Ik denk dat het verschil deels zit in het totale plaatje. Waar je op de weg nog wel eens stukken rustig aan kan doen of de benen misschien stilhoudt, vanwege oversteken of stoplichten, doe je dat op een trainer eigenlijk nooit. Een FTP test op de weg doen is ook in dat kader veel lastiger. Overigens moet je nu binnen vaak moeite doen om de boel koel te houden en als je naar buiten gaat in de kou moet je meer moeite doen om de boel warm te houden. Dat warmhouden van het lichaam vreet ook genoeg energie wat je gelijk ziet op het wattage dat je nog kan trappen. Ook is de lucht van een andere samenstelling dat niet zozeer invloed heeft op wattage maar wel op snelheid bijvoorbeeld.Roozzz schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 12:56:
[...]
Voor alle mensen trouwens waar een groot verschil zit tussen indoor en outdoor qua wattage, kalibreren jullie deze beide wel? Hier scheelt het maar een paar watt.
Zelf calibreer ik voor een buitenrit mn meter altijd even via de Garmin, binnen geef ik dat ding een slinger en zet hem in dezelfde stand als voor een buitencalibratie maar doe ik dat eigenlijk niet extra via mijn Garmin. Misschien eens een keer doen als ik weer een binnenritje ga maken. Ben benieuwd of dat verschil maakt in danwel positieve of negatieve zin