@
marvel27
Ik begon in 2015 al aan verwarmen met 2 airco's, toen nog bijna geheel zonder ervaring en in de hoop dat ik inderdaad van het gas af kon en mijn energierekening door mijn zonnepanelen betaald zou worden.
Ook heb ik toen een voorganger van dit topic omgevormd tot een verwarmen topic omdat het niet bestond.
Het 'gratis' van het gas af komt ook al van mij btw omdat het de volgende stap was toen de airco's het prima bleken te doen.
Ik heb zelfs niet extra geïsoleerd, gewoon bam de airco's erin en ik vind wel uit of- en hoe het werkt
Dat de L/W wp nu roelt is logisch, vaak kan je alle radiators en/of vloerverwarming blijven gebruiken en komt er alleen een buitenunit in zicht te staan of hangen.
Ik vind mijn airco zelfs als audiofiel geen probleem, hij ruist zo zacht dat het de muziek niet verstoort.
Althans dat luisteren gebeurt als de airco rustig draait en de temperatuur al een tijd stabiel is.
Het uiterlijk van een airco is best een raar argument, om te koelen mag het ding lelijk zijn (bouwmarkt brol) maar als ie verwarmt mag hij er opeens niet zijn
De luchtstroom zal niet iedereen behagen, al moet ik zeggen dat ik die föhn best kan waarderen.
Subsidie zouden ze kunnen geven als er geen andere verwarming in huis mogelijk is, dan is het duidelijk
waar de airco voor wordt gebruikt.
Nog iets moois is dat een airco lucht filtert, dat heb ik een cv radiator of vloerverwarming nooit zien doen
De heisa over het klimaat zou je 1 op 1 op de L/W wp kunnen betrekken, beide apparaten halen warmte uit de lucht en brengen dat het huis binnen en beide kunnen ze koelen.
Koelmiddel hebben ze ook gemeen en dat kan ooit een keer vrij komen, maar daar wordt aan gewerkt want
er is niet voor niets R32 gekomen plus wat er nog komt.
De EU vindt propaangas wel geinig voor kleine airco's, goed voor de gwp maar wel een beetje brandbaar net als R32.
Ik vermoed dat het ouderwets denken is, de oer aan/uit airco kon alleen koelen en dat is nu eenmaal waar je bij een airco als eerste aan denkt.
In bedrijven kan het trouwens wel. daar staan enorme systemen die zowel kunnen koelen als verwarmen en soms zelfs tegelijk in verschillende ruimtes.
Ook beseft men niet dat de airco die hoge cop ook voor koelen heeft en zoals ik het nu ervaar gaat er minder dan 10% van het airco verbruik in koelen zitten.
Misschien wordt dat langzaam wat meer als het klimaat warmer wordt maar dan blijft het nog weinig.