Grin schreef op donderdag 18 februari 2021 @ 10:58:
[...]
Bedankt voor het noemen van Le Col, kende dat merk niet, mooie kleding wat ik zo zie op hun website. Van reguliere kleding is er bijna geen premium merk waar ik niet de complete historie van ken, maar van wielerkleding... Geen idee...
Zie hier vaak goedkope(re) wielerkleding voorbijkomen - mijn mening/eerste indruk - en heb eigenlijk nooit geïnvesteerd in goede/mooie/degelijke wielerkleding. Enkele maanden terug een beetje geïnvesteerd in Look kleding. Heel erg tevreden over maar ik verwacht niet dat dit gretig aftrek vindt op GoT (helaas...).

Daarbij nog een zomersetje van Q36.5, even afwachten of dat iets is. Maar dan nog heb ik veel goedkope meuk in de kast hangen; slechte clubkleding en 13 in een dozijn Castelli kleding, weinig mis mee uiteraard. Maar daar wil ik dit jaar toch verandering in aanbrengen.
Bij het gebrek aan nieuwe fietsen kopen de afgelopen jaren ook maar wat geïnvesteerd in nieuwe wielerkleding (en eigenlijk alles behalve een nieuw frame

). O.a. 2 zomersets van MAAP, een broek van Q36.5, Lake schoenen, Lazer helm en nog wat Assos accesoires (had al 2 winterjacks van Assos die er na 2-3 jaar intensief gebruik nog perfect uitzien).
Kort samengevat; fietskleding is ontzettend duur geworden, maar zoals eigenlijk alles met fietsen; you get what you pay for. De sweetspot qua prijs/kwaliteit ligt in mijn beleving een beetje rond merken als Gore/Sportful/Vermarc en voor de 2-3x zoveel die je betaald bij Assos krijg je natuurlijk niet 2-3x zulke goede kleding, maar er is doorgaans wel een merkbaar verschil in gebruikte materialen, aantal panelen, technische werking van de stof, duurzaamheid, ventilatie etc. Met name de pasvorm is vaak gewoon beter.
Dat gezegd hebbende ben ik een beetje allergisch voor de hipster merken zoals Pas Normal Studios, MAAP, Rapha, Cafe du Cycliste etc. maar ik kan niet ontkennen dat die merken ook wel prima kwaliteit leveren. €200 voor een broek lijkt het nieuwe normaal te zijn, en dan kunnen zelfs merken die geen Assos historie hebben wel een prima broek op de mat leggen. Stiekem moet ik toegeven dat m'n duurste kleding (die van MAAP) ook wel weer de fijnste is. Technisch niet het meest hoogstaand, maar gewoon fijne stoffen en pasvorm.
Voor wie wat meer geduld heeft; kijk voor Assos vooral ook op Marktplaats. Ik heb mijn jacks daar nieuw 2e hands gekocht voor een fractie van de adviesprijzen, bijv. €130 voor een nieuw Assos Habu5 jack (adviesprijs €290). Nog steeds veel geld, maar was het echt dubbel en dwars waard. Misschien al wel 200x aan gehad en gewassen, maar ziet er op een klein beetje vervaagde kleuren nog als nieuw uit.