 en 7 dagen geleden al een daling inzetten. Mogelijke oorzaken:geenstijl schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:29:
Wat ik niet snap, als die Britse variant daadwerkelijk zoveel besmettelijker is, waarom exploderen de meldingen in London dan niet de afgelopen dagen![]()
https://coronavirus.data....pe=region&areaName=London
Want zover ik weet heeft London geen strengere lockdown dan wij hebben?
-Veel ziektes binnen degenen die de cijfers verzorgen en daardoor meer vertraging
-Overbelasting teststraten leidt tot meer vertraging en een valse daling
-De grote stijging was uit een tijdelijke grote toename in publieke contacten rond Kerst die zich voortzet in besmettingen binnen huishoudens maar dan stilvalt bij gebrek aan nieuwe contacten.
And to think they once said that computers would take away jobs.
Handhaving is simpel: Gewoon de politie een paar rondjes laten rijden en iedereen die nog op straat is en die niet de hond aan het uitlaten is een fikse boete geven.Gunner schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 12:44:
Leuk zo'n avondklok, maar wie houdt dat nu echt tegen? De illegale feestjes zijn er al, alleen het topje van de ijsberg haalt het nieuws omdat het gestopt wordt en net zoals met alle andere maatregelen... wie gaat of kan aan deze handhaving doen?
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former
Op zich is dit wel een beetje een open deur natuurlijk, maar daarnaast zijn de maatregelen inmiddels ook wel een stuk strenger dan bij ons (zie de link die iemand een paar posts hierboven geeft).Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:48:
[...]
Wat ik hier uithaal is dat sinds het instellen van stevigere maatregelen er een omslag is van groei naar krimp. Ons RIVM en de overheid spreken nog over forse groei in de UK. Maar ik haal er dus vooral uit dat als je maatregelen neemt (het aantal sociale contacten weer serieus beperkt) dat ook de UK variant daar gevoelig voor is en snel omslaat van een gigantische groei naar een kleine krimp.
Nou zijn die misschien op bepaalde vlakken nog wat strenger dan in Nederland maar dat scheelt ook weer niet heel veel en van de andere kant hebben ze het daar ook eerst volledig uit de klauwen laten lopen daar. Dat ze in de ziekenhuizen nog altijd een probleem hebben snap ik maar ja dat is nu ook niet meer van de ene op de andere dag opgelost natuurlijk...
Is de hond uit laten dan een uitzondering op de avondklok?Yaksa schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:52:
[...]
Handhaving is simpel: Gewoon de politie een paar rondjes laten rijden en iedereen die nog op straat is en die niet de hond aan het uitlaten is een fikse boete geven.
Dan gaat de hondenhandel daarvan profiteren denk ik
[ Voor 7% gewijzigd door Gunner op 13-01-2021 13:54 ]
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Nou:Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:48:
[...]
De grafieken vanuit de UK doen sowieso anders vermoeden dan het RIVM en de overheid ons voorspiegelt:
[Twitter]
Het plaatje erbij:
[Afbeelding]
Wat ik hier uithaal is dat sinds het instellen van stevigere maatregelen er een omslag is van groei naar krimp. Ons RIVM en de overheid spreken nog over forse groei in de UK. Maar ik haal er dus vooral uit dat als je maatregelen neemt (het aantal sociale contacten weer serieus beperkt) dat ook de UK variant daar gevoelig voor is en snel omslaat van een gigantische groei naar een kleine krimp.
Waar ik dus veel moeite mee heb is dat er onder andere door het RIVM geschermd wordt met een UK variant die dermate veel erger is dat ons hele land bedreigt wordt. In de UK hebben we het eigenlijk enkel over Londen waar de UK variant een probleem is, een dichtbevolkt gebied waar het lang geduurd heeft voor er maatregelen genomen werden om de besmettingen omlaag te brengen. Daar hebben ze wel echt problemen nu, zeker omdat de ziekenhuisopnames nog wel heel even door zullen gaan.
Ik zeg hiermee niet dat we het niet serieus moeten nemen of dat maatregelen afgebouwd moeten worden. Alles behalve zelfs, de lockdown heeft pas de afgelopen paar dagen echt een krachtig effect en het is heel goed dat we dit tot 9 februari doorzetten.
En dat brengt mij bij het punt dat ik nog iets wilde zeggen over gisteren. Ik was gisteren in de avond niet online. De verlenging van de maatregelen bevalt mij prima, dat moet even. Maar al die andere zaken waarover gesproken wordt, zoals de avondklok, daar zit ik echt mee in mijn maag. Ik vrees dat een (groot) deel van Nederland er zo klaar mee is dat ze daarmee het zetje krijgen om alles maar te laten varen aan maatregelen.
is wel heel erg sterk aangezet.De grafieken vanuit de UK doen sowieso anders vermoeden dan het RIVM en de overheid ons voorspiegelt
Ik zie idd dat het aantal besmettingen nu eindelijk een paar dagen achter elkaar daalt.
Ziekenhuis opnames stijgen dan nog wel een week door iig.
Zo'n vertraagde impact van maatregelen blijft toch nog flink moeilijk voor veel mensen iig.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Je lacht, maar bij de eerste lockdown was het bij de asiels ook drukker. Diep triest, want een hond (of welk dier dan ook) neem je omdat je dat echt wilt, niet omdat je zo onder een lockdown uit kan komen.Gunner schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:54:
[...]
Is de hond uit laten dan een uitzondering op de avondklok?
Dan gaat de hondenhandel daarvan profiteren denk ik
Volgens mij hadden ze het over Engeland (en dan vooral omgeving Londen), maar dat kan ik mis hebben. Het VK is natuurlijk nog wel een stukje groter.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:48:
[...]
De grafieken vanuit de UK doen sowieso anders vermoeden dan het RIVM en de overheid ons voorspiegelt:
[Twitter]
Het plaatje erbij:
[Afbeelding]
Wat ik hier uithaal is dat sinds het instellen van stevigere maatregelen er een omslag is van groei naar krimp. Ons RIVM en de overheid spreken nog over forse groei in de UK. Maar ik haal er dus vooral uit dat als je maatregelen neemt (het aantal sociale contacten weer serieus beperkt) dat ook de UK variant daar gevoelig voor is en snel omslaat van een gigantische groei naar een kleine krimp.
Waar ik dus veel moeite mee heb is dat er onder andere door het RIVM geschermd wordt met een UK variant die dermate veel erger is dat ons hele land bedreigt wordt. In de UK hebben we het eigenlijk enkel over Londen waar de UK variant een probleem is, een dichtbevolkt gebied waar het lang geduurd heeft voor er maatregelen genomen werden om de besmettingen omlaag te brengen. Daar hebben ze wel echt problemen nu, zeker omdat de ziekenhuisopnames nog wel heel even door zullen gaan.
Ik zeg hiermee niet dat we het niet serieus moeten nemen of dat maatregelen afgebouwd moeten worden. Alles behalve zelfs, de lockdown heeft pas de afgelopen paar dagen echt een krachtig effect en het is heel goed dat we dit tot 9 februari doorzetten.
En dat brengt mij bij het punt dat ik nog iets wilde zeggen over gisteren. Ik was gisteren in de avond niet online. De verlenging van de maatregelen bevalt mij prima, dat moet even. Maar al die andere zaken waarover gesproken wordt, zoals de avondklok, daar zit ik echt mee in mijn maag. Ik vrees dat een (groot) deel van Nederland er zo klaar mee is dat ze daarmee het zetje krijgen om alles maar te laten varen aan maatregelen.
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don’t.
Mwah, wij hebben jarenlang een hond gehad en zijn er inmiddels wel weer aan toe om een nieuwe te nemen. Die lockdown is natuurlijk een perfect moment ervoor, omdat iedereen thuis is en de hond daardoor wat makkelijker kan wennenautje schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:57:
[...]
Je lacht, maar bij de eerste lockdown was het bij de asiels ook drukker. Diep triest, want een hond (of welk dier dan ook) neem je omdat je dat echt wilt, niet omdat je zo onder een lockdown uit kan komen.
Nogmaals, je kunt geen landen met elkaar vergelijken. Andere cultuur, andere maatregelen, andere .. vul maar in.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:48:
[...]
De grafieken vanuit de UK doen sowieso anders vermoeden dan het RIVM en de overheid ons voorspiegelt:
[Twitter]
Het plaatje erbij:
[Afbeelding]
Wat ik hier uithaal is dat sinds het instellen van stevigere maatregelen er een omslag is van groei naar krimp. Ons RIVM en de overheid spreken nog over forse groei in de UK. Maar ik haal er dus vooral uit dat als je maatregelen neemt (het aantal sociale contacten weer serieus beperkt) dat ook de UK variant daar gevoelig voor is en snel omslaat van een gigantische groei naar een kleine krimp.
Waar ik dus veel moeite mee heb is dat er onder andere door het RIVM geschermd wordt met een UK variant die dermate veel erger is dat ons hele land bedreigt wordt. In de UK hebben we het eigenlijk enkel over Londen waar de UK variant een probleem is, een dichtbevolkt gebied waar het lang geduurd heeft voor er maatregelen genomen werden om de besmettingen omlaag te brengen. Daar hebben ze wel echt problemen nu, zeker omdat de ziekenhuisopnames nog wel heel even door zullen gaan.
Ik zeg hiermee niet dat we het niet serieus moeten nemen of dat maatregelen afgebouwd moeten worden. Alles behalve zelfs, de lockdown heeft pas de afgelopen paar dagen echt een krachtig effect en het is heel goed dat we dit tot 9 februari doorzetten.
En dat brengt mij bij het punt dat ik nog iets wilde zeggen over gisteren. Ik was gisteren in de avond niet online. De verlenging van de maatregelen bevalt mij prima, dat moet even. Maar al die andere zaken waarover gesproken wordt, zoals de avondklok, daar zit ik echt mee in mijn maag. Ik vrees dat een (groot) deel van Nederland er zo klaar mee is dat ze daarmee het zetje krijgen om alles maar te laten varen aan maatregelen.
Het gaat de regering erom om een situatie zoals in Engeland proberen te voorkomen. En dat mag wat kosten. Die avondklok van een maand is echt niet zo erg hoor, er leven nog genoeg mensen die veel erger mee hebben gemaakt, vraag die maar eens waar ze toen mee in hun maag zaten.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former
Dat model wordt regelmatig bijgesteldTrailBlazer schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:59:
Zeg hoe is het eigenlijk met het model van Maurice die had voorspeld dat we half januari uit de shit waren dacht ik?
Day 322, The We-are-testing-everyone-in-Lansingerland edition
— Yorick (@YorickB) 13 januari 2021
Patients currently in the hospital:
(difference with yesterday)
🟢2.521 (-119)
🟢Clinic: 1.821 (-124)
🔴ICU: 700 (5)
New:
🔴Clinic: 218
🔴ICU: 46
In 🇩🇪: 7#corona #stayhome pic.twitter.com/TrSk4ccNJg
Antec Solo * Corsair HX-650 * Gigabyte EP45-UD3R * Intel Core2Duo E8400 * 4x Kingston 2GB DDR2 PC6400 * Intel Postville 80GB SSD * 4x WD5000AAKS 500GB raid5 * Sony Optiarc AD-7240S * Sapphire HD 5750 Vapor-X * Acer P235H
Daar hebben we de politiemacht niet eens voor. Daarnaast krijg je enorm veel wrijving.. er zijn nu al genoeg wijken welke de poltie 'tactisch' ontwijkt om 'escalates' te voorkomen. Succes daarmee..Yaksa schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:52:
[...]
Handhaving is simpel: Gewoon de politie een paar rondjes laten rijden en iedereen die nog op straat is en die niet de hond aan het uitlaten is een fikse boete geven.
Mooie drop in ziekenhuisbezetting, volgende week hoop ik soort gelijke percentage daling te zien op de IC.
Kijk naar de start van de daling en naar de maatregelen die genomen zijn. Precies in lijn met wat je verwacht als je maatregelen neemt.YakuzA schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:54:
[...]
Nou:
[...]
is wel heel erg sterk aangezet.
Ik zie idd dat het aantal besmettingen nu eindelijk een paar dagen achter elkaar daalt.
Mijn grote vraag is dus, is de UK variant daadwerkelijk een probleem of ligt het er aan dat er te weinig maatregelen waren waardoor het gierend uit de klauw liep.
Ziekenhuis opnames stijgen dan nog wel een week door iig.
Zo'n vertraagde impact van maatregelen blijft toch nog flink moeilijk voor veel mensen iig.
Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:48:
Daar hebben ze wel echt problemen nu, zeker omdat de ziekenhuisopnames nog wel heel even door zullen gaan.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Die opmerking heb ik al vaker gehoord.Wimo. schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:04:
[...]
Daar hebben we de politiemacht niet eens voor. Daarnaast krijg je enorm veel wrijving.. er zijn nu al genoeg wijken welke de poltie 'tactisch' ontwijkt om 'escalates' te voorkomen. Succes daarmee..
O.a. bij het invoeren van verplichte autogordels, het dragen van een helm bij bromfietsen en het niet mogen gebruiken van een mobiele telefoon wanneer je deelneemt aan het verkeer.
Allemaal zaken die ook 'gewoon' gehandhaafd worden en waarbij bij niet nakomen beboet wordt.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former
Mooi, kinderen kunnen weer naar school vanaf de 25eVan Dissel: kinderen niet bevattelijker voor 'Britse' variant
Kinderen lijken in tegenstelling tot eerdere berichten niet bevattelijker voor de Britse variant van het coronavirus. Dat blijkt uit het laatste onderzoek uit Engeland, zei directeur Jaap van Dissel van het RIVM woensdag in de Tweede Kamer.
https://www.trouw.nl/nieu...-britse-variant~ba8bb01b/
Toen dat gisteren werd geopperd, werd de post verwijderd. Vooralsnog vind ik het een legitieme vraag.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:08:
[...]
Kijk naar de start van de daling en naar de maatregelen die genomen zijn. Precies in lijn met wat je verwacht als je maatregelen neemt.
Mijn grote vraag is dus, is de UK variant daadwerkelijk een probleem of ligt het er aan dat er te weinig maatregelen waren waardoor het gierend uit de klauw liep.
[ Voor 36% gewijzigd door St@m op 13-01-2021 14:12 ]
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Het feit dat je de handhaving van een verplichte lockdown vergelijkt met het dragen van een autogordel zegt genoeg..Yaksa schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:08:
[...]
Die opmerking heb ik al vaker gehoord.
O.a. bij het invoeren van verplichte autogordels, het dragen van een helm bij bromfietsen en het niet mogen gebruiken van een mobiele telefoon wanneer je deelneemt aan het verkeer.
Allemaal zaken die ook 'gewoon' gehandhaafd worden en waarbij bij niet nakomen beboet wordt.
De daling zet lekker stevig door, erg fijn voor het ziekenhuispersoneel. Je ziet nu dat de dalende aantallen nieuwe besmettingen ook zijn weerslag hebben op de ziekenhuisopnames.
En dat is een belangrijke constatering. Her en der heb ik gehoord/gelezen dat de daling in de nieuwe besmettingen zou komen omdat men zich niet meer laat testen. Aangezien je een ziekenhuisopname lastig aan je voorbij kan laten gaan (als je naar adem moet happen, dan heb je weinig keus meer) is dat eigenlijk een veel betere graadmeter. Als het inderdaad zo zou zijn dat de testbereidheid sterk daalt, dan zou je dit niet terugzien in de ziekenhuisopnames. Je ziet nu duidelijk dat het ook in de ziekenhuizen doorzet. Waarmee je denk ik als conclusie kan trekken dat de testbereidheid wellicht wat gedaald is, maar niet zodanig dat men zich niet meer laat testen.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Verwijderd
gevaar is inderdaad dat de 'brave burger' die een ommetje maakt ( daarbij de letter van de wet overtredend, maar handelend in de geest van de wet) een boete krijgt.Wimo. schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:04:
[...]
Daar hebben we de politiemacht niet eens voor. Daarnaast krijg je enorm veel wrijving.. er zijn nu al genoeg wijken welke de poltie 'tactisch' ontwijkt om 'escalates' te voorkomen. Succes daarmee..
doet me denken aan studententijd: student op fiets zonder licht--> boete, gevaarlijk uitziend persoon-->politie kijkt andere kant op. Voeten op stoel in tram--> vermaning (terecht overigens), gevaarlijker uitziend groepje blowt achterin dezelfde tram--> niets.
avondklok kan wel helpen om bij ontmantelde feestjes/bijeenkomsten/samenscholingen een boete te geven. de smoes dat je er toevallig liep en dat je de rest van de mensen echt niet kent geeft dan geen escape meer.
In theorie heb je zeker gelijk. De praktijk is helaas anders. Vroeger werd je ook aan de kant gezet als je een defecte koplamp had. Juli vorig jaar (?) kwam er een verbod op het vasthouden van een GSM op de fiets. Natuurlijk in de eerste week zag je wat fuiken om even wat spierballen te laten zien maar blijkbaar is de pakkans zo laag dat je nog echt heel veel jongelui ziet met zo'n lulijzer in de hand op de fiets.Yaksa schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:52:
[...]
Handhaving is simpel: Gewoon de politie een paar rondjes laten rijden en iedereen die nog op straat is en die niet de hond aan het uitlaten is een fikse boete geven.
Het is me allemaal iets teveel symboolpolitiek. Helaas.
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Waarom wachten tot de 25e, dat is het eerste wat in mij opkomt. Als dit uit het onderzoek komt, dan kunnen we de basisscholen toch morgen weer opstarten? Dat is beter voor iedereen lijkt mij.St@m schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:09:
[...]
Mooi, kinderen kunnen weer naar school vanaf de 25e
https://www.trouw.nl/nieu...-britse-variant~ba8bb01b/
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Ja, ook prima. Maar Rutte en De Jonge gaan 'versoepelingen' niet toegeven.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:13:
[...]
Waarom wachten tot de 25e, dat is het eerste wat in mij opkomt. Als dit uit het onderzoek komt, dan kunnen we de basisscholen toch morgen weer opstarten? Dat is beter voor iedereen lijkt mij.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
die profiteren sowieso wel tot de corona meuk weer voorbij isGunner schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:54:
[...]
Dan gaat de hondenhandel daarvan profiteren denk ik
dan stromen de dierenasiels weer vol
Zover ik het heb begrepen, en daar kan ik gerust fout zitten dus corrigeer mij waar nodig, is het vooral in Londen mis gegaan en was dat zo erg dat hierdoor de landelijke cijfers van het VK zeer sterk beïnvloed worden en werden.Standeman schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:57:
[...]
Volgens mij hadden ze het over Engeland (en dan vooral omgeving Londen), maar dat kan ik mis hebben. Het VK is natuurlijk nog wel een stukje groter.
Een beetje zoals we hier een tijd hebben gehad met Amsterdam en Rotterdam, daar ging het veel meer mis dan in bijvoorbeeld Groningen. Maar in de landelijke rapportages kon je dat niet goed terugzien.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
https://metro.co.uk/2020/...avirus-lockdown-12458210/Gunner schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:54:
[...]
Is de hond uit laten dan een uitzondering op de avondklok?
Dan gaat de hondenhandel daarvan profiteren denk ik
Oud berichtje, maar het aantal mensen met een hond/kat is behoorlijk toegenomen.
Ik heb zelf een hond en meerdere malen gehoord toen ik hem even vastmaakte bij de supermarkt, zou je dat nu wel doen? Er worder veel honden ge"hond"napt in de buurt, omdat iedereen een hond wil!
Omdat ze het eigen onderzoek willen afwachten.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:13:
[...]
Waarom wachten tot de 25e, dat is het eerste wat in mij opkomt. Als dit uit het onderzoek komt, dan kunnen we de basisscholen toch morgen weer opstarten? Dat is beter voor iedereen lijkt mij.
bie100 schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:15:
[...]
die profiteren sowieso wel tot de corona meuk weer voorbij is
dan stromen de dierenasiels weer vol
Nou je het zegt... twee (schoon)familieleden hebben ook sinds kort een coronapuppy noem ik het maar.autje schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 13:57:
[...]
Je lacht, maar bij de eerste lockdown was het bij de asiels ook drukker. Diep triest, want een hond (of welk dier dan ook) neem je omdat je dat echt wilt, niet omdat je zo onder een lockdown uit kan komen.
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Ondanks dat ik het liefst mijn kinderen zo snel mogelijk ook weer naar school/opvang laat gaan. Is afwachten wel handig.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:13:
[...]
Waarom wachten tot de 25e, dat is het eerste wat in mij opkomt. Als dit uit het onderzoek komt, dan kunnen we de basisscholen toch morgen weer opstarten? Dat is beter voor iedereen lijkt mij.
Op deze manier kan je toch een beetje verschillende maatregelen 1 voor 1 aan/uit zetten, en zo kan je duidelijker zien wat de gevolgen zijn van die maatregelen.
Panasonic 12J T-CAP | Atlantic Explorer 270L | 4 x MHI SRK24ZS-WF + SRF35ZS-W | 12.000 Wp Enphase | Home Assistant, Heishamon, Mhi-ctrl | Alfa Romeo Giulia Veloce
Ik heb geen landen vergeleken in mijn post. Ik heb alleen benoemd dat het RIVM en de overheid zich hier blijkbaar baseren op oude cijfers vanuit de UK en dat brengen als een zeer zorgwekkende variant die ervoor zorgt dat het nu nog helemaal mis gaat in de UK.Yaksa schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:00:
[...]
Nogmaals, je kunt geen landen met elkaar vergelijken. Andere cultuur, andere maatregelen, andere .. vul maar in.
Het gaat de regering erom om een situatie zoals in Engeland proberen te voorkomen. En dat mag wat kosten. Die avondklok van een maand is echt niet zo erg hoor, er leven nog genoeg mensen die veel erger mee hebben gemaakt, vraag die maar eens waar ze toen mee in hun maag zaten.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
De R is in periode15 december-25 december onder de 1. Dat ga je op een gegeven moment terugzien.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:12:
[...]
De daling zet lekker stevig door, erg fijn voor het ziekenhuispersoneel. Je ziet nu dat de dalende aantallen nieuwe besmettingen ook zijn weerslag hebben op de ziekenhuisopnames.
En dat is een belangrijke constatering. Her en der heb ik gehoord/gelezen dat de daling in de nieuwe besmettingen zou komen omdat men zich niet meer laat testen. Aangezien je een ziekenhuisopname lastig aan je voorbij kan laten gaan (als je naar adem moet happen, dan heb je weinig keus meer) is dat eigenlijk een veel betere graadmeter. Als het inderdaad zo zou zijn dat de testbereidheid sterk daalt, dan zou je dit niet terugzien in de ziekenhuisopnames. Je ziet nu duidelijk dat het ook in de ziekenhuizen doorzet. Waarmee je denk ik als conclusie kan trekken dat de testbereidheid wellicht wat gedaald is, maar niet zodanig dat men zich niet meer laat testen.
De laatste vijf mensen in mijn kennissenkring die zich hebben laten testen, met klachten, waren allemaal negatief op COVID. Wat wil zeggen: de normale griep is er ook nog. En die mensen kunnen ook in ziekenhuis terecht komen. Denk maar aan 2017 toen de ziekenhuizen overvol waren en reguliere zorg moesten terugschalen vanwege de 'oude/bekende' griep.
[ Voor 6% gewijzigd door horizon1978 op 13-01-2021 14:20 ]
De winkelstraten en supermarkten waren hier (ik woon in Londen) dan ook extreem druk in de periode naar kerst toe. Ik heb zelfs rond die tijd zeker 10% van de mensen zonder mondkapje zien rondlopen, vaak veel te dichtbij andere mensen. Het is absoluut geen verrassing dat de nummer hier omhoog geschoten zijn, daar was geen UK variant voor nodig.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:16:
[...]
Zover ik het heb begrepen, en daar kan ik gerust fout zitten dus corrigeer mij waar nodig, is het vooral in Londen mis gegaan en was dat zo erg dat hierdoor de landelijke cijfers van het VK zeer sterk beïnvloed worden en werden.
Een beetje zoals we hier een tijd hebben gehad met Amsterdam en Rotterdam, daar ging het veel meer mis dan in bijvoorbeeld Groningen. Maar in de landelijke rapportages kon je dat niet goed terugzien.
Lockdown werkt redelijk, hoewel het ook hier niet zo rustig is als tijden de lockdown eerder dit jaar. Er is veel meer verkeer op de wegen, en ik zie genoeg mensen zonder hond op straat lopen, vaak met iemand anders ernaast
Nog iets meer info aan de hand van cijfers van de overheid, de top lijkt hier bereikt.
In the most recent week of complete data, 01 January 2021 - 07 January 2021, 90,024 people tested positive in London, a rate of 1005 cases per 100,000 population. This compares with 89,492 cases and a rate of 999 cases per 100,000 population for the previous week.
https://www.london.gov.uk...s-covid-19-numbers-london
[ Voor 15% gewijzigd door gustaveau op 13-01-2021 14:21 ]
Als je nu de scholen 'aanzet', dan bereik je toch precies wat je wil? Het lijkt wel of onze overheid enkel richting zwaardere varianten kan denken, alle opties om ergens iets te verlichten en op die manier te kijken wat het effect lijken structureel aan de kantte worden geschoven.ConQuestador schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:17:
[...]
Ondanks dat ik het liefst mijn kinderen zo snel mogelijk ook weer naar school/opvang laat gaan. Is afwachten wel handig.
Op deze manier kan je toch een beetje verschillende maatregelen 1 voor 1 aan/uit zetten, en zo kan je duidelijker zien wat de gevolgen zijn van die maatregelen.
Het is niet zo dat we tussen nu en 25 januari andere maatregelen gaan afschalen, we hoeven niet te wachten op de resultaten van een andere versoepeling of verzwaring.
Ik mis al maanden het stukje flexibiliteit om ook eens naar lichtere maatregelen te schakelen. Finetunen en wanneer nodig weer aanscherpen (want ook dat hoort bij flexibiliteit).
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Fijn dat er ook iemand post die daadwerkelijk zicht heeft op de situatie. Nou, hopen dat de daling nog eventjes doorzet in de UK, dan kan de paniek over de mogelijke Britse mutatie weer de ijskast in. Kunnen de plannen voor een avondklok ook weer de ijskast in. Gaan we gewoon weer terug naar onze ordinaire lockdown.gustaveau schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:19:
[...]
De winkelstraten en supermarkten waren hier (ik woon in Londen) dan ook extreem druk in de periode naar kerst toe. Ik heb zelfs rond die tijd zeker 10% van de mensen zonder mondkapje zien rondlopen, vaak veel te dichtbij andere mensen. Het is absoluut geen verrassing dat de nummer hier omhoog geschoten zijn, daar was geen UK variant voor nodig.
Lockdown werkt redelijk, hoewel het ook hier niet zo rustig is als tijden de lockdown eerder dit jaar. Er is veel meer verkeer op de wegen, en ik zie genoeg mensen zonder hond op straat lopen, vaak met iemand anders ernaast
Nog iets meer info aan de hand van cijfers van de overheid, de top lijkt hier bereikt.
In the most recent week of complete data, 01 January 2021 - 07 January 2021, 90,024 people tested positive in London, a rate of 1005 cases per 100,000 population. This compares with 89,492 cases and a rate of 999 cases per 100,000 population for the previous week.
https://www.london.gov.uk...s-covid-19-numbers-london
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
https://www.rijnmond.nl/n...-allemaal-perspectiefloos
Fijn dat er ook eens een ander geluid uit het crisisbeheer komt en er aandacht is voor alle overige problemen. Wel bizar dat er pas in december (!) serieus naar de overige gevolgen van de maatschappij gekeken is.
En dit stuk:
Is zo ongeveer letterlijk wat ik vanochtend postte."We zien dat het superioriteitsdenken van de medische wetenschap allesbepalend is in deze crisis. Men deelt geen tegengeluid van andere deskundigen zoals de economen. Ook is de crisisstructuur waarin we in Nederland me werken wel geschikt voor kortstondige rampenbestrijding, maar absoluut niet toegespitst is op complexe sluimerende crises."
[ Voor 43% gewijzigd door Metro2002 op 13-01-2021 14:28 ]
Als ik het mij goed herinner heb je dit van de week ook al een keer geduid, dank je wel voor de update. En heel fijn om te lezen dat het beter gaat daar in Londen. Het was echt een zeer kritieke situatie en jullie zijn er nog lang niet, maar jullie klimmen gelukkig wel weer uit het dal.gustaveau schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:19:
[...]
De winkelstraten en supermarkten waren hier (ik woon in Londen) dan ook extreem druk in de periode naar kerst toe. Ik heb zelfs rond die tijd zeker 10% van de mensen zonder mondkapje zien rondlopen, vaak veel te dichtbij andere mensen. Het is absoluut geen verrassing dat de nummer hier omhoog geschoten zijn, daar was geen UK variant voor nodig.
Lockdown werkt redelijk, hoewel het ook hier niet zo rustig is als tijden de lockdown eerder dit jaar. Er is veel meer verkeer op de wegen, en ik zie genoeg mensen zonder hond op straat lopen, vaak met iemand anders ernaast
Nog iets meer info aan de hand van cijfers van de overheid, de top lijkt hier bereikt.
In the most recent week of complete data, 01 January 2021 - 07 January 2021, 90,024 people tested positive in London, a rate of 1005 cases per 100,000 population. This compares with 89,492 cases and a rate of 999 cases per 100,000 population for the previous week.
https://www.london.gov.uk...s-covid-19-numbers-london
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Komt vast door het "snelle proces" hier. Vrijdag cijfers verzamelen en powerpoints maken. Zondag overleg in catshuis, maandag overleg, dinsdag overleg, dinsdag persconferentie, woensdag briefings.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:19:
[...]
Ik heb geen landen vergeleken in mijn post. Ik heb alleen benoemd dat het RIVM en de overheid zich hier blijkbaar baseren op oude cijfers vanuit de UK en dat brengen als een zeer zorgwekkende variant die ervoor zorgt dat het nu nog helemaal mis gaat in de UK.
Je verwacht toch niet van onze overheidsinstanties dat ze tussen vrijdag en woensdag nog dingen updaten ?
Ik overdrijf het, maar helaas is dit voor een deel wel de realiteit....
Ik kan het helaas niet anders dan met je eens zijn, al wil ik wel nuanceren dat er voor sommige dingen wel tijd nodig is.Plenkske schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:29:
[...]
Komt vast door het "snelle proces" hier. Vrijdag cijfers verzamelen en powerpoints maken. Zondag overleg in catshuis, maandag overleg, dinsdag overleg, dinsdag persconferentie, woensdag briefings.
Je verwacht toch niet van onze overheidsinstanties dat ze tussen vrijdag en woensdag nog dingen updaten ?
![]()
Ik overdrijf het, maar helaas is dit voor een deel wel de realiteit....
Wat de overheid nu zou kunnen doen is eindelijk eens tonen dat we het samen doen, perspectief en flexibiliteit tonen. Gooi die scholen op 18-1 open. Ik snap dat het niet morgen kan hoor, dat was van mijn kant overdreven
Maar het is valse hoop, dus ik kan er beter over ophouden.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Het verbaast me dat er pas sinds deze week meer druk is op de supermarket om te gaan handhaven op het gebruik van mondkapjes.
https://www.bbc.co.uk/news/newsbeat-55623289
https://www.bbc.co.uk/news/business-55618408
hoewel, de politie lijkt er minder zin in te hebben:
https://www.theguardian.c...rce-masks-in-supermarkets
Hier geen simpel systeem trouwens met de mandjes/karretjes. Momenteel houdt nog steeds niemand bij hoeveel mensen zich er nu in de supermarkt bevinden.
Voor mijn lokale nieuws gebruik ik vaak dit blog:
https://www.fromthemurkyd...isham-hospitals-revealed/
https://www.fromthemurkyd...limit-emergency-patients/
Hoewel ik me heel rustig gedraag en alleen buiten kom met de hond, of voor een kort bezoek aan de supermarkt, ben ik me toch een stuk ongeruster gaan voelen toen de bovenstaande berichten binnenkwamen over de ziekenhuizen die overvol raken.
Daarvoor dacht ik nog wel eens, stel dat er wat gebeurd dan ziek ik het wel "even" uit, maar als er geen plek meer voor je is, of je moet 10 uur wachten op een ambulance, om daarna nog eens uren op een parkeerplaats van een ziekenhuis te staan voordat je geholpen kan worden, dan bedenk je je nog wel eens...
Het is natuurlijk niet zo dat de besmettings-kosten van het opengooien “nul” zijn. Direct, maar ook door het indirecte effect op thuiswerken.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:32:
[...]
Ik kan het helaas niet anders dan met je eens zijn, al wil ik wel nuanceren dat er voor sommige dingen wel tijd nodig is.
Wat de overheid nu zou kunnen doen is eindelijk eens tonen dat we het samen doen, perspectief en flexibiliteit tonen. Gooi die scholen op 18-1 open. Ik snap dat het niet morgen kan hoor, dat was van mijn kant overdreven
Maar het is valse hoop, dus ik kan er beter over ophouden.
Zal vast onderdeel zijn van de besluitvorming.
Omdat de kop fout is. Hij zei: niet besmettelijker dan de rest van de bevolking.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:13:
[...]
Waarom wachten tot de 25e, dat is het eerste wat in mij opkomt. Als dit uit het onderzoek komt, dan kunnen we de basisscholen toch morgen weer opstarten? Dat is beter voor iedereen lijkt mij.
Waar ik het over wil hebben is dat ik net de Belgische teller zag. België is begonnen op 27 december en werd toen bejubeld door een hoop mensen in Nederland. Maar tot mijn verbazing staat de teller daar nu op 41.114 vaccinaties toegediend. Wij zijn +/- 10 dagen later gestart en de teller staat op 47.000 toegediend.
(bronnen: https://covid-vaccinatie.be/nl en https://twitter.com/YorickB).
Puntje bij paaltje maakt het dus allemaal niet zoveel uit wanneer er begonnen is.
Ook opvallend is dat België, daar waar Pfizer nota bene geproduceerd wordt, bijna 4 keer minder vaccins geleverd heeft gekregen (120.040 tegenover 423.475). Hoe valt dat te verklaren?
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Afschalen van de maatregelen gebeurt, begrijp ik, zodra de IC-instroom in de buurt komt van de grenswaarden. Maar daar zijn we nog lang niet. En als ik de grafieken zie, lijkt het me een probleem dat het aantal nieuwe besmettingen en de ziekenhuisbezetting langzamer daalt dan dat het (bij ontsporingen) weer stijgt. Ik kan me voorstellen dat je met 'finetunen en wanneer nodig weer aanscherpen' heel voorzichtig moet zijn: het gaat nu allemaal maar nèt goed, dus heel veel ruimte om flexibel te experimenteren is er niet, denk ik.Drardollan schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:24:
[...]
Ik mis al maanden het stukje flexibiliteit om ook eens naar lichtere maatregelen te schakelen. Finetunen en wanneer nodig weer aanscherpen (want ook dat hoort bij flexibiliteit).
Alles ist richtig, auch das Gegenteil. Nur »zwar - aber«, das ist nie richtig. (Kurt Tucholsky)
Dan moet je de maatregelen zo aanpassen dat je het doel bereikt wat je wil bereiken. Nu wordt dit doel bereikt over de rug van onschuldige kinderen. Als dat thuiswerken zo belangrijk is, dan moet je daar maatregelen voor bedenken en die handhaven.ultimateharry schreef op woensdag 13 januari 2021 @ 14:41:
[...]
Het is natuurlijk niet zo dat de besmettings-kosten van het opengooien “nul” zijn. Direct, maar ook door het indirecte effect op thuiswerken.
Zal vast onderdeel zijn van de besluitvorming.
Automatisch crypto handelen via een NL platform? Check BitBotsi !
Dit topic is gesloten.
Het beleid: Themaforum: Coronavirus - Beleid
Dat betekent onder andere:
- Geen slowchat, HK reacties of ongefundeerd je frustraties uiten
- Geen naamsverbasteringen
- Je onderbouwt je stellingen, extraordinary claims require extraordinary evidence
- Geen complottheorieën, op geen enkele manier
- Je reageert alleen op de inhoud, nooit op de man
Daarnaast: geen linkdrops. Post je een link, geef dan even de belangrijkste conclusie/samenvatting mee. Maak bij reacties die niet door de beugel kunnen een Topic Report aan met de 'rapporteer' knop, in plaats van erop te reageren. Bedankt alvast!!
Andere topics:
Ontwikkeling, werking ed van de Coronavaccins
Coronavaccins: de uitrol (beleid, strategie ed).
Ontwikkelingen rond het Coronavirus wereldwijd
Coronavirus Slowchat #2