elektriekert schreef op zondag 7 april 2024 @ 13:48:
Deze ochtend even staan praten met 2 bewoners uit de straat die hun velgen aan het verwisselen op de auto's voor de zomer velgen.
Het kwam vrij snel op EV uit en dat ik die stap ga maken.
De volgende argumenten dat zij er niet aan willen beginnen:
- Is met vakanties k*t
- Straks moeten de laadpalen tussen 17:00-21:00 uit.
- Wat gaat de restwaarde over een jaar of 5 a 7 doen.
De elektrificatie laat nog wel ff op zich wachten

Mijn volgende auto wordt ook weer een EV maar ik snap je buren wel hoor.
- Inderdaad impact op je vakantieritten, als je bijvoorbeeld een 1,5 ton sleurhut erachter knoopt en daarmee normaal in 1 dag naar Zuid-Frankrijk kachelt, of als je gewend bent om met z'n 2 in de nacht door te rijden met rijderswissels terwijl de kinderen lekker slapen. In beide situaties moet je toch echt jezelf aanpassen. Je bent toch een stukje minder flexibel met een EV dan een ICE. En dat kan storend zijn voor mensen.
- Kan inderdaad lastig zijn, je halveert wel het aantal mogelijke laadslots na werktijd. Als er genoeg publieke laadplekken zijn, geen probleem, maar anders kan het voorkomen dat je met een lege accu komt te staan als je afhankelijk bent van publiek laden. En nee, 'even DC laden' is dan niet zo nodig een werkbare oplossing, dat kost je dan weer de nodige extra tijd die je weg bent van het thuisfront. En was het voordeel van een EV niet dat je in de ochtend altijd vol weg kon rijden, versus zo'n vervelende ICE die je moet voltanken?
- Ook het restwaarde argument snap ik helemaal. Techniek die zich ontwikkelt en betaalbaarder wordt, onzekerheid over kosten in de toekomst, hogere verzekeringspremies voor EV's en de continu lager wordende nieuwprijzen aangewakkerd door Tesla zetten de prijzen op de tweedhandsmarkt die jarenlang ook opgeblazen waren nu stevig onder druk. Ik denk dat het straks wel stabiliseert en uiteindelijk mee gaat vallen, maar op dit moment is het wel een onzekerheidje als je iedere x jaar echt nieuw wil rijden. Wel mooie kansen op de twwedehandsmarkt trouwens, als een wat ouder model bij je rijprofiel past.
Scientific schreef op zondag 7 april 2024 @ 15:05:
[...]
Ja, je merkt inderdaad dat ganse volksstammen bang zijn van verandering en vasthouden aan wat ze kennen. Terwijl ze natuurlijk nauwelijks rationele argumenten zijn natuurlijk:
- menig EV rijder ondervindt dat op vakantie gaan over het algemeen prettiger en vooral prettiger is als je om de 2-3 uur even pauze neemt.
- als laadpalen ooit tussen 17-21h zouden uitvoeren is dat uiteraard nauwelijks of niet een probleem.
- en de onzekerheid over de tweedehands waarde geldt natuurlijk net zozeer voor ICEs, én het biedt kansen voor tweedehands kopers 🙂. En men vergeet voor het gemak even het feit dat een EV goedkoper rijdt.
Fijn dat EV rijden je zo goed bevalt, het is ook fijn rijden, maar dat jij het niet eens bent met geluiden van mensen die zich er nog niet aan wagen maakt hun bezwaren niet direct minder rationeel. Voor je dat oordeel kan vellen heb je echt meer achtergrond nodig.
Dat verschil lijkt me wel erg veel voor alleen laadverlies. Uitgaande van de bovenste 3 regels meer dan 22% laadverlies!
Ecological schreef op maandag 8 april 2024 @ 12:33:
Ik vraag me dan altijd af, vinden we het hier een recht om te hard te rijden of is het meer dat de snelheidswaarschuwing niet goed werkt?
In mijn Zeekr moet ik de snelheidswaarschuwing uitzetten want hij denkt dat het hier in het dorp 15km/h per uur is. En dan piept die.
Maar verder, ons verkeer is eigenlijk echt heel gevaarlijk. Terwijl mensen bang zijn om te vliegen! Compleet irrationeel.
Ik ben blij dat ik straks word geholpen om niet te hard te rijden, maar ook vooral dat andere mensen geholpen worden om niet te hard te rijden want helaas hebben we teveel mensen die autorijden niet serieus nemen. Onze breinen zijn namelijk niet goed in autorijden.
Het is heel begrijpelijk dat we aversie hebben tegen piepjes en het moet goed werken. Echter, ik heb liever een imperfect systeem die steeds wordt verbeterd en die zorgt voor minder verkeersgewonden en doden, dan geen snelheidswaarschuwing en ik als voetganger/fietser een stuk meer kans heb op letsel.
Inderdaad, als er ieder jaar 2 vliegrampen in Nederland zouden zijn, zou iedereen moord en brand schreeuwen. En toch sterven er jaarlijks 2 vliegtuigen vol mensen in het wegverkeer.
Mijn weerstand: Teveel fouten op de plek waar het juist het hardste nodig is, in de bebouwde kom. Meestal false positives, maar ook de andere kant op, waarmee je dus gerust met 50 langs een schoolplein knalt als je blind vertrouwt op het systeem. Als minder opdringerig waarschuwingssysteem prima, maar nu gewoon verre van perfect en daardoor enkel een bron van irritatie en verder nutteloos omdat iedereen het uitzet. Niet alleen de mensen die het verkeer niet serieus nemen, ook jij.
Anders gezegd: Als je liever een imperfect systeem hebt dat wordt verbeterd en gelooft in de toegevoegde waarde, waarom zet je het nu dan standaard uit? Op de false positives na zal het vast ook wel eens terecht waarschuwen dat je te snel rijdt toch?

Z___Z schreef op maandag 8 april 2024 @ 14:35:
Je ziet laden wel met een hele roze bril
Laden onderweg naar zuid Europa is niet zo dramatisch als er door veel ICE rijders wordt gezegd, maar het is echt wel minder comfortabel dan met ICE naar zuid Europa rijden. Het voordeel van EV moet je IMHO ook vooral uit de overige 48 weken halen, waar je niet op vakantie bent. In het dagelijks leven nooit meer tanken levert veel meer op dan die paar minuten extra per stop dat je op je vakantierit verliest.
Helemaal eens met die roze bril hoor, maar ook op vakantie kan een EV intussen echt wel heerlijk relax en comfortabel rijden. Het is niet meer zoals 5-8 jaar geleden dat je echt enorm moet plannen om überhaupt aan te kunnen komen. Het kost alleen wel een andere mindset en meer tijd. Als je de reis zelf onderdeel van je vakantie maakt en je vakantie niet pas begint op je bestemming kan je met een EV perfect van je vakantie genieten. Als je het liefste zo snel mogelijk op je vakantieadres aan wil komen is een EV nu nog wel iets minder fijn.