Waarom een gravel fiets? Lastig antwoord op te geven, denk dat het erg persoonlijk ligt en wat je met je fiets doet. Ik heb nu ergens 2 jaar terug de keuze gemaakt om mijn Koga racefiets weg te doen, en kocht een 2e hands Bianchi Oltre. Mooie fiets, aero, prima voor hier in en rond Almere. Deze fiets heeft er voor mij voor gezorgd dat ik het fietsen weer "leuk" ben gaan vinden. Heerlijk al mijn PR'etjes op Strava aanvallen, en soms zelfs richting een Kom rijden. Door corona werd het veel meer solo-ritjes en dat werkte ook prima met de fiets. In de fietsgroep waar ik in zit, is de fiets eigenlijk iets te "snel". Maar vorig jaar winter-periode merkte ik dat ik de fiets vooral liet staan. Ik heb een Tacx staan, maar binnen fietsen vind ik vooral een zweet festijn en daar word ik niet blij van. Ik zie niets, geen avontuur, geen gevoel. Zwift is dan leuk, maar dat voelt (sorry voor alle fans en liefhebbers) als een gemaakt zooitje. Ik heb een tijdje met mijn hyrbide mtb gereden in de winter-periode. Iets bredere banden, niet zozeer gaan voor de snelheid die ik gewend was en lekker "goedkoop" als we praten over de onderdelen. Ik rijd per jaar ergens rond de 2k a 3k kilometers, dus verre van de afstanden welke hier door andere liefhebbers gereden wordt. Aan de ene kant had ik er dan ook moeite mee om naar een andere fiets te gaan. Aan de andere kant, mag je, jezelf ook wel eens verwennen. De hyrbide mtb was alweer 18 jaar oud en daar heb ik heel wat mee meegemaakt. Hij is de Ventoux en Alp op geweest, door zandpaden gecrosst, over dijken gereden en is klimmetjes van boven de 30% op gekomen.
Ik was al aan het oriënteren voor een nieuwe winter-fiets dit jaar, kwam langs Cube NuRoads en dergelijke. Meestal was het rijden met de winter-fiets een kwestie van 90% asfalt en 10% andere rommel. Soms gravel, dan weer wat modder paden. Maar ik zocht ook een fiets die precies datgene had, wat ik op de Oltre niet had. Velgremmen, iets meer comfort, optie voor wat bredere banden, optie om het asfalt zo nu en dan te verlaten. Zou ik echt gravel gaan rijden? Niet specifiek. Plan ik mijn routes vooraf? Nee, vrijwel nooit, gewoon gaan, rijden, genieten, kijken wat je tegen komt.Ga ik op avontuur met mijn vrienden voor een route van een paar uur lang? Nee, ook niet zo snel. Toen ik een 2e hands Rose Pro Cross tegen kwam ik mijn maat voor een "redelijk" bedrag, maar met alles er op wat ik zocht (Ultegra RX en Ultegra 46 - 34 crank, 11s, disc) was mijn keuze eigenlijk wel gemaakt.
Nu ben ik blij dat ik hem naast mijn Oltre heb. Vooral vanwege het comfort, prima fiets voor kortere ritten in de winter, en met 28mm 4s bandjes er op kan hij ook prima op snelheid mee. Ik denk vooral dat de gravel-hype komt vanuit de aero-hype van een aantal jaren terug. Mensen die met aero fietsen aan het pronken waren, kwamen er vooral achter dat de zelfde aero-fiets niet bepaald toegankelijk was op alle paden, dus op avontuur zat er vaak iets minder in (uitzonderingen daar gelaten). Ik ben blij met mijn keuze, zou niet anders meer willen. Aankomende zomer eens kijken of de Oltre, wanneer deze uit het stof komt, mij nog altijd blij weet te maken. Zo niet, zou die er zelfs uit kunnen voor een extra kettingblad. One bike to rule them all, ik voel het wel.
@
pier87 Woah! Goed om te weten overigens. Niet dat ik veel binnen fiets en daardoor komt er weinig zweet op mijn fiets, maar zal dit eens aangeven bij wat vrienden die dit wel doen. Hoe lang heeft dit lint er op gezeten?
[
Voor 3% gewijzigd door
Raznov op 13-03-2021 12:36
]