Zijn er al mensen die vanuit professioneel oogpunt naar de nieuwe regelgeving gekeken hebben?.
(Geldt overigens ook als je zelf een installatie bouwt).
Het "rommel maar een beetje aan " wordt steeds verder beperkt, mede als gevolg van het feit dat PV opwekkers serieuze aandacht nodig hebben in het netwerk om geen grote verstoringen te geven.
Citaat van Enexis:
https://www.zelfenergiepr...e-eisen-aan-zonnepanelen/
Vanaf 27 april gaat de nieuwe Europese wetgeving in voor het terugleveren van elektriciteit. De Europese Requirements for Generators (RfG) wordt dan in de Nederlandse netcode geïmplementeerd. De nieuwe eisen gelden voor alle opwekinstallaties (>800 Wp) die vanaf 27 april gewijzigd of nieuw geplaatst worden.
Om te controleren of nieuwe en gewijzigde opwekinstallaties voldoen aan de nieuwe technische eisen uit het RfG gaan netbeheerders het platform PIR (Productie Installatie Register) vervangen voor een nieuw platform: CERES.
Nieuwe platform CERES
In het Centrale Register voor Systeemelementen (CERES) worden meer gegevens uitgevraagd. Hierdoor kan de netbeheerder beter controleren of de nieuwe of gewijzigde opwekinstallaties voldoen aan de technische eisen uit het RfG. Vanaf 27 april zijn eigenaren van opwekinstallaties vanuit de RfG wettelijk verplicht om dit te kunnen aantonen, maar dit kan nog niet omdat de certificaten nog niet beschikbaar zijn.