Indien er een mogelijkheid is voor een onderschrift, dient deze getoond te worden.
Volgens mij heeft Philip Morris gewoon elk jaar een hoop geld gepompt in Ferrari. Eerst dan echt de Marlboro reclame, toen dat niet mocht het witte vlak met streepjescode, etc.Verwijderd schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 17:57:
Uhh tabaks reclame was toch verboden...
mission winnot ehh winnow... Wat gewoon philip morris is 100 miljoen bij ferrari....
dat noem ik nog een beste pot geld uit de tabak wereld.
Volgens mij heb ik ook eens gelezen dat sponsoren niet Ferrari sponsoren, maar dat Philip Morris de livery "koopt" en zij bepalen hoe alles eruit ziet. Sponsoren betalen vervolgens aan Philip Morris. Salaris van coureurs betaald IIRC Philip Morris ook. Gaat er echt heel raar aan toe.
En v.w.b. mission spinnow. Ja, blijft raar. Maar hetzelfde doet McLaren ook met British American Tabacco ("A better tomorrow"). En in mindere mate doet FOM er ook aan mee. Met Heinekens "When you drink don't drive" / "Heineken 0.0". Ook dat is in principe reclame voor een "tegen product van het merk zelf".
McLaren had last van de vuile lucht die van de voorwielen af kwam. (Vooral in bochten)Maarten_E schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 18:11:
[...]
Dit heb ik gemist denk ik.
Hoe zit dat dan? "Alleen" een kwestie geweest van de wielbasis verlengen, verder kleine aanpassingen en klaar is McLaren?
Deel van de oplossing was idd om de auto iets langer te maken waardoor de wielen iets verder weg zaten en ze met de bargeboards meer tijd hadden om de airflow netjes te krijgen.
[ Voor 3% gewijzigd door YakuzA op 03-01-2020 19:07 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
En dan ook nog de middelen hebben om er iets aan te doen. Kubica vertelde ergens dat hij na z'n eerste ritten in de Williams zwakke plekken had aangegeven en die zijn nog steeds niet opgelost.DaniëlWW2 schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 17:44:
[...]
Maar dit gaat er vanuit dat Williams weet wat het probleem is. Dat weet ik nog zo net niet...
I served in a company of heroes.
[ Voor 19% gewijzigd door naitsoezn op 03-01-2020 19:43 ]
't Het nog nooit, nog nooit zo donker west, of 't wer altied wel weer licht
Ik heb persoonlijk geen probleem met de 0.0 reclame. En de focus om niet te rijden als je drinkt. Daar is in veel landen gewoon een stuk minder aandacht voor dan in Nederland. Niet overal hebben ze een Bob-actie gehad bv. Van een biertje ga je niet dood, maar elke sigaret helpt er wel aan mee. Verder zal een circuit toch altijd wel een drank-sponsor willen hebben, daar waar een sigaret-sponsor al lang niet meer nodig is.RobertMe schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 18:24:
[...]
Volgens mij heeft Philip Morris gewoon elk jaar een hoop geld gepompt in Ferrari. Eerst dan echt de Marlboro reclame, toen dat niet mocht het witte vlak met streepjescode, etc.
Volgens mij heb ik ook eens gelezen dat sponsoren niet Ferrari sponsoren, maar dat Philip Morris de livery "koopt" en zij bepalen hoe alles eruit ziet. Sponsoren betalen vervolgens aan Philip Morris. Salaris van coureurs betaald IIRC Philip Morris ook. Gaat er echt heel raar aan toe.
En v.w.b. mission spinnow. Ja, blijft raar. Maar hetzelfde doet McLaren ook met British American Tabacco ("A better tomorrow"). En in mindere mate doet FOM er ook aan mee. Met Heinekens "When you drink don't drive" / "Heineken 0.0". Ook dat is in principe reclame voor een "tegen product van het merk zelf".
Ik zag trouwens een mailtje in mn inbox dat er bij Oostenrijk nog een Verstappentribune bij komt. Naast de Nord-tribune (bij bocht 4, einde van het laatste rechte stuk) al weggekaapt was als Premium Verstappen trinbune, is nu ook naast de Red Bull tribunes nog een oranje tribune neergezet. Bizar hoeveel Nederlanders ze dit jaar gaan verwachten daar. Dus in totaal straks 3 aparte locaties voor Verstappen-tribunes. Die plek waar de stier stond is er uiteraard ook weer bij.
Die familie-Verstappen en de paar vakantie-sites (tickettravel e.d.) doen echt gouden zaken nu. Te hopen voor ze dat het beter gaat met Verstappen, want als komend jaar weer de boot gemist gaat worden (in ieder geval aan de start dat kansen op kampioenschap verkeken lijjken), zie ik de Max-trein wel weer inkrimpen.
Wat er ook gebeurt, ik hoop vooral dat de Mercedes-dominantie ten einde is. Tijd voor een nieuwe leider.
[ Voor 10% gewijzigd door Martinspire op 03-01-2020 22:02 ]
Hopelijk zijn het er meer dan 1Martinspire schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 22:01:
[...]
Knip
Wat er ook gebeurt, ik hoop vooral dat de Mercedes-dominantie ten einde is. Tijd voor een nieuwe leiders.
Natuurlijk is alcohol "beter" dan sigaretten (maar na een sigaret kun je weer geen dodelijk ongeluk hebben met andere betrokkenen...). Maar punt blijft dat het eigenlijk alle drie "anti" reclames zijn. Philip Morris & BAT maken als tabaksfabrikant reclame tegen roken en Heineken tegen alcohol.Martinspire schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 22:01:
[...]
Ik heb persoonlijk geen probleem met de 0.0 reclame. En de focus om niet te rijden als je drinkt. Daar is in veel landen gewoon een stuk minder aandacht voor dan in Nederland. Niet overal hebben ze een Bob-actie gehad bv. Van een biertje ga je niet dood, maar elke sigaret helpt er wel aan mee.
Circuits hebben niks te willen. Tijdens een F1 weekend is elke reclame uiting op het circuit geregeld via FOM en krijgt FOM ook het geld ervan. Sponsor borden van het circuit worden dus vervangen of weggehaald door/voor FOM. Daarom ook dat het voor circuits zo verschrikkelijk onrendabel is om een F1 race te organiseren. Enige inkomstenbron is verkoop van eten & drinken en daarmee ga je de miljoenen natuurlijk ook niet terug verdienen.Verder zal een circuit toch altijd wel een drank-sponsor willen hebben, daar waar een sigaret-sponsor al lang niet meer nodig is.
Hoogstens dat circuits dus een keuze hebben in de hoofdsponsor ("Heineken Dutch Grand Prix"), maar die sponsoren komen ook gewoon uit de pool van FOM sponsoren. (Heineken, Emirates, Rolex en heel soms een lokale zoals de Eyetime grosser preis von Östenreich)
Het doel van de vergelijking is dan ook om te demonstreren hoe Ferrari het heeft gedaan sinds het einde van de Schumacher dominantie.naitsoezn schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 19:40:
[...]
kon er echt geen nóg vertekender periode gekozen worden?
Iets met laatste decenium van de vorige eeuw van Ferrari / Schumacher versus de gehele vorige eeuw van Mercedes?
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
In veel gevallen is het eten en drinken gewoon inkomsten voor de stand houders. In feite is de enige bron van inkomsten voor de circuits de verkoop van tickets.RobertMe schreef op zaterdag 4 januari 2020 @ 00:23:
[...]
Natuurlijk is alcohol "beter" dan sigaretten (maar na een sigaret kun je weer geen dodelijk ongeluk hebben met andere betrokkenen...). Maar punt blijft dat het eigenlijk alle drie "anti" reclames zijn. Philip Morris & BAT maken als tabaksfabrikant reclame tegen roken en Heineken tegen alcohol.
[...]
Circuits hebben niks te willen. Tijdens een F1 weekend is elke reclame uiting op het circuit geregeld via FOM en krijgt FOM ook het geld ervan. Sponsor borden van het circuit worden dus vervangen of weggehaald door/voor FOM. Daarom ook dat het voor circuits zo verschrikkelijk onrendabel is om een F1 race te organiseren. Enige inkomstenbron is verkoop van eten & drinken en daarmee ga je de miljoenen natuurlijk ook niet terug verdienen.
Hoogstens dat circuits dus een keuze hebben in de hoofdsponsor ("Heineken Dutch Grand Prix"), maar die sponsoren komen ook gewoon uit de pool van FOM sponsoren. (Heineken, Emirates, Rolex en heel soms een lokale zoals de Eyetime grosser preis von Östenreich)
Volgens mij gaat een groot deel van de inkomsten uit kaartverkoop juist ook naar FOM? Die eisen echt vrijwel alles van inkomsten op, plus dat ze dan nog eens miljoenen van de circuits vragen om daar te komen rijden. Voor de circuits is het eigenlijk dus helemaal niet aantrekkelijk om een F1 race te organiserenDeKaerften schreef op zaterdag 4 januari 2020 @ 01:53:
[...]
In veel gevallen is het eten en drinken gewoon inkomsten voor de stand houders. In feite is de enige bron van inkomsten voor de circuits de verkoop van tickets.
Natuurlijk wel, anders zal er geen baan zijn die het doet. De F1 vraagt een X bedrag voor een weekend F1, meerdere miljoenen. Het is aan het circuit om ervoor te zorgen dat ze dat kunnen betalen; door kaartverkoop en reclame uitingen. Langs de baan zie je vaak de standaard sponsoren maar die sponsoren ook vaak de circuits (Heineken) en kleinere sponsoren zijn circuit afhankelijk.RobertMe schreef op zaterdag 4 januari 2020 @ 08:47:
[...]
Volgens mij gaat een groot deel van de inkomsten uit kaartverkoop juist ook naar FOM? Die eisen echt vrijwel alles van inkomsten op, plus dat ze dan nog eens miljoenen van de circuits vragen om daar te komen rijden. Voor de circuits is het eigenlijk dus helemaal niet aantrekkelijk om een F1 race te organiseren
Jawel Kubica is wegVuvuzela schreef op vrijdag 3 januari 2020 @ 19:24:
[...]
En dan ook nog de middelen hebben om er iets aan te doen. Kubica vertelde ergens dat hij na z'n eerste ritten in de Williams zwakke plekken had aangegeven en die zijn nog steeds niet opgelost.
Voor mij Duitsland en Groot-Brittanië (geen van beiden live gezien), en heb een standaard rits aan oude races.sloth schreef op zaterdag 4 januari 2020 @ 11:30:
Welke 2019 races gaan jullie herbekijken tijdens het off-season? Ik al sowieso de GP van Duitsland om alle actie nog een keer te herbeleven
(Brazilië 2003, Spa 1998, Monza 1998, Nurburgring 1999, Hockenheim 2000.)
En Indy 2005 natuurlijk.
Indien er een mogelijkheid is voor een onderschrift, dient deze getoond te worden.
Brazilie 2019 is ook wel een leuke.Maarten_E schreef op zaterdag 4 januari 2020 @ 12:54:
[...]
Voor mij Duitsland en Groot-Brittanië (geen van beiden live gezien), en heb een standaard rits aan oude races.
(Brazilië 2003, Spa 1998, Monza 1998, Nurburgring 1999, Hockenheim 2000.)
En Indy 2005 natuurlijk.
Mijn bescheiden aantal systeempies!
More ways to die. More reasons to live.
Officieel AchtbaanFreak ©2004
#boeiend.Illegal_Alien | #got-et & #boeiend @ Qnet
3000Wp oost-west pvoutput.org | 550Wp zuid | SSW: Atlantic Explorer 3 200L pvoutput.org| Mitsubishi SRK 35ZS-S pvoutput.org
En nog maar 36 dagen voordat de eerste auto aan ons getoond gaat worden
Straks als de Dakar afgelopen is dan zitten we al te praten over volgende maand
Wat zeg ik Volgende maand begint F1 2020 gewoon alweer
Nu alweer enthousiast

https://www.reddit.com/r/formula1/Pathogen schreef op maandag 6 januari 2020 @ 12:13:
Hmm, is er al ergens een "reveal"-agenda? Kom maar op met die vernieuwde auto's
Rechts, iets naar onder scrollen '2020 car reveals'.
Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry
Ferrari: February 11Pathogen schreef op maandag 6 januari 2020 @ 12:13:
Hmm, is er al ergens een "reveal"-agenda? Kom maar op met die vernieuwde auto's
Alpha Tauri: February 14
Mercedes: TBC
Red Bull: TBC
McLaren: TBC
Renault: TBC
Racing Point: TBC
Alfa Romeo: TBC
Haas: TBC
Williams: TBC
Bronnen:
https://www.gpfans.com/en...unches-testing-and-races/
https://www.crash.net/f1/...-testing-and-launch-dates
In een andere taal komen ze wel met een andere livery en naam.Jackson6 schreef op maandag 6 januari 2020 @ 12:42:
Hopelijk komt Red Bull nu eens een keer met een nieuwe livery.
Mijn bescheiden aantal systeempies!
More ways to die. More reasons to live.
Officieel AchtbaanFreak ©2004
#boeiend.Illegal_Alien | #got-et & #boeiend @ Qnet
Met de reveal zullen ze vast wel weer een camo liveryhebben. Trekt toch elk jaar wel flink wat aandacht. Eerst schrijft iedereen over de nieuwe Red Bull auto met flitsende camo livery, en met de testdagen kunnen ze dan nog eens schrijven dat het inderdaad een camo livery was.Jackson6 schreef op maandag 6 januari 2020 @ 12:42:
Hopelijk komt Red Bull nu eens een keer met een nieuwe livery.
Deze livery heeft voornamelijk de functie om het onduidelijker te maken voor de concurentie wat RB allemaal aan Aero updates heeft opgedaan naast natuurlijk wat PR waarde.RobertMe schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:07:
[...]
Met de reveal zullen ze vast wel weer een camo liveryhebben. Trekt toch elk jaar wel flink wat aandacht. Eerst schrijft iedereen over de nieuwe Red Bull auto met flitsende camo livery, en met de testdagen kunnen ze dan nog eens schrijven dat het inderdaad een camo livery was.
De "normale" livery zal er in australie wel weer opzitten zoals gewoonlijk.
Behalve als Max ooit WDC wordt met de Red Bull, dan komt er een oranje liveryMartin0 schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:13:
[...]
Deze livery heeft voornamelijk de functie om het onduidelijker te maken voor de concurentie wat RB allemaal aan Aero updates heeft opgedaan naast natuurlijk wat PR waarde.
De "normale" livery zal er in australie wel weer opzitten zoals gewoonlijk.
Een speciale Zandvoort livery zie ik wel zitten.ThomasG schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:14:
[...]
Behalve als Max ooit WDC wordt met de Red Bull, dan komt er een oranje livery
"When you grow up your heart dies"
Hopelijk RBR ook!sjaool schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:15:
[...]
Een speciale Zandvoort livery zie ik wel zitten.
als het maar niet zo´n drama word als de race waarin MERC een speciale livery had
3000Wp oost-west pvoutput.org | 550Wp zuid | SSW: Atlantic Explorer 3 200L pvoutput.org| Mitsubishi SRK 35ZS-S pvoutput.org
Van mij mag dat hoor, heerlijke race met een geweldig podiumbasvn schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:17:
[...]
Hopelijk RBR ook!
als het maar niet zo´n drama word als de race waarin MERC een speciale livery had
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends.
Hier staan alle data die al bekend zijn. Gewoon op www.formula1.com.demo31051987 schreef op maandag 6 januari 2020 @ 12:43:
[...]
Ferrari: February 11
Alpha Tauri: February 14
Mercedes: TBC
Red Bull: TBC
McLaren: TBC
Renault: TBC
Racing Point: TBC
Alfa Romeo: TBC
Haas: TBC
Williams: TBC
Bronnen:
https://www.gpfans.com/en...unches-testing-and-races/
https://www.crash.net/f1/...-testing-and-launch-dates
"When you grow up your heart dies"
Zelfde podium mag wel ja! graag zelfs!Pierre schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:18:
[...]
Van mij mag dat hoor, heerlijke race met een geweldig podium
Als het team met de speciale livery maar die niet pitstop chaos heeft
3000Wp oost-west pvoutput.org | 550Wp zuid | SSW: Atlantic Explorer 3 200L pvoutput.org| Mitsubishi SRK 35ZS-S pvoutput.org
Die kon ik dus niet vindensjaool schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:19:
[...]
Hier staan alle data die al bekend zijn. Gewoon op www.formula1.com.
Ondanks de camo livery kon je toch nog aardig wat details eruit halen. Daarnaast is het natuurlijk ook grotendeels een render die ze laten zienz dus die details kunnen ze ook weg laten. En in de PR video's hebben ze volgens mij ook wel al eens zitten editten en/of blurren om details weg te halen. Dat kunnen ze natuurlijk ook doen met de gewone livery.Martin0 schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:13:
[...]
Deze livery heeft voornamelijk de functie om het onduidelijker te maken voor de concurentie wat RB allemaal aan Aero updates heeft opgedaan naast natuurlijk wat PR waarde.
De "normale" livery zal er in australie wel weer opzitten zoals gewoonlijk.
Overigens hebben ze afgelopen twee jaar de testdagen ook de normale livery gebruikt, dus v.w.b. concurrentie niet laten meekijken zouden ze dan natuurlijk ook de testdagen met camo livery moeten rijden.
@sjaool hieronder. Dat was dus precies wat ik al schreef in mijn eerste post hierover
[ Voor 8% gewijzigd door RobertMe op 06-01-2020 14:14 ]
Het is vooral de publiciteit die de speciale livery oplevert, die is onbetaalbaar en gewoon gratis reclame.RobertMe schreef op maandag 6 januari 2020 @ 13:30:
[...]
Ondanks de camo livery kon je toch nog aardig wat details eruit halen. Daarnaast is het natuurlijk ook grotendeels een render die ze laten zienz dus die details kunnen ze ook weg laten. En in de PR video's hebben ze volgens mij ook wel al eens zitten editten en/of blurren om details weg te halen. Dat kunnen ze natuurlijk ook doen met de gewone livery.
Overigens hebben ze afgelopen twee jaar de testdagen ook de normale livery gebruikt, dus v.w.b. concurrentie niet laten meekijken zouden ze dan natuurlijk ook de testdagen met camo livery moeten rijden.
"When you grow up your heart dies"
https://www.skysports.com...dates-and-driver-line-ups
Rechtzaken waren toch gewonnen door Zandvoort of heb ik gemist dat er een nieuwe rechtzaak gestart is? (Sky kan ook nog niet up to dat zijn)
Homologation gaat niet over rechtszaken, maar het goedkeuren van het circuit door de FIA.[Roland] schreef op maandag 6 januari 2020 @ 19:41:
Ik volg het F1 nieuws op Sky een beetje en daar lees ik dat Zandvoort nog onder de rechter is (Subject to circuit homologation).
https://www.skysports.com...dates-and-driver-line-ups
Rechtzaken waren toch gewonnen door Zandvoort of heb ik gemist dat er een nieuwe rechtzaak gestart is? (Sky kan ook nog niet up to dat zijn)
Dit is meer de eindcontrole, dat alles is gebouwd en aangepast zoals geschetst.
"When you grow up your heart dies"
Dat is ander werk maar het grove plan is allang al goedgekeurd.
Zandvoort is een ingrijpender aanpassing waarbij ook nieuw asfalt gelegd wordt.
Daarnaast is het werk nu nog niet afgerond.
Daar kun je wel van uit gaan. Maar zolang het circuit niet af is komt er geen homologatie. En als ze ergens een foutje maken dan moeten ze dat aanpassen.sjaool schreef op maandag 6 januari 2020 @ 23:24:
Ik ga ervan uit dat de eindkeuring ook meer een formaliteit is. Het zijn geen prutsers die het circuit ontworpen hebben en aanleggen/aanpassen.
Maar als het gebouwd wordt zoals gepland, dan zal het geen probleem zijn.
Signatures zijn voor boomers.
Na de belachelijk lange reeks Mercedes 1-2 tjes van 2019 is Mercedes, mede door alle kritiek, wat rustiger aan gaan doen in 2019. Wonnen er zelf ook niets mee als er niet uiteindelijk strijd lijkt te zijn, dus wellicht is zelfs de focus toen al meer naar 2020 gegaan.
Ik verwacht dus weer veel Mercedes 1-2 tjes aan het begin van het seizoen en dus Mercedes/Hamilton WCC + WDC.
Bottas 3.0 komt er niet. Bottas 2.0 kwam ook mede door de engineer van HAM. Bottas wordt zelfs uiteindelijk slechts 3e of 4e door slechte 2e helft seizoen Mercedes die dan vol op 2021 inzetten als de beide buiten al weer zo goed als binnen lijken te zijn.
Red Bull in een 'tussenjaar' waar weinig verandert vaak een stuk sterker. Max verbreekt zijn record aantal overwinningen (pakt er een stuk of 5). Max gaat met LEC uitmaken wie er 2e wordt. Albon pakt wat meer punten, maar zal weinig podiums pakken.
Samen genoeg voor plek 2 in het WCC door falen Ferrari/VET.
Ferrari being Ferrari. Veel strategische blunders, ruzie tussen de rijders, etc.
Maar desondanks wordt ook LEC volwassener en kan om plek 2 mee gaan strijden. Vettel zie ik nog meer door het ijs zakken. Dus Ferrari wordt 3e in het WCC.
McLaren 4e: best of the rest. Hebben de weg naar boven gevonden en hebben 2 behoorlijke rijders.
Scuderia Alpha Tauri 5e. Gasly en Kvyat lijken hier meer hun draai te kunnen vinden dan bij de grotere broer.
Renault 6e: gaat vooral punten verliezen door frustratie Ricciardo. Krijgt steeds meer door dat hij op het verkeerde paard heeft gewed en gaat met nog meer dive bombs/die or die acties proberen hogerop te komen, waardoor hij het tegenovergestelde zal bereiken.
Racing Point 7e: Die Mercedes krachtbron doet meer bij de kleinere teams dan de Ferrai krachtbron
Alpha Romeo 8e: 2 best wel leuke rijders in een matige auto. Maximaal haalbare dus.
Haas 9e: zakt verder weg na het sponsor debacle van 2019
Williams 10e: Niet de middelen om serieus wat te betekenen.
It is better to be roughly right, than precisely wrong.

Volgens mij was de auto van Haas juist niet perse slecht. Alleen hadden ze verschrikkelijke issues met de banden. In de kwalificaties deden ze daarvoor regelmatig wel leuk mee omdat de banden in het juiste window houden (zonder overdadige slijtage) dan minder een issue was. Aan het eind van het seizoen schenen ze wel te weten waar de issues vandaan kwamen. Dus nu in 2020 met dezelfde banden gereden wordt kunnen ze het hopelijk ook oplossen.Pathogen schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 09:33:
Met de zeperd die Haas meemaakt zou ik nog wel eens geld in kunnen zetten op een Williams die géén laatste wordt
Williams daarentegen had juist een heel slechte auto met bv veel drag (waardoor je op rechte stukken langzaam bent), maar ook nog eens een gebrek aan downforce (waardoor je in de bochten langzaam bent). Waar je normaal dus een van beiden hebt. Of veel vleugels om downforce te genereren, en dus hoge downforce, maar ook hoge drag. Of juist andersom. Weinig/kleine vleugels en dus lage drag, maar ook weinig downforce. Dat oplossen is waarschijnlijk een stuk moeilijker dan banden issies.
van : Mercedes AMG Petronas Motorsport'
naar: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Dit is om het verschil duidelijker te maken tussen het F1 en FE team
[ Voor 22% gewijzigd door basvn op 07-01-2020 10:12 ]
3000Wp oost-west pvoutput.org | 550Wp zuid | SSW: Atlantic Explorer 3 200L pvoutput.org| Mitsubishi SRK 35ZS-S pvoutput.org
Volgens mij zit het in het verschil dat Vietnam nieuw is en Zandvoort al bestaat. Zandvoort was niet geschikt en wordt nu geschikt gemaakt, dat is (gok ik) een andere situatie dan Vietnam waar nog niks lag en geen keuring op tafel ligt.lochpatje schreef op maandag 6 januari 2020 @ 23:24:
Maar het circuit in Vietnam is ook nog niet af toch? En daar word het niet aangegeven.
Volgens mij zijn ze beiden nog niet klaar met bouwen, dus ze kunnen theoretisch beiden nog geschrapt worden.
Op zich logisch aangezien ze nu ook meedoen in de tandartsboor competitie.basvn schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 10:11:
Mercedes heeft zijn naam veranderd
van : Mercedes AMG Petronas Motorsport'
naar: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Dit is om het verschil duidelijker te maken tussen het F1 en FE team
"When you grow up your heart dies"
https://www.instagram.com...TVn/?igshid=1pfiw7z2oqt3a
[ Voor 49% gewijzigd door Boinkie op 07-01-2020 11:33 ]
Aan de andere kant; ik zie weinig andere opties als Hamilton niet gaat schuiven.
Neem wel aan dat we dan ook snel een aankondiging van Honda gaan zien.
[ Voor 27% gewijzigd door MikeyMan op 07-01-2020 11:38 ]
Very proud and happy that @redbullracing will stay my home until 2023. We started this journey together and they have supported me from day 1. I want to win with @redbull and @HondaRacingF1, our goal is to fight for a World Championship together. The best is yet to come! #YesBoys pic.twitter.com/gal9QVTEFO
— Max Verstappen (@Max33Verstappen) 7 januari 2020
verrassend ja!
Max heeft genoeg inside info gekregen om een besluit te nemen dus!
[ Voor 18% gewijzigd door basvn op 07-01-2020 11:38 ]
3000Wp oost-west pvoutput.org | 550Wp zuid | SSW: Atlantic Explorer 3 200L pvoutput.org| Mitsubishi SRK 35ZS-S pvoutput.org
Verwijderd
Via officiciële Twitter van AMRBR nu ook trouwens:
https://twitter.com/redbullracing/status/1214494502259478528
It is better to be roughly right, than precisely wrong.
wil een Toyota Supra mkIV!!!!! | wil een Yamaha YZF-R{1,6} | wil stiekem ook een Ducati
"Security is just a state of mind"
PSN: scorpie | Diablo 3: scorpie#2470
aldus Max op FacebookVery proud and happy to announce that Red Bull Racing will stay my home until 2023. We started this journey together and they have supported me from day 1. Honda Racing F1 coming onboard and the progress we have made over the last 12 months gives me even more motivation and the belief that we can win together. I want to win with Red Bull and our goal is of course to fight for a World Championship together. This long term commitment shows we believe in each other and the best is yet to come! #YesBoys
Ieri ero quiete, perché oggi sarò la tempesta
Afbakenen met leuke prestatie clausule. En met Leclerc bij Ferrari hoeft die daar al niet heen (voor zover dat nog mogelijk wasMikeyMan schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:36:
Wot??? Lijkt me wat voorbarig...
Aan de andere kant; ik zie weinig andere opties als Hamilton niet gaat schuiven.
But then again. Met 2021 weet je het nooit. Elk team kan dan ineens een leuke vondst doen en vooraan staan. Maar of iemand die vondst nu al gedaan heeft is nog een groot vraagteken.
Mijn eerste gedachte. Hij weet hoe de vlag er bij hangt. Loopt natuurlijk de hele winter door de fabriek. Ik zie dit wel als een heel goed signaal eigenlijk.basvn schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:37:
Max heeft genoeg inside info gekregen om een besluit te nemen dus!
Het scheelt mij ook weer 35 ballen voor een nieuw MV petje.
Waiting on the world to change
Waarom is dat zo'n goede keuze?Boinkie schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:33:
Max tot 2023 bij RBR. Goede keuze
https://www.instagram.com...TVn/?igshid=1pfiw7z2oqt3a
RBR heeft dan wel geld en ambities, ze hebben geen motor en geen enkele garantie dat het totaal plaatje nu eindelijk wel een keer klopt.
Zal wel heel veel geld tegenover staan, Max zou zo in een Mercedes of McLaren kunnen stappen als die de zaken beter op orde blijken te hebben terwijl hij er bij RBR echt niet zo snel uitgeknikkerd zou worden (en met een contract zetten ze hem gewoon terug naar STR als het RBR beter uit zou komen - dus RBR heeft zekerheid, Max niet) .
alles kan off-topic
Dan moet dat wel tot de mogelijkheden behoren natuurlijk.Ankona schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:42:
[...]
Waarom is dat zo'n goede keuze?
RBR heeft dan wel geld en ambities, ze hebben geen motor en geen enkele garantie dat het totaal plaatje nu eindelijk wel een keer klopt.
Zal wel heel veel geld tegenover staan, Max zou zo in een Mercedes of McLaren kunnen stappen als die de zaken beter op orde blijken te hebben terwijl hij er bij RBR echt niet zo snel uitgeknikkerd zou worden (en met een contract zetten ze hem gewoon terug naar STR als het RBR beter uit zou komen - dus RBR heeft zekerheid, Max niet) .
Statement of Soggney, If you find anything offensive, I will not care. Inventory
Die garanties heb je allemaal ook niet bij Mercedes of enige andere stal voor 2021. Bij Mercedes heb je niet eens de garantie dat ze blijven.Ankona schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:42:
[...]
Waarom is dat zo'n goede keuze?
RBR heeft dan wel geld en ambities, ze hebben geen motor en geen enkele garantie dat het totaal plaatje nu eindelijk wel een keer klopt.
Zal wel heel veel geld tegenover staan, Max zou zo in een Mercedes of McLaren kunnen stappen als die de zaken beter op orde blijken te hebben terwijl hij er bij RBR echt niet zo snel uitgeknikkerd zou worden (en met een contract zetten ze hem gewoon terug naar STR als het RBR beter uit zou komen - dus RBR heeft zekerheid, Max niet) .
I don't know half of you half as well as I should like, and I like less than half of you half as well as you deserve.
YES. Nu nog even die Honda deal verlengen en dan is dat voorbij. Max ging toch niet naar Ferrari en Hamilton blijft bij Mercedes. Valt niks te winnen met een overstap want RBR is geen slecht team, zeker nu ze niet meer dramatisch achterliggen qua vermogen.
Oh en dat gebonk dat je nu in heel Europa kan horen. Tja dat is Toto die heel wat tafels aan het slopen is.
[ Voor 16% gewijzigd door DaniëlWW2 op 07-01-2020 11:53 ]
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Zowel RBR, Honda als Verstappen zelf weten wat dit afgelopen jaar gebracht heeft en wat voor vlees ze in de kuip hebben. Het team draait op dit moment op een bepaalde motivatie die denk niet geëvenaard is. Kijk alleen al naar de mannen in de garage die keer op keer dit jaar pitstoptijden verbraken. Dat gebeurt niet voor niets, dat is omdat er iets in het vat zit. Ondanks de zuurkijkers die beweren dat het geen overgangsjaar was voor RBR was dit toch wel degelijk het geval en kijk wat er gepresteerd is. Drie overwinningen met een motor die nog niet volledig open stond. We hebben in Oostenrijk een klein beetje kunnen zien waartoe een motor in staat was die naar het maximale standje stond geschroefd. Met deze winterstop erbij denk ik dat we in Australië een leuke wedstrijd kunnen gaan verwachten tussen de drie topteams. En dan komt het aan op het team en laat RBR net ijzersterk in hun vel zitten.Ankona schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:42:
[...]
Waarom is dat zo'n goede keuze?
RBR heeft dan wel geld en ambities, ze hebben geen motor en geen enkele garantie dat het totaal plaatje nu eindelijk wel een keer klopt.
Zal wel heel veel geld tegenover staan, Max zou zo in een Mercedes of McLaren kunnen stappen als die de zaken beter op orde blijken te hebben terwijl hij er bij RBR echt niet zo snel uitgeknikkerd zou worden (en met een contract zetten ze hem gewoon terug naar STR als het RBR beter uit zou komen - dus RBR heeft zekerheid, Max niet) .
[ Voor 88% gewijzigd door dave1972 op 07-01-2020 11:56 ]
Samsung Flip 7
RIC zie ik niet terugkomen, daar is teveel tussen gebeurt. (En de oorzaak van de huidige driver wisselingen, plus 2e driver dan...) En VET zal ook niet echt als 2e rijder willen zitten. Kvyat zou zomaar weer kunnen.MikeyMan schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:55:
Ben wel benieuwd wie er na volgend jaar naast gaat zitten. Ik gok zomaar dat het geen Gasly, Albon of Kvyat is. Blijf bij Ric of Vet.
Mijn bescheiden aantal systeempies!
More ways to die. More reasons to live.
Officieel AchtbaanFreak ©2004
#boeiend.Illegal_Alien | #got-et & #boeiend @ Qnet
Vet heeft wel sterke historie met Red Bull, ik zou het niet afschrijven. Maar RBR heeft nu de luxe van 3, die ik niet verwacht zomaar naar een ander team te gaan, dat ze gewoon nog even doorgaan op dit systeem en gewoon opties open houden voor 2021 (2020 is echt een transitie jaartje).Illegal_Alien schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 12:00:
[...]
RIC zie ik niet terugkomen, daar is teveel tussen gebeurt. (En de oorzaak van de huidige driver wisselingen.) En VET zal niet echt als 2e rijder willen zitten. Kvyat zou zomaar weer kunnen.Maar denk dat Albon het beste is wat ze nu hebben.
Maar 2021 gaat natuurlijk wel flink op de schop, lijkt erop dat Honda genoeg vertrouwen heeft in RBR dat ze de 2021 auto wel goed kunnen maken (aangezien motor amper veranderd).
Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.
Carnavalmarkt.nl - Gratis adverteren met carnaval- en feestartikelen
Max naar Ferrari ging om politieke redenen al nooit gebeuren, naast dat Leclerc er al zit de komende 5 jaar.
Van Mercedes acht ik de kans levensgroot dat na dit seizoen Lewis en Toto ergens anders heen gaan (Lewis naar Ferrari of McLaren, Toto naar de FIA of Ferrari)
Ze trekken de stekker eruit en we zien Mercedes alleen nog maar op motornaamplaatjes in de F1 wagens.
Het geeft tevens aan dat RBR al een flink eind op weg is met de 2021 spec en dat Max daar genoeg vertrouwen in heeft
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
Als Max daadwerkelijk de WDC pakt samen met Honda zou dat wel episch zijn, en veel mooier dan na een 'makkelijke' overstap naar Mercedes (en zal je net zien dat ie dan net de verkeerde keuze maakt).Boinkie schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:40:
Loyaliteit siert hem ieder geval al heel erg. Het team dat je de kans hebt gegeven om groot te worden ook trouw blijven.
Dan zet ie het verhaal voort waar Jos ooit mee begonnen is met Honda, maar wat helaas een te vroeg einde kende.
https://www.formule1.nl/n...lik-de-verbroken-belofte/
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
Ric of Vet zeker niet. Die gaan voor hun eigen kansen of a-la Raikonen een eigen team op de rails zetten. (of andre pensioen voorziening voorbereiden)MikeyMan schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:55:
Ben wel benieuwd wie er na volgend jaar naast gaat zitten. Ik gok zomaar dat het geen Gasly, Albon of Kvyat is. Blijf bij Ric of Vet.
Gasly en Albon zijn nog jong en zullen de hoop nog niet opgeven om voor een eigen succes te gaan. Op de korte termijn naast Verstappen kan maar uiteindelijk willen die eerste rijder worden. Alleen Kvyat zie ik zich nog wel schikken in een Bottas rol. (Of een nieuw talent dat net als Gasly/Albon een tijdje tweede rijder wil zijn om daarna uit te vliegen)
alles kan off-topic
Wellicht dat Mercedes ermee stopt na volgend jaarbasvn schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:37:
[Twitter]
[Afbeelding]
verrassend ja!
Max heeft genoeg inside info gekregen om een besluit te nemen dus!
If buying doesn’t mean ownership Then pirating isn’t stealing / iRacing Profiel
Daar geloof ik eerlijk gezegd niet zoveel van. Zowel Ricciardo en Vettel hebben de boot gemist.Ankona schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 12:25:
[...]
Ric of Vet zeker niet. Die gaan voor hun eigen kansen of a-la Raikonen een eigen team op de rails zetten. (of andre pensioen voorziening voorbereiden)
Gasly en Albon zijn nog jong en zullen de hoop nog niet opgeven om voor een eigen succes te gaan. Op de korte termijn naast Verstappen kan maar uiteindelijk willen die eerste rijder worden. Alleen Kvyat zie ik zich nog wel schikken in een Bottas rol. (Of een nieuw talent dat net als Gasly/Albon een tijdje tweede rijder wil zijn om daarna uit te vliegen)
Als je een team wilt opbouwen ga je dat niet doen met die gasten, dan kijk je naar een Verstappen, Leclerc, Sainz, Norris, wellicht Russell...
De auto was zéker niet geschikt voor bandenmanagement, maar dat is heden ten dage absoluut een belangrijk punt in F1, anders waren ze nooit zo laag weg gezakt. Tenminste, niet dat ik een heel hoge pet van MAG en GRO op heb, maar midfield-materiaal zijn ze toch nog steeds wel.RobertMe schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 09:55:
[...]
Volgens mij was de auto van Haas juist niet perse slecht. Alleen hadden ze verschrikkelijke issues met de banden. In de kwalificaties deden ze daarvoor regelmatig wel leuk mee omdat de banden in het juiste window houden (zonder overdadige slijtage) dan minder een issue was. Aan het eind van het seizoen schenen ze wel te weten waar de issues vandaan kwamen. Dus nu in 2020 met dezelfde banden gereden wordt kunnen ze het hopelijk ook oplossen.
Williams daarentegen had juist een heel slechte auto met bv veel drag (waardoor je op rechte stukken langzaam bent), maar ook nog eens een gebrek aan downforce (waardoor je in de bochten langzaam bent). Waar je normaal dus een van beiden hebt. Of veel vleugels om downforce te genereren, en dus hoge downforce, maar ook hoge drag. Of juist andersom. Weinig/kleine vleugels en dus lage drag, maar ook weinig downforce. Dat oplossen is waarschijnlijk een stuk moeilijker dan banden issies.
Maar goed, als Williams de plank een stuk minder ver misslaat, wat absoluut tot de mogelijkheden behoort, zie ik ze nog wel eens naar P9/P8 gaan in het WCC komend jaar. Moet RUS alleen wel bewijzen goed te kunnen samenwerken met de engineers, de ervaring van KUB hierin mis je dan wel weer.
Ben ik niet met je eens, RB heeft meerdere keren gezegd dat 2020 het jaar is dat het moet gebeuren. 2019 was een jaar waarin Honda hun motor nog mocht testen om performance erbij te krijgen, dit is het jaar dat Max nog jongste WDC kan worden bij het team, iets waar het ze al sinds contract 1 (2014) om gaat.
Dat is puur uit nood, dit is hun laatste kans na al jaren proberen (en zeker niet te halen). Daarna gaat alles op de schop, kan alles anders worden, dus ze 'moeten' wel dit jaar de kans pakken. Maar regeltechnisch veranderd er toch niets (banden gaan terug), dat gewoon een Merc met Ham gaat voor record van Schumacher. Elk jaar zijn zulke ambities aanwezig, maakt het voor RBR niets anders dan afgelopen 4 jaar.Umamiplayer schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 13:07:
Ben ik niet met je eens, RB heeft meerdere keren gezegd dat 2020 het jaar is dat het moet gebeuren. 2019 was een jaar waarin Honda hun motor nog mocht testen om performance erbij te krijgen, dit is het jaar dat Max nog jongste WDC kan worden bij het team, iets waar het ze al sinds contract 1 (2014) om gaat.
Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.
- tweakduke
- Registratie: December 2001
- Laatst online: 20:31
/u/42776/crop6501d346786db_cropped.png?f=community)
Geen seizoen vol speculatiesDaniëlWW2 schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:51:
En silly season just ended.![]()
YES. Nu nog even die Honda deal verlengen en dan is dat voorbij. Max ging toch niet naar Ferrari en Hamilton blijft bij Mercedes. Valt niks te winnen met een overstap want RBR is geen slecht team, zeker nu ze niet meer dramatisch achterliggen qua vermogen.
Oh en dat gebonk dat je nu in heel Europa kan horen. Tja dat is Toto die heel wat tafels aan het slopen is.
Laten ze nu maar goed van start gaan en dat het tot de laatste race spannend blijft wie kampioen wordt.
De vraag blijft wel wat gaat Toto doen en team Mercedes.
Wil je nu een koekje?dave1972 schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 11:55:
*t was al bekend hier hahaha *
"When you grow up your heart dies"
Graag 😁 een gevulde aub 🤤
Samsung Flip 7
Mijn eerste reactie was "nu al??", maar vlak erna dacht ik dat dit toch wel zijn beste kans was voor de komende jaren. Zeker nu het niet zeker is dat Mercedes als team blijft rijden in de F1 (geruchten en koffiedik) en Charles fantastisch zit bij Ferrari. Komen mooie jaren aan jongens!!!!! Yes!!!
PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw
Trotse Volkswagen T1 en T3 bezitter
Dan hoop ik wel dat hij wél zijn pensioen haaltSpotmatic schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 14:25:
Leuk nieuws. Max heeft het zeker niet voor het geld gedaan, hij wil gewoon kampioen worden samen met RBR en Honda. Reken maar dat iedereen na dit nieuws weer een tandje harder aan het werk gaat. Max is voor Honda de nieuwe Senna; reken maar dat hij z'n eigen tempel in Japan krijgt. ;-)

Waiting on the world to change
Als hij niet kan winnen ging hij niet net als Raikkonen voor spek en bonen mee rijden. Dus die is al met zijn 30ste met pensioen dan (kan hij geloof ik financieel makkelijk hebben, is er iets gezegd over het bedrag wat hij nu gaat verdienen?)pinda powerrr schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 14:32:
[...]
Dan hoop ik wel dat hij wél zijn pensioen haalt![]()
Ik hintte meer op het vergelijkingsverhaal met Sennabvbal79 schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 14:38:
[...]
Als hij niet kan winnen ging hij niet net als Raikkonen voor spek en bonen mee rijden. Dus die is al met zijn 30ste met pensioen dan (kan hij geloof ik financieel makkelijk hebben, is er iets gezegd over het bedrag wat hij nu gaat verdienen?)
Van twee echt grote coureurs uit "mijn tijd" kunnen we nu geen anekdotes horen, of meningen. Dat vind ik jammer. Ik ben ook oprecht nieuwsgoerig hoe het er over tien jaar bij staat. Zowel qua motoren en coureurs.
Waiting on the world to change
Wat zal ie tot nu toe verdiend hebben? 40 Mijoen ofzo?bvbal79 schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 14:38:
[...]
Als hij niet kan winnen ging hij niet net als Raikkonen voor spek en bonen mee rijden. Dus die is al met zijn 30ste met pensioen dan (kan hij geloof ik financieel makkelijk hebben, is er iets gezegd over het bedrag wat hij nu gaat verdienen?)
Komende drie jaar minimaal iets soortgelijks erbij.
Die hoeft niet meer tot zijn pensioen achter de kassa bij de AH hoor...
Wel goed doen heMikeyMan schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 14:51:
[...]
Wat zal ie tot nu toe verdiend hebben? 40 Mijoen ofzo?
Komende drie jaar minimaal iets soortgelijks erbij.
Die hoeft niet meer tot zijn pensioen achter de kassa bij de AH Jumbo hoor...
Mijn bescheiden aantal systeempies!
More ways to die. More reasons to live.
Officieel AchtbaanFreak ©2004
#boeiend.Illegal_Alien | #got-et & #boeiend @ Qnet
Ik vermoed dat hij toch wel een heel stukje is opgeschoven richting de 50M€ van Hammilton.
Maar iemand nog een inschatting hoeveel last Redbull (een andere Engelse teams) van de Bexit gaan krijgen....
Rekensommetje
De prestatiebonus van 13,9 miljoen dollar samen met de 750.000 dollar voor de overwinningen maken samen 14.650.000 dollar wat omgerekend een slordige 13.250.000 euro is. Tellen we daar met een simpel rekensommetje het vaste salaris van 11,5 miljoen euro bij op heeft Max in 2019 24.750.000 euro binnen geharkt. Dit is exclusief de sponsordeals. Niet slecht voor een 22-jarige. Het is hem gegund!
alles kan off-topic
PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw
Dat staat ook in dat artikel wat ik link, ex sponsordeals want daar konden ze geen bedragen voor achterhalen.Ankona schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 15:21:
En zou Max niet nog andere inkomstenbronnen hebben? Persoonlijke sponsors, merchandising, optredens etc.
Sponsordeals
G-Star RAW, Jumbo en boekhoudsoftware gigant Exact zullen ook aardig diep in de buidel hebben moeten tasten om Max te mogen sponsoren. Max was ook nog te zien in een aantal reclames en wij gokken dat hij daar ook een mooi bedrag voor heeft gekregen.
I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.
Zal komend seizoen nog niet zijn denk ik?mb1 schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 15:09:
Maar iemand nog een inschatting hoeveel last Redbull (een andere Engelse teams) van de Bexit gaan krijgen....
Voordat het definitief is en geregeld
Hooguit deels bij de Europese GPs omdat de meeste teams daar zelf met vrachtwagens op en neer rijden. Het vrachtvervoer bij de andere GPs wordt grotendeels collectief door de FOM geregeld, zo verzorgd DHL bijvoorbeeld de vrachtvluchten voor de F1.mb1 schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 15:09:
Maar iemand nog een inschatting hoeveel last Redbull (een andere Engelse teams) van de Bexit gaan krijgen....
"When you grow up your heart dies"
Dit topic is gesloten.
Alle weekend-topics van 2020: Topicreeks: ~[F1 2020] Racetopics #2
Zoals altijd, links of suggesties naar illegale video- en datastreams zijn vanzelfsprekend niet toegestaan. Discussie over herkomst of 'kleur' van coureurs is offtopic
Waar Formule 1 te zien op TV of internet: [F1] Kwaliteit van uitzendingen en waar te kijken?
Bezoek van een GP-weekend: [F1] On-site - Welke grand prix ga jij bezoeken?
Formule-E: Formule E - Deel 1
Drive to Survive: [F1] Drive to Survive
Andere racecategorieën: Algemeen race topic Deel 2
GP in Nederland: [F1] Grand Prix van Nederland: Zandvoort
En voor interesse iRacing is er ook: iRacing 2016-2020
F1 E-sports: [F1 2020] Het grote niet Formule 1 E-sport racetopic.
Racepool: [F1] Racemanagers/pools 2020
Politiek en sport: Politieke standpunten uiten in de sport