Verwijderd schreef op zondag 21 maart 2021 @ 08:00:
Je zal toch wel even moeten toegeven dat dat niet altijd zo is. Tegen iemand zeggen dat zijn keuzes niet goed zijn omwille van X of Y is wel degelijk aanleiding geven tot keuze schaamte.
Allemaal niet zo erg als het gaat over auto’s, des te erger als het over persoonlijke / fysieke zaken gaat.
Soit ... laat ons het hier bij houden en terug on topic gaan :-)
Denk dat het wel een belangrijk onderwerp is in deze kringen, want feit is: veel mensen die werkelijk het beste voor hebben met hun medemens zorgt ervoor dat mensen waarmee ze praten het *gevoel* krijgen iets niet goed te doen. Als ons doel niet alleen een duurzamer eigen leven te leiden, maar ook om dit uit te dragen naar de medemens en hopelijk andere mensen 'het licht te laten zien', moet je rekening houden met meer dan alleen de feitelijke validiteit van je argumenten - je moet nadenken over hoe je overkomt op anderen en dus goed zijn in het lezen van andermans gevoelens.
Dit is, vaak genoeg in dit topic, de reden dat discussies een onaardige toon krijgen. En omdat we hier alleen met tekst tegen elkaar communiceren en bijna geen non-textuele clues hebben over wat iemand anders bedoelt... gebeurt dat extra makkelijk.
En daarbovenop gebeurt nog het ergste: dat heel weinig mensen echt door hebben op het moment waarom ze bepaalde gevoelens hebben. Iemand kan zich boos voelen of aangevallen voelen - en daar duidelijk op reageren - zonder dat ze voor zichzelf uitspreken of helder hebben dat hun huidige staat 'boos' is en dat ze meer bezig zijn andere mensen met hun gevoelens aan te steken dan het over het werkelijke onderwerp te hebben. Iedereen wordt boos, niemand schiet er iets mee op.
Wat ik probeer te zeggen is: menig gesprek over deze onderwerpen is héél erg feelings-heavy en het heeft zin om dat te accepteren, benoemen, eroverheen te stappen en daadwerkelijk door te kunnen gaan met een concreet onderwerp.
Dus, laten we dat eens doen:
Ja, ik begrijp volledig dat je jezelf schaamt voor het kopen van een volgens menig persoon hier onnodig luxe auto. Maar ik en - ik denk - de meerderheid van de mensen in dit topic begrijpen die keuze ook prima. Ze vinden het nog steeds ongetwijfeld een onnodig luxe auto _voor zichzelf_, maar dat wil niet zeggen dat als ze in jouw schoenen stonden, dat ze niet exact dezelfde keuze hadden gemaakt. Daarnaast: Auto's zijn voor sommige mensen statussymbolen en er bestaat een tegenbeweging van mensen die het pertinent oneens zijn met statussymbolen van deze aard, met name als het daardoor zorgt voor vervuiling en andere zaken die elektrische auto's juist zoveel beter maken dan wat hiervoor kwam.
Dit zijn allemaal gevoelens van verschillende (overlappende) groepen mensen en hoezeer je het hier ook mee oneens bent: je hebt recht om je mening uit te spreken maar kunt andere mensen niet dwingen om hun mening te veranderen. Je zult hiermee moeten leven. We live in a society

Laten we een moment nemen om deze impasse te verwerken...
... and done. Nu kunnen we weer over andere dingen praten!