Mr3MrsSmith schreef op woensdag 3 april 2019 @ 00:56:
@
migjes
Bedank voor je reactie.
ik neig wel naar de ABB alleen staat mij een dat geluids niveau wat tegen. ik weet ook niet hoe hard dat dan zal zijn. mijn vaat wasser van siemens is stil. 41db dat valt wel mee. maar 50 of net er onder zou 3 vaatwassers naast elkaar zijn .... misschien valt het wel mee.
https://www.cclsolar.eu/attachments/file/download/id/10827/ deze link ... de quick installation guide zegt expliciet installeer niet in ruimtes waar regelmatig mensen verblijven.
Tja de omvormer komt bovenaan het trapgat te hangen. Of er nu binnen kort wordt wordt uitgeslapen of huiswerk gemaakt wordt, hoeveel geluid gaat dat ding maken? kijk een klikje ofzo vindt ik niet spannend maar een hoogfrequent geluid. Pure sine wave tja welke frequentie dan. ik heb redelijk goede oren. ik lees op fritts.nl ook wel van dat soort verhalen.
Wat me ook even opvalt aan het spec. sheet is de maximale mmpt onbalans van ik meet 90v why......
ik bel morgen met de kerel van ABB
pas op met wat er in spec sheets word vermeld
bij ABB weet je dat het allemaal kopt wat er staat.
(tot zelfs overdreven te veel. ze schrijven alles tot de max, dus schrijven hun 4000VA dan weet je dat hij net iets meer als 4000VA kan leveren, zeggen ze 50Db dan dan is dat het klikken van de relais of het hardste geluid wat hij maakt. net zo als die maximum onbalans die is normaal alleen andere merken durven dat niet te vertellen, maar daar heb je eigenlijk nooit last van.)
maar veel andere merken maken van de specificaties een zooitje.
soms is dat meer reclame als werkelijkheid, helaas.
(het blijft een vreemde sector die omvormers.)
geluid het blijft een lastige op het forum om te schrijven.
(geschreven tekst is zo stil

)
mijn abb power-one PVI 3.6 (de voorganger van die jij op het oog hebt) maakt om de 15 seconde een klein tikje, is niet hard maar daar kun je je zelf aardig aan irriteren.
ik had eerst de abb power-one PVI 3.0 die heeft dat tikje niet en is wel totaal stil.
(oke het klikken van het relais in de ochtend dat blijft, en is best hard.
maar dat vond ik altijd wel lekker, zo van mmm omvormer start al, ik draai nog even om.
ook als hij soms in de middag wel warm werd dan start de ventilator, maar dat is maar 1 of 2 uurtjes per dag, heb je ook geen last van.)
als je echt wil mag je gerust een keer komen luisteren.
no prob.
opties: die ABB omvormers kunnen ook buiten hangen vaak.
(zitten wat regeltjes aan, je wil hem niet in de volle zon hebben hangen b.v.)
of kijk eens of je een steca kunt gebruiken
https://www.steca.com/ind...nspeisung-de592409d6cbec9
die zijn vaak wel het stilst (dat is het stilste wat ik ooit ben tegen gekomen.)
SMA met zijn nieuwe modellen, geen idee kan met elk model anders zijn.
(zelfs per reverzie nummer kan het veranderen.)
helaas.
(ABB maakt gewoon professionele omvormers, sma/steca zijn wat meer gericht op thuis gebruikers.
dit maakt ze niet beter of slechter hoor.

)
pas ook op als mensen zeggen mijn 3kW is super stil van merk X.
tja dat kan voor 3kW zo zijn maar 4kW kan dat anders zijn, helaas.
eigenlijk is het simpel, je hebt als snel 2-3% verlies in de omvormer.
met 4000W is het dan al snel 100-150W aan warmte, en dat moet hij wel kunnen afstaan aan zijn omgeving.
en 4000W verwerken zonder geluid, dat is niet simpel zo maar even ontworpen.
7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)