Niet nieuw kopen is toch al decennia een rationeel advies? Een nieuwe auto is natuurlijk leuk en je kunt zelf alles bepalen, maar qua afschrijving rijd je dan met tranen in je ogen het terrein van de dealer af.Tommie12 schreef op woensdag 4 maart 2026 @ 13:39:
[...]
Ik wil hier niet beginnen over merken en modellen, alleen zou ik persoonlijk op dit ogenblik echt kijken naar 2dehands auto's.
Overal hoor je dat het waardeverlies enorm is, en je merkt ook dat het aantal technische problemen klein is, dus als je zo'n auto kan kopen met wat garantie van een goede dealer, of afgedekt door een verzekering (en niet een shady verkoper vanop een parking met een container), dan kan je behoorlijk wat auto vinden voor het bedrag wat je eerder opgaf.
Nu zou ik dan wel bv de eerste versies van de id serie vermijden, of bv de eerste Volvo's die niet efficient waren onwille van onrijpe software of hardware die nog niet het beta stadium voorbij was.
En (maar dat kan persoonlijk zijn) ik zou altijd kiezen voor auto's met een grotere batterij.
Sowieso onderzoek ik het specifieke type auto altijd grondig op voor- en nadelen, elke serie heeft wel zijn dingetjes. En dan nog zijn er op de een of andere manier altijd nog zaken waar je achteraf pas achter komt.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | RF 24-70 f/2.8 L | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8